02.05.19, 19:22
Ostatnio usłyszałam od pewnej kobiety, która opowiadała o kreacji na ważną imprezę:
"Założę (...), do tego szpilki, no i oczywiście rajstopy."
"Rajstopy? Po co? Przecież będzie wtedy gorąco."
"No JAK TO?! Rajstopy przecież MUSZĄ być! Moja mama mówiła: choćbyś miała się zes.ać z gorąca, na ważne wyjścia musisz mieć rajstopy! Tak noszą damy!"

Wiem oczywiście, że brytyjskie damy mają, wynikający z protokołu, obowiązek zakładania rajstop do wszelkich wyjściowych kreacji (przy okazji, jest to jeden z powodów, przez który bycie członkiem rodziny królewskiej postrzegam jako więzienie).

Z drugiej strony, czy widziałyście kiedyś (dobrze wyglądającą) gwiazdę czerwonego dywanu W BEŻOWYCH RAJSTOPACH??
No nie.
Choćby lało, choćby wiało i była zamieć śnieżna, współczesne, światowe kobiety NIE NOSZĄ RAJSTOP do wyjściowych kreacji.
Beżowe rajstopy swym beżowawo-sraczkowatym matem/błyskiem (tak, tak, próbowałam najcieńszych rajstop we WSZELKICH odcieniach beżu, od bardzo jasnego, po opalony, z różnych materiałów), potrafią zepsuć najefektowniejszy outfit.

Ostatnio, w okolicach kurczaczkowo-jajecznych świąt, opuszczając obrzeża Warszawy, aż parsknęłam śmiechem na widok gładkiej i zgrabnej niewiasty, wspartej o ramię swego partnera, ubranej w krótką jasną spódniczkę, jasne lakierowane pantofelki, bordowy żakiet i BEŻOWE RAJSTOPY (a było ok 20 stopni). Pewnie zmierzała do kościoła i bała się, że wietrzyk zawieje jej w stringi.

Jakież to polskie: jasne lakierki, ciemne beżowe rajstopy i jasna minióweczka - głęboki sentyment jaki mam do lat 90tych, przeżytych we wschodniej Polsce, od razu spowodował, że łzy wzruszenia napłynęły mi do oczu.

A wy?
Kultywujecie tego typu polskie tradycje, inspirując się brytyjskimi damami?

Czy może podobnie jak ja - zrezygnowałyście z tego dedykowanego kobietom piekiełka, które ani wygodne nie jest (bo albo zjeżdża w kroku, albo sięga pod sam biust, a wkładanie tego jest tak męczące, że zwykłam robić to w sześciu podejściach, w przerwach sącząc kawę na uspokojenie), ani nie wygląda, ani ciepła nie daje, kosztuje majątek, a rwie się często już podczas pierwszego wkładania?

Edytor zaawansowany
  • jolie 02.05.19, 19:52
    Zakładam czasem do sukienki na uroczystości rodzinne. Nic mi się nie rwie. Unikam rajstop w czasie upałów, ale wtedy muszę mieć odkryte buty i przyznaję, że nie lubię mojej bladej skóry na nogach (bardzo ciężko mi choć lekko opalić nogi). Pończochy są dla mnie o wiele bardziej niewygodne, to dopiero koszmar.
  • piataziuta 02.05.19, 20:10
    >Zakładam czasem do sukienki na uroczystości rodzinne.

Po co?
  • jolie 02.05.19, 20:14
    1.Bo nie każda uroczystość rodzinna ma miejsce latem czy ciepłą wiosną?
    2. Bo nie uważam, że moje nogi wyglądają w rajstopach źle?
  • kamien.na.dnie 02.05.19, 19:53
    Barwny post.
    Włączyło mi się współodczuwanie wink
    Dzięki i...poproszę o więcej!
  • mrs.solis 02.05.19, 20:08
    Na szczescie nie chodze do kosciola i nie musze ubierac rajtek. A tak na powaznie to czasem nogi lepiej wygladaja w ponczochach niz bez. Jak ktos ma zylaki albo pajaczki to czasem lepiej to zamaskowac rajstopami tym bardziej, ze nie kazda ma super opalone nogi, a na takiej bladej giczy kazda zyle widac o wiele bardziej. Osobiscie nie trawie rajstop, jesli juz musze ubrac to wybieram ponczochy samonosne. Krok sie wietrzy ,zeby sie wysikac wystarczy podniesc kiecke i zdjac majtki i nie trzeba sie potem mocowac z tymi rajtami zeby je ubrac nie robiac przy tym dziury.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • chicarica 02.05.19, 20:15
    Odpowiedzią na Twoje problemy są tzw. rajstopy w sprayu. Nie mają nic wspólnego z rajstopami, za to faktycznie porządnie barwią nogi, nie brudzą odzieży ani nie robią smug. Osobiście uwielbiam, a nienawidzę rajtek i praktycznie nigdy nie noszę.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • piataziuta 02.05.19, 20:23
    Dzięki. Kupię sobie takie na zimę.

Jeszcze rok temu byłam ostatnią, która włożyła rajstopy jesienią (a był to listopad)
    I pierwszą, która je zdjęła wiosną (w marcu).
    W tym roku, oparłam się im prawie całkowicie.
    Jeśli sukienka/spódnica to kozak, ciepły płaszcz + taksówka pod samo miejsce docelowe.
    Aczkolwiek miałam opalone nogi, bo listopadowe wakacje były w tropikach.
    Zaczęłam się nawet przyzwyczajać do "CZY TY NIE MASZ RAJSTOP???".
  • asia.sthm 02.05.19, 20:52
    Rajstopy w sprayu? Jak to sie nazywa w SE ? Jak ja moglam zyc nie znajac rajstop w sprayu.
    Wreszcie zamaskaje trupie nogi na wiosne,

--
    - Halo, pralnia?
    - Sralnia, k... Ministerstwo Kultury, słucham.(podobno autentyczne)
  • piataziuta 02.05.19, 20:55
    big_grin
  • chicarica 03.05.19, 23:58
    Airbrush legs firmy zaczynającej się na litery S i H. Nie daję linka bo mi wykasują. Ja kupuję na notino. W sklepie gdzieś kiedyś widziałam, ale nie pamiętam gdzie, bo mam sklerozę. Jak coś to bierz od razu średnie, nawet jak masz blade giry, rozetrze się.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • asia.sthm 04.05.19, 01:11
    > Jak coś to bierz od razu średnie, nawet jak masz blade giry, rozetrze się.

big_grin no narazie mam blade - duzo tego lata jeszcze nie bylo, a teraz zimno jak piorun i znow sie odwlecze.
    Lamiglowke rozwiazalam i juz znalazlam spray.
    Buza buzka.

--
    - Jezusicku, Jendrek, psecie ty mas ciupaske w plecach!
  • mrs.solis 02.05.19, 21:45
    chicarica napisała:

> Odpowiedzią na Twoje problemy są tzw. rajstopy w sprayu. Nie mają nic wspólnego
    > z rajstopami, za to faktycznie porządnie barwią nogi, nie brudzą odzieży ani n
    > ie robią smug. Osobiście uwielbiam, a nienawidzę rajtek i praktycznie nigdy nie
    > noszę.
    >

Jak dla mnie brzmi zbyt pieknie zeby bylo prawdziwe tongue_out

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • asia.sthm 02.05.19, 22:02
    > Jak dla mnie brzmi zbyt pieknie zeby bylo prawdziwe

Dla mnie tez.
    Chicarica zarty robi z powaznych ludzi.
    Ja odmawiam zalozenia kiecki w lecie zanim nie opale nog do przyzwoitego koloru - opalam juz od pierwszych promieni slonca przy kazdej okazji w pieleszach domowych zeby mnie obce oko nie zobaczylo. Reszty nie lubie opalac.

