Dodaj do ulubionych

Chyba nie ma problemu z opieką

23.04.19, 08:48
Wbrew medialnym alarmom, chyba ludzie nie mają większego problemu z zapewnieniem opieki nad młodszym dziećmi w dni bez szkoły/przedszkola. Tak po frekwencji na zajęciach świetlicowych w szkole sądzę, jak przeprowadziłam dzis przed 8. młodszą to łącznie z nią było pięcioro dzieci, w czwartek i piątek była może dwudziestka ze wszystkich klas I-III.
Edytor zaawansowany
  • slonko1335 23.04.19, 08:55
    U moich na 800 dzieci w szkole jest na zajęciach opiekuńczych od rozpoczęcia strajku 11-15 sztuk, więc jakoś tam się organizują ale nie powiedziałabym, że nie ma problemu.

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • triss_merigold6 23.04.19, 08:58
    Skoro jeden, drugi, piąty dzień nie korzystają ze szkolnej oferty, to znaczy że nie mają problemów z opieką.
  • slonko1335 23.04.19, 09:10
    wiesz my zużywamy urlop, opiekę z art 188, płacimy za komercyjną opiekę, zostawiamy dzieci samopas, podrzucamy rodzinie i znajomym w zamian potem my się zajmujemy, no organizujemy się ale nie żeby tak bez żądnych problemów...

--
  • triss_merigold6 23.04.19, 09:15
    Nie rozumiem, wolisz zużyć urlop albo zostawić dziecko samopas niż odprowadzić na zajęcia opiekuńcze do szkoły?
  • slonko1335 23.04.19, 09:19
    13-latka i 10,5-latek na zajęciach opiekuńczych prowadzonych przez katechetkę z 5-8 latkami-tak wolę zużyć urlop i zabrać dzieci na kręgle, do kina albo na wycieczkę rowerową

--
  • paniusia.aniusia 23.04.19, 10:34
    Szkoła zapewnia opiekę, a że z niej nie korzystasz to znaczy jednak ,ze wybor jest Twoj i masz co zrobic z dzieckiem.

--
    Nie chcę o tym teraz myśleć – postanowiła Scarlett. – Jeżeli zacznę o tym myśleć teraz, będę się musiała martwić. Nie ma powodu, aby sprawy nie miały się ułożyć tak, jak tego chcę (…wink
  • slonko1335 23.04.19, 10:38
    ależ dokonałaś odkrycia przecież sama napisałam, ze jakoś się organizujemy ale nie, że bez żadnego problemu i tak świadomie nie korzystam z opieki organizowanej przez szkołę bo mnie taka forma opieki nie satysfakcjonuje

--
  • hanusinamama 23.04.19, 14:34
    Paniusia czytać umiesz...sama to napisała...
  • 45rtg 23.04.19, 13:23
    slonko1335 napisała:

> 13-latka i 10,5-latek na zajęciach opiekuńczych prowadzonych przez katechetkę z
    > 5-8 latkami-tak wolę zużyć urlop i zabrać dzieci na kręgle, do kina albo na wy
    > cieczkę rowerową

A co te dzieci, są jakieś nie tego, że trzeba się nimi w tym wieku zajmować?
  • slonko1335 23.04.19, 13:30
    te dzieci to.... dzieci bardzo tego w zasadzie ale uważam, ze puszczanie dzieci samopas przez kilka tygodni to zaniedbanie w związku z czym i owszem organizujemy im jakieś zajęcia w miarę możliwości i jako odpowiedzialni rodzice będziemy się zajmować przez jeszcze trochęsmile

--
  • isa_bella1 23.04.19, 14:06
    proponuję w ogóle przejść na ED, po co nam nauczyciele ? smile
  • slonko1335 23.04.19, 14:21
    ?

--
  • lauren6 23.04.19, 10:42
    U nas w szkole zajęcia opiekuńcze są, ale stołówka jest zamknięta. W takiej sytuacji też bym wolała kombinować z opieką niż zostawiać dziecko na 9h z zestawem kanapek na cały dzień.
  • cruella_demon 23.04.19, 13:18
    W szkole jak szkole, ale tak jest u nas w przedszkolu, nie dość, ze grupy łączone, starsze dzieci z młodszymi, to jeszcze kuchnia nie pracuje. Nikt normalny, kto ma choć minimalną możliwość wykombinowania czegoś nie pośle w takie warunki 3, czy 4 latka.
  • heca7 23.04.19, 09:07
    W szkole u bratowej nie było więcej niż 7 dzieci.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • heca7 23.04.19, 09:07
    Normalnie korzysta do 40 na raz.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • solejrolia 23.04.19, 09:14
    Luzik.
    Młoda nadal śpi.

