Dodaj do ulubionych

Jak się chronić przed kleszczami

12.04.19, 08:47
Dzieci jak to dzieci, spędzaja czas beztrosko na trawnikach i innych tego typu miejscach. Tyle sie słyszy o zagrożeniu kleszczami, boleriozą, KZM i innymi groźnymi chorobami odkleszczowymi. Stosujecie jakieś formy ochrony? Czy po prostu nie wychodzicie z dziećmi na tereny zagrożone - ale z drugiej strony nie da się upilnować tak w 100%.
Edytor zaawansowany
  • berdebul 12.04.19, 08:53
    Na kleszczowe zapalenie mózgu jest szczepionka. W ogrodzie prewencja - krótka trawa, rośliny których nie lubią kleszcze, usuwanie kotów (kleszcze przyjeżdzają na wolnowychodzacych kotach, odpadają opite i gotowe składać jaja...). Plus prysznic po wyjściu na tereny bardzo zagrożone. Rozwazam odstraszacze ultradźwiękowe.
  • lidek0 12.04.19, 12:54
    Ale to nie zapalenie mózgu jest najczęstszym skutkiem kontaktu z kleszczem, a jest wręcz znikomym, najczęściej to borelioza a na nią szczepionki nie ma więc czy warto.........się szczepić???

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • 35wcieniu 12.04.19, 13:09
    Znikomym ale wybitnie niebezpiecznym. Tak, warto.
  • shmu 12.04.19, 13:41
    Tak, warto, dlatego, ze trudno to leczyc. Borelioze mozna jeszcze antybiotykami (jesli sie ja zdiagnozuje), natomiast odkleszowe zapalenie mozgu - nie. I choc jest rzadsze, komsekwencje moga byc tragiczne. Nistety na borelioze nie ma szczepionki, swoja droga...
  • memphis90 12.04.19, 16:23
    Nie ma, bo antyszczepionkowcy utrącili szczepionkę i producent przerzucil się na szczepienie psów. Ale podobno już są prowadzone badania nad nową szczepionką dla ludzi, w tym roku już II fazy i szczepionka p/ko boreliozie prawdopodobnie wróci.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • 35wcieniu 12.04.19, 09:01
    Nie unikniesz. Oczywiscie unikanie trawiastych i podobnych miejsc cos tam daje ale na dluzsza mete nie da rady nie wychodzic z domu. wink A na borelioze polecam sie kaazdemu przebadac, z moich obserwacji wynika ze ma to masa ludzi, ktorzy o tym nie wiedza. (Obserwacja poparta doswiadczeniem pt. "chodzcie zbadamy sie i sprawdzimy" "o k...")
  • aguar 12.04.19, 11:25
    Ale badanie bezobjawowych pacjentów nie ma sensu, bo przy braku jakichkolwiek objawów - nie leczy się.
  • 35wcieniu 12.04.19, 11:30
    Oczywiscie ze sie leczy ale nie w tym rzecz. Mowie o tym ze niektorzy sie boja boreliozy a nawet nie wiedza ze tez maja.
  • aguar 12.04.19, 11:40
    Ale sam wynik dodatni, to za mało, żeby rozpoznać boreliozę, muszą być jeszcze objawy. Dlatego nie ma sensu, aby ktoś absolutnie zdrowy się badał. Natomiast, oczywiście, ktoś może mieć objawy i nie wiedzieć, że to jest borelioza.
  • 35wcieniu 12.04.19, 13:07
    Ale ja nikomu nie mowie ze ma sie badac jak nie chce, jezu! Mowie ze wiele osob to juz ma a o tym nie wie!
  • aguar 12.04.19, 13:25
    Ok.
  • a.n.i.a.78 12.04.19, 09:08
    poczytajsmile

www.nebule.pl/jak-chronic-sie-przed-kleszczami/
  • lot_w_kosmos 12.04.19, 10:43
    Dziękuję za linka, świetne rady.
    Rada z rolką do ubrań rewelacyjna, nie znałam.
  • bywalec.hoteli 29.04.19, 10:00
    a.n.i.a.78 napisała:

> poczytajsmile
    >
    > www.nebule.pl/jak-chronic-sie-przed-kleszczami/

Jeśli by słuchać tego artykułu to na przygotowaniu do wyjścia z domu trzeba by spędzić kilka lat smile

--
    "Pani cenzorka przechodzi klimakterium na tle polityczno-swiatopogladowym stymulowane przez zwierzchnictwo nadredakcyjne." użytkownik: nazimno.
  • tryggia 12.04.19, 11:20
    Moje koty codziennie wracają z kleszczem, dwoma 😩 Wyjmuję je, wywalam do sedesu. Na codzień nie poruszamy się w terenach kleszczowych, ale do lasu, parku, czegokolwiek zielonego - psikamy się antykleszczem. A pod domem posiałam wrotycz. Wiecej nie mogę chyba zrobić. Pocieszam się, że nas dziadostwo chyba nie lubi, bo nigdy w życiu nic się nie przyczepilo. Znajomy z synem, długie nogawki i rękawy, wypsikani, ta sama wycieczka. My nic, oni po dwa kleszcze 😣

--
    cndnvn
  • disco-ball 12.04.19, 11:24
    Szczepimy, przynajmniej jedno odpada
  • jght 12.04.19, 13:20
    Wszędzie tam, gdzie są trawniki, parki, zbiorniki wodne itd bywają też i kleszcze. Kleszcze lubią przede wsszystkim wilgotne środowiska. Chowają się na zewnętrznej stronie liści i oczekują. Można je złapać teoretycznie wszędzie na łonie natury. Nie chcę wchodzić w choroby które pszenoszą, bo tutaj już zostało to napisane. Po powrocie trzeba dokładnie ogladać ciało, w celu znalezienia czarnych punktów jakimi są kleszcze. Jeżeli jest coś takiego, trzeba to umiejętnie usunąć, aby nie pogorszyć swojej sytuacji. Dobrze sprawują się do tego celu zamrażacze lub chwytaki. Tutaj przykłady takich pakietów: kickthetick.pl/produkty/
  • stephanie.plum 12.04.19, 14:02
    u nas tylko obowiązkowe oglądactwo całego ciała po spacerach na łąki, i - wiem, że to nieekolo, ale codziennie piorę ciuchy po spacerze. młody jest już o tej porze roku niemal non stop na dworze, więc kleszcze na pewno będą, grunt, żeby złapać od razu, najlepiej jak jeszcze łażą.

zwierzaki domowe zakroplone jakimś zajzajerem, a kleszcze i tak przynoszą. macam, wyjmuję, wywalam do klopa...

--
    idę tam, gdzie idę
  • gama2003 29.04.19, 11:01
    Podobno dziady witamin z grupy B nie lubią.
    Tak słyszałam od weta. Czyli jak ktoś suplementuje to ma kolejny gratis.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.