Dodaj do ulubionych

Jakie rolki dla ośmiolatki?

17.04.19, 20:28

Macie jakieś rozeznanie? tak do dwustu złotych. Wybieram się do decathlonu - czy ichniejsze rolki będą dobre do poczaątkowej nauki ?
Proszę, pomóżcie bo jestem bardziej niż zielona w temacie.
Edytor zaawansowany
  • ga-ti 17.04.19, 21:57
    Decathlon to dobry kierunek. Pogadaj z pracownikiem działu, to często młodzi ludzie i wiedzą o czym mówią. Półki z rolkami też są opisane, które dla początkujących, które dla wyczynowców. Dla dzieci są z regulowaną długością. Niech córka przymierzy, założy, 'pojeździ', sprawdzi, co jej pasuje. Poproś pracownika o pomoc/instrukcję przy zapinaniu rolek. Koniecznie dokup kask i ochraniacze.
  • monique76 17.04.19, 22:35
    W decathlonie nie ma rolek dla profesjonalistow.
    Ale na początek na pewno cos się znajdzie. No i koniecznie kask i ochraniacze trzeba kupić razem z rolkami.

--
    Pozdr. Monika
    "I niech sie mysli kolataja. Z kolatania rodza sie marzenia.
    A potem plany. Bo plany to marzenia z odkreslona data realizacji.." /by Marzena hlm
  • ga-ti 17.04.19, 22:58
    Są podzielone na te dla początkujących i zaawansowanych, którzy sobie chcą poskakać na przykład. Nie wiem, czy to już profesjonaliści, ale robią coś więcej niż tylko jazda po ulicy.
  • monique76 18.04.19, 08:40
    Mam corki trenujace rolkarstwo i wsiąklismy w temat dość mocno - w decathlonie nie ma rolek, które nadają się do skakania lub innych wyczynowych treningowsmile tzn moze inaczej - są takie, które wyglądają na profesjonalne, ale profesjonalne nie są. Ale żeby nie było - moja córka zaczynała od rolek decathlonowychsmile tylko dość szybko musieliśmy je zmienić, bo sprzet nie szedl w parze z rosnacymi umiejetnosciami.

--
    Pozdr. Monika
    A potem plany. Bo plany to marzenia z odkreslona data realizacji.." /by Marzena hlm
  • beverlyja90210 18.04.19, 09:06
    Które polecasz na początek?
  • afro.ninja 18.04.19, 09:29
    Ja kupiłam od razu powerslide na przecenie 369, poszukaj okazji cenowych na allegro w sklepach wrotkarskich. Można kupić dobre rolki za 269. Widziałam wrotki oxelo z decathlon są ok, ale jednak firmy specjalizujące się tylko w rolkach wypuszczają o wiele lepszy sprzęt.
  • monique76 18.04.19, 14:19
    beverlyja90210 napisała:

> Które polecasz na początek?

Na przykład:
    bladeville.pl/in-line/rolki/powerslide-phuzion-galaxy-neon-yellow.html
    bladeville.pl/in-line/rolki/powerslide-one-wave-boys.html
    te pierwsze lepsze, bo na 4 kołach - trzy koła wbrew pozorom trudniej ogarnąć na początku.

Mogą być też fitensowe typu:
    www.rollinn.pl/p/k/104,659/rolki/rolki-juniorskie/rolki-fitness-k2-athena-w-76-rozmiar-340/?back=k.659,sortuj=4.0.rolki.rolki-juniorskie
    Z decathlonu wbrew pozorom jedną są całkiem ok:
    www.decathlon.pl/rolki-play-5-jr-id_8396635.html
    trzymają nieźle nogę w odpowiedniej pozycji. Problem jest tylko jak dziecko ma chudziutką stopę - nie ma tu regulacji sznurówkami, więc nie da się ich dociągnąć dobrze.

Generalnie - sprzęt firmowy (powerslide, seba) jest szansa później sprzedaż. A tak w ogole to można kupic na początek używane - na FB jest coś takiego jak wrotkarski targ - czasami pokazują się tam dobre rolki dziecięce za bardzo przyzwoite pieniądze.

