Dodaj do ulubionych

Strajk pracowników opieki społecznej

23.04.19, 18:21
wyborcza.pl/7,75398,24690563,bedzie-kolejny-strajk-tym-razem-szykuja-sie-do-niego-pracownicy.html
www.rp.pl/Urzednicy/304229960-Strajk-pracownikow-pomocy-spolecznej-zablokuje-swiadczenia-500-plus.html
Zapowiedź rozszerzenia wypłat 500+ na pierwsze dziecko wraz z jednoczesnym obcięciem finansowania kosztów obsługi ostatecznie podniosła ciśnienie pracownikom urzędów pomocy społecznej. Ponieważ są starannie ignorowani, do strajku i zablokowania/opóźnienia wypłat w lipcu szykuje się ok. 40 tysięcy osób. Kibicuję im z całego serca, bo ich wynagrodzenia są niższe niż zasiłki, które zgarnia miesiąc w miesiąc cholerna patologia. Poza tym, mają niedocenianą pracę w wyjątkowo trudnych warunkach, z wyjątkowo niewdzięcznym czynnikiem ludzkim.
Jak dla mnie mogą wstrzymywać wypłaty 500+ i do końca roku, na pierwsze nie biorę, na kwocie na drugie nie opieram swojego budżetu, ale chciałabym zobaczyć, w jaki sposób media pokażą te szturmujące MOPS-y tłumy nierobów. 500+, kosiniakowe dla Karyn, które w życiu nie przepracowały jednego dnia, 300+, zwroty kosztów wyprawek, dopłaty do zyliona rzeczy etc. - niech to zablokują, autentycznie trzymam kciuki.
Edytor zaawansowany
  • kyrelime 23.04.19, 18:28
    Ja też będę trzymać za nich kciuki. Mają bardzo niewdzieczną, kiepsko opłacaną pracę. Jestem za nimi, tak jak za nauczycielami.
  • kosmos_pierzasty 23.04.19, 19:22
    kyrelime napisała:

> Ja też będę trzymać za nich kciuki.
    I ja.
  • gogologog 24.04.19, 12:29
    Skuteczność wymaga zmobilizowania szerokich mas społecznych, a - zanim to nastąpi - wielu środowisk,
    których opór może sparaliżować funkcjonowanie państwa; wymaga to rozmów prowadzonych przez opozycję
    i czołowych działaczy społecznych z centralami związków zawodowych (w szczególności ZNP) i przedstawicielami biznesu.

--
    GW - nie kupuje; TVN - nie ogladam; PO - nie glosuje
    Bul Komorowski oddaj czajnik i 180 milionow za referendum
    Ustawka na budowie obwodnicy Inowroclawia
    www.youtube.com/watch?v=zo0yBhkTzPw
  • yva-na 24.04.19, 12:37
    Wreszcie ktoś rozbrajająco szczerze wyznał, że w tym wszystkim chodzi wyłącznie o paraliż państwa.
  • gogologog 24.04.19, 12:57
    Najciekawsze jest ze im nic nie wychodzi
    Skakanie z koniem, podpalanie Polski, okupacja Sejmu, wyjazd na Madere, pielegniarki, niepelnosprawni, teraz nauczyciele i opieka spoleczna.
    Na czyich plecach juz nie probowali odzyskac koryto.
    Na krotka chwile ktos sie czasem nabierze, ale po paru dniach widac ze stoi za tym banda sprzedawczykow.
    A bylo kiedys tak pieknie.
    Wystarczylo przytulic pania i ciemny lud kupowal ....

Alleluja!

--
  • yva-na 24.04.19, 13:07
    Sądy się udały. I pocieszę cię, jest jeszcze prawdziwy koń trojański - 447
  • morekac 24.04.19, 13:32
    Którą nowelizację robią?

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • gogologog 24.04.19, 13:43
    Sady?
    Hmm, wiem ze do TK poprzednia ekipa wepchnela w ostatniej chwili kilku figurantow zeby sypali piach i chyba jednak ich uwalono. A ze kasta sie trzyma, coz ... widac tylko jakie to bagno wiec Alfios i Penejos w 4 lata nie wyplucze.

447 - chetnych bankierow z pejsami po polski majatek jest pelno, ja np kojarze jedna taka kobiete co to byla najpierw prezesem NBP, potem zarzadzala stolowka w eurobanku a na koniec sie okazalo ze oddawala kamienice 160 letnim osobom ... Wiec latwo nie bedzie

Pamietam ze za poprzedniej ekipy to glaskali premiera po glowce, ze posluszny, potem mu nawet jakis stolek w Brukseli dali za to w nagrode ....

--
  • kyrelime 24.04.19, 14:39
    yva-na napisała:

> Wreszcie ktoś rozbrajająco szczerze wyznał, że w tym wszystkim chodzi wyłącznie
    > o paraliż państwa.

Obawiam się, że dałaś się nabrać. To byla chyba jakaś próba ironii ze strony gogogo...
  • mid.week 23.04.19, 18:30
    O tak! Trzymam za nich kciuki, mam nadzieję że dostaną solidne podwyżki. Najlepiej kosztem tego idiotycznego 500plusa.
  • triss_merigold6 23.04.19, 18:31
    500+ na pierwsze jest doskonale zbędne.
  • agrypina6 23.04.19, 18:42
    Czemu 500+ jest zbędne na pierwsze dziecko? Mam jedno i uważam, że jeśli już dają, to wszystkim dzieciom równo. A tak w ogóle, to nie powinno być wcale 500+. Owszem, patolstwo powinno pracować. A pracowników popieram.
  • triss_merigold6 23.04.19, 18:45
    Niechby było po 250 zł na każde.
  • memphis90 23.04.19, 19:50
    ....odliczenia od podatku.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • double-facepalm 23.04.19, 19:53
    Dokładnie. Suweren często wykazuje zerowy dochód lub nawet jedzie na stracie wiec dostanie taaaaakieeego wuja.
  • iwoniaw 23.04.19, 20:09
    Akurat. Pamiętam jatki uzasadniające dopłaty do zwrotu podatku z tytułu wychowywania dziecka tym, którzy tego podatku przez rok zapłacili mniej niż wynosiła maksymalna kwota tego zwrotu.

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • triss_merigold6 23.04.19, 20:12
    O, ja też. I mega focha rolników, którzy też zechcieli ulg na dzieci odliczanych od podatku dochodowego, mimo że praktycznie go nie płacili.
  • madami 24.04.19, 10:56
    Dokładnie zasiłki na dziecko ale przynajmniej 1 PIT w rodzinie, kiedyś tak było, i odliczało się od podatku, każdy robił to przy rozliczeniu rocznym, nie potrzeba było armii urzędników do tego
  • mid.week 24.04.19, 07:02
    500+ jest zbędne dla każdego dziecka, wystarczyłoby zrobić ulgi podatkowe lub zwiększać kwotę wolną od podatków. Dofinansowanie do prywatnych żłobków czy przedszkoli z braku miejsc w publicznych. Dofinansowanie rehabilitacji dzieci chorych. itp. To jest realna pomoc. 500plus widze codziennie na lawkach osiedlowych z małpkami w lapach o 7 rano.
  • spanish_fly 24.04.19, 10:53
    Ten zasiłek jest przede wszystkim za wysoki w stosunku do mediany wynagrodzeń. Przez to ma taki demoralizujący efekt.
  • gogologog 24.04.19, 13:50
    > Ten zasiłek jest przede wszystkim za wysoki w stosunku do mediany wynagrodzeń.

To fakt, nie ma juz chetnych do pracy za 3 PLN/h
    Pytanie, czy to zle?

