Dodaj do ulubionych

Ekspres ciśnieniowy - Krups/Saeco ktoś ma?

05.05.19, 19:26
I może powiedzieć coś dobrego i złego? A może ktoś jest ekspertem od tego sprzętu to może poradzić?

Zastanawiam się nad tymi dwoma markami a konkretnie Krups ea894t i saeco 5479.

PS Opinie w necie są różne, niektóre wyglądają na pisane "na zlecenie" więc pytam społeczność emam smile
Edytor zaawansowany
  • lilia-anna 05.05.19, 20:01
    Mam Saeco. W ciągu ok. 7/8 lat (nie pamiętam dokładnie) 2 razy był w naprawie. Działa smile Robi dobrą kawę, nie zajmuje dużo miejsca, jest w miarę cichy. Wygląd też ok. Tylko kubek musi być niski, żeby wszedł pod dysze bez problemu (akurat filiżanka kawy to dla mnie za mało). Póki da się naprawić, będę używać. Jeśli się skończy, kupię coś nowoczesniejszego smile
  • inguszetia_2006 05.05.19, 20:02
    Witam
    Krupsy są awaryjne, niestety, a naprawy zaczynają się od 500 wzwyż. Miałam Krupsa, nie pamiętam modelu, kosztował ponad dwa tysiące, zezłomowałam go dwa lata temu. Kawa pyszna, faktycznie, ale przy normalnym użytkowaniu (3,4 kawy dziennie) nie powinien się tak psuć. Przy trzeciej awarii chcieli tysiąc, więc nie miałam wyboru. Nie polecam, szukaj dalej.
    Pzdr.
    Ing
  • lilia-anna 05.05.19, 20:12
    U mnie naprawa pierwsza chyba 200, druga 300. Jakoś tak. Na pewno nie więcej niż 500 zl w sumie. Dodatkowo w serwisie dawali kilogram kawy w ziarnach gratis smile
  • swiezynka77 05.05.19, 20:06
    Miałam Saeco, był cudowny, niestety wysiadl po 8 latach pracy. Teraz mam de longhi i robi niedobrą kawę 😥

--
    Obrzeży pochwy nie pokazuje się na dzień dobry.[beataj1]
  • asia-loi 05.05.19, 20:33
    swiezynka77 napisał:

Teraz mam de longhi i robi niedobrą kawę 😥
    >

I używasz tej samej kawy, co przy tamtym ekspresie? Wszystko robisz tak samo?

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • swiezynka77 05.05.19, 21:11
    asia-loi napisała:

> swiezynka77 napisał:
    >
    > Teraz mam de longhi i robi niedobrą kawę 😥
    > >

>
    > I używasz tej samej kawy, co przy tamtym ekspresie? Wszystko robisz tak samo?
    >
    Tej samej. Z tamtego wychodziła pyszna, ,z tego okropna na różnych ustawieniach.

--
  • eat.clitoristwood 05.05.19, 20:44
    swiezynka77 napisał:
    > (...) Teraz mam de longhi i robi niedobrą kawę 😥

A ja posiadam deląga dinamica i robi dobrą. Widocznie masz pecha.
  • asia-loi 05.05.19, 20:52
    eat.clitoristwood napisał:

> A ja posiadam deląga dinamica i robi dobrą. Widocznie masz pecha.

Ja też mam delonghi tylko kolbowy i moim zdaniem robi dobrą kawę, ale jest to mój pierwszy ekspres więc nie mam porównania. Moim zdaniem wszystko lub bardzo dużo zależy od rodzaju kawy.

--
  • eat.clitoristwood 05.05.19, 21:08
    asia-loi napisała:

> ale jest to m ój pierwszy ekspres więc nie mam porównania. (...)

