Dodaj do ulubionych

Bardzo przewidywalne sie to forum zrobilo...

21.04.19, 11:11
Kiedy widze watek Livi K. to wiem, ze bedzie o tym, ze wszystko to wina PiSu. Nawet pylenie traw i alergie 馃槈
Jakis watek okoloswiateczny zawsze zamieni sie w nawalanke na kosciol.
Jolka lub tez jej forumowe alter ego, bedzie mowic jak maja postepowac inni w sytuacjach, ktorych ona sama nigdy nie doswadczyla lub wyslugiwala sie kims innym. Babcia przygotowujaca swieta, pani myjaca okna itd.
Snake bedzie walczyc w kisielu z Bywalcem.
Wszystkie inne poza mainstreamowymi pogladami mlodych, wyksztalconych, z duzych osrodkow miejskich 馃槈, zostana w najlepszym przypadku skrytykowane. W gorszym autorzy zostana obrzuceni miesem nawet w Wielki Piatek 馃槀
Coraz czesciej tez mozemy poczytac o katolickich terrorystach jak i zlodziejach kradnacych bukszpan w drodze do kosciola.
Nuuuuda.
Edytor zaawansowany
  • fredzia098 21.04.19, 11:19
    A jak kto艣 poruszy temat inny ni偶 tu wymienione to zostanie okrzykni臋ty trollem. I panie b臋d膮 nakazywa膰 nie karmienie , wygaszenie i ignorowanie, nawet jak "troll" pisze grzecznie, rozs膮dnie i z sensem. Nie... nale偶y go wygasi膰 dla zasady.
    Tu od dawna jest wielkie forumowe poszukiwanie trolli, niekt贸re maj膮 ju偶 obsesje na tym punkcie big_grin
  • beneficia 21.04.19, 11:30
    Przecie偶 najcz臋艣ciej wida膰 czy to troll. Nie trzeba si臋 doszukiwa膰, wystarczy troch臋 wyczucia.
  • isa_bella1 23.04.19, 16:33
    trollem jest ka偶dy kt贸ry nie krytykuje pisu a ju偶 na pewno ten kt贸ry go popiera...taka tu filozofia
  • zlota.ptaszyna 24.04.19, 11:34
    I WOSP, zeby tu moc pisac trzeba wyznac milosc Owsiakowi, w ogole facetom ktorzy nosza czerwone spodnie tak jak Kijowski i Owsiak i Biedron
  • rosapulchra-0 21.04.19, 11:38
    Od kiedy trolle pisz膮 grzecznie, rozs膮dnie i z sensem? Przyjrzyj si臋 mo偶e dzia艂alno艣ci niekt贸rych z nich najpierw.

--
    Mo偶na mie膰 wykszta艂cenie wy偶sze, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • 1matka-polka 21.04.19, 11:47
    Troll, to jest tutaj kazdy, kto ma inne, niz lewackie poglady.

--
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut
  • beaucouptrop 21.04.19, 13:01
    Nowa tradycja. Wielkanocne poszukiwanie trolli w ogrodku zamiat jajek 馃槞
  • danaide 21.04.19, 14:47
    Najcz臋sciej trollami okrzykiwane s膮 osoby, kt贸re opisuj膮 problem.ze swojego 偶ycia (prawdziwy czy nie, nie mnie ocenia膰). Tak jakby pisanie o sobie by艂o na cenzurowanym i 艣wiadczy艂o w najgorszym wypadku o zaburzeniach psychicznych, a w najlepszym o zbieraniu. materia艂u na artyku艂. Od kiedy to trzeba mie膰 oczy dooko艂a g艂owy, bo nie wiadomo kto co przeciw nam wykorzysta? Mo偶e od zawsze?
  • rosapulchra-0 21.04.19, 15:13
    A wykorzystuj膮 w艂a艣ciwie wszystko i nagminnie. Do tego dopowiadaj膮 swoje wersje i wychodzi na to, 偶e cz艂owiek czyta o sobie, jak o kim艣 obcym, bo podawane na forum informacje maj膮 tak z prawd膮, jak ja z baletem.
    Osobi艣cie, dzi臋ki takim 艣winiom (bo nie mo偶na ich nazwa膰 w cywilizowany spos贸b) nauczy艂am si臋 korzysta膰 z wyszukiwarki i stosuj臋 ich spos贸b broni膮c si臋 przed ich atakami. Mia艂kie to, ale do niekt贸rych czasem dociera.

--
    G艂upiemu praca nie pomo偶e, m膮dremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • danaide 21.04.19, 15:42
    Z tych samych powod贸w zaczynam ju偶 zapami臋tywa膰 smaczki dotycz膮ce forumowych @#$%^&%*. Jak inaczej mo偶na tu powiedzie膰 komu艣, by si臋 odczepi艂?
  • jola-kotka 21.04.19, 16:14
    A ja staram sie olewac i pierwszy raz w zyciu wygasilam kogos na forum bo nie dalo sie juz inaczej.
  • iberka 21.04.19, 16:20
    馃槀 w punkt! Po przesz艂o 18 latach na forum gazety i ja otrzyma艂am zaszczytny tytu艂 trolla....tylko ber艂a i korony nadal nie mam big_grin
  • sumire 21.04.19, 11:21
    No to o czym chcesz porozmawia膰, 偶eby by艂o ciekawie? Podr贸偶e, na wystawie jakiej艣 fajnej by艂a艣 mo偶e ostatnio albo czyta艂a艣 wyj膮tkowo dobr膮 ksi膮偶k臋?
  • 1matka-polka 21.04.19, 12:11
    Mozemy np. porozmawiac o tym, ze gender studies to pseudonauka i blizej jej do teologii, niz czegokolwiek innego.
    www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1769992,1,fikcyjni-naukowcy-i-pseudonauka.read

--
    Religia powsta艂a, gdy pierwszy oszust spotka艂 pierwszego g艂upca.
    Wolter
  • woman_in_love 21.04.19, 13:57
    A co masz w艂a艣ciwie prawaczku przeciw genderowi? Bo to, 偶e si臋 boisz 偶e ci臋 zje to ju偶 wiemy.

To, 偶e istnieje "Biologiczna Bzdura Roku", nie oznacza jeszcze, 偶e biologia nie istnieje i 偶e zajmowanie si臋 ni膮 to bzdura.
    To, 偶e uda艂o wam si臋 dokona膰 skutecznie prawackiej prowokacji, to nie oznacza te偶 analogicznie, 偶e gender studies to pseudonauka i 偶e zajmowanie si臋 tym tematem to bzdura.
  • 1matka-polka 21.04.19, 15:35
    Bla bla bla... ale doceniam, ze potrafisz przyznac mi racj臋: "To, 偶e uda艂o wam si臋 dokona膰 skutecznie prawackiej prowokacji"
    Aczkolwiek aurorzy tej prowokacji okreslaja swoje poglady jako lewicowe i liberalne...

--
    Wolter
  • woman_in_love 21.04.19, 15:41
    Ale偶 nie przyznaj臋 ci 偶adnej racji. Wr臋cz przeciwnie. Autorzy tej prowokacji (je偶eli faktycznie by艂a, bo bior膮c pod uwag臋 ilo艣膰 produkowanych przez was fake news贸w to te偶 nale偶a艂oby najpierw dobrze zweryfikowa膰) mog膮 si臋 natomiast okre艣la膰 jako ktokolwiek w tej chwili, natomiast i tak wiadomo 偶e to prawaczki twojego pokroju big_grin.
  • beaucouptrop 21.04.19, 14:23
    Na wystawy chodze regularnie. Duzo tego i trudno o tym ogolnie pisac.
    Ostatnia, ktora mnie bardzo poruszyla to Tracey Emin u Xavier Xufkensa w Brukseli, ale bylo to w zeszlym roku. W tym bylam miedzy innymi na Niki de St. Phalle w Mons. Tak sobie. Moze byc. Wybieram sie na Wima Delvoye'a tez w Brukseli no i jak co roku na Art Brussels w nastepny weekend. Moze uda sie wyjazd na Art Basel w czerwcu. Moj konik to sztuka wspolczesna. Mozesz cos polecic w Polsce?
    Co do lektur to jestem w trakcie czytania Le gar莽on Marcusa Malte. Polecam. Madra, przejmujaca i piekna jezykowo ksiazka. Nie wiem czy przetlumaczona na polski.
    Podroze to szeroki temat. A co cie interesuje konkretnie?
  • danaide 21.04.19, 14:50
    Kt贸ra Tracey Emin? Fortnight of Tears? Z filmem o aborcji (starym zreszt膮, chyba z 1996 roku, ale uzupe艂niaj膮cym dobrze wystaw臋)?
  • beaucouptrop 21.04.19, 16:32
    Memory of your touch. Tez miedzy innymi poruszala temat aborcji w swoich rysunkach. Byly tez zdjecia, rzezby, neony i video. To akurat bylo inspirowane odejsciem jej matki. Mnie ta wystawa bardzo zwywracala emocjonalnie.
  • danaide 21.04.19, 16:47
    Na Fortnight te偶 by艂a sala po艣wi臋cona odej艣ciu jej matki. Podejrzewam, 偶e tematyka i zawarto艣膰 obu wystaw jest podobna. Obecno艣膰 tego filmu wiele t艂umaczy, ale nie wiem czy w pewnych okoliczno艣ciach - nieprzychylnych aborcji delikatnie rzecz ujmuj膮c - nie zosta艂by wykorzystany on przeciw niej. Tracey Emin przesz艂a aborcj臋, ale zabieg si臋 nie uda艂. Zdaje si臋, 偶e wystawa jest jeszcze w White Cube w Londynie.
  • danaide 21.04.19, 14:49
    Jeden z moich pierwszych w膮tk贸w na ematce dotyczy艂 pewnej, dla niekt贸rych mo偶e kontrowersyjnej, wystawy, kobieta-matka opisywa艂a sw贸j por贸d, do艣wiadczenie macierzy艅stwa, ilustrowa艂a to swoimi nagimi zdj臋ciami - chodzi艂a nago w towarzystwie dzieci.
    Odzew - okr膮g艂e zero. Da艂am sobie spok贸j.
  • dziennik-niecodziennik 21.04.19, 16:27
    Moze po prostu nikt jej nie widzial?...

--
    "(...)kieck臋 rzuci艂a, kaza艂a do sklepu odda膰. W sklepie nie przyj臋li bo kod nie wszed艂!" - "Kot wsz臋dzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • danaide 21.04.19, 16:48
    Da艂am linka do strony artystki. Bez p艂atnego dost臋puwink
  • rosapulchra-0 21.04.19, 19:46
    A dasz jeszcze raz? B臋d臋 wdzi臋czna smile

--
  • danaide 21.04.19, 21:30
    www.theguardian.com/artanddesign/2013/jan/10/ana-casas-broda-best-photograph
    tu jej strona
    www.anacasasbroda.com
    projekt Kinderwunsch, albumy w 艣wiecie gdzie艣 do kupieniawink
  • rosapulchra-0 21.04.19, 21:55
    Dzi臋kuj臋!

