18.04.19, 18:00
Do tego dnia, czyli końca roku dla maturzystów rząd odracza rozmowy. Przypadek? Nie sądzęwink
Drugi policzek dla nauczycieli jednego dnia.
Jak to się skończy?
Moje dziecko stwierdziło, że jeśli trzeba będzie to powtórzy rok, ale w szkole dla dorosłych i zrobi sobie coś a’la gap year albo wyjedzie na rok do zagranicznej szkoły średniej.
Jednak zablokowanie maturzystów (może potem innych uczniów) to problem dla wszystkich. Skumulowanego rocznika, przeładowanych szkół podstawowych, gdzie rady też mogą się nie odbyć i zostaną ósmoklasiści i gimnazjaliści, co zdezorganizuje pracę wszystkim.
Chaos, chaos, chaos.
Podsuwam uczelniom pomysł. Klasa trzeci lo, łączona z realizacją pierwszego roku studiów.
Edytor zaawansowany
 • milka_milka 18.04.19, 18:06
  Dla tych z maturą zagraniczną też problem gigantyczny, nawet zwykłe przesunięcie terminów, bo nikt nie będzie brał pod uwagę strajku w Polsce.

  --
  Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
 • mildenhurst 18.04.19, 18:08
  Jak 1 tys zł podwyżki dla nauczyciela rozładuje kumulację roczników czy przeładowanue szkół?
 • betty_bum 18.04.19, 18:11
  Tak, bo w liceum będą tylko dwie pierwsze klasy, a nie dwie pierwsze (gim, podst) i dwie trzecie (3 i odroczeni maturzyści).
  W podstawówkach nie będzie dwóch ósmych czy trzecich klas.
 • mamablue 18.04.19, 18:13
  Władza wyraźnie lekceważy rodziców, a uczniów traktuje jak "żywą tarczę" IMO. Oj słabe, słabe.
 • malia 18.04.19, 18:20
  Teraz władza bedzie losowała rodziców do okrągłego stołu. Jak myślicie, "wylosują" Elbanowską?
 • malia 18.04.19, 18:21
  A może na ematkę przyjdą losować big_grin
 • amast 18.04.19, 18:21
  > Jak to się skończy?

  Kluczowe jest to zdanie:
  "Chciałbym, żeby w wyniku tego okrągłego stołu wszyscy byli wygrani, żeby nie było tak, że strona rządowa, związkowcy, nauczyciele w jakiś sposób triumfują."
  I wcale nie całe, z tego zdania najważniejsze jest "żeby nie było tak, że (...) związkowcy, nauczyciele w jakiś sposób triumfują". Ładnie poprzedzielane słowami bez znaczenia, ale najważniejsza myśl tej wypowiedzi jest właśnie taka: żeby oni nie wygrali.
  To będzie brutalne koanie po kostkach i po czym jeszcze się da. A na koniec prawdopodobnie władzy będzie na wierzchu, niestety.
 • alicia033 18.04.19, 19:17
  przecież jak się strajk skończy, nawet po 26.04. to odbęda się klasyfikacje, koniec roku i rozdanie świadectw. Więc ci z klas maturalnych szkoły średnie skończą. I pewnie dostaną egzaminy maturalne w tym roku, a nie za rok. A uczelnie przesunął terminy rekrutacyjne, bo żaden z tych terminów to nie jest świętość przez boga ustalona, a daty wyznaczone rozporządzeniami ministerialnymi czy decyzjami organów uczelni.
  Powtarzać rok będą ewentualnie ci, którym z ocen wynika niedostateczny, choć nie sądzę, żeby taki przypadek się w tym roku znalazł.
 • betty_bum 18.04.19, 19:35
  Brak klasyfikacji do 05.06, to brak szansy na zdawanie matury w tym roku, a i to wymagałoby zmiany prawa. Jest jeszcze termin w czerwcu dla wyjątkowych sytuacji, ale nie może ich być 100.000.
  U nas ocen nie ma i nie zanosi się na to, żeby były.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.