Dodaj do ulubionych

Polski ósmoklasisty

15.04.19, 12:15
I jak poszło młodzieży? Córka wróciła, twierdzi, że prosty, dużo łatwiejszy niż próbne. Poza tym organizacja egzaminu bez zarzutu jeden nauczyciel z naszej szkoły, jeden z innej, egzamin w zwykłej sali lekcyjnej.
Jak wrażenia waszych ósmoklasistów?
Edytor zaawansowany
  • oqoq74 15.04.19, 12:21
    Mój syn podobnie. Chociaż miał wydłużony czas, przyszedł do domu sporo wcześniej. On wyluzowany, ja niesmile
  • mama-ola 15.04.19, 12:22
    Mój syn bardzo, bardzo szczęśliwy wink Polski to jego najgorszy przedmiot, z matematyki i angielskiego się nie boi. Tak więc duża ulga.
  • mum2004 15.04.19, 12:30
    Z drugiej strony jak taki prosty- to prosty dla wszystkich. Dla córki to akurat najlepszy przedmiot, chyba lepiej jakby był trudniejszy...Liczy na łatwą matmę...
  • lnianebuty3 15.04.19, 12:33
    mówi ,ze banalnie prosty..........
  • heca7 15.04.19, 12:29
    Mój wrócił niedawno bo miał przedłużony czas. Twierdzi, że nie było trudne, pisał o Małym Księciu i Balladynie. Policzył, że wyrzeźbił dokładnie 249 słów wink Podobno łatwiejsze niż próbne. Pilnowała ich pani pedagog i inna nauczycielka ze szkoły, obcych nie widział ale wiadomo, że nie to było najważniejsze.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • feliz_madre 15.04.19, 12:47
    Mlodzi piszą, ze był tak prosty, że progi punktowe do liceów będą bardzo wysokie.
  • mama-ola 15.04.19, 12:51
    Plotkowało się, że egzamin będzie prosty, wielu uczniów uzyska dużo punktów i ministerstwo odtrąbi, że ma sukces.
  • 45rtg 15.04.19, 13:58
    feliz_madre napisała:

> Mlodzi piszą, ze był tak prosty, że progi punktowe do liceów będą bardzo wysoki
    > e.

No i co z tego? Przecież będą wysokie, bo wszyscy będą mieli dużo punktów. Najpierw uczniowie mają wysokie wyniki, a dopiero potem jako pochodna tego progi okazują się post factum wysokie.

• la_mujer75 15.04.19, 13:03
    Mój twierdzi, że w porównaniu do próbnych-lajtowo.
    Miał czas wydłużony. Ma ZA i dysleksję. Kazałam mu wykorzystać ten czas- żeby pisał wyraźnie (ma dysgrafię), zastanawiać się i sprawdzać, a nie tak jak on potrafi- jak najszybciej, aby mieć z głowy.
    Wyszedł 20 minut przed czasem.
    Pisał sam, pod opieką pani od chemii. W jego roczniku nie ma żadnego dzieciaka z ZA.
  • tol8 15.04.19, 13:56
    To mało przejrzyste, że nikogo więcej do pilnowania nie było

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • la_mujer75 15.04.19, 14:22
    Był jeden w sali. Jak myślisz, ile mu przysługiwało nauczycieli ? Już nie mówię, o obecnej sytuacji...
  • la_mujer75 15.04.19, 16:12
    Errata: był jeszcze jakiś mężczyzna, ale nie ze składu nauczycielskiego. Syn nie wie skąd był facet.
  • magia 15.04.19, 13:11
    Syn twierdzi, że bardzo prosty, za prosty. Nie było pytania, które sprawiłoby trudności.
    Oj będzie ciężko dostać się do wymarzonej szkoły.
  • euro18 15.04.19, 13:38
    Piszecie że łatwy... Moja córka też zadowolona, a ja z ciekawości weszłam na stronę cke, gdzie już jest opublikowany arkusz i powiem, że moim zdaniem wcale takie proste nie było. Porównując do arkusza z egz. gimnazjalnego z tego roku, to oceniam polski na o wiele trudniejszy niż te z zeszłego tygodnia. Chyba ze trzy krótkie teksty argumentacyjne, o wiele mniej pytań do zrozumienia tekstu a dużo sprawdzających np. znajomość lektury i jej zrozumienie.
  • zuleyka.z.talgaru 15.04.19, 14:04
    Łatwy ten test dzisiejszy. Nie wiem co takiego trudnego tam dla Ciebie.
  • la_mujer75 15.04.19, 14:20
    Formuła egzaminu ósmoklasisty z jęz.polskiego jest dużo trudniejsza, niż gimnazjalnego.
    Większość dzieciaków jest zadowolona, że w porównaniu do próbnych, ten był duuuużo łatwiejszy.
  • tol8 15.04.19, 13:57
    Młody mówi, że łatwy. Wyszedł po godzinie.

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • dzidzia_ch 15.04.19, 14:09
    Łatwy co oznacza ,że dużo dzieciaków napisze dobrze więc będą musiały wzrosnąć progi punktowe do liceów.
    I tutaj przydadzą sue dobre oceny z przedmiotów egzaminacyjnych,świadectwo z paskiem,wolontariat itp.

--
    Aniołek (5.X.2009)
    Oleńka
    Antos
  • maniaczytania 15.04.19, 15:14
    Dziecko zadowolone, pisało rozprawkę.
    I chyba ogólnie mniej zestresowane niż ja 😉

--
    "Pomyślę o tym jutro"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.