--
    https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2014/06/linia-ozdobna_www-margonem-pl.gif
  • piataziuta 02.05.19, 22:10
    ale dlaczego od razu żarty?
    weź to wygugluj sobie, dobrze na zdjęciach wygląda
  • asia.sthm 02.05.19, 22:28
    No i wyguglowalam, ale czy naprawde nie farbuje i nie robia sie zacieki?
    Jaka jest roznica z samoopalaczami, ktore niegdys chcialy mnie wykonczyc zanim sie na nie calkiem obrazilam i rzucilam w diably?

--
    Stop! Latać tylko prawą stroną
  • piataziuta 02.05.19, 22:36
    Nie mam pojęcia.
    Pewnie spróbuję dopiero koło grudnia.
    O ile w listopadzie nie pojadę w tropiki.
  • piataziuta 02.05.19, 22:37
    czemu się obraziłaś na samoopalacze?
  • asia.sthm 02.05.19, 22:48
    > czemu się obraziłaś na samoopalacze?

Bo mi nierowno lapaly, wycieralo sie w zgieciach, a pietami swiecilam na pomaranczowo. Wszystko wcieralo sie w przescieradlo, najlepiej opalone bylo przescieradlo. To nie na moje nerwy.
    Nauczylam sie wystawiac nogi na pierwsze niesmiale sloneczko wiosenne i jakos tak w maju juz nie byly trupie.
    Najlepsze oczywiscie sa dwa tygodnie w tropikach i problem z glowy big_grin

--
    - Jezusicku, Jendrek, psecie ty mas ciupaske w plecach!
  • chicarica 04.05.19, 00:01
    A jeszcze jednym takim cudem jest cocoa brown cośtam, rozsmarowane przy pomocy rękawicy. Kupiłam to cudo w Rusta, rękawicę też. Rękawica faktycznie robi różnicę jeśli chodzi o rozsmarowywanie, żadnych smug, nic. Ale to samoopalacz, więc będzie na pewno trochę brudzić. Rajtki w sprayu to na jednorazowe akcje ale za to nie brudzą.

--
    ---
  • asia.sthm 04.05.19, 00:59
    Dzieki, to juz wszystko wiem - czuje sie doinformowana jak rzadko big_grin

--
    po prostu, prosto z mostu...
  • chicarica 03.05.19, 23:59
    Nie farbuje, nie robią się zacieki. Zmywa się pod prysznicem, gąbką i mydłem, więc to nie tak jak z samoopalaczem że jest ufajdana pościel i ciuchy od wewnątrz. Oczywiście używasz to wtedy, gdy masz na sobie spódniczkę.

--
    ---
  • boogiecat 02.05.19, 22:15
    https://www.zeberka.pl/img_new/2017/08/21/kapif-k830857f.jpg
    😉

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • piataziuta 02.05.19, 22:20
    http://bi.gazeta.pl/im/b4/a7/14/z21659572IH,Katarzyna-Skrzynecka.jpg
  • boogiecat 02.05.19, 22:23
    No swieca sie jak psu jajka, ale wybralas celebrytke najgorzej ubrana ever chyba

--
  • piataziuta 02.05.19, 22:36
    zobacz jakie śliczne nóżki
    chyba też czymś smarowane
    a kobieta ma trochę więcej niż 24 lata tongue_out
    https://jastrzabpost.pl/wp-content/uploads/2018/01/All-ONS_1063268718-Edyta_Olszowka-768x1150.jpg
  • boogiecat 02.05.19, 22:48
    Ale ja i tak juz jestem pro golonozkowa
    Bardzo lubilam ta aktorke jak bylam mloda

--
  • boogiecat 02.05.19, 22:24
    To zdjecie to ilistracja opalania wylacznie nog, zeby nie bylo

--
  • aankaa 02.05.19, 23:07
    a paluszki białe jak u XIX-wiecznej panny z dobrego domu big_grin

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • piataziuta 02.05.19, 20:17
    Szczerze, z ręką na sercu: nie widziałam w życiu ani jednej osoby, która w rajstopach wyglądałaby dobrze.
    Dla mnie nogi to nogi - bywają blade, miewają defekty (można je posmarować samoopalaczem, a nawet lekko przypudrować, czy zamaskować makijażem siniaki/żylaki - ja tak robiłam w przypadku występów scenicznych).

No chyba, że babcie - rajstopy wrosły w wizerunek babć, niczym źle przycinane paznokcie w palce u nóg.
  • paniusiapobuleczki 02.05.19, 20:26
    No niestety maskowanie bladosinego koloru moich nóg nie udało mi się jak dotąd. Noszę pończochy 15 lub 8den.
  • jolie 02.05.19, 20:27
    No i tu się różnimy w ocenie -bo większość gołych nóg, które ja widziałam wyglądała niezbyt korzystnie. Pomijam też aspekt praktyczny - łatwiej założyć rajstopy niż maskować defekty skóry, mnie by było szkoda czasu.
  • piataziuta 02.05.19, 20:49
    Kwestię "korzystnego wyglądu" można by było zweryfikować tylko zdjęciami.

Osobiście, maskowałam nogi tylko na scenę.
    W przypadku ekstremalnej bladzizny, nakładam kabaretki (najchętniej te z dużymi dziurami) albo spodnie.
  • jolie 02.05.19, 21:04
    Kabaretki nie pasują imo do każdej sukienki. A ktoś niżej podał kolejny ważny powód noszenia rajstop - zakryte buty i ochrona przed otarciami. Dla mnie rajstopy mają więcej plusów niż minusów.
  • alpepe 02.05.19, 21:20
    o, kabaretki, uwielbiam!

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • fil.lo 02.05.19, 22:43
    Kabaretki nie do wszystkiego pasują, no i nie wyobrażam sobie ich w oficjalnej sytuacji. Zresztą nie lubię wzorzystych rajstop (w tym kabaretek), mało kto dobrze w tym wygląda i potrafi dobrać ciuchy tak, żeby się z tymi rajstopami nie gryzły.
    Osobiście noszę tylko rajstopy 40 den i wzwyż, czarne i szare. Albo gołe nogi. Jeśli pogoda nie pozwala bądź na jedno, bądź na drugie, to nosze spodnie.
    Ale nie mam nic przeciwko cielistym rajstopom, nie uważam, żeby wyglądały tandetnie. Gdybym musiała, to bym włożyła - cienkie, jasne i matowe. Celebrytki chodzą z gołymi nogami, bo muszą dać się obfotografowac na ściance, w świetle takich fleszy to wszystko się zaświeci, nawet najbardziej matowe rajstopy, na które w innej sytuacji nie zwróciłabyś uwagi.
  • aankaa 02.05.19, 21:26
    rajstopy wrosły w wizerunek babć

za czasów babć z gołymi nogami chodziły praczki, kuchty i inne dziewki z obejścia wink

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • piataziuta 02.05.19, 21:34
    Wiem, że całe to ustrojstwo było kiedyś świadectwem posiadania mienia i synonimem elegancji.

