Dodaj do ulubionych

Żółte Kamizelki - prawie sami biali

22.04.19, 13:15
Kolorowych tam jak na lekarstwo. Czyżby ta wyzyskiwana klasa robotnicza to byli biali, którzy robią na kolorowych beneficjentów socjalu zadowolonych z polityki społecznej Macrona wobec "czarnej" Francji?
Edytor zaawansowany
  • livia.kalina 22.04.19, 13:19
    Ale to są jakieś badania na ten temat czy jakaś propagandowa narracja?

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • gyubal_wahazar 22.04.19, 13:24
    Wystarczy obejrzeć dowolny z setek filmów z ich demonstracji - same białasy. Ale fakt, że bez tysięcy ankiet przeprowadzonych przez renomowany instytut, się to nie liczy

PS Cześć Liwka smile
  • heavy_metal_thunder 22.04.19, 13:33
    Przecież kolorowi to "wasi", a żółte kamizelki to według was putinowcy i miłośnicy Chin. Ty byś chciała, żeby "wasi" byli po stronie Putina i Chińczyków? Przecież liberalnemu demokracie nie wypada, a takim jest przecież każdy kolorowy zwłaszcza jak wyznaje bardzo pokojową religię, religię pokoju.
  • livia.kalina 22.04.19, 14:46
    Cały twój problem polega na tym, ze cywilizowani ludzie w ogóle nie dzielą innych ludzi według ilości pigmentu w skórze. Jak staniesz się nieco bardziej cywilizowany, to może wtedy pojmiesz, ze świat jest dużo bardziej skomplikowany niż dobrzy/źli biali i dobrzy/żli z innym odcieniem skóry.