Mój drugi. Przedtem miałem Melittę. Dostałem niejako w prezencie, bo trochę nawalała. Też robiła dobrą kawę. Tylko mleczka nie potrafiła nadmuchać. W końcu padła i musiałem kupić nową, za własne pieniądze.
  • swiezynka77 05.05.19, 22:24
    A pijesz czarną czy napój mleczny?

--
  • pani-nick 05.05.19, 21:05
    Saeco miałam we wszystkich biurach, w których pracowałam. Dzięki temu wiedziałam, żeby go nie kupować, bo to są mega awaryjne urządzenia.
    Od 3 lat mam de longhi i jestem zadowolona. Ma regulację stopnia mielenia, temperatury kawy, więc niczym nie różni się od tych Saeco.
    Ciśnienie ma ok, jest prosty i dość intuicyjny w obsłudze (łacznie z odkamienianiem).
    I kosztował połowę ceny Saeco.
    A! I na kawie raczej nie oszczędzamy wink
  • myfaith 05.05.19, 20:36
    Dzieki.

A jak z głosnoscia. Kawy co prawda nie będę robić non stop no ale cenię sobie mój słuch wink
    Krups - a co konkretnie się psuło ? Patrzę na system do spieniania mleka i mam wątpliwości...
  • szarsz 05.05.19, 20:45
    Saeco mini jest cichszy od mojej jury. Ale ileż ten hałas trwa, żeby się nim przejmować?
  • szarsz 05.05.19, 20:45
    Ja mam saeco mini w pracy, na parę osób, daje radę. Stareńki jest, ale jakoś tam o niego dbamy, wciąż parzy dobrą kawę, nawet z gorszych ziaren.

W domu mam jurę, ale niespełna roczną, więc niewiele mogę powiedzieć o trwałości. Kawę robi świetną. W tym czasie robi po 4 - 6 kaw dziennie, bez najmniejszego zacięcia.

W żadnym z nich nie jest robiona biała kawa.
  • bialeem 05.05.19, 20:55
    Mam Krupsa. Nie ten model co prawda, ale w ciągu 4 lat codziennego użycia nie zepsuło się nic. Bardzo łatwa obsługa. W porównaniu z resztą ekspresów, których używałam ma banalnie łatwą obsługę pojemników na wodę, śmieci i zlewy. W sumie nic złego nie mogę powiedzieć. Moooże jest ciut głośny, ale to kwestia różnicy kilku decybeli pomiędzy nim a np philipsem. Saeco nie używałam.
  • bialeem 05.05.19, 21:10
    Ah. Mam tańszy model krupsa. Ma dyszę, spienia mleko, jest końcówka do late, ma 3 grubości mielenia takoż ilości branej na porcję kawy plus dowolna manipulacja ilością i temperaturą wody. Ogólnie ma wszystko czego normalny użytkownik ekspresu od takowego oczekuje. Nie brałabym droższego modelu, bo chyba nie ma to sensu. Co jeszcze można zrobić kawie?
  • myfaith 05.05.19, 21:24
    Ja generalnie piję kawy mleczne w większości więc potrzebuję ekspresu który mi poda ciepłe (najlepiej) spienione mleko wink i świeżą, ciepłą kawę (stąd chcę zamienić przelewowy na ciśnieniowy ale nie kolbowy -za dużo z nim pracy - też kiedyś miałam)

Miałam w pracy delonghi - bardzo często się psuł , miał dyszę do spieniania - stąd wiem że to nie dla mnie rozwiązanie więc szukam
  • zuzi.1 05.05.19, 21:26
    Mam Krupsa Evidence za ok. 4 tys. z przedłużona gwarancją. Z aplikacją. Bardzo fajny ekspres do kawy. Prosty do czyszczenia. Fajny w użytkowaniu. Testuje różne dobre kawy, w poszukiwaniu tej idealnej. Mam go od kilku mcy i żałuję, że nie kupiłam wcześniej wink Mam niskie ciśnienie z natury więc dobra, mocna kawa stawia mnie na nogi. Po zmywarce to jest mój ulubiony sprzęt AGDsmile
  • myfaith 05.05.19, 21:35
    zuzi.1 - a jak z czyszczeniem (głównie systemu spieniania mleka.? Bardzo trudno wyczyscić. Nie zapycha sie?) Ekspres po każdej mlecznej kawie przeczyszcza układ?
    Pytam bo w necie są opinie że np nie spienia/grzeje mleka