Niemniej, czasy się, hmmm... troszkę zmieniły, nie sądzisz?
  • aankaa 02.05.19, 22:24
    owszem, zmieniły się i to bardzo
    w kilku wątkach panie opowiadają o fizjologii i higienie równie absorbująco wink jak dawniej omawiało się nowy krój spódnicy czy dobór zastawy stołowej do okazji

--
  • piataziuta 02.05.19, 22:29
    To naturalna kolej rzeczy.
    Język też się dewaluuje. Przekleństwa - nie do pomyślenia kiedyś, pojawiają się dziś nawet w literaturze.
  • aankaa 02.05.19, 23:10
    przekleństwa w literaturze pojawiały się dawno temu (choćby Fredro), ale nie każda pozycja była dostępna w kiosku Ruchu czy bibliotece tongue_out

--
  • andaba 02.05.19, 20:18
    Albo masz wyjątkowo ładną karnację i brak jakichkolwiek skaz, albo wyjątkowo wysokie mniemanie o swoich odnóżach.
    Nawet zgrabne, dwunastoletnie nogi wyglądają beznadziejnie gołe, jak są blade. A dwunastoletnie są najwyżej blade, starsze mają jeszcze wiele innych wad.
  • piataziuta 02.05.19, 20:26
    Radzę sobie ze swoimi mankamentami nóg w taki sposób, że nie wkładam już najkrótszych spódniczek, tylko takie przed kolano.
    Jeśli chodzi o koloryt, siniaki, żyłki - według mnie wszystko co naturalne w przypadku nóg, jest lepsze, od sraczkowatych rajstop na nich.
  • andaba 02.05.19, 20:30
    Koniecznie musisz sraczkowate? Nawet w biedronce jest paleta barw, od jasnych do ciemnych...
  • kamien.na.dnie 02.05.19, 20:31
    Nie wybieraj sraczkowatych. Wybierz te prawie transparentne, 15 den.
  • piataziuta 02.05.19, 20:43
    Nawet 8 den wyglądają źle.
    Bez względu na kolor.
  • andaba 02.05.19, 20:58
    No cóż, o gustach się nie dyskutuje. Moim zdaniem nawet najgrubsze i najbardziej sraczkowate rajty wyglądają lepiej niż sinawe, pożyłkowane nogi. Naprawdę estetyczne zdarzają się rzadko. Dziś miałam okazję takie oglądać, więc mam porównanie.
  • piataziuta 02.05.19, 21:04
    big_grin

Może jesteś z Białegostoku, albo coś takiego? big_grin tongue_out
  • rosapulchra-0 02.05.19, 21:20
    Ja jestem z Warszawy i zgadzam się z andabą.

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • piataziuta 02.05.19, 21:29
    Uuuu, to jak jesteś z Warszawy i uważasz, że beżowy rajstopy są okej, to chyba będę musiała zweryfikować swoje poglądy.
    😂

Ale powiedz: od ilu pokoleń wstecz twoja rodzina mieszka w Wawie?
    😂😂😂
  • piekna_remedios4 02.05.19, 22:06
    jak nigdy nie bronię nikogo, to odpowiem w imieniu Rosy: co najmniej od 3, jest rodowitą Warszawianką.
  • piataziuta 02.05.19, 22:09
    >jak nigdy nie bronię nikogo, to odpowiem w imieniu Rosy: co najmniej od 3, jest rodowitą Warszawianką.

...o mamo, leżę i kwiczę 😂😂😂

no skoro jest Warszawianką od trzech pokoleń, to musi mieć rację w kwestii rajstop!
  • beneficia 02.05.19, 22:16
    Pomijając pochodzenie - różnym ludziom podobają się różne rzeczy. Andabie i Rosie nie podobają się żylaki. Tobie wydają się ok. I tyle.
  • piataziuta 02.05.19, 22:21
    Dzięki, że mi to wyjaśniłaś.
    Inaczej poszłabym spać bez zrozumienia podstaw tego świata.
  • aankaa 02.05.19, 22:29
    wiesz, niektóre panie wychodzą z założenia "takim mnie boże stworzyłeś, takim mnie kochaj"
    owszem, może i kocha... ale inni współwyznawcy (obserwatorzy) mogą być innego zdania

--
  • piataziuta 02.05.19, 22:46
    >wiesz, niektóre panie wychodzą z założenia "takim mnie boże stworzyłeś, takim mnie kochaj"
    >owszem, może i kocha... ale inni współwyznawcy (obserwatorzy) mogą być innego zdania

😂
    Pod taki naporem argumentów trudno mi cokolwiek odpisać.
    No ale dobra.

Po pierwsze:
    jestem niewierząca, więc obce mi jest twoje powiedzenie.

Po drugie:
    kobiety zbyt długo żyły w kieracie patriarchatu, próbując ukazywać piękno, a maskować brzydotę. Jest to zrozumiałe - jako niewykształcone i podległe wszystkim istoty, po prostu nie miały poza urodą nic więcej do zaoferowania.
    Czasy się jednak zmieniły.
    Wartość kobiety nie zależy dziś od tego, czy ukażesz światu blade nogi z żylakami i czy Zenek z naprzeciwka to spostrzeże. Możesz nawet pomachać Zenkowi z naprzeciwka tymi żylakami przed nosem, a i tak być przy tym piękną i wartościową kobietą.
  • beneficia 02.05.19, 22:59
    Malujesz się, farbujesz włosy?
  • piataziuta 02.05.19, 23:06
    Nie farbuję.
    Nie maluję też w zasadzie.
  • beneficia 02.05.19, 23:22
    W zasadzie?
    No to już wiesz o co chodzi.
    Makijażem podkreślasz zalety i maskujesz wady.
    Kobiety z brzydkimi nogami maskują wady (żylaki, naczynka itp.).
    To wychodzi raczej w starszym wieku, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc daj sobie czas.
  • piataziuta 02.05.19, 23:31
    Mnie się tam nie rzucają w oczy rajstopy u starszych pań - te zwykle chowają nogi pod dość długimi spódnicami.
    Rzucają się w oczy nogi eksponowane - tak jak u pani opisanej w poście startowym - z jednej strony krótka spódniczka, jasne lakierki, z drugiej ten sraczkowaty beż.
    No ale widzę, że bardzo potrzebujesz, żeby mnie jakoś pouczyć, więc czuj się, że tak, POUCZYŁAŚ MNIE! Może jak będę starszą panią to też włożę rajstopy! (albo po prostu spodnie...)
  • beneficia 02.05.19, 23:43
    Nie, nie mam potrzeby pouczania. To forum, piszemy co myślimy.
  • piataziuta 02.05.19, 23:47
    smile
  • aankaa 02.05.19, 23:15
    Po pierwsze:
    jestem niewierząca, więc obce mi jest twoje powiedzenie.

to nie jest powiedzenie wierzących...

