Dodaj do ulubionych

Roszczenia żydowskie na 300 mld zł (447 JUST)

30.04.19, 11:04
Nie wiem komu z Was temat ten jest znany, bo główne media starannie go przemilczają, więc skrótowo go przedstawię.
W maju 2018, Kongres USA przegłosował ustawę 447 Just: www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447/text

Przewiduje ona, że amerykański rząd będzie wywierał presję na (głównie, choć nie tylko) Polskę, by wypłaciła jednej z organizacji żydowskich (znanej jako 'Przemysł Holocaust'), 300 miliardów USD w ramach rekompensaty za pozostawione przez Żydów podczas II wojny, mienie

Oficjalne media o tym nie informowały, ale gdy Minister Spraw Zagranicznych - Czaputowicz, był przez dziennikarzy
pytany, za każdym razem bagatelizował ustawę 447, utrzymując, jakoby Polski ona w ogóle nie dotyczyła.

Innego zdania jest amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo, który oficjalnie podczas szczytu irańskiego w lutym w Wwie,
wezwał polski rząd, do wprowadzenia ustawy o zwrocie mienia żydowskiego:

www.youtube.com/watch?v=ggZuUZVQeik
Jakiś tydzień temu, prawicowy publicysta - Stanisław Michalkiewicz ujawnił na konferencji prasowej w Sejmie,
tajną notatkę z przeprowadzonej w październiku rozmowy telefonicznej, między polskim wyższym urzędnikiem MSZ
a jego odpowiednikiem ds żydowskiej diaspory.

Wynika z niej, że amerykanie napominają polski rząd, by do wyborów po cichu kontynuował pracę nad ustawą,
a po wyborach już oficjalnie. Ze strony polskiego urzędnika, nie padło nawet jedno słowo sprzeciwu.

www.youtube.com/watch?v=p3tJmF_4yik&t=1s
Tyle faktów. Tzw mienie bezspadkowe, to jak z samej nazwy wynika, mienie, dla którego brak spadkobierców. W takim przypadku, w chyba wszystkich prawodawstwach rozwiniętych krajów, przechodzi ono na Skarb Państwa. Zdaniem 'Przemysłu Holocaust', powinno zostać zwrócone w naturze lub pieniądzach jemu właśnie, tylko dlatego, że jego przedstawiciele są również Żydami

Dla lepszego zrozumienia tego absurdu, analogia: ja wystepuję do rządu USA, z żądaniem zwrotu całego majątku,
który pozostawił (zakładam, że bez spadkobierców) Tadeusz Kościuszko, tylko dlatego, że również jestem Polakiem.

Powagi sytuacji dodaje fakt, że 300 mld USD, to równowartość trzech budżetów Polski, więc teoretycznie przez 3 lata
powinniśmy pracować za darmo dla Żydów z organizacji Przemysł Holocaust.

Ponieważ w praktyce doprowadzić by to mogło do wojny domowej, przewiduje się, że PIS będzie chciał kłamać dalej,
a po cichu dogada się z Żydami, że Polska odda część w naturze (kamienice, lasy) a resztę spłacimy w ratach przez np 30 lat

Ciekaw jestem ile z Was zna tą sprawę, a ile czyta o niej pierwszy raz i co o niej sądzicie
--
Śpieszmy się czytać oponentów, nim polecimy ich zakapować
Edytor zaawansowany
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 11:08
    PS W związku z tą najbardziej skandaliczną próbą okradzenia Polski od czasów okupacji hitlerowskiej, środowiska narodowe
    w tym Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, organizują 11 maja w Wwie, marsz 'Stop 447' - przeciwko żydowskim roszczeniom

wprawo.pl/2019/04/04/nie-dla-roszczen-w-warszawie-odbedzie-sie-marsz-przeciw-ustawie-447-wideo/

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 11:14
    PPS Pisząc 'a po cichu dogada się z Żydami' - nie miałem na myśli 'wszystkimi Żydami na świecie od niemowlęcia po staruszków', a tymi z organizacji 'Przemysł Holocaust'. Wolę doprecyzować dla tych, którzy czytają bezkontekstowo

--
  • dramatika 30.04.19, 11:20
    Dzięki Gyubal za ten post, ale wycofaj się z tego "przemysłu holocaust", bo wątek trafi na oślą.
    Przyjmijmy bez szkody dla meritum, że roszczeń żądają amerykańskie organizacje utrzymujące, że działają na rzecz Żydów.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 11:30
    Drobiazg, Dramatiko, ale "Przemysł Holocaust" to nie żaden wymyślony przeze mnie pogardliwy epitet, tylko tytuł książki z 2000 roku, żydowskiego (podkreślam) historyka, Normana Finkelsteina, w której szczegółowo opisuje on, jak na przestrzeni kilkudziesięciu lat 'przemysł' ten się rozwijał

pl.wikipedia.org/wiki/Norman_Finkelstein#Przedsi%C4%99biorstwo_Holocaust

--
  • flegma_tyczka 30.04.19, 18:58
    Oprócz tego, że Pan jest pochodzenia żydowskiego nie ujawnia niczego czego rozsądny człowiek by sam nie wiedział smile Niemniej jednak szacunek, że nie boi się krytykować swoich współbratymców.
    Przykre, że książka o prawdziwie nazywana jest "kontrowersyjną", a autor oczerniany.

--
    Wolność wypowiedzi - dla każdego.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 11:36
    > Przyjmijmy bez szkody dla meritum, że roszczeń żądają amerykańskie organizacje utrzymujące, że działają na rzecz Żydów.

Nie, nie wolno nam się godzić na żadne eufemizmy, bo to za poważna sprawa. Trzeba mówić prawdę, wprost i bez ogródek

--
  • matacznik 30.04.19, 11:23
    gyubal_wahazar napisał:

> Oficjalne media o tym nie informowały, ale gdy Minister Spraw Zagranicznych
    > - Czaputowicz, był przez dziennikarzy pytany, za każdym razem bagatelizował ustawę 447,
    >
    Jedyna słuszna reakcja. Aż dziw, że nawet pisowski minister to rozumie, a czytelnik ematki nie.

> Innego zdania jest amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo,
    >
    On musi być innego zdania, bo jego akurat ta ustawa dotyczy i zobowiązuje. Nikogo innego.

> Dla lepszego zrozumienia tego absurdu, analogia: ja wystepuję do rządu USA,
    > z żądaniem zwrotu całego majątku, który pozostawił (zakładam, że bez spadkobierców)
    > Tadeusz Kościuszko, tylko dla tego, że również jestem Polakiem.
    >
    Jak zareaguje rząd USA? Nijak - oleje Cię. Bo to jedyna słuszna reakcja. Aż dziw, że nawet pisowski minister to rozumie, a czytelnik ematki nie.
    To już drugi wątek, w którym Ci to tłumaczę. Mam powtórzyć dlaczego Konfederacja bębni o tej ustawie?
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 11:40
    Powtarzaj proszę wszystko na ten temat, tyle razy ile tylko zdołasz. Dzięki temu każdy kto kocha ten kraj, będzie miał o Tobie jako Polaku, wyrobioną opinię. No chyba, że Twoją ojczyzną jest USA lub Izrael ?

--
  • araceli 30.04.19, 12:23
    O proszę - już lecimy z odbieraniem polskości Polakom! Dawaj!

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 12:35
    Słyszysz głosy ? Pytałem tylko czy Matacznik za swoją ojczyznę uznaje Polskę, USA czy Izrael, bo to zazwyczaj wyjaśnia motywy, którymi się ktoś kieruje. Dźwigniesz ten skomplikowany koncept, czy Ci go rozrysować ?

--
  • araceli 30.04.19, 13:28
    gyubal_wahazar napisał:
    > Słyszysz głosy ?

Hehehe - oczadziałe teoriami spiskowymi prawaczki coś o głosach bełkoczą? big_grin

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 13:44
    No dobrze, spróbujmy uporządkować nieco, to co chcesz wyrazić (prócz onomatopej fizjologicznych).
    Istnienie którego z faktów przytoczonych w moim wstępniaku, negujesz:

1) Ustawę 447
    2) Opinię min. Czaputowacza, że 447 Polski nie dotyczy
    3) Słowa Mike'a Pompeo
    4) Notatkę upominającą polski rząd, by po wyborach, przyspieszyć praca nad ustawą o żydowskich roszczeniach

Daję Ci szansę, na pokazanie czytelnikom, że masz choćby śladową ilość wiedzy w temacie, a nie wpadłaś tylko potrolować

--
  • araceli 30.04.19, 13:48
    gyubal_wahazar napisał:
    > 4) Notatkę upominającą

Prawicowy 'publicysta' ujawnił 'tajną notatkę'... w parówkach znalazł obok trotylu? big_grin

Nie - nie zamierzam się odnosić do teorii spiskowych oczadziałych ludzi. Szkoda życia.

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 14:15
    Bardzo Ci dziękuję, za to wyczerpujące podsumowanie Twojej wiedzy, nt ustawy 447

--
  • araceli 30.04.19, 11:25
    O! Prawaczki zapuszczają 'Przemysł Strachu' big_grin

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • simply_z 30.04.19, 11:32
    Jaki przemysl strachu..? przeciez to juz jest faktem. Czytalam kilka artykulow na ten temat. Straszne
  • araceli 30.04.19, 11:33
    Tak, tak - 'faktem' jest, że Polska płaci gruuube miiliiaardy odszkodowań... A wróć! Nie płaci big_grin

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 11:41
    Fajnie jest czytać kogoś kto mało, że nie ma nawet cienia wiedzy w temacie, to jeszcze nie chce jej zdobyć, ale rwie się do wygłaszania opinii. Podrzuć więcej swoich przemyśleń, bardzo proszę

--
  • simply_z 30.04.19, 11:45
    a jakies kontr argumenty?
  • araceli 30.04.19, 12:03
    Argumentów przeciw baniu się Smoka Wawelskiego też oczekujesz?

Burza w szklance wody - młyn na antysemityzm prawaczków. 'Zły Żyd przyjdzie i zabierze. Uchu! Bójmy się!'

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • dramatika 30.04.19, 12:27
    araceli napisała:

> O! Prawaczki zapuszczają 'Przemysł Strachu' big_grin

No właśnie. A przecież pani ambasador Mosbacher już uspokoiła:

Ustawa 447 o restytucji mienia pożydowskiego w krajach Europy po II wojnie światowej ma służyć jedynie przygotowaniu jednorazowego raportu w tej sprawie

Świetnej odpowiedzi na to "uspokojenie" udzielił jeden z użytkowników FB:

Zostawmy ten temat i nie nakręcajmy już więcej teorii spiskowych, trzeba iść do przodu. Proponuję więc nową ustawę, nazwijmy ją roboczo Ustawą 448.

Projekt mojej ustawy zakłada sprawdzenie jak idą postępy w przygotowaniu podziemnych lochów ulokowanych w Baszcie Złodziejskiej na Wawelu, i jak długo potrwa deratyzacja i dezynfekcja lochu w celu przysposobienia go do umożliwienia pani ambasador Mosbacher odbycia w nim kary dożywotniego więzienia.

Tu od razu zaznaczę - myślę, że jest pewne niezrozumienie dotyczące tego, czym jest moja ustawa 448. Chodzi w niej o sporządzenie jednorazowego raportu - nikt nie mówi w nim nikomu co ma robić, nie ma żadnej konkretnej daty wtrącenia pani ambasador do lochu ani po ilu latach może ubiegać się o pierwszą przepustkę na pół godziny.

To jednorazowy raport na temat poszczególnych pracowników służby więziennej i działań przez nią podjętych. Służy tylko gromadzeniu informacji. Ma jedynie ustalić ile będzie kosztowało przydzielenie pani ambasador strażnika przy jej lochu, ile par dżinsów będzie musiała wykonać żeby zarobić na kromkę chleba i szklankę wody, i czy raz w tygodniu ma prócz chleba otrzymywać 1 ząbek czosnku czy multiwitaminę w tabletce, aby uchronić ją przed szkorbutem i zapewnić osadzonej humanitarne warunki. W raporcie będzie też zawarty wynik przetargu na zamontowanie w jej lochu rynny, przez którą deszczówka będzie wpadać do miski, dzięki czemu będzie mogła się umyć.

Od razu więc uspokajam - chodzi jedynie o kosztorys.

Nic więcej.
  • araceli 30.04.19, 12:30
    dramatika napisał(a):
    > Świetnej odpowiedzi na to "uspokojenie" udzielił jeden z użytkowników FB:

Oooo... jakiż uroczy rzyg prawaczka big_grin Dawaj - więcej rzygów, więcej!

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • dramatika 30.04.19, 12:36
    araceli napisała:

> Oooo... jakiż uroczy rzyg prawaczka big_grin Dawaj - więcej rzygów, więcej!

Jako rzyg? Gość zaproponowal przecież tylko utworzenie jednorazowego raportu w sprawie projektu ustawy 448 zakładającego uwięzienie szanownej pani ambasador Mosbacher.
  • araceli 30.04.19, 12:41
    dramatika napisał(a):
    > Jako rzyg?

Mhn - taki to 'przypadkowość' człowiek z FB - wcale nie hejterski, rzygowy, ściekowy profil... nie nie nie big_grin

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 12:59
    > rzyg', 'rzygi' i 'Dawaj - więcej rzygów, więcej!'

Nawet nie trzeba komentarza, by poznać jakże wyrafinowany poziom umysłowy i merytoryczny, autorki tej poetyki.

--
  • dramatika 30.04.19, 13:24
    araceli napisała:

> człowiek z FB - wcale nie hejterski, rzygowy, ści
    > ekowy profil... nie nie nie big_grin

No ba, wiadomo że sila argumentu i retoryki zalezy tylko od tego, kto się nimi posługuje. Jakby ci zapodać fragmenty z Mein Kampf i sprzedać, że napisał je zwolennik wolności, równości i demokracji, to pewnie wstawiłabyś je sobie do sygnaturki.
    tygodnik.tvp.pl/39410865/mein-kampf-jako-manifest-feministek-nowe-szaty-gender
  • araceli 30.04.19, 13:26
    dramatika napisał(a):

TVPis - RIIIILLLLIIIII???? big_grin

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 12:40
    Doskonałe smile Obnaża załganą retorykę nie tylko amerykanów ale i naszych rządowych służalców

--
  • tanebo7.0 30.04.19, 12:25
    Rozliczyc katabsow i jeszcze 700 mld zostanie!
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 13:01
    Negujących fakt istnienia ustawy 447 JUST jak i innych przedstawionych wyżej faktów, proszę o wyważone i spokojne wypowiedzi, bez wulgaryzmów i onomatopej fizjologicznych, bo temat zasługuje na poważne potraktowanie

--
  • maaria33 30.04.19, 13:03
    big_grin
  • matacznik 30.04.19, 13:52
    gyubal_wahazar napisał:

> Negujących fakt istnienia ustawy 447 JUST
    >
    Czy możesz podać choć jeden przykład negowania istnienia tej ustawy na tym forum?
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 14:04
    Więcej - znane mi są 2 przypadki (Dramatiki i mój), kiedy założone o niej wątki wyleciały po chwili na osła (spytaj Dramatiki, jeśli mnie nie wierzysz).