--
    G艂upiemu praca nie pomo偶e, m膮dremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • claudel6 21.04.19, 22:20
    ale wiesz, 偶e na tym polega sztuka wsp贸艂czesna, 偶e nale偶y j膮 zobaczy膰 na 偶ywo i to nie jest to samo, co zobaczy膰 zdj臋cie w internecie? dawanie linka nic tu nie da - mnie zdj臋cia z wystaw nigdy nie poruszaj膮, a wystawy tak.
  • miss_fahrenheit 21.04.19, 11:32
    Pole膰 prosz臋, jaki艣 fajny film.
  • miss_fahrenheit 21.04.19, 11:33
    Mo偶e by膰 co艣 lekkiego, krymina艂, horror itd.
  • pani_tau 21.04.19, 11:39
    Jak krymina艂 to tylko Jo Nesbo i Harry Hole, ale do lekkiej literatury to si臋 nijak nie kwalifikuje.
  • pani_tau 21.04.19, 11:41
    Aj, o film ci chodzi艂o a ja tu o ksi膮偶kach. Co prawda "Pierwszy 艣nieg" zosta艂 zekranizowany, ale tak badziewnie, 偶e Nesbo powinien ich normalnie pozwa膰.
  • miss_fahrenheit 21.04.19, 11:46
    Tak, o film, ale zanotowa艂am sobie polecony cykl smile Zobaczymy, dzi臋ki za sugesti臋.
  • gyubal_wahazar 21.04.19, 16:06
    Cokolwiek Chandlera, a najlepiej 'K艂opoty to moja specjalno艣膰'. 'Sprzedawca broni' tego go艣cia co gra艂 dr House'a te偶 daje rad臋
  • pani_tau 21.04.19, 16:49
    "D艂ugie po偶egnanie" - wraca艂am do niej kilka razy. W "Sprzedawcy broni" Hugh Laurie dobrze uchwyci艂 chandlerowski humor.
  • gyubal_wahazar 21.04.19, 17:10
    Nie umiem si臋 zgodzi膰 bardziej, dok艂adnie tak. Na moje, intryga cho膰 ca艂kiem niez艂a, by艂a tylko t艂em dla b艂yskotliwej narracji i dialog贸w
  • miss_fahrenheit 21.04.19, 19:20
    tak, Chandler to dobry trop, ch臋tnie poczyta艂abym/obejrza艂abym co艣 w tym klimacie. "Sprzedawcy broni" H. Laurie nie zna艂am, ju偶 wpisuj臋, dzi臋ki.
  • pani_tau 21.04.19, 19:28
    To polecam Michaela Smitha "Zmieniaki" i "Jeden z nas". W podobnie ironiczno-przesmiewczym tonie pisze r贸wnie偶 Dennis Lehan. No i Pratchetta seria o Stra偶y Miejskiej - kocham mi艂o艣ci膮 wieczn膮...
  • beneficia 21.04.19, 20:00
    Ca艂y "艢wiat Dysku" jest genialny.
  • miss_fahrenheit 21.04.19, 20:01
    Pratchett owszem, 艣wietny smile Denisa Lehana i Michaela Smitha wci膮gam na list臋.
  • 1matka-polka 21.04.19, 11:37
    Polecam "Captain Fantastic", lekka i zabawna satyra na lewakow馃槀

--
    Wolter
  • miss_fahrenheit 21.04.19, 11:40
    A dzi臋kuj臋, wygl膮da dobrze, wpisuj臋 na list臋.
  • gyubal_wahazar 21.04.19, 16:07
    Oo to koniecznie. Dzi臋ki, Matko
  • astrologia333 21.04.19, 11:42
    W sumie powiem Ci, 偶e masz racj臋.
    Dorzuc臋 jeszcze kolejne dwie, kt贸re wsz臋dzie widz膮 win臋 braku aborcji. Wsz臋dzie.
    Ja najbardziej jednak " lubi臋" takie chyba dwie, kt贸re w ka偶dym w膮tku jako Polki na s艂owo muzu艂umanin dostaj膮 apopleksji. I kolejne dwie, kt贸re r贸wnie偶 jako Polki na s艂owo muzu艂umanin staj膮 na baczno艣膰 i produkuj膮 ton臋 piany i id膮 na wojn臋 w ich obronie. O czym nie by艂by w膮tek zapluj膮 si臋 w obronie, rzucaj膮c dyskryminacj膮, jednocze艣nie stosuj膮c mow臋 nienawi艣ci w stosunku do np Polak贸w. A mog膮 tylko dlatego, 偶e wysz艂y zs obcokrajowca.
  • tanebo2.0 21.04.19, 11:45
    A te kt贸re na s艂owo tanebo dostaj膮 apopleksji?

--
    Lubi臋 to! W艂a艣nie w tym kierunku bym chcia艂a i艣膰. 呕e te偶 facet potrafi doradzi膰 z sensem, a baby nie.
  • astrologia333 21.04.19, 12:00
    Nie wiem, nie jestem twoj膮 fank膮 偶eby 艣ledzi膰 twoje forumowe 偶ycie.
  • rosapulchra-0 21.04.19, 13:20
    Tanebo, masz zdecydowanie za wysokie mniemanie o sobie smile

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywa膰, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • beaucouptrop 21.04.19, 19:47
    Tanebo ty wlasnie jestes bardzo przewidywalny i przestalam czytac twoje watki, bo wiem co napiszesz.
  • rosapulchra-0 21.04.19, 11:43
    Gratuluj臋 odkrycia! big_grin

--
    G艂upiemu praca nie pomo偶e, m膮dremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • lilia.z.doliny 21.04.19, 11:46
    ale wiesz, co sie odgrazynialo, jak plodzilam w膮tki o Bieniuku? uuuuuuu.....

--
    Znam kilku ludzi, kt贸rzy dok艂adnie wiedz膮 jak kierowa膰 krajem, ale niestety wszyscy ju偶 pracuj膮 jako taks贸wkarze.
  • sumire 21.04.19, 12:06
    No, co takiego?
  • lilia.z.doliny 21.04.19, 12:59
    forum przestalo byc przewidywalne big_grin

--
    Znam kilku ludzi, kt贸rzy dok艂adnie wiedz膮 jak kierowa膰 krajem, ale niestety wszyscy ju偶 pracuj膮 jako taks贸wkarze.
  • alicia033 21.04.19, 11:59
    adieuuuuu
  • cauliflowerpl 21.04.19, 12:58
    ...i jeszcze w 艣wi臋ta w膮tki o 艣wi臋tach zak艂adaj膮... nuuuudaaa.
  • chatgris01 21.04.19, 13:10
    big_grin
  • boogiecat 21.04.19, 13:43
    A nic nie wspominasz o desperackich probach ratowania forum inteligenckimi watkami by pitaziuta馃

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • beaucouptrop 21.04.19, 14:26
    A rzeczywiscie. Jeszcze Szalona matematyczka lubi tu blyszczec.
  • rosapulchra-0 21.04.19, 14:39
    Za to gazeciarz zmienia nicki, bo ci膮gle jest blokowany 馃槀

--
    Je艣li cos zdarzy艂o sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • boogiecat 21.04.19, 22:22
    Ale ja z ziutkom zartowalam,trudno馃槂

--
  • dziennik-niecodziennik 21.04.19, 16:30
    I o Jozku ktory edukuje nas politycznie opisujac swoj bol istnienia, chocbysmy zaczely od przepisu na pasztet big_grin

--
    "(...)kieck臋 rzuci艂a, kaza艂a do sklepu odda膰. W sklepie nie przyj臋li bo kod nie wszed艂!" - "Kot wsz臋dzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • boogiecat 21.04.19, 22:20
    馃榾 przyznaj, ze trzeba miec talent i swoista konsekwencje akcji forumowej

--
  • dziennik-niecodziennik 22.04.19, 12:40
    Trzeba miec przede wszystkim zryta banie big_grin

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • boogiecat 22.04.19, 13:20
    dziennik-niecodziennik napisa艂a:

> Trzeba miec przede wszystkim zryta banie big_grin
    >

A to jest oczywiscie podstawa馃槈

--
  • piataziuta 21.04.19, 22:25
    >A nic nie wspominasz o desperackich probach >ratowania forum inteligenckimi watkami by pitaziuta馃

Wreszcie kto艣 mnie zauwa偶y艂!
    Dzi臋ki! 馃槀
  • boogiecat 22.04.19, 00:40
    Do uslug ziutka, kontynuuj tak dalej馃槈

--
  • piekna_remedios4 21.04.19, 13:57
    Hahah dok艂adnie. Jolka trafiona w punkt. Jeszcze jedna rzecz jej dotycz膮ca rzuci艂a si臋 mi w oczy ostatnio - Jola, pani z wy偶szych sfer, biegaczka z dziada pradziada i m臋偶a NIGDY nie udziela si臋 w w膮tkach dotycz膮cych podr贸偶y. Jakakolwiek destynacja jest brana pod dyskusj臋, nie ma nic do powiedzenia. Za to na temat, kt贸ry wspominasz - zawsze.
  • piekna_remedios4 21.04.19, 13:58
    *bogaczka big_grin nie biegaczka
  • beneficia 21.04.19, 14:01
    Co艣 tam czasem wspomni o AI i drinkach przy basenie.
  • edelstein 21.04.19, 14:04
    Moze nie lubi podrozowac,znam sporo takich osob

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • piekna_remedios4 21.04.19, 15:00
    Ojej, s膮 tacy ludzie? Jakiez smutne 偶ycie musz膮 prowadzi膰.
  • rosapulchra-0 21.04.19, 15:14
    S膮 i ja te偶 ca艂kiem sporo znam takich os贸b.

--
    A to nie wiesz, 偶e jak kobieta "rozk艂ada nogi", to jej si臋 otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykan膮 si艂膮 wszystkie samce jak leci, a偶 po horyzont zdarze艅...? by memphis90
  • kropkacom 21.04.19, 15:22
    Typowa forumowa szpila.
  • riki_i 21.04.19, 14:18
    Jolka to kreacja, nie wiem po co i na co wysila si臋 na kreowanie kogo艣 kim nie jest.
  • jola-kotka 21.04.19, 16:28
    Niech ci bedzie ze kreacja tylko ta kreacja doprowadzila juz do sytuacji gdzie wyszlo ze twoje zachowanie na forum to lipa a prawda jest taka ze jestes chamem co wyzywa kobiety od.... . Wiec oceniaj najpierw siebie.
  • jola-kotka 22.04.19, 17:50
    A ja mam inne zdanie Jolka to nie jest kreacja ale jest" inna" ok lata temu to zrozumiala i sie z tym pogodzila. Tylko ze to nie jest prawda ze Jolka jest kims kogo jakby tu nie bylo to wszyscy byliby szczesliwsi. Absolutnie nie. Bo widzisz Jolka zeby zyc w zgodzie z sama osoba to musi placic za terapie tacy jak ty dzieki Jolce maja ja za darmo. Wystarczy ze wejda na forum wywala swoje frustracje na Jolke w postaci hejtu i juz czuja sie lepiej. Maja poczucie ze ulala lepsi sa bo podniesli swoja samoocene nazywajac Jolke .... . Roznica tylko jest taka ze hejtujacy dziela sie na tych inteligentnych i na tych glupich. Inteligentny wstawia hejt w madry tekst w ktorym pomimo wszystko jest jakas wartosciowa trescia a glupi tego nie robi. A tacy jak ty co siedza przed kompem gow.. wiedza i gow... widzieli o danej o sobie a zakladaja ze nie ma , nie istnieje i ja to wiem na sto procent to jest najnizszy poziom bo inteligentny srednio czlowiek wie ze nie wszystko widzial, nie wszystko wie a juz na bank nie moze zdawac sobie sprawy czy ktos gdzies nie zyje taki co jego wyobraznia nie jest w stanie ogarnac jego istnienia. A wystarczy przyjac do wiadomosci ze na swiecie zyja mega rozni ludzie a to co ci mowi twoja wyobraznia to moze byc malo zwiazane z prawda.
  • riki_i 22.04.19, 18:05
    Nie jestem zgorzknia艂膮 bab膮, jakich sporo na tym forum, wi臋c nie hejtuj臋 nikogo dla przyjemno艣ci hejtowania. Wi臋cej - w og贸le nikogo nie hejtuj臋, po prostu czasem wyra偶am zniecierpliwienie jak czytam kompletne g艂upoty nie trzymaj膮ce si臋 kupy.

Rozedrgane stany psychiczne jakiej艣 forumowiczki maj膮 by膰 argumentem 偶ebym si臋 zamkn膮艂? Powtarzam, to nie jest forum terapeutyczne dla os贸b zaburzonych o m臋tnym poczuciu w艂asnej to偶samo艣ci. Mnie nikt nie p艂aci za to, 偶ebym zamiast merytorycznej dyskusji z osobami obeznanymi w danym temacie, odczytywa艂 swobodny strumie艅 艣wiadomo艣ci pieprzni臋tej paniusi. I jeszcze obchodzi艂 si臋 z ni膮 jak z jajkiem, bo si臋 niebo偶膮tko zdenerwuje i zacznie znowu g艂odzi膰 czy ch.. wie co innego.
  • jola-kotka 22.04.19, 19:38
    馃ぃ馃ぃ馃ぃ
  • jola-kotka 22.04.19, 19:41
    Odpowiedzi na pytania zadane sie nie spodziewalam ale wypocin wtym stylu z chamskimi epitetami tak. Nie zawiodles mnie smile. Na tym skoncze ta dyskusje.
  • riki_i 23.04.19, 12:12
    jola-kotka napisa艂a:

> Na tym skoncze ta dyskusje.

Ja z widoczn膮 ulg膮 r贸wnie偶.