--
  • piataziuta 02.05.19, 23:22
    Nie wiem co jest powiedzeniem wierzących.
    Jednak zdecydowanie, powiedzeniem niewierzących NIE będzie "takim mnie boże stworzyłeś, takim mnie kochaj".
  • rosapulchra-0 02.05.19, 23:27
    Ziuta, jako właścicielka dorodnych żylaków i naprawdę źle wyglądających odkrytych nóg, zdecydowanie wolę je schować pod rajstopami, gdy nosze spódnicę, z tym że ja nie uznaję cielistego koloru, a kolorowe i czarne rajstopy i kryjące. Gdyby nie żylaki, to moje nogi całkiem nieźle by się prezentowały gołe, a tak nieźle się prezentują zakryte, czy to w rajstopach, czy w spodniach.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • piataziuta 02.05.19, 23:34
    podziwiam zdolność wkomponowywania kolorowych rajstop w kompozycję ubraniową
    bywa, że wygląda to fantastycznie - choć chyba lepiej na pęcinkach niż zbudowanych nóżkach
  • rosapulchra-0 03.05.19, 00:55
    Obecnie mam szczupłe i naprawdę nieźle wyglądające nogi, ale pod warunkiem, że są zasłonięte. Lubię kolorowe, kryjące rajstopy i staram się je dobierać tak, żeby nie "krzyczały" w komplecie ze spódniczką i bluzką lub sukienką ( te posiadam jedynie w wersji zimowej). W dodatku, mimo że starsza pani już ze mnie, nie posiadam żadnej długiej spódnicy, a podkolanówki (przeciwżylakowe) noszę tylko w pracy, ale tam musimy się wszyscy przebierać w specjalne uniformy, nie możemy się malować, paznokci też i wszyscy wyglądamy jednakowo. No to sobie podkolanówki pod spodniami noszę wink

--
  • maslova 02.05.19, 23:51
    piataziuta napisała:

> kobiety zbyt długo żyły w kieracie patriarchatu, próbując ukazywać piękno, a ma
    > skować brzydotę. Jest to zrozumiałe - jako niewykształcone i podległe wszystkim
    > istoty, po prostu nie miały poza urodą nic więcej do zaoferowania.
    > Czasy się jednak zmieniły.
    > Wartość kobiety nie zależy dziś od tego, czy ukażesz światu blade nogi z żylaka
    > mi i czy Zenek z naprzeciwka to spostrzeże. Możesz nawet pomachać Zenkowi z nap
    > rzeciwka tymi żylakami przed nosem, a i tak być przy tym piękną i wartościową k
    > obietą.

A jednak sama wyżej pisałaś, że niedoskonałości na nogach wolisz maskować samoopalaczem czy korektorem. Czyli jednak nie są one dla Ciebie tak całkiem bez znaczenia.
  • milka_milka 03.05.19, 07:13
    Wartościową tak, ale nie piękną.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • rosapulchra-0 03.05.19, 07:32
    Zgadzam się, milka.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • piataziuta 03.05.19, 09:34
    >Wartościową tak, ale nie piękną.

Zaraz pójdziemy w spór rodem z mojego wątku o wieku.
    Ja mówiłam forumowiczkom, że mając 40 lat są jeszcze młode, a one mi wmawiały, że są stare, a ja głupia.
  • kura17 03.05.19, 09:05
    > Po drugie:
    > kobiety zbyt długo żyły w kieracie patriarchatu, próbując ukazywać piękno, a
    > maskować brzydotę.

Ziuta - przeciez wiele osob napisalo Ci w tym watku o noszeniu rajstop z powodow wygody (buty) i pogody (zimno). jako feministka, daj im prawo do wygladania fatalnie w sraczkowatych rajtach z powodow praktycznych!

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • piataziuta 03.05.19, 09:18
    no niech se noszą, przecież nie zabraniam ;P

poruszyłam prosty temat, nie mogę przecież zgodzić się już przy drugim zdaniu, bo wątek by od razu umarł tongue_out
  • rosapulchra-0 03.05.19, 23:36
    Czyli trollujesz?

--
  • piataziuta 05.05.19, 19:02
    ja zawsze trochę trolluję

prowokuję, piszę pół-żartem pół-serio
    ale nie kłamię nigdy
  • eat.clitoristwood 05.05.19, 19:35
    mam radę. Najpierw załóż chłopcu.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/nc/hg/lnod/sjzGKjS3BRYHRyo37X.jpg
  • piataziuta 05.05.19, 20:07
    big_grin

Namawiałam właściciela hurtowni rajstop, żeby przetestował na sobie co sprzedaje. Zrozumiałby wtedy, że potrzeba sprowadzić coś przyjemniejszego dla ciała i oka. Póki co nie skorzystał, więc prawie porzuciłam rajstopy.
    Jak mnie mróz przyciśnie wkładam tego typu:
    https://e-missmariette.pl/img/caabdf2a_large.jpg

Tylko bez takich wieśniackich szpilek.
  • eat.clitoristwood 05.05.19, 20:21
    piataziuta napisała:

> Jak mnie mróz przyciśnie wkładam tego typu: (...)

Jakbym Cię w tym zobaczył, to najpierw by mi się zrobiło gorąco, a potem bym się rozpłakał. Jak Kondrat na widok Dancewicz.
  • boogiecat 05.05.19, 20:34
    Ale pierdyknelas piekne zdjecie😁

--
  • dziennik-niecodziennik 02.05.19, 22:57
    > no skoro jest Warszawianką od trzech pokoleń, to musi mieć rację w kwestii rajstop!

Nie no, racje co do rajstop mozesz miec TYLKO Ty big_grin

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • piataziuta 02.05.19, 23:04
    > Nie no, racje co do rajstop mozesz miec TYLKO Ty big_grin

Nie mogę.
    Nie jestem Warszawianką.
    https://st.depositphotos.com/1001911/1438/v/950/depositphotos_14382605-stock-illustration-crying-emoticon.jpg
  • boogiecat 02.05.19, 23:18
    Ale Bialystok jest najprzyjazniejszym miastem w Polsce😁

--
  • piataziuta 02.05.19, 23:26
    Wiem.
    Ale Białystok, to nie tylko miasto - to jeszcze stan umysłu.
    Mój facet pochodzi z Białegostoku. To samo jeden z byłych i jedna dobra koleżanka. Wiem co mówię i wyżej wymienieni białostoczanie też to wiedzą. big_grin
  • boogiecat 02.05.19, 23:34
    I ci wszyscy ludzie ci wyprali pewnie mozg nt rajstop- od razu widac!

--
  • boogiecat 03.05.19, 08:32
    😃😃😃

--
  • boogiecat 03.05.19, 08:35
    piataziuta napisała:

> Ale ja nie powiedziałam, że rajstopy to Białystok!
    >

Ale ja tez nie🙂

--
  • nickbezznaczenia 02.05.19, 21:24
    Andaba z Krakowa jest z tego co pamiętam.

A ty musisz bez wątpienia mieć kompleksy.
  • piataziuta 02.05.19, 21:25
    Ty bez wątpienia nie masz poczucia humoru.
  • nickbezznaczenia 02.05.19, 21:29
    Słaby return.
  • piataziuta 02.05.19, 21:29
    Jaki post, taka odpowiedź.
  • beneficia 02.05.19, 21:59
    Nie wyglądało to na żart, mimo tylu emotikonek 😂😂😂
  • piataziuta 02.05.19, 22:01
    Trudno. smile
  • boogiecat 02.05.19, 22:17
    andaba napisała:

> Albo masz wyjątkowo ładną karnację i brak jakichkolwiek skaz, albo wyjątkowo wy
    > sokie mniemanie o swoich odnóżach.
    >

Ten watek sie skonczy na pokazywaniu zdjec ematkowych nog😈

--
  • piataziuta 02.05.19, 22:22
    Chciałabym!
    big_grin
  • maslova 02.05.19, 23:54
    To dawaj zdjęcie!
  • 21mada 02.05.19, 20:26
    Oczywiście ze noszę. Do pracy nosze ołówkowe spódniczki. Miałabym chodzić zima z gołymi nogami czy jak?
  • leni6 02.05.19, 20:58
    Noszę, nie dlatego że damy muszą nosić, tylko dlatego że do krytych butów muszę mieć rajstopy, bo inaczej buty mnie obcierają. A sandały nie zawsze są odpowiednie.
  • piataziuta 02.05.19, 21:02
    A właśnie, słyszałam już ten argument.
    U mnie w przypadku butów, zwłaszcza na obcasie, rajstopy to koszmar, bo but ześlizguje się po rajstopie z pięty i klapie.
  • aankaa 02.05.19, 22:31
    kup buty dopasowane a nie tanie i ładne

--
  • boogiecat 02.05.19, 22:36
    W Aptece kup czulenka!

