Dodaj do ulubionych

Kto się zna na sporcie, zniechęcenie level hard.

03.05.19, 10:13
Kupiłam sobie opaskę do mierzenia aktywności/kroków/wysiłku i się trochę zdziwiłam.
Opaska mierzy między innymi poziom aktywności oraz pułap tlenowy i tak:

Poziom 0-25 —> to spoczynek
26-50 —> niski poziom aktywności
51-75 —> średni poziom aktywności
76-109 —> wysoki poziom aktywności
opaskę mam od 3 dni.

Pierwszy dzień:
przejechałam 50 km na rowerze. Jeździłam 4 godziny trudną ,wyczerpującą trasą (kamienie, nierówności, dużo górek). Wg endomindo straciłam 2000 kcal, wg opaski 600. Opaska obliczyła w ten dzień mój poziom aktywności na 31 (czyli niska aktywność).

Drugi dzień:
Chodziłam 15 km, jeździłam na rowerze 11 km, właściwie nie siedziałam tego dnia , byłam ciagle w ruchu. Wg opaski kalorii straconych z aktywności 600 oraz poziom aktywności 31.

Trzeci dzień:
Bieg 7 km, jazda na rowerze 20 km i to samo co wyżej.

Co ja mam zrobić, żeby mój poziom aktywności był chociaż średni. Mam ochotę rzucić tę opaskę w kąt, bo mnie mega zdemotywowała. Bez niej mi się wydawało, że się dużo ruszam a okazało się że jakbym leżała to wyszłoby na to samo...

Niech mnie ktoś pocieszy, że ta opaska się nie znasad
Ps.
Wg opaski moje tętno spoczynkowe to 56 a przy wysiłku dochodzę do 150.
Edytor zaawansowany
  • aguar 03.05.19, 10:18
    Wygląda na to jakby Ci bieganie i jazda na rowerze nie sprawiały przyjemności same w sobie tylko jak byś się zmuszała, żeby schudnąć. Nie jest tak?
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 10:21
    Nie jest.
  • krowa_morska 03.05.19, 10:24
    Śmiem twierdzić, że osoby pragnące schudnąć i ruszające się wyłącznie w tym celu, raczej nie przejadą na rowerze 50 km po kamieniach.
  • oqoq74 03.05.19, 10:45
    To jest ok 12 km/h - rowerem to nie jest zbyt szybko.
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 10:49
    Nie jest zbyt szybko to prawda, ale teren był bardzo trudny. Dużo piachu i nierówności. Ludzie raczej mnie nie wyprzedzali, wręcz przeciwnie.
  • bigzaganiacz 03.05.19, 11:17
    Nie jest zbyt szybko to prawda, ale teren był bardzo trudny. Dużo piachu i nieró

nie wierze w 50km trudnego terenu
    albo nie byl trudny albo nie 50km a 5
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 11:24
    Hłe, hłe. Pewnie siedziałeś mi na siodełku i mierzyles 🤡
  • cauliflowerpl 03.05.19, 10:20
    Olej te opaske.
    Jak porownasz zapisy aplikacji Strava i Endomondo, to na tej samej trasie jedno potrafi pokazac (przypadek widziany w jednej grupie) 20 metrow przewyzszenia i 1200 kalorii a druga 70 metrow i 700 kalorii co jiz w oglole jest bez sensu.