Jeśli - o ile Cię dobrze czytam - nie negujesz istnienia ustawy 447 JUST, to czy negujesz którykolwiek inny z opisanych przeze mnie faktów ? A dokładnie:

2) Opinię min. Czaputowacza, że 447 Polski nie dotyczy
    3) Słowa Mike'a Pompeo
    4) Notatkę upominającą polski rząd (...)

--
  • matacznik 30.04.19, 14:54
    gyubal_wahazar napisał:

> Więcej - znane mi są 2 przypadki (Dramatiki i mój), kiedy założone o niej wątki
    > wyleciały po chwili na osła (spytaj Dramatiki, jeśli mnie nie wierzysz).
    >
    Wierzę w loty wątków na oślą, zwłaszcza jeśli nie udało się powściągnąć werbalnego antysemityzmu. Ale to nie jest "więcej". Piszesz o negowaniu istnienia ustawy, a nie potrafisz podać przykładu. Ani jednego.

> czy negujesz którykolwiek inny z opisanych przeze mnie faktów ? A dokładnie:
    >
    > 2) Opinię min. Czaputowacza, że 447 Polski nie dotyczy
    >
    Nie neguję, a wręcz -- o dziwo -- podzielam.

> 3) Słowa Mike'a Pompeo
    >
    Nie neguję. Olewam.

> 4) Notatkę upominającą polski rząd (...)
    >
    Wiarygodność tego niusa oceniam bardzo nisko. Nie mam możliwości dowiedzenia jego nieprawdziwości, więc po prostu nie dowierzam. Równocześnie ewentualne istnienie takiej notatki uważam za jeszcze mniej istotne niż słowa Pompeo, więc olewam podwójnie.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 15:05
    Podsumuję: uznajesz, że ustawa 447 istnieje i uznajesz, że min. Czaputowicz kłamał Polakom, o tym że ich nie dotyczy, co obnażył Mike Pompeo.

Nie dowierzasz tylko istnieniu zaprezentowanej na konferencji prasowej w Sejmie notatce, upominającej polski rząd, by pracował nad polską ustawą nt przekazania 300 mld dolarów żydowskiej organizacji znanej jako Przemysł (Przedsiębiorstwo) Holocaust.

Dobrze Cię rozumiem ?

--
  • matacznik 30.04.19, 15:17
    gyubal_wahazar napisał:

> Podsumuję:
    >
    Napisałem wystarczająco krótko i jasno. Nie wymaga to podsumowania, zwłaszcza kłamliwego.

> uznajesz, że ustawa 447 istnieje i uznajesz, że min. Czaputowicz kłamał
    > Polakom, o tym że ich nie dotyczy, co obnażył Mike Pompeo.
    >
    Nie uważam, by w tej kwestii min. Czaputowicz kłamał. Nie uważam, by Mike Pompeo obnażał rzekome kłamstwa min. Czaputowicza. Nie bierz się za podsumowania, skoro nie umiesz ich pisać bez kłamstw, które jasno widzi każdy czytający ten wątek.

> Nie dowierzasz tylko istnieniu zaprezentowanej na konferencji prasowej w Sejmie
    > notatce,
    >
    Nie dowierzam w prawdziwość tej notatki.

> Dobrze Cię rozumiem ?
    >
    Wobec powyższego "podsumowania" nie jestem skłonny zakładać czy i co rozumiesz.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 15:36
    > Nie uważam, by w tej kwestii min. Czaputowicz kłamał.
    >Nie uważam, by Mike Pompeo obnażał rzekome kłamstwa min. Czaputowicza

No to przyjrzyjmy się faktom, a i to tylko tym które uznajesz:
    1) Min. Czaputowicz stwierdził, że 447 nie dotyczy Polski
    2) sekretarz stanu USA Mike Pompeo, wezwał Polski rząd do przyspieszenia prac nad polską ustawą w sprawie 447

Chyba dla każdego kto ogarnia elementarne zasady logiki oczywiste jest, że jeden z ww kłamie.
    Ty stwierdzasz, że obaj mówią prawdę.

Jak to możliwe kiedy ich stwierdzenia stoją w jaskrawej sprzeczności ?

--
  • matacznik 30.04.19, 15:40
    gyubal_wahazar napisał:

> Ty stwierdzasz, że obaj mówią prawdę.
    >
    Nie, ja nie przeczę, że obaj to powiedzieli i uważam, że min. Czaputowicz (tym razem) mówi prawdę.

> Jak to możliwe kiedy ich stwierdzenia stoją w jaskrawej sprzeczności ?
    >
    Po prostu: to, że Pompeo mówi, że coś dotyczy Polski, wcale jeszcze nie znaczy, że to coś dotyczy Polski.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 16:16
    Mike Pompeo, to nie jest ktoś, kto wpadł tu na weekend spróbować golonki i bigosu, tylko sekretarz stanu rządu USA. To co publicznie, na międzynarodowej konferencji mówi do kamer, wyraża oficjalne stanowisko amerykańskiego rządu. Gdyby było inaczej, kwadrans potem szukałby roboty.

Min Czaputowicz jest najważniejszym człowiekiem od spraw zagranicznych w Polsce więc elementarnie oczywiste jest, że z przedstawicielami rządu USA dyskutował o sprawie rozmiarów 3 budżetów Polski, czego chyba nie podważysz.

A jeśli tak, to wnosząc ze stanowiska rządu USA wyrażonego ustawą 447, musiał wiedzieć, że amerykanie chcą od nas 300 miliardów USD. Wniosek: negując ten fakt dziennikarzom, zwyczajnie kłamał

Umiejętność prostego połączenia jaskrawo widocznych i układających się w wyraźny wzór faktów, nie stanowi w tym przypadku zbyt dużego wyzwania

--
  • matacznik 30.04.19, 16:27
    gyubal_wahazar napisał:

> Mike Pompeo (...) wyraża oficjalne stanowisko amerykańskiego rządu.
    >
    To oczywiste. Ale to wciąż nie znaczy, że musi nas to obchodzić w stopniu większym niż odpowiedzenie mu "Hej, ale my od dziesięcioleci mamy umowę na ten temat -- wszelkie roszczenia obywateli USA bierze na siebie rząd USA. Dostaliście na to kasę, nie wiem, co z nią zrobiliście, ale drugi raz nie dostaniecie".

> Min Czaputowicz jest najważniejszym człowiekiem od spraw zagranicznych w Polsce
    > więc elementarnie oczywiste jest, że z przedstawicielami rządu USA dyskutował
    > o sprawie rozmiarów 3 budżetów Polski, czego chyba nie podważysz.
    >
    Spekulacje. Nie wiemy o czym rozmawiali.
    A teraz wróćmy do notatki -- skoro sprawę omówiono na szczeblu ministerialnym (co z podziwu godną pewnością wysysasz z palca), to po co były rozmowy na niższym szczeblu i tajna notatka?

> A jeśli tak, to wnosząc ze stanowiska rządu USA wyrażonego ustawą 447, musiał w
    > iedzieć, że amerykanie chcą od nas 300 miliardów USD. Wniosek: negując ten fakt
    > dziennikarzom, zwyczajnie kłamał
    >
    Nawet jeśli taka rozmowa się odbyła, to mógł na niej odpowiedzieć odmownie, powołując się na starą umowę. I słusznie powiedział dziennikarzom, że nie ma problemu, sprawa nas nie dotyczy.

> Umiejętność prostego połączenia jaskrawo widocznych i układających się w wyraźn
    > y wzór faktów, nie stanowi w tym przypadku zbyt dużego wyzwania
    >
    Gdy ma się gotową tezę, na której buduje się kampanię wyborczą, to podciągnięcie pod nią dowolnych faktów nie stanowi zbyt dużego wyzwania.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 16:53
    > Min Czaputowicz jest najważniejszym człowiekiem od spraw zagranicznych w Polsce więc elementarnie oczywiste jest, że z przedstawicielami rządu USA dyskutował o sprawie rozmiarów 3 budżetów Polski, czego chyba nie podważysz.

>> Spekulacje. Nie wiemy o czym rozmawiali.

Czyli umiejętność zwykłego łączenia kropek jest Ci obca ? Pewnie gawędzili o Superball albo w co się ubrać na Haloween ? Elementarna znajomość życia mówi, że o sprawie za 300 miliardów dolarów musieli gadać i to mnóstwo razy. To że nie masz w ręku poświadczonych notarialnie, cyfrowych kopii nagrań ich rozmów, uniemożliwia Ci proste wnioskowanie ?

> A teraz wróćmy do notatki -- skoro sprawę omówiono na szczeblu ministerialnym (co z podziwu godną pewnością wysysasz z palca),

Nawet nie obejrzałeś linki którą podałem, więc dlaczego mam brac poważnie, tą śmieszną insynuacje ?

> to po co były rozmowy na niższym szczeblu i tajna notatka?

Zdarzyło Ci się kiedyś pracować w firmie większej niż kilkuosobowa ?
    Jeśli nie, to podpowiem: dowództwo uzgadnia tylko najważniejsze, kluczowe punkty kontraktu. Drugorzędne i kosmetyczne kwestie zostawia swoim prawnikom czy księgowym. Rozumiesz metaforę, czy mogę Ci ją przybliżyć ?

--
  • matacznik 30.04.19, 17:11
    gyubal_wahazar napisał:

> Czyli umiejętność zwykłego łączenia kropek jest Ci obca ?
    >
    Nie. Po prostu wiedza to jedno, a spekulacje to drugie. Odróżniam rzeczy, których się dowiedziałem (i postrzegam je przez pryzmat jakości źródeł) od rzeczy, które wywnioskowałem (i tu też różnicuję według jakości przesłanek).

> Zdarzyło Ci się kiedyś pracować w firmie większej niż kilkuosobowa ?
    >
    Wyłącznie.

> Jeśli nie, to podpowiem: dowództwo uzgadnia tylko najważniejsze, kluczowe punkty
    > kontraktu.
    >
    Według moich doświadczeń dowództwo zatwierdza (lub nie) ustalenia. A wcześniej wyznacza cele i ramy. W dyplomacji rozmowy na szczeblu urzędniczym toczy się w granicach tych ram. Nic nie wskazuje, by takie ramy zostały ustalone.

> Rozumiesz metaforę, czy mogę Ci ją przybliżyć ?
    >
    Być może jeszcze nie zauważyłeś, że nie wyraziłem zainteresowania żadną z przedstawionych przez Ciebie propozycji uproszczenia czy przybliżenia. To raczej Ty nie radzisz sobie z przyswajaniem bardzo prostych zdań, co już Ci powyżej punktowałem. Rozsądnie byłoby zaniechać tej protekcjonalnej maniery, bo tylko bardziej się ośmieszasz (nie żeby to jeszcze robiło jakąś różnicę).
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 17:39
    > Nie. Po prostu wiedza to jedno, a spekulacje to drugie

Pełną wiedzę posiądziesz, jak Polska zostanie już dawno rozgrabiona a polskie dzieci i ich dzieci zadłużone.

Co Ci wtedy da ta wiedza ?

> Nic nie wskazuje, by takie ramy zostały ustalone.

Mogę spytać czy jesteś Polakiem a jeśli nie, to jaki kraj uważasz za swoją ojczyznę ? Pytam, bo gdybyś mieszkał tu choćby tylko ostatnich kilkanaście lat, wiedziałbyś, że wspomniane przez Ciebie 'cele', 'ramy' i 'ustalenia', to biurokratyczny bełkocik, by szarakom zamydlić obraz sytuacji.

Fakty są takie, że politycy rozmawiają między sobą rozmawiając konkretnie, a potem robi się z tego upudrowany teatrzyk lalkowy dla gawiedzi.

Jeśli wybierasz baśniowy obraz świata - nie mam nic do tego, mnie jednak życie od dzisiątków lat uczy, że wiara w polityce to nawet nie dziecięca naiwność, tylko skrajna głupota. A na przestrzeni najbliższych lat przekonamy się kto żył w realu, a kto w krainie tęczowych jednorożców

PS Żeby nie było, że wyłudzam dane osobowe; co do mnie to jestem Polakiem. Ty jeśli nie chcesz odpowiadać - zrozumiem

--
  • matacznik 30.04.19, 17:50
    gyubal_wahazar napisał:

> Pełną wiedzę posiądziesz, jak Polska zostanie już dawno rozgrabiona
    > a polskie dzieci i ich dzieci zadłużone.
    >
    Spodziewam się raczej rozgrabiania przez PiS dla PiS wzorem Węgier pod rządami Fideszu. Nie spodziewam się, by mieli się dzielić z amerykańskimi Żydami.

> Mogę spytać czy jesteś Polakiem
    >
    Jestem Polakiem. Co to ma do rzeczy w omawianej sprawie?

> Pytam, bo gdybyś mieszkał tu choćby tylko ostatnich kilkanaście lat, wie
    > działbyś, że wspomniane przez Ciebie 'cele', 'ramy' i 'ustalenia', to biurokrat
    > yczny bełkocik, by szarakom zamydlić obraz sytuacji.
    >
    Mylisz dwie rzeczy: realne cele i ramy, które politycy wyznaczają urzędnikom oraz oficjalne cele i ramy, które komunikuje się obywatelom. Propagandowy charakter tych drugich nie przekreśla prawdziwości tych pierwszych. Publicznie polityk może mówić, że nie ustąpimy ani o krok, a urzędnik wysłany na negocjacje dostanie informacje, że może ustąpić na trzy kroki, ale nie na cztery (to teoretyczny przykład, bez związku z ustawą 447).
  • gyubal_wahazar 01.05.19, 13:34
    > Mylisz dwie rzeczy: realne cele i ramy, które politycy wyznaczają urzędnikom oraz oficjalne cele i ramy, które komunikuje się obywatelom

Wygląda, że faktycznie wierzysz w te cele i ramy. No to spróbujmy na chwilę odpuścić te górnolotne frazesy, a porozmawiać o realiach.

Powiedz mi zatem, o jakich celach, ramach i podobnych bzdetach nie zapomni urzędnik, przed którym położysz neseser z milionem dolarów i/lub kopertę z jego fotkami w sytuacjach męsko-damskich, męsko-męskich, albo męsko-dziecięcych ? A to ledwie skromna próbka, możliwych technik nacisku.

Jeśli uważasz to za teorię konspiracyjną, to przypomnij sobie niedawną sprawę Niesiołowskiego, czy ze starszych - śmierć Andrzeja Leppera, że przytoczę tylko 2 najszerzej znane

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 15:20
    >Piszesz o negowaniu istnienia ustawy, a nie potrafisz podać przykładu. Ani jednego.

Pomóż mi proszę zrozumieć, jak czytelnik forum, może zanegować fakt z wątku, którego na oczy nie widział, bo ten niemal natychmiast wylądował na oślej

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 15:22
    PS Jeśli powyższe zdanie jest zbyt zawiłe, daj mi proszę znać, a chętnie rozbiję je na 3 mniejsze

--
  • matacznik 30.04.19, 15:31
    gyubal_wahazar napisał:

> PS Jeśli powyższe zdanie jest zbyt zawiłe,
    >
    Nie jest zbyt zawiłe, ale mógłbyś się zdecydować czy A) ktoś neguje istnienie ustawy, czy raczej B) nikt nie neguje, bo nie może, bo wątek zaraz poleciał na oślą.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 15:45
    Wyłożę Ci to najprościej jak umiem.