--
  • piataziuta 02.05.19, 22:49
    >kup buty dopasowane a nie tanie i ładne

że ja???
    ależ mi w butach wygodnie, nawet bez rajstop i innych izolatorów 😂
    skąd więc ta rada?
  • aankaa 02.05.19, 23:18
    a to nie Twoje słowa ?
    ===
    piataziuta 02.05.19, 21:02
    U mnie w przypadku butów, zwłaszcza na obcasie, rajstopy to koszmar, bo but ześlizguje się po rajstopie z pięty i klapie.

--
  • piataziuta 02.05.19, 23:37
    Moje.
    Ale to panie którym niewygodnie w zakupionych butach stosują rajstopy dla polepszenia komfortu.
  • aankaa 02.05.19, 23:44
    piataziuta napisała:

> Moje.
    > Ale to panie którym niewygodnie w zakupionych butach stosują rajstopy dla polep
    > szenia komfortu.

znaczy kupują niewygodne buty a później usiłują je "uwygodnić" rajstopami ???

--
  • piataziuta 02.05.19, 23:49
    według znanych mi przypadków, oraz opisów z tego wątku na forum - które miałaś okazję przeczytać, jeśli cię czytanie nie boli - rajstopa ma chronić przed obcieraniem buta
  • leni6 04.05.19, 06:52
    Kupuje tylko drogie buty, kilku konkretnych firm, w innych w ogóle nie daje rady chodzić.
  • daniela34 02.05.19, 21:04
    Mam podobnie- kocham sukienki i spódnice, ale często muszę mieć pełne buty. Cześć moich obowiązków zawodowych wymaga zachowania dress code'u. I wtedy niestety latem po 5 godzinach pełne buty obcierają. Stopek do czółenek nie uznaję, to już wolę pończochy. Oczywiście mam kilka par bardzo wygodnych szpilek ale jednak nie wszystkie takie są
  • pade 02.05.19, 21:04
    CC do ciała z Bielendy jest lepsze niż rajstopy w sprayu. Polecam.

--
    "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • beata985 03.05.19, 09:29
    pade napisała:

> CC do ciała z Bielendy jest lepsze niż rajstopy w sprayu. Polecam.
    >

yyyy, nie wybrudzi ciuchów, mebli...?

--
    Każdy dzień z pisem jeszcze głupszy od poprzedniego /by anetapzn/
  • pade 03.05.19, 10:36
    Nic mi nigdy się nie wybrudziło. Ale też nie przytulałam się jakoś specjalnie do białych mebli czy prześcieradeł.
    Po imprezie trzeba toto zmyćsmile

--
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • beata985 05.05.19, 12:03
    a no właśnie czyli tylko wyjść i stać-nie siadać, nie przytulać się nawet w tańcu....to chyba nie dla mnie opcja....

--
  • pade 05.05.19, 12:14
    A w życiu! Ja po posmarowaniu zapominałam, że mam cokolwiek na nogach. Przypominałam sobie podczas wieczornego prysznica, gdy nagle woda robiła się lekko brązowa. Najpierw się zastanawiałam gdzie się tak wybrudziłam, a potem przychodziło olśnienie "aaa balsam".

--
  • beata985 05.05.19, 13:42
    NO ALE PATRZ-IDĘ NA IMPREZĘ DO ZNAJOMYCH, CHCE ABY moje nogi wyglądały zajefanie, smaruję je balsamem, wpadam na chatę a tam biała/ jasna sofa....imprezę spędzam stojąc czy proszę kolezankę o kocyk pod doopkę?

--
  • asia.sthm 05.05.19, 15:28
    Zadna chata nie zawiera tylko jednego mebla do siedzenia, nie? "Opalone" nogi produje sie glownie na imprezy na swiezym powietrzu jesli chce sie miec krotka kreacje a nie cierpi rajstop. Rajstopy do krotkich kiecek, spodnic czy szortow w lecie to jak kwiatek do kozucha , a wlasciwie odwrotnie...kozuch na kwiatek, jakos tak big_grin

--
    Gdyby nos Kleopatry był trochę krótszy, cały świat wyglądałby inaczej.
  • katriel 02.05.19, 21:08
    > albo zjeżdża w kroku, albo sięga pod sam biust,

Masz źle dobrany rozmiar. Zdarza się często, bo rajstop nie mierzy się przed zakupem. Dlatego tyle kobiet jest wiernych jednej konkretnej marce.

> wkładanie tego jest tak męczące, że zwykłam robić to w sześciu podejściach, w przerwach sącząc kawę na uspokojenie

Nie masz dzieci, pracy ani innych obowiązków, to możesz sobie pozwolić na zakładanie rajstop w sześciu podejściach. Normalne kobiety nie mają czasu na takie durnoty, biorą i zakładają.

> ani nie wygląda,

Lepiej niż bladosine gołe nogi.

> ani ciepła nie daje,

Noś grubsze.

> kosztuje majątek,

Co ty za rajstopy kupujesz?

> a rwie się często już podczas pierwszego wkładania

Bo zleżałe. Kupiłaś pięć lat temu, nie nosisz (bo nie lubisz), nagle ci odbiło że jednak założysz, a tu zonk - pięcioletnie rajstopy się rwą. Jakbyś nosiła na co dzień, to miałabyś nowe, jeszcze mocne, i umiałabyś się z nimi obchodzić. Wtedy by się tak nie rwały.

--
    There is a horse in aisle five.
  • piataziuta 02.05.19, 21:16
    Niunia. Mam hurtownię rajstop pod nosem. Przerobiłam już wszelkie marki, kolory, rozmiary.
    To po prostu guano jest.
    Po co to nosić?

"Nie masz dzieci, pracy ani innych obowiązków, to możesz sobie pozwolić na zakładanie rajstop w sześciu podejściach. Normalne kobiety nie mają czasu na takie durnoty, biorą i zakładają. "

Następna, która posiadanie rodziny prezentuje jako formę uciemiężenia i udręki.
    A wystarczyło zastanowić się przed rozpłodem.
  • paniusiapobuleczki 02.05.19, 21:18
    Ja tam sobie znalazłam takie pończochy, że jak zakładam to pytają się czy mam gołe nogi.
  • piataziuta 02.05.19, 21:25
    Jak miałam bardzo blade nogi, to nosiłam kolor Daino albo Visone - ale do czarnej spódnicy i butów. Ludzie też pytali, czy mam gołe nogi.
    Do innego koloru spódnicy/butów to już jednak zgrzyt po szkle.
    A jak opaliłam trochę nogi, to ani Visone ani Golden, nawet do czarnych rzeczy.
  • dziennik-niecodziennik 02.05.19, 22:54
    > Po co to nosić?

Nie chcesz - nie nos. Ja chce - bede nosic.

> Następna, która posiadanie rodziny prezentuje jako formę uciemiężenia i udręki.
    > A wystarczyło zastanowić się przed rozpłodem.

Raczej daje Ci do zrozumienia ze cudujesz. Zalozenie rajstop trwa kilka sekund i meczace nie jest wcale. Chyba ze nakladasz za male, to istotnie, jak walka z wegorzem.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • turzyca 02.05.19, 21:13
    Jak jest gorąco, to puchnę. Dlatego na imprezy w najgorsze nawet upały zakładam rajstopy jak najcieńsze, ale ze strefami ucisku. Dzięki czemu puchnę znacznie mniej.

