Dodaj do ulubionych

Krajobraz po strajku

25.04.19, 18:27
Całym sercem byłam za nauczycielami, a teraz już nie i cieszę się, że moje dziecko jest już poza tym systemem. Miałam duży szacunek do nauczycieli, ale to czas przeszły. Dali się rozegrać jak dzieci. więc niech sobie klepią swoją biedę.
Edytor zaawansowany
  • malia 25.04.19, 18:29
    A do rządu masz jeszcze szacunek
  • betty_bum 25.04.19, 18:39
    Nie, ale też nigdy nie miałam.
  • 1matka-polka 25.04.19, 18:36
    Czemu zawiesili ten strajk i czy cos do tej pory dostali?

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • mama.nygusa 25.04.19, 18:39
    Dostana, dostana, dzieki solidarnosci.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • buursztynka.80 25.04.19, 19:24
    Nic nie dostaniemy. Nie ma porozumienia.
  • arwena_11 25.04.19, 19:58
    To jak w końcu będzie? Nauczyciele z Solidarności na jednych zasadach a ci z ZNP na innych? Bo Solidarność podpisała porozumienie, zgadza się? Czy się wycofali z tego podpisania?
  • saphire-2 25.04.19, 20:52
    Ty nic nie wiesz? Przecież to twój rząd.
  • arwena_11 25.04.19, 21:14
    Ale nie mój strajk.
  • buursztynka.80 25.04.19, 20:59
    arwena_11 napisała:

> To jak w końcu będzie? Nauczyciele z Solidarności na jednych zasadach a ci z ZN
    > P na innych?

Ja tam nie wiem, jakie rozporządzenia rząd po nocach knuje przyjąć.
  • nangaparbat3 25.04.19, 18:39
    A cóż to spowodowało aż taką zmianę?

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • nota_bene0 25.04.19, 18:46
    To prawda. Czytałam Twoje wpisy, byłaś za nimi. Jednak naprawdę nie mówmy, że wszyscy dali się rozegrać. Myślę, ze szef ZNP zrobił co mu niestety kazano. Moim zdaniem to figurant z którym nikt sie praktycznie nie liczy. Nauczyciele są wkurzeni i bardzo rozgoryczeni. Wystawiono ich.

--
    "Alter schuetzt vor Liebe nicht, aber Liebe vor dem Alter"
    Coco Chanel
  • nota_bene0 25.04.19, 18:48
    nota_bene0 napisała:
    Do betty bum oczywiście

> To prawda. Czytałam Twoje wpisy, byłaś za nimi. Jednak naprawdę nie mówmy, że w
    > szyscy dali się rozegrać. Myślę, ze szef ZNP zrobił co mu niestety kazano. Moim
    > zdaniem to figurant z którym nikt sie praktycznie nie liczy. Nauczyciele są wk
    > urzeni i bardzo rozgoryczeni. Wystawiono ich.
    >

--
    Coco Chanel
  • mama.nygusa 25.04.19, 18:48
    Myślę, ze szef ZNP zrobił co mu niestety kazano

Czyli co strajk polityczny?

--
  • beverlyja90210 25.04.19, 18:52
    Nic nie wywalczyli
  • kropka_kom 25.04.19, 20:16
    poza 15 % podwyzki
  • saphire-2 25.04.19, 20:51
    O czym ty mówisz? Doucz się. Były w ciągu dwóch lat dwie podwyżki o 5%. Ma być jeszcze jedna. To jest plan sprzed dwóch lat, realizowany przez rząd. Następny etap w styczniu 2020. To jest to trzecie 5%.
    Strajk trwa. Niczego nie wywalczyli a strajk jest zawieszony do 1 września.
  • arwena_11 25.04.19, 21:14
    A co biedaki nie chcą w wakacje strajkować?
  • sumire 25.04.19, 21:31
    O, widzę, że koleżanka podłapała dowcip Karczewskiego. Taki błyskotliwy wow.
  • mari.sol 25.04.19, 21:35
    Strajk polega na powstrzymaniu się od pracy. W wakacje nauczyciele mają urlop (oczywiście nie całe wakacje, żeby zaraz się ktoś tu nie przyczepił). Czego jeszcze nie rozumiesz?
  • arwena_11 25.04.19, 22:29
    Urlop to sobie teraz zrobili.
  • aankaa 25.04.19, 22:55
    bezpłatny

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • nota_bene0 25.04.19, 18:54
    mama.nygusa napisał(a):

> Myślę, ze szef ZNP zrobił co mu niestety kazano
    >
    > Czyli co strajk polityczny?
    >
    Uważam, że niestety tak. Wcześniej też nie wierzyłam w dobre intencje tego pana, uznałam, ze każdy mogl się zmienić na lepsze. Niestety, nie mylilam się. Wczoraj ok. godz. 22 twierdził, że nie ma mowy o zawieszeniu strajku, a dziś taka decyzja. Kierują nim az żal patrzeć.

