Dodaj do ulubionych

Czy w czasie strajku odbywają się lekcje religii?

15.04.19, 10:36
Podobno księża i katecheci nie strajkują, czy prowadzą zatem zgodnie z planem lekcje religii? A może zaoferowali swoją pomoc w organizowaniu zajęć opiekuńczych dla uczniów, których rodzice nie mają co zrobić z dziećmi?
Edytor zaawansowany
  • iwoniaw 15.04.19, 10:38
    Nie wiem, kto konkretnie z kadry nie strajkuje, bo nie posyłam dzieci na zajęcia opiekuńcze. Lekcje się nie odbywają, religii także nie.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • julita165 15.04.19, 10:54
    U nas ksiądz nie strajkuje...chyba bo widziałam go w tv na egzaminie gimnazjalnym ( podstawówka + gimnazjum są razem ) ale religii w zeszłym tygodniu nie bylo. Nie mam też żadnych informacji w sprawie tego tygodnia. Ale może jak strajkuje 98% nauczycieli i dyrektor zwrócił się do urzędu miasta o zamknięcie szkoły to nie można organizować nawet lekcji u tych nauczycieli którzy nie strajkują....z drugiej strony zajęcia firm zewnętrznych odbywały się normalnie.
  • slonko1335 15.04.19, 11:00
    w szkole moich dzieci pracują przy zajęciach opiekuńczych właśnie

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • jehanette 15.04.19, 13:58
    W szkole mojej córki zajęcia są zawieszone do odwołania, w związku ze strajkiem. Nie ma żadnych zajęć choć info było że rekolekcje się odbywają i że proszą rodziców o pomoc. Ciekawam jak wielu gorliwych katolików posyłających dzieci na religię rzuciło się do pomocy tongue_out

--
    Error 404
  • 45rtg 15.04.19, 14:02
    maslova napisała:

> Podobno księża i katecheci nie strajkują, czy prowadzą zatem zgodnie z planem l

Ciężko, żeby prowadzili lekcje, skoro dzieci nie przychodzą do szkół. U nas jest jeden łamistrajk, specjalizujący się w świńskich dowcipach w kierunku dziewcząt, on podobno jakoś tam wypełnia obecności w Librusie. Ale lekcji raczej nie prowadzi, bo niby z kim. Zresztą żadna strata w jego przypadku.

> ekcje religii? A może zaoferowali swoją pomoc w organizowaniu zajęć opiekuńczyc
    > h dla uczniów, których rodzice nie mają co zrobić z dziećmi?

No, zdaje się, że pomagają w egzaminach.
  • itka-julitka 15.04.19, 14:21
    "Ciężko, żeby prowadzili lekcje, skoro dzieci nie przychodzą do szkół."

podczas ostatniego strajku chyba w 1993 roku moja klasa chodziła normalnie musiała przychodzić na lekcje prowadzone przez dyrektorkę, która nie prowadziła. Były to chyba 2 lekcje tygodniowo.
  • itka-julitka 15.04.19, 15:34
    poprawiam się : podczas ostatniego strajku chyba w 1993 roku moja klasa normalnie musiała przychodzić na lekcje prowadzone przez dyrektorkę, która nie strajkowała. Były to chyba 2 lekcje tygodniowo.
  • maslova 15.04.19, 15:43
    Ale problem strajku dotyka nie tylko dzieci z roczników egzaminacyjnych, ale obecnie przede wszystkim rodziców dzieci młodszych, czyli do 8-9 roku życia.
  • maslova 15.04.19, 15:46
    > Ciężko, żeby prowadzili lekcje, skoro dzieci nie przychodzą do szkół.

No ale dzieci nie przychodzą do szkół, ponieważ podano im informację, że jest strajk, w związku z czym zajęcia się nie odbywają. Ale mnie nurtuje, dlaczego się nie odbywają zajęcia z religii, skoro księża nie strajkują. Pewnie jest na to jakiś przepis, a ja chciałabym się dowiedzieć, jaki smile
  • iwoniaw 15.04.19, 16:24
    Zapewne taki, że przy pewnym odsetku strajkujących dyrektor nie jest w stanie obsadzić lekcji, więc odwołuje zajęcia edukacyjne, a tych nielicznych niestrajkujących odsyła do prowadzenia zajęć opiekuńczych. Skoro dyrektor każe nauczycielowi zająć się w danym dniu czymś innym, to raczej trudno, żeby ten z uporem maniaka usiłował prowadzić lekcje, które zostały odwołane. Zwłaszcza jeśli uczniów nie ma w szkole.

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • asfiksja 15.04.19, 15:11
    Ksiądz w ogóle nie strajkuje, prowadzi rekolekcje, panie katechetki też nie strajkują - dzisiaj nadzorowały egzamin 8-klasisty (mam info z pierwszej ręki, mój syn pisał).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.