--
    Czajniczek Pana R.
  • turzyca 02.05.19, 21:13
    Jak jest gorąco, to puchnę. Dlatego na imprezy w najgorsze nawet upały zakładam rajstopy jak najcieńsze, ale ze strefami ucisku. Dzięki czemu puchnę znacznie mniej.

--
    Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach
  • piataziuta 02.05.19, 21:19
    Ostatnio usłyszałam od koleżanki, że jak je gluten to puchnie i wywala jej brzuch.
    Koleżanka celiakii nie ma stwierdzonej, raczej to uczulenie na gluten wynikające intensywnego śledzenia mediów.

Jesteś pewna, że rajstopy sprawiają, że puchniesz mniej? suspicious
  • 21mada 02.05.19, 21:27
    > Ostatnio usłyszałam od koleżanki, że jak je gluten to puchnie i wywala jej brzuch
    Ja tez tak mam. ☹️ Czyli jest nas conajmniej dwie. Ktoś jeszcze tak ma?
  • bywalec.hoteli 02.05.19, 21:38
    Nie nosze rajstop ani kaleson. Ale wydaje mi się ze jak nie ma lata i babka włoży sukienkę czy tam spódnice to powinna mieć cos Na nogach. A w czym jest problem z rajstopami czy tam ponczochami?

--
    wiosenna sygnaturka
  • piataziuta 02.05.19, 21:45
    > Ale wydaje mi się ze jak nie ma lata i babka włoży sukienkę czy tam spódnice to powinna mieć cos Na nogach.

Tak?
    A dlaczego?suspicious
  • bywalec.hoteli 02.05.19, 22:04
    piataziuta napisała:

> > Ale wydaje mi się ze jak nie ma lata i babka włoży sukienkę czy tam spódn
    > ice to powinna mieć cos Na nogach.
    >
    > Tak?
    > A dlaczego?suspicious

Bo bedzie jej zimno. Przez 8 miesięcy w roku mamy jesieniozime w Polsce kiedy jest zimno,
    Mokro, ponuro i ciemno.

--
    "Pani cenzorka przechodzi klimakterium na tle polityczno-swiatopogladowym stymulowane przez zwierzchnictwo nadredakcyjne." użytkownik: nazimno.
  • piataziuta 02.05.19, 22:06
    Ale zdajesz sobie sprawę, że cienkie beżowe rajstopy nie grzeją za bardzo? suspicious
  • bywalec.hoteli 02.05.19, 23:08
    No to niech se założy grube bezowe czy tam jakie chce

--
    "Pani cenzorka przechodzi klimakterium na tle polityczno-swiatopogladowym stymulowane przez zwierzchnictwo nadredakcyjne." użytkownik: nazimno.
  • 21mada 03.05.19, 12:12
    Ale jednak trochę grzeją. Dla mnie to jedyny powód do noszenia rajstop. Ten wątek uświadomił mi ze inni noszą je żeby zakryć jakieś żyłki nie żyłki.
  • beneficia 02.05.19, 22:20
    Co Ty opowiadasz, pół roku chodzę w sandałkach.
  • chatgris01 02.05.19, 21:46
    Jackie Collins (mieszkała w Beverly Hills) twierdziła w swoich książkach, że gołe nogi to sobie można pokazywać najdalej do wieku 20-23 (a najlepiej nastolatką będąc), bo już w wieku 24 jędrność ud nie ta i widać nawet najmniejszy ślad cellulitu, co cienkie cieliste rajstopy (zwłaszcza z lycrą) świetnie maskują, więc jej bohaterki twierdzą, że nie ma głupich i zakładają je nawet do szortów tongue_out

Co do dam (w nawiązaniu do startowego), to jak jest gorąco, preferują raczej cieniutkie pończochy...

A w ogóle, to dostałam głupawki, bo w temacie przypomniała mi się boska fota Angeli w długiej wieczorowej kiecy i antygwałtkach big_grin big_grin big_grin
  • piataziuta 02.05.19, 21:52
    Jackie Collins urodziła się w roku 1937 i raczej nie były to czasy, kiedy przeciętna dziewczyna uprawiała intensywnie sporty od małego.

>Co do dam (w nawiązaniu do startowego), to jak jest gorąco, preferują raczej cieniutkie pończochy...

Jeden xuj. Współczuję im z tego powodu najbardziej na świecie.

>A w ogóle, to dostałam głupawki, bo w temacie przypomniała mi się boska fota Angeli w długiej wieczorowej kiecy i >antygwałtkach

pokaż!
  • chatgris01 02.05.19, 21:58
    Prosz tongue_out
    https://images02.oe24.at/titelbild.jpg/620x388/74.317.520
  • piataziuta 02.05.19, 22:00
    o kur...
    😂😂😂
  • boogiecat 02.05.19, 22:09
    Slynna niemiecka elegancja😁 ( przepraszam wszystkich Niemcow i sp. Karla lagerfelda)

--
  • iberka 04.05.19, 08:55
    O matulku 😂
  • miss_fahrenheit 02.05.19, 22:01
    piataziuta napisała:

> Beżowe rajstopy swym beżowawo-sraczkowatym matem/błyskiem (tak, tak, próbowałam
    > najcieńszych rajstop we WSZELKICH odcieniach beżu, od bardzo jasnego, po opalo
    > ny, z różnych materiałów), potrafią zepsuć najefektowniejszy outfit.

Owszem, źle dobrane rajstopy potrafią zepsuć wszystko, dlatego trzeba je dobrze dobrać - tak, aby były niewidoczne na nodze. Chyba, że u ciebie jest tak, jak z moją koleżanką - jeszcze nie znalazła rajstop, które udałoby się jej dopasować do koloru nóg. Zdarza się.

> Czy może podobnie jak ja - zrezygnowałyście z tego dedykowanego kobietom piekie
    > łka

Owszem, noszę pończochy wink
  • piataziuta 02.05.19, 22:04
    Nie znalazłam.
    Ale mało tego, widzę je u innych i też estetycznie mnie ten widok odrzuca.
    Więc to nie tylko ja.

Pończochy też tłukłam. Denerwowały mnie te silikonowe taśmy.
    Więc potem nosiłam beztaśmowe z pasem do pończoch.

Nie ma to jak goła noga i wolność od rajstop! big_grin
  • miss_fahrenheit 02.05.19, 22:11
    piataziuta napisała:

> Więc potem nosiłam beztaśmowe z pasem do pończoch.

I to jest najlepsze wyjście smile

> Nie ma to jak goła noga i wolność od rajstop! big_grin

Ależ codziennie, gdy tylko zdejmę pończochy proklamuję wolność i niepodległość nóg smile
  • boogiecat 02.05.19, 22:06
    O co chodzi z tymi opalonymi nogami? Przeciez na to byla presja tak z 20 lat temu, nie przesadzacie troche z tym trupim kolorem? Normalne niekoniecznie opalone nogi, zazywajace ruchu i jako tako zadbane sa ok gole, nawet nabieraja zdrowego kolorytu dzieki tej golosci, zdotlenienia chyba🧐

Ale w zimie to jednak z golymi za zimno, ja zakladam takie kiecki, zeby czarne pasowaly, ale widuje sporo babek w ladnych cielistych i nie wyglada to zle, w kazdym razie czarne czy cieliste- faktycznie nie lubie miec tylka opakowanego w to cos

--
  • piataziuta 02.05.19, 22:16
    >O co chodzi z tymi opalonymi nogami? Przeciez na to byla presja tak z 20 lat temu, nie przesadzacie troche z tym trupim >kolorem?