A pomiar pulapu tlenowego przez opaske poprawil mi humor w ten podly dzien 😂

Ustal sobie cel na przyszlosc i do niego dąż. Ta sama 50 kilometrowa trasa w 4,5 godziny za trzy miesiace.
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 10:32
    Z tym pułapem tlenowym nie wiem o co chodzi, ale oczywiście tez wyszedł mi fatalnie. 😐
  • cauliflowerpl 03.05.19, 11:12
    Olej pulapy tlenowe. Zabralas sie za aktywnosc od dudy strony czyli od pomiaru parametrow bez umiejetnosci ich interpretacji.
    Najpierw uprawiaj sport dla siebie. Zeby bylo przyjemnie, zeby sie podobalo i zeby sie zmeczyc.
    Jak to polubisz to zaczniesz o tym czytac i szukac informacji. I z czasem zalapiesz, z czym sue je pulapy i tętna.
    I WTEDY załóż opaske.
    A poki co zoataw sobie licznik kilometrow i sluchaj swojego ciala, zeby miec jako takie pojecie o tym, jak Ci sie poprawia forma.
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 11:19
    Ogólnie to ja się ruszam zawsze, nie odkąd mam opaskę. Fakt, że nie jest to wyczerpujący wysiłek typu siłownia. Raczej właśnie spacery, rower, rolki. Nie chce mi się rozkminiac tych parametrów. Ruszam się bo lubię i wybieram te aktywności, które lubię. Chciałam sprawdzić jak bardzo jestem aktywna i wyszło, że w ogóle 🤔
  • krowa_morska 03.05.19, 10:23
    A to jakaś super-hiper niezawodna, ultradroga i najlepszomarkowa opaska, że jej tak ufasz?
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 10:29
    Nie, zwyczajna. Ale mierzy tętno, wiec bardziej ufam jej niż endomondo.
  • wapaha 03.05.19, 10:49
    Mierzy tętno z nadgarstka czy masz pasek na piersi ?
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 10:51
    Z nadgarstka.
  • wapaha 03.05.19, 10:54
    Jak to jakaś opaska "no name' za 50 zł w biedronce- to nie miałabym zbytnio zaufania do odczytu. Nie wiem jakie dane wprowadzałaś ( dane osobiste)
    Endo jest o tyle lepsze, że tam ustawiając profil podajesz swoje dane biometryczne i na tej podstawie podaje ono szacunkowe spalenie kkcal.
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 10:56
    Garmin, dane biometryczne wprowadzałam i do opaski i do endo.
  • wapaha 03.05.19, 11:03
    To teraz piszesz co innego niż pisałaś niżej i wyżej
    Masz zwykłą opaskę, w której są ustawienia fabryczne, czy masz Garmina ( który nie jest zwyczajnym sprzetem) i ma możliwość ustawienia indywidualnych danych takich jak obciążenie treningowe. Jaki dokładnie masz typ Garmina ?
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 11:08
    Nie, dlaczego co innego? Mam możliwość wprowadzania różnych danych, ale ja nawet nie wiem co miałabym tam wprowadzić (oprócz wzrostu, wagi itd). Te poziomy aktywności - nie wiem czy są edytowalne. Chyba nie, ale ręki sobie nie dam uciąć. Model to garmin vivosmart 3. Wcześniej miałam fitbita i on nie miał tych poziomów, pułapów itd...
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 11:11
    Dżizes jak mi się nie chce tego wszystkiego rozkminiać. Plan był taki, że kupię opaskę i ona za mnie wszystko porozkminia...
  • wapaha 03.05.19, 11:18
    Rozumiem-ale zobacz- jeśli to byłaby opaska dla wszystkich- to byłaby tak naprawdę do niczego...Garmin daje możliwość indywidualizacji, czyli masz możliwość wprowadzenia swoich danych i odczytywania swojej konkretnej aktywności
  • wapaha 03.05.19, 11:17
    Poczytaj może instrukcję obsługi albo napisz pytanie
    support.garmin.com/pl-PL/?partNumber=010-01755-20&tab=topics
    Wydaje mi się, że mogłaś czegoś nie wprowadzić i stąd zafałszowane dane ( a ta jazda na rowerze przez 4 h była na jakim tętnie ? )
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 11:23
    Od 100-145.
  • wapaha 03.05.19, 11:25
    A ile masz lat ?
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 11:34
    38, tętno spoczynkowe 56.
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 11:37
    I jeszcze przy 150 to ja już zdycham. Serio.
  • wapaha 03.05.19, 12:06
    Wg takiego podstawowego wzoru tętno wysiłku dla Ciebie to 137. ( PhillMaffeton)
    Spoczynkowe tętno masz fajne