PS. T臉 DYSKUSJ臉 (!)
  • beaucouptrop 21.04.19, 14:33
    Jezyk jakiego uzywa zdradza czesto, ze zycie ktore opisuje jest tylko forumowa kreacja.
  • krisdevalnor 21.04.19, 14:37
    piekna_remedios4 napisa艂(a):

> Hahah dok艂adnie. Jolka trafiona w punkt. Jeszcze jedna rzecz jej dotycz膮ca rzuc
    > i艂a si臋 mi w oczy ostatnio - Jola, pani z wy偶szych sfer, biegaczka z dziada pra
    > dziada i m臋偶a NIGDY nie udziela si臋 w w膮tkach dotycz膮cych podr贸偶y. Jakakolwiek
    > destynacja jest brana pod dyskusj臋, nie ma nic do powiedzenia. Za to na temat,
    > kt贸ry wspominasz - zawsze.
    Dokladnie. Jedyny watek o podrozy to slawetna emigracja do Hiszpanii.
  • jola-kotka 21.04.19, 16:24
    Czasami sie wypowiadam jak mam cos do powiedzenia. Prawda jest ze mam malo do powiedzenia bo ja jadac gdzies nie zwiedzam,jak gdzies jade to tam gdzie mozna sie opalac i na tym mi plynie czas, uwielbiam to i tyle. Czesto pisalam ze nie spaceruje nie wypiuszczam sie na wycieczki. Najczesciej latam do Egiptu tam sytuacja nie sprzyja wypuszczaniu sie nigdzie. Najbezpieczniej nie opuszczac kurortu. No tak mam i moge byc trollem przyzwyczailam sie. Ma to zerowy wplyw na moje zycie. A i pogladow tez nie bede nagle zmieniac bo nie pasuje w wielu tematach do wiekszosci . Takze ok jak ktos ma mnie za trolla rto jest jego sprawa do momentu do ktorego nie hejtuje mnie w jakis przykry sposob mnie to nie przeszkadza gdyby bylo inaczej nie byloby mnie tu. Tyle wyjasnienia.
  • piekna_remedios4 21.04.19, 17:15
    No a dla przyk艂adu, jaki hotel w Egipcie poleci艂aby艣? Gdzie najprzyjemniej sp臋dza艂o ci si臋 czas? I tak tylko do Egiptu je藕dzisz, nigdzie indziej? Nie nudzi ci si臋? Je艣li sta膰 ci臋, dlaczego nie pojedziesz gdzie艣 typu Malediwy?
  • jola-kotka 21.04.19, 18:57
    Malo tego ja od lat jezdze do jednego hotelu i on nie jest nawet 5 gwiazdkowy a 4. Jungle aqua park sie nazywa. Nikomu nic nie polecam bo to co mi sie podoba nie musi innym. Jezdze jeszcze z mezem gdzie on tam wybierze, ale to raz w roku , bo on tez z kolegami sobie wyjezdza czasami.Bardzo lubie nasz Sopot, Hel, Zakopane ale to na weekend nie dluzej. Tak lubie takie mam potrzeby. Najlepiej czuje sie w domu.Nie lubie latac samolotami. Nie ze sie boje nie lubie mam bole glowy w trakcie lotu. I ja bym nawet do tego Egiptu nie jezdzila ale to taka tradycja od lat ze z kilkoma kolezankami lecimy. Mialysmy przerwe gdy bylo tam mega niebezpiecznie. Mnie te wyjazdy specjalnie nie kreca ja wole kase wydac na buty swiatowej marki bo to mnie cieszy. Jestem zwykla dziewczyna ktora cos tam lubi lub nie, ktorej nie da sie narzucic wielu rzeczy. Owszem znam takich co cos tam robia bo wypada . Trzeba opowiedziec na imprezie gdzie sie bylo itd. Ale ja tak nie mam. To nie pieniadze dyktuja co sie powinno a czlowiek co z nimi zrobi i jesli ktos rozumie to inaczej to jest mi go zal. Ja nie mam problemu z tym ze jezdze ponad 20 letnim nissanem patrolem a nie jakas wypasiona nowoczesna bryka. Kocham to auto innego nie chce i mam wywalone co kto o tym mysli. Predzej wywale kase na remont tego auta co czynie niz je wymienie. A sa tacy co reaguja jak ty ale dlaczego nie kupisz?Bo nie i tyle. Bede zyc po swojemu czy to sie komus podoba czy nie. A inni niech robia jak chca ja nie wnikam. Na forum tez nikogo nie pytam nie rozliczam co robi ze swoja kasa , dlaczego zabiera na wakacje sloiki. Nie moja sprawa i wcale nie uwazam , ze je zabiera bo oszczedza czy nie ma kasy. Moze lubi,moze ma alergie jakies i musi. Nic mnie tak nie irytuje jak grzebanie w cudzych portfelach i chec decydowania dyktowania jak powinni zyc , gdzie jezdzic co kupowac. A ze wydaje sie nierealna i ktos ma mnie za trolla to juz swiadczy tylko o tym,ze ma ograniczona wiedze, ze ludzie na swiecie sa bardzo rozni i nie status materialny swiadczy o ich wnetrzu, malo tego on o niczym nie swiadczy ani o skonczonej szkole ani o tym czy ktos jest chamem czy nie , itd. To ludzie dopisuja bajki , poczytaj watek o tych co maja kase ja czytalam i sie smialam. No i to zalezy jeszcze co dla kogo znaczy bogaty. Dlaczego nikt sie nie dziwi ze ktos kto ma dom np. 300 m daje 80 m na pokoje dla dzieci a jak ktos zrobil garderobe sonie taka to juz zle , bzdura klamstwo? No przeciez dzieci nie mam nikomu nie zabralam, moglam. Tez troll bo jak to jakby tam zrobila pokoje dla dzieci trollem by nie byla. Wiec nalezy zlewc i tyle . A tobie tak na przyszlosc nie zadawaj takich pytan w realu bo to slabe jest. Zapytasz sasiada czemu pojechal pod namiot a nie do super hotelu przeciez ma kase. Raczej nie prawda?
  • bergamotka77 21.04.19, 19:23
    O matko to 偶adna z Ciebie milionerka. Hotele w Egipcie ponizej 5 gwiazdek do艣膰 syfne sa. Nie je偶d偶臋 zbyt cz臋sto do Egiptu ale zawsze wybieram 5 gwiazdek kt贸re 偶adnym luksusem te偶 nie s膮. Po tym wpisie uwierzy艂am, 偶e twoje domniemane bogactwo to twoja forumowa kreacja. Znam troche ludzi naprawd臋 zamoznych i maja nieco inny styl zycia i mentalno艣膰. I nie przeliczaja wyjazd贸w na torebki.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchn膮膰 w jakim艣 oknie 偶ycia?

morekac: Nie da rady, nie zmie艣ci si臋. Gdyby si臋 mie艣ci艂o, by艂oby zbyt wielu ch臋tnych.
  • jola-kotka 21.04.19, 20:03
    Ja tam syfu nie widzialam . Ktos pisal o przeliczeniu czy o tym co go bardziej cieszy jak wyda na buty bo o torebkach to juz wogole nie bylo. No wlasnie nie kazdy ma taka sama mentalnosc i w tym cala tajemnica. Mozesz sobie myslec ze ja w swieta chleb ze 艣mietnika jem. Jakie to ma znaczenie dla mnie ? Zadne.
  • bergamotka77 21.04.19, 22:04
    Wida膰 偶e nigdzie nie by艂a艣 to nie masz por贸wnania. Dla mnie ludzie, kt贸rzy nie podr贸偶uj膮 sa ograniczeni.

--

morekac: Nie da rady, nie zmie艣ci si臋. Gdyby si臋 mie艣ci艂o, by艂oby zbyt wielu ch臋tnych.
  • rosapulchra-0 21.04.19, 23:37
    A dla mnie ludzie, kt贸rzy wydaj膮 takie opinie s膮 ograniczeni.

--
    A to nie wiesz, 偶e jak kobieta "rozk艂ada nogi", to jej si臋 otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykan膮 si艂膮 wszystkie samce jak leci, a偶 po horyzont zdarze艅...? by memphis90
  • jola-kotka 21.04.19, 23:41
    馃憤
  • kropka_kom 23.04.19, 16:55
    . Dla mnie ludzie, kt贸rzy nie
    > podr贸偶uj膮 sa ograniczeni.
    >
    a gdzie to trzeba je藕dzi膰 i jak cz臋sto aby nie by膰 ograniczonym? Rozumiem 偶e wycieczki po Polsce si臋 nie licz膮?
  • riki_i 22.04.19, 11:01
    bergamotka77 napisa艂a:

> . Hotele w Egipcie ponizej 5 gwiazdek do艣膰
    > syfne sa. Nie je偶d偶臋 zbyt cz臋sto do Egiptu ale zawsze wybieram 5 gwiazdek kt贸r
    > e 偶adnym luksusem te偶 nie s膮.

Dok艂adnie.

Po tym wpisie uwierzy艂am, 偶e twoje domniemane bog
    > actwo to twoja forumowa kreacja. Znam troche ludzi naprawd臋 zamoznych i maja n
    > ieco inny styl zycia i mentalno艣膰. I nie przeliczaja wyjazd贸w na torebki.

Co poradzisz, Jola co艣 sobie kompensuje smarowaniem setek post贸w na forum, mo偶e to jest jej terapia na problemy z g艂ow膮.

Og贸lnie, mocno wkurzaj膮 mnie forumowe byty nieprawdziwe i zaburzone, kt贸re rozwalaj膮 merytoryczne dyskusje. Podobnie jak osoby typu baba z magla, szukaj膮ce 偶eru do obrabiania komu艣 dupy.

• rosapulchra-0 22.04.19, 12:56
    Ale jaki macie z tym problem, ile i jakie posty jolka produkuje? Bo nie rozumiem. Ma wi臋cej czasu na forum ni偶 przeci臋tny cz艂owiek, to sobie pisze. I niech pisze na zdrowie.

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywa膰, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • riki_i 22.04.19, 13:07

@Rosa

1. Ja nie lubi臋 czyta膰 udawanych post贸w, gdzie kto艣 sobie kreuje rzeczywisto艣膰 w kt贸rej chcia艂by 偶y膰 i domaga si臋 poklasku. To jest nieuczciwe moralnie, intelektualnie i jest po prostu denne.

2. G贸vno mnie obchodzi, 偶e kto艣 ma zryt膮 banie, przesadnie chudnie czy te偶 ob偶era si臋 i wymiotuje, a do tego musi nieustannie podnosi膰 sobie samoocen臋. To nie jest forum terapeutyczne, ani oddzia艂 dzienny psychuszki. Chc臋 rozmawia膰 z lud藕mi z krwi i ko艣ci, kt贸rzy co艣 prze偶yli i wyra偶aj膮 w zwi膮zku z tym okre艣lone opinie. Bajkopisarzy za dyche i pa艅cie, kt贸rym co艣 si臋 wydaje mam w odw艂oku. Zamulaj膮 forum i powoduj膮 moj膮 strat臋 czasu na czytanie g艂upot.
  • rosapulchra-0 22.04.19, 13:10
    Na twoim miejscu bym j膮 wygasi艂a. Tw贸j problem sam si臋 rozwi膮偶e.

--
  • sasanka4321 22.04.19, 13:36
    >Na twoim miejscu bym j膮 wygasi艂a. Tw贸j problem sam si臋 rozwi膮偶e.<

Rosa, czy Ty kiedykolwiek napisalas jakis post, ktory nie bylby krytykowaniem postu jakiejs forumki, informowaniem forum, jaka zla ta forumka jest, i co ta forumka kiedys tam powiedziala do Ciebie czy kogokolwiek, nawolywaniem do ignorowania kogos... Taki samozwanczy moderator, zawsze na sluzbie, tyle ze zamiast wycinac to wchodzi w jakas dyskusje i oznajmia kto kogo powinien wyciac etc. Niesamowite...
  • bergamotka77 22.04.19, 13:40
    sasanka4321 napisa艂a:

> >Na twoim miejscu bym j膮 wygasi艂a. Tw贸j problem sam si臋 rozwi膮偶e.<
    >
    > Rosa, czy Ty kiedykolwiek napisalas jakis post, ktory nie bylby krytykowaniem p
    > ostu jakiejs forumki, informowaniem forum, jaka zla ta forumka jest, i co ta fo
    > rumka kiedys tam powiedziala do Ciebie czy kogokolwiek, nawolywaniem do ignorow
    > ania kogos... Taki samozwanczy moderator, zawsze na sluzbie, tyle ze zamiast w
    > ycinac to wchodzi w jakas dyskusje i oznajmia kto kogo powinien wyciac etc. Ni
    > esamowite...

Idealne podsumowanie. Nasza moderatorka samozwancza zawsze na s艂u偶bie 馃槃

--

• rosapulchra-0 22.04.19, 15:57
    OJP, jak chcesz psa uderzy膰, to kij zawsze znajdziesz, prawda? suspicious

--
  • jola-kotka 22.04.19, 15:20
    Pomijajac reszte tych bzdur to jak ja rozwalam kazda dyskusje? Bo to jest dosc ciekawe .
  • jola-kotka 22.04.19, 15:40
    Ale ok zakladamy ze Jola to " kreacja" to nawet gdyby tak bylo ktos to ktos to pisze a co za tym idzie to co pisze jest jego myslami, pogladami .
  • riki_i 22.04.19, 16:05
    jola-kotka napisa艂a:

> Ale ok zakladamy ze Jola to " kreacja" to nawet gdyby tak bylo ktos to ktos to
    > pisze a co za tym idzie to co pisze jest jego myslami, pogladami .

Zlituj si臋! Jak膮 warto艣膰 maj膮 wywody kogo艣, kto smaruje je z perspektywy osoby, kt贸r膮 nie jest? Je艣li ja zaczn臋 twierdzi膰 na forum, 偶e jestem bezrobotnym alkoholikiem-menelem, to niestety poza ewentualnym zgrywem moje wypociny nie b臋d膮 mia艂y 偶adnej warto艣ci dodanej. Bo nie znam 艣wiata meneli i g贸vno wiem na jego temat.

