Dodaj do ulubionych

Modlitwa i płacz na ulicach Paryża

16.04.19, 00:23
Niecodzienny i wzruszający widok w zsekularyzowanej Francji...
twitter.com/taehyungxrs/status/1117882105617371136?s=20

--
Dzielmy się wiarą jak chlebem
Edytor zaawansowany
  • tanebo2.0 16.04.19, 00:29
    To nie zmaże afer pedofilskich...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • a2-a 16.04.19, 02:09
    tanebo2.0 napisał:

> To nie zmaże afer pedofilskich...
    >

Nie zmaże, bo i nie taki jest cel tej modlitwy...

--
  • rosapulchra-0 16.04.19, 06:11
    OJP. Weźże się ogarnij w końcu!

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • spanish_fly 16.04.19, 00:30
    Chyba należy im życzyć, żeby mieli jak najmniej okazji do płakania na ulicach.
  • stephanie.plum 16.04.19, 01:17
    fakt.

--
    idę tam, gdzie idę
  • alicia033 16.04.19, 00:30
    płaczą po atrakcyjnym zabytku.
    Z religią pożegnali się z ulgą w XVIII w. I to se ne wrati, katolicki fanatyku.
  • a2-a 16.04.19, 00:41
    Ta modlitwa daje nadzieję, że świątynia zostanie odbudowana..
    Jest mobilizacja wszystkich ludzi dobrej woli: www.rmf24.pl/foto/zdjecie,iId,2677511,iAId,326910

--
  • tanebo2.0 16.04.19, 00:50
    Już raz chcieli ją zburzyć...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • sofia_87 16.04.19, 11:59
    Aby postawić na jej miejscu meczet?
  • natalia.nat 16.04.19, 13:27
    Tak, to na pewno modlitwa sprawi, że katedra zostanie odbudowana...
  • jola-kotka 16.04.19, 00:42
    👍
  • stephanie.plum 16.04.19, 01:16
    różaniec odmawiają, więc tego.

--
    idę tam, gdzie idę
  • a2-a 16.04.19, 01:33
    stephanie.plum napisała:

> różaniec odmawiają, więc tego.
    >

Nic dziwnego, to miejsce jest związane z Matką Bożą. Notre-Dame znaczy Nasza Pani: wiadomosci.wp.pl/paryz-pozar-notre-dame-donald-tusk-zamiescil-wpis-6370720879200385a
    --
  • a2-a 16.04.19, 00:57
    W tym nieszczęściu dobra nowina, uratowano relikwię korony cierniowej Pana Jezusa: m.niedziela.pl/artykul/42112//Relikwie-korony-cierniowej-uratowane-z

--
  • morekac 16.04.19, 01:39
    Niespecjalnie wierzę w autentyczność tej relikwii, chociaż pewnie dla miejscowych katolików to jakaś pociecha.
    Mnie najbardziej szkoda ciężko rannego strażaka.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • a2-a 16.04.19, 13:33
    morekac napisała:

> Niespecjalnie wierzę w autentyczność tej relikwii...

Kościół nigdy nie zakwestionował jej autentyczności a Ludwik IX sporo za nią zapłacił.

--
  • natalia.nat 16.04.19, 13:43
    Przecież wiadomo, że w interesie kościoła nie byłoby zakwestionowanie autentyczności relikwii. big_grin
  • stephanie.plum 16.04.19, 01:16
    "kamienie wołać będą"

nie lubię twoich wątków, ale to skojarzenie jest zbyt silne.

--
    idę tam, gdzie idę
  • a2-a 16.04.19, 01:47
    stephanie.plum napisała:

> "kamienie wołać będą"
    >
    > nie lubię twoich wątków, ale to skojarzenie jest zbyt silne.
    >

Właściwy kontekst (czytania z Niedzieli Palmowej) jest taki:
    "I wołali głośno: «Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie. Pokój w niebie i chwała na wysokościach».
    Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: «Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom!»
    Odrzekł: «Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą» (Łk 19, 38- 40).

--
  • stephanie.plum 16.04.19, 11:57
    no przecież wiem, do gwinta.

--
    idę tam, gdzie idę
  • snakelilith 16.04.19, 01:30
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • sirella 16.04.19, 01:38
    przecież to nie jest osoba wierząca tylko troll podpuszczający.
  • pani07 16.04.19, 06:18
    sirella napisała:

> przecież to nie jest osoba wierząca tylko troll podpuszczający.
    A ty wiesz to z góry i oznajmiasz? Bo ta świątynia to część naszej europejskiej kultury i ważne miejsce dla wierzących. Notre Dame, dlatego modlą się różańcem.
  • a2-a 16.04.19, 01:59
    Nie bardzo rozumiem. Czy to przeszkadza, że w tak tragicznej chwili ludzie się jednoczą w modlitwie?