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • pani07 23.04.19, 10:38
    Stałam przed świtami w kolejce do kasy w markecie, wkurzona matka rozmawiała z koleżanką, że planowała dłuższy wyjazd, a tu zużyła już część urlopu, bo nie ma babć/dziadków, wkurzona na maksa.
  • hanusinamama 23.04.19, 14:37
    U mnie najwiecej buldoczą sie te mamy ktore maja wioske do opieki. Szwagierka podrzuciła babci dziecko na 3 tygodnie ( normalnie tez tak robi bo notorycznie nie ma kto dziecka z przedszkola odebrac przed 18) i marudzie ze ten strajk tak jej nie na rękę....Druga zostawiła dziecko u tesciowej i własnie siedzi gdzies na plazy w ciepłym kraju i na FB wypisuje jaki to ten strajk okropny...
  • jehanette 23.04.19, 10:55
    Zajęcia opiekuńcze wyglądały tak, że dzieci siedziały 9 godzin w sali, ze zmieniającymi się ciągle, nieznanymi sobie nauczycielami. Nawet nie było wiadomo, czy będzie obiad. Jak tak wygląda ta opieka, to nic dziwnego, że ludzie stają na głowie żeby dzieciaków nie męczyć.
    Ale fakt, jest jakaś społeczna mobilizacja przy tym strajku.

--
    Error 404
  • bywalec.hoteli 23.04.19, 12:12
    Czyli przyprowadzasz dzieci do szkoły mimo strajku?

--
    wiosenna sygnaturka
  • triss_merigold6 23.04.19, 12:17
    Przyprowadzam na zajęcia opiekuńcze, szkoła takie zapewnia.
  • hanusinamama 23.04.19, 14:32
    To czego sie buldoczyłaś ze co ty zrobisz z dziecmi przez ten strajk??
  • triss_merigold6 23.04.19, 14:36
    Zajęcia opiekuńcze są od czwartku, wcześniej nie było, poza tym są bez obiadów za które zapłaciłam.
  • mid.week 23.04.19, 18:37
    Moja szkoła na koniec miesiąca zrobi rozliczenie i nadpłaty zostaną zwrócone lub na życzenie przeniesione na poczet obiadów majowych. Pewnie inne też tak zrobią.
  • sirella 23.04.19, 13:07
    bo wiekszośc widząc jak się sytuacja rozwija, chcący nie chcący wzięła urlop i wyjechała na przedłużone święta do rodziny, wkurzeni że urlopu wakacyjnego już nie będą mieli, bo żaden pracodawca nie jest az tak wyrozumiały.
  • mum2004 23.04.19, 13:09
    Przysługuje zwolenienie na dziecko do 8 lat. Starsze siedzą same w domu.
  • andaba 23.04.19, 13:23
    Przecież dziś jest jeszcze wolne...
  • triss_merigold6 23.04.19, 13:25
    Jakie wolne, dla kogo wolne? Wtorek po świętach jest wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów, opiekę świetlicową szkoła ma obowiązek organizować.
  • iwoniaw 23.04.19, 13:37
    No i organizuje. A chętnych specjalnie nie ma, podobnie jak u Ciebie. Co w sumie mnie tak bardzo nie dziwi, bo się już nadziwiłam za dawnych lat, kiedy to mając dzieci w przedszkolu odbierałam je (w swoim mniemaniu) bardzo wcześnie (tzn. w okolicach 14) i wcale nierzadko było wówczas już dosłownie kilkoro na całe przedszkole. A w okolicach okołoświatecznych i wszelkich "długich weekendów" wisiała lista do wpisywania się chętnych i też nigdy tłumów na niej nie było. Wówczas to doszłam do wniosku, że najwyraźniej wszyscy gremialnie mają po komplecie chętnych do opieki dziadków z obu stron w promieniu kilometra i w dodatku nie pracują na pełen etat. Cóż więc się dziwić, że w szkole dzieci nie ma, skoro dochodzi jeszcze czynnik wieku - część uczniów jest już na tyle duża, że spokojnie zostanie sama w domu i dozoru w każdej godzinie życia nie potrzebuje.

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • andaba 23.04.19, 14:01
    Poza tym jeżeli wszystkie szkoły mają wolne, to nawet gdy rodzice pracują, dzieci wczesnoszkolne spokojnie mogą zostać pod opieką dzieci ciut starszych, nie wymagają wszak opieki, tylko raczej dozoru.
    Wtorek po świętach jest wolny od wieków, wielu rodziców zawczasu bierze urlop, żeby przedłużyć sobie święta, skoro dzieci i tak są w domu.
  • iwoniaw 23.04.19, 14:51
    A to prawda, wiele ematek też pisało nieraz, że nikt im nie będzie dyktował, kiedy mają na wakacje w cieple kraje jeździć i jaki to problem zabrać dzieci ze szkoły na tydzień czy dwa - toteż jestem przekonana, że sporo osób wykupiło wczasy już od terminu egzaminów przedświątecznych po majówkę i tak czy owak dzieci by do szkoły nie posyłało.

