Dodaj do ulubionych

Migrena - co Wam pomaga?

27.04.19, 21:35
Właśnie skończyłam 48 godzinny epizod. Wcześniej nigdy migrena nie trwała u mnie dłużej niż dobę. Co Wam pomaga - mam na myśli nie tylko leki? Tylko proszę o odpowiedzi od osób faktycznie mających migreny, a nie zwykły ból głowy (to w kontekście rad, które kiedyś usłyszałam - idź na długi spacer albo uprawiaj seks smile).
Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 27.04.19, 21:38
    Tu masz wątek z zeszłego roku i dużo porad:

forum.gazeta.pl/forum/w,567,166789256,166789256,jak_sie_miewaja.html
  • rosapulchra-0 27.04.19, 21:44
    Tryptany, ale i tak muszę z nimi brać paracetamol i codeinę.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • milamala 27.04.19, 21:51
    rosapulchra-0 napisała:

> Tryptany, ale i tak muszę z nimi brać paracetamol i codeinę.

Dlaczego bierzesz jeszcze do tego paracetamol i codeïne? Paracetamol to dosc slabiutki lek jest.
  • rosapulchra-0 27.04.19, 22:00
    Razem z codeiną bardzo mi pomaga.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • rosapulchra-0 27.04.19, 22:01
    Razem z codeiną bardzo mi pomaga.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • livia.kalina 27.04.19, 23:39
    Ja tez biorę paracetamol+codeine. Konkretnie Solpadeine musujące (bo szybko działa a czas w przypadku migreny ma kluczowe znaczenie).

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • ajaksiowa 28.04.19, 07:19
    Mnie też pomagało picie wody mineralnej małymi łykami ale często.

--
    ,,Czy wyzwolenie społecznei ekonomiczne jest możliwe bez przemocy?Nie.Czy jest mozliwe z uzyciem przemocy?Nie,,
  • black_magic_women 29.04.19, 19:04
    livia.kalina napisała:

> Ja tez biorę paracetamol+codeine. Konkretnie Solpadeine

I ja. To mój lek na "specjalne bóle", także zęba itp.
    >
  • kamien.na.dnie 30.04.19, 23:07
    Tryptany? To trzeba ser żółty wcinać...
  • minniemouse 30.04.19, 23:58
    kamien.na.dnie napisał(a):
    > Tryptany? To trzeba ser żółty wcinać...

no niestety to tak nie pracuje. żółte sery zawierają tyramine która powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych w mózgu. ma wiec dokładnie odwrotnie działanie niż tryptany.

Minnie

--
    Superhero strój na wesele dla dziecka?...

Wpadnij, zapraszam!...
  • milamala 27.04.19, 21:50
    Niestety tylko sumatriptan. Mnie nic naturalnego nie pomaga. Ciesze sie jak sumatriptan pomoze, bo czasem i on nie daje rady, ale przynajmniej zmniejsza natezenie. Kiedys zapomnialam leku i siostra poratowala mnie jakims lekiem przeciwbolowym narkotycznym. Odlecialam, ale jak sie juz wreszcie obudzilam to choc z glowa ciezka jak olow to przynajmniej juz nie bolaca. Ale tego na dluzsza mete nie polecam. Bo czlowiek przespi cale zycie. Slyszalam o tym, ze medycyna chinska (akupunktura) moze niektorym pomagac, a i ponoc jakis rodzaj hipnozy tez na niektorych moze zadzialac. Ja niczego takiego nie probowalam wiec nie mam doswiadczenia.
  • cherry_lady007 27.04.19, 21:57
    Z naturalnych metod to nic mi nie pomaga, przez jakieś 2 lata miałam migrenę przewlekłą której ataki kończyły się wizytami w szpitalu na neurologii, żadne tryptany, leki przeciwpadaczkowe (nie mam padaczki), ani naprawdę nic mi nie pomagało. W styczniu tego roku zdecydowałam się na krioterapię (2 serie po 5 mrożeń) i wreszcie uwolniłam się od przewlekłej migreny, ataki są 2-3 razy w miesiącu.
  • elf1977 28.04.19, 21:25
    Czy możesz coś więcej napisać o tej krioterapii? Je również cierpię na przewlekłe migreny, tryptany przestają działać.
  • cherry_lady007 28.04.19, 21:54
    Mnie na krioterapię skierował chyba z dziesiąty neurolog, u którego byłam bo już naprawdę nie wiedziałam co robić. Ja byłam raz w styczniu po pięć sesji, i raz w lutym też na pięć wejść, pierwszy raz wchodzi się do kriokomory na 1,5 min, drugi na 2 min, a trzeci raz i następne na 3 min. Po tych wejściach w styczniu poprawa była ale słaba, po drugiej turze w lutym było (i odpukać jest) znaczna poprawa. Lekarz mówił mi, że jeszcze z powodzeniem w leczeniu migreny stosowana jest akupunktura, ja jak na razie nie próbowałam bo po krio poki co jest dobrze. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało.
  • kropka_kom 28.04.19, 23:06
    mi akupunktura nie pomogła
  • minniemouse 29.04.19, 09:24
    kropka_kom napisała:
    > mi akupunktura nie pomogła

mi tez nie

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • elf1977 29.04.19, 09:21
    Czy to musi być jakaś specjalna odmiana komory, czy można sobie samemu znaleźć i iść do jakiejkolwiek. Może to naiwne pytanie, ale wcześniej o tej metodzie nie słyszałam. A bóle mam coraz gorsze i dłuższe, naprawdę nie wiem, co zrobić.
  • cherry_lady007 29.04.19, 09:54
    Wiem coś o tym bo byłam w bardzo podobnej sytuacji, ciężko mi było w ogóle funkcjonować. Ja przed wejściem do komory musiałam porobić sobie kilka badań m.in. rtg kręgosłupa szyjnego, rezonans magnetyczny i nie pamietam co jeszcze, zlecił mi to neurolog. Kriokomora chyba może być dowolna, gdy ja chodziłam to była dziewczyna ze SM, dużo starszych osób ze zwyrodnieniami stawów. Ja naprawdę polecam spróbować, nic się nie traci a można wiele zyskać. Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic to mogę Ci polecić miejsce gdzie ja byłam.
  • elf1977 29.04.19, 11:54
    Niestety, jestem z Warszawy. Rezonans kręgosłupa i głowy już robiłam. Poszukam czegoś.
  • boo-boo 27.04.19, 22:12
    Mnie pomaga ( ale nie wyklucza bólu) stanie pod prysznicem z twarzą pod ciepłą wodą- oczywiście strumień tak kieruję żebym mogła oddychać przez nos. Oprócz tego ketonal i to zaraz na początku jak tylko poczuję, że mnie już łapie.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • larix_decidua77 28.04.19, 17:25
    Potwierdzam ale woda musi być naprawdę gorąca i trzeba długo stać.
  • minniemouse 29.04.19, 09:22
    larix_decidua77 napisał(a):
    > Potwierdzam ale woda musi być naprawdę gorąca i trzeba długo stać.

nie prosciej polozyc sobie elektryczna poduszke ma twarz?

