Dodaj do ulubionych

Bardzo, bardzo bolą mnie stopy:((

05.05.19, 08:40
Od jakiegoś czasu. Nie mogę normalnie chodzić, nie mówiąc już o uprawianiu jakiegoś sportu.
Za miesiąc mam ortopedę, za jakiś rok zapewne rehabilitację ( nie stać mnie prywatnie).
Jak sobie pomóc samemu zakładając, że to zwykłe zwyrodnienia?
Jakieś domowe sposoby?

--
http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
Edytor zaawansowany
  • asfiksja 05.05.19, 08:51
    Idź do lekarza pierwszego kontaktu, to mogą być bardzo różne rzeczy (nawet bardzo poważne). Tak na szybko zrobiłabym morfologię i badanie ogólne moczu.
  • tojamarusia 05.05.19, 08:54
    Nie no byłam, badania ok, nie ma się do czego przyczepić.

--
  • bei 05.05.19, 08:51
    Eclipse blue- najlepsze pośród środków tego typu. Może masz ostrogi? - mogą powodować stany zapalne rozcięgien podeszwowych.
  • tojamarusia 05.05.19, 08:55
    Ostrogi owszem. Ale mnie bolą śródstopia. Kuśtykam, o dłuższym spacerze mowy nie ma.

--
  • arim28 05.05.19, 09:29
    Sprawdzilabym bolerioze i grzybice,
  • 35wcieniu 05.05.19, 09:54
    Borelioze, jesli juz.
  • ajaksiowa 05.05.19, 10:00
    Płaskostopia nie masz?

--
    ,,Czy wyzwolenie społecznei ekonomiczne jest możliwe bez przemocy?Nie.Czy jest mozliwe z uzyciem przemocy?Nie,,
  • double-facepalm 05.05.19, 14:05
    Poprzeczne ma mnóstwo ludzi i nawet o tym nie wie
  • berdebul 05.05.19, 10:06
    Od dołu? Mkże jednak stan zapalny rozcięgna? Pomagają środki przeciwzapalne, rozciąganie (zwłaszcza chodzenie po piasku), turlanie piłki tenisowej i lampa typu solux.
  • bei 05.05.19, 08:55
    Koniecznie lekarz, może to jakaś dna, reumatyczne coś, może naczynia lub stan zapalny ścięgien, i nawet, jak Ci ból zejdzie po smarowanie to i tak musisz zrobić badania
  • lot_w_kosmos 05.05.19, 09:35
    Współczuję sad
    Porad nie znam....
    Może jakieś moczenie w specjalnych solach, ziołach, borowinach?
  • agrypina6 05.05.19, 09:39
    A jesteś gruba? Bo to też może tłumaczyć te bóle.
  • free.hugs 05.05.19, 09:46
    Polecam wybrać się do speca, który bada stopy i robi wkładki na zamówienie. U mnie okazało się, że budowa stopy powoduje ból, dostałam wkładki które podpierają stopę w odpowiednim miejscu i jest lepiej. Ale koszt spory, wkładki na ok rok 200 zł
  • tt-tka 05.05.19, 09:46
    Kostne czy miesniowe ? Stopy puchna ?
    Jezeli to kostne, to nie poradze...
    Kiedys zamiast stop zrobily mi sie niedzwiedzie lapy, nikt (czworo lekarzy) nie doszedl, co to i skad, pomogl tribiotic. Do dzis nie wiem, co mi bylo, nie powtorzylo sie.

Z domowych sposobow na zwyrodnienia troche pomagalo - w sensie ulgi, nie wyleczenia - okladanie goraca sola lub goracym piaskiem, ale jesli to stan zapalny, to tylko zaszkodzisz sobie, wiec nie polecam.

Co powiedzial lekarz pierwszego kontaktu na to, ze nie bardzo mozesz chodzic ?

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • aguar 05.05.19, 09:49
    Mi pomogły Nike Air Max z poduszką powietrzną pod całą stopą np. coś takiego allegro.pl/oferta/nike-air-max-plus-tn-ultra-40-46-r-42-6937601074
  • lauren6 05.05.19, 09:50
    Z tego co pamiętam ze 2 lata temu przewidziałam, że doprowadzisz się do takiego stanu "lecząc" na rzekome ostrogi i praktykując odchudzanie polegające na chodzeniu na piechotę kilku km dziennie.

Wtedy bolały Cię stopy, bo pewnie miałaś kontuzję śródstopia. Dałoby się to szybko naprostować rehabilitacją, którą Ci doradzałam, a na którą pewnie nie poszłaś.