--
    Pozdr. Monika
  • atenette 18.04.19, 14:40
    Potwierdzam! Z naprawdę dobrych rolek to tylko Seba lub Powerslide.
  • lot_w_kosmos 17.04.19, 21:58
    Decathlon.
  • mum2004 17.04.19, 22:27
    Regulowane, starczą na dłużej.
  • mrs.solis 18.04.19, 00:35
    Kupilismy corce rok temu w Polsce wlasnie regulowane. W tym roku nadal bedzie mogla ich uzywac.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • hanusinamama 18.04.19, 11:09
    MOja co roku na wiosne ma kupowane regulowane, jezdzi do późnej jesieni. Stac mnie na rolki za 400 dla dziecka ale nie widzę sensu. Ma kupowiane co roku rolki, łzywy, w tym roku rower bo wyrosła, zimą narty bo wyrosła, sprzet do nurkowania. Na szczęscie odpusciła sobie hulajnogę...na rzecz deskorolki. Do wszystkiego cozywiscie kask.
  • mikams75 18.04.19, 14:00
    serio kupujesz sprzet do nurkowania dla dziecka? i ile razy w roku wykorzysta?
  • afro.ninja 18.04.19, 16:09
    Ale regulowane są od trzech rozmiarów, noga jej przez rok urośnie od 33 do 36?! Droższe rolki, deskorolka to lepsze podzespoły, a przez to lepsza, przyjemniejsza jazda. Ostatnio widziałam chłopca na deskorolce, widać że chłopiec lubi na niej jeździć, ale bardzo kiepskiej jakości kółka powodowały, że odpycha się co pięć trzy metry. Gdyby miał porządną deskorolka, tylko by mi mignął w oknie.
  • saszanasza 18.04.19, 09:17
    Moja od zawsze miała regulowane, a jeździ od 6 r.ż., tyle, że zawsze kupuję dobrej firmy (Rollerblade, K2 obecnie). Jeśli chodzi o rolki to stawiam na jakość i wygodę. Na pewno nie kupuj najtańszych, bo prędzej dziecko się zniechęci, niż zacznie na nich jeździć.

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • zielonecurry 18.04.19, 10:26
    Córka od roku jeździ w szkółce rolkarskiej. Instruktor ma wejściu powiedział że jak chcemy żeby dziecko miało przyjemność z jazdy i mogło bez trudu wykonywać wszystkie ćwiczenia to musimy zainwestować w sprzęt lepszy niż ten który oferuje Decathlon. Kupiliśmy rolki Rollerblade. Sprawdzają się znakomicie.
  • hanusinamama 18.04.19, 11:06
    MOja 5 latka tez sie uczyła w szkółce rolkarskiej. Nie robili wymagan co do sprzętu. Uczyła sie na tych najprostszych z decatholnu. Podobnie zima na łyzwach z decathlonu. Teraz ma 7 ma kolejne z decatholonu i jezdzi bardzo dobrze. Przodem, tyłem, przeplatanka...
  • zielonecurry 18.04.19, 16:00
    To było bardziej zalecenie niż wymóg. Ostatecznie wybór rolek okazał się bardziej ograniczony niż początkowo zakładaliśmy. Moje dziecko ma 6 lat i rozmiar buta 24. W większości sklepów rozmiarówka zaczyma się od 26/28.
  • aguar 18.04.19, 10:39
    Mój syn to doświadczony rolkarzsmile Właśnie zaczyna czwarty sezon w szkółce rolkowej. Najpierw, gdy miał niespełna 7 lat, kupiliśmy mu takie sklep.narty.pl/rolki-k2-charm-x-pro-2014.html
    Obecnie jeździ na tych www.rolki.net.pl/rolki/38108,rolki-regulowane-dzieciece-raider-pro-k2/
    Z obu jesteśmy zadowoleni. Kupowaliśmy w tym sklepie roooolki.com/pol_m_Rolki_Rolki-Lyzworolki-368.html Oni tam teraz mają już nowsze modele.
    Mąż jeździ na Powerslide Gamma i też sobie chwali.
  • hanusinamama 18.04.19, 11:05
    MOja jezdzi od poczatku na rolkach z decathlonu. Ma te rozszerzane na 2 rozmiary (para starcza na jazde od wiosny do jesieni).Córka jezdzi na rowerze, nartach, łzywach, rolkach, ma hulajnogę a teraz chce deskorolkę. I wszystko mam z decathlonu.
    Z rolek ma zdjety hamulec (bo uczyłasie jezdzic jamując rolkami a nie hamulcem).
    Raz jeden zespuł sie zaczep i puszczał- wymienili na nowe od ręki.
  • mikams75 18.04.19, 14:07
    gdybys sie decydowala na rozciagane, to tylko napisze, ze zazwyczaj nie rozciagaja sie do takiego rozmiaru jak jest w opisie, jesli np. twoje dziecko ma rozmiar 37 a rolki maja byc 36-38, to niestety ale to 38 bedzie za male jesli noga urosnie do buta 38. Mozesz spokojnie brac wyzszy zakres numeracji.
    Poza tym to pomysl, czy nie kupic uzywanych dobrych firmowych. Dzieci szybko wyrastaja, nie kazde dziecko polubi jazde i ludzie odsprzedaja 1-2 razy zalozone rolki.
    Nie kupuj z lidla, maja bardzo slabe opinie.
  • princy-mincy 18.04.19, 16:21
    Decathlon, mają regulowane.
    Widziałam też dziś w Lidlu, cena 99.99

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.