--
  • heavy_metal_thunder 24.04.19, 21:51
    Demoralizująca i zachęcająca do kombinowania to jest polska mediana.
  • tt-tka 23.04.19, 18:46
    I ja trzymam kciuki. Z calej sily i z calego serca.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • kryzys_wieku_sredniego 23.04.19, 18:32
    Uuuuuuu .... bedzie panie lincz!
    Jak to pińcet może nie wpłynąć na koncino! ;P
  • manala 23.04.19, 18:39
    Cóż oni są najbliżej i widzą do kogo trafiają zasiłki i w jakich wysokościach...I nie dziwię się, że to co się dzieje ich bulwersuje.
  • betty_bum 23.04.19, 18:40
    Jak z nauczycielami, poparcie się skończy jak kasa nie wpłynie na konto na czas, ale tu zdecydowanie pracownicy mops mają przewagę nad nauczycielami. Suweren dostanie piany na ustach jak przelew się spóźni choćby o dzień.
  • triss_merigold6 23.04.19, 18:44
    Czyje poparcie? Ich strajk nijak mi nie robi źle, a rozdawnictwo finansowe na patolstwo powinno być zredukowane przynajmniej o połowę, a i to pod warunkiem odpracowania choćby części świadczeń.
  • betty_bum 23.04.19, 18:55
    Przecież tyle było wywodów na temat znaczenia poparcia społeczeństwa dla strajku nauczycieli😉
    Uważam, że miliardy zamiast na 500+ powinny iść do ludzi pracujących, mops, nauczycieli, pracowników sądów i innych.
    Nawet „patol” powinien dostawać pieniądze tylko jeśli bierze udział w pracach interwencyjnych.
  • profes79 23.04.19, 19:06
    O i tu pięknie widać filozofię kalego - jak dziubdziuś ma problem ze szkołą to gwałtu rety, nauczyciele strajkują. A jak MOPS - a #$% mnie to obchodzi, ja nie ucierpię.

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • triss_merigold6 23.04.19, 19:08
    Brak szkoły i przedszkola dotyka wszystkich pracujących rodziców, zamknięcie MOPS tylko żyjących z zasiłków.
  • little_fish 23.04.19, 20:03
    Nie tylko tych żyjących (całkowicie) z zasiłków - rodzina z trójką dzieci, która otrzymuje wsparcie w wysokości 1000 i przeznacza je np na dodatkowe zajęcia dla dzieci, wizyty u ortodonty itp może mieć problem w momencie wstrzymania wypłat
  • triss_merigold6 23.04.19, 20:06
    Jeśli owo 1000+ nie jest podstawą ich budżetu, to sobie poradzą.
  • zlajedza 23.04.19, 21:33
    Kalkuluje się czy wystarczy przed zrobieniem dzieci. A nie zrobię sobie ile macica wytrzyma i teraz zadam. 500+ moze i było by dobre pod warunkiem, że oboje rodzice pracują. A nie i tak nie. Przecież rząd nie ma żadnych pieniędzy i rozdaje nasze. Przy czy obowiązkowe obciążenia na rzecz państwa są znacznie wyższe niż kwoty, które oddaje patologii, zapewniając przy tym, że to w prezencie.
  • gogologog 24.04.19, 13:54
    chyba wole jak sie rozdaje patologii niz jak kilku cwaniaczkow zastanawia sie jak przeprac miliardy z VATu

--
  • kryzys_wieku_sredniego 23.04.19, 22:07
    Trzeba było myśleć nim się trójkę zrobiło, bez "wsparcia" będą krzywe ząbki.
  • kouda 24.04.19, 04:56
    Jako pracująca rodzina z trójka dzieci informuje gwoli ścisłości, ze moj 1000 idzie z urzędu miasta, nic nigdy od mopsu nie dostałam 😉
  • aankaa 24.04.19, 09:58
    a urząd miasta te pieniądze skąd wziął ? z tego samego worka co MOPS

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • profes79 24.04.19, 10:04
    Czyli u Was nie MOPS rozdziela fizycznie środki tylko UM; na marginesie - MOPSy są właśnie podległe urzędom miasta i np. MOPS może obrabiać papierologię a wypłaty idą przez UM.

--
  • gogologog 24.04.19, 13:52
    bo filozofia Kalego jest uniwersalna smile

--
  • yva-na 24.04.19, 13:57
    bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mało jest takich, których stać na wzniesienie się ponad własny stołek i obiektywizm.
  • hanusinamama 24.04.19, 21:10
    Powinno byc w ramach odpisu od podatku. Co meisiac. Przynajmniej jden rodzic musi pracować. I wtedy masz odpis za vat na rzeczy dla dzieci (przypominam ze to jest 23%). Kupujesz wózek , pampersy, ubrania, buty....odpis. Albo własnie określona wielkośc od dziecka np 300 zeta ale jako odpis od podatku.
  • kurt.wallander 25.04.19, 11:22
    hanusinamama napisała:

> Powinno byc w ramach odpisu od podatku. Co meisiac. Przynajmniej jden rodzic mu
    > si pracować. I wtedy masz odpis za vat na rzeczy dla dzieci (przypominam ze to
    > jest 23%). Kupujesz wózek , pampersy, ubrania, buty....odpis. Albo własnie okre
    > ślona wielkośc od dziecka np 300 zeta ale jako odpis od podatku.

Ulga podatkowa - tak. Natomiast weź pod uwagę, że już 12-13 letnie dzieci zaczynają nosić ubrania i buty dorosłe, nie mówiąc o tym, że wózków i pampersów też juz dawno nie potrzebują.
  • yva-na 25.04.19, 11:28
    Można wprowadzić uniformy oraz talony na ubrania, buty, książki i czekoladę big_grin
  • hanusinamama 25.04.19, 12:15
    NO to okreslona ulga Pisała 300 zeta od dziecka. Szczerze wole dostać 300 odpisu i wiedziec ze to jest pomoc dla pracujących niz 500 gdzie korzysta z tego głownie nierobotna część rodziców.
  • hanusinamama 24.04.19, 21:08
    Ja sie nie wpienie. Tak jak jestem za nauczycielami tak jestem za osobami pracujacymi w opiece.
  • maslova 23.04.19, 18:45
    Również popieram. Praca niewdzięczna, w kiepskich warunkach. Kibicuję jeszcze bardzo opiekunom w DPS-ach. Robota bardzo ciężka, zmianowa, za minimalną stawkę (wraz z wysługą), z ograniczeniami kadrowymi. Ale oni niestety nie mają żadnej karty przetargowej w rozgrywce z rządem.
  • ga-ti 23.04.19, 18:52
    O tak, opiekunowie w DPS, instruktorzy w warsztatach terapii zajęciowej, pracownicy socjalni, popieram.
  • inka754 26.04.19, 07:02
    Ja też popieram. Pensja malutka, pracy dużo i niewdzięczna, min. 40 godzin tygodniowo, 26 dni urlopu i żadnych przywilejów. Ludzie, którzy tam pracują mają zazwyczaj wyższe wykształcenie, są bardzo ważni dla części społeczeństwa, nie nazywają siebie "elytą". Boję się tylko co z ludźmi, którymi opiekują się na co dzień.
  • triss_merigold6 26.04.19, 07:05
    Niech ci, którymi opiekują się na co dzień wezmą się do pracy i przestaną żerować na podatniku.
  • flegma_tyczka 26.04.19, 08:14
    I wtedy 90% pracowników socjalnych pójdzie na bruk, bo nie będą mieć petentów smile

--
    Wolność wypowiedzi - dla każdego.
  • flegma_tyczka 26.04.19, 08:17
    I tak się opiekują, że według statystyk coś koło 5% nie wraca faktycznie i nie staje się "stałym klientem".

--
  • malia 23.04.19, 18:54
    Oby im się udało.
    Ale zobaczymy czy tu , na forum, wyleje się na nich tyle szamba, co nauczycieli?
    Może też dowiedzą się, że są leniwe , tępe i roszczeniowe.
  • manala 23.04.19, 18:59
    Jak w każdym zawodzie są różne. Osobiście nie mam dobrych doświadczeń z pracownicą MOPR, która kłamała mi w żywe oczy odnośnie przepisów prawa (bo zakładam, że ustawę o PS znała...). Wiele razy są też pokazywane zaniedbania ze strony pracowników socjalnych w różnego rodzaju formach reporterskich...Niemniej jednak uważam, że skandalem jest by niepracująca patologia zgarniała co miesiąć więcej niż ci, którzy im tej pomocy udzielają...
  • inka754 26.04.19, 07:05
    Ale to jest inna sytuacja, pracownicy socjalni nie mają żadnych przywilejów, a pracują znacznie więcej i ciężej niż nauczyciele. Najbardziej roszczeniową i oderwaną od rzeczywistości grupą zawodową są nauczyciele, co udowodnili na tym forum nie raz.
  • lauren6 23.04.19, 18:55
    > ale chciałabym zobaczyć, w jaki sposób media pokażą te szturmujące MOPS-y tłumy nierobów. 500+, kosiniakowe dla Karyn, które w życiu nie przepracowały jednego dnia, 300+, zwroty kosztów wyprawek, dopłaty do zyliona rzeczy etc. - niech to zablokują, autentycznie trzymam kciuki.

