Dodaj do ulubionych

Jak zrobić kawę smakową?

15.04.19, 12:07
Chciałam trochę urozmaicić kawę. Wiem, ze są w sprzedazy syropy smakowe do kawy ale ja piję gorzką, więc to odpada. Macie jakieś pomysły, czego mozna by dodać do kawy? Piję zaparzaną w kubku, gorzką.
Edytor zaawansowany
  • fil.lo 15.04.19, 12:24
    W sklepach z kawą/herbatą na wagę (np. Five o'clock) są dobre kawy aromatyzowane/smakowe. Dobrze wychodzą w kawiarce, żałuję, że nie mogę czasem zaparzyć sobie takiej w ekspresie ciśnieniowym (ponoć nie wolno, ale może jakaś ematka to zdementuje...?).
  • mikams75 15.04.19, 12:46
    napychalam kapsle smakowa kawa i uzywalam w ekspresie.
  • solejrolia 15.04.19, 12:42
    Kieliszek brandy, i trochę cukru trzcinowego.
    Doprawić cynamon+kardamon (+imbir+ kurkuma...albo przyprawa piernikowa) .
    Albo wanilia, goździki, chili.
    Możesz posłodzić leciutko miodem i odrobina soku pomarańczowego.
    Syrop miętowy i gorzka czekolada- ponoć pyszna, tej mikstury nie próbowałam

Musisz trochę poeksperymentować.

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • aqua48 15.04.19, 12:55
    Ja lubię z odrobiną wanilii, rozpuszczalna czekoladą, kleksem bitej śmietany posypanej kakao, można dodać kremu karmelowego, albo upalić sobie karmelu, odrobinkę utartej gałki muszkatołowej i goździków.
  • elle-joan 15.04.19, 13:53
    Dzięki za pomysły. Piję gorzką kawę i chciałabym aby po dodaniu smaku/aromatu pozostała gorzka, więc przyprawa, piernikowa, cynamon, alkohol będę ok.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.