--
    Coco Chanel
  • makurokurosek 25.04.19, 19:05
    Czyli zrobił szum który miał na celu odwrócenie uwagi od skutków deformy i podwójnego rocznika.
  • arwena_11 25.04.19, 20:00
    Gdzieś na FB mignęła mi informacja, że pan B to piąta kolumna PiS-u
  • triss_merigold6 25.04.19, 20:11
    Nie wierz we wszystko co przeczytasz.
  • makurokurosek 25.04.19, 20:23
    trudno tego nie podejrzewać, uwzględniając wypowiedzi Broniarza i tego jak strajk był na rękę Pisowi. Zgodnie z sentencją " uczynił ten, kto odniósł korzyści". Na strajku zyskał tylko Pis
  • kropka_kom 25.04.19, 20:17
    pan B został pouczony przez Grzesia żeby kończył bo mu sondaże lecą...
  • makurokurosek 25.04.19, 20:14
    Dodam jeszcze, że bez strajku rząd nie miałby możliwości poruszyć tematu podniesienia pensum , który ze względu na podwójny rocznik i wrześniowy tłok w szkołach średnich jest tematem bardzo pilnym. Dlatego sądzę, że strajk był ustawką.
  • zona_glusia 25.04.19, 18:53
    Myślę, że powinny powstać nowe związki, bo stare się przestały sprawdzać.
  • nota_bene0 25.04.19, 18:59
    zona_glusia napisał(a):

> Myślę, że powinny powstać nowe związki, bo stare się przestały sprawdzać.

Też tak uważam. Ci towarzysze, którzy klepią sie po ramieniu, sa uwikłani w polityczne gierki i układziki. Nic dobrego juz nie wytworzą dla ludzi, oprócz siebie.

--
    Coco Chanel
  • aankaa 25.04.19, 23:11
    nauczyciele z innych stawek (mianowani, dostaną 7000 - -przekaz dnia/tygodni) obejdą się smakiem ?

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • madami 25.04.19, 19:48
    Nauczyciele są bardzo rozgoryczenisad

nie będzie dobrze w polskiej szkole....
  • arwena_11 25.04.19, 19:56
    Sorry ale gdyby mnie ktoś taki jak pan B wy...dymał - też byłabym rozgoryczona. Zwłaszcza, że on pensje przytuli - a nauczyciele nie zobaczą ani grosza.
  • aankaa 25.04.19, 23:15
    pan P. Duda też dostaje co miesiąc a g..no robi

--
  • grey_delphinum 25.04.19, 21:40
    Moja szwagierka jest zadowolona, że strajk się skończył, bo prawie zatonęła w powodzi hejtu i widziałam, ze psyche jej siada, mimo naprawdę duzego wsparcia ze strony rodziny.
    Jak sama mówi, otworzyły jej się oczy i nie zamierza się teraz przemęczać - m. in. koniec z kółkiem teatralnym, pierdylionem konkursów i popołudniowymi wyjściami z młodzieżą do teatru. Będzie tylko robić to, czego sobie "życzą rodzice", czyli realizować podstawę. Rodzice przeciętniaków ( Arwena i jej podobni) będą wreszcie zadowoleni.
  • arwena_11 25.04.19, 21:50
    Biedaczka. A jak hejtowano tych co nie chcieli strajkować lub przerwali na egzaminy - to jej nie ruszało? Dopiero jak ją dotknęło?
  • grey_delphinum 25.04.19, 21:59
    Nie wiem, zapytam.

A swoje zdanie na temat łamistrajków już kiedyś wyraziłam. W dodatku uważam, ze to właśnie oni najbardziej "przysłużyli się" nauczycielom. Gdyby wszyscy n. wzięli udział w strajku, rząd by cienko piszczał i kasa na podwyżkę znalazłaby się raz dwa.
  • grey_delphinum 25.04.19, 22:01
    I jeszcze dopiszę, że szwagierki nie hejtowano osobiście (wprost przeciwnie, miała przykłady wsparcia ze strony uczniów i rodziców). Chodziło mi o to, co czytała na temat strajkujących w necie.
  • mama.nygusa 25.04.19, 22:27
    miała przykłady wsparcia ze strony uczniów i rodziców

na pewno szczere wink

--
  • aankaa 25.04.19, 23:00
    grey_delphinum napisał(a):

> Chodziło mi o to, co czytała na temat strajkujących w necie.

ot, i efekt netu

--
  • aankaa 25.04.19, 23:19
    grey_delphinum napisał(a):

>szwagierki nie hejtowano osobiście (wprost przeciwnie, miała przykłady wsparcia ze strony uczniów i rodziców). Chodziło mi o to, co czytała na temat strajkujących w necie.

i tym się tak przejęła ?

--
  • memphis90 26.04.19, 08:47
    Czyli "zatonela w powodzi hejtu" czy "szwagierki nie hejtowano, wprost przeciwnie"?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • arwena_11 25.04.19, 22:27
    Jak można brać udział w strajku, z którego założeniami/formą się nie zgadzasz? Przecież to chore. Są tacy co pracują nie dla kasy, są tacy co uważają że czas nie był dobry, są też tacy co uważali że nie wolno zrobić krzywdy uczniom.
    Jest prawo do strajku i jest prawo do nie strajkowania.
  • aankaa 25.04.19, 23:03
    wszyscy nauczyciele, za ministrem, pracujemy dla idei !!!

--
  • zona_glusia 25.04.19, 18:50
    "Dali się rozegrać jak dzieci" lub "Wzięli maturzystów jako zakładników". Wybierz sobie nauczycielu, dlaczego społeczeństwo przestało cię szanować.
  • sarah_black38 25.04.19, 19:06
    zona_glusia napisał(a):

> "Dali się rozegrać jak dzieci" lub "Wzięli maturzystów jako zakładników". Wybie
    > rz sobie nauczycielu, dlaczego społeczeństwo przestało cię szanować.

A ja myślę, że społeczeństwo przestanie szanować ten rząd oraz PIS i da temu wyraz w najbliższych wyborach. Maturzyści byli zakładnikami rządu, ,,ukaz" maturalny pokazuje, że na wszystkich znajdzie się bat ... .