Kasia Kowalska czyta na forum wątek o Misiu Uszatku. W tym samym czasie, Dramatika publikuje wątek o 447.
    Parę minut później, a więc nim Kasia skończy czytać o Uszatku, wątek Dramatki ląduje na ośle, albo w ogóle w nicości

Po paru miesiącach inna Kasia czyta wątek o Gąsce Balbince, a wątek o 447 publikuję ja. Ciąg dalszy jest ten sam tzn za każdym razem, kiedy Kasia wraca co spisu wątków, nie widzi nawet śladu po wątku o 447

W jaki sposób Kasia miałaby zanegować fakt istnienia 447 w wątku, o którego istnieniu nie ma pojęcia ?

PS Mogę jeszcze jaśniej, jakby co

--
  • matacznik 30.04.19, 16:17
    gyubal_wahazar napisał:

> Wyłożę Ci to najprościej jak umiem.
    >
    A wystarczyło odpisać "B" -- widzisz, nawet oznaczyłem Ci odpowiedzi literami.
    Widzę, że wycofałeś się z twierdzenia, że ktoś neguje istnienie ustawy 447, twierdzisz teraz, że nie neguje, bo nie może, bo wątki zaraz trafiają na oślą. OK, przejdźmy do tej tezy. Otóż ten wątek od paru godzin wisi na pierwszej stronie wyników (przy domyślnym sortowaniu). I w nim też nikt nie neguje istnienia ustawy 447. I co teraz?
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 17:14
    > wycofałeś się z twierdzenia, że ktoś neguje istnienie ustawy 447

Wklej mój cytat, stwierdzający, że ktoś stąd neguje ustawę 447, albo znowu sie mylisz

> I w nim też nikt nie neguje istnienia ustawy 447. I co teraz?

Zadałeś to pytanie każdemu z osób które się tu wypowiedziały, czy teraz nagle posiadłeś umiejętność łączenia kropek ?

--
  • bo_ob 30.04.19, 17:22
    gyubal_wahazar napisał:

> Wklej mój cytat, stwierdzający, że ktoś stąd neguje ustawę 447, albo znowu sie
    > mylisz

gyubal_wahazar 30.04.19, 13:01
    Negujących fakt istnienia ustawy 447 JUST [...] proszę o wyważone i spokojne wypowiedzi
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 17:28
    Nie jest to jednoznaczne stwierdzenie, że ktoś neguje, choć ze względu na styl i wigor wypowiedzi, podejrzewałem o to, panią / pana araceli

--
  • bo_ob 30.04.19, 17:31
    gyubal_wahazar napisał:

> Nie jest to jednoznaczne stwierdzenie

Tylko twoim zdaniem.
  • matacznik 30.04.19, 17:34
    gyubal_wahazar napisał:

> Wklej mój cytat, stwierdzający, że ktoś stąd neguje ustawę 447, albo znowu sie
    > mylisz
    >
    W tym zakresie zostałem wyręczony przez bo_ob. I skąd to "znowu"?

> Zadałeś to pytanie każdemu z osób które się tu wypowiedziały, czy teraz nagle p
    > osiadłeś umiejętność łączenia kropek ?
    >
    Dowodzi ten, kto twierdzi. Ogarnij podstawy.
  • beneficia 30.04.19, 14:04
    Przecież płacenie czegokolwiek byłoby absurdalne.
    Mienie na terenie Polski należące do polskich obywateli - czemu mielibyśmy dać jakieś pieniądze organizacji z która ci obywatele nie mieli nic wspólnego?
  • srubokretka 30.04.19, 14:34
    Niestety zdanie przeciwnej strony jest calkowicie oddmienne. Maja Polacy placic i basta. Wczesniej czy pozniej to sie stanie. Tylko straty dla Polski po drodze beda wieksze ( strajki, rozchwianie gos. ). Nie bez powodu jest wysyp wydawania obywatelstwa polskiego dla obyw. Izraela.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 14:40
    Dokładnie. No i przyjmowanie z wielką atencją na rządowych salonach Jonny'ego Danielsa, o którym nikt się nie chce publicznie wypowiadać:

natemat.pl/229203,kim-jest-jonny-daniels

--
  • olena.s 30.04.19, 15:01
    > Nie bez powodu jest wysyp wydawan
    > ia obywatelstwa polski

big_grin Obywatelstwo nie jest "wydawane", jest oddawane. Albowiem zostało odebrane bezprawnie niektórym polskim obywatelom w 1968.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 15:06
    A to jedno wyklucza drugie ?

--
  • olena.s 30.04.19, 15:52
    Tak. Zwrot bezprawnie odebranego obywatelstwa jest czymś całkiem innym, niż akcja masowego nadawania w.wym jakimś dajmy na to Zanzibarczykoem.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 16:29
    Nie. Równolegle można zwracać i nadawać. Np Icchakowi Goldsteinowy zwrócę odebrane mu wcześniej obywatelstwo, a Szapselowi Rotholcowi nadam, bo wcześniej go nie miał

--
  • szeera 30.04.19, 16:34
    "Tak. Zwrot bezprawnie odebranego obywatelstwa jest czymś całkiem innym, niż akcja masowego nadawania"

Albo jest to po prostu potwierdzanie obywatelstwa zgodnie z polskim prawem. Tak jak dzieci, wnuki i prawnuki Srubokretki będą Polakami i mają prawo do polskiego paszportu (nawet nigdy nie będąc w PL ani nie znając j. polskiego), takie samo prawo mają inni potomkowie obywateli polskich niezależnie od ich religii, pochodzenia etnicznego czy obywatelstw innych krajów.
  • ana119 30.04.19, 16:02
    Jak to się stało że odebrał tym którzy byli u władzy?
  • olena.s 30.04.19, 17:58

> Jak to się st

No, Masz problem. Te dwa zdania są wzajemnie sprzeczne. Które z nich jest więc nieprawdziwe? Oddbierać, odebrano. A więc?
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 14:35
    Może dlatego, by Amerykanie pozwolili nam zbudować dla nich Fort Trump i utrzymywać go wydając 2 miliardy dolarów rocznie ? A oni po pierwszym wystrzale uciekną zeń do Niemiec ?

Bo trzeba Ci wiedzieć, że jedyne poważne manewry jakie stacjonujące u nas amerykańskie wojska dotąd odbyły, to ćwiczenie ewakuacji tam właśnie.

--
  • srubokretka 30.04.19, 14:41
    Amerykanom ta baza nie jest potrzebna. Wiec komu? Komu potrzebne jest sklocenie Rosji i Polski? Do tego dodsjmu Ukaraine i obraz sie klaruje.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 14:58
    > Wiec komu?

Może naszym rządowym lizuskom, liczącym na ciepłe synekurki, za sprzedanie nas temu, kto da więcej ? Pamiętasz jak Duduś kucał przy rogu biurka Trampka, a po powrocie jeszcze piał, że mu z wdzięczności za dostęp do rogu biurka, Fort Trump zbuduje ?

--
  • srubokretka 30.04.19, 15:13
    Pamietam, nie tylko on.
    www.timesofisrael.com/he-found-judaism-at-14-today-hes-at-the-forefront-of-polands-jewish-revival/
  • beneficia 30.04.19, 15:03
    Wiesz co, ja się kompletnie nie znam na tych politycznych układankach. Oceniam tylko ze zdroworozsądnego punktu widzenia.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 15:06
    Jasne, doskonale Cię rozumiem. Ale miło, że nie jest Ci to obojętne

--
  • mama303 30.04.19, 15:14
    najpierw zapoznaj sie z postanowieniami traktatu w Teresinie i potem sprawdz jak Polska wywiązuje się z jej postanowień.

--
    nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
  • matacznik 30.04.19, 15:28
    mama303 napisała:

> najpierw zapoznaj sie z postanowieniami traktatu w Teresinie i potem sprawdz ja
    > k Polska wywiązuje się z jej postanowień.
    >
    Deklaracji, nie traktatu. Pozwolę też sobie zacytować jej fragment:
    "Keeping in mind the legally non-binding nature of this Declaration and moral responsibilities thereof, and without prejudice to applicable international law and obligations"
    Ta deklaracja do niczego prawnie nie zobowiązuje.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 15:51
    Podaj mi proszę linkę do jakiejkolwiek ustawy ratyfikującej przez polski Sejm ten traktat
    A jeśli nie znajdziesz, to już tylko z ciekawości, bo wartości wiążącej dla Polski nie ma on żadnej, pdf'a z podpisem Bartoszewskiego na traktacie z Teresina

Nie musisz się śpieszyć, poczekam tyle ile będzie trzeba

--
  • mama303 30.04.19, 16:51
    gyubal_wahazar napisał:

> A jeśli nie znajdziesz, to już tylko z ciekawości, bo wartości wiążącej dla Pol
    > ski nie ma on żadnej, pdf'a z podpisem Bartoszewskiego na traktacie z Teresina
    jeśli nie uznajesz traktatów podpisanych ręka przedstawiciela polskiego wybranego do tego właśnie celu, to co sie przejmujesz jakąś ustawą parlamentu USA? tongue_out

--
  • matacznik 30.04.19, 17:01
    mama303 napisała:

> jeśli nie uznajesz traktatów
    >
    Powtórzę: to nie jest traktat.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 17:11
    Ryzykując, że sie powtórzę: podaj mi proszę linkę do dokumentu z Teresina podpisanego 'ręka przedstawiciela polskiego wybranego do tego właśnie celu', albo nie wiesz o czym mówisz.

Jeśli twierdzisz, że tym przedstawicielem nie był Bartoszewski, to poproszę o nazwisko

--
  • mama303 30.04.19, 17:42
    gyubal_wahazar napisał:

> Jeśli twierdzisz, że tym przedstawicielem nie był Bartoszewski, to poproszę o n
    > azwisko
    twierdzę, że Bartoszewski podpisał te deklarację.

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 17:47
    Ryzykując, że się powtórzę: poproszę o link do pdfa, z jego podpisem.

Podpowiem, że to chyba nie poniższy, bo mało że nie widzę tu Bartoszewskiego, to ani Margot Wallstroem, Jan Kohout, Jacques Barrot, Štefan Füle, Vladimír Špidla, ani Ján Figel' - sądząc z opisu ich stanowisk nie są Polakami

wjro.org.il/cms/assets/uploads/2015/12/Terezin-Joint-Declaration-EU-and-CZ.pdf

--
  • matacznik 30.04.19, 17:53
    gyubal_wahazar napisał:

> Podpowiem, że to chyba nie poniższy,
    >
    Słusznie, bo to nie jest ta deklaracja. Wiedziałbyś o tym, gdybyś ją przeczytał, bo w preambule powołuje się na Deklarację z Terezina, więc sama nie może nią być.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 18:16
    Pech polega na tym, że wklejoną wcześniej deklarację terezińską przejrzałem wcześniej i nie znalazłem żadnego nazwiska sygnatariuszy, a tu przynajmniej było kilka. Staram się jak umiem pomóc Koleżance, ale nie taję, że jest pod górę

--
  • bo_ob 30.04.19, 17:57
    gyubal_wahazar napisał:

www.nimoz.pl/files//articles/88/Deklaracja_Terezinska%2C_2009.pdf
    To jest Deklaracja Terezińska, nie to co wkleiłeś
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 18:11
    A widzisz w niej jakieś nazwiska ? Bo w tamtej przynajmniej kilka było

--
  • bo_ob 30.04.19, 18:14
    gyubal_wahazar napisał:

> A widzisz w niej jakieś nazwiska ? Bo w tamtej przynajmniej kilka było
    >

Widzę, jakie państwa, rękami swych przedstawicieli, podpisały deklarację. To jest tłumaczenie robocze, o ile wiesz co to takiego.

W tamtej kilka było? Ojej, są dokumenty, w których jest nawet kilkanaście miejsc na podpisy smile

• gyubal_wahazar 30.04.19, 18:26
    Państwa jeszcze w historii ludzkości nigdy niczego nie podpisały. Podpisują ludzie. Jeśli więc Koleżanka utrzymuje, że dokument na którym widnieje blisko 50 nazw państw, został podpisany przez W.Bartoszewskiego, to łatwo powinna wyguglać z nim, pdf'a.

Bo lękam sie nawet pomyśleć, że W.Bartoszewski mógł tam tylko wpaść, pogadać, schrupać knedlika, a potem wyłgać się brakiem długopisu. Ale nie śpieszmy się. Poczekam ile bedzie trzeba

--
  • mama303 30.04.19, 18:10
    gyubal_wahazar napisał:

> Podpowiem, że to chyba nie poniższy, bo mało że nie widzę tu Bartoszewskiego, t
    > o ani Margot Wallstroem, Jan Kohout, Jacques Barrot, Štefan Füle, Vladimír Šp
    > idla, ani Ján Figel' - sądząc z opisu ich stanowisk nie są Polakami
    szukaj dalej, tam gdzie znajdziesz podpisy 46 państw będzie bingo

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 18:13
    Tu są wymienione nazwy 46 państw, ale podpisu ani Bartoszewskiego ani nikogo z pozostałych 45 państw nie umiem dostrzec. Pomożesz mi, proszę ?

www.lostart.de/Content/01_LostArt/_Meldungen/09-07-01-Terezin-EN-DL.pdf?__blob=publicationFile&v=7

--
  • bo_ob 30.04.19, 18:15
    gyubal_wahazar napisał:

> Pomożesz mi, proszę ?

Obawiam się, że nikt nie jest w stanie już ci pomóc smile
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 18:18
    Pozwól, że ukoję Twe lęki: nie ma tam podpisu Bartoszewskiego. Mało tego, wiesz dlaczego ? (na ucho) bo jej nie podpisał wink

--
  • bo_ob 30.04.19, 18:23
    Ubawiłam się smile
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 18:28
    Cieszę sie, ale gdybyś wniosła jakiś wkład merytoryczny, byłoby miło. Ale nie naciskam, bo wymaga to odrobinę wiedzy

--
  • bo_ob 30.04.19, 18:31
    Wniosłam wystarczający wkład merytoryczny.
    Ale - ponieważ nie mam zbyt wysokiego mniemania o możliwościach intelektualnych wszelakich narodowców i antysemitów - myślę, że mogłam wnieść mniej i na jedno by wyszło.

• mama303 30.04.19, 19:08
    gyubal_wahazar napisał:

> Tu są wymienione nazwy 46 państw, ale podpisu ani Bartoszewskiego ani nikogo z
    > pozostałych 45 państw nie umiem dostrzec. Pomożesz mi, proszę ?

nie pomogę Ci, szukaj dalej .....

--
  • dramatika 30.04.19, 18:25
    mama303 napisała:

> twierdzę, że Bartoszewski podpisał te deklarację.

https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2018/05/deklaracja_terezinska_odp_dla_dr_kekusia.jpg

tiny.pl/trl3b
    Oficjalna odpowiedź dyrektora Biura Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do Spraw Dialogu Mędzynarodowego Krzysztofa Miszczaka.
    Odszczekasz?
    Ciekawa jestem jakież to "wiarygodne" źródło podało ci informację, ze Polska coś podpisała w Terezinie.

