Dodaj do ulubionych

Może dziś zakończy się strajk??

18.04.19, 12:04
Trwają rozmowy....jak sądzicie?
Edytor zaawansowany
  • malia 18.04.19, 12:13
    Nie zakonczy się
  • paniusiapobuleczki 18.04.19, 12:26
    Podobno zaproponowali 250 zł za pensum większe o dwie godziny od 2020. Dla dyplomowanych.
  • paniusiapobuleczki 18.04.19, 12:29
    I to jest właśnie propozycja konserwująca stary układ, Ile miałby dostać stażysta? 200 zł? 170? Na pewno przyjdzie świeża krew.
  • hanusinamama 18.04.19, 13:03
    POza tym zwiekszenie pensum oznacza zwolnienia. Czyli zwolnimy 30% nauczycieli a reszcie damy podwyzke za...wiecej godzin pracy. To tak jakby kogos na pół etatu zatrudnic na 3/4 i kazac mu sie cieszyc ze dostał podwyżke...
  • magdzialena78 18.04.19, 20:22
    Tak to jest na stażu ze zarabia sie malo w większości zawodów
  • malia 18.04.19, 14:38
    250 BRUTTO i dwie godziny tygodniowo to wyjdzie obniżenie pensji. Czy oni oszaleli ?
  • pulcino3 18.04.19, 14:42
    250zl brzmi dumnie, a 2h, po cichutku i tak nikt nie usłyszy już. 2 h w tygodniu tj. 8h w miesiacu, za oszałamiające 125zl netto.big_grin

--
    ...........................................................
    Skąd tyle goryczy, czy wszystko można tłumaczyć nieudaną miłością?
  • pulcino3 18.04.19, 14:47
    Szkoda tylko, że 500+, to było 500+ za miesiąc obojętnie czy ma 31 dni, czy tylko 28. Nic brutto, netto i jeszcze z wypłatą wstecz.

--
    --------------------------------------------------------------
    Chociaż runął Ci świat... Wiosna przyjdzie i tak.
  • magdzialena78 19.04.19, 18:48
    To niech złoży wypowiedzenie ten któremu nie nue pasuje...juz widzę te tabuny
  • cosinuss 18.04.19, 12:31
    Moim zdaniem zakończy się, może nie dziś, ale matury się odbędą. Byłam wczoraj na warszawskim koncercie, było bardzo dużo osób, masa nauczycieli i młodzieży. Padło wiele miłych słów w stronę nauczycieli i czuło się jakiś taki szacunek dla nich. Więc dzielnie wróca do pracy, zeby dzieciaki maturę zrobiły itp.
    Ale nic już nie będzie jak było. Padło zbyt wiele ostrych słów, więc selekcja negatywna do zawodu znacząco się pogłębi. Patrząc na to, co się dzieje w prywatnych i społecznych szkołach, które mają już teraz po kilka osób na miejsce i zajmuja czołowe pozycje w rankingach ( dzieki reformie Zalewskiej np Szkoła Przymierza Rodzin ma w tym roku jakąś obłędna wręcz liczbę laureatów olimpiady juniorskiej z matematyki - efekt barku gimnazjum przy Staszicu), rozwinie się szkolnictwo płatne i tam pójdą najlepsi nauczyciele i dla kasy i dla szacunku dla samych siebie. Przy takim zainteresowaniu szkołami płatnymi, jak jest od 2 lat, mogą one wybierać w kandydatach i rugować dzieci problematyczne i przede wszystkim problematycznych rodziców. Dorzuci się system stypendialny dla zdolnych a biednych i poszło.
    Także 70 lat socjalizmu nie rozwaliło tak szkoły, jak media społecznościowe i fakt, że każdy może się wypowiedzieć.
  • pani07 18.04.19, 12:37
    O, a na wp.pl przekaz i zdjęcia były inne- spodziewano się tysięcy, przyszły setki ludzi (a mowa o stolicy, nie jakimś miasteczku), zarówno przekaz na wp.pl i zdjęcia przeczyły.
  • cosinuss 18.04.19, 12:49
    Byłam od ok 19.30 do 21, no nie setki, myślę, ze ok 3-4 tys było koło 20, potem awaria prądu Hunter wystraszył nauczycieli ( swoją droga Hunter świetnej formie). Jako stała bywalczyni nightskatingu, gdzie jesteśmy dzielnie liczeni na okoliczność różnorakich rekordów, wiem ile miejsca zajmuje 500 osób a ile 5000. Ale można było wykadrować i tak wybrać godzinę, że byłoby widać 100 osób albo 10 tys.
  • szeptucha.z.malucha 19.04.19, 20:55
    Też byłam. Szacunkowo Ok. 4000, tyle, że ja zwinęłam się ok. 20.
  • lauren6 18.04.19, 12:52
    Nie zdziwiłoby mnie. Nauczyciele mieliby już wolne, a tak muszą przychodzić do szkoły strajkować.
  • joanna_poz 18.04.19, 13:02
    własnie podano w radiu, że rozmowy zakonczyły się fiaskiem
  • 1elka26 18.04.19, 13:27
    I słusznie. Rząd nie może ugiąć się wobec nierealnych żądań, zwłaszcza, że tak naprawdę dobro szkoły a zwłaszcza wprowadzenie jakichkolwiek zmian nie jest celem Broniarza i kochanego pana Grzegorza.

