Dodaj do ulubionych

Ból biodra

20.04.19, 01:03
Dziś w samo południe zaczęło dość mocno boleć mnie biodro (wstałam z krzesła zrobiłam kilka spokojnych kroków i poczułam ból). Wydawało mi się, ze taki ból musi być poprzedzony … mniejszym bólem/pobolewaniem... A ja nigdy nie miałam żadnych dolegliwości ze strony biodra czy kręgosłupa. Co to może być.... zwyrodnienie? Jestem po 40. Od jakiegoś czasu chodzę na ćwiczenia (step, spinning, wczoraj byłam na tabacie), ale jak czuję, ze coś dla mnie zbyt uciążliwe, to na siłę nie robię. Ból jest w czasie chodzenia, zmniejszył się ewentualnie przyzwyczaiłam się do niego. Czy od razu ruszyć do ortopedy (pewnie od razu się nie da, najpierw pójdę do rodzinnej) czy raczej fizjoterapeuta?
Edytor zaawansowany
  • fragile_f 20.04.19, 02:09
    Boli Cię w środku biodra jakby? Po jednej stronie czy symetrycznie? Bol się nasila, jesli przez dlugi czasi siedzisz albo np. przy wychodzeniu z samochodu?

Mnie bolało przez poł roku po jednej stronie tak własnie jakby w środku zawiasu smile na usg nic nie wyszło, ortopeda nie był w stanie powiedzieć o co chodzi. Ostatecznie okazało się, że za mało rozciągałam się po ćwiczeniach. Zapisałam się na jogę 2-3x w tygodniu i jest zdecydowana poprawa - pobolewa (nie boli) mnie co jakiś czas (po bieganiu albo jak prowadze auto przez godzinę). Okazało się, że to początki rwy i po prostu musze mocno rozciągać codziennie biodra.

--
    Fragile
  • alfa36 20.04.19, 11:09
    Boli mnie jedno biodro, jak chodzę. Nic nie czuje, jak śpię, po przebudzeniu wydawało mi się, że już nic mi nie jest, dopóki nie wstałam.... Teraz siedzę i jak dotykam mocniej kość, dokładnie w środku biodra, to też boli (jedno miejsce... Tak jakbym tam się uderzyła).
  • sfornarina 20.04.19, 06:56
    Idź do fizjoterapeuty. Jest kilka ,a może i kilkanaście przyczyn dlaczego i co konkretnie może boleć i przez internet tego nie zdiagnozujesz , bo wszystko ma bardzo podobne objawy.
    Jeśli się konkretnie nie uszkodziłaś - a takie rzeczy się wie od razu smile - do tego dużo ćwiczysz plus 40lat to najprawdopodobniej jest to mięśniowe; mniej prawdopodobne od kręgosłupa.
    To sa zazwyczaj przeciażenia mięśniowe wynikajace z tego, że jedna stronę ciała masz silniejsza niż druga, dużo ćwiczysz, silniejsza strona wykonuje dużo więcej, bo kompensuje słabsza i znienacka zaczyna boleć.
    Ortopeda nie pomoże, bo to nie jest uraz, a przeciażenia mięśniowe to nie jego działka; to jest sprawa do fizjoterapeuty. Najpewniej dostaniesz ćwiczenia wzmacniajace i rozciagajace i po kilku tygodniach powinno pomóc; to nie sa poważne sprawy, ale nie wolno ich zaniedbać, inaczej się pogorszy.

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • nangaparbat3 20.04.19, 07:27
    Sprawdź, co Ci powie ortopeda, a potem idź na qigong i naucz się zestawu ćwiczeń, które będziesz mogła wykonywać samodzielnie.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • sfornarina 20.04.19, 08:55
    To nie jest sprawa dla ortopedy.

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • nangaparbat3 20.04.19, 12:14
    Napisałaś:

Jest kilka ,a może i kilkanaście przyczyn dlaczego i co konkretnie może boleć i przez internet tego nie zdiagnozujesz , bo wszystko ma bardzo podobne objawy.