Jaki masz model?

zuzi.1 napisała:

> Mam Krupsa Evidence za ok. 4 tys. z przedłużona gwarancją. Z aplikacją. Bardzo
    > fajny ekspres do kawy. Prosty do czyszczenia. Fajny w użytkowaniu. Testuje różn
    > e dobre kawy, w poszukiwaniu tej idealnej. Mam go od kilku mcy i żałuję, że nie
    > kupiłam wcześniej wink Mam niskie ciśnienie z natury więc dobra, mocna kawa sta
    > wia mnie na nogi. Po zmywarce to jest mój ulubiony sprzęt AGDsmile
  • zuzi.1 05.05.19, 21:46
    Mam ten: www.krups.com.pl/Świat-kawy/Ekspresy-automatyczne/Evidence-EA893C-Cappuccino-za-jednym-dotknięciem/p/8000036207. Spienia mleko natomiast mógłby je mocniej podgrzewac, to mleko spienione nie jest bardzo gorące. Ale ja czasem pije kawę z zimnym mlekiem i nie zawsze dodaje spełnione mleko. Może gdyby mleko nie było bezpośrednio z lodówki, wówczas byłoby mocniej podgrzane. Spróbuję tak zrobić i dam Ci znać. Dla mnie ważna jest mocna kawa, mleko to jedynie dodatek. Pije np. potrójne espresso z małą ilością zmienionego mleka.
  • zuzi.1 05.05.19, 21:51
    Czyszczenie to banał. Po spienieniu mleka ekspres pyta czy czyścimy system zmieniania, potwierdzasz, że tak i wówczas czyści. Możesz tą funkcję aktywować sama i wówczas również czyści. Możesz do użycia wyjąć taka mała gumowa część przez którą przechodzi mleko i ja wyczyścić. Raz mi się od mleka zatkało jedna dziurka, wyjecie zajmuje 3 sekundy, użycie i odetkanie taka specjalną metalową igielka pół minuty i złożenie z powrotem nie ma przy tym żadnych problemów. Proste jak drut.
  • zuzi.1 05.05.19, 21:54
    Nie używam tego pojemniczka na mleko w komplecie z ekspresem bo w nim baaaardzo szybko mleko się psuje. Wkładam rurkę gumowa do szklanki z mlekiem, lub bezpośrednio do butelki z mlekiem.
  • zuzi.1 05.05.19, 22:24
    Aha i jeszcze beznadziejnie napisana jest instrukcja obsługi. Pierwszy raz miałam do czynienia z tak złą instrukcją jak od tego ekspresu.
  • myfaith 05.05.19, 22:07
    Dzięki za odpowiedź. Ten co mi się podoba 894T to prawie jak Twój.
    Daj znać jak z tym mlekiem .
    I jeszcze jedno - da się korzystać z mleka z np szklanki/kubka zamiast wlewać do dołączanego metalowego pojemnika?
    Ja piję macchiato i czasami mocną czarną kawę (uwielbiam turecką ale to inna bajka)

Akurat Saeco i Krups są w promocji muszę się decydować w miarę szybko.
  • myfaith 05.05.19, 22:11
    I jeszcze jedno pytanie - duże kubki (np termiczny)/szklanki też wejdą pod dozownik?