--
  • oqoq74 23.04.19, 18:26
    Ja z czasów przedszkolnych syna pamietam nauczycielki, które zniechęcały do przyprowadzania dzieci w te dni. Zawsze słyszałam, że nie ma chętnych 2-3 dzieci. I każda matka słysząc to, robiła co mogła, żeby jej dziecko nie było jednym z nielicznych, które musi zostać.
  • bialeem 23.04.19, 13:51
    Jestem bardzo ciekawa jak będą stały w tym roku biura podróży, bo coś czuję, że im sporo rodzin z dziećmi nie wyjedzie w tym roku.
  • 45rtg 23.04.19, 13:53
    bialeem napisał:

> Jestem bardzo ciekawa jak będą stały w tym roku biura podróży, bo coś czuję, że
    > im sporo rodzin z dziećmi nie wyjedzie w tym roku.

Cóż. Z pytaniami w tej sprawie należy się zwrócić do rządu.
  • bialeem 23.04.19, 14:02
    Tak zrobić także jak strajkować będą górnicy i nie będę mogła się dostać do domu? Rząd im nie dał więc rządu wina, że palą opony?
    Ciekawe podejście. Tymczasem może zapytam Ciebie - dlaczego nie chcesz płacić wyższych podatków, by zafundować podwyżki nauczycielom?smile
  • 45rtg 23.04.19, 14:05
    bialeem napisał:

> Tak zrobić także jak strajkować będą górnicy i nie będę mogła się dostać do dom
    > u? Rząd im nie dał więc rządu wina, że palą opony?
    > Ciekawe podejście. Tymczasem może zapytam Ciebie - dlaczego nie chcesz płacić w
    > yższych podatków, by zafundować podwyżki nauczycielom?smile

Jeżeli dla podwyższenia pensji nauczycielom trzeba by było podnieść podatki, to ja się zgadzam.
  • bialeem 23.04.19, 14:19
    Ty się zgadzasz, a czy zgodzi się pani Jola z urzędu, która już zarabia minimalną (nawet mniej, ale państwo jej musi dopłacić wyrównanie). No trudno. Pani Jola przez kilka dni nie będzie jadłasmile
    Ok. Zostawmy Panią Jolę i te kilka milionów, które zarabiają minimalną. Weźmy się za resztę, która minimalnej nie zarabia i niech płacą 100 miesięcznie. Ale jak się zarabia 2200 brutto, to 100 to też dużo. Zostawmy ich w spokoju i zabierzmy tym, którzy mają 2500. Tych jest dużo. Co prawda muszą wtedy płacić 150 miesięcznie na nauczycieli, ale jestem pewna, że się dołożą (jak 45rtg) w końcu to dla dobra dzieci. Oczywiście można też te 13 miliardów wyciągnąć od top 5%, ale ich jest tak mało, że ten podatek już by wynosił coś bliżej tysięcy.
    Podobno znasz się na matematyce.
  • maslova 23.04.19, 17:10
    A ktoś przejmował się panią Jolą, gdy 1000 zł podwyżki dostali policjanci?
  • bialeem 23.04.19, 14:12
    Może zrobimy akcję "wesprzyj nauczyciela". Żeby zebrać te bonusowe 13 miliardów rocznie wystarczy żeby każdy podatnik-nienauczyciel dokładał do skarbonki niecałe 70 zł miesięcznie. Przecież to tyle co nic, a wszyscy nauczyciele są tego warci. Kołdra jest krótka, a to duża grupa zawodowa i likwidacja religii czy niepłacenie na kościół to ciut za mało żeby zasypać tą dziurkę. Daj przykład sobąsmile
  • hanusinamama 23.04.19, 14:31
    Akurat górnicy co strajkują to dostaja co chcą. Juz dawno powinno sie czesc kopalni zamknąc bo nierentowne ale górnicy wyjda na ulice, popalą opony i rząd dokłąda do nierentownych kopalń bo "dziadek był górnikiem, łojciec był górnikiem, ja tez bede górnikiem"....
  • cruella_demon 23.04.19, 13:56
    Wątpię, coś ludzie wymyślą. Sporo osób wykupuje ofertę first minute, a ubezpieczenie od rezygnacji nie obejmuje braku urlopu.
  • cruella_demon 23.04.19, 13:59
    Zresztą ci korzystający z urlopu, to raczej mniejszość. Większość posiłkuje się dziadkami, czy kombinuje w inny sposób. No i to się tyczy małych dzieci, przedszkolaków, pierwszaków, starsze dzieci łatwiej zagospodarować.
  • cruella_demon 23.04.19, 14:01
    I jeszcze tak mi się przypomniało, sporo firm zachęca żeby przyprowadzać dzieci do pracy, pisałam już że u mojego męża w pracy jest taka możliwość, zrobiono taką mini świetlicę z opiekunką.
  • bialeem 23.04.19, 14:03
    U mnie też, ale tylko dla takich 6-10. Przedszkolaków to nie obejmuje. Szef na zmianę z żoną od 2 tygodni na urlopie.
  • komorka25 23.04.19, 20:20
    Taaa, już widzę jak mój sąsiad zabiera przedszkolaka do pracy - na halę rozbioru w zakładach mięsnych. Może podobnie zrobią też np. maszyniści kolejowi czy spawacze.
  • cruella_demon 23.04.19, 20:32
    Czy ja napisałam, ze wszystkie firmy?
    Po drugie, nie każdy macha łopatą.
    Po trzecie, u mojego męża nawet dziecko gościa od łopaty by się załapało, bo dzieci nie siedzą z rodzicami, tylko w zorganizowanej w tym celu świetlicy.
  • iwoniaw 23.04.19, 15:11
    ciekawa jak będą stały w tym roku biura podróży, bo coś czuję, że im sporo rodzin z dziećmi nie wyjedzie

