Dodaj do ulubionych

Ukraińcy widząc Polaka zaczynają szeptać

23.04.19, 22:36
Stały schemat. Idzie ulicą banda Ukraińców, nawet koksów. Rozmawiają po swojemu głośno. Widzą kogoś na horyzoncie, od razu zaczynają sobie szeptać na ucho, jakby się wstydzili swojego języka.
Czego tu się wstydzić? Własnej mowy ojczystej?
Edytor zaawansowany
  • grru 23.04.19, 22:39
    W mojej okolicy ukraiński słychać bardzo często, widocznie tu się nie wstydzą. Zresztą u nas w ogóle międzynarodowo jest, kiedyś wracałam wieczorem i wszyscy mijani przeze mnie gadali w innych językach niż polski. Taki klimat blokowiska.
    Za to zaskoczona byłam bardzo, jak podeszła do mnie babka i od razu zaczęła po ukraińsku pytać o drogę. Zwykle posługują się łamaną polszczyzną, czasami bardzo łamaną, jak ktoś dopiero przyjechał. Stwierdziłam, że może wyglądam na Ukrainkę smile

--
    Nadal jem gluten smile
  • flegma_tyczka 24.04.19, 11:03
    Ja praktycznie codziennie słyszę ukraiński język. Normalnie rozmawiają, nie szepczą.
    W lokalnej Żabce robotnicy od progu wołają do sprzedawcy "Dobry deń", sprzedawca też Ukr.
    Kiedyś do autobusu weszła cała grupa plus Murzyn. I wszyscy do siebie mówili w tym języku - Murzyn też surprised

--
    Wolność wypowiedzi - dla każdego.
  • tanebo7.0 23.04.19, 23:51
    Boją się polskich faszystów.
  • milva24 23.04.19, 23:53
    Ja w autobusie często słyszę język ukraiński. Nikt przy mnie nie szepcze.
  • marial_uiza 24.04.19, 00:01
    i tak, gadaja głośnio, przez telefon naawet bardzo głośno
  • ajaksiowa 24.04.19, 06:21
    A może nie chcieli Ciebie prowokować bo wyglądasz ,.podejrzanie,,?wink

--
    ,,Czy wyzwolenie społecznei ekonomiczne jest możliwe bez przemocy?Nie.Czy jest mozliwe z uzyciem przemocy?Nie,,
  • kachaa17 24.04.19, 07:29
    A może nie chcą żeby Polak zrozumiał bo właśnie obrabiają mu tyłek? Ukraiński nie jest całkowicie niezrozumiałym językiem.
  • nangaparbat3 24.04.19, 07:38
    To może jak Ciebie widzą.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • 45rtg 24.04.19, 10:43
    heavy_metal_thunder napisał:

> Stały schemat. Idzie ulicą banda Ukraińców, nawet koksów. Rozmawiają po swojemu
    > głośno. Widzą kogoś na horyzoncie, od razu zaczynają sobie szeptać na ucho, ja
    > kby się wstydzili swojego języka.
    > Czego tu się wstydzić? Własnej mowy ojczystej?

Pewnie mają doświadczenia z polakami-burakami, którzy dop*erdalają się do ludzi, że rozmawiają "nie po naszemu".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.