--
    Poddasze...
  • mama.nygusa 25.04.19, 19:11
    Co ty pier... dzieki rzadowi maturzysci mieli szans napisac egzamin.Uwielbiam jak ktos odwraca kota ogonem, a na biale mowi czarne.

--
  • buursztynka.80 25.04.19, 19:33
    Napisali egzaminy i trafią jako WSPANIAŁY podwójny rocznik do LO. Będą mieć ŚWIETNĄ podstawę programową, IDEALNY plan lekcji. Dla każdej klasy znajdzie się nauczyciel z prawdziwego zdarzenia, a nie przepracowany belfer z pensum 30 h tygodniowo, bo nie ma kto uczyć. Lepiej, żeby egzamin gimnazjny się nie odbył w terminie, a rząd przeprosił za fatalną reformę uczniów, rodziców i nauczycieli i przystąpił do planu naprawczego. Niestety od września uczniów i rodziców czeka chaos w LO.
  • arwena_11 25.04.19, 20:01
    A jakby nie napisali egzaminów to co by się zmieniło? Moze poza tym iż za rok szłoby 2,5 rocznika?
  • julita165 25.04.19, 20:20
    buursztynka.80 napisał(a):

> Napisali egzaminy i trafią jako WSPANIAŁY podwójny rocznik do LO. Będą mieć ŚWI
    > ETNĄ podstawę programową, IDEALNY plan lekcji. Dla każdej klasy znajdzie się na
    > uczyciel z prawdziwego zdarzenia, a nie przepracowany belfer z pensum 30 h tygo
    > dniowo, bo nie ma kto uczyć. Lepiej, żeby egzamin gimnazjny się nie odbył w ter
    > minie, a rząd przeprosił za fatalną reformę uczniów, rodziców i nauczycieli i p
    > rzystąpił do planu naprawczego. Niestety od września uczniów i rodziców czeka c
    > haos w LO.

Zgadzam się, że z tym podwójnym rocznikiem to była zagrywka mocno nie fair ale co Twoim zdaniem teraz należałby zrobić. Powiedzieć 8-kladisyom, no dobra kochani jednak pójdziecie do gimnazjum. Chaos jeszcze lepszy. Przecież tego nie da się odwrócić z kwietnia na wrzesień.
  • ola_fatyga 25.04.19, 20:24
    >Co ty pier... dzieki rzadowi maturzysci mieli szans napisac egzamin.Uwielbiam jak ktos odwraca kota ogonem, a na biale mowi czarne.

Andrzej Rodan
    10 godz.
    DZIESIENĆ LAT PUŹNIEJ PO MATÓŻE+
    Jezdem matóżysta z roku 2019. Dzienki premjerowi Morawieckiemu wujt mi podpisał cenzórem, bo na hój nam naóczyciele. Na stódia nie poszłem chociarz dzienki PiS mogłem. Bo na hój mi stódia jak mam 500 plós na 4 dziecka i po pińcet na karzdom krowem, rze nie wspomnem o śfiniach, a jak pujdem na emerytóre to jeszce dostane tysionc+. Bendem głosował na Kaczyńskiego, Morawieckiego, Zalefską, Mazórek, Szydło, Ziobro, Sasina, Sóskiego, bo to mondre lódzie som, a reszta to wermacht, zdradzieckie mordy i. Faszysty od degola. Zara siem szykóje do doktorató z filozofii. Dzienki premjerowi potpisze mi dyplom doktorski sołtysowa z Brzeszcze. Muj szfagier Zenek ślusarz z zawodu dostał dyplom lekarza od burmiszcza i jezd ordynatorem-hirurgiem w wojewuckim szpitalu. Nieh rzyje PIS i rzeby żondził jak najdłórzej. Jak wystompilim z tej zasranej rzydowskiej Ónii Ełropejskiej to mamy godność i sówerenność!
    ÓDOSTEMPNIJCIE!
  • arwena_11 25.04.19, 20:39
    Jeżeli ktoś taki dotarłby do matury - to baardzo źle świadczyłoby o nauczycielach a nie o rządzie dającym prawo klasyfikacji.
  • nickbezznaczenia 25.04.19, 20:42
    A ty dotarłaś...
  • jasnoklarowna 25.04.19, 23:43
    cudne smile
  • ola_fatyga 25.04.19, 20:55
    >Jeżeli ktoś taki dotarłby do matury - to baardzo źle świadczyłoby o nauczycielach a nie o rządzie dającym prawo klasyfikacji.

Mój kuzyn wrócił zapłakany ze szkoły
    jest w 3 klasie maturalnej, ma 11 pał na semestr, w tym z godziny wychowawczej, i myślał, że dopuszczą go do egzaminu na krzywy ryj dzięki nowym przepisom, ale wychowawczyni w ogóle z nim nie chciała rozmawiać bo już nie strajkuje i kazała mu wyjść ze szkoły!
    to jest skandal!
    wstyd broniarze!
  • mama.nygusa 25.04.19, 21:03
    Ola, a z glowa to tak wsio dobrze?