A więc czy Polska podpisała jakąś deklarację czy jej nie podpisała i czy ma to jakieś znaczenie?
    Nie, nie podpisała i nie ma to znaczenia, ze nie podpisała. Jesli będzie taka wola, Polska po prostu zapłaci. Od kilkudziesięciu lat USA wywołują wojny, dokonują przewrotów i grabieży w krajach na całym globie (...). Czynią to bez pisemnej zgody napadanych państw
    www.ekspedyt.org/2018/05/23/czy-polska-podpisala-deklaracje-terezinska-to-nie-ma-znaczenia/?cn-reloaded=1
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 18:31
    DZIĘKI smile

--
  • bo_ob 30.04.19, 18:41
    A tutaj obiektywny dokument;
    "W dniach od 26 do 30 czerwca 2009 r., w Pradze oraz Terezinie, miała miejsce Konferencja pt. ,,Mienie okresu Holocaustu”, która zorganizowana została przez Rząd Republiki Czeskiej. W konferencji wzięło udział 46 państw[2], w tym Polska. Delegat strony polskiej wygłosił krótkie wystąpienie nt. polskich doświadczeń związanych z okresem II wojny światowej oraz konsekwencji z tym związanych. Strona polska nie składała wówczas zobowiązań lub obietnic zmiany ustawodawstwa polskiego w odniesieniu do prawa spadkowego. Podczas spotkania ww. państw w dniu 30 czerwca 2009 r. potwierdzono treść "Deklaracji Terezińskiej w sprawie mienia okresu Holokaustu i związanych z tym zagadnień". Powyższy dokument stanowi m.in. o tym, że "w niektórych sprawach majątek, dla którego nie ma spadkobierców mógłby posłużyć jako podstawa do spełnienia potrzeb materialnych znajdujących się w potrzebie ofiar Holocaustu (Shoah) i zapewnienia ciągłej edukacji o Holokauście (Shoah), jego przyczynach i konsekwencjach". Należy jednak wskazać, że sama Deklaracja Terezińska nie jest wiążącym aktem prawa międzynarodowego. Opisywany dokument nie nakłada obowiązków i nie przewiduje sankcji w przypadku nieosiągnięcia celów ustanowionych w Deklaracji. Tym samym Rzeczpospolita Polska, tak jak pozostałe 45 państw uczestniczących w Konferencji, nie jest prawnie zobowiązana do wypełniania postanowień i celów wskazanych ww. dokumencie."
    www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=2EB30906
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 18:45
    W treści samej deklaracji jak byk to stoi. Ale jeśli ktoś myśli życzeniowo i jeszcze upiera się że Bartoszewski to podpisał, to cóż można dodać

--
  • olena.s 30.04.19, 18:56
    Nie bardzo rozumiem, czemu się tak o to chandryczysz? Przeczytaj sobie ten tekst, przyswój sytuację, a potem rozważ, czy istotnie Polska powinna być "ostatnim krajem Europy Środkowo-Wschodniej, który nie uregulował tego problemu."
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 19:09
    > 'który nie uregulował tego problemu'

Nie chciało Ci sie nawet przeczytać mego wstępniaka, bo gdybyś go przeczytała, że to nie - jak to eufeministycznie ujęłaś - 'ten problem', tylko próba wymuszenia od Polski _haraczu_.

Jeśli masz jakieś merytoryczne pytania, chętnie odpowiem. Jeśli wiesz lepiej, czuję się zwolniony z dalszej dyskusji

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 19:10
    gdybyś go przeczytała, _wiedziałabyś_ , że to nie - miało być

--
  • olena.s 30.04.19, 19:24
    Naturalnie, że wiem lepiej.
    Proponuję ci lekturę deklaracji.

1. " Wzywamy, by tam, gdzie nie zostało to skutecznie osiągnięte, zostały podjęte
    wszelkie możliwe starania na rzecz restytucji byłego żydowskiego wspólnotowego i
    religijnego majątku w drodze albo restytucji in rem albo rekompensaty
    , tak jak to
    będzie właściwe;"

2. " Uważamy, że ważne jest, tam gdzie nie zostało to jeszcze skutecznie osiągnięte,
    zajęcie się prywatnymi roszczeniami ofiar Holokaustu (Shoah) dotyczącymi
    nieruchomości byłych właścicieli, spadkobierców lub ich następców, w drodze albo
    restytucji in rem albo rekompensaty,
    tak jak to będzie właściwe, w sprawiedliwy,
    wszechstronny i niedyskryminacyjny sposób, zgodny z prawem krajowym i
    odpowiednimi regulacjami, jak również umowami międzynarodowym".

3. "Wiemy, że w niektórych państwach majątek, dla którego nie ma spadkobierców
    mógłby służyć jako podstawa do spełnienia potrzeb materialnych znajdujących się w
    potrzebie ofiar Holocaustu (Shoah) i zapewnienia ciągłej edukacji o Holokauście
    (Shoah), jego przyczynach i konsekwencjach

4"Zalecamy, by tam, gdzie nie zostało to zrobione, państwa uczestniczące w
    Konferencji Praskiej rozważyły wdrożenie narodowych programów, które
    zajmowałyby się nieruchomościami skonfiskowanymi przez nazistów, faszystów i ich
    kolaborantów. Jeżeli i gdy zostanie ustanowiony przez Rząd Czeski Europejski
    Instytut Dziedzictwa Shoah w Terezinie, ułatwi on podejmowanie międzyrządowych
    starań na rzecz wypracowania niewiążących wytycznych i najlepszych praktyk w
    dziedzinie restytucji i rekompensowania bezprawnie przejętych nieruchomości, które
    powinny być wydane przed pierwszą rocznicą Konferencji Praskiej, a najpóźniej 30
    czerwca 2010 ".

I teraz chciałabym uprzejmie zapytać, który z tych punktów jest "haraczem".

A całość dokumentu znajduje się tutaj.
  • dramatika 30.04.19, 19:41
    olena.s napisała:

> I teraz chciałabym uprzejmie zapytać, który z tych punktów jest "haraczem".

Zakładam, ze przeczytałaś tekst, który tak ładnie wyboldowałaś - w punkcie 3 mowa jest o "majątku, dla którego nie ma spadkobierców", który "mógłby służyć jako podstawa do spełnienia potrzeb materialnych znajdujących się w potrzebie ofiar Holocaustu".

Do ustalenia jest tylko to ILE ma wynosić haracz i w jaki sposób trzeba będzie nas zmusić do jego wypłacenia.
  • olena.s 30.04.19, 19:44
    Aha, a więc to jest haracz. Rozumiem, że pozostałe punkty haraczem nie są i protestów nie budzą, tak czy nie?
  • flegma_tyczka 30.04.19, 19:46
    Ja bym nazwała to szantażem. Jak zapłacicie zamkniemy się odnośnie polskich szmalcowników i stodoły w Jedwabnym.
    Potrzeba wiele samozaparcia i podejścia "psy szczekają karawana jedzie dalej" by jednak nie ugiąć się szantażystom. Będzie to bardzo trudne bo po drugiej stronie stoi konkretna kasa, a kto ma pieniądze ten ma władzę, także na zakłamywanie historii w światowych mediach.

--
  • olena.s 30.04.19, 19:51
    Wskaż proszę w inkryminowanych tekstach cień sugestii, odnoszącej się do szmalcowników czy mordu w Jedwabnem.
  • olena.s 30.04.19, 19:53
    A, i jeżeli dobrze cię zrozumiałam, to zwrot mienia organizacji wspólnotowych/religijnych oraz spadków uważasz za coś, co nie jest absolutnie oczywiste, bo jak rozumiem, właśnie to określasz jako "szantaż"?
  • flegma_tyczka 30.04.19, 19:56
    To jest przemyślana całościowa strategia.
    Na tę strategię składają się m.in. regularne medialne doniesienia o "wstrętnych Polakach - antysemitach i szmalcownikach" plus stodoła w Jedwabnym.
    O tej stodole słyszałam już jako 7-latka.
    O zbrodni w N... oraz o tym kim naprawdę byli typki o pięknych polskich nazwiskach jak Różański dowiedziałam się jako dojrzała osoba.
    Obejrzałam też głośny film w którym stalinowska okrutna prokurator (która w realu przeżyła w spokoju i szacunku otoczenia do późnych lat starości za granicą) została przedstawiona jako wrażliwa kobieta i osierocona matka, na końcu popełniająca "honorowe" samobójstwo.
    Przypadek? Nie sądzę.

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 20:03
    Oczywiście że tak. Wspomniany przeze mnie Norman Finkelstein w książce 'Przedsiębiorstwo Holocaust' opisuje jak już od kilkudziesięciu lat część Żydów próbuje zbijać majątki na moralnym szantażowaniu wielu środowisk czy całych narodów.
    A najgorsze że nieźle im sie to udaje.

Co ciekawe, jego oboje rodzice stracili całe swe rodziny podczas holocaustu, ale przeciwstawiali się przehandlowywaniu swej tragedii za pieniądze

--
  • mama303 01.05.19, 11:00
    flegma_tyczka napisała:

> O tej stodole słyszałam już jako 7-latka.
    a Ty byś chciała o tym nie wiedzieć....no przykro mi, że nie umiesz tego jakos przepracować

--
  • dramatika 30.04.19, 20:07
    olena.s napisała:

> Aha, a więc to jest haracz. Rozumiem, że pozostałe punkty haraczem nie są i pro
    > testów nie budzą, tak czy nie?

Czy ty w ogóle umiesz czytać? Masz jakiś cień wiedzy w temacie, na który próbujesz się wypowiadać?
    Punkt 1 Polska zrealizowała w postaci ustawy i realizuje wykonując ją :
    prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19970410251
    Punkt 2 tyczy się mienia, który ma spadkobierców - rzecz oczywista i realizowana przez Polskę zgodnie z prawem spadkowym.

Szantażem jest żądanie kasy/"zwrotu" mienia na podstawie nieistniejącej w żadnym systemie prawnym zasady, że nalezy oddać mienie komuś tylko dlatego, że jest tej samej narodowości co zmarły bezpotomnie właściciel.
  • olena.s 30.04.19, 20:23
    Z deklaracji o zwrocie majątków spadkobiercom:
    (...) w sprawiedliwy,wszechstronny i niedyskryminacyjny sposób, zgodny z prawem krajowym i
    odpowiednimi regulacjami, jak również umowami międzynarodowymi. Proces takiej
    restytucji lub rekompensaty powinien być szybki, prosty, dostępny, transparentny i
    ani uciążliwy ani kosztowny dla osoby występującej z roszczeniem; oraz zauważamy
    inną pozytywną legislację w tej dziedzinie."
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 20:33
    Olena, Ty naprawdę wierzysz w ciemno politykom, wystarczy że jakieś słowa na papierze zobaczysz prawda ?

--
  • olena.s 30.04.19, 20:38
    Przede wszystkim ja się NIE ZGADZAM na robienie ze mnie paserki, mój drogi. I nie będę popierać żadnych durni, którzy chcą mnie w tę haniebną rolę wepchnąć. Negocjować - tak, targować się - jasne, szukać najkorzystniejszych rozwiązań - zgoda, dążyć do wzajemnie korzystnych i nietuzinkowych rozwiązań - jasne. Ale byc paserem - nie.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 21:06
    Nie mówię o paserstwie, tylko o tym, że jeśli od polityka dostaniesz jakiś papier, że wszystko jest ok, to żeby elementarna logika mówiła że nie, a lata doświadczeń mówiły, że oszukał on cię już ileś razy, to i tak mu uwierzysz ?

Zdecydowanie łatwiej jest kogoś oszukać, niż pokazać mu że został oszukany

--
  • olena.s 30.04.19, 21:44
    ? Nie rozumiem. Jasne, że politycy łżą.
    Niemniej NIE zgadzam się, żeby mój kraj stawał się meliną paserów - i tyle. I będę głosować i gardłować przeciwko zrobieniu z nas złodziei.
  • flegma_tyczka 30.04.19, 21:50
    Paserów? To gdzie trzymasz te złote zęby zrabowane przez Twoich dziadków?

--
  • olena.s 30.04.19, 22:08
    Tak, paserów. Przetrzymywanie skradzionych przez kogoś innego dóbr dla własnej korzyści to jest paserstwo. I tyle.
  • flegma_tyczka 30.04.19, 22:16
    Niemcy już zwrócili wszystkie nasze dzieła sztuki? Przypomnisz mi? Nie pogniewałabym się też na realne wyrównanie odszkodowania dziadka. Powiedzmy (nie jestem pazerna, choć podobno jakieś korzenie żydowskie też mam) za każdy miesiąc najniższa polska pensja czyli za cztery lata (odjąć uczciwie tę jałmużnę, którą dostał) jakieś 50 000 zł.
    Oczywiście zadana ta powinna dotyczyć każdego przymusowego robotnika i polskich więźniów obozów zagłady. Jak już Niemcy uczciwie się z nami rozliczą może i wtedy (w drugiej kolejności) skapnie coś Żydom od nas jak będą uczciwi (he he).

--
  • olena.s 30.04.19, 22:18
    Nie jesteś pazernY choć masz też korzenie żydowskie?
    Ktoś tu na forum ostatnio pytał, czym jest antysemityzm?
    Tym.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 22:06
    Chodzi o okradzenie nas na 300 miliardów dolarów. A w jaki sposób, to już złodziejom specjalnie nie rzutuje. Zapewne wykażą w tym zakresie sporą elastyczność

--
  • dramatika 30.04.19, 20:46
    olena.s napisała:

>Proces takiej restytucji lub rekompensaty powinien być szybki, prosty, dostępny, transparentny i >ani uciążliwy ani kosztowny dla osoby występującej z roszczeniem

Moze jeszcze frytki do tego?
    Ale spoko - mówisz, masz. Niech rząd zrobi uczciwą ustawę frankową, to przynajmniej udrożni o 30% polskie sądy i sprawy spadkowe pójdą trochę szybciej tongue_out
    Nie ma powodów, dla których Żydom miałoby być w polskich sądach i urzędach szybciej/łatwiej/taniej niż Polakom.
  • olena.s 30.04.19, 20:54
    Bełkot - "szybki, prosty, dostępny, transparentny i >ani uciążliwy ani kosztowny dla osoby występującej z roszczeniem"to cytat z deklaracji, której zapewne nie chciało ci się przeczytać.

Nie, w Polsce sprawa powinna zostać załatwiona całościowo ze wszystkimi dawnymi właścicielami. Nie tylko żydowskimi.
  • dramatika 30.04.19, 21:08
    olena.s napisała:

> Nie, w Polsce sprawa powinna zostać załatwiona całościowo ze wszystkimi dawnymi
    > właścicielami. Nie tylko żydowskimi.

Dlaczego nie napiszesz wprost o co ci chodzi, tylko zawsze kręcisz? Ustawa reprywatyzacyjna? Spoko. Pewnie zostanie uchwalona w siedzibie Mossadu i będzie uwzględniała także roszczenia bezspadkowe. Będzie pani zadowolona.
  • olena.s 30.04.19, 21:42
    A co słabo rozumiesz, że muszę ci doprecyzować? Oczywiście, że powinna być ustawa reprywatyzacyjna.
  • dramatika 30.04.19, 22:18
    olena.s napisała:

> A co słabo rozumiesz, że muszę ci doprecyzować? Oczywiście, że powinna być usta
    > wa reprywatyzacyjna.