--
    super_hetero_dyna:
  • heavy_metal_thunder 22.04.19, 15:04
    Jednak pewne różnice kulturowe występują, zwłaszcza że w takiej Francji "kolorowi" często tworzą swoje własne społeczności. Nie mówimy o takim Johnie Godsonie, który w Polsce reprezentował naszą własną kulturę. Nawet w pewnym momencie uważałem go za jednego z mądrzejszych posłów. Robicie ze mnie rasistę, jednocześnie ten straszny rasista jest chińskim agentem. Taki ze mnie rasista, że wiele bym dał żeby się ożenić ze śliczną dziewczyną z Korei Południowej.
  • sumire 22.04.19, 13:19
    Żółte kamizelki mają teraz tyle wspólnego z wyzyskiwaną klasą robotniczą, co ja z szejkiem arabskim. Banda chuliganów.
  • heavy_metal_thunder 22.04.19, 13:30
    Chatgris pisała tutaj sporo o Francuzach z mniejszych miast, nie Twojego Paryża do którego jeździsz na wycieczki. Jest coraz gorzej, rosnące koszty paliwa sprawiają że przemieszczania się zaczyna kosztować ich coraz więcej.
    Francuski black metal popiera ruch żółtych kamizelek.
  • sumire 22.04.19, 13:33
    Oczywiście, że popiera. Też byś sobie pewnie chętnie podpalił cudzy samochód albo motocykl, albo wybił szybę w czyimś sklepie.
  • heavy_metal_thunder 22.04.19, 13:36
    Rewolucja tak ma, że często wymyka się spod kontroli. Jednak zbyt zaostrzone nierówności społeczne prowadzą często do rewolucji. Ludzie zaczynają mieć dość wyzysku. Gdyby nie 500+, minimalna stawka godzinowa może i Polakom by puściły nerwy.
  • dziaadek 22.04.19, 19:58
    Jezdzisz na te wycieczki od Paryza i ciagle nic nie rozumiesz o co tam sie rozchodzi smile)))
    O Black blockach slyszalas, czy w twoim hotelu nie ma telewizji ? We Francji oficjalnie sie o tym mowi w mediach i dziwne, ze nie wiesz, kto podpala witryny sklepow i robi rozroby. I w jakim celu.
    No chyba (co jest najbardziej prawdopodobne), ze odgrywasz na tym forum okreslona role i to mi najbardziej do ciebie pasuje.
  • sumire 22.04.19, 20:58
    A ty to kto, przepraszam?
  • gyubal_wahazar 23.04.19, 13:45
    No przecież stoi, że 'dziaadek'
  • admirala 22.04.19, 13:19
    Jak to było? Incele na karmę?
  • gyubal_wahazar 22.04.19, 13:27
    I kuce na baterie
  • gyubal_wahazar 22.04.19, 13:20
    No i ukręciłeś łeb dyskusji, trafiając od razu w sedno
  • tanebo2.0 22.04.19, 13:35
    Bo czarny dostałby tam wpied... ? To bunt białych biednych inceli więc nie ma tam czego szukać...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • heavy_metal_thunder 22.04.19, 13:36
    To bunt klasy robotniczej.
  • pani07 22.04.19, 13:40
    Cicho, cicho, sza, nie wolno tak pisać,zaraz p.Ostaszewska stanie z kolejną protestującą karteczką (w sumie całkiem wielu memów z karteczką się dorobiła jako aktorka big_grin).
    Mnie w tych "żóltych protestach" zaskakuje brutalność policji i to, że prezydent Macron "dorobił się" aż tak niskiego poparcia, to tempo , w jakim spadały mu te wyniki.
  • sumire 22.04.19, 13:40
    Może na początku był. Teraz to już tylko szaleństwa miłośników rozrób, zresztą niekoniecznie Francuzów.
    Przegrali w momencie, kiedy zaczęli niszczyć mienie.
  • heavy_metal_thunder 22.04.19, 13:43
    Tu się zgadzam, ale postulaty były słuszne. Jeśli w Polsce standard życia przeciętnego obywatela rośnie, to Francuski mimo że o wiele wyższy niż polski, niekoniecznie.
    Kolorowy pracujący to raczej mógłby mieć nieprzyjemności ze strony swoich śniadych kamratów gdyby się dowiedzieli że popiera postulaty mogące doprowadzić do cięć na wydatki socjalne.
  • tanebo2.0 22.04.19, 13:41
    Kobiet tam też nie widzę...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • gyubal_wahazar 22.04.19, 13:43
    Nie tylko, średniaki też oberwali mocno podatkami od rotschildowego banksterka - Makarona
  • woman_in_love 22.04.19, 13:45
    w całej Europie, a potem wszyscy powinni się zacząć nap.. ze sobą, jak to drzewiej bywało. Jak zginie paręnaście-parędziesiąt milionów ludzi: głównie inceli i różnych "patriotów", to dzięki tej niewidzialnej ręce rynku, sytuacja wróci samoistnie do równowagi i znowu będzie dobrze. Amen.
  • gyubal_wahazar 22.04.19, 14:16
    Łomaś, twa legendarna empatia, z poświęceniem niesiona incelom i 'różnym patriotom', niesie mi prawdziwe ukojenie.
    A wykrzesałabyś może również odrobinę czułości dla lewusków i marksjan ?
  • woman_in_love 22.04.19, 14:58
    Ale to nie empatia, tylko prawda. W zdrowych, tradycyjnych i normalnych społeczeństwach wojna jest potrzebna jak wypalanie trawy na wiosnę, albo wycinanie chorych drzew w puszczy. Pozbywamy się dzięki temu jednostek zbyt głupich by przeżyć, zbyt agresywnych i zwyczajnie zbędnych. Amen.
  • gyubal_wahazar 22.04.19, 15:23
    > W zdrowych, tradycyjnych i normalnych społeczeństwach wojna jest potrzebna jak wypalanie trawy na wiosnę, albo wycinanie chorych drzew

Dwie sprawy:
    1) Poważnie wierzysz w takiego bzdeta ? Oboje wiemy, że nie, więc jaki sens ma takie chojrakowanie ? No chyba, że to tak subtelna figura retoryczna, że nie miałem szans jej wyłapać.

2) Przez ostatnie 100 lat, to nie 'różni patrioci' wymordowali 100-125 mln ludzi, tylko komuniści, skąd więc niechęć do tych pierwszych ?
  • boogiecat 22.04.19, 17:41
    Podejrzewam, ze jestes chora/ bardzo ograniczona osoba, ale jednak odpowiem- nie masz pojecia czym jest wojna, juz wielu debili tak sobie zyczylo jak i ty i gorzko pozalowalo, niech cie...