--
  • grey_delphinum 25.04.19, 21:19
    Olu, a czytałaś tekst Jacka Dehnela w Wyborczej? Cudeńko! Tu tylko początek, bo nie mam wykupionego abonamentu.

moje kuzynki wróciły zapłakane ze szkół w całej Polsce, w miastach do stu tysięcy mieszkańców, w miastach powiatowych, w gminach wiejskich, w stolicy są w 3 klasie maturalnej, 1 klasie maturalnej i 2 klasie maturalnej, są we wszystkich klasach maturalnych i chciały poprawić oceny z polskiego, z matematyki, z zetpetów, z wuefu, z angielskiego, niemieckiego i czeskiego, bo brakuje im do paska, bo brakuje im do paska wypłaty, bo brakuje im czegoś w życiu, bo brakuje im prawdziwego uczucia, bo brakuje im rąk do pracy, bo brakuje im piątej klepki

wychowawczynie w ogóle z nimi nie chciały rozmawiać, wychowawczynie w ogóle z nimi nie chciały się dzielić praktycznymi poradami czym wywabiać plamy z atramentu ani jak zaradzić chrypce, wychowawczynie w ogóle z nimi nie chciały dyskutować o przepisach kulinarnych na potrawy tanie a pożywne dla całej rodziny, wychowawczynie w ogóle z nimi nie chciały grać w dwa ognie, wychowawczynie w ogóle z nimi nie chciały

bo strajkują

i kazały im wyjść ze szkoły, kazały im wyjść z ziemi egipskiej domu niewoli, kazały im pójść po lekcjach na górkę za szkołą, kazały im pójść do klasztoru!
    to jest skandal! to jest hańba! to jest rozbój w biały dzień! to jest heca! to jest nie do pomyślenia! to jest na miarę naszych potrzeb i możliwości!

wstyd broniarze! wstyd blacharze! wstyd złomiarze! wstyd kramarze! wstyd garaże! wstyd grabarze marzeń!

(...)

• grey_delphinum 25.04.19, 21:28
    Może ktoś wklei dalszy ciąg, naprawdę warto przeczytać - szczególnie zakończenie.
  • malia 25.04.19, 22:13
    nasze kuzynki, nasze babki, ciotki, nasze matki żony i kochanki, nasi wujowie i szwagrowie, nasz zapomniany stryjeczny pradziadek który zginął w bitwie pod Kłobuckiem, nasze nienarodzone i niepoczęte dzieci, nasi dalsi członkowie rodziny bo wszyscy polacy to jedna rodzina, nasi krewni z którymi wolelibyśmy nie być krewnymi, nasi protoplaści i nasze progenitury, nasi ludzie w panamie wrócili zapłakani, niosąc naręcza kwiatów, niosąc stare całuny, niosąc głowy zwieszone i powłócząc nogami, wrócili zapłakani z zaświatów

są w limbo, są w bardo, są w szeolu i chcieliby nie być

rzeczywistość w ogóle z nimi nie chciała rozmawiać, wchodzić w żadne układy z nimi nie chciała w ogóle, rzeczywistość nie chciała dać im głosu ani nakłonić ucha, rzeczywistość ich nie chciała

bo strajkuje

i niczego im nie kazała, po prostu wzruszyła ramionami i powiedziała, że bez strajku zawsze tak będzie, że nic się nie zmieni, ani o jotę, ani o ziarnko piasku, i że to jest skandal i wstyd, i że poradzi im jak matka, niech robią co chcą, ale ona strajkuje.
  • saphire-2 25.04.19, 21:47
    Tekst jest super smile
  • fornita111 25.04.19, 22:25
    Cudny ten tekst!
  • betty_bum 25.04.19, 21:24
    😂😂😂
  • ola5488 25.04.19, 22:50
    Świetne! big_grin
  • jasnoklarowna 25.04.19, 23:47
    Ola dzisiaj pojechałaś.
    nie tylko muszę czyścić monitor, ale i rechotu nie mogę opanować i młodych pobudzę smile
  • ola_fatyga 25.04.19, 20:57
    > to baardzo źle świadczyłoby o nauczycielach a nie o rządzie dającym prawo klasyfikacji.

nauczyciele nie dopuścili, ale rząd dopuścił. Już jeden precedens był w przypadku karła.
    Rząd udowodnił, że wszystko może big_grinDD
  • arwena_11 25.04.19, 21:09
    Nauczyciele dopuścili do klasy maturalnej big_grin, big_grin
  • maniaczytania 26.04.19, 07:50
    I o gimnazjach, bo przecież maturzysta z tego roku to absolwent gimnazjum. Generalnie tekst bzdurny, bo miał walnąć w reformę, a obnaża kompletne pomieszanie z poplątaniem.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • raczek47 25.04.19, 21:05
    Olu, to jest cudne😀
  • inka754 26.04.19, 06:55
    Dawno takich bzdur nie czytałam, i po co to powielać?
  • sarah_black38 26.04.19, 08:46
    mama.nygusa napisał(a):

> Co ty pier... dzieki rzadowi maturzysci mieli szans napisac egzamin.Uwielbiam
    > jak ktos odwraca kota ogonem, a na biale mowi czarne.
    >

A bez wulgaryzmów i agresji nie potrafisz?

To rząd pokazał swoją słabość sięgając po siłowe rozwiązanie.

--
    Poddasze...
  • jla-2 26.04.19, 16:07
    "Uwielbiam jak ktos odwraca kota ogonem, a na biale mowi czarne."

perwersyjna preferencja, ale wyjaśnia uwielbienie dla PiS
  • arwena_11 25.04.19, 19:10
    Łaska pańska na pstrym koniu jeździ big_grin, big_grin.