Jasne, tylko co to ma właściwie do tematu wątku?
  • super_hetero_dyna 01.05.19, 11:12
    A po co ustawa reprywatyzacyjna komuś, kto ma w ręku papiery na to, że odebrano mu bezprawnie majątek? Idzie z tymi papierami do sądu i odzyskuje swoją własność. Ustawa reprywatyzacyjna może mu tylko zaszkodzić, bo np. może zawierać zapis o częściowym zwrocie. Ustawa może być za to wygodna dla tych, którzy nie mają dowodów wystarczających dla sądu, bo może ustanowić znacznie łagodniejsze kryteria.
  • flegma_tyczka 30.04.19, 21:53
    A w Niemczech sprawa została "rozwiązana całościowo"? Wiesz jakie ochłapy dostał dziadek za przymusowe roboty przez cztery lata? Godne odszkodowanie to nie było. Jakby policzyć pensję miesiąc w miesiąc to za każdy miesiąc 12 godzinnej ciężkiej i fizycznej pracy nie dostał nawet jednej trzeciej najniższej polskiej pensji.
    To ma być sprawiedliwość? Okradamy po raz drugi ofiarę?

--
  • flegma_tyczka 30.04.19, 21:55
    Szczerze mówiąc takie ułatwienia to byłby prawdziwy antysemityzm - traktowanie Żydów jak upośledzonych i chorych, którym się należy "pierwszeństwo".

--
  • dramatika 30.04.19, 19:23
    olena.s napisała:

> Przeczytaj sobie ten tekst, przyswój sytuację, a potem rozważ,
    > czy istotnie Polska powinna być "ostatnim krajem Europy Środkowo-Wschodniej, kt
    > óry nie uregulował tego problemu."

Ten tekst to bełkot i tania manipulacja dla lemingów nie znających podstaw prawa. Po pierwsze autor kilkukrotnie pisze, że byli jacyś "sygnatariusze" deklaracji w Terezinie, co świadczy o tym, że pisze o czymś, o czy nie ma pojęcia. Po drugie skrajnym bełkotem jest to zdanie: To o tyle istotne, że nasz kraj jest jednym z niewielu, które kwestię restytucji mienia ma nieuregulowaną Co to u diabła znaczy, że Polska ma nieuregulowaną kwestię restytucji mienia żydowskiego? Przecież to jest banalnie proste - jeśli ktoś ma tytuł prawny do nieruchomości (testament, postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku) to po prostu go realizuje. Jeśli nie ma, to nie ma prawa do nieruchomości i koniec. Autor próbuje zatem poprzez manipulację lub po prostu zwykłą ignorancję legitymizować prawo do zwrotu nieruchomości bezdziedzicznej - a takie prawo nie istnieje w żadnym kraju.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 19:27
    Albo krócej - to tak jakby wymuszający haracz gangus informował ofiarę, że ta ma nieuregulowaną kwestię restytucji haraczu.
    Technicznie, bez zarzutu - prawda ? No ma, bo przecież nie zapłaciła bandycie

--
  • bo_ob 30.04.19, 19:42
    dramatika napisał(a):

> Autor próbu
    > je zatem poprzez manipulację lub po prostu zwykłą ignorancję legitymizować praw
    > o do zwrotu nieruchomości bezdziedzicznej - a takie prawo nie istnieje w
    > żadnym kraju.

Z krytykowanego przez ciebie tekstu:

"O uchwałę Senatu oraz jej możliwe konsekwencje zapytaliśmy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Biuro rzecznika prasowego zapewniło nas, że śledzi prace nad projektem, a środowiska żydowskie w USA zapewniają, że ustawa nie ma na celu piętnowania Polski. Podkreśla także, że nowe prawo nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla polskich interesów.

Polska dyplomacja ma też jasne stanowisko w sprawie mienia, które nie ma spadkobierców. "Zgodnie z polskim prawem, mienie bezspadkowe może być przejmowane przez Skarb Państwa, a organizacje żydowskie nie mogą przypisywać sobie do niego żadnego prawa. Odniesienie do bezdziedzicznej własności w Deklaracji Terezińskiej, na co wskazują m.in. organizacje żydowskie, nie jest dla nas prawnie wiążące, nie istnieje też w przepisach prawa międzynarodowego obowiązanie prawne nakładające na jakikolwiek kraj obowiązek wspierania organizacji żydowskich w trybie, na którym zależy np. WJRO." (World Jewish Restitution Organization - Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego - przyp. red.)."
  • dramatika 30.04.19, 19:56
    Komentowałam już ten tekst tutaj:
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,168029823,168029823,Roszczenia_zydowskie_na_300_mld_zl_447_JUST_.html?p=168032030

Czyli napisałam, że takie uspokajające gadki MSZ nie znaczą kompletnie NIC, bo USA jak chce, to łamie nawet wiążące prawo międzynarodowe. Nie pyta nikogo o zdanie czy chce, aby "wprowadzić u niego demokrację", albo czy che być zaszantażowany.
  • bo_ob 30.04.19, 19:58
    dramatika napisał(a):

> Czyli napisałam, że takie uspokajające gadki MSZ nie znaczą kompletnie NIC, bo
    > USA jak chce, to łamie nawet wiążące prawo międzynarodowe. Nie pyta nikogo o zd
    > anie czy chce, aby "wprowadzić u niego demokrację", albo czy che być zaszantażo
    > wany.

OK.
    Bardzo mnie ciekawi ten szantaż.
    Co takiego my, Polacy, mamy na sumieniu, że rząd USA ma nas czym szantażować.
    Ciekawe.

• flegma_tyczka 30.04.19, 19:59
    Stodoła w Jedwabnem, polski antysemityzm i polscy szmalcownicy, mało?

--
  • bo_ob 30.04.19, 20:01
    flegma_tyczka napisała:

> Stodoła w Jedwabnem, polski antysemityzm i polscy szmalcownicy, mało?
    >

To jest powód do szantażu? Przecież o tym wie już cały świat.

• flegma_tyczka 30.04.19, 20:03
    Wiesz, ale "stodołę w Jedwabnem" można stopniowo "wygaszać", coraz mniej wspominając o niej w mediach, aż do całkowitego zamilknięcia lub znowu mielić (jak obecnie) przez kolejne 50 lat odmieniając przez wszystkie przypadki i przepadki, można stworzyć oskarowy film na tej podstawie itp.
    Kojarzycie jakiś znany film o holenderskich szmalcownikach?

--
  • bo_ob 30.04.19, 20:05
    flegma_tyczka napisała:

> Wiesz, ale "stodołę w Jedwabnem" można stopniowo "wygaszać"

E tam. Nie da się wygasić czegoś o czym wie cały świat.
  • flegma_tyczka 30.04.19, 20:11
    Da się. Wszystko się da.
    Na przykład czy świat wie o zbrodni w Nalibokach? Rajcuje się tym po wielokroć na łamach głównych mediów i portali? Nazywa Żydów oficjalnie "antypolonistami"? Powstał jakiś głośny, najlepiej "oskarowy" lub pretendujący do tej nagrody film?
    Ilu Amerykanów wiedziałoby o co chodzi (w tym samych Żydów), a ilu wie o stodole w Jedwabnym?

--
  • bo_ob 30.04.19, 20:15
    flegma_tyczka napisała:

> Da się. Wszystko się da.
    > Na przykład czy świat wie o zbrodni w Nalibokach? Rajcuje się tym po wielokroć
    > na łamach głównych mediów i portali? Nazywa Żydów oficjalnie "antypolonistami"?
    > Powstał jakiś głośny, najlepiej "oskarowy" lub pretendujący do tej nagrody fil
    > m?
    > Ilu Amerykanów wiedziałoby o co chodzi (w tym samych Żydów), a ilu wie o stodol
    > e w Jedwabnym?
    >

To nie zasługuje na żaden komentarz.
    O ile z antysemitą, który ma jakieś argumenty, można rozmawiać, to z tobą - przykro mil ale nie. To wszystko, co piszesz nie zasługuje na żadną uwagę. to nawet nie jest antysemityzm, to zwykła głupota.

• olena.s 30.04.19, 20:07
    Tak, bardzo dobry nawet, Gazeciarz "Zwartboek", czyli Czarna Księga. Zresztą "Riphagen" też dobry.
  • flegma_tyczka 30.04.19, 20:08
    Ile mieli nominacji do Oscara?

--
  • olena.s 30.04.19, 20:30
    Mieli Baftę, zgarnęli niemal wszystko cop było do wzięcia na Netherland Film Festival, i owszem, przedstawili "Księgę" do Oskara (nb Holendrzy wybrali ten film jako najlepszy w swojej historii).
    Jeszcze coś?
  • flegma_tyczka 30.04.19, 22:01
    A cóż to jest Bafta? Lokalny festiwal się nie liczy.

--
  • dramatika 30.04.19, 20:13
    flegma_tyczka napisała:

> Wiesz, ale "stodołę w Jedwabnem" można stopniowo "wygaszać" (...) lub znowu mielić (jak
    > obecnie) przez kolejne 50 lat

Wystarczyłoby zrobić ekshumację i temat byłby zamknięty. Już się pewnie domyślasz, dlaczego ekshumacji nie ma i nie będzie.
  • mama303 01.05.19, 11:06
    flegma_tyczka napisała:

> Wiesz, ale "stodołę w Jedwabnem" można stopniowo "wygaszać", coraz mniej wspomi
    > nając o niej w mediach, aż do całkowitego zamilknięcia lub znowu mielić

alez Ty jesteś wyrachowana! Obóz w Auschwitz tez można wygaszać?

--
  • flegma_tyczka 30.04.19, 20:01
    Czytając tą i podobne dyskusje mam coraz większe nieprzyjemne wrażenie, że "polskie obozy śmierci" wcale nie były wpadką amerykańskiego prezydenta tylko celowym zabiegiem.
    Za jakiś czas nikt nie będzie czytał sprostować, za to będzie oglądał archiwalne przemowy.
    Za jakiś czas ja i osoby krytykujące tu podejście niektórych, niestety mających władzę Żydów będziemy realnie karane za rzekomy antysemityzm.

--
  • bo_ob 30.04.19, 20:04
    flegma_tyczka napisała:

Nie wiem o co ci chodzi.
    Przecież jeśli USA maja nas szantażować, to musimy mieć na sumieniu jakieś inne, jeszcze nieznane grzechy i ciemne sprawki, nie szmalcowników, o których od zawsze wiadomo.
  • super_hetero_dyna 01.05.19, 11:20
    bo_ob napisała:

> Przecież jeśli USA maja nas szantażować, to musimy mieć na sumieniu jakieś inne
    > , jeszcze nieznane grzechy i ciemne sprawki, nie szmalcowników, o których od za
    > wsze wiadomo.

USA nie szantażuje nas ujawnianiem żadnych "grzechów", tylko zdjęciem ochrony militarnej. To Żydzi szantażują Polskę "atakowaniem i upokarzaniem na arenie międzynarodowej". I nie potrzebują do tego żadnych naszych "nieznanych grzechów i ciemnych sprawek", bo je sobie po prostu zmyślają i kolportują potem te kłamstwa w kontrolowanych przez siebie mediach. Tak, jak to zrobili kłamiąc o Jedwabnem albo o rzekomych 200 tys. Żydów.
  • olena.s 30.04.19, 20:05
    "Polskie obozy śmierci", jak cię już oświecałam, występują w "Medalionach" Nałkowskiej, lektury szkolnej przez jakieś 50 lat, oraz w tytule tekstu Karskiego, AD 1944.
  • flegma_tyczka 30.04.19, 20:08
    Już ktoś Ci tłumaczył (nie ja), że bezpośrednio po wojnie nikt nie miał wątpliwości kto stał za "obozami śmierci". Nikt też nie miał roszczeń do narodu polskiego. Wtedy ofiary były (jeszcze) dwie: Polacy i Żydzi. A dziś?

--
  • olena.s 30.04.19, 20:21
    Ojojojoj DWIE ofiary? Rosjanie to nic, Litwini napluć, Białorusini, którzy stracili procentowo najwięcej ludności się nie liczą? Grecy, Jugosłowianie też nie? Ukraińców nie było?

I o jakich "roszczeniach" mówisz? Cieszysz się, że te zastraszone niedobitki nie mogły dostać z powrotem swoich domów i nawet nie "wysuwały roszczeń"? No, jakoś mnie to dziwi
  • flegma_tyczka 30.04.19, 21:59
    A czy Żydzi czepiają się Białorusinów, Czechów lub Litwinów? Nie. Czepiają się Polaków stąd odniosłam się do dwóch stron - Żydów i Polaków. Gdyby w obecny konflikt uwikłany był trzeci (lub czwarty itd.) pokrzywdzony kraj wspomniałabym i o nim.

--
  • olena.s 30.04.19, 22:06
    Wiesz co, Gazeciarz? Mniej pisz, więcej czytaj. Dobrze ci zrobi.
  • flegma_tyczka 30.04.19, 22:19
    Oczywiście źródła "jedynie słuszne" big_grin

--
  • olena.s 30.04.19, 20:03
    Co, mało? WymieniłEś gazeciarz trzy fakty. Które nie są tajemnicą dla nikogo, a więc czego oczekujesz? Że świat uprzejmie będzie się załgiwał żeby pomasować polskie ego?
  • flegma_tyczka 30.04.19, 20:05
    A czemu świat (bardzo taktownie) pomija udział Holandii, Włochów (którzy legalnie wspierali Hitlera niemal do końca wojny), Francji, która kolaborowała z Niemcami? Czemu się na Polaków tak uwzięli? Czy masz jakieś przemyślenia na ten temat?

--
  • olena.s 30.04.19, 20:10
    Co znaczy "pomija"? Wydaje ci się, że ksiązki nie wychodzą, uczelnie nie badają, filmy nie powstają, procesy się nie toczą?
    W muzeum Anny Frank nabyłam doskonałe komiksy dla dzieci poruszające temat holenderskiej kolaboracji. Francja miała swój okres wstydu związany z Barbie. Naturalnie oba te kraje zwróciły skonfiskowane dobra.
  • dramatika 30.04.19, 20:16
    flegma_tyczka napisała:

> Czemu się na Polaków tak uwzięli?

To nie jest nic osobistego, tylko zwyczajny geszeft.
    Od Szwajcarii wydębili kasę, to od Polski też wydębią.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 20:09
    W Jedwabnem, Żydzi zginęli z ręki Niemców. I byłoby to już dawno oficjalnie dowiedzione, gdyby rozpoczętych ileś lat temu ekshumacji nie wstrzymał nagle i bez podania przyczyn - Lech Kaczyński.

Od tamtej pory, pomimo wielu prób, Żydzi za żadne skarby nie chcą dopuścić do ekshumacji, co chyba dość jednoznacznie odpowiada na pytanie - dlaczego. Poniżej linka do wykładu dr Ewy Kurek, chyba najlepszej w Polsce od tej tematyki:

www.youtube.com/watch?v=oq-XrRg37tc

--
  • olena.s 30.04.19, 20:24
    big_grin
  • dramatika 30.04.19, 20:11
    bo_ob napisała:

> Bardzo mnie ciekawi ten szantaż.
    > Co takiego my, Polacy, mamy na sumieniu, że rząd USA ma nas czym szantażować.
    > Ciekawe.

Wyjdź może spod tego kamienia, pod którym siedzisz od 10 lat i ogarnij, że jedynym polskim sojusznikiem są obecnie Stany Zjednoczone. Tłumaczyć dalej? Bo tracę cierpliwość.
  • bo_ob 30.04.19, 20:16
    dramatika napisał(a):

Tak myślałam, że nie będziesz umiała odpowiedzieć na pytanie - czym USA może szantażować polski rząd.