Ja też big_grin
  • triss_merigold6 23.04.19, 19:05
    Znam świeżutki przypadek panienki co zaciążyła tuż po maturze, w życiu nie przepracowawszy ani pół dnia. Kosiniakowe- 1000 zł, bezrobotna i panienka - 500+ na dziecko, do tego alimenty z FA, bo tatuś pracujący na czarno i rzekomo nieściągalny, czyli nie wychodząc z domu ma 2 tysiące na czysto. Dziewczę szybciutko postarało się o drugie baby więc doszło drugie 500+, kosiniakowe cd. i znów alimenty z FA. Panienka jest tuż po dwudziestce więc rozwojowa, pierwszeństwo do przedszkola, zwolnienie z opłat za żywienie, w szkole również dzieciaki dostaną jeść na koszt podatnika, wyprawki, dopłaty etc. Zdrowa dziewucha nie ma cienia motywacji, żeby kiedykolwiek iść do pracy.
  • iwoniaw 23.04.19, 19:23
    dziewucha nie ma cienia motywacji, żeby kiedykolwiek iść do pracy.

I to jest naprawdę tragiczne. W sumie gdyby poszła do roboty, to okradlaby własne dzieci podwójnie - raz, z czasu z matką, dwa, z części świadczeń, które natychmiast przestałyby jej przysługiwać. Chore. Jak pracującego uczciwie za najniższą człowieka ma nie trafić w takiej sytuacji szlag, chciałabym wiedzieć.

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • triss_merigold6 23.04.19, 19:33
    IMO nie powinna mieć nawet połowy tych świadczeń. Kosiniakowe miało sens w epoce bezpłatnych stażystów, nieustających umów o dzieło i nieozusowanych umów zlecenie, teraz jest niepotrzebne.
  • gogologog 24.04.19, 13:57
    > teraz jest niepotrzebne

kto odwazny i zlikwiduje? Biedron, Schetyna, Palikot, Braun???
    Moze Korwin ...

--
  • maslova 23.04.19, 19:56
    > W sumie gdyby poszła do roboty, to okradlaby własne dzieci podwójnie - raz, z czasu z matką

Niestety, ale w naprawdę wielu przypadkach takie kobiety wcale nie spędzają czasu z dziećmi, cedując opiekę na państwo (żłobki, przedszkola, szkoły, świetlice, wszystko oczywiście dotowane przez samorządy/budżet państwa).
  • iwoniaw 23.04.19, 20:13
    Tak, ale założyłam, że co, jeśli ona nie jest "taką kobietą", tylko osobą skłonną iść do pracy (niezbyt wysoko płatnej, bo i kwalifikacji i doświadczenia nie ma) i spokojnie kalkulującą, jak to ogarnąć w opisanej wyżej sytuacji życiowej. Jeśli jest "taka", to w ogóle nie ma o czym mówić oczywiście. problem leży w tym, że system demoralizuje także te, które nie są zdemoralizowane już na wejściu.

--
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • paniusiapobuleczki 23.04.19, 19:02
    Popieram z całego serca.
  • tol8 23.04.19, 19:03
    Studiuję pracę socjalną jako drugi już kierunek. Jestem za strajkiem. Nie wiem, czy istnieje niżej opłacany zawód dla osób z wyższym wykształceniem.

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • triss_merigold6 23.04.19, 19:06
    Ty zdaje się znasz świetnie przepisy jako ów patologiczny zasiłkobiorca.
  • double-facepalm 23.04.19, 19:09
    triss_merigold6 napisała:

> Ty zdaje się znasz świetnie przepisy jako ów patologiczny zasiłkobiorca.
    Przecież ona te studia zmyslila sobie ad hoc na potrzeby dyskusji. Wiedziałam, po prostu wiedziałam że tol się w tym wątku odezwie.
  • double-facepalm 23.04.19, 19:08
    Terapeuta zajeciowy np w wtz, nawet w Warszawie są ogłoszenia z podana stawka 2250 brutto, wymagania to studia z pedagogiki specjalnej lub pokrewne.
  • yva-na 23.04.19, 19:32
    Chyba żartujesz? Niektórzy pracowncy socjalni zarabiają 2x tyle co pracownicy dużej korporacji w stolicy. Staż pracy - 20 lat, stanwiska mniej więcej równorzędne... Ten mniej opłacany o jeden fakultet i studia podyplomowe więcej. I nie, nie jest to przykład jednostkowy ani wyjątek.
    Miałam przyjemność prowadzić korespondencję z MOPsem, musiałam się niestety odwołać do jednostki centralnej bo takiego bełkotu, niechlujstwa językowego i bałaganu z ujawnieniem danych wrażliwych klientów ośrodka włazcnie znieść nie było można.
  • triss_merigold6 23.04.19, 19:34
    2x tyle co pracownicy dużej korporacji w stolicy

masz na myśli ludzi na słuchawkach, wyrabiających normy wciśniętych przez telefon ubezpieczeń i promocji na garnki z kosmosu?
  • yva-na 23.04.19, 20:01
    Nie, specjalistów z 20 -letnim stażem. Trudno uwierzyć, prawda?
  • profes79 23.04.19, 20:46
    Jeżeli korporacyjny specjalista z 20 letnim stażem zarabia tyle, ile pracownik MOPSu to może powinien się przekwalifikować?

--
  • maslova 23.04.19, 21:01
    Nie tyle. 2 x mniej. 😉
  • double-facepalm 23.04.19, 21:49
    triss_merigold6 napisała:

> 2x tyle co pracownicy dużej korporacji w stolicy
    >
    > masz na myśli ludzi na słuchawkach, wyrabiających normy wciśniętych przez telef
    > on ubezpieczeń i promocji na garnki z kosmosu?
    Może ta "korpo" to Poczta Polska, osoba od obsługi klienta zarabia w stolicy ok 2500 brutto
  • madami 23.04.19, 19:03
    Trzymam kciuki!!
  • puella_174 23.04.19, 19:03
    Popieram. Nie wyobrazam sobie co dzieje sie w glowie urzedniczek, ktore zarabiajac 1800 zl musza przyznawac zadowolonym niepracujacym matkom 24/7 zasilki i piecsetplusy mocno przekraczajace ich pensje za caly tydzien pracy.
  • puella_174 23.04.19, 19:04
    Miesiąc, nie tydzień big_grin
  • azja001 23.04.19, 19:09
    Fakt, to obłęd i upokorzenie. W maju słyszałam że niepełnosprawni się szykują a w czerwcu lekarze. Jak te wszystkie grupy zaczną strajkować to będzie kocioł. Ale suwerena najbardziej pińcet ubodzie
  • jowita771 23.04.19, 19:35
    W ogóle to ciekawe zjawisko, strajkują wszyscy po kolei, tzn. ludzie pracujący, za to zadowolone są nieroby. Piękne państwo tworzą miłościwie nam panujący.

--
    wraz z osiągnięciem pozycji pt. żona, kobieta nabywa +30 kg, zamienia seksy look na rozciągniętą podomkę, ma wałki na głowie i monotonnie brzęczy kup ziemniaki, kup ziemniaki. /triss_merigold6/
  • kyrelime 23.04.19, 20:52
    Wielkie pretensje wygłaszane wobec strajkujących, że ci są z opozycji ładnie pokazują fenomen tego zjawiska- skoro pracujący nauczyciele czy inni strajkujacy są automatycznie z opozycji to skąd jest suweren? W jakie grupy prócz emerytów celuje pis?
  • madami 23.04.19, 21:15
    emerytów i patologię
  • yva-na 23.04.19, 23:52
    Patologia oznaczała kiedyś jakiś margines, dziś to wiekszość a sam termin jest chyba najczęściej używanym słowem odmienianym przez wszystkie przypadki, które stało się wręcz przerywnikiem w potocznej mowie (głównie patologii rzecz jasna) i wypiera powoli staropolskie kurva
  • mokka39 24.04.19, 18:40
    ale lekarze akurat to zarabiają dobrze. Nawet rezydenci nędzy nie mają, córka znajomej, rezydentka ma 3.600 na rękę, nie są to kokosy, ale jak na początek kariery zawodowej to też tragedii nie ma. serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1095492,zarobki-lekarzy-w-polsce.html
  • flegma_tyczka 23.04.19, 20:32
    To niech też dorobią sobie odpowiednią ilość dzieci.
    Praca w opiece społecznej nie jest obowiązkowa. Też mogą siedzieć na zasiłkach.