• malia 25.04.19, 19:36
    I o tym Arweno powinnaś przede wszystk im big_grinbig_grin
  • sumire 25.04.19, 20:11
    Owszem.
    I tobie też może odjechać.
  • spirit_of_africa 26.04.19, 07:59
    Jej już odjechało co innego smile
  • mildenhurst 25.04.19, 19:12
    Takie pytanie:jakim cudem Broniarz pełni funkcję przewodniczącego od kilkudziesięciu lat (?) lat będąc wyłącznie postacią funkcyjną, tj.bez praktyki w zawodzie. Jak nauczyciele dopuścili do tego, że o ich losie decyduje grzejdupastołek.?
  • spanish_fly 25.04.19, 19:16
    Może po prostu uważają, że dobrze ich reprezentuje.
  • mildenhurst 25.04.19, 19:30
    Bez podwyżek od tyłu lat, do tak ostatecznej sytuacji jakim jest strajk? Tak to strajkowali rezydenci bez wsparcia starych wyg. Może pora zmienić reprezentanta, który poniósł tak ogromną klęskę.
  • spanish_fly 25.04.19, 19:34
    Będą chcieli, to zmienią. Nie Twoje zmartwienie.
  • mildenhurst 25.04.19, 19:40
    Ano moje bo sem matka uczniaka. Takie chcenie czy nie chcenie kończy się na tarczy. Tego chcialaś? Wynik strajku jest po Twojej myśli?
  • spanish_fly 25.04.19, 19:54
    Nie, to że masz dziecko, nie znaczy, że masz prawo głosu w sprawie wyboru przewodniczącego jednego ze związków zawodowych.

Wynik strajku nie jest po mojej myśli, ale też nie sądzę, żeby inny przewodniczący ZNP mógł osiągnąć lepszy.
  • nota_bene0 25.04.19, 19:20
    Tym bardziej, że nic nie zdziałał przez tyyyyle lat. Pozorant. Pewnie cały czas mieli nadzieję.

--
    Coco Chanel
  • cruella_demon 25.04.19, 19:49
    Pewnie takim samym, jak dupogrzeje w izbach pielęgniarskich, czy lekarskich.
    takie panie biurwy dupogrzejki po 20 latach kompletnego braku styczności z zawodem, nie tracą uprawnień i w każdej chwili mogą iść pracować przy łóżkach nawet na bardzo specjalistycznych oddziałach, podczas gdy każdy inny po 5 latach przerwy musi zdać egzamin.
  • mildenhurst 25.04.19, 19:55
    Broniarz moze uczyć? Kobieto opanuj się. Zafiksowłaś.
  • arwena_11 25.04.19, 20:02
    No a nie może? Ma uprawnienia, nikt mu nie odebrał
  • czekoladazkremem 25.04.19, 19:21
    W elektronicznym dzienniku mojego dziecka krótko po ogłoszeniu zawieszenia strajku pojawiły się informacje o planowanej nieobecności nauczycieli....martwię się, co będzie dalej. Czy sfrustrowanym nauczycielom nie będzie już wszystko jedno - byle jaka płaca, byle jaka praca. No cóż, trudno się dziwić. Niech ten rok szkolny już się skończy...oby do piętnastego czerwca - wtedy wyjeżdżamy i zapominam na prawie dwa i pół miesiąca o tej cholernej szkole. Szkoda mi bardzo nauczycieli.
  • mildenhurst 25.04.19, 19:32
    I mnie na librisue 7 ma nieobecność. Info z wczoraj.
  • mama.nygusa 25.04.19, 19:37
    A to nie jest tak, ze nieobecnosc bo dany nauczyciel strajkowal?

--
  • mildenhurst 25.04.19, 19:43
    Nie. Była ogólna info o strajku, czerwony kolor i personalnie wymienieni nieobecni nauczyciele.
  • mama.nygusa 25.04.19, 19:51
    Moge sie mylic, ale jak dla mnie nieobecnosc bo dany nauczyciel strajkowal.

--
  • mildenhurst 25.04.19, 19:59
    Strajkowali, ale cześć już wczoraj odznaczył nieobecność, a te są tylko w związku z wycieczkami lub zwolnieniami lekarskim. Oczywiście przesądzam. Ale wycieczek nie 6.
  • mildenhurst 25.04.19, 19:59
    Nie ma
  • nangaparbat3 25.04.19, 22:04
    Ale na jedną jedzie dwoje-troje nauczycieli.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • ola5488 25.04.19, 22:52
    czekoladazkremem napisała:

> W elektronicznym dzienniku mojego dziecka krótko po ogłoszeniu zawieszenia stra
    > jku pojawiły się informacje o planowanej nieobecności nauczycieli....martwię si
    > ę, co będzie dalej. Czy sfrustrowanym nauczycielom nie będzie już wszystko jedn
    > o - byle jaka płaca, byle jaka praca. No cóż, trudno się dziwić. Niech ten rok
    > szkolny już się skończy...oby do piętnastego czerwca - wtedy wyjeżdżamy i zapom
    > inam na prawie dwa i pół miesiąca o tej cholernej szkole. Szkoda mi bardzo nauc
    > zycieli.

U nas podobnie. Nie dziwię się.
  • bistian 25.04.19, 19:21
    betty_bum napisał(a):

> Całym sercem byłam za nauczycielami, a teraz już nie i cieszę się, że moje dzie
    > cko jest już poza tym systemem. Miałam duży szacunek do nauczycieli, ale to cz
    > as przeszły. Dali się rozegrać jak dzieci. więc niech sobie klepią swoją biedę.