• dramatika 30.04.19, 20:35
    bo_ob napisała:

> Tak myślałam, że nie będziesz umiała odpowiedzieć na pytanie - czym USA może sz
    > antażować polski rząd.

Ależ mogę, choć dziwię się, że w ogóle ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości - może zaszantażować tym, że nie powstanie w Polsce amerykańska baza wojskowa, czyli Fort Trump, a dla PiSu ta baza jest po prostu elementem propagandy "wstawania z kolan". Moze wspierać oczernianie Polski na arenie międzynarodowej jako współsprawcy holocaustu. Moze ostatecznie zaszantażować nawet zerwaniem sojuszu i w ogóle stosunków dyplomatycznych.
  • bo_ob 30.04.19, 20:37
    dramatika napisał(a):

> Ależ mogę, choć dziwię się, że w ogóle ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości - może
    > zaszantażować tym, że nie powstanie w Polsce amerykańska baza wojskowa, czyli F
    > ort Trump, a dla PiSu ta baza jest po prostu elementem propagandy "wstawania z
    > kolan". Moze wspierać oczernianie Polski na arenie międzynarodowej jako współs
    > prawcy holocaustu. Moze ostatecznie zaszantażować nawet zerwaniem sojuszu i w
    > ogóle stosunków dyplomatycznych.

Aha.
    Staram sę zrozumieć, że dla polskich narodowców i antysemitów wiara w to, że światem rządzą Żydzi jest naprawdę wyssana z mlekiem matki.

Inaczej tego, co piszesz wytłumaczyć sie nie da.

• dramatika 30.04.19, 20:55
    bo_ob napisała:

> Inaczej tego, co piszesz wytłumaczyć sie nie da.

Jesli ja jestem antysemitką, to ty jesteś paranoiczką. Poczytaj o tego typu roszczeniach - sami Żydzi mówią, ze kasa z tych roszczeń nie trafia do Żydów, tylko do tego, kogo mafia wskaże, bo te organizacje niby-żydowskie ulokowane w USA to zwyczajne mafie. Żerują na holocauście i antysemityzmie prawdziwym i urojonym - Żydzi jako naród nie mają z tym biznesem wiele wspólnego. To tak jakby mówić, że naród polski jest odpowiedzialny za istnienie więzień CIA w Polsce.
  • bo_ob 30.04.19, 21:02
    dramatika napisał(a):

Jeśli ktoś wierzy w to, że Kongres USA "może zaszantażować tym, że nie powstanie w Polsce amerykańska baza wojskowa, czyli Fort Trump [...]. Moze wspierać oczernianie Polski na arenie międzynarodowej jako współsprawcy holocaustu. Moze ostatecznie zaszantażować nawet zerwaniem sojuszu i w ogóle stosunków dyplomatycznych." po to, aby spadkobiercy Polaków żydowskiego pochodzenia mogli występować o zwrot majątków lub amerykańskie organizacje żydowskie mogły przejmować polski majątek pozostały po zamordowanych w Holocauście, to tak, jest to wiara w to, że Żydzi rządzą światem który kręci się wokół Polski.

• dramatika 30.04.19, 21:15
    bo_ob napisała:

> po to, aby (...) amerykańskie organizacje żydowskie mogły przejmować polsk
    > i majątek pozostały po zamordowanych w Holocauście, to tak, jest to wiara w to,
    > że Żydzi rządzą światem który kręci się wokół Polski.

Nie mam już do ciebie siły, ale odpowiem - poczytaj o tym, jak dorwali się do Szwajcarii. Wcale nie potrzebowali do tego nawet wsparcia USA czy opinii "władców świata". Zwyczajny nacisk, trochę oczerniania wstrętnych banksterów, którzy nie chcą oddać kasy z "martwych" bezdziedzicznych kont i Szwajcarzy wyskoczyli z kaski.
  • flegma_tyczka 30.04.19, 21:47
    Nie tak powinni być, ale Szwajcarzy przynajmniej mają z czego.
    I fakt, rzadko w mediach można powspominać historyczny fakt, jak to szwajcarscy "antysemici" (chyba nawet nie szmalcownicy bo za oddanie Żyda w ręce nazistów nie wiem czy coś otrzymywali? Wie ktoś?) gdy jakiemuś Żydowi cudem udało się dostać na teren tego państwa byli zwracani Niemcom, czyli właściwie wyrok śmierci.
    Nie nakręci ktoś oscarowego filmu? Really? Taka historia - mała rodzina, rodzice z dwójką dzieci uciekają w stronę Szwajcarii, po drodze mają wiele perypetii, ale w końcu udaje im się przekroczyć szwajcarską granicę. Niestety szwajcarscy obywatele łapią ich i zwracają państwu niemieckiemu. Rodzina ginie w obozie lub zostaje rozstrzelana za ucieczkę.

--
  • flegma_tyczka 30.04.19, 21:48
    P.s. I tu mamy piękny przykład właśnie wyciszania niewygodnych dla Szwajcarów faktów historycznych.
    Ile razy w mediach światowych słyszeliście o "szwajcarskich antysemitach"?

--
  • bo_ob 30.04.19, 21:48
    dramatika napisał(a):

> poczytaj o tym, jak dorwali się do S
    > zwajcarii.

Kogo masz na myśli? Bo mówimy o amerykańskim Kongresie.

• dramatika 30.04.19, 22:02
    bo_ob napisała:

> dramatika napisał(a):
    >
    > > poczytaj o tym, jak dorwali się do S
    > > zwajcarii.
    >
    > Kogo masz na myśli? Bo mówimy o amerykańskim Kongresie.

Pomyliło ci się. Aktualnie omawiamy temat mojego domniemanego antysemityzmu każącego mi snuć spiskowe teorie, że Żydzi rządzą światem, więc nie mają problemu z realizacją roszczeń. Donoszę zatem, że nie twierdzę, ze trzeba rządzić światem, aby jako naród wymusić skutecznie haracz na innym narodzie (niemniej bycie wladcą świata temu naturalnie nie przeszkadza). Dowodem jest casus Szwajcarii.
    Przypuszczam po sposobie prowadzenia przez ciebie rozmowy, ze nawet nie próbowałaś wpisać tego w googlach, bo czytasz pewnie tylko to, co ci pod nos GW zapoda rano do kawki - szkoda mojego cennego czasu, który mogę w sposób bardziej produktywny spożytkować na gapienie się w sufit.
  • dramatika 30.04.19, 22:04
    Excuse moi, oczywiście nie miałam na myśli, że naród żydowski chce wymusić haracz, tylko chcą to zrobić żydowskie organizacje z USA.
  • bo_ob 30.04.19, 22:08
    dramatika napisał(a):

> bo_ob napisała:
    >
    > > dramatika napisał(a):
    > >
    > > > poczytaj o tym, jak dorwali się do S
    > > > zwajcarii.
    > >
    > > Kogo masz na myśli? Bo mówimy o amerykańskim Kongresie.
    >
    > Pomyliło ci się. Aktualnie omawiamy temat mojego domniemanego antysemityzmu każ
    > ącego mi snuć spiskowe teorie, że Żydzi rządzą światem, więc nie mają problemu
    > z realizacją roszczeń.

Nie.
    Rozmawiamy o tym: pytałam, czym Kongres USA może szantażować polski rząd.
    Ty twierdzisz, że zerwaniem stosunków dyplomatycznych i wojskowych. Oczywiście po to, aby zadośćuczynić żydowskim żądaniom.
    Uważasz więc, że Kongres USA jest "na żydowskim pasku".

• kokosowy15 30.04.19, 22:18
    Amerykański prezydent uznając Jerozolimie stolica Izraela postępuje wbrew prawu międzynarodowemu. Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego tak robi i w czyim interesie, bo ja mały zuczek jestem i nie wiem?.
  • dramatika 30.04.19, 22:25
    bo_ob napisała:

> Uważasz więc, że Kongres USA jest "na żydowskim pasku".

Chyba nie tylko ja. A co?

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2019/4/30/14632302_netanjahutrump-nyt655.png
  • bo_ob 30.04.19, 22:34
    dramatika napisał(a):

> Chyba nie tylko ja. A co?

A nic. Tak myślałam, czemu wcześniej dałam wyraz. "Żydzi rządzą światem", prawda, dramatiko?
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 22:45
    Nie, Czukcze i Czipeweje

--
  • dramatika 30.04.19, 22:49
    bo_ob napisała:

> A nic. Tak myślałam, czemu wcześniej dałam wyraz. "Żydzi rządzą światem", prawd
    > a, dramatiko?

Co najwyżej rządzą Stanami Zjednoczonymi, co w kontrowersyjny sposób zilustrował 5 dni temu New York Times.
    Niemniej może i tak być, że rządzą światem - raz że rządzą Trumpem, dwa że mają atom, poza tym bankowosc i przemysł rozrywkowy. To bardzo potężny i wpływowy naród, z bogatą kulturą i tradycją. Jako nie antysemitka powinnaś chyba być zadowolona z takiej ewentualnosci?
  • bo_ob 30.04.19, 23:01
    dramatika napisał(a):

> Niemniej może i tak być, że rządzą światem

Jest taka teoria kompensacji kontroli amerykańskiego psychologa Aarona Kaya, która mówi, że niektórzy ludzie wierzą w teorie spiskowe wtedy, kiedy mają poczucie, że nie mają wpływu na bieg wydarzeń.
  • dramatika 01.05.19, 00:52
    bo_ob napisała:

> Jest taka teoria kompensacji kontroli

Jest taka teoria, która dowodzi, że współczesne nauki społeczne to kompletny bullshit.
  • araceli 30.04.19, 22:25
    dramatika napisał(a):
    > Donoszę zatem, że nie twierdzę, ze trzeba rządzić świate
    > m, aby jako naród wymusić skutecznie haracz na innym narodzie (niemniej bycie w
    > ladcą świata temu naturalnie nie przeszkadza). Dowodem jest casus Szwajcarii.

Nie jest dowodem tylko kłamstwem. A może cyniczną manipulacją prawackiego 'przemysłu strachu'?

PAŃSTWA Szwajcarii nikt do niczego nie zmusił.

--
  • kokosowy15 30.04.19, 20:25
    Pozwolilismy wybudować na swoim terenie polskie obozy koncentracyjne. Zgodzilismy się na organizację wielu gett w naszych miastach. Nie uratowalismy WSZYSTKICH Zydow przed zagląda. A przecież wystarczyło powiedzieć Niem... Przepraszam, nazistom, że nie życzymy sobie ich obecności, to by sobie poszli. Tyle złych uczynków wystarczy jako powód do szantażu.
  • mama303 30.04.19, 19:16
    gyubal_wahazar napisał:

> W treści samej deklaracji jak byk to stoi. Ale jeśli ktoś myśli życzeniowo i je
    > szcze upiera się że Bartoszewski to podpisał, to cóż można dodać
    Deklaracja teresińska jest podstawą,do której nawiązuje ustawa 447. Jesli więc ta deklaracja nie ma żadnego znaczenia to powtarzam, przestań kłopotac się i straszyc ustawą 447.

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 19:37
    Mamo, może żyjesz na kajmanach i nawet na pocztówce Polski nie oglądasz. Ale ludzie mieszkający tu, mogą - co widac po kłamstwie rządu nt braku prac nad polską ustawą 447 - niebawem stać się niewolnikami we własnym kraju, bo 300 miliardów, to na tyle dużo, że nawet oddanie lasów i tysięcy kamienic, będzie mało.

Dlatego warto się wczuć w sytuację tych, których ten problem może dotknąć. A jeśli chciałabyś zdobyć wiedzę na ten temat to prócz ww linek, które chcę wierzyć obejrzałaś, dorzucę Ci jeszcze wypowiedź Jacka Wilka w Sejmie

www.youtube.com/watch?v=i3wMVKHTBmo

--
  • mama303 01.05.19, 11:14
    gyubal_wahazar napisał:

> Dlatego warto się wczuć w sytuację tych, których ten problem może dotknąć. A je
    > śli chciałabyś zdobyć wiedzę na ten temat to prócz ww linek, które chcę wierzyć
    > obejrzałaś, dorzucę Ci jeszcze wypowiedź Jacka Wilka w Sejmie
    Jacka Wilka powiadasz? Ja znam jego ultraprawicowe poglądy i jego straszenie ustawą 447. Ta cała gromadka: Wilk, Korwin, Winnicki, Bosak i in. to jest niezła ekipa. Dzisiaj maszeruja przez Warszawę, możesz ich sobie poogladać.

--
  • dramatika 30.04.19, 19:04
    bo_ob napisała:

> Należy jednak wskazać, że sam
    > a Deklaracja Terezińska nie jest wiążącym aktem prawa międzynarodowego.

Jak widzę to uspokaja wiele osób - pragnę jednak zauważyć, ze USA niespecjalnie się przejmuje nawet wiążącym prawem międzynarodowym. Ostatni takim przypadek to uznanie przez prezydenta USA suwerenności Izraela nad Wzgórzami Golan, podczas gdy aneksja terytorium siłą jest niezgodna z prawem międzynarodowym.
    www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/onz-krytykuje-uznanie-przez-usa-wzgorz-golan-za-teren-izraela,922363.html
    Mamy tu jednoznaczy dowód na to, że USA jest w stanie w imię interesów Izraela złamać prawo międzynarodowe. Ktoś ma w ogóle jakieś złudzenia, że interesy Polski są ważniejsze dla USA niż interesy organizacji żydowskich i że w imię tych interesów będą mieć literalnie w dupie jakieś tam prawo?
  • bo_ob 30.04.19, 19:07
    dramatika napisał(a):

> Ktoś ma w ogóle jakieś złudzenia, że interesy Pols
    > ki są ważniejsze dla USA niż interesy organizacji żydowskich i że w imię tych i
    > nteresów będą mieć literalnie w dupie jakieś tam prawo?

Czyli co? USA napadną na Polskę aby odebrać dobra należące niegdyś do Polaków żydowskiego pochodzenia?

• gyubal_wahazar 30.04.19, 19:21
    Możesz sobie kpić ile dusza zapragnie, ale swoimi kpinami nie zagłuszysz prawdy
    A dasz tylko świadectwo o tym, kim jesteś

--
  • bo_ob 30.04.19, 19:31
    gyubal_wahazar napisał:

> Możesz sobie kpić ile dusza zapragnie, ale swoimi kpinami nie zagłuszysz prawdy
    > A dasz tylko świadectwo o tym, kim jesteś
    >

Takie tanie zagrywki odbijają się ode mnie jak piłka od ściany.

Zadałam pytanie i oczekuję odpowiedzi.

• gyubal_wahazar 30.04.19, 19:42
    > Czyli co? USA napadną na Polskę aby odebrać dobra należące niegdyś do Polaków żydowskiego pochodzenia?

Nie muszą. Nasi służalcy z rządu sami nas sprzedadzą, a konkretnie oddadzą kamienice, lasy, infrastrukturę itd a ponieważ i tego nie wystarczy, to u tych samych albo innych Żydów zaciągną wielomiliardowy kredyt, którego nawet nasze wnuki mogą nie spłacić.