--
  • kyrelime 23.04.19, 20:54
    Żadna praca nie jest oczywiście obowiązkowa. Biedne to nasze przyszłe społeczeństwo, jeśli ludzie byt będą decydowali się zapewniac sobie dorabianiem kolejnych obywateli.. Biedne takie potencjalne dzieci, oj biedne
  • flegma_tyczka 23.04.19, 21:22
    Za granicą są niemal całe dzielnice w miastach żyjących głównie z pomocy państwa i mocno wielodzietnych.

--
  • iwoniaw 23.04.19, 21:46
    I to jest kierunek, do którego słusznie chce Polskę poprowadzić obecna ekipa?! big_grin

--
  • kyrelime 23.04.19, 22:02
    Rozumiem. Takie krainy miodem i mlekiem płynące. Niedościgniony wzór dla mnie, która ani nie zarabia jak poseł, ani nie naklepała zbyt wiele egzemplarzy pińcetplusuf.
  • iwoniaw 23.04.19, 19:19
    chciałabym zobaczyć, w jaki sposób media pokażą te szturmujące MOPS-y tłumy nierobów

big_grin big_grin big_grin

W pierwszej chwili się zaśmiałam na myśl, ale moja druga myśl nie była już tak ubawiona. Obawiam się, że możemy ujrzeć suwerena w narracji, o jakiej się jeszcze nikomu nie śniło. Coś z poetyki "zabrali dziecko za biedę" twórczo rozwiniętej, jak sądzę...

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • triss_merigold6 23.04.19, 19:31
    Paski w tvp oszaleją.
  • iwoniaw 23.04.19, 19:34
    E, myślę że zwyczajowy generator da radę. "Totalna opozycja poszczuła na polskie matki opłacanych z naszych podatków urzędników" czy coś w ten deseń. wink

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • malia 23.04.19, 19:39
    Tak, może być o biednych dzieciach, co morza nie zobaczą, głodne chodzą, płaczą po nocach i inne lzawe historie
  • malia 23.04.19, 19:43
    I koniecznie - dzieci zakładnikami urzedników,
  • triss_merigold6 23.04.19, 19:43
    To brzmi dobrze.
  • iwoniaw 23.04.19, 19:47
    urzedników

opłacanych z naszych podatków i zainspirowanych przez Sorosa i Brukselę

--
  • double-facepalm 23.04.19, 19:47
    Kiepski tekst bo potomstwo takiego pracownika mops tez nie zobaczy morza itp
  • malia 23.04.19, 19:50
    Jaki kiepski. A dziecko nauczycielki też mogło matur nie napisać
  • iwoniaw 23.04.19, 19:52
    Tekst jest bardzo dobry, bo pracownik MOPS przecież też może sobie pięcioro dorobić i mieć dodatkowe 2500, jak nas uczy dotychczasowa retoryka obecnego rządu.

--
  • malia 23.04.19, 19:56
    Właśnie. I taki pracownik przecież nie dla kasy powinien pracować, a dla IDEI, to zaszczyt móc pomagać innym!
  • malia 23.04.19, 19:57
    Tu macie zdjęcie poglądowe jak to się robi

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p403x403/57798706_881695155504355_8157522498729017344_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=81bcd9641aa6d385a3ad2deb0c3d0886&oe=5D43401B
  • triss_merigold6 23.04.19, 19:59
    Widziałam dziś na fb pokój nauczycielski.
  • asia_i_p 23.04.19, 21:27
    Nie ma zakazu mania wspólnej kuzynki big_grin .

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • iwoniaw 23.04.19, 21:44
    Ta kuzynka ma wsparcie w tak licznej rodzinie, że doprawdy nie powinna się niczym martwić big_grin
    Swoją droga coraz głupsze te trolle robią - po co maturzystce wyższa ocena z czegokolwiek, tudzież pasek, skoro na rekrutację na studia to wpływu nie ma? Mogłaby ta kuzynka płakać w 3 gimnazjum albo 8 podstawówki (7 punktów za pasek, 3 punkty więcej za piątkę niż za czwórkę w rekrutacji do LO). Za co oni im płacą, za taką fuszerkę? big_grin

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • gulcia77 24.04.19, 21:32
    U mnie kuzynostwa jest około 40 osób. Z tym, że rozrzut między Londynem, Szczecinem, Poznaniem, Rotterdamem, Cork, Bytomiem, Sosnowcem i Łodzią. A, i jeszcze w okolicach Wrocławia, brzegu i Opola się pałętają. Trochę trudno by było jednocześnie się spotkać z zapłakaną kuzynką tongue_out

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • iwoniaw 23.04.19, 20:17
    No właśnie coś takiego miałam na myśli. Dłuższe wrzutki na FB/TT o płaczących za obiecanym wyjazdem dziatkach, których leniwy i pazerny urzędas pozbawia widoku morza i wdychania świeżego powietrza oczywiście też będą, to elementarne.

--
  • malia 23.04.19, 20:34
    Już jest, jest!!! Mamy pierwszy wpis. W MOPSIE zarabia sie dwa razy więcej niż w korporacji w Warszawie . I to z 20 letnim stażem.
    Oszustki w tej opiece społecznej. Pity niech pokażą
  • iwoniaw 23.04.19, 20:36
    Też sądzę, że taka pani w MOPSie "zarabia niemal tyle, co poseł". Na pewno jakaś też wrzuciła na fejsa zdjęcia z wakacji w Chorwacji. No i paznokcie malują, milionerki zakłamane! big_grin

--
  • spanish_fly 23.04.19, 20:55
    Jakby to w ogóle miało coś do rzeczy. Zawsze się znajdzie ktoś, kto mniej zarabia, ale to nie powód, żeby reszta miała rezygnować z walki o lepsze wynagrodzenie.
  • malia 23.04.19, 21:14
    ej nooo, nie psuj zabawyyyy
  • lauren6 23.04.19, 21:24
    Skoro ma złotą obrączkę i ufarbowane włosy znaczy, że jest bogata.