Poza tym skoro wcielanie si臋 w wymy艣lone kreacje to nic takiego, nale偶y wypu艣ci膰 z psychiatryk贸w wszystkich Napoleon贸w Bonaparte! 鈽
  • jola-kotka 22.04.19, 17:05
    No przykro mi js jestem Jola i to co pisze jest prawda a czy ty w to wierzysz czy nie to jest to twoja juz sprawa. I apropo tego co piszesz o wartosci. Jak ja mam doczynienie z trollem np. Politycznym to nieistotna jest dla mnie z perspektywy jakiego stolka on pisze czy to jest tron czy paleta liczy die to co pisze i jak pisze a zeby cos pisac to trzeba tez cos miec w glowie w danym temacie. Wiec to ty bzdury piszesz .
  • riki_i 22.04.19, 17:44
    Jolcia, ten bezwladny s艂owotok naprawd臋 nie uczyni z艂ota z g...a. Trzy po trzy para pi臋tna艣cie mo偶na fafluni膰 na ka偶dy temat, ale co z tego? Co komu po takich piardach?
  • jola-kotka 22.04.19, 17:58
    Ale nadal te pierdy czytasz, rozplywasz sie nad nimi , analizujesz i odpisujesz. A nie musisz. Czyli one daja ci mozliwosc dowartosciowac sie , daja ci mozliwosc odpisania w taki a nie inny sposob i przez chwile poczuc sie lepiej. Bez powodu sie nie zaglebiasz w nie 馃榾
  • triss_merigold6 22.04.19, 17:48
    W psychiatrykach jest mn贸stwo takich, kt贸rzy maj膮 specyficzne my艣li i pogl膮dy, wynikaj膮ce ze s艂abowania na umy艣le.
  • boogiecat 22.04.19, 17:05
    Nic nie rozwalasz jola, wzbudzasz rozne reakcje, tyle

--
  • piekna_remedios4 21.04.19, 21:18
    oj Jola, ale to nie chodzi o chwalenie si臋 czy epatowanie kas膮. Zwiedza膰 艣wiat to jedno z najlepszych rzeczy, kt贸re pieni膮dze umo偶liwiaj膮. Podr贸偶e ubogacaj膮, widzisz co艣 innego ni偶 swoje 4 k膮ty i sw贸j 艣wiat, dziwne dla mnie jest to, co piszesz. Nie, 偶e nie je藕dzisz, tylko jakie masz podej艣cie do tego. Nie korci, aby te pi臋kne buty od projektanta kupi膰 w Mediolanie? Albo w Pary偶u czy na 5th Avenue? Tak tylko w Szczecinie, no mo偶e w Warszawie?
    Mam tak膮 zasad臋, 偶e zadaj臋 pytania ludziom, je艣li mnie co艣 ciekawi, a to w艂a艣nie mnie bardzo ciekawi i w realu tak偶e zada艂abym takie pytanie, bo w zasadzie co w tym z艂ego?
  • nenia1 21.04.19, 21:23
    Podr贸偶owanie trzeba lubi膰, po prostu, i kasa wcale nie ma a偶 takiego znaczenia, je艣li kto艣 faktycznie chce podr贸偶owa膰. To wcale nie jest tak, 偶e bogaci podr贸偶uj膮, a biedni zostaj膮 w domach, oczywi艣cie pieni膮dze u艂atwiaj膮 podr贸偶owanie, jak wi臋kszo艣膰 rzeczy w 偶yciu, ale sposoby podr贸偶owania s膮 przer贸偶ne i w internecie nie brakuje porad jak to robi膰 nie dysponuj膮c du偶膮 got贸wk膮, wi臋c oczekiwanie od osoby, kt贸ra na forum przedstawia si臋 jako podobno maj臋tna akurat podr贸偶owania jest troch臋 dziwne, to znaczy, 偶e w g艂owie masz przekonanie, 偶e bogaci = podr贸偶e, a tak nie jest.
  • piekna_remedios4 21.04.19, 21:29
    nie mam takiego przekonania, helloooo? Zak艂adam, 偶e skoro Jola jest wygodna i luksusowa, to raczej nie b臋dzie gustowa艂a w zwiedzaniu Kambod偶y na rowerze. Ja tak偶e nie jestem jaka艣 wielce bogata, a podr贸偶uj臋, wi臋c nie wiem sk膮d ci si臋 wzi臋艂a taka teoria.
  • nenia1 21.04.19, 21:53
    No to czemu akurat j膮 wybra艂a艣 na obiekt do zadawania takich pyta艅?
  • bergamotka77 21.04.19, 22:02
    Nie znam zamo偶nych ludzi nie podr贸偶uj膮cych chyba 偶e maj膮 70+.

--

• nenia1 21.04.19, 22:12
    bergamotka77 napisa艂a:

> Nie znam zamo偶nych ludzi nie podr贸偶uj膮cych chyba 偶e maj膮 70+.

A ja znam i to ca艂kiem sporo. I tym sposobem nasze argumenty wzajemnie si臋 znosz膮.
  • bergamotka77 21.04.19, 22:20
    Mo偶e dlatego 偶e jeste艣 sporo starsza. Ja mam m艂odsz膮 grup臋 wiekow膮 na my艣li a nie ok.60-tki.

--

• nenia1 21.04.19, 22:26
    Sporo starsza? Przecie偶 jeste艣 dobrze po 40-tce? Znam r贸偶nych do艣膰 maj臋tnych ludzi w r贸偶nym przekroju wiekowym z racji pracy zawodowej i gwarantuje ci, 偶e wielu wcale nie podr贸偶uje, no chyba 偶e m贸wimy o jaki艣 wczasach 2 tygodniowych lub tygodniowych, ale dla mnie nazywanie tego podr贸偶owaniem jest troch臋 na wyrost.
  • bergamotka77 21.04.19, 23:17
    To grubo si臋 mylisz bo podr贸偶owaniem s膮 nawet wypady weekendowe. Ka偶da podr贸偶 s艂u偶bowa czy prywatna nim jest. Z Ksi臋偶yca spad艂a艣? Ja nam 42 lata to nie jest grubo po 40. tylko ledwo co ja przekroczy艂am.

--

• jola-kotka 21.04.19, 23:43
    No ale co ma do tego wiek? Jak ktos nie chce czy nie lubi to czy ma 20,40 czy 80 nie bedzie tego robil.
  • bergamotka77 22.04.19, 00:07
    Mylisz si臋 bo o wiele wi臋cej ludzi starszych nie lubi podr贸偶owa膰 niz mlodych.

--

• rosapulchra-0 22.04.19, 00:22
    Kolejna bzdura w wykonaniu bergamoty. Mn贸stwo starszych ludzi wyje偶d偶a sobie za granic臋 do r贸偶nego rodzaju kurort贸w. Przede wszystkim je偶d偶膮 zim膮, gdy pogoda w cieplejszych rejonach 艣wiata nie jest dla nich zbyt uci膮偶liwa.

--
  • jola-kotka 22.04.19, 00:36
    Moze nie wiem ja nie analizuje zycia innych nie orowadze grafikow ich wyjazdow ba ja wogole nie cierpie takich rozmowco kto kiedy . Jak mi ktos zaczyna opowiadac jakies bzdety ze swojego zycia typu bylam, jadlam, kupilam a sasiad to...itd. To brrr ale jak ktos ma problem typu nie ploty a ciezko mi , potrzebuje pogadac to sluze. Lubie rozmowy z sensem.
  • sumire 22.04.19, 09:46
    bergamotka77 napisa艂a:

> To grubo si臋 mylisz bo podr贸偶owaniem s膮 nawet wypady weekendowe. Ka偶da podr贸偶 s艂u偶bowa czy prywatna nim jest.

Podr贸偶e s艂u偶bowe w du偶ej sto艂ecznej firmie informatycznej, w kt贸rej pracuje m贸j kolega, wygl膮daj膮 nast臋puj膮co:
    - hotel przy lotnisku, bo taniej
    - siedzenie od 8 do 20 w biurze
    - jak si臋 uda, to jedna kolacja na mie艣cie, reszta w hotelu a w pi膮tek powr贸t do domu.
    No jakim艣 super podr贸偶owaniem to to nie jest. Ani nie poszerza horyzont贸w. Chyba 偶e nocleg w Novotelu to jakie艣 o艣wiecaj膮ce do艣wiadczenie, w co osobi艣cie w膮tpi臋.
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 09:53
    > - hotel przy lotnisku, bo taniej

co za brednie, przeciez na to sa diety urzedowe i nie mozna wydzielac,

i zamiast hotelu ***** przy lotnisku mozn wziac **** w centrum i problem rpzwiazany smile

kolega cie chyba troche wkreca
  • sumire 22.04.19, 10:04
    Asma, nie bred藕. Per diem to per diem (dodajmy, 偶e Polacy otrzymuj膮 je w raczej niskiej wysoko艣ci), a hotel to co innego i wiele firm w ramach ci臋cia koszt贸w oszcz臋dza na komforcie pracownik贸w - s膮 nawet limity dozwolonych koszt贸w noclegu w poszczeg贸lnych krajach. Pomijam ju偶 fakt, 偶e na przyk艂ad pewna pr臋偶na w Polsce francuska korporacja sugeruje, by pracownicy tej samej p艂ci w podr贸偶y s艂u偶bowej brali dw贸jki.

A teraz mo偶esz wr贸ci膰 do rozwa偶a艅 nad tym, kto podpali艂 katedr臋. Z w膮tku o niej niestety znik艂o艣, nie odpowiedziawszy na 偶adne z pyta艅...
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 10:27
    Widac ze nigdy nie podrozowalos wiec ci wyjasnie, przy lotnisku jest maly wybor hoteli, raczej takich sieciowek i rzeczywiscie jedyne co sie zgadza to ze cena za ten sam standard jest nizsza niz w miescie. Ale w miescie masz duzy wybor roznego rodzaju noclegow, i na pewno da sie w tej samej cenie albo i taniej znalezc cos o nizszym standardzie. Jak ktos chce pozwiedzac to raczej mu nie zalezy czy ma posciel zmieniana codziennie i minibar w pokoju. Wiec kolega ci nawciskal kitow.

A zniknelam z watku, bo padlam jak poczytalam patologiczne wpisy moderatorki, ktora chyba nadaje sie do pilnego odwolania, bo robi tu wszystko oprocz moderowania. Ty nie poczulos ze przekroczyla wszelkie granice?
  • sumire 22.04.19, 10:36
    Kochaneczko, moja praca sk艂ada si臋 g艂贸wnie z podr贸偶y (dlatego gloryfikowanie ich niezmiernie mnie bawi), wi臋c je艣li chcesz ze mn膮 dyskutowa膰 na ich temat, to istnieje stuprocentowa szansa na to, 偶e wypadniesz tak samo 艣miesznie, jak w w膮tku o Notre-Dame, w kt贸rym s艂usznie ci臋 wycinali. Na sw贸j spos贸b fascynuj膮 mnie ludzie, kt贸rych podnieca w艂asna niewiedza. Ciao.
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 11:34
    co to za podroze, jakies przejazdy komunikacja miejska i powrot autobusem nocnym?
    skoro nie poznalos podstawowych zasad dotyczacych noclegow w hotelach. nie musisz zdradzac w sumie, chociaz z okazji swiat nie powinnos sie kompromitowac na forum
  • sumire 22.04.19, 11:42
    To wyja艣nij nam maluczkim, jakie s膮 te zasady nocleg贸w w hotelach. Ty nie wiesz nawet, czym jest dieta, wi臋c ch臋tnie poczytam, ale to potem, bo teraz musz臋 si臋 odprawi膰.
    Przy okazji mo偶esz te偶 da膰 zna膰, czy wiesz ju偶, kto t臋 katedr臋 podpali艂 i czy zrobi艂 to z u偶yciem drona czy wi膮zki z kosmosu.
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 12:28
    Samo pisalos o swoim koledze ktory jest wieziony na lotniskach. Chyba nikt nie jest tak glupi zeby cos takiego robic, wiec ci tlumacze ze kolega cie wkreca. Moze to nowoczesny sposob podrywu? Z nim to wyjasniaj, nie musisz dziekowac ze ci pomoglam go rozszyfrowac
  • rosapulchra-0 22.04.19, 12:59
    Jezu, sumire, 偶e ci si臋 chce z tym trollem dyskutowa膰.

--
  • bergamotka77 22.04.19, 12:07
    Te偶 czasem wyje偶d偶am s艂u偶bowo za granic臋 i wierz mi, mam czas wyskoczy膰 na miasto i zobaczy膰 cos ciekawego. Nie wszyscy s膮 twoim koleg膮.