Chętnie Ci odpowiem na kolejne pytania, jeśli będą choć odrobinę merytoryczne

--
  • bo_ob 30.04.19, 19:44
    gyubal_wahazar napisał:

> Nie muszą. Nasi służalcy z rządu sami nas sprzedadzą

Co prawda stanowisko polskiego rządu jest całkiem inne, ale jeśli chcesz w to wierzyć, że cię sprzedadzą - to nie ma przeszkód.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 19:47
    Każdy może wierzyć w co tylko chce, ja jednak wybieram przede wszystkim myślenie

--
  • bo_ob 30.04.19, 19:51
    gyubal_wahazar napisał:

> ja jednak wybieram przede wszystkim myślenie
    >

Nigdy bym na to nie wpadła.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 20:40
    To nie była wbrew pozorom kpina. Zdecydowana wiekszość ludzi myśli tak jak ktoś im powie, pokaże (np tv). Nie wiem czy 10% mysli samodzielnie

--
  • mama303 01.05.19, 11:18
    gyubal_wahazar napisał:

> Każdy może wierzyć w co tylko chce, ja jednak wybieram przede wszystkim myślenie
    nie wybierasz myślenia albo celowo chcesz straszyć rodaków i uprawiasz szkodliwa manipulacje i trolling

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 19:46
    > zaciągną wielomiliardowy kredyt

PS Dla czytających bezkontekstowo: nie zaciągną tego kredytu u wszystkich Żydów na świecie od niemowląt do staruszków, tylko u tych którzy im go udzielą

--
  • flegma_tyczka 30.04.19, 19:48
    Ja mam pytanie.
    Czy jest szansa, że nie dostaną od Polski "ani guzika"?

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 20:14
    Tego nikt nie wie. Wszystko zależy od nas samych. Jeśli damy się nadal oszukiwać, że nas 447 nie dotyczy, na pewno zedrą z nas skórę, a sami będą nas oglądać na smarkach spod palmy na Kajmanach

Dlatego idę na ww marsz i głosuję na Konfederatów, ale nikogo nie nakłaniam, każdy musi sam zdecydować

--
  • dramatika 30.04.19, 19:46
    bo_ob napisała:

> Zadałam pytanie i oczekuję odpowiedzi.

Proszę bardzo, choć frustrujące jest to, że trzeba tłumaczyć rzeczy trywialne.
    Nie, USA nie będą musiały napadać na Polskę, aby ta zrealizowała bezprawne roszczenia - wystarczy zwykły szantaż lub przekupstwo.
  • bo_ob 30.04.19, 19:53
    dramatika napisał(a):

> Nie, USA nie będą musiały napadać na Polskę, aby ta zrealizowała bezprawne rosz
    > czenia - wystarczy zwykły szantaż lub przekupstwo.

Dziękuję ci za odpowiedź.

Czyli zakładasz, że polski rząd da się przekupić rządowi USA.
    Albo USA będzie nas szantażował. Bardzo jestem ciekawa - czym? Jakiego maja na nas haka?

• gyubal_wahazar 30.04.19, 20:22
    Przepraszam za wślizg, ale podzielę się również swoją opinią

> Czyli zakładasz, że polski rząd da się przekupić rządowi USA.

Już dawno dał się przekupić. Widac to było od momentu wysłania naszych do Iraku i Afganistanu - żadna z nich to nie była nasza wojna, byliśmy tylko najemnikami. I to b tanimi
    Z ostatnich spektakularnych akcji - proszenie by Amerykanie pozwolili wybudować dla nich i utrzymywać kosztem 2 mld $ Fort Trump. A ich jedyne jak dotąd poważne manewry to była symulacja wycofania się do Niemiec

> Albo USA będzie nas szantażował. Bardzo jestem ciekawa - czym? Jakiego maja na nas haka?

Sami na siebie go wymyśliliśmy i podalismy im na talerzu: paniczny strach, przed rosyjskimi tankami.
    Nie neguję samej możliwości, bo jesteśmy dużo słabsi militarnie od Rosjan, ale jak widać choćby z własnie przytoczonego przykładu, ani Amerykanie, ani Unia nie kiwnie palcem by nas bronić

Po co więc płacić ciężkie pieniądze za kompletną iluzję pomocy ?

--
  • kokosowy15 30.04.19, 20:37
    Cczym szantazowac? Najpierw nieoficjalnie powiedzieć, że na żadną pomoc militarna nie możemy liczyć. Potem zakazać sprzedaży komponentów i części do amerykańskiej broni. Za kilka lat oblozyc embargiem sprzedaż do Polski ropy i gazu. I już nas nie ma.
  • bo_ob 30.04.19, 20:39
    kokosowy15 napisał(a):

> Cczym szantazowac? Najpierw nieoficjalnie powiedzieć, że na żadną pomoc militar
    > na nie możemy liczyć. Potem zakazać sprzedaży komponentów i części do amerykańs
    > kiej broni. Za kilka lat oblozyc embargiem sprzedaż do Polski ropy i gazu. I ju
    > ż nas nie ma.

I to wszystko, tę krzywdę ma nam zrobić kto? amerykański Kongres czy ktoś inny?

• kokosowy15 30.04.19, 20:44
    Ten komu to jest na rękę. Na podstawie jakiego prawa amerykański prezydent zakazuje handlu innym państwom z Iranem?
  • bo_ob 30.04.19, 20:46
    kokosowy15 napisał(a):

> Ten komu to jest na rękę.

Czyli kto konkretnie chce nam zrobić tę krzywdę?

• kokosowy15 30.04.19, 20:59
    A kto i w czyim interesie robi krzywdę Iranowi?
  • bo_ob 30.04.19, 21:03
    kokosowy15 napisał(a):

> A kto i w czyim interesie robi krzywdę Iranowi?

Dlaczego nie chcesz napisać wprost?
  • kokosowy15 30.04.19, 21:50
    A dlaczego pytasz, jeżeli wiesz?
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 19:20
    Dodam tylko, że szeroko znany i ceniony w środowiskach związanych z 'przemysłem (aka przedsiębiorstwem) Holocaust' naukowiec - dr Tomasz Gross, wysunął ostatnio tezę, że w czasie II wojny, Polacy na wsiach wymordowali więcej Żydów niż hitlerowcy.

Cóż więcej można nakłamać ? Chyba tylko, że to Polska w '39 napadła na Niemców. Wiem że to brzmi jak ponury żart, ale jeśli nie zaczniemy o tak absurdalnych kłamstwach ze strony Żydów* głośno mówić, za chwilę będziemy się wstydzić przyznać za granicą, że jesteśmy Polakami i to pomimo największej ze wszystkich narodów ilości medali 'Sprawiedliwy wśród narodów świata', przyznawanych przez izraelski instytut Yad Vashem, za ratowanie Żydów

* nie wszystkich Żydów, od niemowląt do staruszków, tylko tych którzy tak mówią (uwaga dla czytających bezkontekstowo)

--
  • flegma_tyczka 30.04.19, 19:42
    Czy Gross poniósł jakieś konsekwencje prawne tego obrzydliwego czynu?

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 19:53
    W odróżnieniu od kłamstwa oświęcimskiego, które Izrael karze karą więzienia, w sprawie Polski można kłamać bezkarnie, po tym jak nasz rząd na początku roku podkulił ogon, po próbie wprowadzenia w ustawie o IPN analogicznego paragrafu dotyczącego słów 'polskie obozy śmierci'

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1736202,1,polscy-zydzi-apelujemy-o-zmiane-tresci-ustawy-o-ipn.read

--
  • tonik777 30.04.19, 15:28
    Ja w ogóle nie mogę pojąć całego straszenia jakąś ustawą 447. Z tego co wiem Polska nie podlega pod prawo USA, więc oni mogą sobie uchwalać co im się podoba. U nas ichniejsze prawo nie obowiązuje.
    Zupełnie inną sprawą jest podatność naszych władz na zewnętrzne naciski. Rząd nie może dawać się wciągać w jakieś gierki obcych mocarstw i nie ma znaczenia czy te gierki wynikają z ustawy 447 czy widzimisię tamtejszych polityków. Polska powinna zawsze bronić swojej racji stanu.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 15:58
    > Rząd nie może dawać się wciągać w jakieś gierki obcych mocarstw (...) Polska powinna zawsze bronić swojej racji stanu.

Z całym szacunkiem, dla Twych słusznych moim zdaniem postulatów, to są to tylko pobożne życzenia, które dla polityków nie są warte papieru, na którym są wydrukowane

> Z tego co wiem Polska nie podlega pod prawo USA, więc oni mogą sobie uchwalać co im się podoba. U nas ichniejsze prawo nie obowiązuje

Rzuć proszę okiem jeszcze raz na mego wstepniaka. Wynika z niego, że prace nad ustawą po cichu już się zaczęły, a
    mają stać się oficjalne i nabrać tempa po wyborach. A wtedy to już nie będzie amerykanskie prawo, tylko polskie.

--
  • flegma_tyczka 30.04.19, 18:54
    To na kogo głosować?

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 19:04
    Sama musisz zdecydować. Co do mnie, to głosuję na Konfederatów. Tylko oni jak nagłaśniają jak mogą ten skandal. Ale zaraz rzucą sie na mnie tutejsze damy, bo wg nich każdy, kto ma przekonania prawicowe, to hajlująca i paląca kukły, łysa pała

Tu Winnicki już rok temu bił w dzwon o 447, a lewuski krzyczały 'faszysta !'
    www.youtube.com/watch?v=UM3tjyzcp5g

--
  • flegma_tyczka 30.04.19, 19:44
    Ja tam nie rozumiem obecnej histerii. Przecież już od dobrych kilkunastu lat, jak nie dłużej Żydzi oblewają Polaków medialnym szambem, a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. To rzecz zrozumiała dla większości (mam nadzieję).

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 19:57
    Spróbuję wyjaśnić. Od szamba można się uchylić albo się wykąpać, trochę trudniej sobie poradzić, gdy odebrane zostaną Ci Twoje 3-letnie zarobki (300 mld USD to 3 roczne budżety Polski).

Stąd nie określałbym tego jako histerii, tylko bicie w dzwon, przed nadciągającym gangsterem, próbującym ściagnąć z Ciebie ogromny haracz

--
  • flegma_tyczka 30.04.19, 22:29
    Ciekawe czy te same osoby w całkiem odmiennych wątkach nie ubolewają nad "fatalnym stanem publicznej służby zdrowia", nie agitują ( a agitują, kojarzę kilka tych samych forumek) za tym by in vitro było finansowane z budżetu państwa czy w końcu nie są za tym by rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych dzieci w Polsce mieli naprawdę godziwą pomoc i zasiłki.
    Czyż to nie Olena ubolewała, że inkubatory funduje Owsiak zamiast państwo polskie, którego (zgadzam się z tym) powinno to być obowiązkiem?
    Ciekawe czy tego nie widzą?

--
  • olena.s 01.05.19, 00:13
    Te, "nie pazernY mimo korzeni żydowskich". Po prostu chcesz zatrzymać cudze, bo ci żal zwrócić. Uczciwości w tobie za grosz.
  • dramatika 01.05.19, 00:27
    olena.s napisała:

> Te, "nie pazernY mimo korzeni żydowskich". Po prostu chcesz zatrzymać cudze, bo
    > ci żal zwrócić. Uczciwości w tobie za grosz.

Te, uczciwa, dlaczego nie żądasz, aby USA zwróciły Indianom ich prawowitą własność?
  • olena.s 01.05.19, 08:49
    Bo nie jestem Amerykanką, na przykład? big_grin
  • kokosowy15 01.05.19, 09:00
    A co ma narodowość do rzeczy? Złodziejem jest tylko ten, który okrada swoich? Mordowanie obcych nie interesuje Cię? Brawo!
  • olena.s 01.05.19, 09:15
    big_grin
    Nie, zanim pęknę ze śmiechu, poproszę jednak o szersze wyjaśnienie twojej tezy.
  • kokosowy15 01.05.19, 14:37
    Nie jesteś Amerykanka, więc wytepienie rdzennych mieszkańców Ameryki nie interesuje Cię. Nie zostałaś podbita, więc bandytyzm także Cię nie interesuje. Sąsiad dostał zawału na schodach - ważne że nie pod Twoimi drzwiami. Wymordowano Żydów - TO AKURAT JEST W KRĘGU TWOICH ZAINTERESOWAŃ.
  • olena.s 01.05.19, 15:56
    Nie, mój insynuatorku - kłamczuszku.
    Nie jestem Amerykanką więc nie mam żadnej pozycji, żadnej kreski wyborczej w kwestii tego, czy rekompensowali rdzennym plemionom wystarczająco czy nie, i co z tym zrobić dalej.
  • gyubal_wahazar 01.05.19, 15:06
    Gdyby cię ktoś próbował przyciskać, skąd wzięłaś to jakże frapujące podejście, możesz odeprzeć ten niecny atak stwierdzeniem, że jest dobra, stara, leninowska 'mądrość etapu'.

Z Leninem, prócz nazioli, kuców i faszoli, nikt nie dyskutuje

--
  • super_hetero_dyna 01.05.19, 10:46
    Mówimy o mieniu, którego nie ma komu "zwrócić", ponieważ nie ma spadkobierców, więc może przestań manipulować.
  • olena.s 01.05.19, 10:55
    Jasne, jasne.
  • super_hetero_dyna 01.05.19, 10:57
    Skoro jasne, to dlaczego piszesz o "zwrócić"?
  • olena.s 01.05.19, 11:14
    Ponieważ uważam, że nadzwyczajne sytuacje wymagają nadzwyczajnych środków. Które bywają stosowane: na przykład chociaż uznanie za zmarłego następuje po 10 latach (5 w przypadku zaginionych powyżej 70), to w efekcie wojny wprowadzono mechanizm, kiedy przypisano zmarłym datę zgonu na maj 45.
    I dlatego jestem zdania, że hekatomba jaką był holokaust polskich Żydów wymaga również wprowadzenia nadzwyczajnych środków. Przede wszystkim w odniesieniu do żyjących spadkobierców.
  • super_hetero_dyna 01.05.19, 11:29
    O żyjących spadkobiercach nie rozmawiamy, ponieważ ich droga do zwrotu majątku jest otwarta. Rozmawiamy o mieniu, które nie ma spadkobierców. I nie, nie potrzeba żadnych "nadzwyczajnych środków", które miałyby mienie po wymordowanych przez Niemców polskich obywatelach przekazać nowojorskim gangsterom, którzy nawet palcem nie kiwnęli dla ich ratowania.
  • woman_in_love 30.04.19, 18:15
    No w koncu ci zabiora to co nakradl twoj dziad wydajacy zydow podczas ww2. Placz i plac. Bardzo dobrze!
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 18:19
    Łomaaaś smile

A ja już oczy za Tobą wypłakałem. Haniebnie zaniedbujesz mnie ostatnio. Odrobisz to jakoś ? wink

--
  • kokosowy15 30.04.19, 20:41
    Nie zapedziles się za bardzo? Masz jakieś dowody, albo choć poszlaki na to oskarżenie?
  • margierita 30.04.19, 20:00
    To jest kampania wyborcza Konfederacji na ematce czy co? Ja to było? "uproszczony przekaz trafia do wyborców"? "Piątka Konfederacji"? Sorry, żałosne...

• gyubal_wahazar 30.04.19, 20:25
    Zabrzmię naiwnie jak dziecko, ale czy prócz gorzkich żali, masz coś do wniesienia merytorycznie ?