A jak nie jest to zawsze może sobie dorobić 500+. Pytanie kto wtedy będzie wypłacał zasiłki gdy panie z MOPSU będą rodzić kolejne dzieci dla podratowania domowego budżetu.
  • double-facepalm 23.04.19, 21:53
    Szczególnie te w okolicy menopauzy (a często około 40 i z wczesnoszkolnym dziećmi na stanie) są taaakie płodne ze hoho.
  • malia 23.04.19, 22:04
    To niech do Biedronki na kasę idą, bądźże bardziej kreatywna
  • malia 23.04.19, 22:05
    I jeszcze jedno mi się przypomniało.
    Jak pracownice MOPSU same z MOPSU nie korzystają, to wcale im się źle nie powodzi.
  • double-facepalm 23.04.19, 23:13
    Chyba większość rodzin z obydwojgiem rodzicow uczciwie pracujących za niskie stawki, albo nawet w przypadku samotnej matki (zarobki w okolicy np 2000 netto) z dwójką dzieci i ojcem uchylajacym się od alimentacji niestety nie załapie się na mops. Był tu (lub na "oszczedzaniu") przykład jednej forumki w tej sytuacji jakiś czas temu.
  • little_fish 24.04.19, 07:45
    Zawsze mogą zostać nauczycielkami - kokosow nie zarobią, ale za to praca na pół etatu
  • cosinuss 24.04.19, 14:43
    to co napisałyście jest po prostu cudowne. I to wszystko w lipcu w tvp info.
  • milva24 23.04.19, 19:44
    Również trzymam za nich kciuki. Jak dla mnie mogą strajkować aż do skutku. Podejrzewam, że szybciej coś ugrają niż nauczyciele.
  • 098qwerty 24.04.19, 11:00
    Nic nie ugrają. Wyliczenie pensji nauczyciela jest ściśle regulowane w Karcie Nauczyciela a o wysokości wynagrodzenia pracownika OPS decyduje dyrektor tegoż. Rząd nie reguluje tych wynagrodzeń, daje jedynie Burmistrzowi/Wójtowi lub Prezydentowi miasta pewną pulę pieniędzy na obsługę zadań zleconych oraz kasę na świadczenia i tyle. Zarządza nią włodarz miasta/wsi za pośrednictwem dyrektora OPS i to ten decyduje ile osób zatrudnić do obsługi świadczeń, jaką dać im pensję itd. Ten strajk jeżeli już to w nich uderzy a rząd w mediach wytłumaczy kto jest odpowiedzialny za realizację wypłaty świadczeń i ze strajku wyjdzie kupa.
  • yva-na 24.04.19, 12:51
    czyli ten ciamajdan nie ma szans?
  • daniela34 23.04.19, 19:50
    Popieram strajk z całych sił. Ciężka praca z trudnymi klientami i w trudnym środowisku. Zarobki marne. Szlag by mnie trafił, gdybym jako pracownica MOPSu musiała obsługiwać wiecznych zasiłkowców w 3 pokoleniu
  • yva-na 23.04.19, 20:30
    Zlikwidujmy mopsy a pracownicy niech idą obsługiwać zamożnych klientów, np. stoiska w centrach handlowych big_grin
  • profes79 23.04.19, 20:54
    Myślę, że jakieś 90% pracujących by się pod tym podpisało...

--
  • daniela34 23.04.19, 20:59
    Jak dla mnie - mogłoby być smile, ale rozwijając temat - znam służbowo pracownicę MOPSu z 15-letnim stażem i wiem, ile zarabia. I znam też klientkę tegoż MOPSu, która z FA, zasiłków, 500 + itd.wyciaga więcej niż ta pracownica. Więc się nie dziwię, że pracowników MOPS szlag trafia.
  • yva-na 23.04.19, 21:20
    Mam nadzieję, że zarówno nauczyciele jak i pracownicy socjalni nie zasilają szeregów patologii pobierającej 500+
    Do strajku koniecznie powinni dołączyć pracownicy urzędów pracy obsługujacy za najniższą krajową bezrobotnych oraz podobnie wynagradzani pracownicy zusu wypłacający oszustom renty i zasiłki.
  • maslova 23.04.19, 22:50
    Marek Jakubiak pojawił się na ematce???
  • yva-na 23.04.19, 21:02
    Do zmiany profesji nie trzeba strajku. Nie rozumiem co ci pracujący jeszcze tam robią. Chyba są mało skuteczni bo o ile wiem ich praca nie polega wyłącznie na wypłatach świadczeń, to mogą robić asystenci księgowych.
    Podobnie nauczyciele mogą się przenieść do szkół prywatnych, tam będą uczyć dzieci a nie rozwydrzone dziubdziusie. A lekarze powinni się skupić na zarabianiu w prywatnych gabinetach. I problem się z czasem sam rozwiąże.
  • daniela34 23.04.19, 21:17
    Hmm, lekarzy wielu specjalności w publicznej służbie zdrowia już w Polsce brakuje, brakuje pielęgniarek (szpitale likwidują łóżka, żeby wypełnić normy), brakuje nauczycieli w miastach (w szkole mojej przyjaciółki brakuje nauczyciela matematyki i anglisty - szukają od roku)... A tych asystentów księgowych do wypłaty świadczeń to skąd weźmiemy?
  • daniela34 23.04.19, 21:21
    A nie w sumie wiem - jako asystenci księgowych zatrudnią się Ci pracownicy dużej korporacji że stolicy, co to zarabiają 1/2 tego, co pracownicy MOPS
  • yva-na 23.04.19, 22:34
    Ja mówię o ludziach i ich zarobkach, które doskonale znam a ty o swoich wyobrażeniach big_grin
    Mówię też o ludziach z długoletnim stażem, wśród nowozatrudnianych te proporcje są być może odwrotnie proporcjonalne. Być może.
  • iwoniaw 23.04.19, 21:22
    nauczyciele mogą się przenieść do szkół prywatnych, tam będą uczyć dzi
    > eci a nie rozwydrzone dziubdziusie. A lekarze powinni się skupić na zarabianiu
    > w prywatnych gabinetach. I problem się z czasem sam rozwiąże

Tak, likwidacja publicznego powszechnego szkolnictwa i dostępnej opieki zdrowotnej zdecydowanie "rozwiąże problem". Każdy. big_grin

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • yva-na 23.04.19, 23:02
    To było lekko ironicznie powiedziane. Rozwiąże problem samych zainteresowanych. Inteligentni, wykształceni, z potencjałem przekwalifikują się i dostaną godziwe wynagrodzenie w biznesie lub usługach big_grin
    Jak to było? "Zmień pracę i weź kredyt?"
  • aga_mon_ber 24.04.19, 12:41
    daniela34 napisał(a):

> Popieram strajk z całych sił. Ciężka praca z trudnymi klientami i w trudnym śro
    > dowisku.

Ciężka praca?
    Przecież tam, gdzie naprawdę są potrzebni, to ich nie uświadczysz.
    Taka prawda.
  • livia.kalina 23.04.19, 20:29
    A mnie będzie szkoda niepełnosprawnych. Oni też nie dostaną świadczeń. Ale jak już wiemy niepełnosprawni targetem pisu nie są więc ich krzywda rządzących akurat specjalnie nie obejdzie.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • iwoniaw 23.04.19, 20:34
    Dlatego też nie o ich krzywdzie będą paski w TVP.

--
  • kyrelime 23.04.19, 20:58
    Gdzie pis ma niepełnosprawnych widzielismy. Fakty są generalnie nieciekawe dla niepelnosprawnych- u mnie w miescie np.coraz ciezej pozyskać pracowników do np. WTZ- zarobki są tak drastycznie niskie, że pracownicy odchodzą np.do fabryk. System opieki nad niepełnosprawnymi będzie kulal coraz mocniej.
  • madami 23.04.19, 21:27
    Będziemy udawać, że niepełnosprawnych nie ma, przeciez taka jest polityka rządu
  • kyrelime 23.04.19, 21:43
    Niepełnosprawni są na etapie życia prenatalnego i porodu. Później zaś magicznie się ulatniają. Można się o takiego potknąć np.na podłodze sejmu, ale ciii... Problemu nie ma. Posiedzi, posiedzi, aż mu sie znudzi i sie ulotni. Żenada straszna
  • double-facepalm 23.04.19, 21:57
    Akurat moment porodu jest przełomowy, coś jak kot schrodingera
  • double-facepalm 23.04.19, 21:46
    Bo w wtz dla uczestnika(=osoby niepelnosprawnej)jest jakieś symboliczne kieszonkowe typu 100-200zl a nie żadne zarobki i realna praca . Instruktor terapii (bo o pracowniku mowa) to tez w okolicy minimalnej. O ile osoby niepelnosprawne sa w stanie znalezc cos innego niz wtz, to już lepiej iść na staż za 940 (czy ile wynosi 120% zasilku dla bezrobotnych, który też nie był rewaloryzowany od prekambru czy innego plejstocenu)
  • kyrelime 23.04.19, 21:57
    Jasne. Ale założenie wtz jest takie, że mają tego niepelnosprawnego uspoleczniac i wyposażac w kompetencje do podjęcia pracy. Wtz-ty nie zarabiają, to nie ich cel. Byłam kiedyś w takim miejscu na wolontariacie- podopieczni często w takim miejscu pierwszy raz mieli okazję jechać autobusem, byc w kinie czy restauracji. Mówimy o osobach ze znacznym stopniem niepełnosprawnosci. Pracy dla nich często po prostu nie ma, a uczestniczenie w zajeciach WTZ staje sie sensem ich życia(i realnym odciążeniem choć na killa godzin dla zmęczonych rodziców).
  • double-facepalm 23.04.19, 22:10
    kyrelime napisała:

> Jasne. Ale założenie wtz jest takie, że mają tego niepelnosprawnego uspolecznia
    > c i wyposażac w kompetencje do podjęcia pracy. Wtz-ty nie zarabiają, to nie ich
    > cel. Byłam kiedyś w takim miejscu na wolontariacie- podopieczni często w takim
    > miejscu pierwszy raz mieli okazję jechać autobusem, byc w kinie czy restauracj
    > i. Mówimy o osobach ze znacznym stopniem niepełnosprawnosci. Pracy dla nich czę
    > sto po prostu nie ma, a uczestniczenie w zajeciach WTZ staje sie sensem ich życ
    > ia(i realnym odciążeniem choć na killa godzin dla zmęczonych rodziców).
    www.pfron.org.pl/instytucje/placowki/wtz/ jest napisane i o umiarkowanym stopniu, wiec są tam ludzie w różnym stanie (np niepełnosprawność intelektualna niepełnosprawności intelektualnej nierówna i nawet młodzieży tylko "odrobinę poniżej normy" naciąga się stopień z lekkiego na umiarkowany, żeby tylko po zakończeniu szkoły mogła trafić do tych warsztatow, zanim odważny się podjąć zatrudnienie, bo inaczej wypadnie z systemu)

A wiadomo ze te wtz to raczej przechowalnia a nie przygotowanie do prawdziwej pracy. Chyba ze ktoś jest np świadomy wartości pieniądza i da rade policzyć, że za np sprzątanie zarobi z kilkanaście razy tyle co dostaje kieszonkowego z wtz

Pisząc, że "pracownicy" odchodzą np do lekkiej pracy np na produkcji to jednak nie miałaś na myśli tych terapeutow zajeciowych po pedagogice specjalnej przeciez,wiec zaczynasz przeczyc sama sobie.
  • kyrelime 23.04.19, 22:26
    Mialam na myśli pracowników, czyli terapeutów (po pedagogice czy też specjalnych kursach terapeuty zajęciowego). Odchodzą do nie lekkiej, lecz lepiej płatnej pracy. Osoba niepełnosprawna to w mojej wypowiedzi Uczestnik, nie pracownik.

Co do "przechowalni"- zgadzam sie, ze czesto tak sie dzieje. Stopnie niepełnosprawnosci są oczywiście różne, sporo jest też osób z n.sprzezona, gdzie intelekt jest np.na granicy normy, ale osoba z jakimś porazeniem itp. Dlatego piszę, ze wiele z tych osób pracy nie jest w stanie podjąć. Ci lepiej funkcjonujący najczęściej po jakimś czasie przechodzą do pracy w ZAZ lub rzadziej na wolnym rynku pracy. U nas jest tak, że terapeuci dążą do tego, żeby ci rokujacy podejmowali pracę póki młodzi, bo zbyt długi pobyt w wtz może też uwsteczniac, poza tym do wtz czeka kolejka chetnych, ktorzy np. ukończyli szkołę specjalną i siedząc w domu również sie uwsteczniaja. Tych lepiej funkcjonujących uczy sie zalatwiac sprawy w banku, na poczcie, przeliczac banknoty, obsługiwać podstawę komputera itd. Tych gorzej funkcjonujących uczy sie np.jak zrobic sobie kanapkę, czesto podstaw higieny itd. Sa wycieczki, imprezy i ta typowa terapia zajeciowa, polegajaca na wykonywaniu jakichs sztuk plastycznych czy innych.
  • asia_i_p 23.04.19, 21:23
    Popieram z całego serca.
    Podobno się wkurzyli, bo widzą, że przelewają więcej niż swoje pensje rodzinom, w których wcześniej podejmowali nieskuteczne interwencje na rzecz przywrócenia ich do produktywnej części społeczeństwa.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • kyrelime 23.04.19, 21:52
    Dokładnie.
    Mam koleżankę- jest pracownikiem socjalnych w OPS. Dla jej dziecka nie było miejsca w przedszkolu, za to jej podopieczne oczywiście miejsca mieć muszą- zaprowadzają tam dzieciątka jak potrzebują odsapnąć. "Bo wie pani, ile to roboty w domu... A jak nie ma przedszkola to szaleje, a ja obiad muszę robic, kiedy tu odpocząć, chyba mnie wykonczy". Podopieczne odrzucają kolejne oferty pracy, bo sie nie opłaci bądź też "w sklepie to ona nie" itp. Gdy zada się za wiele pytań podopiecznej można zostać soczyście zbluzganym. Zaradność podopiecznych często polega na tym, że nie tylko wiedzą, gdzie uderzyć po jaki zasiłek, ale też wiedzą, gdzie się poskarzyc, żeby ustawić pracownika mopsu. Jak nie działa to zawsze można sprobowac w lokalnych mediach, postraszyc wójta tematemdlauwagi. System opieki spolecznej jest imo patologiczny. Z drugiej zas strony jesli np.chodzi o te miejsca w przedszkolach rozumiem- dla dzieciaka lepiej jak poprzebywa chociaż te kilka godzin w placówce, doswiadczy przewidywalnosci zasad, zje coś ciepłego itd. A matka, która odsapnela byc może w domu bedzie dla takiego dziecka bardziej łaskawa...
  • yva-na 23.04.19, 23:31
    To chyba cały system jest do kitu. Czy jak pracownicy dostaną wyższe uposażenie przymką na to oko i przestaną im przeszkadzać opary absurdu w jakich pracują? Tak tylko pytam.
  • kyrelime 23.04.19, 23:43
    Myślę, że nie przestaną. System jednak jest tworzony przez ustawodawców, pracownicy musza działać w myśl przepisów prawa. Podwyżka im sie należy i to fakt niezależny od absurdów systemu. Pracownik socjalny zarabiający ok 1900zl to kpina. Nawet ich petenci to wiedzą, a ich szacunek dla pracowników jest tym bardziej bliski zeru.
  • yva-na 24.04.19, 00:04
    Zgoda.
  • bei 23.04.19, 21:37
    Mam to samo zdanie na ten temat.
    Jedna z moich znajomych pracuje na dwóch etatach, inna musi dorabiać jako kurator (tez za liche pieniądze). Podopieczni śmieją się, ze chce się im wstawać na tak rano do pracy....
  • konsta-is-me 23.04.19, 22:02
    Klienci smieja sie z ekspedientek ze musza wstawac rano, albo z hydraulikow, ze musza babrac sie w g...?
  • kyrelime 23.04.19, 22:10
    Poważnie? Jak ktoś zamawia fachowca to chyba go nie obraża podczas korzystania z jego usług? Do sklepu też chyba nikt nie przychodzi mówiąc: "dzien dobry, że też pani musiala wstać, żeby otworzyć o 7 hahahaha".
  • triismegistos 24.04.19, 09:13
    Owszem, zdarza się. Tzn w sklepach, hydraulikom to w sumie nie wiem.

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • konsta-is-me 25.04.19, 13:24
    A wlasciwie co w tym obrazliwego ze ktos musi wstawac do pracy ??
  • triss_merigold6 25.04.19, 13:33
    Karyna się nie wyśpi.
  • double-facepalm 23.04.19, 22:12
    Niestety kasjerka w sieci handlowej zarobi często więcej niż pracownik MOPS.
  • flegma_tyczka 24.04.19, 09:46
    A dlaczego "niestety"?

--
  • eliksir_czarodziejski 23.04.19, 22:36
    Bardzo mnie cieszy ten strajk, z resztą tak samo jak strajk nauczycieli. Być może dlatego że zarówno jeden jak i drugi mają zerowy wpływ na moje obecne życie. Tak czy inaczej kibicuje im z całego serca.
  • wegatka 23.04.19, 22:44
    Popieram ten strajk z całego serca. Przez kilka lat byłam pracownikiem świadczeń, więc dokładnie wiem o czym mowa. Owszem, szkoda mi niepełnosprawnych i nie tylko ich, bo jest wielu samotnych rodziców z trudem wiążących koniec z końcem. Ale pracownicy pomocy społecznej, to nie pańcie z biura popijające kawkę, jak to zwykło się wydawać wielu osobom, tylko ludzie również mający na utrzymaniu rodziny, a pracujący nierzadko za najniższą krajową. W dodatku muszą mieć nerwy ze stali i traktować z szacunkiem i uprzejmością wszystkich klientów, nawet tych rzucających obelgami i groźbami na lewo i prawo. Niech więc walczą, bo ich dzieci mają takie same żołądki i potrzeby, jak wszystkie inne.

--
    http://gify.magazynek.org/pictures/rootCat04_Cia1l1o/Oko,_oczy/02/Oko,_oczy_-_194.gif
  • yva-na 23.04.19, 23:26
    Czegoś tu nie rozumiem, skoro maja dzieci to ich koledzy zza biurka im na te dzieci podobne kwoty przelewają a jesli żyją solo to czego zazdrościć?
  • double-facepalm 23.04.19, 23:29
    Nie chodzi o 500+ na drugie dziecko. Nie rozumiesz. W wielu postach wyżej jest o bonusach pozafinansowych typu darmowe przedszkole/żłobek dla dzieci beneficjentów mops, albo w ogóle miejsce w tym przedszkolu.
  • yva-na 23.04.19, 23:43
    Ale postulatem strajkowym nie jest zmiana chorego systemu tylko wysokość wynagrodzenia?
  • kyrelime 24.04.19, 00:05
    Temat walkowany wzdłuż i wszerz przy okazji strajku nauczycieli. Kilka forumek jasno i precyzyjnie wyłożyło, jakie są formalne wymogi i zasady strajku. Poczytaj.
    Btw- choćby system był nie wiem jak patologiczny i do zmiany- niskie zarobki zarówno nauczycieli jak i pracowników socjalnych sa FAKTEM. Po to mamy rząd, żeby reformowal nieprawidłowo działające systemy, a ich pracownicy mogą tutaj co najwyżej występować w roli doradców/ekspertów (abstrahując od faktu, że po tym co p.Zalewska zrobiła z oświatą wszelkich reform raczej sie boję niż na nie czekam). Strajk pracowników zwraca uwagę na problemy systemowe. I dobrze. Ale reformy są rolą rządu a nie pracowników, nie zwalajmy więc na nich tego, co do nich nie należy. Pracownicy są wykonawcami. I wbrew słowom pewnego polityka nie możemy wymagać, by pracownicy budżetówki pracowali dla IDEI. Praca = płaca. To chyba oczywiste już dla małych dzieci.
  • morekac 24.04.19, 10:32
    >Pracownicy są wykonawcami. I wbrew słowom pewnego polityka nie możemy wymagać, by pracownicy budżetówki pracowali

Możemy, pod warunkiem jednak, gdy idee nie są tańsze niż cołaska.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • wegatka 24.04.19, 00:34
    Nie wiem, czy masz świadomość, że wiele osób jednak 500+ nie dostaje wcale, nawet jeśli ma dwoje dzieci. Wystarczy, że starsze dziecko skończy 18 lat, to młodsze nie dostanie nic, a starsze, dopóki się uczy, i tak jest na utrzymaniu rodziców i tak naprawdę dopiero wtedy jego utrzymanie zaczyna sporo kosztować. Zresztą nie o to chyba w życiu chodzi, żeby utrzymanie rodziny opierać na 500+ (które się kiedyś skończy), tylko żeby otrzymywać godziwe wynagrodzenie za wykonywaną pracę.

--
    http://gify.magazynek.org/pictures/rootCat04_Cia1l1o/Oko,_oczy/02/Oko,_oczy_-_194.gif
  • natalia.nat 24.04.19, 14:18
    Zaraz.
    Jak ktoś żyje solo, albo ma jedno dziecko, albo ma troje dzieci, w tym dwóch studentów, to już nie ma nic do powiedzenia, kiedy są rozdawane i dosłownie przejadane jego podatki, zamiast być przeznaczane na sensowne i potrzebne reformy oraz inwestycje przyszłościowe czy chociażby podwyżki dla pracujących? Zostaje tylko morda w kubeł? Publiczne pieniądze są własnością każdego pracującego obywatela, a nie rządu, premiera czy prezesa partii.
  • morekac 24.04.19, 07:19
    >ale chciałabym zobaczyć, w jaki sposób media pokażą te szturmujące MOPS-y tłumy nierobów. 500+, kosiniakowe dla Karyn, które w życiu nie przepracowały jednego dnia, 300+, zwroty kosztów wyprawek, dopłaty do zyliona rzeczy etc. -

Triss, pokażą ubogą , spracowaną matkę dziesięciorga dziatek, dla której to kwestia chleba.

--
  • triss_merigold6 24.04.19, 08:07
    Głodne nieszczepione bombelki (pisownia za "Dej, mam chorom curke"), które nie pojechały do Władysławowa.uncertain
  • double-facepalm 24.04.19, 09:42
    Mogłabyś się bardziej postarać z tą pisownia "futurystyczną". I oczywiście "urzędnicy odbierają dzieCIĄ"
  • yva-na 24.04.19, 10:08
    Tiaaa, trudno się przestawić i obdarzyć szacunkiem istotę, która do narodzin była tylko zlepkiem komórek i pasożytem. Kolejne stadia rozwojowe to bachor, bombelek i dziubdziuś. Potem drogi się rozchodzą, na prawo moher i pisior, na lewo wykształciuch (DzieciĄ big_grin big_grin big_grin ), leming i pożyteczny idiota...
  • flegma_tyczka 24.04.19, 10:15
    Nie da się ukryć, że mowa nienawiści dotyczy obydwu stron i jest mi bardziej smutno, że także tej "kształconej" sad

--
  • yva-na 24.04.19, 10:36
    Przykro mi, że cię zawiodłam, mogłam sobie złośliwość darować. Mam alergię na pogardę wobec słabszych, mniejszych i mało zaradnych. "bombelki, dziubdziusie i krowy" budzą mój sprzeciw.
  • triss_merigold6 24.04.19, 11:22
    Ależ patolstwo zasiłkowe jest rewelacyjnie zaradne, świetnie sobie radzą w systemie i ciągną bez obciachu.
  • yva-na 24.04.19, 11:35
    A czyja to wina? Skoro biedota intelektualna tworzy takie a nie inne ustawy... a inni geniusze je uchwalają? Dla niezadowolonych z płacy mam radosną radę samego miszcza elokwencji "zmienić pracę i wziąć kredyt" choć widzę, że bardziej na topie jest rzucanie w dinozaury kamieniami. I tak przez miesiąc, dwa miesiące, rzucają kamieniami, nie mając żadnej broni, nie mając żadnych strzelb.
    ps. Nie wylewa się dziecka z kąpielą. Gdyby nie patolstwo zasiłkowe nie byłoby pracowników socjalnych.
  • spanish_fly 24.04.19, 11:41
    Sałata słowna bez związku z tematem całkiem jak u Elki. Jesteś jej nowym wcieleniem Iwano? Stary nick wszyscy już zlewali?
  • yva-na 24.04.19, 11:57
    Nie wiem kim jest Elka, masz jakąś mocno ograniczoną percepcję. Tylko kilka szuflad mieści ci się w głowie? Naprawdę nie moja wina, że nie dostrzegasz związku, dygresji, aluzji etc. ale skoro tak, może nie warto się odzywać.
  • spanish_fly 24.04.19, 12:06
    Ależ właśnie dostrzegam i dygresje, i aluzje, i dlatego widzę Twój mentalny związek z Elką.
  • yva-na 24.04.19, 12:12
    Wierzę, że takie odkrycie może pobudzić i dać dużo satysfakcji intelektualnej.
    Pozdrów ją ode mnie. Elkę oczywiście big_grin
  • claudel6 24.04.19, 23:52
    słuchaj. za długo tu siedzimy. musicie się bardziej postarać.
    (btw ile jeszcze razy zacytujesz to jedno zdanie Komorowskiego? wiesz co się wydarzyło w Polsce od tamtego czasu? czy ci umknęło?)
  • iwoniaw 24.04.19, 11:43
    Gdyby nie patolstwo zasiłkowe nie byłoby pracowników socjalnych.

Sugerujesz, że pracownikom socjalnym nie można dać żadnych innych zadań niż obsługa "patolstwa zasiłkowego"? I że nie mamy w PL żadnych prawdziwie potrzebujących pomocy, a wszystkie formy pomocy państwowej należy zlikwidować z automatu?

--
  • yva-na 24.04.19, 11:59
    Wręcz przeciwnie, właśnie staram się przypomnieć, że z Miejskiego ośrodka pomocy społecznej w większości a przynajmniej znacznej części korzystają potrzebujący, dla których te ośrodki powstały.
  • madami 24.04.19, 11:56
    yva-na napisała:

> ps. Nie wylewa się dziecka z kąpielą. Gdyby nie patolstwo zasiłkowe nie byłoby
    > pracowników socjalnych.

i bardzo dobrze, zaoszczędzimy więcej kasy z podatków

zamiast pracowników obsługujących wypłaty mozna by zatrudnić więcej kuratorów rodzinnych i asystentów, rodziny pobierający jakiekolwiek świadczenia powinny być pod ścisłym nadzorem państwa, powinny pokazywac rachunki na co wydają pieniądze i jak nimi gospodarują, kto bierze od państwa kasę powinien być jednocześnie przez to pońastwo nadzorowany
  • yva-na 24.04.19, 12:10
    Ale tak to chyba obecnie funkcjonuje?
  • triss_merigold6 24.04.19, 12:17
    Nie, zupełnie nie. Nie można kontrolować na co Karyny madki_na_pelen_etat po Wyższej Szkole Melanżu wydają pieniądze podatnika.
  • yva-na 24.04.19, 12:25
    O jakiego rzędu kwotach rozmawiamy?
  • iwoniaw 24.04.19, 12:29
    O kwotach takiego rzędu jak pensje osób pracujących w MOPS-ach i wyższych.

--
  • yva-na 24.04.19, 12:32
    Chcesz powiedzieć, ze zasiłek wynosi min. 2 tys. / osobę?
  • flegma_tyczka 24.04.19, 14:18
    To się ustawiam, powiedzcie tylko gdzie.

--
  • madami 24.04.19, 12:59
    Nie funkcjonuje
    za to działa w innych krajach, pamiętacie święte oburzenie Karyn Polek w Skandynawii gdy okazało się, że świadczenia owszem ale coś za coś - za pełna urzędniczą kontrolę - u nas powinno być podobnie
  • claudel6 24.04.19, 23:53
    big_grin omg, dawno się tak nie ubawiłam
  • flegma_tyczka 24.04.19, 14:17
    Zasiłki w Polsce nie są duże. Ile może wyciągnąć przeciętny zasiłkowicz? 1500 zł?

--
  • spanish_fly 24.04.19, 16:09
    Bezrobotna kobieta przez rok po urodzeniu dziecka kobieta będzie dostawać 1000 zł kosiniakowego, a jeśli oboje rodziców ma wystarczająco małe dochody lub żadne to jeszcze 500 zł.
  • flegma_tyczka 24.04.19, 16:29
    Czyli 1500 zł na 3 osoby. Majątek smile

--
  • spanish_fly 24.04.19, 16:34
    Nie jest to majątek, ale wynagrodzenie minimalne obecnie wynosi ok. 1630 zł na rękę i niektórzy muszą za te pieniądze zasuwać okrągły miesiąc.
  • yva-na 24.04.19, 16:41
    Jak urodzili dziecko przez rok nie muszą i dostają zasiłek macierzyński z zusu.
  • flegma_tyczka 24.04.19, 16:43
    Rok z niemowlakiem to też nie wypoczynek.

--
  • mamaaspiama 24.04.19, 16:18
    "Zasiłki w Polsce nie są duże. Ile może wyciągnąć przeciętny zasiłkowicz? 1500 zł?"
    Po pierwsze może znacznie więcej,po drugie biorąc pod uwagę, że uczciwie pracujący człowiek zarabia raptem 100-200 zł więcej to chyba nieporozumienie jest.
  • flegma_tyczka 24.04.19, 16:30
    Ok, ale ile? Ok. 500 zł za drugie dziecko. 1000 zł "kosiniakowe", gdzie reszta tych niby grubych zasiłków?

--
  • aga_mon_ber 25.04.19, 07:20
    flegma_tyczka napisała:

> Ok, ale ile? Ok. 500 zł za drugie dziecko. 1000 zł "kosiniakowe", gdzie reszta
    > tych niby grubych zasiłków?

W Pl nie ma dużych czy grubych zasiłków.
    Niech ci się noga powinie i spróbuj znaleźć się w tragicznej sytuacjo życiowej, to albo ci nie pomogą, albo przyznają jednorazowo ochłapy.
    Skąd te biedne emateczki mają znać zasiłkowiczów, którzy śpią na tej grubej kasie? Takich cudów to nie ma. Zresztą one nie zadają się z patologią, więc skąd miałyby wiedzieć, ile ta patologia kasy dostaje? big_grin
  • yva-na 24.04.19, 16:35
    Zakładając, że ma rodzinę to może też się łapie na rodzinne? i na 500+ ? a jak samotny to alimenty? zasiłek dla samotnych? 500+ ?
  • madami 24.04.19, 14:04
    yva-na napisała:

> Przykro mi, że cię zawiodłam, mogłam sobie złośliwość darować. Mam alergię na p
    > ogardę wobec słabszych, mniejszych i mało zaradnych. "bombelki, dziubdziusie i
    > krowy" budzą mój sprzeciw.

Ja słabszym i mało zaradnym chetnie pomoge, dzcieom, niepełnosprawnym, osobom chorym i starszym ale mam alergię na młodych i zdrowych byczków co pracą sie nie skalają bo i po co jak mozna cały dzień sie opierdzielać, dzieciaków narobić i żyć z socjalu, do Żabki po piwko i fajki wyskoczyć, a robota jest bez sensu, trzeba wstawać, dojeżdżać, serialu w TV nie można oglądać....
  • morekac 24.04.19, 10:29
    >DzieciĄ big_grin big_grin big_grin

Na ematce chyba od niedawna?

--
  • yva-na 24.04.19, 10:39
    Od niedawna i na chwilę ale nie rozumiĘ? Czy to jakiś tajemny ematkowy kod?
  • morekac 24.04.19, 10:46
    yva-na napisała:

> Od niedawna i na chwilę ale nie rozumiĘ? Czy to jakiś tajemny ematkowy kod?

To widać. Tak, to kod.

--
  • yva-na 24.04.19, 10:09
    a nad wszystkimi unosi się duch patologii... POlskiej patologii.
  • attiya 24.04.19, 07:25
    jestem za
    mam w du.ie 500+ na pierwsze dziecko, jakoś do tej pory obchodziłam się nieźle bez tej kasy. Jak ktoś chce mieć kasę, to niech zacznie w końcu pracować. A nie robić awantury w MOPSIE - przy okazji umawiania się z panią z MOPSU na wywiad na temat dziecka z placówki w której pracuję - bo pani kazała mamuśce przyjść z rana na spotkanie a mamuśka wyła, że ona o 8 nie będzie wstawać a na 10 też nie przyjdzie bo coś tam ogląda w tv itd. itd. A pani ciągle do niej grzecznie, wręcz pokornie proponowała inne godziny - żeby tylko leń śmierdzący nie poleciał na skargę. Itd. itd.
    Dobrze byłoby aby połączyli ów protest z protestem rodziców osób niepełnosprawnych, rezydentami i nauczycielami.

--
    Ale ksiądz powiedział: "Ula, takie jest życie. Do budowy hospicjum wrócimy, teraz mamy przed sobą budowę Chrystusa Króla".
  • mamaaspiama 24.04.19, 08:43
    "Kibicuję im z całego serca, bo ich wynagrodzenia są niższe niż zasiłki, które zgarnia miesiąc w miesiąc cholerna patologia."

Dokładnie. Jestem po ich stronie.
  • esme83 24.04.19, 10:48
    Domyślam się, że rząd bardzo liczy na taki strajk: gotowy temat na kampanię wyborczą (teraz strajkują, a jak przyjdzie zuaa opozycja to całkiem zabierze).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.