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • boo-boo 29.04.19, 19:33
    Woda dodatkowo ma efekt masujący.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • minniemouse 30.04.19, 00:30
    boo-boo napisała:
    > Woda dodatkowo ma efekt masujący.

aha. no ale np ja nie mam siły stać podczas napadu migreny wiec dla mnie taka terapia odpada,
    poza tym ja z tych na których tylko lód i zimno działa. obkładam się wiec workami z lodem. w kostkach.

minnie

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • lauren6 27.04.19, 22:16
    Tryptany i sen.
  • miruka 27.04.19, 22:20
    Zolmiles
  • the_silly_lily 27.04.19, 23:28
    Mi pomaga;
    - brać prochy jak tylko poczuje pierwsze "ćmienie" - jak się rozkręci to po ptokach, mam wrażenie, że mogę brać prochy wiadrami, a i tak nie czuję wyraźnego efektu,
    - najgorszą część ataku przespać (mi to pomaga ominąć etap wiszenia nad muszlą klozetową i przysypiania na dywaniku w łazience),
    - pić duuuuuże ilości wody - z obserwacji mi wynika, że znaczna część moich migren jest poprzedzona obniżoną podażą płynów
    Pozdrawiam.
  • katie3001 28.04.19, 07:32
    Mam 2 rodzaje migren. Klasyczną i z aurą. Na klasyczną to tryptany. A migreny z aurą (miałam od 8 roku życia) spowodowane były zbyt wysokim poziomem homocysteiny. Zbiłam to skończyły się ataki.
  • kropka_kom 28.04.19, 13:44
    jak to zbić?
  • katie3001 28.04.19, 19:48
    Kwas foliowy w postaci zmetylowanej, b12 w postaci metylokobalaminy, b6 jako fosforan 5-pirydoksalu. Tylko wysoka homocysteina to skutek czegoś innego i dobrze też poznać przyczynę.
  • kropka_kom 28.04.19, 23:07
    czy te leki są dostępne bez recepty?
  • katie3001 29.04.19, 06:50
    Tak ale ciężko je znaleść w aptece. To nie są leki a suplementy. Poszukaj produktów firmy Swanson. Są też na allegro produkty np. z usa dla osób z zaburzoną metylacją bo to wtedy trzeba przyjmować takie formy. Ale przede wszustkim zbadaj poziom homocysteiny. Bada go się na czczo i krew musi być natychmiast przewieziona do laboratorium - dlatego nie kazdy punkt pobrań może to zrobić. Pomimo normy do 13, poziom homocysteiny powinien nie przekraczać 8. Ja dodatkowo przeszłam na dietę bezglutenową.
  • minniemouse 29.04.19, 08:54
    katie3001 napisała:
    Mam 2 rodzaje migren. Klasyczną i z aurą

migrena klasyczna to jest własnie ta aura, dawniej zwana klasyczna.
    ta bez aury nazywa sie po prostu migrena bez aury.

Minnie

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • wlazkotnaplot 28.04.19, 07:45
    Ibuorofen ale szybko, jak tylko ból się zaczyna. Pomaga, cała reszta rozrywek pozostaje, u mnie napięcie mięśni karku i bywa że drżenie, pobudzenie.
  • quelquechose 29.04.19, 11:50
    Jeśłi masz dużo napięć mięśniowych podczas migreny to szczerze polecam fizjoterapię tych rejonów - ja chodzę regularnie (teraz już rzadziej), bo to z czasem się pogarsza, jeśli zostawić samemu sobie.

--
    http://dl10.glitter-graphics.net/pub/496/496480jrt694jsq1.gif
  • asia-loi 28.04.19, 09:06
    Tryptany. Idź do neurologa, bo to jest specjalista od migren, tylko takiego co ma pojęcie o migrenach (nie każdy neurolog ma).
    Wejdź na forum migrena na gazecie.pl, tam jest wątek przyszpilony u góry strony, jaki lekarz w jakim mieście jest dobry w leczeniu migreny, a i samo forum to kopalnia wiedzy i dobrych rad.
    Linka nie wkleję, ponieważ piszę teraz z tabletu i z tabletu nie umiem.

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • memphis90 28.04.19, 09:11
    U mnie akurat ketonal, jak wezmę odpowiednio szybko, to się ból nie rozkręca. Na szczęście nie muszę tryptanow. Ale podobno dobrze wspomagająco (profilaktycznie) działa koenzym Q10, wrotycz maruny i magnez, ale to przy stałej suplementacji.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • valla-maldoran 28.04.19, 11:38
    Akupunktura. Na mnie leki przeciwbólowe wtedy nie działają, ani tramal, ani maryśka. Po trzydziestu latach z migrenami, które ścinały mnie z nóg, wreszcie mam prawie z głowy. Pierwszą serię igiełek miałam z sześć lat temu, potem jeszcze trzy. W tym czasie może trzy, cztery ataki migreny.
  • asia-loi 28.04.19, 13:48
    valla-maldoran napisała:

> Akupunktura. Na mnie leki przeciwbólowe wtedy nie działają, ani tramal, ani maryśka.

A tryptany próbowałaś? Tryptany to nie są leki przeciwbólowe, one zwężają rozszerzone naczynia krwionośne w mózgu i wtedy migrena ustępuje. Dlatego leki przeciwbólowe nie pomagają na migrenę.

--
  • valla-maldoran 29.04.19, 08:49
    asia-loi napisała:

> A tryptany próbowałaś? Tryptany to nie są leki przeciwbólowe, one zwężają rozsz
    > erzone naczynia krwionośne w mózgu i wtedy migrena ustępuje. Dlatego leki przec
    > iwbólowe nie pomagają na migrenę.
    >
    Próbowałam, bez efektu. Jednak wolę igiełki, niż pakowanie się chemią.
  • valla-maldoran 29.04.19, 10:43
    Ja mam jeszcze fibromialgię, więc jak się razem zbierze, to jest hardkor. Żołądek i wątroba zaczęły mi się buntować, dlatego przestawiłam się na aku.
  • ms.piggy 28.04.19, 14:25
    Nimesil, ale tylko pół saszetki (wiem, że nie cieszy się zbyt dobrą sławą, ale mi pomaga błyskawicznie)...a rada seks albo spacer, to chyba od kogos, kto nigdy migreny nie miał
  • ponis1990 02.05.19, 14:47
    Potwierdzam, jak słyszę ,,no to wyjdź z nami, na powietrzu będzie ci lepiej" czy tam inne ,,przesadzasz, jak tak może głowa boleć" to chcę ugryźć big_grin