--
  • kozica111 16.04.19, 05:29
    Niektórym modlitwa zawsze przeszkadza.
  • elf1977 16.04.19, 07:11
    Jednoczą się wszyscy, jedni się modlą, inni gaszą, jeszcze inni przekażą pieniądze na odbudowę. Nie ma znaczenia, czy to wierzący, czy nie, strata takiego obiektu byłaby wielka dla każdego myślącego człowieka. Niezależnie od wyznania.
  • natalia.nat 16.04.19, 13:32
    Nie przeszkadza, ale też nic nie daje, jest w zasadzie stratą czasu, który można by przeznaczyć na sensowniejsze działanie. Modlitwa nie ma żadnej mocy sprawczej, wynika tylko z potrzeby modlącego się.
  • lauren6 16.04.19, 07:02
    Panbuk postanowił w widowiskowy sposób ukarać laicką Francję.
    Wg polskich katolików to powód do radowania się, bo mamy takie piękne świadectwo upadku chrześcijaństwa. Tak, ci i cioci tak to sobie interpretują.
  • dramatika 16.04.19, 07:13
    lauren6 napisała:

> Panbuk postanowił w widowiskowy sposób ukarać laicką Francję.
    > Wg polskich katolików to powód do radowania się, bo mamy takie piękne świadectw
    > o upadku chrześcijaństwa. Tak, ci i cioci tak to sobie interpretują.

Wystarczy pomyśleć.
    Katolicy już dawno są po żałobie po upadku chrześcijaństwa i cywilizacji łacińskiej. Pożar Notre Dame to bardziej symbol upadku kultury materialnej, ta duchowa leży w grobie od kilkudziesięciu lat. I nawet jeśli przedstawiciele tego, co zostało z cywilizacji łacińskiej załamują ręce nad niczym więcej jak zniszczonymi witrażami, to i tak jest to jakieś pocieszenie, że nad czymś w ogóle są jeszcze w stanie płakać.
  • pani07 16.04.19, 07:46
    Wskaż mi radość kogoś tutaj z powodu tego pożaru,za to szydera z tego,co robią wierzący tam obecna już jest.
  • iwles 16.04.19, 12:41
    pani07 napisał(a):

> Wskaż mi radość kogoś tutaj z powodu tego pożaru,za to szydera z tego,co robią
    > wierzący tam obecna już jest.

Trudno nie szydzic, jezeli kogos pokroju a2 dziwi widok modlących sie ludzi we Francji.
    Ton jego wypowiedzi jest bardzo, ale to bardzo wywyższający się.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • kyrelime 16.04.19, 13:03
    Jego ton jest fatalny i gość wkurza chyba większość z nas. Czy jednak ton trolla forumowego może być powodem wysmiewania modlących się?

Czytałam ostatnio artykuł o cesarzach rzymskich i jedno zdanie zapadło mi w pamięć: "zapewnil sobie długie panowanie skutecznie wywołując podziały wśród poddanych". I kurczę, tak mnie to cholernie wkurza, że historia nas nie uczy. Przecież my w tym nadal uczestniczymy, wystarczy poczytać wątki o strajku nauczycieli. Skutecznie wywoływane i umacniane są podziały chociażby na "lepszych i gorszych Polaków", katolików-niekatolików, zwolenników-przeciwników nauczycieli itd. Zamiast kierować się przeciw temu, co zle funkcjonuje, co powinno być zmienione i zreformowane, poddajemy się coraz wiekszemu antagonizowaniu się od siebie i zajmujemy obrzucaniem się wzajemnie błotem.
  • nenia1 16.04.19, 14:28
    kyrelime napisała:

> Zamiast kierować się przeciw temu, co zle funkcjonuje, co powinno być zmienione
    > i zreformowane, poddajemy się coraz wiekszemu antagonizowaniu się od siebie i
    > zajmujemy obrzucaniem się wzajemnie błotem.

Chyba mało kto to rozumie, poza tym antagonizmy wywołują większe emocje a ludzie lubią emocje.
  • a2-a 16.04.19, 13:44
    iwles napisała:

> Trudno nie szydzic, jezeli kogos pokroju a2 dziwi widok modlących sie ludzi we
    > Francji.
    > Ton jego wypowiedzi jest bardzo, ale to bardzo wywyższający się.
    >
    >
    >

Nie ma ani jednego usprawiedliwienia aby szydzić z kogokolwiek i z czegokolwiek, zwłaszcza, że postrzeganie zjawisk społecznych oczami osoby wierzącej nie jest żadnym wywyższaniem się.

--
  • iwles 16.04.19, 16:18
    a2-a napisał:

>
    > Nie ma ani jednego usprawiedliwienia aby szydzić z kogokolwiek i z czegokolwiek
    > , zwłaszcza, że postrzeganie zjawisk społecznych oczami osoby wierzącej nie jes
    > t żadnym wywyższaniem się.
    >
    >

Ale ty szydzisz. Szydzisz i lekcewazysz cala Francje. Jaki cel miales w tym, zeby w pierwszym poscie zaznaczyc, ze Francja to kraj zlaicyzowany? Czy to wg ciebie wyklucza, ze są Francuzi wierzący ? I modlący sie?
    Po co TAK sformułowales swoj post?
    Nie po to wlasnie, zeby pokazac wyzszosc katolikow? Ze niby nawet w "takiej" Francji katolicyzm nie da sie "stłamsić"?
    Taki jest wydzwięk twoich postow.
    Tak jestes ty odbierany. Lekcewazysz innych. Wstyd.