A tam, biedę. Biedę klepią, rozpoczynający pracę, w szkole i na uczelni. Potem jest trochę lepiej, ale i tak trzeba dorabiać, żeby w miarę normalnie żyć. Nauczyciel na 1700 pensji, a uczniowie i tak pytają, jak dużo zarabia, bo słyszeli, że bardzo dużo, a to przecież jest nieprzyzwoicie. wink
    Trzeba się szykować na to, że w szkołach będzie coraz gorzej. Nauczyciele też myślą, obserwują i wyciągają wnioski.
  • mama303 25.04.19, 19:44
    jak to dali sie rozegrać? Walczyli o swoje, nic nie osiagnęli jak niepełnosprawni bo mamy taki a nie inny rząd, który nie słucha ludzi, którzy mu nie klaszczą

--
    nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
  • hanusinamama 25.04.19, 22:18
    100/100
  • buursztynka.80 25.04.19, 19:45
    betty_bum dziękuję za wcześniejsze wsparcie, wielu nauczycieli nie stać już było na dalsze strajkowanie. Nawet nie było nowych propozycji rozmów rządu z nauczycielami. Wiadomo igrzyska na stadionie się nie liczą.
  • mama.nygusa 25.04.19, 19:49
    Ale jakie rozmowy?przeciez wasz przywodcva nie chcial slyszec o zadnym kompromisie!1000zl, takie jego haslo bylo.

--
  • buursztynka.80 25.04.19, 19:56
    O 30% rozłożonym na raty słyszałaś? Czy kazali pisać o 1000 zł., to piszesz?
  • mama.nygusa 25.04.19, 20:00
    Kazali?ja nie mam p[ana w przeciwienstwie do ciebie.

--
  • nangaparbat3 25.04.19, 22:05
    Ale masz nieaktualne zupełnie informacje.

--
  • paniusiapobuleczki 25.04.19, 20:19
    "Ale jakie rozmowy?przeciez wasz przywodcva nie chcial slyszec o zadnym kompromisie!1000zl, takie jego haslo bylo."
    Otóż przypomnę ci, że nasz przywódca 1000 zamienił na 30 %, na początku w całości, a później w dwóch ratach po 15%, co jest dokładnie tym samym czego na początku żądała Solidarność (plus S. chciała powiązania nauczycielskich pensji z dochodem per capita, plus uregulowania wypłat za wycieczki- Solidarność miała naprawdę niezłe postulaty początkowo )
  • triss_merigold6 25.04.19, 20:14
    Nie jesteś zbyt bystra, co? Przecież betty_bum nie wspierała tylko cały czas podgrzewała emocje, teraz też to robi.
  • buursztynka.80 25.04.19, 21:17
    Triss licz się ze słowami.
  • cruella_demon 25.04.19, 21:39
    Ale przecież ona ma rację.
  • buursztynka.80 25.04.19, 22:51
    cruella_demon napisała:

> Ale przecież ona ma rację.

Nie ma prawa obrażać mnie, czy ma rację, czy nie. Wystarczyłaby druga część jej wpisu. Zaczynam myśleć, że rolą Triss na tym forum jest dokuczanie innym. Nie mam ochoty prowadzić z nią dyskusji na tym poziomie.
    Chciałabyś, żeby do twojego dziecka nauczyciel mówił, że jest niemądre?
  • aguar 25.04.19, 19:48
    Ja z początku nie byłam zachwycona tym strajkiem z egoistycznych pobudek (lepsze warunki nauczycieli w szkołach publicznych mogłyby niekoniecznie być dla mnie korzystne). Ale z czasem zwyciężyła moja rewolucyjna natura i zaczęłam kibicować nauczycielom. Teraz mi żalsad
  • mildenhurst 25.04.19, 20:02
    Bo mają przedstawiciela jakiego mają. Wstyd, że akurat On jest.
  • spanish_fly 25.04.19, 20:09
    Za Szydło, Zalewską i Morawieckiego się nie wstydzisz?
  • malia 25.04.19, 20:46
    Kto to jest Zalewska?
  • spanish_fly 25.04.19, 21:19
    Chyba cały czas jeszcze minister edukacji.
  • asfiksja 25.04.19, 20:42
    Jakie PO strajku? Strajk jest zawieszony. Spodziewaj się aktu drugiego we wrześniu. Tylko że wtedy będzie to strajk NIE TYLKO nauczycieli. Myślę, że przedstawiciele innych zawodów zaufania publicznego się chętnie dołączą (rezydenci, pracownicy ośrodków pomocy, itd.). Dodajmy do tego lekki chaos z podwójnym rocznikiem w liceach, a przy sprzyjającej pogodzie będą też pewnie atrakcje na ulicach. I tak do wyborów.
    Już widzę ten przekaz miesiąca "wszyscy są źli, wszyscy są motywowani politycznie, my jesteśmy dobrzy".
  • triss_merigold6 25.04.19, 20:47
    Ja nie mogę się doczekać spektakularnego strajku pracowników urzędów pomocy społecznej i buntu Karyn, które były umówione na hybrydę.
  • okruszek_a 25.04.19, 20:58
    Szczerze wątpię, żeby nauczyciele we wrześniu zmobilizowali się w takim zakresie jak teraz, jeśli będzie strajk to już pewnie nie na skale kraju, a ewentualnie w kilku większych miastach. Jak rozmawiałam dziś ze znajomymi nauczycielkami to już teraz zapowiedziały, że drugi raz nie dadzą się w to wciągną i błazna z siebie robić.
  • iwoniaw 25.04.19, 20:44
    Po strajku
    agata16.06
    25.04.19, 20:27