--

• sumire 22.04.19, 12:14
    Ja te偶 mam czas, bo m贸j przeci臋tny wyjazd trwa trzy tygodnie. Ale dla wielu podr贸偶uj膮cych s艂u偶bowo delegacja to raczej 3 dni w Opolu albo w hali targowej we Frankfucie ni偶 miesi膮c w Madrycie, i trudno to nazwa膰 podr贸偶膮. Przebywaniem chwilowo w innym mie艣cie, mo偶e tak. Natomiast z podr贸偶owaniem, poza przemieszczeniem si臋 z jednego miejsca w drugie, bardzo bardzo niewiele.
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 12:26
    coz to za delegacje? ciekawe co to za praca, kojarzy mi sie tylko z ulicznym grajkiem albo udawaniem kukly ktora pochyla sie jak sie rzuci pieniazek...
  • bergamotka77 22.04.19, 12:39
    Msdz ograniczone poj臋cia podr贸偶owania. Czasem ogarni臋ta osoba wi臋cej wycisnie z 3 dni ni偶 ty z 3 tygodni je艣li tak jak jolka i tak nigdy niczego nie zwiedzasz. Podr贸偶owanie nie oznacza tylko 3-tygodniowej wloczegi z plecakiem po Mongolii. Nie oszukujmy si臋 - mamy dzieci i mamy ma艂o urlopu teraz to sa wyjazdy wakacyjne/urlopowe, dlugie weekendy i swieta, kiedy uda si臋 cos zobaczyc, ale i tak to kwestia ch臋ci. I tak nadal wyjazd na weekend czy 5 dni do Rzymu aby zobaczy膰 jego najciekawsze miejsca jest podr贸偶膮.

--

• sumire 22.04.19, 12:45
    bergamotka77 napisa艂a:

> Msdz ograniczone poj臋cia podr贸偶owania.

Ja?... smile

> Czasem ogarni臋ta osoba wi臋cej wycisnie z 3 dni ni偶 ty z 3 tygodni je艣li tak jak jolka i tak nigdy niczego nie zwiedzasz

A czemu twierdzisz, 偶e ja nie zwiedzam? Nie bardzo wiem, gdzie to wyczyta艂a艣, pani o najszerszych horyzontach na forum...

> . Podr贸偶owanie nie oznacza tylko 3-tygodniowej wloczegi z plecakiem po Mongolii
    > . Nie oszukujmy si臋 - mamy dzieci i mamy ma艂o urlopu teraz to sa wyjazdy wakacy
    > jne/urlopowe, dlugie weekendy i swieta, kiedy uda si臋 cos zobaczyc, ale i tak t
    > o kwestia ch臋ci. I tak nadal wyjazd na weekend czy 5 dni do Rzymu aby zobaczy膰
    > jego najciekawsze miejsca jest podr贸偶膮.

Nie przecz臋. Ale wrzucanie weekendowych wypad贸w do SPA pod Krakowem lub tym bardziej delegacji do tej samej szufladki, co wyjazd贸w, kt贸rych G艁脫WNYM celem jest do艣wiadczanie, zwiedzanie i wypoczynek w innym klimacie/kulturze, to jednak troch臋 przesada. Pomijam ju偶 fakt, 偶e nawet z tych faktycznych podr贸偶y niekt贸rzy bardzo niewiele wynosz膮.
  • bergamotka77 22.04.19, 13:33
    Nigdzie o spa nie pisa艂am ani o kierowcach tir贸w bo dla nich je偶d偶enie jest prac膮 a nie podr贸偶owanie i w miejscu docelowym odpoczywaja i odsypiaja ale ematki musza sprowadzi膰 dany temat do absurdu. S膮 jednak osoby, kt贸re maja wizyt臋 w oddziale firmy czy spotkanie z klientem a s膮 gdzie艣 3 dni i moga wyskoczy膰 w dwa popo艂udnia i wieczory i poznac lepiej chocia偶by kuchni臋 danego kraju i w pubie czy tratorii pogadac z tybylcami i to tez rozszerzy ich horyzonty, bo us艂ysza jak r贸偶ne sprawy widz膮 tambylcy. I czy zauwa偶y艂a艣 偶e napisa艂am "je艣li tak jak jolka nie zwiedzasz" czyli tryb warunkowy a wiem 偶e ty zwiedzasz ale podaj臋 hipotetyczny przyk艂ad. Moze to moje zamilowanie do wyjazdow wynika z faktu, 偶e mnie rodzice nauczyli, 偶e podr贸偶e kszta艂c膮 i ja w to wierz臋 - na ka偶dym poziomie. Moje dzieci te偶 nie b臋d膮 w wieku doros艂ym sprawdza膰 na ematce jak si臋 zachowa膰 na lotnisku itp. i beda miec pewn膮 wiedze o 艣wiecie nie pochodzaca z podr臋cznik贸w. Po prostu dla nich podr贸偶e s膮 i b臋d膮 czym艣 naturalnym.

--

• sniyg 22.04.19, 12:28
    Tak, potwierdzam, najwi臋kszymi s膮 podr贸偶nikami s膮 kierowcy tir贸w i pracownicy budowlani, bardzo cz臋sto podr贸偶uj膮 i s艂ynn膮 z bogatego 偶ycia wewn臋trznego, podobno Halik Tony i Martyna umawiali si臋 na specjalne konsultacje z bran偶膮 budowlan膮.
  • piekna_remedios4 22.04.19, 10:46
    >nie podr贸偶uje, no chyba 偶e m贸wimy o jaki艣 wczasach 2 tygodniowych lub tygodniowych, ale dla mnie nazywanie tego podr贸偶owaniem jest troch臋 na wyrost.

oj nenia, wszystko jest podr贸偶owaniem. Dlaczego wczasy mia艂yby nie by膰 podr贸偶owaniem?
  • rosapulchra-0 21.04.19, 20:00
    Dlaczego dr膮偶ysz?

--
    Je艣li cos zdarzy艂o sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • piekna_remedios4 21.04.19, 21:20
    a ty znowu obro艅czyni uciemi臋偶onych? Rosa, zajmij si臋 odpowiadaniem na posty, kt贸re dotycz膮 ciebie, bo to ci膮g艂e wtr膮canie 3 groszy w obronie Joli jest idiotyczne. Poradzi sobie dziewczyna, ca艂kiem dobrze jej idzie.
  • rosapulchra-0 21.04.19, 21:25
    Uwa偶am, 偶e szukasz powod贸w do wyz艂o艣liwiania si臋, a jest to zupe艂nie niepotrzebne.

--
  • piekna_remedios4 21.04.19, 21:32
    e tam, ju偶 bez przesady. Pytam, bo mnie to interesuje. Naprawd臋 nie znam nikogo w realu, kto nie chcia艂by podr贸偶owa膰, zobaczy膰 pi臋knych miejsc, jedyne ograniczenia to kasa lub brak ch臋ci na sparta艅skie warunki je艣li low budget. I takie osoby siedz膮ce z ty艂kiem latami w miejscu swojego zamieszkania postrzegam jako ubogie wewn臋trznie tongue_out
  • nenia1 21.04.19, 21:52
    Kasa to wym贸wka, jak kto艣 chce to podr贸偶uje i nawet sparta艅skie warunki nie b臋d膮 mu przeszkadza膰, bo robi to co faktycznie lubi, a wtedy mo偶na i艣膰 na kompromis. Zreszt膮 wystarczy popatrze膰 na bogatych Norweg贸w, kt贸rzy 艣pi膮 w namiotach, a przy namiocie zaparkowany maserati, to nie kwestia kasy, tylko mentalno艣ci, tego co w g艂owie.
  • piekna_remedios4 22.04.19, 10:43
    no nie wiem, ja ceni臋 wygod臋 w podr贸偶ach i wol臋 zbiera膰 d艂u偶ej na wymarzony kierunek lub - olaboga - wzi膮膰 kredyt ni偶 koczowa膰 w namiotach itp., w zasadzie o co my si臋 tu k艂贸cimy - s膮 przer贸偶ne typy podr贸偶nik贸w i przer贸偶ne pobudki kieruj膮ce nimi.
  • nenia1 22.04.19, 10:57

> no nie wiem, ja ceni臋 wygod臋 w podr贸偶ach i wol臋 zbiera膰 d艂u偶ej na wymarzony kie
    > runek lub - olaboga - wzi膮膰 kredyt ni偶 koczowa膰 w namiotach itp.,

ok, czyli jakby艣 nie mia艂a pieni臋dzy to by艣 nie podr贸偶owa艂a, bo wygoda wa偶niejsza od podr贸偶y?
  • piekna_remedios4 22.04.19, 19:24
    zgadza si臋. Jak nie mam kasy to nie jad臋, bo szczerze nienawidz臋 sparta艅skich warunk贸w i to dotyczy tak偶e klasy hotelu, ju偶 nie m贸wi膮c o namiocie czy innym schronisku. Lubi臋 mi艂o sp臋dza膰 czas, a schodzenie poni偶ej jakiego艣 mojego poziomu komfortu jest dla mnie niemi艂e, wi臋c nie korzystam. A co, czy to czego艣 dowodzi lub burzy jaki艣 schemat? wink
  • nenia1 22.04.19, 19:30

> zgadza si臋. Jak nie mam kasy to nie jad臋 (...)
    > A co, czy to czego艣 dowodzi lub burzy jaki艣 schemat? wink

No sama dowodzisz, 偶e podr贸偶owanie 艣wiadczy o bogatym wn臋trze, ubogaca i takie tam g贸rnolotne sformu艂owania, a tu zwyk艂y brak wygody decyduje o tym, 偶e rezygnujesz.
  • flegma_tyczka 22.04.19, 20:08
    Jak si臋 nie ma miedzi to si臋 w domu siedzi.

--
    Wolno艣膰 wypowiedzi - dla ka偶dego.
  • piekna_remedios4 22.04.19, 21:17
    Nie 鈥瀝ezygnuj臋鈥 lecz przek艂adam je艣li ju偶. Ponadto czy podr贸偶 w wygodnych warunkach umniejsza jej warto艣膰? Mniej ubogaca?
  • jola-kotka 21.04.19, 22:37
    A ja ci odpowiem. Raz ze ja mam pewne ograniczenia psychiczne. I dla mnie zmiana poduszki , lazienki to juz jest pewien dyskomfort. Mam swoje przyzwyczajenia ktore sa realne w domu. Mam 5 psow i kota o ktore jak mnie nie ma to sie martwie i tesknie. Kazdy wyjazd to przerwa w leczeniu a ja mam tez tak ze jak nie ide na terapie to zaraz lapie rozne fazy bo to jakos tak podswiadomie u mnie dziala . Boje sie zaraz ze sie zawali , ze bedzie gorzej ze mna niz jest. Serio ja nie wiem czemu to pisze i po co. Teraz jestemw okolicach Warszawy u babci wczoraj rano tu przyjechalam i juz mam akcje wrocic do domu a martwie sie dwa razy bardziej bo zwierzeta zostawilam z bratem mojego meza i jego laska a to pierwszy raz. No tak mam sory.
  • piekna_remedios4 22.04.19, 10:39
    ale Jolka, jak to "czemu to pisz臋"??? Rozmawiamy, normalnie rozmawiamy. To, 偶e akurat rozmowa przebiega na forum o niczym nie 艣wiadczy. Tak jak z kole偶ank膮 w realu: ja pytam "Ka艣ka, ale dlaczego w艂a艣ciwie nigdzie nie je藕dzisz? Masz mo偶liwo艣ci finansowe, tyle jest 艣wietnych miejsc do obejrzenia" a ona na to mi odpowiada to co ty. Co w tym dziwnego, niestosownego czy z艂o艣liwego?
    Przyjmuj臋 twoj膮 odpowied藕 i rozumiem argumenty, dla mnie koniec tematu bo co tu dalej wnika膰.
  • riki_i 22.04.19, 12:33
    Jola, lepiej nie wypowiadaj si臋 na tematy o kt贸rych nie masz poj臋cia 馃悪 Nawet rozpatruj膮c wy艂膮cznie wyjazdy zorganizowane, nie mo偶na os膮dza膰 sensu podr贸偶owania na podstawie do艣wiadcze艅 z Egiptu. Pole膰 chocia偶 na Malediwy, to zobaczysz jaka jest r贸偶nica mi臋dzy starym maluchem a maserati.

Poza tym, ludzko艣膰 wymy艣li艂a takie hotele, z kt贸rych naprawd臋 nie chce si臋 wychodzi膰, nawet jak w domu op艂ywasz w B贸g wie jakie luksusy. Na przyk艂ad Le Touessrok na Mauritiusie, gdzie masz trzech osobistych s艂u偶膮cych, masa偶e, frykasy i bajkowe krajobrazy.
  • rosapulchra-0 22.04.19, 13:13
    Ale jolka niczego takiego nie ocenia. To ona zosta艂a zaatakowana przez remedios.

--
  • piekna_remedios4 22.04.19, 19:26
    Rosa, na boga, przesta艅 ju偶.
  • rosapulchra-0 22.04.19, 19:42
    A co? To ona ciebie zaatakowa艂a?