O właśnie, właśnie! Dopiero co nawoływały się do nieulegania głupim trendom związanym z opalenizną i do polubienia swej bladości, a tu taka hipokryzja!
    Dobrze, że przyszłaś! big_grin

• boogiecat 02.05.19, 22:21
    No zobaczylam temat z potencjalem, to przyszlam😘 jak juz wyzej zasugerowalam, licze na jatkowy battle zdjec golych i rajtuzowych odnozy

--
  • beneficia 02.05.19, 23:02
    Vide wątek o stopach, co się działo 😁
  • default 02.05.19, 23:35
    >>>O co chodzi z tymi opalonymi nogami?

O to samo miałam spytać. Czemu nogi maja być koniecznie opalone ? Juz dawno wszyscy przyznali ze opalanie szkodzi i postarza skore, latem bywaja watki o filtrach, każda deklaruje używanie 50-tki co najmniej - a tu nagle okazuje się ze masa ematek jednak się opala, bo innej nogi jak opalona nie pokaże ???
  • boogiecat 02.05.19, 23:41
    No niestety padl kolejny ematkowy mit kobiety swiadomie dbajacej o siebie
    Dziewczyny, nie wyczerpujcie waszego kapitalu slonce na giry!

--
  • pade 03.05.19, 10:39
    Ja np. filtr używam na twarz i na początku opalania na dekolt. Nigdy nie smarowałam nóg filtrem.

--
  • boogiecat 03.05.19, 22:02
    miedzy filtrem a specjalnym opalaniem jest caly swiat tzn normalne zachowanie😁
    Ps ja filtruje kolanka i wierzch stop bo tam slonce bardzo wali i oczernia

--
  • aankaa 02.05.19, 22:17
    zrezygnowałyście z tego dedykowanego kobietom piekiełka, które ani wygodne nie jest (bo albo zjeżdża w kroku, albo sięga pod sam biust
    wystarczy kupić odpowiedni rozmiar

--
  • boogiecat 02.05.19, 22:22
    A ja mam takie dlugie nogi, ze nie ma rozmiaru na mnie😢

--
  • piataziuta 02.05.19, 22:24
    A możesz pokazać? big_grin
  • boogiecat 02.05.19, 22:30
    W koncu! Przeciez tylko czekalam zeby ktos poprosil
    Ale akurat mam nieogolone
    Ale w sumie od kilku tygodniu wypowiadam sie tu powaznie i buduje wiarygodnosc forumowa, wiec mozna mi wierzyc ( i tobie ziutko powiem, ze przysiegam ze ciagle mi to zjezdza w kroku a rozmiary biore najdluzsze z Galeries Lafayette)
    Zostajem trolem

--
  • aankaa 02.05.19, 22:36
    nieogolone ??? big_grin

--
  • boogiecat 02.05.19, 22:41
    No🙂 i paznokiec jeden troche fioletowy po lazeniu po gorach

--
  • piataziuta 02.05.19, 22:53
    Nie gol, jeśli nie potrzebujesz!
    Po co?

Moja przyjaciółka nie goli.
    Nóżki ma zgrabniutkie i piękne, bez względu na to czy są na nich włosy czy nie.

A i tak powiedziała, że jadąc kiedyś publiczną komunikacją, dzięki tym włosom na nogach uniknęła molestowania.
    Pijany oblech się do niej bowiem przysiadł, po czym spojrzał na nogi, skrzywił się i sobie poszedł. 😂
  • boogiecat 02.05.19, 23:15
    No to wlasnie nie gole na razie! Ale jak mada nam otworzy sezon spodniczek nagole nogi, to wezme i ogole bom prozna

To z pijaczkiem jest piekne- chcialabym sama to przezyc😃 kloszard wsrod incelow, czy tez incel wsrod kloszardow?

--
  • aankaa 02.05.19, 23:23
    - pani ma nóżki jak sarenka
    - że takie zgrabne ?
    - nie, owłosione

--
  • andaba 02.05.19, 22:30
    boogiecat napisała:

> A ja mam takie dlugie nogi, ze nie ma rozmiaru na mnie😢
    >

Przytyj!

Ja też mam długie i jak byłam szczupła to albo były za szerokie, albo za krótkie. Jak nabrałam sadełka to pasują idealnie smile
  • boogiecat 02.05.19, 22:38
    Ciekawy koncept, wogole na to nie wpadlam- otluscic moje nogi bogini zeby nosic meczace rajtuzki nawet w lecie ( bo wtedy juz bym musiala)
    dzieks andaba😁

--
  • andaba 02.05.19, 22:41
    No co, najwyżej bogini zmieni specjalizację tongue_out
  • boogiecat 02.05.19, 22:45
    Daj mi jeszcze kilka lat, ja juz mam boba- fryzure starej kobiety, niech chociaz te nogi mi zostana

--
  • piataziuta 02.05.19, 22:54
    >Ciekawy koncept, wogole na to nie wpadlam- otluscic moje nogi bogini zeby nosic meczace rajtuzki nawet w lecie ( bo >wtedy juz bym musiala)

dżizys krajst
    😂
  • kryzys_wieku_sredniego 02.05.19, 22:25
    Dzisiaj np miałam czarne, miałam jedne beżowe, jakieś super ekstra cienkie mi się trafiły i mimo mojej ogólnej niechęci moje nogi wyglądały oki. A rajstopy noszę około 250 razy w roku.
  • kamien.na.dnie 02.05.19, 22:39
    To często, powiedziałabym nawet: za często.
  • beneficia 02.05.19, 23:04
    Może musi do pracy.
  • kamien.na.dnie 02.05.19, 23:20
    Jak mus to mus.
  • budyniowatowe 02.05.19, 22:30
    piataziuta napisała:
    >
    > Czy może podobnie jak ja - zrezygnowałyście z tego dedykowanego kobietom piekie
    > łka, które ani wygodne nie jest (bo albo zjeżdża w kroku, albo sięga pod sam bi
    > ust, a wkładanie tego jest tak męczące, że zwykłam robić to w sześciu podejścia
    > ch, w przerwach sącząc kawę na uspokojenie), ani nie wygląda, ani ciepła nie da
    > je, kosztuje majątek, a rwie się często już podczas pierwszego wkładania?
    >

No jak ktos nie umie zalozyc rajstop i do tego nie wie jaki rozmiar nosi. I jeszcze nie potrafi dobrac koloru to faktycznie niech sie nie meczy.
    I gdzie Ty kupujesz te rajstopy co kosztuja majatek?

Twoj post wyszedl raczej zalosnie niz dowcipnie.
  • aankaa 02.05.19, 22:39
    błysnąć chciała na forum wink

była tu taka, ze 2 dni temu, co twierdziła, że 100 miesięcznie na rajstopy to minimum

--
  • piataziuta 02.05.19, 22:58
    >No jak ktos nie umie zalozyc rajstop i do tego nie wie jaki rozmiar nosi. I jeszcze nie potrafi dobrac koloru to faktycznie >niech sie nie meczy.
    >I gdzie Ty kupujesz te rajstopy co kosztuja majatek?

zawsze tu polecam tę rzadko stosowaną praktykę:
    najpierw przeczytaj wątek, zanim zaczniesz pierd..lić
    unikniesz wtedy powielania głupotek, będąc kolejną z 20stu wink
  • boogiecat 02.05.19, 23:11
    Eee co ty, najfajniej jest sie wypowiadac wlasnie bez wczesniejszego obczajania kontekstu, ja wtedy czuje wspaniala wolnosc pieprzenia glupot, bo tyle sie namecze caly dzien zeby ciagle cos sensownego i na poziomie- to sobie potem to odbijam w ziutkowych watkach😁

--
  • piataziuta 02.05.19, 23:17
    ŻĘ CĄ?
    Męczysz się w innych wątkach a, w moich nie???
    CO TO za wątki są, co wymagają takiego męczenia?
    Wygaszacie je przed moimi oczami, czy jak?