Niestety po strajku nauczycieli. Powodów jego zawieszenia było kilka: odpowiedzialność pedagogów za matury ( czyli de facto dobro dzieci), rozłam w środowisku - ja strajkuje, ty nie strajkujesz, oraz wzięcie głodem i tak dość ubogiej grupy zawodowej przez "prawo" i "sprawiedliwość". Tak!
    Matury się odbędą.
    Rekrutacja na studia równiez.
    W pokojach nauczycielskich będzie rozłam.
    Rząd odniósł kolejne "zwycięstwo" - zamieszał, skłócił, pokazał kto tu jest góra.
    Szkoła będzie inna. Nie wierzę w powodzenie wrześniowego strajku - o ile do niego dojdzie.
    Nauczyciele są rozgoryczeni.
    Część z nich ( jak myslicie którzy najlepsi czy niekoniecznie) odejdą z zawodu. Do pracy raczej nie przyjdą nowi, co przy kulminacji rocznika będzie dość ciekawym doświadczeniem dla pierwszoklasistów i dyrektorów szkoł.
    Szacunek spadnie do zera. Byle rodzic wykrzyczy i wyżyje się na belfrze, ze dziubdziuś to czy tamto.
    Będzie się łatwało dziury emerytami ( o ile zechcą pracować) niezwiązanymi ze szkoła i uczniami, osobami przypadkowymi.
    Ten fatalny proces edukacji da sie odczuc po latach. Tylko czy komus zalezy, zeby było inaczej? Ciemnym, xle wykształconym społeczeństrwem łatwiej manipulować. Historie mozna zakłamac ( tfurcom Solidarności byli wszakże bracia Kaczyńscy). Biologii nauczać w sposób przestarzały ( po co komu aktualna wiedza, nie daj Boże uczeń zapyta o cos niewygodnego). Jednak w każdej populacji jest grupa myslących, mądrych, inteligentnych. Ci pójda do szkoł niepublicznych, które rozwina skrzydła. Tam, będzie się uczyło także prawdziwej, niezakłamanej historii, matematyki, języków obcych, biologii i chemii. Za niemałe pieniądze. I ci ludzie po zakończonej edukacji opuszcza zasciankową ciemna Polskę.
    Pesymistyczny scenariusz? Nie, realistyczny. I chciałabym sie mylić.
  • black.emma 25.04.19, 23:22
    Byle rodzic i dziubdzius? Nie umiesz sie komunikować bez agresji? Słabiutko.
  • sarah_black38 26.04.19, 09:08
    iwoniaw napisała:

> Będzie się łatwało dziury emerytami ( o ile zechcą pracować) niezwiązanymi ze s
    > zkoła i uczniami, osobami przypadkowymi.

Tak jak pisałam w którymś z wątków jestem poważnie chora, to za mnie dyrektor zatrudnił po miesiącu poszukiwania emeryta pod siedemdziesiątkę. Nie chcę źle pisać o kolegach po fachu, powiem tylko, że pan pół lekcji sprawdza obecność i wpisuje ręcznie temat do dziennika elektronicznego. Jest to starsza osoba, niezbyt sprawnie ogarniająca technologię informatyczną ... z całym szacunkiem dla starszych nauczycieli ... ale tacy będą uczyć teraz w szkole, bo młodzi energiczni, kreatywni i twórczy nie przyjdą.

--
    Poddasze...
  • iwoniaw 26.04.19, 09:45
    iwoniaw napisała

gwoli ścisłości - przekleiłam agatę wink

Tak jak pisałam w którymś z wątków jestem poważnie chora, to za mnie dyrektor zatrudnił po miesiącu poszukiwania emeryta pod siedemdziesiątkę.

To podobnie jak u mojego dziecka w podstawówce, z tym, ze tam matematyczka szczęśliwie nie zachorowała, a po prostu zmieniła pracę i poszła do Demonicznej Korpo. Młoda osoba, świetna matematyczka. Dyrekcja zatrudniła na jej miejsce emerytkę. W październiku, po długich poszukiwaniach i rozsyłaniu wici, czy ktoś ze znajomych znajomych nie zna kogoś, kto by przyszedł pracować. Ogłoszenie o wakacie wisiało na stronach BIP i kuratorium cały czas, ale jakoś nikt nie przychodził. No więc koniec końców jednak jedną nauczycielkę udało się zastąpić inną. Też - szczęśliwie - niezłą, ale do przyjęcia posady namawianą gorąco, pani nie dobijała się drzwiami i oknami. Zgodziła się podpisać umowę na rok (bieżący). Bardzo ciekawa jestem, czy na kolejny też się zgodzi, czy ma jakby dość, zwłaszcza teraz, po strajki i zwłaszcza, że jednak ma emeryturę, a jeśli zechciałaby dorobić korepetycjami, to raczej też nie miałaby z tym problemu. To jest realny problem, który władze bagatelizują, a przecież ci emeryci, nawet jeśli się podejmują uczyć "przed siedemdziesiątką", to nie będą pracować do setki...

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • me-lissa 25.04.19, 21:36
    W moim liceum od września zabraknie kilkunastu nauczycieli.. tych najlepszych, opiekunów olimpijczyków (rzeczywistych opiekunów), językowców na dobrym i bardzo dobrym poziomie. Szkoda. Dziecko, przyszłoroczna pierwszoklasistka, pojdzie do szkoły społecznej - z rejonowej bardzo porządnej podstawowej gdzie miała iść też odejdą najlepsi ( znam tam część kadry, po części zawodowo, po części towarzysko)
  • me-lissa 25.04.19, 21:49
    Aaa, ja dziś zostałam łamistrajkiem. Choć moi maturzyści przychodzili z ciastem, pisali, dzwonili, mówili że popierają choćby nie wiem co. Ale kilka osób z klasy wychowawczej idzie na studia do Oxbridge. W zasadzie już przyjęci, muszą tylko napisać egzamin maturalny. W terminie. Nie mogłam im tego zrobić. Ja też od września odchodzę.
  • mama.nygusa 25.04.19, 22:29
    Dlaczego od wrzesnia, a nie wczesniej?

Nie mogłam im tego zrobić.
    Ladnie z twojej strony.