Oczywiście można zacząć od fizjoterapeuty, od mojego bym zaczynała, bo jest bardzo doświadczony i zdarzyło już mu się odesłać moją mamę do ortopedy właśnie. Zakładając zaufanie do terapeuty, kierunek jest dowolny. Ale stwierdzenie, że ból biodra to "nie sprawa dla ortopedy" jest jednak zaskakujące.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • klamkas 20.04.19, 17:25
    Bo ból w tej okolicy rzadko faktycznie związany jest z biodrem (stawem biodrowym). Nawet jeśli to i tak potrzebna jest fizjoterapia. Do orto można pójść po potwierdzeniu, że problem jest w stawie (ale też nie wiem po co, potrzebna jest fizjoterapia).
  • naturalna59 20.04.19, 19:07
    Bol w stawie bioodrowym spokojnie moze byc od zwyrodnienia w tym stawie. Nie rozumiem tutejszych dywagacji. Moze trzeba odczynic uroki? Moze tez byc cos innego, oczywiscie. Ja zaczelabym od wizyty u lekarza rodzinnego i poprosilabym o skierowanie na rentgen stawu biodrowego, a potem w zaleznosci co zdjecie pokaze.. fizjoterapeuta tez czesto oglada zdjecie. Ja od zrobienia zdjecia, operacje mialam 10 lat pozniej. Nikt sie nie spieszyl, a przede wszystkim mi sie nie spieszylo.
  • wapaha 20.04.19, 10:13
    Stawiam , że jakiś mięsień, ścięgno a nie kość
  • valla-maldoran 20.04.19, 10:27
    A nie siedzisz przypadkiem z nogą założoną na nogę?
  • alfa36 20.04.19, 11:10
    Siedzę 😳
  • valla-maldoran 20.04.19, 12:28
    alfa36 napisała:

> Siedzę 😳

To masz odpowiedź. Ja mam taki odruch, że zakładam nogę na nogę i jeszcze napinam. Ból mnie męczył przez parę miesięcy. Badania, prześwietlenia, lekarze, rehabilitacja i cholera wie co jeszcze. Chodzić nie mogłam, przekręcić się z boku na bok w nocy nie mogłam. Masakra. Przeszło, jak przestałam zakładać nogę na nogę. smile
  • saszanasza 20.04.19, 10:30
    U mnie ból biodra jest spowodowany skrzywieniem kręgosłupa, czasami po ćwiczeniach mnie pobolewa, czasami nie. Zależy czy przeforsuję czy nie, czy źle stąpnę czy nie.

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • karotka_plus 20.04.19, 11:56
    Fizjoterapeuta moim zdaniem. Mnie też bolało biodro i to tak, że ciągnęłam nogę za sobą. Fizjoterapeuta rozmasował i pomogło. U mnie przyczyną było/jest przeciążenie tzn mam pracę stojąca i bardzo często ciężar ciała przenosiłam na jedną stronę. Teraz się pilnuje i staram rozkładać ciężar ciała równomiernie a jeśli już przeciążam to staram się po tyle samo czasu na jedno biodro i na drugie.
    Do ortopedy na NFZ ( z innym problemem) czekałam 4,5 miesiąca. Prywatnie pewnie krócej ale dla świętego spokoju możesz pójść.
  • piataziuta 20.04.19, 12:04
    Ja wiem, ja wiem!!!

Idź do lekarza.
  • aandzia43 20.04.19, 12:34
    Ale biodro czyli staw biodrowy czy któraś część talerza kości biodrowej? Bo mnie ostatnio boli prawy staw, jak dłużej leżę albo siedzę w pewnych pozycjach albo długo chodzę. Pewnie początki zwyrodnienia. Ale może nie, któraś starsza ematka miała takie boleści i okazało się ze to nie staw do wymiany? Liczę po cichu na inny obrót sprawy wink

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.