--
    Lubię placki
  • olianka 28.04.19, 17:21
    Zolmiles

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/relgiei3660smowx.png
  • piataziuta 28.04.19, 17:43
    Nie miewam migren, ale mają je: mój facet, jego ojciec, ciotka i babcia.
    Każde z nich nie jada czekolady, nie pija czerwonego wina, unika serów i cytrusów typu grejpfrut, pomelo, mango, skórka cytrynowa/pomarańczowa, tudzież orientalnych "trudnych" przypraw typu anyż i innych intensywnych dziwnych (jalapeno, trawa cytrynowa są ok).
    Mimo wszystko, miewają migreny w momentach dużych zmian pogody, tudzież po sytuacjach stresowych (mniej).
    Leku na to nie ma podobno (a rodzina lekarzy).
  • piataziuta 28.04.19, 17:47
    Ps. Tryptany przy "prawdziwej" migrenie nie działają. Tym bardziej nie działa ketonal.
    "Ibuprofen" mnie rozbawił. Ludzie mylą migrenę z bólem głowy.
  • boo-boo 28.04.19, 19:30
    Nie- nie mam bólu głowy. Mam migreny- odpowiednio szybko wzięty i w podwójnej dawce ketonal daje radę.
    Równie dobrze bym mogła napisać, że apap nie działa na inne bóle bo na mnie w ogóle nie działa- mogłabym zjeść kilka opakowań i co najwyżej bym się może zatruła. Nie pitol więc.

--
  • olianka 28.04.19, 19:39
    Myślę, że doktor Czapinski z krakowskiego Centrum Leczenia Padaczki i Migreny ma w tym zakresie "nieco" większą wiedzę. Tryptany działają, ale nie na każdego. Bo z migreną jest jak z atopowym zapaleniem skóry - niestety każdy musi na sobie wypróbować pół apteki zanim znajdzie coś, co ułatwi mu życie.

--
  • piataziuta 28.04.19, 20:10
    Sądzisz, że doktor Czapiński ma "nieco" większą wiedzę, od dwójki innych doktorów, którzy osobiście doświadczają migren plus dwójki osób z ich rodziny - na których od lat testowali różne metody?
    Czy doktor Czapiński doświadcza sam migren?
    Czy tylko daje teoretyczne wskazówki?
  • memphis90 28.04.19, 20:25
    Powiedz od razu ze tylko dwojka prawdziwych doktorów i dwoje powinowantych z rodziny prawdziwych doktorów doswiadcza jedynie prawdziwych migren, a całą resztę świata po prostu łeb napier..ala. A najlepszą specjalistą od migren jest rzekoma żona/synowa/ żona wnuka czy innego bratanka jedynie prawdziwych doktorów z jedynie prawidziwą migreną.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • olianka 28.04.19, 20:26
    Tak, tak właśnie uważam. Podobnie jak moja onkolożka ma większą wiedzę o raku niż ja, chociaż ona nie chorowała, a ja tak. Na tym polega specjalizacja i skądś tytuł doktora nauk medycznych.

--
  • piataziuta 28.04.19, 21:08
    To tak uważaj dalej. Grunt, że ci pomaga.
  • katie3001 28.04.19, 21:32
    Na mnie nie każdy tryptan działal. Kiedyś miałam taki w listku pod język. Nie działal.
  • memphis90 28.04.19, 19:53
    >Ps. Tryptany przy "prawdziwej" migrenie nie >działają. Tym bardziej nie działa ketonal.

Tak, tak, jasne, jesteś jedynym wyjątkowym plateczkiem śniegu i jako jedyna na świecie masz migreny uncertain Wszyscy inni mają "nieprawdziwe" migreny.

--
  • piataziuta 28.04.19, 20:13
    Nie miewam migren.
    Pisałam o tym w pierwszym zdaniu, pierwszego mojego posta w tym wątku.
    No, ale żeby to wiedzieć, trzeba by chcieć czytać.
    Jak wiadomo, większość ma tu z tym problemy...
  • memphis90 28.04.19, 20:20
    Ach, wybacz, rzeczywiście, to o mezu/tesciu/ciotce męża/babce teścia był Twój post. W związku z powyższym jako żona, synowa, znająca w dodatku babcię i ciotkę najlepiej wiesz na czym polega migrena, kto ją ma i jak się ją leczy, a mój post z automatu traci rację bytu. Jesteś jedynym wyjątkowym plateczkiem śniegu mającym męża/tescia/innego odległego powinowatego z migreną, inni mają nieprawdziwych powinowantych z nie prawdziwymi migrenami.

--
  • disco-ball 28.04.19, 23:04
    Ja biorę apap. Na migrenę.
  • minniemouse 29.04.19, 09:05
    piataziuta napisała:
    Ps. Tryptany przy "prawdziwej" migrenie nie działają. Tym bardziej nie działa ketonal.
    > "Ibuprofen" mnie rozbawił. Ludzie mylą migrenę z bólem głowy.

Piataziuta nie jest prawda to co piszesz.
    każda migrena jest bardzo indywidualna, i chociaz znakomitej większości takie pikusie jak aspiryna, ibuprofen nie pomagają to zdarzają sie szczęśliwcy którym wystarczy zażyć aspirynę i PRAWDZIWA migrena po tym im przechodzi. ba, zdarzają sie szczęśliwcy którym wystarczy położyć sie spać i budzą się bez migreny.
    naprawdę.
    Tryptany oczywiście ze są skuteczne na napady migrenowe, ale tylko tak ok 70%-89% migrenowców odczuwa ulgę od nich.
    znacznie bardziej skuteczne jest połączenie tryptanu z lekiem przeciwbólowym (ale nie wolno łączyć z tramadolem!) - ale z jakimi i czy mozna należy spytać sie swojego lekarza.

Minnie
    --

Wpadnij, zapraszam!...
  • minniemouse 29.04.19, 09:09
    70-80%

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • snakelilith 29.04.19, 13:05
    Tak minnie, mnie pomagała aspiryna i tylko aspiryna, ale to było w czasach przedtryptanowych. Nosiłam aspirynę ze sobą na okrągło i nie wychodziłam bez niej z domu. Ale moja migrena skończyła się, gdy odstawiłam po kilkunastu latach brania hormonalną antykoncepcję. Związek był dla mnie zakoczeniem, bo nie było tak, że migreny zaczęły się natychmiast po wzięciu pigułki, a trochę to trwało. Dziś mam raczej rzadko ból głowy, czasem na zmianę pogody, czasem związany z napięciem mięśni, a czasem z niewiadomych przyczyn, ale różnica do migreny jest mi bardzo dobrze znana. Piataziuta bełkocze.
  • piataziuta 29.04.19, 14:54
    Pisząc o "prawdziwej" migrenie (napisałam to używszy cudzysłowu) miałam na myśli to co widzę u swojego faceta w skrajnych wypadkach:
    wymioty, zaburzenia widzenia, doba wycięta z życiorysu, wcześniej silna aura powodująca, że zachowuje się jak inny człowiek.
    Nie twierdzę, że komuś na to nie mogą pomagać tryptany, ale aspiryna, ibuprofen? Serio?