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • ciszej.tam 22.04.19, 13:45
    Polacy pracujacy za granica tez rzadko wlaczaja sie w ruch robotniczy czy chocby wstepuja do zwiazkow, tak to jest. Hierarchia biedy. Jedni walcza o swoje prawa, inni zbieraja po nich ochlapy i sie jeszcze ciesza. Life
  • boogiecat 22.04.19, 17:53
    Jozek to co piszesz w startowym, to nie sam wymysliles, lecz wyczytales w prawicowej prasie, ale niech ci bedzie

Dla sprawiedliwosci- niech i bedzie prawda ze zolte kamizelkisa raczej biale, raczej troche zamozniejsze od kolorowych przedmiesc, i bojace sie stracic aktualny poziom zycia, juz dla wielu zdegradowany,

to z pewnoscia jest czesc prawdy, ale co wogole dla ciebie z tego wynika? Sam piszesz, ze kolorowych jak na lekarstwo, ale sa- i co z nimi? Zabic ich bo ci nie pasuja do koncepcji?

W tym twoim rasizmie ciagle zapominasz, ze bylbys we Francji dla tutejszych rasistow obywatelem mniej wiecejtej samejkategorii co kolorowi, wierz mi kotku- czesto czytam te ichrozne wypowiedzi
    Nie mozesz opierac swojej wartosci jedynie na bialym kolorze skory, ale rozumiem ze robisz to bo nie masz nic innego

--
  • heavy_metal_thunder 22.04.19, 18:00
    Tu nie chodzi o kolor skóry, ale podział kulturowy. Czarnoskóry lekarz katolik lub ateista to człowiek z naszej kultury, bezrobotny muzułmanin z getta nie.
  • heavy_metal_thunder 22.04.19, 18:05
    Dodam jeszcze, że cała zachodnia Europa nie jest zbyt tolerancyjnie nastawiona do imigrantów ze wschodu, stąd Ukraińcy twierdzą że u nas czują się jak w domu, a tam jak ludzie gorszej kategorii i my przy zachodzie jesteśmy rajem tolerancji.
  • livia.kalina 22.04.19, 18:06
    a biały bezrobotny z getta to człowiek naszej kultury?

--
    super_hetero_dyna:
  • boogiecat 22.04.19, 18:26
    A pracujacy lekarz muzlumanin? A dlaczego ateista jest z naszej kultury? O jaka kulture ci chodzi- europejska? Przeciez to wszystko jest bardzo wymieszane w tzw zachodniej europie

--
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 18:45
    Prawda jest taka ze do tego czarnoskórego to warto iść jak potrzebne zwolnienie a nie jak człowiek potrzebuje porady lekarza , takie życie
  • sumire 22.04.19, 19:00
    Nie jestem pewna, czy francuski czarnoskóry lekarz ateista uznałby cię za człowieka ze swojej kultury.
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 19:07
    I nie musi go uznawać bo zwykle ma tylko kolorowych pacjentów którzy symulują. Ich drogi nigdy się nie przetną bo biali pacjenci automatycznie zapisują się do białych lekarzy
    Realne życie to nie serial w leśnej gorze
  • boogiecat 22.04.19, 19:16
    Ptaszyno, dyskusja z toba jest swietnym odstresaczem, wystarczy ze wyobraze sobie twoja mine jak bedziesz czytac, ze ja i moje biale kolezanki z pracy chodzimy do tego samego gina- do prywatnej kliniki zeby nie bylo- pan jest marokanczykiem (to dla ciebie to samo co czarny lekarz nie?) iuznanym kompetent’ym lekarzem

--
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 19:21
    A w jakim państwie ta prywatna klinika się mieści ???smile
  • boogiecat 22.04.19, 19:24
    No w Maroku😃

--
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 19:28
    No widzisz, bo we Francji po pierwsze Marokańczyk nigdu nr zostałby lekarzem a nawet gdyby został to nie dostał by pracy w dobrej prywatnej klinice wink

Ze względu na te zasady służba zdrowia trzyma jakiś poziom smile
  • boogiecat 22.04.19, 19:35
    😂😂😂

--
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 18:44
    Wejdź sobie do metra czy pociągu podmiejskiego o 6.00. Zobaczysz samych białych, zasięgających do pracy często godzinę w jedna stronę.

Jak wejdziesz o 12.00 to będą tylko ciemniejsi, którzy podpali do 10.00 i jadą złożyć podanie o przedłużenie zasiłku albo na zakupy do miejscowego pępco i c and a.

Nie wkurzyło by cię to?

• boogiecat 22.04.19, 18:52
    A zony ze Stanford o ktorej godzinie wypelzaja?😄

--
  • tanebo2.0 22.04.19, 18:53
    Po czarnych. Podszlifować szpony u manikurzystki.