Phi!
    <obraza majestatu>
  • boogiecat 02.05.19, 23:21
    A nie, ja o real life mowilam, nie martw sie😄

--
  • chatgris01 02.05.19, 22:39
    Ojtam ojtam diffusionph.cccommunication.biz/jpgok/RepGR/166/166746_20.jpg
  • boogiecat 02.05.19, 22:43
    Fotomontaz!

--
  • piataziuta 02.05.19, 22:59
    ja też umiem sobie zrobić takie długie! big_grin
  • chatgris01 02.05.19, 23:06
    Ale akurat ona ma realnie długie na 124 cm suspicious
  • piataziuta 02.05.19, 23:12
    to jakby do jej nóg dodać głowę, to wyszłaby wzrostem ziuta!
  • chatgris01 02.05.19, 23:19
    No przestań, właśnie sobie zwizualizowałam głowonoga! big_grinbig_grinbig_grin
  • dziennik-niecodziennik 02.05.19, 22:48
    Od czasu kiefy nauczylam sie kupowac i nosic wlasciwe rajstopy - nie mam z tym problemu i nosze chetnie. Nie lubie miec golych ud.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • aankaa 02.05.19, 23:26
    forumki raczej o pokazywaniu łydek rozprawiają

--
  • dziennik-niecodziennik 02.05.19, 23:46
    O ile nie omawiamy noszenia podkolanowek - manie golych lydek jest scisle powiazane z maniem golych ud smile

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • chatgris01 02.05.19, 23:51
    dziennik-niecodziennik napisała:

> O ile nie omawiamy noszenia podkolanowek - manie golych lydek jest scisle powia
    > zane z maniem golych ud smile
    >

Niekoniecznie, jeszcze można w drugą stronę-majtasy do kolan i wtedy łydki są gołe tongue_out

(sorki, ale wątas powoduje u mnie głupawkę)
  • boogiecat 02.05.19, 23:37
    140 wpisow w 4 godziny, na stary dobry temat- idziemy na rekord👍🏻

--
  • piataziuta 02.05.19, 23:50
    bieda, bywało lepiej
  • thaures 03.05.19, 01:08
    Są pewne uroczystości na których wg mnie nie wypada mieć gołych nóg. Zakładam wtedy cieliste ( nie beżowe) rajstopy czy pończochy. I pełne buty oczywiście.
  • frey.a86 03.05.19, 07:18
    Co wy z tym rozmiarem? Rajstopy mają raptem chyba 5 rozmiarów, czasem ciężko jest dobrać właściwy. Ja mam 172cm wzrostu, waga ok. 60kg i żaden nie pasuje - trójki zjeżdżają w kroku bo jestem za wysoka, a czwórki są za luźne i naciągam sobie pod biust, dokładnie tak jak pisze autorka. A pośrednich rozmiarów nie ma. Aha, próbowałam różnych firm, zawsze mam ten problem. Kupuję czwórki jak już muszę, noszę wyłącznie do pełnych butów, bo inaczej mam obtarte stopy i cierpię. Nienawidzę rajstop.
  • boogiecat 03.05.19, 08:39
    No wlasnie to pisalam z rozmiarami, mnie tez zaden nie pasuje, to mi kazali przytyc😁

--
  • niu13 03.05.19, 08:50
    Heh ta dyskusja przypomina mój wątek sprzed lat, jak szłam do ślubu w letnim upale 40 st w cieniu i zastanawiałam się tu publicznie, co z rajstopami.
    Generalnie zszokowało mnie liberalne podejście do dress codu teraz, bo dowiedziałam się, że mogę iść do ślubu z gołymi nogami i w sandałach z piętą i paluchami na wierzchu. Ale cóż, nie miałam lat 20 biorąc ten ślub. Założyłam najcieńsze pończochy i zamszowe zakryte szpilki, a mój mąż przez całe wesele nie zdjął marynarki z pięknej i cienkiej, ale jednak wełny😀
    Co do dress codu uważam, że pewne zasady powinny trwać.
  • piataziuta 03.05.19, 09:24
    >Heh ta dyskusja przypomina mój wątek sprzed lat, jak szłam do ślubu w letnim upale 40 st w cieniu i zastanawiałam się tu >publicznie, co z rajstopami.

Tu mi ciśnienie podskoczyło z napięcia co będzie dalej!

>Generalnie zszokowało mnie liberalne podejście do dress codu teraz, bo dowiedziałam się, że mogę iść do ślubu z >gołymi nogami i w sandałach z piętą i paluchami na wierzchu. Ale cóż, nie miałam lat 20 biorąc ten ślub. Założyłam >najcieńsze pończochy i zamszowe zakryte szpilki, a mój mąż przez całe wesele nie zdjął marynarki z pięknej i cienkiej, >ale jednak wełny

A tu wielkie rozczarowanie!
    Jak mogłaś dać się wcisnąć w te rajstopy! W imię czego?? Źle pojętej elegancji? Oczekiwań ciotek klotek?
    Echhh...sad

>Co do dress codu uważam, że pewne zasady powinny trwać.

No pewnie, skoro ty zgodziłaś się przeżywać katusze w imię durnej idei, to reszta też powinna cierpieć! big_grin
  • niu13 03.05.19, 21:37
    Nie chodzi o katusze, ale look odpalony na maksa z okazji ważnej. Nie posiadając nóg jak Jennifer Aniston na gali Oskarów tylko w delikatnych pończochach miałam szansę na ekstra wygląd kończyny dolnej- monocolor, a nie z widocznymi pajączkami pod kolanami. Bo suknię miałam za kolano.
    Dla urody i klasy trzeba czasem pocierpieć- takie moje staroświeckie zdanie.
  • eat.clitoristwood 03.05.19, 09:31
    kabaretki?
  • eat.clitoristwood 03.05.19, 09:33
    A swoją drogą, jak opowiedziałaś o zesuwaniu się i upierdliwości zakładania, od razu pomyślałem o moich pawianach. Mogę więc powiedzieć, że znam ten ból. Nie będąc madką.
  • piataziuta 03.05.19, 12:06
    toż przecież noszę
  • valla-maldoran 03.05.19, 11:03
    Odkąd pamiętam, twierdzono w PL, że rajstopy to mus u eleganckiej kobiety. Do mundurku korporacyjnego też muszą być, choćby było +50 stopni.
    Moda na chodzenie bez rajstop niezależnie od pogody i pory roku przyszła chyba razem z modą na lans celebrycki. Na zdjęciach każde rajstopy wyglądają xujowo, bo się świecą. Stąd lepiej szczękać zębami, niż je założyć. A gęsiej skórki na szczęście nie widać. smile
    Z kolei parę lat temu usłyszałam wyjaśnienie, dlaczego w lutym Brytyjki chodzą okutane szalem, w walonkach, ale bez rajstop. Ano dlatego, że według nich to szczyt klasy i elegancji. Kobieta, która zakłada rajstopy na pewno ma brzydką skórę i musi ją ukryć. smile
    Jak to dobrze, że nie muszę nosić rajtków. smile
    ps. Bladość mojej skóry mnie nie obchodzi. Nie lubię być skwarką.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.