Doprowadziłaś się do znacznie poważniejszego stanu, który być może będzie wymagał operacji. Skoro nie możesz chodzić to udaj się do lekarza pierwszego kontaktu by na cito skierował Cię do ortopedy i na odpowiednie badania: rentgen i usg śródstopia. Dalej już lekarze Cię pokierują.
  • ras.szamra 06.05.19, 00:02
    Poważnie tak pamiętasz co pisałaś komuś 2 lata temu czy po prostu Marusia tak ci się jakos rzuciła w oczy???
  • milka_milka 05.05.19, 09:52
    Stawiam na zapalenie rozcięgien. Czy jak pochodzisz, to ból jest lżejszy czy boli bardziej? Kiedy boli najbardziej, jak wstajesz po nocy czy po dłuższym chodzeniu?

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • scathach 05.05.19, 10:06
    A wiesz coś więcej na ten temat? Właśnie doszło do mnie, że od pół roku mnie trzyma taki ból po wstaniu z łozka. Jak rozchodzę, jest lepiej. Pomaga tez rozciąganie mięśni łydek.
  • milka_milka 05.05.19, 11:11
    No to zapewne rozcięgna. Miałam zapalenie parę lat temu, gdy wzięłam się za nordic walking ze mocno. Gdy rano wstawałam z łóżka ,bolało strasznie, potem, gdy się rozchodziło, mniej. Pomogła mi rehabilitacja (fala uderzeniowa i masaże) plastry z diklofenakiem i ćwiczenia rozciągające stóp i łydek. Ale trwało ze dwa miesiące

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • tojamarusia 05.05.19, 10:22
    Tak szczerze to boli mnie cały czas, mocniej lub lżej ale stale, nawet jak leżę.

--
  • tt-tka 05.05.19, 10:33
    No to lauren dobrze radzi, popelznij do lekarza pierwszego kontaktu i ortopeda na cito, a nie za miesiac. Za miesiac to byc moze nawet do lazienki bedziesz szla na rekach, bo na nogach nie dasz rady. I nie, ze strasze, ale ciagly bol to juz sygnal alarmowy, a nie ostrzegawczy.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • rosapulchra-0 05.05.19, 15:37
    Może spróbuj voltarenu w żelu? Tego mocniejszego, 2,32%. Mnie bardzo pomógł.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • 35wcieniu 05.05.19, 09:58
    Z tego co kojarze masz nadwage i od jakiegos czasu chodzisz kilka km dziennie. Plus ostrogi- no jakby... Nie jest to zadziwiajace. A to ze Cie boli srodstopie a nie pieta to akurat normalne. Przy ostrogach czlowiek mniej lub bardziej swiadomie uklada stope nieco inaczej, poprzeciazalas sobie wszystko i tyle. Szybko do lekarza, poki nie ma tragedii i w ogole jestes w stanie chodzic.
  • tojamarusia 05.05.19, 10:21
    Dobrze kojarzysz ale nie chodzę już kilka km dziennie. Nadwagę mam ale powoli chudnę. Problemy ze stopami mam od jakiegoś czasu ale nasiliło mi się w ostatnim czasie.

--
  • 35wcieniu 05.05.19, 10:51
    I obstawiałabym że właśnie tym chodzeniem się doprawiłaś. No nie koniec świata, pewnie jest to na etapie gdzie jeszcze można to ogarnąć, tylko nie ma na co czekać.
  • lidek0 05.05.19, 10:49
    Gdyby Cię na prawdę bolało już byś była u lekarza, czekasz miesiąc znaczy nie boli tak bardzo, więc spokojnie doczekasz do wizyty i się dowiesz. Nie wiem skąd masz info o rehabilitacji za rok, u nas są prywatne placówki z umowami na NFZ i znacznie krótszymi terminami, ale skoro piszesz pewnie pytałaś i wiesz.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • rosapulchra-0 05.05.19, 15:41
    Powiedziała co wiedziała.. 🤨

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • snakelilith 05.05.19, 13:44
    Głupi prosty pomysł, ale te czasem są najlepsze - próbowałaś masażu stóp? Najlepiej gdyby ktoś inny ci delikatnym naciskiem spróbował rozmasować bolące miejsca na podeszwach. Jeżeli bowiem masz słabe mięśne stopy, to w sytuacjach, gdy więcej się ruszasz, twoje mięśnie mogą się tam spinać i boleć, nawet przez cały czas. Bolące śródstopia to takie typowe, bolesne miejsca powinnaś znaleźć pod podbiciem i tak bardziej w środek stopy (między piętą a palcami). Ja tak mam po dłuuugich marszach, podstawiam potem wieczorem na kanapie stopy mężowi, on trochę pouciska i to jest ogromna ulga. wink

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • tojamarusia 05.05.19, 13:46
    Próbowałam. Boli.

--
  • bib24 05.05.19, 21:06
    bo masaż to nie frajda masaż boli. idz do dobrego masażysty, ktory robi cale ciale nie tylko kręgosłup. boli jak cholera ale też dziala.
  • evee1 05.05.19, 13:59
    Też miałam taki problem. Nie wiem czy ten sam, u mnie to było tzw plantar fasciitis. Pomogły dobre wkładki, wyprofilowane buty i chodzenie w birnerstockach.