--
  • jola-kotka 22.04.19, 19:44
    Ok uznajmy ze to byla zwykla ciekawosc z twojej strony i tyle nie atak i jest spoko smile milego wieczoru.
  • piekna_remedios4 22.04.19, 21:18
    No i gitara. Mi艂ego wink
  • pani_tau 22.04.19, 07:37

>I takie o
    > soby siedz膮ce z ty艂kiem latami w miejscu swojego zamieszkania postrzegam jako u
    > bogie wewn臋trznie tongue_out

Po czym pozna膰, 偶e podr贸偶uj膮cym wn臋trze si臋 ubogaca? Znam osoby, kt贸re regularnie podr贸偶uj膮 a kt贸rych z bogatym wn臋trzem zupe艂nie nie kojarz臋. Jedna z nich wr贸ci艂a po miesi臋cznej w臋dr贸wce po Nepalu:
    - Nepal. I jak tam by艂o?
    - Faaajnieee ..
    - Czyli jak?
    - Bardzo faaajnieee.
    - Jacy ludzie tam 偶yj膮?
    - Ludzie s膮 w porz膮dku. A艣ka kupi艂a ju偶 to mieszkanie? Dosta艂a w og贸le ten kredyt?

Druga miesi膮c sp臋dzi艂a w Seulu. Dialog wygl膮da艂 identycznie tylko Aske, kredyt i mieszkanie zast膮pi艂o co艣 innego, czego ju偶 nie pami臋tam.

• piekna_remedios4 22.04.19, 10:48
    hej, ale to, 偶e nie maj膮 talentu do opowiadania lub ch臋ci na to o niczym nie 艣wiadczy.
    Dla mnie ju偶 sam fakt miesi臋cznej w臋dr贸wki po Nepalu 艣wiadczy o bogatym wn臋trzu, po co艣 to w ko艅cu zrobi艂a.
  • sumire 22.04.19, 11:39
    Tak, czasami dlatego, 偶e znajomi zrobili, a nie mo偶na by膰 gorszym.
    Swoj膮 drog膮, pozna艂am kiedy艣 pewnego naszego bardzo znanego podr贸偶nika i fotografa, kt贸ry okaza艂 si臋 nieprzeci臋tnym, zadufanym w sobie bucem. Tyle w temacie bogatego wn臋trza.
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 11:43
    Eh, przeciez kazdy wie ze Cejrowski jest zadufany w sobie, po co to pisac
  • sumire 22.04.19, 11:46
    To nie by艂 Cejrowski, asma, ale to ciekawe, 偶e podajesz jego przyk艂ad, bo pan wspaniale dowodzi, jak to podr贸偶owanie nie wp艂ywa na ciasnot臋 umys艂ow膮, a nawet potrafi j膮 pog艂臋bi膰 big_grin
  • riki_i 22.04.19, 12:34
    sumire napisa艂a:

> To nie by艂 Cejrowski, asma, ale to ciekawe, 偶e podajesz jego przyk艂ad, bo pan w
    > spaniale dowodzi, jak to podr贸偶owanie nie wp艂ywa na ciasnot臋 umys艂ow膮, a nawet
    > potrafi j膮 pog艂臋bi膰 big_grin

Przecie偶 to cwaniak, kt贸ry doskonale wie, 偶e wciska ciemnot臋.
  • pani_tau 22.04.19, 12:40

> hej, ale to, 偶e nie maj膮 talentu do opowiadania lub ch臋ci na to o niczym nie 艣w
    > iadczy.
    > Dla mnie ju偶 sam fakt miesi臋cznej w臋dr贸wki po Nepalu 艣wiadczy o bogatym wn臋trzu
    > , po co艣 to w ko艅cu zrobi艂a.
    Podejrzewam, 偶e po to aby przy ka偶dej okazji stwierdza膰, 偶e by艂a w Nepalu. "Gdzie jedziesz na wakacje, bo ja do Nepalu" "Gdzie by艂a艣 na wakacjach, bo ja w Nepalu" "Nie wiesz gdzie jecha膰? Ja by艂am w Nepalu. Bardzo fajnie". "Ja bym na twoim miejscu pojecha艂a do Nepalu"
    呕eby by艂o zabawniej to delikatnie rzecz ujmuj膮c, nie przepada za lud藕mi innych ras i kultur. Nie obwieszcza tego wprost, ale jej si臋 od czasu do czasu wymknie co艣 w stylu "a wiesz, czego si臋 tam innego spodziewa膰 po 呕ydach" albo "Murzyn贸w to nic nie zmieni".
    O, przypomnia艂am sobie jeszcze kogo艣, kr贸tko z ni膮 pracowa艂am, te偶 zapalona podr贸偶niczka i te偶 nie lubi艂a ludzi innych ras. Ta z kolei obwie艣ci艂a to wprost zaznaczaj膮c, 偶e nikt z nich 偶adnej krzywdy jej nie zrobi艂, po prostu ich nie lubi i ju偶. A konkretnie to czego w nich nie lubi? Ano konkretnie to nie lubi na nich patrze膰, a gdy jedzie na przyk艂ad do Indii (bardzo fajnie tam by艂o) no to trudno tak ka偶dego Hindusa omija膰 wzrokiem. Jednak chcia艂a pojecha膰 i nie 偶a艂uje, bo by艂o fajnie. Nawet pomimo tych wszystkich Hindus贸w.

• sumire 22.04.19, 12:52
    O, to to. I dlatego nie wierz臋 w to, 偶e podr贸偶e magicznie czyni膮 cz艂owieka bardziej otwartym - jednych czyni膮, innych wprost przeciwnie.
  • pani_tau 22.04.19, 13:00
    I jeszcze jeden, typ, z kt贸rym by艂am na trzech randkach. Gdzie on nie by艂.. pada艂y tak egzotyczne nazwy kraj贸w, 偶e musia艂am si臋 chwil臋 zastanowi膰, 偶eby je umiejscowi膰 na mapie 艣wiata. W przeciwie艅stwie do reszty ca艂kiem ciekawie o tych podr贸偶ach opowiada艂 - plemienne zwyczaje i obyczaje, co tam jada艂, w czym uczestniczy艂...
    Na trzeciej randce, nie pami臋tam od czego to wysz艂o, rzecz mia艂a miejsce dobrych kilka lat temu, pan mi si臋 zwierzy艂 z uczu膰 jakie budz膮 w nim homoseksuali艣ci. Co on by z nimi zrobi艂 jakby ju偶 ich wy艂apa艂 (to pami臋tam, bo mi si臋 z hyclem skojarzy艂o). I jak bardzo 偶a艂uje, 偶e nie mo偶e nic zrobi膰 opr贸cz okazywania pogardy. Bo ich trzeba wyeliminowa膰. Znaczy gej贸w. Lesbijki by si臋 mo偶e przyda艂y, np do jakiej艣 brudnej roboty czy co艣... Znaczy te, kt贸rych by si臋 nie da艂o reedukowa膰 przez seks z heterykami.
  • piekna_remedios4 22.04.19, 19:28
    o losie! big_grin to ci si臋 trafi艂 egzemplarz big_grin
    nie znam nikogo takiego, chyba mam szcz臋艣cie do ludzi albo 偶yj臋 w jakim艣 hermetycznym pudle
  • pani_tau 22.04.19, 19:35
    呕yjesz w hermetycznym pudle, czego ci ogromnie zazdroszcz臋.
  • sumire 22.04.19, 09:39

> e tam, ju偶 bez przesady. Pytam, bo mnie to interesuje. Naprawd臋 nie znam nikogo
    > w realu, kto nie chcia艂by podr贸偶owa膰, zobaczy膰 pi臋knych miejsc, jedyne ogranic
    > zenia to kasa lub brak ch臋ci na sparta艅skie warunki je艣li low budget. I takie o
    > soby siedz膮ce z ty艂kiem latami w miejscu swojego zamieszkania postrzegam jako u
    > bogie wewn臋trznie tongue_out

Ilekro膰 s艂ysz臋 teksty o ludziach, kt贸rzy nie podr贸偶uj膮, przychodzi mi na my艣l Hiacynta Bukiet i jej obsesja imponowania s膮siadom wink
    Anyway. M贸j szef, wielce zamo偶ny cz艂owiek, podr贸偶uje tylko wtedy, kiedy naprawd臋 musi. Boi si臋 lata膰, a idealny wypoczynek to dla niego w艂asny dom (z mi艂ym widokiem na Alpy). M贸j ojciec naje藕dzi艂 si臋 za m艂odu, od dobrych paru lat podr贸偶uje najdalej do mnie w odwiedziny. Nie lubi, stresuj膮 go przygotowania, woli sw贸j ogr贸d. Jest ostatnim cz艂owiekiem, kt贸rego nazwa艂abym ograniczonym, cho膰 wed艂ug bergamotki wpada w ten przedzia艂 big_grin Co wi臋cej, z racji pracy znam wielu ludzi, kt贸rzy sp臋dzaj膮 w drodze 8-9 miesi臋cy w roku, w wi臋kszo艣ci po kilku latach takiej pracy robi im si臋 s艂abo na my艣l o lotnisku.
    Jest wielu ludzi, kt贸rzy nie chc膮 podr贸偶owa膰 z r贸偶nych bardzo przyczyn. Jest te偶 wielu ludzi, kt贸rzy du偶o podr贸偶uj膮, a pozostaj膮 ciemni jak tabaka w rogu. To nie jest kwestia uzbieranych mil.
  • piekna_remedios4 22.04.19, 19:33
    jak si臋 ojciec ju偶 naje藕dzi艂 za m艂odu to zupe艂nie inna sprawa. Np m贸j ojciec to taki tragiczny typ, kt贸ry kompletnie nie rozumie idei podr贸偶owania. Bo co tam robi膰?? Jedzenie niedobre, fuj jakie艣 regionalne 艣wi艅stwa jada膰, jeszcze mo偶e w przydro偶nej tawernie. On mi zrobi takie (wpisz cokolwiek), 偶e nigdzie nie musz臋 jecha膰 i to za darmo ("za darmo" naprzemienne z "drogo" to dla niego najwa偶niejsza kwestia). Zwiedza膰? A po co? K膮pa膰 si臋? brrr, nie cierpi si臋 k膮pa膰, kto ma si艂臋 na p艂ywanie. Spacerowa膰? Pi臋ty go bol膮. DRAMAT. Serio, jest jednym z najbardziej ubogich wewn臋trznie ludzi, jakich znam.
  • sumire 22.04.19, 19:36
    Mam inn膮 definicj臋 ub贸stwa wewn臋trznego.
    Dla mnie jednym z jego objaw贸w jest klasyfikowanie ludzi pod艂ug tego, jak lubi膮 sp臋dza膰 wolny czas.
  • rosapulchra-0 22.04.19, 20:42
    100/100, sumire!

--
  • piekna_remedios4 22.04.19, 21:22
    faktycznie, siedzenie z pup膮 w domu (ca艂e 偶ycie), niech臋膰 do poznawania 艣wiata, innych kultur, historii, zabytk贸w, miejsc, kuchni, nowych ludzi i odmiennych ras 艣wiadczy o niebywale bogatym wn臋trzu. Dobra. Przekona艂a艣 mnie.
  • sumire 23.04.19, 03:19
    Ciesz臋 si臋.
  • flegma_tyczka 22.04.19, 20:13
    Mo偶e ma bogate wn臋trze, kt贸re nie ujawnia nikomu? Ja mam bardzo bogate wn臋trze i olbrzymi膮 wyobra藕ni臋. A podr贸偶owa膰 nie cierpi臋.

--
  • sumire 21.04.19, 20:04

> Je艣li sta膰 ci臋, dlaczego nie pojedziesz gdzie艣 typu Malediwy?

Przecie偶 nie wszyscy ludzie lubi膮 podr贸偶owa膰. Je艣li kogo艣 sta膰, to musi?...
  • jola-kotka 21.04.19, 20:15
    Musi bo takie sa wymogi i zaskakujaco czesto ludzie biora to serio i dostosowuja sie do tego. Nie lubi upalow ale jedzie w takie klimaty bo " przyjaciele" byli. To jest moim zdaniem dziwne no ale coz.
  • edelstein 21.04.19, 14:07
    Nenia obojetne jak gownianie sie dzieje w Polsce,w jej
    Polsce jest idealnie馃槀
    W sumie doskonale wiem kto Co napisze i dlaczego.Dlatego udzielam sie co raz mniej.Nawet nawalanki sa mdle,ilez mozna czytac te same teksty na swoj temat.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • beaucouptrop 21.04.19, 14:31
    A ja jej wierze. Ulozyla sobie zycie i swiat tak, ze w Polsce jest jej dobrze. Ma pozytywne podejscie i zamiast marudzic czerpie dobre rzeczy z zycia.
  • rosapulchra-0 21.04.19, 14:42
    Jeszcze joa, maria33 w ka偶dej dyskusji przybiera postaw臋: jakie masz zdanie, bo ja przeciwne!