Cięzko cokolwiek doradzić- nie znając Ciebie, trybu życia, ciśnienia,budowy, zdolności itd. Dlatego tym bardziej powinnaś mieć spersonalizowanego Garmina, konkretnie pod Ciebie a nie pod każdą statystyczną Kowalską. Zwłaszcza, że jeśli wysiłek był długi i momentami wyczerpujący ( we własnym odczuciu ) a urządzenie tego "nie zauważyło"-to coś jest źle ustawione.
    Spróbuj wziąć instrukcję i krok po kroku ustawić- te urzadzenia są mega intuicyjne, to nie jest trudne. Skonfiguruj sobie konto na GarminConnect. Trochę zabawy ale potem już z głowy
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 12:09
    Dzięki 🥰😘
  • mak_z_figa 03.05.19, 10:24
    Mam mi band 3. Muszę w niej włączyć tryb 'ćwiczenia'. Wtedy mierzy dokładnie. W takim trybie domyślnym pomiar tętna i kalorii jest odczytywany co jakiś czas, a nie w trybie ciągłym. Może u Ciebie też trzeba włączyć inny tryb?
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 10:28
    Może tak. Jest tam jakaś opcja treningów, której jeszcze nie włączałam.
  • wapaha 03.05.19, 10:47
    Dziwnie ustawione pułapy aktywności. To są ustawienia fabryczne czy wbijałaś swoje dane metryczne i aktywność ? Czy te zakresy są skorelowane jakkolwiek z Twoim tętnem ? Bo mi wygląda na to, że nie mają żadnego odzwierciedlenia.
    Ja mam tak ( zakresy tętna :
    1 zakres 91-109
    2 zakres 109-127
    3 zakres 127-145
    4 zakres-145-163
    5 zakres-163-181

• anka_z_zielonymi 03.05.19, 10:52
    Ustawienia są fabryczne. Ja bym nawet nie wiedziała co tam wpisać.
  • wapaha 03.05.19, 10:55
    Więc są do dudy.
  • sfornarina 03.05.19, 15:04
    > przejechałam 50 km na rowerze. Jeździłam 4 godziny trudną ,wyczerpującą trasą (kamienie, nierówności, dużo górek). Wg endomindo straciłam 2000 kcal, wg opaski 600.

Słuchaj opaski, edomondo pomnożyło te spalone kalorie razy trzy wink

Możliwe, że opaska nieco zaniża mierzone tętno. Spoczynkowe 56 jest bardzo niskie, chyba że masz wydolność atletki.
    Może masz ją w złym miejscu założoną lub za luźną?

Nie chce mi się szukać i sprawdzać z jakiego powodu (kiedyś wiedziałam, ale zapomniałam wink ), ale tętno podczas jeżdżenia na rowerze nie podnosi się zbytnio. Jeżeli jedziesz na rowerze powiedzmy z wysiłkiem 7/10 i biegniesz z wysiłkiem 7/10, to przy biegu tętno będzie autentycznie o wiele wyższe niż podczas jazdy rowerem. Stąd te różnice w mierzeniu poziomu aktywności, i tak naprawdę podczas jazdy rowerem spalasz nieco więcej niż wylicza opaska. Ale też jazda na rowerze nie jest aż tak intensywnym sportem, o ile nie startujesz w wyścigach czy nie pedałujesz na spinningu.
    Te 600kcal na 50km wydaje mi się całkiem sensownym obliczeniem.

Jeżeli chcesz spalić dużo kalorii, wybierz się na długie energiczne marsze, po 2-3 godziny. Spalisz więcej niż na rowerze wink

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • anka_z_zielonymi 03.05.19, 16:42
    Zawsze miałam takie niskie tętno. Potwierdzone u lekarza. Mam tez bardzo niskie ciśnienie (prawie jak u trupa wink.
    Szybkie spacery 20 km uskuteczniam prawie codziennie (chodzę do pracy na piechotę). Najbardziej mi zależy na tym, żeby na starość być w formie - a tu się okazuje, że mam niską aktywność wg tej dziadowskiej opaski.
  • jak_matrioszka 03.05.19, 21:09
    O, to tak jak ja smile Tetno mam niewiele wyższe, ale ciśnienie takie, że nawet pacjenci na reanimacji maja lepsze wink Jak zaczne regularnie ćwiczyć, to mi ponoć tetno spadnie, i wtedy chyba sobie zrobie tatuaż w kilku jezykach "skremować przed pochówkiem", bo jak kiedyś przysne, to mnie żywcem pogrzebia wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.