--
  • margierita 30.04.19, 20:32
    Merytorycznie to już Ci Matacznik odpowiedział, ale nie spodobało Ci się.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 20:43
    Ale ja Ciebie pytałem, nie uciekaj więc proszę od odpowiedzi ? Szczerze przyznać, że nic, to żaden wstyd

--
  • margierita 30.04.19, 20:52
    Ja tu nie przyszłam dyskutować ze spiskową teorią dziejów, ja tu przyszłam oglądać wykonanie w praktyce kampanii wyborczej i obserwować próbę odróżniania się od pis-u z przystawkami.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 21:34
    To przykro mi że Cię zawodzę

--
  • taje 30.04.19, 20:22
    Niech zgadnę - nie znasz angielskiego i powtarzasz propagandowe bzdury Michalkiewicza? Przeczytaj samą ustawę, którą linkujesz i potem się wypowiadaj. Oczywiście, że ustawa dotyczy tylko sporządzenia raportu. Co będzie później, to już kwestia interpretacji ale na pewno to co piszesz o samej ustawie mija się całkowicie z prawdą.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 20:26
    Podziwiam dzięcięcą wiarę w baśniowość tego świata. Chętnie porozmawiam z Tobą jak wejdziesz w świat dorosłych

--
  • taje 30.04.19, 20:47
    Och jakbym chciała, żebyś miał rację - niestety od wielu wielu lat płacą mi duże pieniądze za umiejętność czytania przepisów prawnych (w tym po angielsku).
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 22:15
    Uu jak po angielsku, to zmienia postać rzeczy i rangę wydarzenia. Gdybym wiedział, że po angielsku, nie ośmieliłbym się odezwać

--
  • taje 30.04.19, 22:21
    Wszystkim wyszłoby na dobre - powinieneś znać własne ograniczenia. W tym co oznacza zwrot "w tym". Sprawdź też efekt Dunninga - Krugera.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 22:26
    Nie wiem, czy zdążyłaś zauważyć, ale to wątek o żydowskich roszczeniach na podstawie ustawy 447 i o nich chętnie podyskutuję. Lekturę dzieła dot efektów, pozostawię Tobie

--
  • bo_ob 30.04.19, 22:38
    taje napisała:

> Sprawdź też efekt Dunninga - Krugera.

To jest doskonałe smile

• milamala 30.04.19, 20:22
    Ale przeciez taka ustawa amerykanska nie ma zadnej mocy prawnej w Polsce. Moga sobie ustalac co chca, a Polska ma swoje prawo i poniewaz dotyczy ono kazdego obywatela to rowniez owczesnych obywateli Polskich pochodzenia zydowskiego. Nie rozumie w czym problem?
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 20:29
    To że nie ma mocy, nie ma najmniejszego znaczenia, Mila. Przeczytaj proszę mego wstepniaka. Jest tam mowa o rozpoczętych już pracach nad polską 447, a ta już chyba będzie miała moc, prawda ?

Jeśli sie politykom nie patrzy na ręce, nie ma takiej ustawy z której aneksami, interpretacjami, wykładniami nie zrobią czego tylko będą chcieli

--
  • bo_ob 30.04.19, 20:32
    milamala napisała:

> Nie
    > rozumie w czym problem?

Rzecz w tym, że polscy narodowcy i antysemici nie dość, że sami się boją, to jeszcze innych straszą Amerykanami. Kampania wyborcza trwa.

• gyubal_wahazar 30.04.19, 20:45
    Naziści jeszcze, incele i kuce, zapomniałaś dodać

--
  • bo_ob 30.04.19, 20:46
    O niczym nie zapomniałam.
  • flegma_tyczka 30.04.19, 21:43
    Już zaczyna się zaganianie do antysemickiego narożnika.
    W ten sposób polityczną poprawnością można zamknąć usta każdemu.
    Dziwię się, że w państwie, które aktywnie walczyło z cenzurą za PRL-u.

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 22:23
    Mnie to nie dziwi. I tak jestem miło zaskoczony, że znalazło sie kilka osób nie zakażonych tefałenowsko-tefałpowską propagitką. Ale trzeba też ludzi trochę zrozumieć. Najpierw 45 lat indoktrynacji sowieckiej, potem ponad 20 unijnej (czytaj: pro-niemieckiej), a ostatnich parę usraelskiej, a samodzielnego myślenia nigdy nie uczył nikt.

--
  • araceli 30.04.19, 22:30
    gyubal_wahazar napisał:
    > Najpierw 45 lat indoktrynacji sowieckiej, potem ponad 20 unijnej (czyt
    > aj: pro-niemieckiej), a ostatnich parę usraelskiej, a samodzielnego myślenia ni
    > gdy nie uczył nikt.

Jedziesz prawaku! Jedziesz! Żydokomunomasoneriafeministkiicyklisci! big_grin A Piepe ci zawtóruje 'neomarksizm, neomarksizm, neomarksizm!' big_grin

'Samodzielne myślenie' to ci oczadziali teoriami spiskowymi, których miejsce jest w psychiatruku?

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 22:34
    Proszę o więcej. Nic tak nie przekona ludzi do wyrobienia sobie właściwej opinii, jak Twoje strofy

--
  • araceli 30.04.19, 22:38
    gyubal_wahazar napisał:
    > Proszę o więcej. Nic tak nie przekona ludzi do wyrobienia sobie właściwej
    > opinii, jak Twoje strofy

Odpały twoje i Piepe w zupełności wystarczą. Ale ubawić się przy nich można setnie big_grin

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • flegma_tyczka 30.04.19, 22:42
    Teraz się śmiejesz, jak sięgną do Twojej sakiewki uśmiech Ci szybko zaniknie.
    Na czym państwo polskie zaoszczędzi by było na fanaberie bogatych organizacji żydowskich? Podasz przykłady?

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 21:21
    Kochani,

Widzę że koncept mienia bezspadkowego powoduje problem w zrozumieniu całości. Mając nadzieję, że nie strywializuję go nadmiernie, spróbuję go zilustrować bardziej przystępnie

Oś dramatu: jest majątek, ale n i e m a d a w n y c h w ł a ś c i c i e l i a n i i c h s p a d k o b i e r c ó w

Wtedy majatek z definicji przechodzi na Skarb Państwa a nie na grupkę oszustów którzy krzykną:

- Ej Ty, Polska ! Ten człowiek był Żydem, my też jesteśmy Żydami. Oddawaj nam więc tą kamienicę albo 5 mln USD, bo tyle jest warta !
    - Ale on Twój ni brat nie swat, żadna rodzina, więc dlaczego miałbym Ci oddać ?
    - Bo ja umiem krzyczeć, więc jak zaraz nie oddasz, to wszyscy sie dowiedzą żeś mordercą, a potem przyprowadzę starszego brata, który Cie oklepie
    - Allleeee jjaa nnnie mmogę, bbo mi ppprzeppisy nnie ppozwaallajjją
    - To se zrób takie, co Ci pozwolą. Masz czas do wyborów i trochę po

Kurtyna

Teraz widzicie to troche wyraźniej ?

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 21:25
    > Wtedy majatek z definicji przechodzi na Skarb Państwa

Nie tylko w Polsce, ale również w Izraelu, USA i niemal we wszystkich innych, rozwinietych krajach

--
  • flegma_tyczka 30.04.19, 21:41
    I śmieszne, i niestety straszne.
    Może jeszcze niech zmienią przepisy tak, że liczy się to co dzieje się na terenie danego kraju, a jak wszyscy wiemy obozy były na terenie Polski, więc niech Polska wypłaci odszkodowania potomkom byłych więźniów obozu.

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 21:57
    Każdy absurd jest dobry, jeśli mogą nań wyrwać kasę. Dramatika już napomknęła jak wyłudzili od Szwajcarii, a chyba nie muszę dodawać o ile Szwajcaria bogatsza jest od nas, więc ile z nas zedrą ? Gdybyśmy mieli rząd złożony z Polaków, ale mamy tylko polskojęzyczny

--
  • bywalec.hoteli 30.04.19, 22:25
    Czy jest kto się na tym naprawdę zna ?

--
    "Pani cenzorka przechodzi klimakterium na tle polityczno-swiatopogladowym stymulowane przez zwierzchnictwo nadredakcyjne." użytkownik: nazimno.
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 22:28
    A co rozumiesz przez 'naprawdę zna' ?

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 22:30
    PS Jest sporo łatwo dostępnej wiedzy o tym w necie i na tubie. Na dobrzy początek, warto skorzystać z linków które zamieściłem. Niestety zbyt trudny to temat, by polegać wyłącznie na czyichś opiniach, nie mając choćby trochę własnej wiedzy na ten temat

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 22:58
    Spójrzmy co oznacza 300 mld USD, bo 3 roczne budżety Polski nie muszą do każdego przemawiać.

Policzmy przykładowo (podkreślam) ile to będzie warszawskich kamienic, a potem każdy przeliczy to sobie na ceny w swojej miejscowości:

4 piętra * 4 mieszkania = 16 mieszkań
    16 mieszkań * 50 mkw = 800 mkw
    800 mkw * 8,000 zł / mkw = 6.4 mln zł = 1.7 mln USD*

Ile takich kamienic można kupić za 300 mld USD ?

300 mld / 1.7 mln = ponad 176 tysięcy

176 tysięcy kamienic po cenach warszawskich, to w średnich cenach dla Polski bedzie 20-30% więcej, więc ok 220 tysięcy

Chyba trochę lepiej ilustruje to skalę problemu, nieprawdaż ?

* po dzisiejszym kursie dolara = 3.82

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 23:05
    Jeśli przyjmiemy, że średnio w ww mieszkaniu mieszkają 3 osoby, to w kamienicy mieszka ich: 3 * 4 (mieszkania na piętrze) * 4 pietra = 48 osób

A więc, we wspomnianych 220,000 kamienic, mieszka 220,000 * 48 = ponad 10 mln ludzi

Proszę tylko, by komuś nie przyszło do głowy, że ponad 10 mln ludzi straci dach nad głową. Jest to tylko modelowa ilustracja tego, co w praktyce oznacza kwota 300 mld dolarów

--
  • gyubal_wahazar 30.04.19, 23:06
    PS Jeśli się gdzieś pomyliłem proszę o sprostowanie

--
  • dramatika 01.05.19, 00:18
    gyubal_wahazar napisał:

> Jest to tylko modelowa ilustracja tego, co w praktyce oznacza kwota
    > 300 mld dolarów

Będę adwokatem diabła, bo coś nieruchawe intelektualnie jest to nasze neoliberalne towarzystwo. Wiesz, że od tego, kto wywodzi jakieś doniosłe wnioski oczekuje się, całkiem słusznie, że będzie opierał się na faktach. Kwota 300 mld dolarów jest tak naprawdę kwotą w żaden sposób nieudowodnioną. Ktoś, coś, komuś, kiedyś, podobno. Niewierny Tomasz potrzebuje ubabrać paluch w głębokiej ranie, by uwierzyć, że doniosłe zdarzenie miało miejsce i trudno mu się dziwić. Poza tym Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza, niż wiara apostołów tongue_out
    Niemniej sceptycyzm bywa co najmniej zgubny. Wielka Brytania i USA uwierzyły, że Niemcy gazują ludzi i palą nimi w piecach dopiero po odkryciu oczywistych dowodów, czyli po wojnie, mimo wcześniejszych świadectw świadków.
  • tanebo2.0 01.05.19, 00:20
    To jak polskie roszczenia do Niemców...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • araceli 01.05.19, 08:49
    dramatika napisał(a):
    > Kwota 300 mld dolarów
    > jest tak naprawdę kwotą w żaden sposób nieudowodnioną.

To cokolwiek czym plują prawaczki było kiedykolwiek udowodnione? big_grin

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • gyubal_wahazar 01.05.19, 10:16
    Wg moich informacji, wstępny szacunek w kwocie tysiąca miliardów PLN przedstawiło rządowi P-stwo Holocaut, co po przeliczeniu i zaokrągleniu na USD dało 300 mld USD

--
  • gyubal_wahazar 01.05.19, 10:21
    Jak znam życie, po ew wygranych wyborach, PIS nałga, że P.Holocaust chciał 3,000 miliardów, a oni bohatersko zbili to do 10 % czyli 300 miliardów, więc Polska zrobiła na tym interes życia, więc cieszmy się i śpiewajmy alleluja-alleluja, doceniając kolejny spektakularny sukces PISu

--
  • olena.s 01.05.19, 00:07
    Ale wiesz, że tych trzysta miliardów jest wyssanych z palca, prawda?
  • gyubal_wahazar 01.05.19, 00:14
    Cenię twoje poczucie humoru, ale to nie jest temat do śmiechu. Prawda ?

--
  • olena.s 01.05.19, 00:24
    Aha. To poproszę o konkret.
  • super_hetero_dyna 01.05.19, 16:07
    W prawicowych mediach pojawił się projekt ustawy przeciwdziałającej planowanemu rabunkowi mienia bezspadkowego, autorstwa znanego prawicowego publicysty, Stanisława Michalkiewicza:

Ustawa o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej i własności obywateli polskich przed grabieżą.

Art. 1.1. Zobowiązuje się Radę Ministrów do oświadczenia, że Rzeczpospolita Polska nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom, kierowanym pod adresem Polski przez środowiska żydowskie, a odnoszącym się do tak zwanej własności bezdziedzicznej.

2.Oświadcznie, o którym mowa w ust. 1 powinno zostać ogłoszone niezwłocznie po wejściu w życie niniejszej ustawy.

Art. 2. Kto wbrew postanowieniu niniejszej ustawy podejmie próbę zadośćuczynienia w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej roszczeniom, o których mowa w Art. 1, albo podejmie próbę obejścia wynikającego z niej zakazu, podlega karze, jak za kradzież zuchwałą.

Art. 3. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Powyższy projekt jest świetnym testem, sprawdzającym, czyje interesy reprezentują posłowie zasiadający w Sejmie RP. To ważna informacja w sytuacji bliskich wyborów. Chciałbym się mylić, ale uważam, że projekt zostanie zgodnie olany zarówno przez PiS, jak i oPOzycję, pokazując, że w sprawach najwyższej wagi układ magdalenkowy wznosi się ponad podziały i wspólnie tworzy Front Jedności Narodu. Wprawdzie nie wiadomo do końca, którego narodu, ale jedność w końcu najważniejsza.
  • gyubal_wahazar 01.05.19, 16:29
    Dzięki, że to przypomniałeś. Poniżej parę słów o niej z ust samego Michalkiewicza.
    Będzie dokładnie tak jak piszesz - zamilczą go kompletnie, bo nie po to milczą o nim we wszystkich głównych mediach od roku, by się z nim nagle wychylić, narażając się na narzucające się proste pytanie: dlaczegoście od roku dotąd ukrywali ?

Są więc teraz zakładnikami swego kłamstwa (patrz min Czaputowicz 'Polski ta sprawa nie dotyczy') i będą szli w zaparte do końca. A wtedy im pijary wymyślą jakiś kit dla szaraków, przekuwający ich milczenie w chwalebną ofiarę na rzecz umiłowanej ojczyzny, zgodnie z najlepszymi tradycjami komuszków, w tym zakresie

www.youtube.com/watch?v=aMUN3o5Q2MU

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.