--
  • riki_i 21.04.19, 14:47
    Tak, najlepsze by艂y te jej intelektualne wygibasy na kilkaset post贸w uzasadniaj膮ce tez臋, 偶e w poci膮gu nie nale偶y korzysta膰 z warsu tylko 偶re膰 w艂asn膮 wa艂贸w臋 big_grin
  • kropkacom 21.04.19, 15:13
    Na tym w膮tku pop艂yn膮艂e艣 dla wi臋kszo艣ci akurat ty riki big_grin Serio. Dzi臋ki miedzy innymi tobie by艂 to jeden z bardziej zapami臋tanych zesz艂orocznych w膮tk贸w. Nawet nie podejrzewa艂am zak艂adaj膮c go i zadaj膮c niewinne pytanie.

Tak, to forum jest przewidywalne. Do b贸lu. Zawsze takie by艂o.
  • kropkacom 21.04.19, 15:15
    I je艣li chodzi o przewidywalno艣膰 to chyba wtedy m贸j forumowy instynkt mnie zawi贸d艂.
  • flegma_tyczka 22.04.19, 09:48
    W Polsce od dawna jest dobrobyt i to czego Wy nie macie tam u siebie czyli bezpiecze艅stwo dnia codziennego.

--
  • edelstein 22.04.19, 13:47
    Doprawdy?ja sie czuje bardzo bezpiecznie, zadnych zamachow nie odnotowalam

--
  • tak_to_nowy_nick 21.04.19, 14:41
    Wszystko to 艣wi臋ta prawda, kumo!
    Co ciekawe, co jaki艣 czas kto odwa偶nie zrywa okowy m臋cz膮cej u艂udy i odkrywczym w膮tkiem demaskuje miernot臋 forum. Cz臋艣膰 odpowiedzi si臋 z t膮 tez膮 zgodzi, cz臋艣膰 nie, ale w ko艅cu niechybnie padnie jedna podstawowa rada:
    Jak si臋 nie podoba to wyp..!..isz si臋 z listy obecno艣ci. Pa pa! tongue_out
  • beaucouptrop 21.04.19, 15:04
    Teraz akurat mam troche wolnego czasu, wiec sie chcialam rozerwac czytajac forum, a tu co drugi watek w oparach absurdu tonie.
    A tego, ze uslysze zeby sie wypisac i znalezc inne bardziej pasjonujace zajecie to sie spodziewalam 馃槈
  • woman_in_love 21.04.19, 15:37
    Dlaczego niby w oparach absurdu? PiS z Ko艣cio艂em bardzo skutecznie sk艂贸cili i podzielili spo艂ecze艅stwo w PL. St膮d to rozpolitykowanie.

Nawet ematki b臋d膮ce dotychczas ponad to, dosta艂y ju偶 od艂amkami: bo z jednej strony przywali艂a je reforma szkolna i strajk, z drugiej s艂u偶ba zdrowia zacz臋艂a si臋 wali膰, a z trzeciej ka偶de dziecko czuje pod sk贸r膮 偶e ten narodowy socjal jest co艣 podejrzany i chyba finansowany naszymi emeryturami albo d艂ugiem u s膮siada.

By膰 mo偶e ciebie, bogatej koneserki Tracey Emin u Xavier Xufkensa w Brukseli jeszcze to nie dotyczy, ale kto wie czy i na ciebie nie przyjdzie czas.
  • beaucouptrop 21.04.19, 16:22
    No taka bogata jak Jolka to nie jestem. Do Hufkensa za darmo sie wchodzi. Jeszcze nic od nich nie kupilam 馃槈
    Sluzba zdrowia w Polsce od dziesiecioleci jest na fatalnym poziomie. Wiem z doswiadczenia.
    Co do emerytur to PO tez juz cos przy nich majstrowalo. Wiec nic nowego.
  • woman_in_love 21.04.19, 16:32
    Aaaa.... no to OK. Nic z艂ego si臋 nie dzieje. Spoko.
  • 1matka-polka 21.04.19, 15:59
    Po prostu nie trawi臋 falszywych ideologii, ani genderowych, ani katolickich, ani zadnych innych ktore probuja mi dyktowac, jak mam zyc.

--
    Wolter
  • woman_in_love 21.04.19, 16:09
    Tak, tak prawaczku, oczywi艣cie.
  • 1matka-polka 21.04.19, 16:16
    Tak, tak, mozesz sobie pobredzic, bo nie pasuj臋 do twojego prymitywnego postrzegania swiata馃檮

--
    "Chocia偶bym chodzi艂 ciemn膮 dolin膮, z艂a si臋 nie ul臋kn臋, bo ja jestem najwi臋kszym skurkowa艅cem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • bi_scotti 21.04.19, 16:25
    beaucouptrop napisa艂(a):

> Nuuuuda.

Coz wiec pozostaje? Hallelujah i do przodu big_grin Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • beaucouptrop 21.04.19, 16:26
    A no tak. Ide sie wystawic troche na slonce.
  • beaucouptrop 21.04.19, 16:25
    A pamietam ten pociety watek.
    Dlaczego egzoteryczny?
  • gyubal_wahazar 21.04.19, 16:32
    Bo nie umia艂em si臋 zdecydowa膰, czy bardziej egzotyczny, czy ezoteryczny. To co on za jeden ?

PS 艁apsy nawet przy obiedzie 艣wi膮tecznym nie wypuszczaj膮 no偶yczek, ze spotnia艂ych 艂apek. Ale trzeba wam wiedzie膰 zuchy, 偶e prawdziwa mi艂o艣膰 wszystko zwyci臋偶a. Dobrze im pojecha艂em, Snejki ?

PPS Czytaj szybko, bo w艂a艣nie ko艅cz膮 eklerk臋
  • beaucouptrop 21.04.19, 16:39
    Ha, ha. Ledwo ci odpisalam a tu juz twojego posta nie widze. Jak bym sama do siebie pisala. W dodatku pod tym samym nickiem 馃槈
    Nick stworzylam w momencie kiedy po dlugim czasie tylko czytania forum jakis watek mnie bardzo wkurzyl i postanowilam wyrazic swoja opinie. Beaucoup trop to "duzo za duzo" 馃槈
  • gyubal_wahazar 21.04.19, 16:47
    Po flamandzku, walo艅sku, czy francusku, tak z ciekawo艣ci ? Rozmi艂owani s膮 w samog艂oskach swoj膮 drog膮.

> Ha, ha. Ledwo ci odpisalam a tu juz twojego posta nie widze

艢redni 偶ywot moich post贸w to kwadrans, wi臋c dzie艅 jak co dzie艅. Czas tylko zostaje lej po bombie w sensie m贸j nicek i 3 kropki pod spodem, a rzadziej tn膮 wszystko. Dzi艣 siekn臋li mi ju偶 pierwszego, chyba pryncypa艂 ich podkr臋ci艂 i teraz jad膮 na rekord. Jakbym ju偶 wi臋cej nie odpisa艂, tzn 偶e wbili mi bana, wi臋c weso艂ej reszty 艣wi膮t, Beau smile
  • beaucouptrop 21.04.19, 18:42
    Dzieki.
    Po francusku. Ciezko im wymowic wiecej niz dwie spolgloski obok siebie.
  • gyubal_wahazar 21.04.19, 22:26
    Dzi臋ki, b臋d臋 mia艂 czym brylowa膰 na salonach wink
  • woman_in_love 21.04.19, 16:39
    Nie, biedny ch艂opcze. Po prostu mam ubaw, ze tracisz tyle czasu na tropienie "genderowego spisku". big_grin
  • tryggia 21.04.19, 17:48
    To w sumie prawda.
    Ale ani nie przeszkadza mi opisana przewidywalnosc forum ani to, 偶e zawsze uaktywni si臋 kto艣 na tyle sfrustrowany, by to opisa膰. Przewiduje te偶 zaciekla obron臋 i pseudo 艣mieszne z艂o艣liwo艣ci w twoj膮 stron臋.

--
    cndnvn
  • jola-kotka 21.04.19, 20:12
    Mysle ze wiele osob ma matke czy babcie do ktorej na swieta jezdzi na gotowe , wiele pan w watku o oknach napisalo ze ktos im umyl za kase. A doczepilas sie do mnie. Ciekawe. Co do sytuacji w jakich ja bylam lub nie to nawet jesli sie wyslugiwalam to nikomu tego nie bronie. Chodzi pewnie o watek o seniorach. Nikogo nie neguje kto np. Placi za dom opieki i w ten sposob zapewnia opieke. Neguje robienie tego na koszt panstwa dla wlasnej wygody gdy srodki sa ale priorytety inne.
  • beaucouptrop 21.04.19, 23:29
    Opisalam ciebie, bo w swojej kreacji forumowej lezysz i pachniesz, a pouczasz innych co maja robic.
    Wiem jak wyglada opieka nad schorowanymi starszymi osobami, wiec nie pitol za przeproszeniem jesli nigdy tego nie robilas. Po prostu nie masz do tego moralnego prawa. Idz lepiej pomoc babci zmyc gary po kolacji. Ach zapomnialam, ze nie mozesz, bo ci sie paznokcie polamia 馃槈
  • jola-kotka 21.04.19, 23:57
    Moja kreacja mowi mi ze mialam babcie chora na raka i wiem jak wyglada ale nikt sie jej nie pozbywala placil kase za opieke a szpitak do tego nie sluzy. Ta kreacja tez widzi ze moja babcia ma zmywarke bo recznie to sie zmywalo dawno temu . Jestes zalosna.
  • livia.kalina 21.04.19, 23:19
    >Kiedy widze watek Livi K. to wiem, ze bedzie o tym, ze wszystko to wina PiSu.

Serio? Ja w膮tki zak艂adam 艣rednio raz na rok.
    Te musia艂y ci臋 mocno rozczarowa膰:
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,162690498,162690498,Strzezcie_dzieci_.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,160322852,160322852,ubrania_dla_dziecka_z_motywem_konia.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,162529165,162529165,_Cywilizacja_smierci_.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,159421831,159421831,Zaspokajam_potrzebe_forum.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,163150001,163150001,Oswiadczenie_Caritas_i_komentarz_Ks_Kramera.html

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, cho膰 ludob贸jca, by艂 jednak cz艂owiekiem du偶ego formatu."
  • gyubal_wahazar 21.04.19, 23:25
    Liwka, nie wiem jak inne kole偶anki, ale Ubrania dla dziecka z motywem konia, zamierzam zaraz ch艂on膮膰 ka偶dym porem i to z wypiekami. Je艣li wn臋trze jest r贸wnie elektryzuj膮ce jak tytu艂, nic ju偶 nie b臋dzie takie samo
  • livia.kalina 21.04.19, 23:29
    Ja ju偶 wiem, 偶e masz co艣 z g艂ow膮 (jak mawia moja przyjaci贸艂ka lekarka- nie ma fizjologii, jest patologia), i podejrzewam, 偶e nie ja jedna na forum, wi臋c nie musisz ci膮gle tego udowadnia膰.

--
    super_hetero_dyna:
  • gyubal_wahazar 21.04.19, 23:36
    Zgadzam si臋 na wszystko, mam tylko jedno pytanie: czy gdybym kiedy艣 otwiera艂 knajp臋, m贸g艂bym umie艣ci膰 ww na neonie przed wej艣ciem ?
  • livia.kalina 21.04.19, 23:41
    呕e masz co艣 z g艂ow膮? Potencjalni klienci byliby pewnie wdzi臋czni.

--
    super_hetero_dyna:
  • gyubal_wahazar 21.04.19, 23:51
    Zdajesz si臋 sugerowa膰, jakobym mia艂 g艂ow臋, czy my艣l臋 偶yczeniowo ? Ale tak mi臋dzy nami, o co si臋 rozchodzi z tym koniem ? Tylko si臋 nie rozsierdzaj, je艣li nie chcesz opowiedzie膰, zrozumiem
  • 1matka-polka 22.04.19, 11:57
    馃ぃ馃ぃ馃ぃ

--
    "po Polsce kr膮偶y gro藕na ameryka艅ska choroba...zwana polityczn膮 poprawno艣ci膮. Choroba ta atakuje m贸zg, powoduj膮c ca艂kowit膮 ...utrat臋 zdrowego rozs膮dku, zdolno艣ci do racjonalnego my艣lenia i - co mo偶e najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Ko艂akowska
  • beaucouptrop 21.04.19, 23:52
    Jakies suchary wkleilas sprzed kilku lat. Chyba nie sadzisz, ze pamietam co pisalas w 2015 roku.
  • tak_to_nowy_nick 22.04.19, 00:02
    > Chyba nie sadzisz, ze pamietam co pisalas w 2015 roku.