Zadziwia mnie co innego. Za poprzedniej, pożal się Panie Boże, koalicji wystarczyło, że Rostowski powiedział, że "pieniędzy nie ma i nie będzie" i dla tak bardzo dbających o godność nauczycieli, działaczy ZNP to w zupełności wystarczyło. Przez 6 lat ani złotówki podwyżki i cisza? A teraz gdy , być może niewielkie, ale są podwyżki to awantura na cały kraj i w dodatku z użyciem maturzystów jako zakładników?

Ale to nie jest przecież strajk polityczny - żenada.
    Wyrazy uznania dla rządu a zwłaszcza dla pani premier.
  • joanna_poz 18.04.19, 13:37

> Zadziwia mnie co innego. Za poprzedniej, pożal się Panie Boże, koalicji wystarc
    > zyło, że Rostowski powiedział, że "pieniędzy nie ma i nie będzie" i dla tak bar
    > dzo dbających o godność nauczycieli, działaczy ZNP to w zupełności wystarczyło.

bo w przeciwieństwie do poprzednich rządów, ten akura rozdaje te pieniadze na prawo i lewo, w tym przeróżnym darmozjadom, a dziwnym trafem nie ma tylko dla nauczycieli.
    no i dla niepełnosprawnych.
  • pani07 18.04.19, 13:41
    Możesz rozwinąć sformułowanie, kto kryje się pod tym "przeróżnym darmozjadom"?
  • joanna_poz 18.04.19, 13:46
    jak już to uzyłam sformułowania "w tym przeróżnym darmozjadom".
    a przykładów kretyńskiego rozdawnictwa i sponsorowania tylko SWOICH jest mnóstwo.
  • isa_bella1 18.04.19, 14:08
    a...bo nauczyciele dzieci nie mają...ani rodizców emerytów, no tak
  • janja11 18.04.19, 14:11
    joanna_poz napisała:

> jak już to uzyłam sformułowania "w tym przeróżnym darmozjadom".
    > a przykładów kretyńskiego rozdawnictwa i sponsorowania tylko SWOICH jest mnóstw
    > o.

Joanno palnęłaś głupotę i dalej brniesz. Nie tędy droga.
    www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/304169913-Jak-przegrac-sluszny-strajk.html
    Szczególnie polecam akapit :Nauczyciele, robicie to źle!

• joanna_poz 18.04.19, 14:35
    janju, mowiac o darmozjadach miałam na mysli chociazby dotowanie miliardami telewizji publicznej, nieustające sponsorowanie księdza Rydzyka i kościoła ogólem, jakies Fundacje Narodowe, tworzone tylko żeby doić kase, że o nagrodach dla siebie samych (nam to się po prostu należało) i obsadzanie "krewnymi i znajomymi PIS" wszelkich spolek skarbu państwa z horrendalnymi pensjami, odprawami itp nie wspomnę.
  • pulcino3 18.04.19, 13:51
    Pozwól, że ja rozwinę:
    "przeróżny darmozjad" to osobnik, który bedac pełnosprawnym obywatelem nie skalał się pracą, nie wniósł nic do wspólnego budżetu, natomiast pełną gębą pasie się na tym, co wypracowuja inni. Ewentualnym życiowym osiągnięciem jest spłodzenie potomstwa, które nie gwarantuje zadnej przyszłej pożytecznosci, poza generowaniem realnych kosztów.