Z drugiej strony, znam też sporo osób, które "migreną" nazywają zwykły ból głowy, nie zdając sobie sprawy jak wyglądają prawdziwe migreny, z "wodotryskami".
  • snakelilith 29.04.19, 17:15
    piataziuta napisała:

> Nie twierdzę, że komuś na to nie mogą pomagać tryptany, ale aspiryna, ibuprofen
    > ? Serio?

A dlczego niby, pani wszystko wiedząca? Aspiryna, ibuprofen i paracetamol to są leki o konkretnym działaniu i tylko dlatego, że są bez recepty i ludzie łykają to na wszelkie mniejsze, czy większe dolegliwości, nie oznacza, że nie są to leki skuteczne i w indywidulanych przypadkach działają także na migrenę. Tym bardziej, gdy ktoś zna swoją migrenę i weźmie te leki wystarczająco wcześnie zanim migrena się rozhuśta. Jak ktoś już wymiotuje, to znaczy zwykle, że jest o wiele za późno na cokolwiek. Dlatego ja moją aspirynę miałam cały czas przy sobie i dziękowałam Bogu, gdy wypuszczono w latach 90-tych na rynek aspirynę do gryzienia, bez popicia, bo wtedy udawało mi się przeciwdziałać w każdym momencie, nawet na ulicy, gdy tylko zaczynałam czuć ucisk za lewym okiem, bo tak zaczynała się u mnie aura. I też nie zawsze działało, ale w jakieś 50% przypadków, a to zawsze była poprawa. Ale nie od dzisiaj wiadomo, że lekarze są fatalnymi pacjentami, więc jak bagetelizują pierwsze objawy, to nic im faktycznie może nie pomagać. Ciekawe jednak, że akurat ty chcesz poczuczać innych, skoro sama nigdy tego nie miałaś i NIE WIESZ czym różni się migrena od zwykłego bólu głowy.
  • ponis1990 02.05.19, 14:51
    No ok, to ja miewam wszystko to co opisałaś wyżej - wymioty, mroczki, doba wyjeta z zyciorysu, i czasem zażrę ja odpowiednio wczenie zwykłymi przeciwbólowymi - ale tylko, jak zdażę. Nie próbowałam nigdy nic mocniejszego bo to przytrafia mi sie tylko kilka razy do orku, wiec do przeżycia uważam

--
    Lubię placki
  • boo-boo 29.04.19, 19:34
    Jak ja bym chciała położyć się spać i wstać bez migreny. Raz spróbowałam- całą noc i kolejny dzień mi łeb rozrywało do późnej nocy.

--
  • minniemouse 29.04.19, 09:08
    piataziuta napisała:
    > Leku na to nie ma podobno (a rodzina lekarzy).

o Aimovig (bialka monoklonalne) mniemam nie słyszeli? zaproś ich na moje forum MIGRENA, tam o tym mowa.

Minnie

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • piataziuta 29.04.19, 14:35
    Zapytam.
    Zawsze jak coś czytam o migrenie, to potem pytam i zawsze słyszę, pełne irytacji "Tak, próbowałem. Mówiłem już: NIC NIE DZIAŁA".
  • minniemouse 30.04.19, 01:24
    piataziuta napisała:
    Zapytam.
    > Zawsze jak coś czytam o migrenie, to potem pytam i zawsze słyszę, pełne irytacj i "Tak, próbowałem. Mówiłem już: NIC NIE DZIAŁA".

bo przewaznie tak jest. jesli sa to panstwo w kwiecie zycia czyli tak pomiedzy 25 - 55 lat to szanse sa ze malo co im na te migrene pomoze.
    występowanie migreny by wiek
    a poniewaz nie znam ich i nie mialam szansy zapytac co brali jak brali to tylko przez ciebie moge sie spytac - jak np brali te tryptany? w ulotce jest zalecenie aby nie brac wiecej jesli pierwsza tabletka (dawka) nie pomoze.
    Jesli tak wlasnie czynili, to nic dziwnego ze im "nie pomaga".
    Ja biore nastepne i nastepne az do maxymalnej dziennej dawki i w koncu pod koniec przewaznie zaczyna dzialac. prosta sprawa - jesli to napewno migrena a pierwsz i druga dawka nie dziala ( ta mniejsza) to znaczy naczyna sa ciagle rozszerzone.
    Dodatkowo biore to razem, jak nadmienialam z silnym lekiem p/bolowym. dla mnie skluteczny okazal sie narkotyczny w PL na różowe recepty, a jaki oni biora? ale sam tryptan bez polaczenia z tym drugim lekiem jest b mało skuteczny a sam lek narkotyczny bez tryptanu w ogole nieskuteczny - musi byc mix.
    Druga sprawa, przeważnie tym którym nie pomaga tryptan pomagają dihydroergotaminy.
    Nie wiem co biora twoi znajomi lekarze, ale moze powinni to spróbować.
    jeszcze inna sprawa, niektórym zadziwiająco pomaga po prostu tlen.
    lub jako dodatek do lekow.
    Twoi znajomi moga sie odwazyc by sprobowac operacji plastycznej metoda dr Guyuron
    operacja plastyczna usunie migrene
    czasami skuteczne jest tez przeciecie nerwow z tylu szyi
    tu jest jakas klinika
    temu chlopakowi po przecieciu nerwow z tylu na szyi migreny ustapily w 95%
    dr Ziv Peled

i jeszcze wrócę do aspiryny czy serio pomaga na migreny z "wodotryskami" - serio. jest to bardzo osobnicza sprawa i są to rzadkie przypadki ale zdarza się.
    aura, wymioty, trzęsawki, potworne osłabienie, czasem nawet omdlenia - i na to pomaga zwykła aspiryna. bywa.
    powiem ci, ze sama aspiryna na mnie nigdy nie działa ale tak mniej więcej do 25r.z działały na mnie tabletki z krzyżykiem. potem nie wiem co sie stale ale nagle przestały. i rozpętało sie piekło. nagle nie pomagało nic, nawet te z krzyżykiem brane po 4 naraz, dopóki nie wymyślili tryptanów, i dopóki ja sama nie wpadłam na pomysł aby je brać jednocześnie z p/bólowymi.
    teraz jeszcze są te białka monoklonalne ale kosztują majątek. nie próbowałam, za drogie. US$575 per month (miesiąc)

Minnie

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • alabard 02.05.19, 19:25
    minniemouse napisała:

> o Aimovig (bialka monoklonalne) mniemam nie słyszeli? zaproś ich na moje forum
    > MIGRENA, tam o tym mowa.