Najpierw twierdzisz, 偶e z臋by zjad艂a艣 na forum i znasz je do tego stopnia, 偶e potrafisz po samym nicku forumki oceni膰 co i w jakim stylu wpisze, a potem przyznajesz si臋 do nieznajomo艣ci wpis贸w jednej z bardziej aktywnych forumek zaledwie sprzed kilku lat? Oj co艣 brak ci sp贸jno艣ci, moja droga. Bezsensowny w膮tek w艂a艣nie straci艂 jeszcze ciutk臋 sensu tongue_out
  • beaucouptrop 22.04.19, 09:25
    Nigdzie nie napislalam, ze to moje obserwacje na przestrzeni lat, ani ze prowadze regularny monitoring co, kto i kiedy na forum. Nie jest to moja ambicja.
    Ot luzne obserwacje z ostatnich miesiecy. I czytajac tylko nazwe pewnych nickow mozna mniej wiecej sie domyslic jaka linie obierze w dyskusji. Zreszta nie jestem jak widze odosobniona w tych obserwacjach
  • misterni 22.04.19, 09:40
    Taaa, jasne. Najpierw w pierwszym zdaniu wymieni艂a艣 Livi臋, jako t臋, kt贸ra zak艂ada w膮tki o okre艣lonej tematyce i to na tyle cz臋sto, 偶e widz膮c je, wiadomo o czym b臋d膮, potem, nie przejmuj膮c si臋, 偶e udowodniono ci b贸jd臋, brniesz, 偶e widz膮c pewne nicki mo偶na si臋 domy艣li膰, jak膮 lini臋 obierze dyskusja, udaj膮c jesnocze艣nie, 偶e tylko o to ci chodzi艂o w starterze. 馃槀馃槀馃槀

--
    Wszystko mo偶na, co nie mo偶na, byle z wolna i ostro偶na.
    Misterni
  • no_easy_way_out 22.04.19, 00:40
    I jeszcze ten denny kolo od ankiet.
    Zapomniec wspomniec, to jak nie miec bidetu
  • beaucouptrop 22.04.19, 09:16
    A wiesz, ze zastanawialam sie czy tez napisac o twoich ankietach. Pomyslalam jednak, ze odpuszcze, bo to takie niegrozne dziwactwo 馃槈
  • no_easy_way_out 22.04.19, 09:25
    Ty mowisz niegrozne. Inni moga miec inne zdanie.
    Zaraz zrobie o tym nieprzewidywalna ankiete i zobaczymy
  • livia.kalina 22.04.19, 21:19
    "I jeszcze ten denny kolo od ankiet"

Dobrze, 偶e chocia偶 przystojny wink

--
    super_hetero_dyna:
  • no_easy_way_out 22.04.19, 23:29
    A tak kiedys tu komus z Was wmawialem?
    Nie pamietam. Ale spoko- mozemy sie tego trzymac. Nie wiedzialem, ze tak skutecznie wink
  • livia.kalina 23.04.19, 00:29
    Zdj臋cie pokaza艂e艣. Czy co艣 namiesza艂am?

--
    super_hetero_dyna:
  • no_easy_way_out 23.04.19, 13:10
    A bylo. Dawalem link kiedys w jakiejs rozmowie, do podstrony na singielskim portalu. To to?
    pamiec eMatki wzbudza trwoge suspicious
  • livia.kalina 23.04.19, 15:59
    Spoko- do przystojnych to ja mam i oko i pami臋膰.

--
    super_hetero_dyna:
  • bergamotka77 23.04.19, 17:09
    To opisz jak wygl膮da. Blondyn chocia偶? wink

--

• no_easy_way_out 23.04.19, 20:36
    Blondyn.
  • 1matka-polka 24.04.19, 12:01
    Szczuply, 175, i skorpion, a to akurat wiesz.

--
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut
  • 1matka-polka 23.04.19, 08:35
    Na tych zdjeciach, to nie tak latwo bylo okreslic czy przystojny, czy nie. Wrzuc jakies nowewink

--
    鈥瀙orzuciwszy tradycyjne formy religijno艣ci i duchowo艣ci... zyskali艣my jak膮艣 gigantyczn膮 luk臋, kt贸ra zasysa wszystkie 艣mieci, kt贸re znajduj膮 si臋 w polu naszego widzenia鈥 D. Mas艂owska
  • no_easy_way_out 23.04.19, 13:11
    Duzo sie nie zmienilo. Moge sie zmierzyc, a nuz uroslem z 5cm? tongue_out
  • bergamotka77 23.04.19, 14:22
    1matka-polka napisa艂a:

> Na tych zdjeciach, to nie tak latwo bylo okreslic czy przystojny, czy nie. Wrzu
    > c jakies nowewink
    >
    No nie easy! To pokaza艂es dziewczynom swoj profil a mi nawet jednego zdjecia nie pokazales? To nie fair wink Ale pamietaj, ze uroda na tym forum zostaje odgornie przypisana na podstawie wypowiedzi. Czyli jesli lubisz kobiety to jestes przystojny bo inaczej mialbys z nimi zle doswiadczenia. W ten sposob ja kiedys trafilam do szufladki pieknosci, na ktore leca faceci. Moze i leca, ale niekniecznie na urod臋 big_grin

--

• no_easy_way_out 23.04.19, 20:36
    To bylo juz sporo temu, bedzie z moze i dwa lata.
    I tam nie bylo masowego "o, przystojny jestes" smile Wiec wyprostuj wyobrazenie, bo kiedystam zobaczysz i po co Ci roczarowanie smile

Jak na eMatke pamietam, ze bylo faktycznie zaskakujaco niekrytykancko, co do doslownie wygladu.
    Tam kilka owszem, pisalo cos a la "calkiem niczego sobie", "umowilabym sie - " z natychmiastowo dodanym, zeby nie bylo podejrzen "..gdybym byla singielka/w innej kategorii wiekowej" itd. Ale bylo tez pare glosow, ze nie. Takie wiesz, nie-ematkowo ugrzecznione - cos w desen "nie moj typ, ale rozumiem, ze moze sie komus podobac" - subtelnie powiedziane "e, niezbyt" - jak na e-matke to bardzo subtelnie smile
    A wiesz, naprawde uniwersalnie przystojny facet ma powodzenie u wiekszosci pan.

Ale owszem, jak juz "siadlem z popcornem" do lektury, to z nastawieniem, ze przeciez wiadomo, ze takiej okazji nie przepuszcza niektore -zapewne te mniej mi przychylne. I beda sie scigac na dosrywanki, no bo to woda na mlyn.
    Nie wiem gdzie one wtedy byly. Wolne chyba akurat mialy. Zdarza sie.
    Ale potem naprkowalo sie pare ankiet i stopien dosrywalnosci u przynajmniej niektorych wrocil do normy smile
  • bergamotka77 24.04.19, 17:23
    Np to jak ematki nie krytkowaly to musisz by膰 niez艂y 馃槄 Wiem 偶e nie jeste艣 mega wysoki ale to akurat dla mnie nie jest priorytet. Dobrze ze jestem zaj臋ta bo blondynow akurat lubi臋. Ale zdj臋cie mo偶esz pokaza膰 to szczerze powiem co my艣l臋. Adres znasz smile

--

• smillla 22.04.19, 09:25
    Forum trzyma si臋 regu艂y 20-80. 20% wypowiedzi to b艂yskotliwe, merytoryczne albo dowcipne teksty - i dla niech warto tu by膰. 80% to przejaw zaburze艅 emocjonalnych eksponuj膮cych si臋 w r贸偶nych formach hejtowania, przy czym zasada brzmi: We藕 dowolne zdanie i udowodnij, 偶e jest g艂upie (tu przynajmniej mo偶na sobie podyskutowa膰, bo mowa o problemie). Je艣li nie mo偶esz udowodni膰, to stwierd藕, 偶e jest g艂upie (i tu ju偶 nie ma co wnika膰, interlokutor nie daje rady intelektualnie). Je艣li nie mo偶esz udowodni膰, 偶e jest g艂upie, stwierd藕, 偶e autorka jest g艂upia (ostateczna bro艅, czyli atak ad personam - pora偶ka intelektualna). Po prostu nie trzeba si臋 przejmowa膰 tymi 80%, trzeba si臋 rozkoszowa膰 ciekaw膮 wymiana zda艅 z 20%.
  • 1matka-polka 22.04.19, 11:48
    "ostateczna bro艅, czyli atak ad personam - pora偶ka intelektualna)."
    Tutejsi lewaccy aktywisci lubuj膮 si臋 w tego w艂a艣nie typu pora偶kach intelektualnych...

--
    "po Polsce kr膮偶y gro藕na ameryka艅ska choroba...zwana polityczn膮 poprawno艣ci膮. Choroba ta atakuje m贸zg, powoduj膮c ca艂kowit膮 ...utrat臋 zdrowego rozs膮dku, zdolno艣ci do racjonalnego my艣lenia i - co mo偶e najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Ko艂akowska
  • beaucouptrop 23.04.19, 14:09
    Bardzo trafna analiza.
  • flegma_tyczka 22.04.19, 09:46
    Livia - Polacy to rasi艣ci, homofobii i ksenofobii. I oczywi艣cie r贸wnie偶 wszystkiemu jest winny PiS.
    Snake - w ka偶dym w膮tku musi podkre艣li膰, 偶e ma jeszcze okres big_grin
    Ricky - pi臋kne kobiety i tematy z nimi pokrewne.

--
  • sumire 22.04.19, 11:45
    Flegma, kolejne wcielenie gazeciarza - nieudolne udawanie kobiety i komiczna ksenofobia. W sumie z ca艂ego forum najbardziej przewidywalny.
  • 1matka-polka 22.04.19, 11:50
    Sumirek, jakie艣 ono o lewackich pogl膮dach, lubuj膮ce sie w atakach ad personam.

--
    Wolter
  • sumire 22.04.19, 12:00
    Kochanie, nie wycinaj膮 mnie nawet w 1/5 tak cz臋sto, jak ciebie. Tyle w temacie personalnych atak贸w. kiss
  • 1matka-polka 22.04.19, 12:08
    Statystyki prowadzisz na moj temat? Masz uklady z moderacja, ze ci na maila wysyla gdzie, kto i za ile? Znowu sie zaora艂o艣.

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co m贸wisz? Zareaguj spontanicznie na zadan膮 sytuacj臋."
    Dorota Mas艂owska
  • sumire 22.04.19, 12:16
    Nie, skarbie, po prostu widz臋 smile ale to pewnie lewackie prze艣ladowania, a nie kwestia twojego chamstwa.
  • 1matka-polka 22.04.19, 12:30
    Siedzisz tu 24/7 i wielokrotnie odswiezasz moje wpisy, zeby sprawdzic, czy znikly? Lol

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co m贸wisz? Zareaguj spontanicznie na zadan膮 sytuacj臋."
    Dorota Mas艂owska
  • sumire 22.04.19, 12:39
    No przecie偶 mnie jest wiele, nie pami臋tasz? big_grin
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 12:35
    Iwonia ( wybrany nick juz wskazue na poziom ) tnia wszystkich ktorzy sa madrzejsi od niej, wiec wycinanie tutaj o niczym nie swiadczy smile
  • 1matka-polka 22.04.19, 12:55
    "Iwonia...tnia wszystkich ktorzy sa madrzejsi od niej, wiec wycinanie tutaj o niczym nie swiadczy"
    馃槀

--
    Kurt Vonnegut
  • milamala 23.04.19, 00:01
    Dorzuce jeszcze cyklicznie pojawiajace sie watki niektorych emam (ktore absolutnie nigdy i za zadne skarby nie zazdroszcza) ale 鈥 koniecznie musza sie podzielic swoimi "troskami" i "zyczliwoscia" wobec niepracujacych kobiet i ich mezow. Klasyka forumowa.
  • sniyg 23.04.19, 00:37
    A czego tu zazdro艣ci膰, zw艂aszcza temu kto musi utrzyma膰 ca艂e towarzystwo...
  • milamala 23.04.19, 09:22
    sniyg napisa艂:

> A czego tu zazdro艣ci膰, zw艂aszcza temu kto musi utrzyma膰 ca艂e towarzystwo...

No toz przeciez cyklicznie sie dowiadujemy jak to niektore emamusie maja troskliwe i dobre serduszka i jak to strasznie martwia sie o zdrowie obcych sobie chlopow , ktore utrzymuja swoja zony. Sa po prostu przerazajace dobre. Bo przeciez nie chodzi jak wiadomo o zazdrosc, ze one musza harowac a inni sobie radza inaczej.
  • anahera 23.04.19, 04:26
    To prawda, i coraz mniej fajnych zyciowych watkow, jak na lekarstwo wlasciwie. Kiedys nie bylo dnia zebym tu nie weszla, dzis wpadam raz w tygodniu lustrowac pobieznie czy cokolwiek nadaje sie do czytania.

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialno艣ci za tre艣膰 wypowiedzi zamieszczanych przez u偶ytkownik贸w Forum. Osoby zamieszczaj膮ce wypowiedzi naruszaj膮ce prawo lub prawem chronione dobra os贸b trzecich mog膮 ponie艣膰 z tego tytu艂u odpowiedzialno艣膰 karn膮 lub cywiln膮. Regulamin.