--
    ..............................................................
    Jeśli zrobiłeś błąd, to Cię młodość rozgrzeszy.
  • pani07 18.04.19, 13:58
    " spłodzenie potomstwa, które nie gwarantuje zadnej przyszłej pożytecznosci, poza generowaniem realnych kosztów"
    - więc w oświeconym świecie takie potomstwo ma prawo do życia czy wywalamy od razu z racji takiego miejsca urodzenia?
    Pracuję "od zawsze", jedyne dłuższe wolne to były czas zaraz po urodzeniu, "wnoszę do wspólnego budżetu" i dalej zaskakuje język, jakiego używają nowoczesne kobiety, jak wiadomo wnoszące wiele do "wspólnego budżetu".
  • pulcino3 18.04.19, 14:04
    Skoro pracujesz, to przecież nie dotyczy to Ciebie.
    Znam gro osób, które nie ida do pracy, bo żyją z 500+

--
    ...........................................................
    Skąd tyle goryczy, czy wszystko można tłumaczyć nieudaną miłością?
  • isa_bella1 18.04.19, 14:09
    nie znam takich
  • pulcino3 18.04.19, 14:17
    A ja znam, dodatkowo blisko siebie obserwuję zjawisko jak ciężko jest w usługach o pracownika. Gastronomia w duzej mierze obecnie opiera się na "leasingu" pracowników ze wschodu. Nad morzem, czy w górach, w restauracjach, czy hotelach obsluga, to Ukraińcy.

--
    ..............................................................
    Jeśli zrobiłeś błąd, to Cię młodość rozgrzeszy.
  • pulcino3 18.04.19, 14:32
    Co wiecej, cena za h pracy niewykwalifikowanego pracownika z Ukrainy to koszt ok.20/25zl dla agencji. Warunki też trzeba odpowiednie spełnić, czyli zatrudnic min.2 osoby, gwarantujac pracę na 8 i wiecej h dziennie. I co? I jest bardzo duży popyt, ze Ukraińców brakuje. A myslisz, że pracodawca nie wolalby zaplacic komus z lokalnych tubylców? Wolałby, ale nie ma.komu.

--
    ................................................................
    Uprzejmość tak mało kosztuje, a tak wiele można za nią kupić.
  • pulcino3 18.04.19, 14:35
    Ludziom się po prostu nie chce, wolą żyć z 500+ i się nie wysilać.

--
    ................................................................
    Uprzejmość tak mało kosztuje, a tak wiele można za nią kupić.
  • pani07 18.04.19, 14:15
    Mnie także 500+ nie dotyczy, za to niesamowita jest na Twoja narracja i język, którego używasz.
    Bo wg tego np. kobieta niepracująca, mająca niepełnosprawne dziecko, które pewnie także może nie pracować (zależy od stopnia niepełnosprawności)- nadają się do wywalenia, bo niczego "nie wnoszą do budżetu", tylko "żerują".
  • pulcino3 18.04.19, 14:21
    Moja narracja jest skierowana na osobę w pełni sil, zdolną do pracy. Matka osoby niepełnosprawnej, nie jest zdolna do pracy, bo ma osobę zależną od siebie w opiece.
    Na myśli mam leniwych obiboków.

--
    ---------------------------------------------------
    i... telemark
  • natalia.nat 18.04.19, 14:22
    A ty to wszyscy? Poza tym skoro nie ma dla osób niepełnosprawnych oraz pracujących za grosze, nie ma na pilne i ważne reformy w państwie, to dlaczego rozdawać ludziom którzy sobie dobrze a nawet bardzo dobrze radzą albo takim którzy w ogóle nie pracują, tylko dlatego, że socjal im wystarcza. Każdy lubi dostawać za nic i będzie tego bronił, co nie zmienia faktu że takie rozdawnictwo to bardzo szkodliwy i nieuzasadniony absurd. Publiczne pieniądze nie powinny być przejadane.
  • zona_glusia 18.04.19, 15:08
    Na 5 Kaczyńskiego państwo polskie wyda tyle, że gdyby te pieniądze przeznaczyć na służbę zdrowia to osiągnęlibyśmy średnią unijną wydatków na zdrowie.
  • 1elka26 18.04.19, 15:36
    Jasne. A powinno być tak jak to bywało za rządów "światłych Europejczyków". Wychodził minister i ogłaszał wszem i wobec:
    "pieniedzy nie ma i nie będzie".
    Potem wychodził premier i oświadczał, że jesteśmy zieloną wyspą, a poza tym to nie są wasze pieniądze i wystarczyło. Lemingi pokornie słuchały - a miliardy zamiast do budżetu państwa trafiały - no właśnie gdzie trafiały?
    Teraz rejwach, gdyż pieniądze trafiają nie do kieszeni "światłych Europejczyków" tylko do kieszeni wszystkich Polaków - no zgroza.
  • danaide 18.04.19, 20:26
    Wróć z tym tytułem 6 majawink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.