Uważasz polskich lekarzy za głąbów jak mniemam.

Koniecznie niech zajrzą na twoje forum, a dowiedzą się nareszcie jak się migrenę leczy w wielkim świecie Kanadzie.

Nie wiem tylko czy z tego oświecenia będą mogli skorzystać, bo erenumab w Polsce jest zarejestrowany tylko do stosowania w lecznictwie zamkniętym, co powoduje, że jest on praktycznie nieosiągalny za żadne pieniądze.
  • nikodem321 03.05.19, 22:46
    alabard napisał:

> minniemouse napisała:
    >
    > > o Aimovig (bialka monoklonalne) mniemam nie słyszeli? zaproś ich na moje
    > forum
    > > MIGRENA, tam o tym mowa.

Minimouse dlaczego polskich lekarzy uważasz za imbecyli?
    Dlaczego uważasz, że Ty - zwykła kobieta od patelni i ściery od podłogi - posiada większą wiedzę niż polscy lekarze?

MIGRENA.
    Dzięki temu forum dowiesz się głupot o jakiś białkach monoklonalnych, o szczepionkach przeciw migrenie.
  • minniemouse 04.05.19, 00:27
    poczytajcie sobie wiec Panowie Bardzo Mądrzy pracujący w Biurze Piaskownic:
    Aimovig/erenumab
    przeciwciało monoklonalne

Minnie

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • nikodem321 04.05.19, 08:56
    minniemouse napisała:

> poczytajcie sobie wiec Panowie Bardzo Mądrzy pracujący w Biurze Piaskownic:

minniemouse, och dziękujemy ci, że uświadamiasz.
    Przecież polscy lekarze to tumany.
    Dzięki tobie pacjenci mogą domagać się leczenia, o którym polski lekarz - bęcwał nie miał pojęcia.

Panowie Bardzo Mądrzy - tak
    Trzeba czytać to co się samemu zamieszcza. Widać nawet tak prosty tekst, jak ulotka dla pacjenta, który musi przejść testy na zrozumiałość, okazuje się za trudny.
    Pierwszy punkt i już się robi trudno.

Aimovig to nie są BIAŁKA monoklonalne tylko PRZECIWCIAŁA monoklonalne. Niby i to i to to są białka. Różnica jest jednak spora.

Używanie wyrażenia SZCZEPIONKA na migrenę świadczy o kompletnej niezdolności czytania ze zrozumieniem nawet ulotki dla pacjenta, która musiała przejść testy zrozumiałości tekstu dla człowieka z ulicy.

Na tym forum są lepsze kwiatki.
    Jakaś laska twierdzi, że pomaga jej klopidogrel, - lek na rozrzedzenie krwi. Tak go opisuje.
    I nikt tego krytycznie nie komentuje!
    Przecież to jest kompletny absurd. Dwa idiotyzmy w jednym zdaniu.
    Na szczęście lek jest na receptę, więc koleżanki nie będą miały szansy wyrządzić sobie krzywdy.

Domyślam się, że powodem, dlaczego na tamtym forum pojawia się tyle głupot jest moderacja.
    Kasujecie pewnie wszystkie wpisy, które nie pasują do obrazka - obnażają głupotę tam zamieszczanych wpisów.
  • minniemouse 05.05.19, 05:02
    nikodem321 napisał:
    Niby i to i to to są białka. Różnica jest jednak spora.

czyli jednak niby jakieś białka to są? lol...

> Używanie wyrażenia SZCZEPIONKA na migrenę świadczy o kompletnej niezdolności czytania ze zrozumieniem

ja tego określenia nie stosuje.
    moze dwa lata temu na samym początku było lekkie zamieszanie co to za rodzaj leku - CGRP, bo stosuje sie go w postaci zastrzyku podskórnego, ale teraz już dokładnie wiadomo o co chodzi - po prostu zastrzyki.
    bywa przy nowych lekach.

> Jakaś laska twierdzi, że pomaga jej klopidogrel, - lek na rozrzedzenie krwi. Tak go opisuje.
    > I nikt tego krytycznie nie komentuje!

a co maja komentować?
    clopidogrel - Plavix jest przeciwpłytkowy czyli tzw blood thinner .

Google:

Plavix 75 mg w tabletkach stosuje się u dorosłych pacjentów w celu zapobiegania incydentom zakrzepowym w przebiegu objawowej miażdżycy (problemy wywołane przez skrzepy krwi i twardnienie tętnic). Plavix zawiera klopidogrel i należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpłytkowymi.
    -

poniżej cytaty z Plavix:
    Rodzaje rozrzedzaczy krwi
    Są d
    wa. Pierwszy nazywany jest antykoagulantem.
    Druga klasa rozrzedzaczy krwi nazywana jest lekami przeciwpłytkowymi.

- stosuje sie w chorobach serca i wylewach. wiec o co chodzi?
    i niektórym to pomaga na migrene, chociaz wciaz nie wiadomo dokladnie dlaczego. ale robi sie w tym kierunku badania

Minnie

--
    Odmienne sposoby pojmowania SV 🧐
  • karola2122 28.04.19, 20:15
    Tryptany na mnie nie działają. Po tych środkach czuję się gorzej, niż bez, i wymiotuję. Działały leki starej generacji - suptrany czy jakoś tak, ale tam bardzo łatwo można przedawkować, bo jest także maksymalna dawka tygodniowa, wynosząca chyba dwie dzienne, a migrena przecież czasami trwa dłużej, niż 2 dni.

Biorę więc Solpadeine na samym początku epizodu (zwykłe tabletki lub kapsułki), i zwykle działa, chociaż często w tym sensie, że przez parę godzin mam spokój, a potem migrena próbuje wrócić, i wszystko od nowa... Ale w taki sposób praktycznie wyeliminowałam ten typ migreny, co wyłącza z życia.

Solpadeine jednak ma kofeinę, więc wieczorami próbowałam brać Antidol (podobny środek, ale bez kofeiny). Ten znoszę trochę gorzej. Aha, i po kodeinie zwykle zasypiam, co też działa pozytywnie na mój stan
  • minniemouse 29.04.19, 09:17
    karola2122 napisał(a):

> Tryptany na mnie nie działają. Po tych środkach czuję się gorzej, niż bez, i wy
    > miotuję. Działały leki starej generacji - suptrany czy jakoś tak, ale tam bardz
    > o łatwo można przedawkować, bo jest także maksymalna dawka tygodniowa, wynosząc
    > a chyba dwie dzienne, a migrena przecież czasami trwa dłużej, niż 2 dni.

napisz to po polsku.
    i co jest ten suptran? nie ma takiego leku.

Minnie

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • karola2122 04.05.19, 11:24
    minniemouse napisała:

>
    > napisz to po polsku.

>
    > Minnie
    >
    >
    Po polsku? Proszę.

mini, jesteś tak małą i tak małostkową, że szkoda na ciebie czasu. Nie będę powtarzać komentarzy innych i napiszę tylko:

SPADAJ
  • minniemouse 05.05.19, 05:18
    karola2122 napisał(a):
    > mini, jesteś tak małą i tak małostkową, że szkoda na ciebie czasu. Nie będę powtarzać komentarzy innych i napiszę tylko:
    >
    > SPADAJ

powtarzać czyich i jakich komentarzy? dostałam normalne.
    nie dość ze najwyraźniej sama nie potrafisz wyjaśnić bełkotu jaki napisałaś w poprzednim poście (bo do nazwy sama w końcu doszłam - pewnie chodzi ci o Sumatryptan lub Sumigra)
    to jeszcze za probe pomocy tobie niegrzecznie mnie objechałaś https://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/p075.gif
    suuuper...

Minnie

--
    Odmienne sposoby pojmowania SV 🧐
  • sasha_m 28.04.19, 22:52
    Tylko solpadeina.
  • disco-ball 28.04.19, 23:01
    Jak tylko pojawia się aura: paracetamol popity kawa i (jeśli mam możliwość) godzina- dwie snu. Potem tylko głowa mnie boli przez jakaś dobę. Bez innych atrakcji.
  • marysia460 28.04.19, 23:22
    Botoks , moja córka miała pół roku spokój , teraz musi powtórzyć .
  • lilia.z.doliny 29.04.19, 07:15
    zomig pod jezyk - najlepiej i najszybciej
    sa jednak lwwostronne ataki lekooporne, zwiazane np z huraganem- wtedy po prostu klade sie w kiblu na 48 i rzygam. To wsxystko, co moge zrobic. To jest koszmar. mysli samobojcze to juz klasyk. na co dzien zapobiegawczo betablokery, ppadaczkowe i sertralina. doraznie zioło.

--
    Znam kilku ludzi, którzy dokładnie wiedzą jak kierować krajem, ale niestety wszyscy już pracują jako taksówkarze.
  • katie3001 29.04.19, 08:02
    Ja dostałam od neurologa lek przeciwwymiotny. A jak nie mam to biorę dwa aviomaryny - tez pomaga.
  • memphis90 29.04.19, 09:03
    Masz leczniczą marihuanę? U Ciebie działa?

--
  • lilia.z.doliny 29.04.19, 10:06
    tak, w kroplach
    dwa razy dziennie w dziaslo, ze tak ujme
    przy froncie pogodowym jednak wymieka i ta metoda

--
    Znam kilku ludzi, którzy dokładnie wiedzą jak kierować krajem, ale niestety wszyscy już pracują jako taksówkarze.
  • memphis90 02.05.19, 11:35
    Ale miałaś te krople za 2700zl? Bo taka mi cena wyskoczyła... Natomiast jestem ciekawa czy ktoś już próbował leczniczej do palenia, bo niedawno weszła i neurolodzy mogą ją zapisywać, w tym również w migrenie.

--
  • lilia.z.doliny 02.05.19, 13:39
    stosuje do palenia, ale nie do konca leczniczą
    to jest roznica? pomaga mi po prostu spalenie jointa
    (ale tez nie zawsze)

--
  • minniemouse 29.04.19, 09:13
    lilia.z.doliny napisała:
    zomig pod jezyk - najlepiej i najszybciej
    > sa jednak lwwostronne ataki lekooporne, zwiazane np z huraganem- wtedy po prost
    > u klade sie w kiblu na 48 i rzygam.

dowiedz sie czy u was jest już dostępny Aimovig- Erenumab i czy jest pokryty. jest diabelnie drogi ale ponoć działa.

Minnie
    --

Wpadnij, zapraszam!...
  • lilia.z.doliny 29.04.19, 10:07
    a co to takuego? moj lekarz mi nie mowil nic na razie. spytam. dzieki

--
  • minniemouse 30.04.19, 01:31
    lilia.z.doliny napisała:
    > a co to takuego? moj lekarz mi nie mowil nic na razie. spytam. dzieki

nowy lek na zapobieganie migrenom.
    wejdź na nasza stronę o migrenie, jest o tym sporo łącznie z "zeznaniami" osoby która była w studiach nad tym lekiem i go osobiście wypróbowywała.
    AIMOVIG/ erenumab

Minnie

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • alabard 02.05.19, 19:52
    minniemouse napisała:

> nowy lek na zapobieganie migrenom.
    > wejdź na nasza stronę o migrenie, jest o tym sporo łącznie z "zeznaniami" osoby
    > która była w studiach nad tym lekiem i go osobiście wypróbowywa
    >
    Jak była "w studiach" to nie wiadomo, czy go w ogóle otrzymywała.
    Te "studia" czyli badania kliniczne są prowadzone zawsze z użyciem placebo i do tego zaślepione - ani lekarz, ani pacjent nie wiedzą czy w pigułce (w tym wypadku w zastrzyku) jest lek, czy jest placebo.
  • minniemouse 03.05.19, 00:23
    alabard napisał:
    > Jak była "w studiach" to nie wiadomo, czy go w ogóle otrzymywała.
    > Te "studia" czyli badania kliniczne są prowadzone zawsze z użyciem placebo i do
    > tego zaślepione - ani lekarz, ani pacjent nie wiedzą czy w pigułce (w tym wypadku w zastrzyku) jest lek, czy jest placebo.

owszem, ale ta osoba go brała. pisałam z pamięci, a ze to było dawno to okazuje się testy nie studia:
    aimovig

Minnie

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • alabard 03.05.19, 10:04
    minniemouse napisała:

> owszem, ale ta osoba go brała. pisałam z pamięci, a ze to było dawno to okazuj
    > e się testy nie studia:

Nie ma czegoś takiego jak "testy", więc nie mogła go brać.
    Tylko badania kliniczne I fazy nie są z placebo i nie są zaślepione. Ale te przeprowadza się na ludziach ZDROWYCH i w ogóle nie ocenia się efektu klinicznego.

Odwoływanie się do wpisu na własnym forum, aby uwiarygodnić swoją wypowiedź jest cokolwiek żenujące.
  • minniemouse 03.05.19, 13:29
    alabard napisał:
    > Nie ma czegoś takiego jak "testy", więc nie mogła go brać.
    > Tylko badania kliniczne I fazy nie są z placebo i nie są zaślepione. Ale te przeprowadza się na ludziach ZDROWYCH i w ogóle nie ocenia się efektu klinicznego.
    > Odwoływanie się do wpisu na własnym forum, aby uwiarygodnić swoją wypowiedź jest cokolwiek żenujące.

gdziekolwiek była, cokolwiek robiła - dostała i podziałało.
    Maagda jest u nas od dawna, jest stała użytkowniczką. mam do niej zaufanie.

ale nie musisz mi wierzyć.
    a wpis ci podałam abyś wiedział o co chodzi, nie żeby uwiarygadniać własną wypowiedz.
    spuść już powietrze z głowy bo jeszcze ci pęknie i kłopot będziesz miał.

Minnie

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • nikodem321 03.05.19, 22:19
    minniemouse napisała:

> alabard napisał:

> gdziekolwiek była, cokolwiek robiła - dostała i podziałało.
    > Maagda jest u nas od dawna, jest stała użytkowniczką. mam do niej zaufanie.
    >
    > ale nie musisz mi wierzyć.
    > a wpis ci podałam abyś wiedział o co chodzi, nie żeby uwiarygadniać własną wyp
    > owiedz.

Oczywiście, że wpis podałaś, aby uwiarygodnić swoją wypowiedź, bo co miałabyś go wklejać.
    Wpis wiarygodnej Magdy, która raz była "w studiach" a raz na "testach"

> spuść już powietrze z głowy bo jeszcze ci pęknie i kłopot będziesz miał.

Czy jak nie będę spuszczał regularnie powietrza z głowy tak jak ty, to będę mieć migreny tak jak ty?
    Jak się spuszcza powietrze z głowy?
    Bo sama rozumiesz nie chcę mieć migren z nadmiaru powietrza w głowie. Ty zapewne wiesz o czym mówię.
  • nikodem321 03.05.19, 22:39
    minniemouse napisała:

> Minnie

W innym wątku nie odpisałaś mi dlaczego miałaś czelność stwierdzić coś takiego mniej więcej:
    "Lekarze w Polsce nie znają Aimovig, jak mniemam".

Należałyby się przeprosiny dla polskich lekarzy od rodaczki z Kanady.
  • asia-loi 29.04.19, 18:46
    lilia.z.doliny napisała:

> zomig pod jezyk - najlepiej i najszybciejsa jednak lwwostronne ataki lekooporne, zwiazane np z huraganem- wtedy po prostu klade sie w kiblu na 48 i rzygam. To wsxystko, co moge zrobic.

A próbowałaś innego tryptanu? Na mnie zomig też nie działał, tylko ja brałam go w tabletkach. Nie działał też Cine, Imigran.
    Mój neurolog poradził mi inny tryptan Relpax 40 (jest jeszcze chyba 80 mg). Mój neurolog mówił mi też, że wielu jego pacjentów migrenowców lepiej reaguje na Relpax niż na inne tryptany. Spróbuj, w opakowaniu są 2 tabletki, kosztuje chyba coś ponad 40 zł, jest oczywiście na receptę.
    U mnie Relpax działał też przeciwwymiotnie, głowa przestawała boleć, ale musiałam się położyć spać, bo czułam się taka dziwnie słaba, splątana, bez sił, ale najważniejsze, że już nie bolało i nie wymiotowałam.
    Na wymioty polecam lek przeciwwymiotny Metoclopramid w tabletkach. Jest tani, czasami sprzedadzą bez recepty, a jak nie będą chcieli sprzedać bez recepty, to przepisze Ci go rodzinny.
    Ja też tak miałam: halny w górach - mam migrenę, sztorm nad morzem - mam migrenę (a mieszkam w Częstochowie) i jeszcze wiele innych, nieznanych mi wywoływaczy migreny.
    Ja na szczęście migreny mam już za sobą, ale ponad 30 lat ciężkich migren spowodowało, że wiem co to znaczy migrena i nieraz żałowałam, że na migrenę się nie umiera.

--
  • lilia.z.doliny 29.04.19, 19:00
    zom8g dziala super, z wyjatkiem migren pogodowych
    kilka razy bralam.inny tryptan, kiedy np naxwakacjach zostalam.bez niczego. zdecydowanie moj jest najskuteczniejszy

--
  • asia-loi 29.04.19, 19:04
    lilia.z.doliny napisała:

> zom8g dziala super, z wyjatkiem migren pogodowych
    > kilka razy bralam.inny tryptan, kiedy np naxwakacjach zostalam.bez niczego. zde
    > cydowanie moj jest najskuteczniejszy
    >

Ok. A na wymioty brałaś Metoclopramid?

--
  • lilia.z.doliny 29.04.19, 20:10
    nic juz nie musze oprocz zomigu
    a jak jest ostra jazda, to nic przeciwwyniotnego nir dziala
    pamietam.daremne wysilki lekarzy, kiedy bylam w ciazy
    rzygalam bite cztery misiace po 20 razy na dobe, bez przerw na sen
    to byl horror, ktorego nie da sie opisac

--
  • rosapulchra-0 30.04.19, 00:39
    Na mnie metoclopramide nie działa. Kilka tygodni temu dostałam domperidone i rzeczywiście jest efekt.

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • minniemouse 01.05.19, 00:17
    rosapulchra-0 napisała:
    Na mnie metoclopramide nie działa. Kilka tygodni temu dostałam domperidone i rzeczywiście jest efekt.

jestes pewna ze to nie byl Dom Perignon? big_grin

Minnie

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • rosapulchra-0 02.05.19, 13:55
    Tak, jestem pewna, a żarcik słabo ci się udał.
    www.tabletwise.com/medicine-pl/domperidone

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • bo1 29.04.19, 07:47
    ewa_2009 napisała:

> Co Wam pomaga - mam na myśli nie tylko leki?

W czasach, kiedy miewałam migreny, zawsze poprzedzała je aura, która pojawiała się na mniej więcej godzinę przed atakiem bólu. Jeśli udawało mi się przed bólem dopaść szybko łóżka i zasnąć choćby na godzinę, to świdrowanie głowy, wymioty i inne atrakcje mnie omijały. No ale jak łóżko było daleko, to swoje trzeba było odcierpieć.
  • memphis90 29.04.19, 09:02
    No skoro wmawiasz innym, że oni to migreny w ogóle nie mają i tryptany NIE mogą działać, bo migrenę ma wyłącznie mąż/tesć/ciotka/babka i leki, które nie są skuteczne w ich przypadku NIE będą działać na nikogo innego (choć nikt inny w ogole nie ma migreny, bo ma ja wyłącznie maz/tesc/babcia/ciotka) — coś, może po prostu przyznaj, że walnelas bzdurę...?

--
  • stwory_z_mchu 29.04.19, 09:33
    Ja od kilku lat zmagam się z migreną - ataki zaczęły się po urodzeniu pierwszej córki - w 95% jest to migrena z aurą (taki migający szybko zygzak - widmo fortyfikacji, drętwienie kończyn, nadwrażliwość na dźwięk i światło, aureole wokół przedmiotów i krawędzi) - u mnie w miarę pomagało:
    1. w czasie, kiedy zaczyna się aura biorę dwa lub trzy leki przeciwbólowe z innych grup (paracetamol + ibuprom + nimesil np).
    2. Wtedy biorę tez sumatryptan (u mnie frimig) (on zaczyna działać po jakimś czasie, dlatego wcześniej biorę te p.bólowe)
    3. Czekam aż przejdzie aura (trwa ok. 15 min-20 min) - jak byłam w pracy to zasłaniałyśmy okna, prosiłam o przesunięcie spotkań etc
    4. Jak mija aura to pracuję (czasami zostaje mi lekki ból głowy, idzie mi gorzej niż w normalny dzień bez migreny, ale jakoś daję radę). W domu muszę się na kilka godzin położyć i odespać nawet taki pokonany atak)
    Jak nie jestem w pracy i mogę iść spać to idę spać. Jak nie mogę to funkcjonuję dopóki nie będę mogła iść spać i później odsypiam.

U mnie jest jeszcze jedna kwestia - po roku takich dość intensywnych migren zaczęła się u mnie przewlekła aura migrenowa - i to dopiero był hardkor, mimo, że głowa nie bolała. przez cały czas (nawet jak miałam zamknięte oczy i próbowałam zasnąć) widziałam coś takiego:
    www.youtube.com/watch?v=wPjHOkSWvRM
    www.youtube.com/watch?v=AgHUr3inYoY
    www.youtube.com/watch?v=eFVevLVAyFs
    + ciągły szum w uszach i nadwrażliwość na dźwięki.
    Na początku myślałam, że mam jakiegoś guza mózgu - np. czasami miałam wrażenie, że ściany wybrzuszają się, a rzeczy powiększają lub pomniejszają jak się w nie wpatruję - zrobiłam RM, ale wyszło ok. Więc zaczęłam myśleć, że mam jakąś schizofrenię albo inny kłopot natury psychicznej, szczególnie, że do tego doszła taka świadomość, że tak naprawdę świat nie jest rzeczywisty i wszystko to sen tongue_out Plus coraz częstsze migreny ze "zwykła" aurą i bólem głowy.
    A później trafiłam do neurolożki i właśnie okazało się, że mam tę przewlekłą aurę z derealizacją, mój mózg nie filtruje części sygnałów tylko je wyolbrzymia. Dostałam leki (u mnie to był lamilept) i życie było super dopóki nie zaszłam w ciążę i musiałam je odstawić tongue_out

--
    Aby zrozumieć rekurencję należy najpierw zrozumieć rekurencję.
  • lilia.z.doliny 29.04.19, 16:54
    później trafiłam do neurolożki i właśnie okazało się, że mam tę przewlekłą aurę z derealizacją, mój mózg nie filtruje części sygnałów tylko je wyolbrzymia. Dostałam leki (u mnie to był lamilept) i życie było super dopóki nie zaszłam w ciążę i musiałam je odstawić

surprised
    tego nie znalam
    alw syndrom.Alicji w krainie czarow raz obskoczylam w aurze i dziekuje indifferent
    a raz przedawkowalam tryptany
    z ktzyza na scianie odskoczyl pan Jezus, zamienil.sie w ciastko imbirowe ze shreka i zaczal do.mnie zjezdzac po futrynie...
    moj chlop potem.sie nadął, ze to.niesprawiedliwe, ze ludzie kupe kasy placa za cos, co ja mam za free

--
  • rosapulchra-0 30.04.19, 00:52
    moj chlop potem.sie nadął, ze to.niesprawiedliwe, ze ludzie kupe kasy placa za cos, co ja mam za free

big_grin
    Największe halucynacje miałam, gdy byłam w szpitalu i dostawałam morfinę.

--
  • stwory_z_mchu 30.04.19, 08:56
    Jak już się dowiedziałam, że to nie jest żaden rak w mózgu to mega mi to pomogło smile
    Podczas przewlekłej aury najfajniejsze było zasypianie - zamykałam oczy i widziałam różne rozbłyski i koła jak na 2 filmiku, czułam się jak na pokazie fajerwerków + szum w uszach jak morze tongue_out
    Ale też spałam bardzo dużo - musiałam się położyć od razu po przyjściu z pracy do domu i spałam do rana - mózg nie wytrzymywał natłoku bodźców. No i jak przychodził do tego stres np. w pracy to migreny z aurą miałam dodatkowo takie, że traciłam przytomność, odcinało mi władzę w nogach etc. Co przy małym dziecku było dość hardkorowe smile
    ps. tryptanów nigdy nie przedawkowałam, ale w czasie studiów przesadzaliśmy z pseudoefedryną - raz przez tydzień nauczyłam się całej topologii przy akompaniamencie Pink Floydów, a ponieważ dodatkowo mam synestezję (widzę kolory liter i muzyki tongue_out) to pomalowałam wszystkie zeszyty z wykładami z topologii na zielono - przed egzaminem musiałam słuchać pink floydów żeby pamiętać to, czego się nauczyłam tongue_out

--
    Aby zrozumieć rekurencję należy najpierw zrozumieć rekurencję.
  • lilia.z.doliny 30.04.19, 09:01
    cel uświęca środki
    podpisano: tez synestetyczka

--
  • minniemouse 30.04.19, 01:38
    ja mam czasami to co na video nr 2 i jeszcze do tego takie zielone placki jak kleksy smile

--

Wpadnij, zapraszam!...
  • lilia.z.doliny 30.04.19, 07:53
    minniw, skorzystalam zcwielu twoich porad jeszcze na migrenie
    m.in. zaczelam. dzielic tryptan na kawaleczki
    mniej zuzywam, a czesto zadziala lepiej niz regulaminowa dawka

--
  • stara-a-naiwna 29.04.19, 10:04
    mi pomogły 2 rzeczy

- rguralne uprawianie sportu - biegałam praktycznie codziennie przez 20 minut (chciałam schudnąc i się okazało, z etaki mam skutek uboczny - dotlenienie - biegałam kilka lat, potem przestałam biegać, bo bolało mnie kolano i po kilku mieisącach migreny wróciły)

- akupunktura - po serii zabiegów miałam spokój na 2-3 lata (i to bardzo poelcam ale trzeba trafić na dobrego specjalistę)

• tol8 29.04.19, 10:50
    Sen w ciemności i cisza w domu.

--
    W weekendy ematka staje się matką.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.