Dodaj do ulubionych

Weterynarz i wojewoda chcą zabić 170 krów

07.05.19, 22:24
no mateczki...do roboty..rozpropagować gdzie sie da.

ekolodzy chcą uratować „zdziczałe stado, pięknych i szczęśliwych krów”, które od kilkunastu lat żyją na wolności porzucone przez właściciela. Sąd jednak uznał, że dzieje im się krzywda i zgodził się na ich zabicie. „To sytuacja kuriozalna, gdy w postępowaniu karnym o ochronę zwierząt zapada orzeczenie nakazujące ich uśmiercenie” - komentuje prawniczka

Skoro stado radzi sobie samo, żyje, rozmnaża się, to w czym ustępuje takim np. żubrom? że im żyć nie wolno a żubrom wolno (oczywiscie, pominawszy polowania za "ełro")
Obserwuj wątek
  • fomica Re: Weterynarz i wojewoda chcą zabić 170 krów 07.05.19, 22:51
   To jakiś żart? Krowy żywią się kosztem upraw przypadkowych osób, rozmnażają bez kontroli, nie są badane przez weterynarza, mogą mieć pasożyty, choroby i roznosić na inne osobniki... To nie jest gatunek zagrożony, gdy każda sztuka w stadzie jest cenna. To są zwierzęta rzeźne, takie było od początku ich przeznaczenie.
   Idąc takim tokiem należałoby hołubić biegające luzem watahy bezpańskich psów, bo tak ładnie sobie radzą na wolności.
    • fomica Re: Weterynarz i wojewoda chcą zabić 170 krów 07.05.19, 23:10
     > prawdopodobnie zdrowe
     Na jakiej podstawie to domniemanie? Krowy łażą luzem, nie wiadomo z czym sie stykają, czy nie jedzą śmieci albo odchodów, i jeszcze cokolwiek złapią to zarażą krowy z innych, zadbanych pastwisk. Właściciel dał ciała, zaniedbał zwierzęta, trudno to teraz odkręcić.
     • ykke Re: Weterynarz i wojewoda chcą zabić 170 krów 08.05.19, 06:30
      Dlatego uważam, że za TE pieniądze moglyby być spokojnie przebadane. Czesc krów na pewno znajdzie dożywotnie miejsce w przytuluskach i prywatnych gospodarstwach. Juz są chętni. Nie rozumiem czemu wyznaczono tak krótki czas na znalezienie krowie nowego miejsca.
      Gospodarz nawalil, fakt, ale bardziej nawalilo państwo, gdyż przez lata nic z tym nie robiono.


      --
      Izka

      "Dzień bez śmiechu to dzień stracony"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka