Dodaj do ulubionych

Janusz Korczak wzór pedagoga, nie opuścił uczniów

24.04.19, 08:31
Rozumiem walkę o godność nauczycieli i akceptuję ich prawo do strajku i innych form protestu. Jednakże nie podoba mi się przy tym opuszczanie przez pedagogów mających uczyć się dzieci i pozostawienie ich samych sobie na pastwę niepewności i zwątpienia. Czy organizatorzy nie mogliby tak strajkować (np. rotacyjnie), żeby nie opuszczać swoich uczniów, zwłaszcza w tak trudnych dla nich chwilach jak klasyfikacja i egzaminy maturalne?
Przywołuję tu dla przykładu zapewne wszystkim znaną postać Janusza Korczaka, który nawet w obliczu śmierci nie zostawił swoich wychowanków...

--
Dzielmy się wiarą jak chlebem
Edytor zaawansowany
  • mamaaspiama 24.04.19, 08:41
    To teraz pomyśl na kim zrobiłby wrażenie strajk, w którym dzieciaki są zaopiekowane, egzaminy niezagrożone.
    Przypomnij sobie wszystkie strajki nauczycieli (trochę ich było). Pamiętasz je? Zwróciłaś na nie uwagę?
    A przywoływanie Korczaka to manipulacja. Może pracujmy wszyscy dla idei, za miskę ryżu?
  • noemi29 24.04.19, 08:56
    mamaaspiama napisała:

> A przywoływanie Korczaka to manipulacja. Może pracujmy wszyscy dla idei, za mis
    > kę ryżu?
    Pracuję w urzędzie, wiem ile zarabiają ludzie! Przestańcie już klepać głupoty o tych masowo niskich zarobkach nauczycieli! Nie ma drugiej tak uprzywilejowanej grupy zawodowej. I wcale tak źle nie mają. Inni są w gorszej sytuacji.
  • tanebo7.0 24.04.19, 08:58
    A pierwsza to Misiewicze?
  • saszanasza 24.04.19, 09:00
    noemi29 napisała:

> mamaaspiama napisała:
    >
    >
    . I wcale tak źle nie mają. Inni są w gorszej sytuacji.

Masz rację, są ludzie żyjący na granicy ubóstwa, chorzy, niepełnosprawni, bez rodziny, rzeczywiscie przy nich nauczyciel to burżuj, zresztą tak samo jak kasjerka w sklepie czy pani na produkcji. Myślę, że im też się nie należy😂

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • yva-na 24.04.19, 11:41
    "są ludzie żyjący na granicy ubóstwa, chorzy, niepełnosprawni, bez rodziny" - znaczy mopsiarskie patolstwo?
  • mamaaspiama 24.04.19, 14:25
    "znaczy mopsiarskie patolstwo"

Ludzie chorzy, niepełnosprawni i bez rodzin to mopsiarskie patolstwo? Spieprzaj stąd troliszcze.
  • fifiriffi 25.04.19, 13:11
    A w czym jest gorsza pani na kasie???? Bo jest na kasie? Bo z założenia musi być glupsza, czy nie wykształcona????
    Pani na kasie zarabia więcej niż pani w biurze.

--
    "jest ujowo, ale stabilnie..."
  • mamaaspiama 24.04.19, 11:18
    "Nie ma drugiej tak uprzywilejowanej grupy zawodowej."

Serio? Masz na myśli 9 dni urlopu więcej, w zamian za całkowity brak możliwości wzięcia urlopu wtedy, kiedy jest Ci NAPRAWDĘ potrzebny?
    Czy mityczny pełnopłatny roczny urlop co 10 lat? Proszę, tu procedura:
    www.portaloswiatowy.pl/urlopy-i-zwolnienia-od-pracy-pracownikow-oswiaty/procedura-udzielenia-urlopu-dla-poratowania-zdrowia-14929.html
    A na temat zarobków nie pieprz z łaski swojej, chyba, że dla Ciebie 2300 to zarypiście duża kasa, nie, moja droga, nie za PÓŁ etatu, ale za cały + praca w nocy.

I wcale tak źle nie mają. Inni są w gorszej sytuacji. "

Owszem. Ale zawsze mogą iść do pracy w szkole big_grin Wtedy będą mieli mód i mleko wink
  • arwena_11 24.04.19, 12:08
    9 dni więcej? Chyba żartujesz. Co najmniej drugie tyle co pracujący na kp
  • malia 24.04.19, 13:01
    Wczoraj był wątek o strajku w opiece społecznej, idź tam sobie też popisz
  • mamaaspiama 24.04.19, 14:24
    "Chyba żartujesz. "

Chyba nie. Urlopy rozpisywane są tak, że faktyczny urlop wynosi 35 dni w ciągu roku. W pozostałe dni wolne od nauki szkolnej nauczyciel pozostaje do dyspozycji dyrektora (jeśli pracuje w tzw. placówce feryjnej), albo zwyczajnie jest w pracy (jeśli pracuje w placówce nieferyjnej).
    Jedyne prawo związane z urlopem to 4 nieprzerwane tygodnie w czasie wakacji. The end.
    Z radością zamieniłam to na zwykłe 26 dni urlopu, który mogę sobie wziąć kiedy MNIE pasuje, np. w marcu.
  • yva-na 24.04.19, 15:21
    Tak tak, bo wszyscy pracujący mogą sobie wziać całe 26 dni na raz kiedy tylko im pasuje zwykle w marcu i listopadzie czyli najbardziej pożadanym urlopowo terminie...
  • mamaaspiama 25.04.19, 09:21
    "bo wszyscy pracujący mogą sobie wziać całe 26 dni na raz kiedy im pasuje"

Nie wiem jak "wszyscy", ja teraz mogę. Mogę tydzień w marcu, tydzień w listopadzie, dwa tygodnie w kwietniu, itd. Jak nie masz możliwości, to ... tego... zmień pracę wink
  • yva-na 25.04.19, 11:06
    a co szkodzi nauczycielom zmienić pracę jak im urlop nie pasuje? Trzymają się tych szkół dla idei czy z poczucia
    obowiązku?
    Nie potrzebuję urlopu w marcu, kwietniu i listopadzie. Sama dowolność mnie nie rajcuje na tyle by była priorytetem w wyborze zatrudnienia. Tam gdzie pracuję, ludzie biją się o urlop w miesiącach letnich lipiec-sierpień, mniej czerwiec/wrzesień.
  • saphire-2 24.04.19, 14:38
    A ty arwena jesteś kurą domową więc nic nie wiesz na temat urlopu ludzi pracujących
  • mamaaspiama 24.04.19, 14:42
    "więc nic nie wiesz na temat urlopu ludzi pracujących"

Dlatego tym chętniej produkuje się na ten temat, na zasadzie "nie wiem, nie rozumiem, nie znam się, a zatem się wypowiem" tongue_out
  • arwena_11 24.04.19, 14:43
    Pracuję ale nie na etacie. I wiem ile mają ludzie na etacie wolnego. Nauczyciele zdecydowanie duużo więcej.
  • saphire-2 24.04.19, 14:59
    Kuro domowa, sama wiesz że nie pracujesz i tylko zmyślasz
  • iwles 24.04.19, 15:08
    arwena_11 napisała:

> Pracuję ale nie na etacie. I wiem ile mają ludzie na etacie wolnego.

jak wiesz, skoro nie wiesz.

• arwena_11 24.04.19, 15:31
    No to policzmy. 10 dni w ferie zimowe, wakacje mają w tym roku 10 tygodni. Dyrektor może zlecić różne czynności w czasie ferii, ale nie mogą one łącznie zająć więcej niż 7 dni ( art. 64 ust 2 KN ).
    Czyli mamy 10 dni ferii i 10 *5 w wakacje - czyli 60 dni. Odejmiemy od tego te 7 dni - to jest 53 dni robocze urlopu. I to jest minimum. Wszyscy wiedzą ile dni wolnych jest w rzeczywistości w szkołach i jak jest organizowana opieka.
    53 dni wolnego to więcej niż dwukrotność urlopu na zwykłym etacie.
  • iwles 24.04.19, 16:34
    No to policzmy:
    Nayczyciel w przedszkolu-
    ferie zimowe- 0 dni
    Okresy przedswiateczne - 0 dni
    Wakacje - dyzury 2-tygodnie. Zamkniecie roku szkolnego- do pracy pierwszy tydzien wakacji. Otwarcie roku szkolnego, przygotowanie sal, dekoracji, podrecznikow i innych materialow, rada pedagogiczna - tez minimum tydzien, ostatni tydzien- poltora tygodnia wakacji.
    Zostaje srodek- nieprzerwane 4-5 tygodni, co daje 20-25 dni urlopu.
    Pozostale 10 dni do wykorzystania w okresach, kiedy przychodzi mniej dzieci (wlasnie ferie, czy czas okoloswiateczny), a nie kiedy sie chce.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • arwena_11 24.04.19, 17:22
    Czyli mówimy o dwóch różnych grupach.
  • mamaaspiama 25.04.19, 09:19
    "Czyli mówimy o dwóch różnych grupach."

Nie, żabko, o tej samej. Nauczyciele w przedszkolu to nadal nauczyciele smile
  • arwena_11 25.04.19, 09:28
    nie to przedszkolanki tongue_out
  • mamaaspiama 25.04.19, 10:43
    "nie to przedszkolanki tongue_out"

Twoje poczucie wyższości jest totalnie nieuzasadnione w obliczu własnej nieproduktywności.
    A te panie (i panowie!) to NAUCZYCIELE wychowania przedszkolnego.
    Ich praca powinna być BARDZO doceniona, ponieważ to oni kładą podwaliny pod przyszłą naukę szkolną, wyręczają nieudolnych i leniwych rodziców w nauczeniu dzieci korzystania z toalety, jedzenia sztućcami, samodzielnego ubierania się, itd. To oni często pokazują dzieciom pierwsze książki, bo mamunia z tatuniem mają ważniejsze wydatki, uczą dzielenia się z innymi dziećmi, wyrażania własnego zdania, okazywania uczuć. UCZĄ i są NAUCZYCIELAMI.
    Brak szacunku dla tych ludzi i doceniania ich pracy jest przejawem wyjątkowego prostactwa.
  • yva-na 25.04.19, 11:15
    Sami nauczyciele sankcjonują kastowość - wszędzie i na każdym poziomie. Spytaj ich jak sami postrzegają różnice między nauczycielami wychowania przedszkolnego, 1-3, sp, liceów aż do nauczycieli akademickich. A wewnątrz kolejne podziały - zgodnie z wykładanym przedmiotem, miejscem szkoły w rankingach, terytorialnym itp. itd. nawet nie chce się tych wszystkich niuansów wymieniać.
  • zlajedza 25.04.19, 00:31
    Oczywiście bo bezczelni sprawdzają pracę i przygotowują się do lekcji w domu zamiast w szkole w nocy w towarzystwie woznego i palacza. Ale Ty jesteś zarobiona bo masz zdalną pracę i bron bosze skrytykować. Arwena błagam Cię nie brnij.
  • kropka_kom 24.04.19, 13:48
    noemi29 napisała:

> mamaaspiama napisała:
    >
    >
    > > A przywoływanie Korczaka to manipulacja. Może pracujmy wszyscy dla idei,
    > za mis
    > > kę ryżu?
    > Pracuję w urzędzie, wiem ile zarabiają ludzie! Przestańcie już klepać głupoty o
    > tych masowo niskich zarobkach nauczycieli! Nie ma drugiej tak uprzywilejowanej
    > grupy zawodowej. I wcale tak źle nie mają. Inni są w gorszej sytuacji.

i to jest święta prawda
  • dzikka 24.04.19, 14:04
    A mnie nie interesują inni, bo tym innym nie powierzam własnych dzieci. W tym kraju uprzywilejowane są tylko dwie grupy, ci u żłoba i księża...
  • yva-na 24.04.19, 15:56
    I stąd taka walka o żłób big_grin

• iwles 24.04.19, 16:40
    yva-na napisała:

> I stąd taka walka o żłób big_grin
    >

I stad przekrety pisowskie i lamanie prawa, by przy zlobie sie utrzymac, bo kolejnej szansy na dojna zmiane pis juz nie dostanie.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • yva-na 25.04.19, 11:19
    żeby było tak jak było tylko jeszcze gorzej
  • iwles 24.04.19, 14:26
    noemi29 napisała:

> Pracuję w urzędzie, wiem ile zarabiają ludzie! Przestańcie już klepać głupoty o
    > tych masowo niskich zarobkach nauczycieli! Nie ma drugiej tak uprzywilejowanej
    > grupy zawodowej. I wcale tak źle nie mają. Inni są w gorszej sytuacji.

??? jakim prawem masz wgląd w czyjeś pensje ? O jakim urzędzie mówisz ?

• saphire-2 24.04.19, 14:40
    No właśnie. Urzędnicy wiedzą dokładnie ile zarabia nauczyciel czy pielęgniarka? Skąd takie dane?
  • mamaaspiama 24.04.19, 14:43
    "Skąd takie dane? "

Permanentna inwigilacja big_grin
  • noemi29 25.04.19, 10:00
    saphire-2 napisała:

> No właśnie. Urzędnicy wiedzą dokładnie ile zarabia nauczyciel czy pielęgniarka?
    > Skąd takie dane?

Wonskie specjalistki....tiaaaaa....obnażyłyście się na maksa w tym wątku...bossssszzzz
  • noemi29 25.04.19, 10:04
    iwles napisała:

> noemi29 napisała:
    >

>
    > ??? jakim prawem masz wgląd w czyjeś pensje ? O jakim urzędzie mówisz ?
    >
    > Serio pytasz???? Jeśli tak, to przestaję czytać ematkę 😀😀😀😀😀😀😀
    >
    Bo leży to w zakresie moich obowiązków? Hę?😀
    Dziewczynko nieświadoma, urzędy państwowe wiedzą o nas wszystko, chyba, że robisz coś pod stołem.
  • maslova 25.04.19, 10:16
    Pewnie pracuje w wydziale audytu.
  • ira_08 24.04.19, 17:24
    W Polsce nigdy nie będzie lepiej, jeśli zamiast równać w górę, będzie się równających ściągać w dół. Jak ktoś zarabia 2200 netto, to ma się pocieszać tym, że inny zarabia 1600? Bądź poważna.
  • olena.s 24.04.19, 17:46
    Nauczycielom powierzamy własne dzieci i przyszłość kraju. Powinni należeć do zdecydowanie dobrze zarabiających, a nie minimalnie czy ciut lepiej niż minimalnie.
  • droch 24.04.19, 13:25
    Murzyni nie powinni przestać zbierać bawełny, bo biedne dzieci nie będą miały w co ubrać się. Taka sama „logika”.
  • maaria33 24.04.19, 08:45
    A Zalewska zwiewa do Brukseli, premier ma uczniów w czterech literach - fakt daleko im do Korczaka
  • a2-a 24.04.19, 08:59
    maaria33 napisała:

> A Zalewska zwiewa do Brukseli, premier ma uczniów w czterech literach - fakt da
    > leko im do Korczaka

Raczej nie, rząd nie opuści maturzystów gdyby nie zostali klasyfikowani przez swoich nauczycieli stooq.pl/n/?f=1286435

--
  • saszanasza 24.04.19, 09:02
    a2-a napisał:

> maaria33 napisała:
    >
    > > A Zalewska zwiewa do Brukseli, premier ma uczniów w czterech literach - f
    > akt da
    > > leko im do Korczaka
    >
    > Raczej nie, rząd nie opuści maturzystów gdyby nie zostali klasyfikowani przez swoich nauczycieli stooq.pl/n/?f=1286435

Że co? To rząd jest odpowiedzialny za matury. Jeżeli się nie odbędą, to rzad ponosi odpowiedzialność
    >
    >

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • a2-a 24.04.19, 09:19
    saszanasza napisała:

> Że co? To rząd jest odpowiedzialny za matury. Jeżeli się nie odbędą, to rzad po
    > nosi odpowiedzialność
    > >

To oczywiste, dlatego ma plan B, gdyby jednak nauczyciele opuścili maturzystów.

--
  • saszanasza 24.04.19, 09:33
    a2-a napisał:

> saszanasza napisała:
    >
    > > Że co? To rząd jest odpowiedzialny za matury. Jeżeli się nie odbędą, to r
    > zad po
    > > nosi odpowiedzialność
    > > >
    >
    > To oczywiste, dlatego ma plan B, gdyby jednak nauczyciele opuścili maturzystów.
    >
    Nie ma planu B. Plan B powinien być zgodny z przepisami, rządowy plan B to zwyczajny prawny bubel pisany na kolanie i niezgodny z prawem,
    >
    >

--
  • a2-a 24.04.19, 10:51
    To dopiero projekt stooq.pl/n/?f=1286450, a już saszanasza wie, że niezgodny z prawem smile

--
  • yva-na 24.04.19, 11:43
    kasta sędziowska już się postara, żeby nie był zgodny z prawem big_grin
  • misterni 24.04.19, 11:44
    I pp co było kłamać, że rozumiesz nauczycieli i ich prawo do protestu? Powyższe komentarze świadczą, że tak naprawdę masz ich głęboko gdzieś, podobnie jak ma ich gdzieś ekipa rządząca. A wstęp twojej wypowiedzi służył tylko zamydleniu oczu dyskutantom.

--
    Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
    Misterni
  • taniarada 24.04.19, 09:11
    maaria33 napisała:

> A Zalewska zwiewa do Brukseli, premier ma uczniów w czterech literach - fakt da
    > leko im do Korczaka
    No fakt wcześniejsze rządy tyle dobrego robiły dla nauczycieli.Było gorzej a klaskali.Żenująca jest ta twoja opowieść .
  • iwles 24.04.19, 10:38

gorzej niż jest dziś ? nie.... nie było. A na pewno nie było gorzej za czasów PO-PSL, bo wiem, że do tego pijesz tongue_out

• triss_merigold6 24.04.19, 08:54
    Przypomnij mi dokąd wybiera się nauczycielka minister edukacji?
  • kyrelime 24.04.19, 08:56
    Z twoich wypowiedzi w innych wątkach wynika, że nie akceptujesz i nie szanujesz.
    Za biskupem przywołujesz postać Korczaka- po 1.to manipulowanie emocjami ludzi, po 2.przywolaj czasy, w których żył. Na szczęście nie mamy wojny, a życie naszych dzieci nie jest zagrożone.
    Zakładając post, w którym z jednej strony piszesz: szanuję, a z drugiej przeprowadzasz atak manipulacyjny stajesz się dla mnie totalnie niewiarygodny jako osoba wierząca, religijna, za która sie tutaj podajesz. Ja też jestem wierząca, ale coraz częściej przychodzi mi wstydzić się, za takie pełne fałszu i hipokryzji postawy wspolwyznawców.
  • a2-a 24.04.19, 09:27
    kyrelime napisała:

> Ja też jestem wierząca, al
    > e coraz częściej przychodzi mi wstydzić się, za takie pełne fałszu i hipokryzji
    > postawy wspolwyznawców.

Proszę się wstydzić za siebie, bo gdyby nie księża i katecheci, to egzaminy gimnazjalne mogłyby się nie odbyć.

--
  • 45rtg 24.04.19, 09:31
    a2-a napisał:

> Proszę się wstydzić za siebie, bo gdyby nie księża i katecheci, to egzaminy gim
    > nazjalne mogłyby się nie odbyć.

Gdyby nie księża i katecheci, to w ogóle nie byłoby strajków, bo byłyby wolne od marnowania pieniądze na podwyżki.
  • kyrelime 24.04.19, 10:02
    45
    > Gdyby nie księża i katecheci, to w ogóle nie byłoby strajków, bo byłyby wolne o
    > d marnowania pieniądze na podwyżki.

...które to zapewne zostałyby przeznaczone na muzeum księdza Rydzyka, ewentualnie na nagrody dla ministrów i ich pracowników. Nie uwierzę, że te pieniadze trafilyby dla nauczycieli, pracowników socjalnych czy osób niepełnosprawnych.
  • hanusinamama 24.04.19, 12:21
    To samo miałam pisac. Miliony jakie ida co roku na KK mozna sensownie przeznaczyc na podwyżki. Taksówkarz musi meic kase filskaną i za przejazd za 30 zeta wystawic rachunek i podatek zapłącic. Ksiadz inkasuje za chrzty, komunie, sluby grube tysiace i ani rachunku ani podatku!!! MOja tesciowa wystawia pomnik swojej mamie. Ksiadz zarządał 10% od kwoty pomnika!!!!
  • kyrelime 24.04.19, 09:59
    Ależ ja nie mam nic przeciwko księżom i katechetom, jeśli już to przeciw konkretnym jednostkom, a nie ogółowi.
    A zdradzisz mi, dlaczego Ty się z nimi utożsamiasz? Napisałam, że wstydzę się za postawy, takie jak twoja w tym poście, a Ty mi tu wyskakujesz z księżmi i katechetami, jakbym to o nich pisała?

Gdyby egzaminy się nie odbyły to bylaby to porażka rządu, nie moja. Księża, zakonnice i katecheci ratowali więc rząd, nie widzę tu powodu do wstydu, bo ja członkiem rządu nie jestem.
  • a2-a 24.04.19, 10:59
    kyrelime napisała:

> Księża, zakonnice i katecheci ratowali
    > więc rząd, nie widzę tu powodu do
    > wstydu, bo ja czł
    > onkiem rządu nie jestem.

Moim zdaniem ratowali honor pedagogów, którzy opuścili swoich uczniów podczas egzaminów.

--
  • iwles 24.04.19, 11:08

a moim zdaniem byli posłuszni władzy, która ich hołubi.

• a2-a 24.04.19, 11:18
    iwles napisała:

>
    > a moim zdaniem byli posłuszni władzy, która ich hołubi.
    >
    >
    >

To nie ma nic do rzeczy, nawet św. Paweł taki posłuszny władzy nie był, a swoich uczniów nigdy nie opuścił smile

--
  • 45rtg 24.04.19, 11:24
    a2-a napisał:

> To nie ma nic do rzeczy, nawet św. Paweł taki posłuszny władzy nie był, a swoic
    > h uczniów nigdy nie opuścił smile

Raczej swoich mocodawców. Przecież wyraźnie widać, że on realizował plan Sanhedrynu, aby odciąć od judaizmu to, co oni uważali za nowotwór. Poświęcił temu całe życie, według potrzeb przemodelowując religijne zasady.
  • a2-a 24.04.19, 11:49
    Wtedy jeszcze był Szawłem, chodzi o konflikt ze św. Piotrem.

--
  • 45rtg 24.04.19, 11:59
    a2-a napisał:

> Wtedy jeszcze był Szawłem, chodzi o konflikt ze św. Piotrem.

Nigdy nie przestał być Szawłem.
  • valla-maldoran 24.04.19, 12:04
    a2-a napisał:

> Moim zdaniem ratowali honor pedagogów, którzy opuścili swoich uczniów podczas e
    > gzaminów.
    >
    Raczej ten honor deptali, robiąc im koło pióra.
  • kyrelime 24.04.19, 13:42
    Unikasz odpowiedzi na moje pytanie. Dlaczego utozsamiasz siebie z księżmi i katechetami oraz czego ja się mam wstydzić?
    Nie dość, że obracasz kota ogonem, nie odpowiadasz na niewygodne pytania, to jeszcze próbując szczuc na nauczycieli robisz koło pióra katolikom...
  • madami 24.04.19, 14:11
    a2-a napisał:

>
    > Moim zdaniem ratowali honor pedagogów, którzy opuścili swoich uczniów podczas e
    > gzaminów.
    >

ciekawe co ma pedagog do egzaminów? W każdej szkole jest jeden, w jaki sposób ma wspierać naraz wszystkich uczniów podczas egzaminów?
  • maslova 24.04.19, 19:48
    Może się za nich modlić 😉
  • madami 24.04.19, 14:15
    kyrelime napisała:

> Ależ ja nie mam nic przeciwko księżom i katechetom, jeśli już to przeciw konkre
    > tnym jednostkom, a nie ogółowi.
    > A zdradzisz mi, dlaczego Ty się z nimi utożsamiasz? Napisałam, że wstydzę się z
    > a postawy, takie jak twoja w tym poście, a Ty mi tu wyskakujesz z księżmi i kat
    > echetami, jakbym to o nich pisała?

ja też nie mam nic przeciwko księżom i katechetom, naprawdę
    natomiast sprzeciwiam się aby nauka religii katolickiej i jakiejkolwiek innej była finansowana z moich podatków, chcę aby moje pieniądze były wydawane na cele ogólnospołęczne a nie finansowały czyjeś wierzenia
  • kyrelime 24.04.19, 14:34
    Zgadzam się. Mówię to z pełną odpowiedzialnością- swoje dzieci na religię wolałabym zaprowadzac we własnym zakresie, mogłabym za to też sama ponosić koszty. To jednak nie wina katechetów, że jest inaczej. Potrzebne są zmiany systemowe.
  • hanusinamama 24.04.19, 12:19
    o Moj Boże normalnie świat zbawili....
  • misterni 24.04.19, 12:20
    a2-a napisał:

Proszę się wstydzić za siebie, bo gdyby nie księża i katecheci, to egzaminy gimnazjalne mogłyby się nie odbyć

No i nie powinny się odbyć. Gdyby środowisko nauczycieli miało wsparcie ze strony reszty społeczeństwa, również kościoła i gdyby w nim samym nie było takich rozłamów, prawdopodobnie byłoby już po strajku.
    A z egzaminami gimnazjalnymi i ósmoklasisty jeszcze do końca nic nie wiadomo - mogą być jeszcze odwołania, może nie mieć kto ich sprawdzić, więc nie ma co odtrąbiać sukcesu.

--
    Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
    Misterni
  • yva-na 24.04.19, 13:22
    "A z egzaminami gimnazjalnymi i ósmoklasisty jeszcze do końca nic nie wiadomo - mogą być jeszcze odwołania, może nie mieć kto ich sprawdzić, więc nie ma co odtrąbiać sukcesu."
    BEZ KOMENTARZA
  • madami 24.04.19, 14:10
    a2-a napisał:

> kyrelime napisała:
    >
    > > Ja też jestem wierząca, al
    > > e coraz częściej przychodzi mi wstydzić się, za takie pełne fałszu i hipo
    > kryzji
    > > postawy wspolwyznawców.
    >
    >
    > Proszę się wstydzić za siebie, bo gdyby nie księża i katecheci, to egzaminy gim
    > nazjalne mogłyby się nie odbyć.
    >

gdyby nie księża i katecheci i lekcje religii opłacane ze środków publicznych można by z łatwością i palcem w nosie podnieść wynagrodzenia nauczycieli

kapłani powinni być opłacani wyłącznie przez wyznawców danego kościoła
  • zlajedza 25.04.19, 00:42
    Oni nie musza strajkować bo mają aż nadto. Przypomnij bo nie pamiętam, których księży i katechetów obejmuje KN ? Bredzisz człowieku. A jak tym księża tak leży na sercu dobro uczniów to niech każdy sprzeda co ma i wspomoże. Wtedy już nie tylko nauczyciela ale też ratownicy medyczni czy pracownicy mops o zarobki się martwić nie będą musieli. Chyba, że zrobią tak jak rząd i oddadzą na caritas lub wściekłe krowy. Wtedy gorzej.
  • zlajedza 25.04.19, 00:43
    Do a2. Wciąż nie ogarniam drzewka
  • przystanek_tramwajowy 24.04.19, 08:59
    Ciekawa analogia. Przeanalizujmy. Są dzieci, tak jak w czasie okupacji dzieci żydowskie. Są nauczyciele, jak Korczak. Tylko kto w tej twojej analogii jest nazistowskim okupantem? Czyżby obecna ekipa rządząca? Nieładnie, panie religijny, nieładnie tak szkalować miłościwie panujących. Wstydź się!

--
    A o co? Tak na logikę to żona prezydenta miasta ma więcej kasy i łatwiej jej kupić bilet na samolot niż np. żonie pobitego policjanta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala. (by grru, daniej jemgluten, w uzasadnieniu wypowiedzi, że wysyłanie samolotu po żonę zamordowanego prezydenta Gdańska było przesadną troską).
  • taniarada 24.04.19, 09:14
    przystanek_tramwajowy napisał:

> Ciekawa analogia. Przeanalizujmy. Są dzieci, tak jak w czasie okupacji dzieci ż
    > ydowskie. Są nauczyciele, jak Korczak. Tylko kto w tej twojej analogii jest naz
    > istowskim okupantem? Czyżby obecna ekipa rządząca? Nieładnie, panie religijny,
    > nieładnie tak szkalować miłościwie panujących. Wstydź się!
    > Każdy może sobie dodać co chce .Ale wzór Korczaka zostaje na zawsze.Ja mogę dodać że z dawnych profesorów co mnie uczyli ,garstkę bym wybrał.Policzoną jedną ręką.
  • livia.kalina 24.04.19, 11:27
    Bo ty akurat wybrałeś "edukację "ile diabłów znajduje się na łebku od szpilki. W takiej śieżce edukacyjnej to faktycznie łatwiej pedofila spotkać, niż dobrego pedagoga.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • aqua48 24.04.19, 09:17
    a2-a napisał:

> nie podoba mi się przy tym opuszczanie przez pedagogów
    > mających uczyć się dzieci i pozostawienie ich samych sobie na pastwę niepewnośc
    > i i zwątpienia.
    > Przywołuję tu dla przykładu zapewne wszystkim znaną postać Janusza Korczaka

Strzelasz z armaty do wróbli - Korczak opiekował się sierotami, obecni uczniowie mają rodziców zobowiązanych do opieki nad nimi i rozwiewania niepewności oraz zwątpienia, nie są pozostawieni sami sobie.
  • a2-a 24.04.19, 11:31
    aqua48 napisała:

> Strzelasz z armaty do wróbli - Korczak opiekował się sierotami, obecni uczniowi
    > e mają rodziców zobowiązanych do opieki nad nimi i rozwiewania niepewności oraz
    > zwątpienia, nie są pozostawieni sami sobie.

W tych miejscowościach już nie ma czego rozwiewać, tam nauczyciele nie pozostawiają żadnych złudzeń maturzystom
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24693447,nauczyciele-nie-przeprowadza-rad-klasyfikacyjnych-do-matur-w.html#s=amtp_pnHP_related
    --
  • aqua48 24.04.19, 11:44
    a2-a napisał:

> W tych miejscowościach już nie ma czego rozwiewać, tam nauczyciele nie pozostaw
    > iają żadnych złudzeń maturzystom

A może rządowi, który nie spodziewał się takiego stanu rzeczy, bo rządzący myśleli naiwnie, że strajk sam się rozwiąże, wszak przecież nauczyciele mają korczakowską "misję" i będą strajkować po maturach, i rozdaniu świadectw.

• yva-na 24.04.19, 13:24
    Tak, myślę, że takiego upadku kasty nauczycielskiej nikt przyzwoity się nie spodziewał. Pełne zaskoczenie.
  • mamaaspiama 24.04.19, 14:28
    " takiego upadku kasty nauczycielskiej nikt przyzwoity się nie spodziewał."

Oczywiście, bo myślano, że do końca świata nauczycielom można jechać po poczuciu odpowiedzialności. Jakoś rodzice mają wywalone na swoje własne dzieci, dlaczego obcy człowiek (nauczyciel) ma się przejmować bardziej niż rodzic? Czekam na odpowiedź z niecierpliwością smile
    Aaaa wiem, bo MUSI być przyzwoity, bo to MISJA, bla bla bla...
    Ciekawe, że dziećmi nauczycieli się nie przejmujesz. Gorsze od Twoich?
  • yva-na 24.04.19, 15:28
    Mam nadzieję, że ty nie uczysz?
  • mamaaspiama 24.04.19, 16:07
    "Mam nadzieję, że ty nie uczysz?"

Po kilku latach pracy pozostawiłam ten wątpliwy zaszczyt bardziej chętnym do poświęcania się. Osobiście wolę żeby moje dzieci miały fajne wakacje, opłaconą terapię i ciuchy lepsze niż z Pepco 😉
    Szczerze podziwiam tych, którym jeszcze chce się nieść kaganek oświaty, choć za dobrze znam środowisko żeby mieć złudzenia co do przyszłości systemu edukacji w Polsce.
    Dlatego moje dzieci uczą się języków obcych, maturę będą zdawać międzynarodową i na studia pójdą już za granicą.
    Z zakazem powrotu do Polski na stałe. Na święta będą mogli przyjeżdża 😉
  • buursztynka.80 24.04.19, 23:44
    Ty za to rwiesz się do uczenia, że ho ho. Przyjdź uczyć. Serio piszę.
  • yva-na 25.04.19, 11:02
    podobnie nie rwę do bycia pielęgniarką,
    Chodź do korpo, mówię serio, przestaniesz narzekać. Z twoim zamiłowaniem do rządzenia i protekcjonalnym tonem od razu na menagera. Dostaniesz do ogarnięcia zespół dziubdzisiów, nie ważne jaki. Będzie fajnie, i pensja nie ta co w oświacie.
  • 45rtg 24.04.19, 09:29
    a2-a napisał:

> Przywołuję tu dla przykładu zapewne wszystkim znaną postać Janusza Korczaka, kt
    > óry nawet w obliczu śmierci nie zostawił swoich wychowanków...

Pogadaj o tym z twoimi bożymi kumplami z Podkarpacia, którzy kukłę takiego Korczaka biją, tną i palą z okazji święta Zmartwychwstania Pańskiego.
  • a2-a 24.04.19, 10:03
    45rtg napisał:

> a2-a napisał:
    >
    > > Przywołuję tu dla przykładu zapewne wszystkim znaną postać Janusza Korcza
    > ka, kt
    > > óry nawet w obliczu śmierci nie zostawił swoich wychowanków...
    >
    > Pogadaj o tym z twoimi bożymi kumplami z Podkarpacia, którzy kukłę takiego Korc
    > zaka biją, tną i palą z okazji święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Bzdurna manipulacja, zwłaszcza że Korczak nie był łasy na srebrniki...

--
  • kyrelime 24.04.19, 10:09
    I twoim zdaniem ta inscenizacja miala prawo bytu? Myślisz, że Jezus dałby przyzwolenie na takie potraktowanie przez ludzi kogokolwiek? Pozwoliłbys swojemu dziecku na udział w takiej zabawie? Zachecalbys: "wal mocniej, uderz w brzuch"?
  • a2-a 24.04.19, 10:16
    Przytoczona inscenizacja, to jest zupełnie inny temat.
    Nieuprawnione natomiast jest porównywanie Korczaka do Judasza, tak nie może być.

--
  • kyrelime 24.04.19, 10:19
    To po co pisales o srebrnikach? Ale ok, jest to faktycznie nie na temat.
  • 45rtg 24.04.19, 10:35
    a2-a napisał:

> > Pogadaj o tym z twoimi bożymi kumplami z Podkarpacia, którzy kukłę takieg
    > o Korc
    > > zaka biją, tną i palą z okazji święta Zmartwychwstania Pańskiego.
    >
    > Bzdurna manipulacja, zwłaszcza że Korczak nie był łasy na srebrniki...

Żyd to Żyd. Zwłaszcza na Podkarpaciu, w mateczniku polskiego katolicyzmu.
  • szarsz 24.04.19, 11:02
    Korczak był nie tylko Żydem. Byl i masonem do kompletu.
  • flegma_tyczka 24.04.19, 11:04
    Przynajmniej jadł mięso smile

--
    Wolność wypowiedzi - dla każdego.
  • 45rtg 24.04.19, 11:08
    flegma_tyczka napisała:

> Przynajmniej jadł mięso smile

Ale pewnie koszerne, więc to nie pomaga.
  • bib24 24.04.19, 11:34
    a na rowerze jeździł?
  • szarsz 24.04.19, 16:26
    Nie sądzę, aby nie.
  • zlajedza 25.04.19, 00:49

> Bzdurna manipulacja, zwłaszcza że Korczak nie był łasy na srebrniki...
    Skoro już o tym mowa. Czym się różni afera Amber Gold że złotem od afery srebrnej oprócz tego, że ta druga ma błogosławieństwo?
  • yva-na 25.04.19, 11:22
    Pomyśl jeszcze raz i odpowiedz.
  • zlajedza 25.04.19, 13:15
    Niczym. Oszukać to oszukać. Noe ważne czy wielu ludzi czy kilku.
  • angazetka 24.04.19, 10:09
    Kim trzeba być, żeby przywoływać tu Korczaka? Znaj proporcjum, mocium panie.
  • heca7 24.04.19, 10:20
    Oooo to już Żyd jest dobry dla ekipy rządzącej?! Przegapiłam coś? suspicious

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • livia.kalina 24.04.19, 11:31
    Żyd służy do wykorzystania. Raz służy do okładania kijami podczas misterium religijnego, drugi raz służy do okładania nauczycieli.

--
    super_hetero_dyna:
  • 123zielona123 24.04.19, 10:23
    Analogia z Korczakiem jest ciekawa. Tylko żyjemy w innych czasach.
    Chodziłam do szkoły im.Obrońców Poczy Polskiej w Gdańsku. Wyobrażasz sobie pracowników poczty oddających życie za placówkę? bo ja jakoś zupełnie nie mogę...
  • flegma_tyczka 24.04.19, 10:30
    Jej.
    Przypomniałaś/łeś mi mojego byłego wychowawcę - świra, pastwiącego się nad uczniami, wszystkimi, także tymi spokojnymi jeżeli akurat się "napotoczyli". Kiedyś śmieć na godzinie wychowawcznej opowiadał, że w takiej sytuacji też by nas nie zostawił, tylko poszedł z nami, prawie płakał wtedy. Jakoś nie pamiętał, że Korczak był przeciwnikiem przemocy fizycznej ani psychicznej, którą regularnie nam serwował.

A co do meritum czytałam w jakiejś biograficznej/historycznej książce, że nie wyglądało to (zeznanie naocznego świadka, który chyba też później zginął) tak romantycznie jak przedstawiano, istnieją spekulacje, że Korczak prawdopodobnie nie dożył komory gazowej tylko zmarł w wagonie.
    Szedł bardzo powoli, z widoczną trudnością, był bardzo wymizerowany. Mówił tylko do siebie "to niemożliwe", "niemożliwe".
    Nie rozmawiał z dziećmi.
    Moim zdaniem ta relacja jest najbliższa prawdy.

--
    Wolność wypowiedzi - dla każdego.
  • ichi51e 25.04.19, 00:31
    Sandlerowa pisala chyba najtrafniej ze “droga Korczaka” z dziecmi trwala 4 godziny wiec to ze rozni ludzie roznie opisywali wcale nie znaczy ze ktos sciemnial

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • agata_abbott 24.04.19, 11:17
    A nastolatki za czasów Korczaka szły na wojnę, z bronią w rękach. A nie zdawały egzaminy.

Trochę absurdalne to Twoje porównanie.

--
    teoriachaosu.blog/
  • maj18-98 24.04.19, 11:32
    Chcę tylko przypomnieć, ze Korczak był wychowawcą sierot, nie nauczycielem, i że dzieci nie opuściły również ich wychowawczynie: Stefania Wilczyńska i jeszcze jedna, której imienia nie pamiętam. Przywoływanie Korczaka to żałosna manipulacja w tej chwili. Księża lubują się teraz w szkalowaniu nauczycieli, a autor wątku powtarza bezmyślnie.
  • a2-a 24.04.19, 11:43
    Bzdura, to raczej katecheci są szkalowani przez nauczycieli jak w tym przypadku, kiedy siostrze zakonnej dosypano do kawy środek przeczyszczający www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/nauczyciele-dosypali-zakonnicy-środek-przeczyszczający/ar-BBWcCVv

--
  • memphis90 24.04.19, 14:54
    sjp.pl/szkalować

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • a2-a 24.04.19, 11:38
    agata_abbott napisała:

> A nastolatki za czasów Korczaka szły na wojnę, z bronią w rękach. A nie zdawały
    > egzaminy.
    >
    > Trochę absurdalne to Twoje porównanie.
    >

Można znaleźć inne, przecież nauczyciele ryzykował wtedy życie, żeby prowadzić tajne komplety i podziemne nauczanie.

--
  • mamaaspiama 24.04.19, 13:26
    "przecież nauczyciele ryzykował wtedy życie, żeby prowadzić tajne komplety i podziemne nauczanie."

Mam pomysł - zostań nauczycielem i daj przykład własnym życiem. Jak Kolbe tongue_out Bo na razie pier**lisz na forum i żądając od innych tego, na co Ciebie nie stać.
  • arwena_11 24.04.19, 13:43
    Tajne komplety zaczęły funkcjonować na nowo big_grin
  • sofia_87 24.04.19, 13:52
    Ale tym razem za odpowiednia stawke za godzine smile
  • mamaaspiama 24.04.19, 14:29
    "Tajne komplety zaczęły funkcjonować na nowo"

Dziecko, wróć do szkoły, bo nie rozumiesz znaczenia słów "tajne komplety".
  • sofia_87 24.04.19, 13:37
    Ale teraz nie ma takiej potrzeby, teraz nauczyciele, podobnie jak inne grupy zawodowe, chcą godnej zaplaty za swoja prace. Maja dość działalności charytatywnej na rzecz cudzych dzieci, wola moc zapewnić godne warunki wlasnym
  • madami 24.04.19, 11:35
    Myślę, że nauczyciele powinni strajkować w nocy wtedy nie będą nikomu przeszkadzali
  • a2-a 24.04.19, 11:54
    madami napisała:

> Myślę, że nauczyciele powinni strajkować w nocy wtedy nie będą nikomu przeszkad
    > zali

Przynajmniej by nie wnerwiali rodziców.

--
  • iwles 24.04.19, 12:11

> Przynajmniej by nie wnerwiali rodziców.

a dlaczego rodzice mają być chronieni od bycia wnerwionym ?
    Niech się wnerwiają, jak najbardziej, tylko niech wiedzą, dzięki komu, bo na pewno nie przez nauczycieli, a przez butną, arogancką, lekceważącą wszystkich (poza swoimi bmw) obecną władzę.

I jeszcze jedno - uświadom sobie, że zestawiając wszystkich duchownych na równi z obecną władzą = pisem, robisz im niedźwiedzią przysługę.

• zlajedza 25.04.19, 00:54
    Chrześcijanin się nie denerwuje przecież. On wybacza.
  • aracon 24.04.19, 12:19
    Mnie nie wnerwiają. Całym sercem ich popieram. A i nie rozpaczałabym gdyby egzamin gimnazjalny się nie odbył. Matury też były przesuwane i wszyscy przeżyli. Rząd za to jest skrajnie nieudolny i nie jest zdolny do rozwiązywania problemów jakie zresztą sam sobie produkuje.
  • madami 24.04.19, 13:02
    a2-a napisał:

> madami napisała:
    >
    > > Myślę, że nauczyciele powinni strajkować w nocy wtedy nie będą nikomu prz
    > eszkad
    > > zali
    >
    >
    > Przynajmniej by nie wnerwiali rodziców.
    >

taaa głównym zadaniem nauczyciela jest NIE WNERWIAĆ rodzica wink
  • hanusinamama 24.04.19, 13:22
    MNie wnerwiaja księżą...
  • sofia_87 24.04.19, 13:38
    A mnie pisowskie trolle na tym forum...
  • lilia.z.doliny 24.04.19, 12:31
    ostroznie z tymi zachwytami
    z wywiadu z seksuologiem: ocha dzieci...

- Czasem i tak bywa: ktoś jest pedofilem, ale jest na tyle etyczny, prawy, że nigdy nie dokonał żadnego pedofilnego czynu. Wiem, że to się może wydać szokujące, ale na podstawie pozostawionych listów i prac stwierdzono, że pedofilne skłonności miał Janusz Korczak. Ale nigdy nie skrzywdził dziecka. Co więcej - oddał za dzieci życie

--
    Znam kilku ludzi, którzy dokładnie wiedzą jak kierować krajem, ale niestety wszyscy już pracują jako taksówkarze.
  • memphis90 24.04.19, 15:03
    To jakis idiotyzm.
    1. Skąd wiadomo, że Korczak miał "pedofilne skłonności" (poza jednym medialnym doniesieniem, opartym na informacji, że brał do łóżka płaczące w nocy lub chore dzieci - co zupełnie nie dziwiloby w przypadku kobiety, ale tu staje się nagle 100%dowodem na pedofilię).
    2. Jeśli miał - to skąd wiadomo, że "nigdy nie skrzywdzil dziecka"?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • lilia.z.doliny 24.04.19, 20:23
    to nie jest "jedno medoalne doniesienie". ppszukapozactym lista tzw dobrych pedofili jest dluga i zaskakujaca

--
    Znam kilku ludzi, którzy dokładnie wiedzą jak kierować krajem, ale niestety wszyscy już pracują jako taksówkarze.
  • ichi51e 25.04.19, 00:38
    Korczak obecnie patrzac mial dziwny stosunek do dzieci. Wystarczy przeczytac np Momentu wychowawcze. Caly czas rozkminai kazdy dzieciecy ruch placze i szlocha (!!!) nad dyskusja o klockach. Z tym ze mi sie wydawalo ze to taka maniera epoki a po drugie on te dzieci studiowal jak szczury pod - kazdy grymas opisuje zmarszcona brew itd

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ichi51e 25.04.19, 00:39
    A na Korczaka chyba glownie maja to ze sie nie ozenil.

--
  • jdylag75 24.04.19, 12:38
    Rzeczywiście błąd zrobili że nie zaprosili a2-a na recenzenta formy strajku, tak żeby strajk wszystkim się podobał i nikt nie miał dyskomfortu na żadnym tle.

• miedzymorze 24.04.19, 12:51
    Aha. Nauczyciele mają być jak Korczak. Pewnie dlatego, że rząd jest jak naziści suspicious
    no możesz miec rację...

pozdr,
    mi
  • mamaaspiama 24.04.19, 16:14
    Celne 😉
  • uomo_dos 24.04.19, 13:11
    Pedagodzy nie opuszczają dzieci, racja. O ile przyjmiemy, że definicją dla "pedagog" jest "osoba, prowadząca dziecko", to dojdziemy do wniosku, że każdy pedagog jest nauczycielem, ale nie każdy nauczyciel jest pedagogiem. Strajkują nauczyciele, nie pedagodzy. Jestem w stanie wyobrazić sobie, że Janusz Korczak, gdyby żył nie strajkowałby dziś. Ale czas pedagogów takich jak Korczak minął, minęły też czasy siłaczek pracujących dla idei, chociaż szkoły jeszcze pełne są takich "ideowców". Dzisiaj w szkołach uczą nauczyciele i tablicowi*. Pedagogów jak na lekarstwo.

* tablicowy to z nazwy nauczyciel; osoba, która jest zatrudniona na stanowisku nauczycieli i zarabia jak nauczyciel, ale nie ma do tego potrzebnych umiejętności czy kompetencji (formalnie zapewne ma np. panie z klas I-III, które porobiły kursy i teraz uczą informatyki na drugim etapie edukacyjnym - żal serce ściska) albo się wypalił i trwa dzielnie pod tablicą, może czeka do emerytury albo do wakacji. Po klęsce strajku nauczycielskiego anno domini 2019 w szkole lawinowo przybędzie tablicowych. Wiem, jestem heroldem złych wiadomości, uprzejmie proszę o pozostawienie mnie przy życiu smile
  • madami 24.04.19, 14:08
    Ciekawe co by Korczak myślał o deformie szkolnictwa.....
  • zlajedza 25.04.19, 00:56
    I o pedofilii w kościele.
  • mamaaspiama 24.04.19, 14:32
    "Po klęsce strajku nauczycielskiego anno domini 2019 w szkole lawinowo przybędzie tablicowych.Wiem, jestem heroldem złych wiadomości, uprzejmie proszę o pozostawienie mnie przy życiu smile"

Niestety, wystarczy odrobina szarych komórek żeby dojść do takich samych wniosków.
  • ichi51e 24.04.19, 13:55
    Korczak bardziej dom dziecka prowadzil niz szkole

--
  • uomo_dos 24.04.19, 13:59
    Dokładnie, a jego podopieczni byli takoż jego wychowankami jak i uczniami. Jego placówka w dzisiejszych czasach to byłby chyba bardziej dom dziecka niż szkoła.
  • saszanasza 25.04.19, 09:28
    uomo_dos napisał:

> Dokładnie, a jego podopieczni byli takoż jego wychowankami jak i uczniami. Jego
    > placówka w dzisiejszych czasach to byłby chyba bardziej dom dziecka niż szkoła
    > .

Ano właśnie....a „nauczyciele” w domach dziecka też strajkują?😂😂😁

--
  • mamaaspiama 25.04.19, 09:39
    "w domach dziecka też strajkują?"

Nie pracują na KN.
  • saszanasza 25.04.19, 09:41
    mamaaspiama napisała:

> "w domach dziecka też strajkują?"
    >
    > Nie pracują na KN.

Hmmm....a Korczak pracował?🤔

--
  • mamaaspiama 25.04.19, 09:50
    "a Korczak pracował?"

Byłoby ciężko, KN wówczas nie było w ogóle wink zatem dywagacje na temat jego ewentualnego stosunku do KN i obecnego strajku są z dudy wyjęte tongue_out
  • saszanasza 25.04.19, 09:51
    mamaaspiama napisała:

> "a Korczak pracował?"
    >
    > Byłoby ciężko, KN wówczas nie było w ogóle wink zatem dywagacje na temat jego ewe
    > ntualnego stosunku do KN i obecnego strajku są z dudy wyjęte tongue_out

No dokładnie😉

--
  • mamaaspiama 25.04.19, 09:45
    A protesty wychowawców DD też były www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/protest-w-placowkach-opiekunczo-wychowawczych-list-do-minister-zalewskiej-i-rafalskiej,94055.html
    I też PiS je olał.
  • a2-a 25.04.19, 09:52
    saszanasza napisała:

> Ano właśnie....a „nauczyciele” w domach dziecka też strajkują?😂😂😁
    >
    >

Z tego co wiem, to wychowawcom w domach dziecka wcale nie jest do śmiechu z powodu strajku nauczycieli, zwłaszcza że trudna młodzież ma zmieniony rytm zajęć i zwiększyła się ilość czasu przebywania z dziećmi, a "nauczycieli" nie przybyło.

--
  • mamaaspiama 25.04.19, 10:06
    "Z tego co wiem, to wychowawcom w domach dziecka wcale nie jest do śmiechu z powodu strajku nauczycieli"

Wychowawcom w DD nie jest do śmiechu z wielu powodów. Ale pocieszę Cię - niebawem DD opustoszeją, bo "wielki wódz" wymyślił, że taniej jest dawać socjal rodzicom niż łożyć na utrzymanie dzieciaków w DD, więc gminy będą "nagradzane" za jak najszybszy powrót dzieci na łono rodziny biologicznej, a "karane" za "przetrzymywanie" drobiazgu z dala od kochającej mamusi i równie kochającego tatusia tongue_out
  • saszanasza 25.04.19, 10:59
    a2-a napisał:

> saszanasza napisała:
    >
    > > Ano właśnie....a „nauczyciele” w domach dziecka też strajkują?😂😂😁
    > >
    > >
    >
    > Z tego co wiem, to wychowawcom w domach dziecka wcale nie jest do śmiechu z pow
    > odu strajku nauczycieli, zwłaszcza że trudna młodzież ma zmieniony rytm zajęć i
    > zwiększyła się ilość czasu przebywania z dziećmi, a "nauczycieli" nie przybyło
    > .
    To poskarż się swojemu guru Kaczyńskiemu
    >
    >

--
  • a2-a 25.04.19, 11:06
    saszanasza napisała:

> To poskarż się swojemu guru Kaczyńskiemu
    >

Chyba już lepiej mieć za guru Kaczyńskiego, niż Broniarza wink

--
  • mamaaspiama 25.04.19, 11:27
    " lepiej mieć za guru Kaczyńskiego, niż Broniarza "

Serio??? Co się komu podoba...
  • madami 25.04.19, 13:08
    Guru Kaczyński to oksymoron wink
  • dzikka 24.04.19, 14:02
    Przepraszam, że to napiszę ale trzeba być nieźle pierdo....m aby robić takie porównania. Naprawdę, na poziomie Jakiego i Morawieckiego. To tylko kolejny dowód, że nauczyciele powinni bardzo dobrze zarabiać bo poziom edukacji jest żenujący....
  • livia.kalina 24.04.19, 16:18
    Właśnie przeczytałam komentarz, że przy porównaniach Morawieckiego i Jakiego, komentarz Dudy, ze sezon narciarski uważa za zamknięty, jawi się jako wpis prawdziwego męża stanu.

--
    super_hetero_dyna:
  • aandzia43 24.04.19, 14:24
    "Rozumiem walkę o godność nauczycieli i akceptuję ich prawo do strajku i innych form protestu"
    A c..ja rozumiesz. Chamska zagrywka z kategorii "prawdziwa matka to taka, co poświęca życie dla płodzika", czego się wyższej moralnej proweniencji spodziewać po katolach.

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • cosinuss 24.04.19, 14:35
    och, spokojnie my rodzice nie opuszczamy naszych dzieci i wręcz nie chcemy, żeby jakikolwiek nauczyciel nas zastępował w trudnych chwilach. Korczak prowadził dom dziecka.
    Masz jakąś misję ewangelizowania. Ok. Ale fatalnie ją realizujesz. Dzięki takim postom zniechęcasz kolejnych ludzi.
    Idź i zrób coś dobrego dla innych.
  • kyrelime 24.04.19, 16:24
    Nic dodać, nic ująć.
  • kryzys_wieku_sredniego 24.04.19, 14:56
    Korczak poszedł do gazu z wychowankami, widział beznadzieję, ja też będąc tam gdzie on mając dzieci idące na śmierć poszłabym z nimi.
    Ty mówisz o dzieciach mających rodziców ... czy przez czas strajku przerobiłaś z nimi jakieś tematy z podręcznika? Nadrobił lektury? Wystarczy w domu półtorej godziny, żeby ogarnąć 5h zajęć szkolnych.
    Przez te kilka dni bez szkoły mógł przerobić materiał do końca roku.
  • asfiksja 24.04.19, 15:20
    To, że dzieciaki mają dodatkowe wakacje, przy bardzo ładnej pogodzie, porównujesz do czynów oprawców hitlerowskich? Wiesz ty w ogóle, czym były obozy koncentracyjne? Chyba przydałaby ci się powtórka z historii (szkoła podstawowa).
    Nóż mi się w kieszeni otwiera, bo akurat jedna z nauczycielek mojego syna poświęciła niedawno cały przedstrajkowy weekend (tak, od soboty 5 rano, do niedzieli późnym wieczorem), żeby zawieźć swoich uczniów na olimpiadę w innym mieście. A wcześniej robiła im 3 lekcje dziennie swojego przedmiotu i nie wierzę, że były opłacone jak porządne nadgodziny.
    To jest tylko jednostkowy anegdotyczny przykład zaangażowania nauczycieli, jest tego dużo więcej (mam dzieci w 4 różnych placówkach).
    Niech strajkują, mają czas do wrześniowych wyborów. To jest dla dobra naszych dzieci i naszego społeczeństwa.
  • morekac 24.04.19, 17:29
    A uczniów to gnają teraz do gazu czy co?
    Popatrz na to z innej perspektywy: zdaliby maturę i poszli na jakieś studia i jeszcze zostaliby nauczycielami. Życzyłbyś swoim uczniom takiego losu?
    A poza tym i tak 25% obleje maturę, przede wszystkim matematykę.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.