O to bym się nie martwiła, jeśli można wyciągać jakiekolwiek uprawnione wnioski z wypowiedzi w internetach i w tzw. realu, ludzi bardziej oburza sama sugestia, iż lekcje mogłyby być odrabiane w weekendy/wakacje niż ich obecny brak big_grin Raczej nie widzę opcji, że ktoś odwołuje wczasy, bo szkoła. A ci, którzy maja dzieci gdzieś się rekrutujące w wakacje, nawet bez strajku planują ostrożniej/w późniejszych terminach niż zazwyczaj.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • bialeem 23.04.19, 15:45
    Rozumiem, że urlop się magicznie rozmnoży? Nienauczyciele wakacji wolnych nie mają. Rozumiem, że nauczycielowi się to w głowie nie mieści, że ktoś ma tylko 26 dni wolnych i jak weźmie trzy na święta, trzy na majówkę i 15 na strajk, to mu na wyjazd już nie zostanie?smile
  • iwoniaw 23.04.19, 15:57
    Nie wiem, jak się komu urlop mnoży, wyżej masz mój post o refleksjach podczas odbierania dzieci z przedszkola x lat temu wink Generalnie jeśli ktoś wpłacił zaliczkę za AI w Bułgarii czy innej Turcji w lipcu, to przypuszczam, że tam pojedzie, tak samo jak część jeździ tamże rokrocznie (niezależnie od strajku) w maju, gdy taniej i pogoda przyjemniejsza, nie przejmując się ani rokiem szkolnym z grafikiem ogłoszonym rok wcześniej ani ew. odrabianiem ogłoszonym miesiąc wcześniej.
    BTW, nie znam nikogo, kto wziąłby choć dzień urlopu "na strajk", jeśli już, to DODATKOWE przysługujące z tego tytułu wolne.

--
  • hanusinamama 23.04.19, 14:29
    U mnie działa opieka naprzemienna. dzisiaj akurat mam tylko swoje. Ale wczesniej miałam na 9 godzin 2 obcych (plus moje). Potem moja strasza jednego dnia była u jednej kolezanki, drugiego u drugiej. Potem znowu u mnie (ja pracuje w domu mam wieksze mozliwosci). Przed świetami sie dzieci namalowały jajek ze maja dosc na 3 lata (kazda mama zorganizowała malowanie jajek), plus wyjscie do lasu, plus kino i trampoliny. Zaczynam sie bać bo mojej sie ten strajk baaaaardzo podoba smile
  • barbra25 23.04.19, 15:41
    Ja faktycznie nie mam zmartwienia ponieważ z końcem lutego zwolnilam się z pracy i tak się szczęśliwie złożyło, że w czasie strajku moje dzieci są pod moją opieką tak jak rok temu młodsza gdy byłam jeszcze na urlopie wychowawczym.
  • oqoq74 23.04.19, 18:21
    Nie wszędzie opieka jest zapewniona. Z tego co słyszę u nas szkoły nie zapewniają opieki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.