--
    Paweł

• dramatika 16.04.19, 18:05
    iwles napisała:

> Ale ty szydzisz. Szydzisz i lekcewazysz cala Francje. Jaki cel miales w tym, ze
    > by w pierwszym poscie zaznaczyc, ze Francja to kraj zlaicyzowany? Czy to wg cie
    > bie wyklucza, ze są Francuzi wierzący ? I modlący sie?

Ty piszesz tak na poważnie?
    Pisze, że Francja jest zlaicyzowana, co jest oczywistym faktem, bo mowa o pożarze chrzescijańskiej światyni, a nie muzeum sztuki współczesnej.
    Od miesięcy czytam na tym forum, ze zachód Europy jest zlaicyzowany, że fajnie byłoby, gdyby i w Polsce zaczęli przerabiać kościoły na muzea czy domy mieszkalne, a ty wyjeżdżasz z jakimś oburzeniem, gdy się powtarza ten oczywisty fakt? WTF?
    niewygodne.info.pl/artykul7/03196-Koscioly-wyburzaja-meczety-stawiaja.htm
    www.bibula.com/?p=70847
  • kyrelime 16.04.19, 12:28
    lauren6 napi
    > Wg polskich katolików to powód do radowania się, bo mamy takie piękne świadectwo upadku chrześcijaństwa.

Sprzeciwiam się pakowaniu wszystkich polskich katolików do jednego worka. Są takie głupie głosy (imo wśród polityczno-religijnych fanatyków, a nie "polskich katolików"), ale przecież tutaj w dyskusji nikt nie podnosił takiego stanowiska. Pojawiło się za to wyśmiewanie z osób modlących się. Tolerancja powinna przebiegać w obu kierunkach.
  • iwles 16.04.19, 12:46
    Sugerujesz, ze modlili sie tylko dlatego, ze plonela Katedra? Przybytek wiary?
    Gdyby plonął Luwr nie modlili by się?

--
    Paweł

• kyrelime 16.04.19, 12:51
    Gdzie ja coś takiego sugerowałam? Ale jeżeli chcesz znać moje zdanie: sądzę, że być może modliliby się również, gdyby płonął inny budynek- mieli taką potrzebę, więc to robili. Generalnie ludzke często modlą się w obliczu tragedii, różnego rodzaju.
  • sarah_black38 16.04.19, 14:48
    lauren6 napisała:

> Wg polskich katolików to powód do radowania się, bo mamy takie piękne świadectw
    > o upadku chrześcijaństwa. Tak, ci i cioci tak to sobie interpretują.

Pamiętam, kiedy kilka lat temu płonął kościół w Białymstoku, te obrzydliwe komentarze na Wyborczej, że dobrze tak katolom , niech się spali doszczętnie. Owszem, kościół w Białymstoku to nie takiej klasy zabytek jak Katedra w Paryżu, ale jednak żal historycznych budowli niezależnie od wyznania i szerokości geograficznej.

--
    Poddasze...
  • taniarada 16.04.19, 06:30
    Za późno na modlitwę gdy płonie las.Amen.
  • a2-a 16.04.19, 11:49
    taniarada napisał(a):

> Za późno na modlitwę gdy płonie las.Amen.

Na modlitwę nigdy nie jest za późno...

--
  • iwles 16.04.19, 12:43
    Modlitwą katedry nie odbudujesz.

--
    Paweł

• a2-a 16.04.19, 13:49
    iwles napisała:

> Modlitwą katedry nie odbudujesz.
    >

Pani chyba nie rozumie sensu modlitwy i czym jest modlitwa...

--
  • 45rtg 16.04.19, 13:55
    a2-a napisał:

> iwles napisała:
    >
    > > Modlitwą katedry nie odbudujesz.
    > >
    > Pani chyba nie rozumie sensu modlitwy i czym jest modlitwa...

Jak trzeba budować, to modlitwa nie ma sensu i jest stratą czasu. A Bóg spluwa na tych, którzy klęczą, zaś uśmiecha się do tych, którzy biorą w rękę łopatę.
  • natalia.nat 16.04.19, 14:05
    Pani właśnie rozumie sens modlitwy, a raczej to że żadnego sensu ona nie ma.
    Dlatego pisze, że modlitwą katedry się nie odbuduje.

• morekac 16.04.19, 15:07
    Modlitwa uspojaja modlącego się. Tylko tyle.
    Dobrze, że strażacy wzięli w ręce sikawki, nie różańce.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • wapaha 16.04.19, 17:41
    Modlitwy i klęczenie pokotem na pewno sprawi, że zstąpi duch i pożar zgaśnie...

czuję zażenowanie i to nie z powodu smutku tych ludzi ale zbiorowej religijnej histerii

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.