P.S Minęły się nasze posty więc wiem że pytanie o mleko z dołączonego pojemnika nieaktualne
  • zuzi.1 05.05.19, 22:26
    Pod dozownik wchodzi kubek max. wysokosci 14,5 cm.
  • zuzi.1 05.05.19, 22:57
    Jesli chcesz miec mleko spienione tak gorace jak przy spienianiu dyszą, to wydaje mi sie, ze ten ekspres ci tego nie zapewni. Więc trzeba szukać innego. Natomiast system czyszczenia systemu mlecznego jest bardzo prosty i dobry.
  • myfaith 05.05.19, 23:15
    Dzięki jeszcze raz smile
    w każdym razie mleko nie "wychodzi" zimne tak że w końcu cała kawa jest letnia ale jak rozumiem ciepła.

Głośność akceptowalna ( zarówno spieniania mleka jak i młynka)?

Zastanowię się nad Krupsem vs Saeco choc Krups kusi rozmiarami no rozwiałas moje wątpliwości odnośnie czyszczenia systemu mlecznego
  • zuzi.1 06.05.19, 07:37
    Ekspres nagrzewa się 25 sek przed spienieniem mleka, po włożeniu palca pod strumień mleka byłam w stanie wytrzymać max 6 sek, potem mnie parzylo w palec. Kawa jest ciepła. Ale i tak mleko nie jest tak mocno gorące jak przy spełnianiu dysza, wiec jesli otak gorace mleko ci chodzi, wowczas szukaj innego.Glosnosc jest akceptowalna, słychać go jednak trochę, w porównaniu do odkurzacza ultrasilencer, ekspres jest trochę glosny😊. Ale jest bardzo ładny i wielkosciowo idealny do kuchni. Ja bym próbowała gdzieś testować poszczególne ekspresy, poprzez prezentację parzenia kawy, wówczas sprawdzisz dokładnie.
  • zuzi.1 06.05.19, 08:09
    Na tacce, podobnie jak przy tym Saeco, który porownujesz zbiera się też sporo wody, pomimo postawienia odrębnej szklanki na czas plukania tylko. Dosyć często trzeba też oprozniac pojemnik na zużytą kawę i wymieniać filtr do wody mimo używania wody oligocenskiej. Można zaparzyć 2 kawy na raz, tego nie ma w Saeco. Nie można używać kawy mielonej, tylko ziarnista. Z filmu odn Saeco wyglądają to, że mleko jest bardziej gorące, bo mocniej paruje przy nalewaniu do szklanki. W Saeco system mleczny jest na pewno trudniejszy do płukania niż w Krupsie. W Saeco masz więcej opcji ustawienia grubości mielenia kawy.
  • asia-loi 05.05.19, 21:57
    zuzi.1 napisała:

bezpośrednio z lodówki, wówczas byłoby mocniej podgrzane.

Wszędzie czytam, że mleko do spieniania w ekspresie musi być bezpośrednio z lodówki. tongue_out

Dla mnie ważna jest mocna kawa, mleko to jedynie dodatek. Pije np. potrójne espresso z małą ilością zmienionego mleka.

Ja piję espresso z małą ilością gorącej wody. Taka kawa nazywa się americano. wink
    Wody można dać tyle ile się lubi. smile

--
  • zuzi.1 05.05.19, 22:03
    Nie, to moje espresso to faktycznie espresso macchiato smile w wersji amerykanskiej: big size smile
  • eat.clitoristwood 05.05.19, 21:35
    Ja najpierw leję nadmuchane mleko (do połowy miarki) a potem dwie pięcioziarenkowe kawy. Posiadam duży kubek, jakby co.
  • bialeem 05.05.19, 22:27
    2x po 70 ml najdrobniej mielonej z maksymalnej ilości ekspresu z kapką mleka zimnego.
  • saszanasza 05.05.19, 23:32
    Mam kawiarkę😅😅😅 Bezawaryjna😜

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • mama.nygusa 06.05.19, 08:02
    Saeco mamy 16 lat , w naprawie byl 3 razy.Naprawy dosc drogie.Jaki model? kompletnie nie pamietam smile

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.