--
  • arwena_11 25.04.19, 22:30
    I jesteś pewnie z siebie dumna, że ich tak w niepewności trzymałaś? Nie mogłaś zrobić tego wcześniej?
  • me-lissa 25.04.19, 22:43
    Od września bo nie chcę zostawiać młodszych klas tak zupełnie na lodzie. Nawet kiedy byłam w ciąży dociągnęłam, ostatkiem sił, do końca semestru. Nie jestem z siebie dumna, ale z innych powodów niż myślisz, Arweno.
  • arwena_11 25.04.19, 23:14
    Ja się nie pytam o odejście, tylko o klasyfikacje. Dlaczego czekałaś do dzisiaj, zamiast pozwolić im spokojnie bez nerwów spędzić Święta?
  • me-lissa 26.04.19, 00:17
    Bo zdradziłam swoich kolegów. Współpracowników. Przyjaciół. Bo ta decyzja ( nie moja jednostkowa rzecz jasna) być może pogrzebała szanse polskiej publicznej edukacji. Bo zawsze marzyłam że córka będzie się kiedyś uczyć w moim liceum. Teraz wybierzemy szkołę społeczną lub British School. A moi uczniowie do ostatniej chwili zapewniali o swoim poparciu, mimo wszystko.
  • buursztynka.80 26.04.19, 00:34
    me-lissa przytulam sad
  • nangaparbat3 25.04.19, 22:11
    "Calym sercem" bylaś, a teraz okazujesz pogardę.
    A ja myślę, że klasę czlowieka poznać między innymi po tym, jak traktuje przegranych.

--
  • howards_end 25.04.19, 22:29
    Nie czuję się przegrana. Przeciwnik nie respektował zasad gry. Jako strajkujący nauczyciele musieliśmy przestrzegać prawa, rząd mógł je naginać zmieniać łamać. Robił co chciał byle uciec od problemu. Czas było przerwać tę zabawę w kotka i myszkę, i pokazać kto jest bardziej odpowiedzialny i komu bardziej zalezy na uczniach.

Moja motywacją nie były pieniądze, ale chęć by nasz protest był zauwazony i pokazanie że źle się dzieje ze szkołą. Ten cel został osiągniety. No i Zalewska nie spogląda na mnie z plakatów wyborczych. To tez jest pewna wartośćsmile
  • mama.nygusa 25.04.19, 22:32
    Czas było przerwać tę zabawę w kotka i myszkę, i pokazać kto jest bardziej odpowiedzialny i komu bardziej zalezy na uczniach.

Ale to nie wy zdecydowaliscie o przerwaniu strajku, tylko ktos ku waszemu ogolnemu zaskoczeniu to zrobil.
    Slyszalas ten wczorajszy entuzjazm z lodzi?

--
  • howards_end 25.04.19, 23:01
    Takie są zasady legalnego protestu. Ktoś go ogłasza i ktoś go zawiesza, to chyba dość oczywiste? I Nie każdemu ta decyzja musi się podobać.
  • arwena_11 25.04.19, 23:15
    Każdy podobno miał prawo decydować kiedy strajkuje i jak długo.
  • little_fish 25.04.19, 23:53
    Dlaczego podobno? Tak, można strajkować dowolnie długo /krótko, ale w czasie trwania strajku.
  • nangaparbat3 25.04.19, 22:40
    Ja się czuję sad
    Może to jakaś pociecha, że przeciwnik fauluje, ale slaba.
    lepsza to bilboard, który mjam jadąc do pracy
    https://marketingprzykawie.pl/wp-content/uploads/2019/04/anna-zalewska-miliony-europarlament.jpeg

--
  • ola5488 25.04.19, 22:58
    Rząd mógł zmieniać zasady gry (prawo) i to robił.
  • prophetess.pl 25.04.19, 22:53
    A co się stało z funduszem strajkowym?
  • alicia033 25.04.19, 23:00
    a ty, betty_bum, ile wytrzymałbyś bez pensji (zwłaszcza na poziomie tych nauczycielskich?)
    Ile wpłaciłaś na fundusz pomocy strajkującym?

Oprzytomnij i przeproś. Obrzydliwy jest twój post.
  • volta2 25.04.19, 23:20
    ja wytrzymałam 10 lat, bardzo sobie chwaliłam ten czas bez pensji nauczycielskiej

na fundusz strajkowy nie wpłaciłam i nie zamierzam, wystarczająco sporo kosztowało mnie zapewnienie animacjii dziubkom osobistym
  • makinetka82 26.04.19, 17:00
    serio? Strajkowałaś /rzuciłaś pracę i nie dostawałaś z innego tytułu ŻADNYCH pieniędzy, i bardzo sobie chwaliłaś ten czas?

--
    Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wk...ć to już żaden problem big_grin
  • anorektycznazdzira 26.04.19, 00:33
    Bez sensu i bez logiki.
    Nie masz szacunku, bo ktoś został zrobiony w lewo przez kogoś innego? I z yego powodu nie masz szacunku do ofiary?
    Jeszcze mi powiedz, że szacunek ci się przeniósł na nierząd, bo tak ich extra rozegrał. Zupełnie jak niepełnosprawnych i młodych lekarzy.

--
    '[Zwierzęta: I to zadziała???] Nie!!! A nawet tak!!! Maurce, powiedz im. [Maurice: Tak z 50%...] by król Julian
  • makinetka82 26.04.19, 16:59
    "Dali się rozegrać jak dzieci. więc niech sobie klepią swoją biedę. "

Żałosne.

--
    Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wk...ć to już żaden problem big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.