--
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 19:08
    Skąd pomysł ze one korzystają z transportu publicznego ?
  • boogiecat 22.04.19, 19:20
    A to juz twoja interpretacja ptaszku, ale zbaczamy z tematu
    Powiedzze, skad wiesz ze o 12h sami czarni w metrze siedza ( o jakim kraju mowa?)

--
  • zlota.ptaszyna 22.04.19, 19:29
    O każdym kraju w którym zasiłek dla czarnego dorównuje pensji białego
  • woman_in_love 22.04.19, 19:11
    Pamiętam! Tak było podczas mojej ostatniej wizyty w Wawie. Faktycznie sprowadziliście 100 x więcej uchodźców niż chciał Tusk big_grin.
  • livia.kalina 23.04.19, 00:34
    A co ty tak asmarabis o każdej porze w metrze robisz? Pracujesz jako kanar?

--
    super_hetero_dyna:
  • chatgris01 23.04.19, 08:04
    Może siedzi przy wejściu z czapką u stóp.
  • boogiecat 23.04.19, 13:38
    E no nie, mam nadzieje na pewna konsekwencje wypowiedzi ptaszynowej- ja obstawiam konserwatora powierzchni plaskich
    Ale nie, niemozliwe- te zawody sa zdominowane przez « kolorowych », oups

--
  • kryzys_wieku_sredniego 22.04.19, 19:15
    Tak, to klasa średnia, która ma dość.
    Zresztą u nas za chwilę będzie podobnie.
  • sumire 22.04.19, 19:19
    Klasa średnia to raczej się wkurza i zastanawia, czy to ich samochód w weekend sfajczą.
  • boogiecat 22.04.19, 19:22
    Klasa srednia sie przyglada przystojnym zandarmom i stara sie nie oberwac w zamieszkach w niedizlne popoludnie idac trwonic kase na lody dla rozwydrzonej progenitury

--
  • sumire 22.04.19, 19:26
    Tych żandarmów ledwo widać spod tych zbroi, ale fakt (jakkolwiek głupio to zabrzmi w tym kontekście), wyglądają dość imponująco...
  • boogiecat 22.04.19, 19:34
    Da sie dojrzec jak sobie robia przerwe na fajke albo kanapke😉

--
  • kryzys_wieku_sredniego 22.04.19, 19:23
    No właśnie u nich to ponoć klasa średnia, w tvn słuchałam i bardzo mnie to zdziwiło, może mają inny podział klasowy.
  • boogiecat 22.04.19, 19:33
    Po pierwsze klasa srednia we Francji nie jest jasno zdefiniowana, a podzial klasowy jest oficjalnie oparty na zarobkach, a nie na pochodzeniu spolecznym czy wykonywanym zawodzie
    Posrod zoltych kamizelek na pewno sa osoby z klasy sredniej, ale na pewno nie tylko

--
  • kryzys_wieku_sredniego 22.04.19, 19:37
    Ależ ja się tylko zdziwiłam, że zwykły zjadacz chleba jest tam zarobkowo zaliczony do klasy średniej, to tak jakby u nas nauczyciela zaliczyć do tej klasy - serio piszę, no chyba że u nas też klasa średnia jest gdzieś między 2,2 tyś netto a 80 tyś netto ;P
  • boogiecat 22.04.19, 19:44
    A do jakiej klasy w Polsce nalezy nauczyciel? I ile srednio zarabia?

--
  • boogiecat 22.04.19, 19:45
    Bo moze ty, kryzys, patrzysz z perspektywy angielskiej?

--
  • kryzys_wieku_sredniego 22.04.19, 19:59
    A jakie klasy mamy? Zapewne do tej samej co kasjer w Lidlu.
  • boogiecat 22.04.19, 20:34
    No wlasnie nie wiem

--
  • dramatika 22.04.19, 21:12
    Z tego co ja czytałam żółte kamizelki są "przeciwko wszystkiemu" najoględniej mówiąc.
    Przyznam, ze mam z tym pewien kłopot - ci ludzie, jak rozumiem nie emigranci, tylko biali Francuzi, zachowują się gorzej niż małpy w zoo, sama policja francuska też nie lepsza. Ogólny obraz degrengolady i upadku, trzeci świat, bantustan jakiś. Przemoc, podpalenia, policja strzela kulkami pozbawiając wzroku - i to się dzieje w cywilizowanej zdawałoby się Europie. WTF.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.