Dodaj do ulubionych

Kumulacja 3 roczników?

15.04.19, 13:30
Nie będzie klasyfikacji, nie będzie promocji, a trzecie klasy zostaną w liceach, więc trochę ciasno się zrobi w szkołach. Gdzie poupychać pierwszaki?
Wbrew zapewnieniom Zalewskiej w Warszawie w wielu szkołach oceny nie wystawione i nie zanosi się na przełom.
Edytor zaawansowany
  • triss_merigold6 15.04.19, 13:33
    Będą klasyfikacje. Chyba nie sądzisz, że rodzice dzieci, które ciężko pracowały, żeby dostać się do dobrych liceów i utrzymać w nich, a oni wydali zyliard monet na korepetycje, kursy i konsultacje, pozwolą na nieklasyfikowanie maturzystów i brak matur. Do wielu liceów chodzą dzieci prawników, analizy prawne kogo i z jakiego tytułu pociągnąć do odpowiedzialności już są.
  • betty_bum 15.04.19, 13:40
    Jestem matką maturzysty. Nie mam żadnego wpływu na działania nauczycieli. Arwena ma męża prawnika, a w szkole jej dziecka ocen nie ma i się nie zanosi na zmianę.
  • iwoniaw 15.04.19, 13:34
    3 klasy w liceach nie zostaną choćby nie wiem co, ale ogólnie fakt, że niezłe bagno. A premier ma czas "po świętach"... uncertain Można jeszcze bardziej pokazać rodzicom i uczniom, że się ich ma daleeeeeeeeeeko?

(osobiście wróżę rychłe nowiuśkie rozporządzenie, wydane tuż przed kolejnym spotkaniem związki - rząd)

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • betty_bum 15.04.19, 13:48
    Maturzyści mają prawa wyborcze, pokazywanie im na starcie, że się ma ich dudzie jest ryzykowne.
    Tez obstawiałam rozporządzenie, ale chyba coś stoi na przeszkodzie, bo inaczej już by było.
  • iwoniaw 15.04.19, 13:58
    Obstawiam, że nic nie stoi na przeszkodzie, tylko chcą nauczycieli przeczołgać dokumentnie. teraz się trochę podkręci atmosferę tekstami o "dzieciach zakładnikach" i "odbieraniu przyszłości", żeby szczucie via Wiadomości zaczęło przynosić pożądane rezultaty (teraz idzie im kiepsko, zadziwiająco dużo ludzi ma ciągle swoje zdanie, a nie z paska, choć tak bardzo i codziennie (!) się starają - paski szczujące są dzień w dzień, także wówczas, gdy rząd i związki w ogóle nie rozmawiają i nic nowego się w zasadzie nie dzieje). Na razie premier rzuca hasła o "okrągłym stole" i część nauczycieli pewnie liczy, że coś z tego będzie - no więc nie mogą walnąć im rozporządzenia za wcześnie, bo publiczność też to zacznie komentować i różnie z nastrojami może być. A tak zrobią wrzutkę w ostatniej chwili, tuż przed wejściem obu stron na obrady i mogą liczyć, że związki "pękną" i rzeczywiście ostatecznie wkurzone odejdą od stołu (a rząd taki pełen dobrej woli), albo zrozumieją, że rząd rzeczywiście i na serio wali ich piąchą w twarz i zostaną stłamszone. Takie mam podejrzenia obserwując to, co się dzieje od ponad miesiąca w tej sprawie.

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • grru 15.04.19, 14:05
    I bez tego kumulacja obejmuje więcej niż 2 roczniki, bo w ósmych klasach są dzieci, które szły jako siedmiolatki i jako sześciolatki.

--
    Nadal jem gluten smile
  • joanna_poz 15.04.19, 14:08
    jak w również w trzeciej gimnazjum są dzieci, które szły jako siedmio- i sześciolatki..
  • jehanette 15.04.19, 14:06
    Panika jakby oceny dało się wystawić tylko w kwietniu. Nie wystawią ich w kwietniu, to wystawią później, po prostu cały proces się przesunie.
    W roku deformy rekrutacja do szkół w moim mieście była przesunięta o chyba dwa miesiące i jakoś nic się nie stało, wszyscy żyją.

--
    Error 404
  • betty_bum 15.04.19, 14:11
    A kiedy wystawić oceny jeśli koniec roku jest 26.04, a matury są od 06.05?
  • ganesza 15.04.19, 16:00
    zakończenie zajęć. rok szkolny kończy się 31.08.
    skoro można było rozporządzeniem (z naruszeniem prawa) dopuścić osoby nieuprawnione do udziału w komisjach egzaminacyjnych, to i termin matur (w razie potrzeby) można przesunąć.

--
    Nie jestem profanacją, nie jestem satysfakcją. Nie jestem może
    kompetentna ani majętna, ale jestem.
  • ficus_carica 15.04.19, 14:12
    Tiaaa, zwłaszcza zagraniczne uczelnie przesuną terminy rekrutacji, żeby na naszych maturzystów poczekać.

--
    kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
    i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
    nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli
  • qwirkle 15.04.19, 14:52
    ficus_carica napisał(a):

> Tiaaa, zwłaszcza zagraniczne uczelnie przesuną terminy rekrutacji, żeby na nasz
    > ych maturzystów poczekać.
    >
    Myślisz, że władzuni zależy na kształceniu zagranicznym młodzieży?
    Chociaż, Kempa chyba, powiedziała: 'niech jadą' nie o młodych kandydatach na studentów...
  • anika772 15.04.19, 14:10
    Nie przejmuj się, załatwi się sprawę rozporządzeniem.
  • bo_ob 15.04.19, 14:17
    Karol Karski (PiS) "zapowiedział, że jeżeli będzie to konieczne, MEN podpisze kolejne rozporządzenie, które zmieni zasady klasyfikowania uczniów. Dzięki temu decyzja całej rady pedagogicznej nie będzie potrzebna."
    I po sprawie.

Dla mnie najciekawsze jest jak będzie wyglądał następny rok szkolny.

• szeptucha.z.malucha 15.04.19, 15:09
    Zaczynam wątpić, czy się rozpocznie.
  • joanna_poz 15.04.19, 15:12
    ależ rozpocznie.
    z hasłem przewodnim "jakoś to będzie...".
  • ganesza 15.04.19, 15:53
    sorry moi drodzy eksperci od oświaty, ale to tak nie działa. klasyfikacja (czyli rada pedagogiczna, quorum etc.) jest niezbędna by ucznia promować do klasy wyższej, zdecydować, że uczeń ukończył szkołę lub zdecydować, że uczeń NIE ukończył szkoły/musi powtarzać klasę. brak klasyfikacji w tej strajkowej sytuacji oznacza stan zawieszenia. bez odpowiedniej uchwały rady pedagogicznej nie ma promocji do klasy wyższej, ukończenia szkoły, powtarzania klasy. wszystko zostaje zawieszone.

--
    Nie jestem profanacją, nie jestem satysfakcją. Nie jestem może
    kompetentna ani majętna, ale jestem.
  • 123zielona123 15.04.19, 16:39
    Ależ działa. Była już amnestia maturalna Giertycha. Teraz zmienia prawo, że dytektor na podstawie ocen cżastkowym, wystawia oceną końcową i promuje ucznia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.