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • evee1 05.05.19, 15:23
    **chodzenie w birkenstockach - miało być

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • pade 05.05.19, 17:34
    Nie masz czasem choroby autoimunnologicznej?
    Jeśli tak, to możliwe, że bolą Cię stawy.
    Ja mam właśnie takie rzuty, że zrobienie paru kroków jest okupione wielkim bólem.
    Najpierw internista po skierowanie na RTG i co tam jeszcze wymyśli, na cito do ortopedy, jeśli masz płaskostopie to odpowiednie wkładki. Aha, nieleczone płaskostopie, w sensie - nieużywanie wkładek, brak ćwiczeń, powoduje, że zwyrodnienia się powiększają. Jeśli się okaże, że to ból stawów poproś o leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.

--
    "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • verdana 05.05.19, 19:51
    Na ból sródstopia pomógł mi kiedyś bardzo prosty sposób - przez pewien czas chodziłam wyłącznie w butach na 2-3 cm obcasach , nigdy w płaskich. Nawet po domu. Po miesiącu-dwóch ból przeszedł. Nie znaczy to, ze lekarz niepotrzebny, ale to mi poradził lekarz i pomogło.
  • milka_milka 05.05.19, 20:38
    To normalne, ja też przy zapaleniu rozcięgien chodziłam tylko na obcasie.

--
  • tojamarusia 05.05.19, 21:07
    Ja obcasy musiałam całkiem odstawić.

--
  • lilia.z.doliny 05.05.19, 20:07
    pade, ty nasz auto? u mnie jedna z lekarej to.sugerowala wlasnie. raz na jakiscczas dopada mnie bol stawow, taki okropny, beznadziejny. ale profil reumatyczny wyszedl.w porzadku indifferent

--
    Znam kilku ludzi, którzy dokładnie wiedzą jak kierować krajem, ale niestety wszyscy już pracują jako taksówkarze.
  • pade 05.05.19, 20:10
    Tak, rozmawiałyśmy kiedyś na ten tematsmile
    Profil profilem a bóle stawów swoją drogą. Mnie stan zapalny stawów wyszedł dopiero na usg. Lekarka się dziwiła jakim cudem w ogóle chodzę.

--
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • andace 05.05.19, 20:19
    A jakie badania miałaś robione na ten profil reumatyczny? Jeżeli RF (czynnik reumatoidalny) i OB to u 20-30% pacjentów z chorobami reumatycznymi te badania są wychodzą w normie. Badanie genetyczne tez w normie? Mam w rodzinie osobę u której jedynym objawem był ból stawów. Polecam poczytać i sprawdzić objawy i w razie czego poszukać dobrego reumatologa, interniści często maja problem z diagnozą.
    poruszycswiat.pl/reumatoidalne-zapalenie-stawow/o-chorobie/czym-jest-reumatoidalne-zapalenie-stawow/
  • tojamarusia 05.05.19, 21:00
    pade napisała:

> Nie masz czasem choroby autoimunnologicznej?
    >

Mam zespół sjogrena. I ob stałe w okolicach 35.
    --
  • pade 05.05.19, 21:17
    Ja też mam zespół sjorgena.

--
  • pade 05.05.19, 21:18
    zrób koniecznie i rtg stóp i usg stawów

--
  • bib24 05.05.19, 21:03
    boli cię na śródstopiu i masz tam odcisk?
    czy boli cię przy chodzeniu, szczególnie rano, a jak się nogi rozgrzeją to trochę mniej?

jak to 1 to maść na odciski i wkladki (wklejki) na plaskostopie poprzeczne
    jak 2 to zabieg fali uderzeniowej i to pilnie. kilka zabiegów powinno pomóc.
  • ga-ti 05.05.19, 23:19
    Obstawiam to, co 35wcieniu, bo mam bardzo podobne objawy. Czyli najpierw ból pięty, u mnie zaczęło się w ciąży, rano nie mogłam wstać. Później miałam przerwę, pięta nie bolała i po dłuższym czasie zaczęła. Czasem pomaga rozciąganie rano przed wstaniem jeszcze i jest ok. Wygodne buty. A czasem boli, a jak boli to inaczej ustawiam stopę, kombinuję tak, by pięta nie bolała. Skutkiem jest ból gdzieś w stopie, gdzieś w środku w 'kosteczkach'. Już nawet pięta nie boli, a stopa gdzieś pośrodku.
    Daj znać, co zalecił lekarz, to też się wybiorę wink
  • milka_milka 05.05.19, 23:25
    Usg i rtg, dobry ortopeda i fala uderzeniowa. Pomaga.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.