Dodaj do ulubionych

wakacje z BP z nastolatkami

09.05.19, 09:44
dzieci 13 i 15lat. jak szukam ofert to w wielu hotelach (Grecja) piszą że do 13 lat jedno dziecko za darmo, ale na 13latka już nie uwzględniają i cena=4x cena za 1 osobę. w pokoju rodzinnym, gdzie dzieci śpią na dostawkach, często to jest mała rozkładana kanapa. to już chyba lepiej w takiej opcji wziąć 2 pokoje 2osobowe? jak robicie? i na których kierunkach starsze dzieci mają zniżki, widzę w Turcji że często do 15 lat jest hotel za darmo więc na jedno przynajmniej bym miała.
Edytor zaawansowany
  • tol8 09.05.19, 10:35
    W moim małym biurze dostajemy w Grecji dwa studia (sypialnia z aneksem i łazienka, balkon) dla naszej czwórki. Dzieci 13 i 15 mają 20% zniżki przy takiej konfiguracji. Za 12 dni na przełomie lipca i sierpnia tego roku płacę 2800zł za wszystkich. Z tym, że bez wyżywienia i dojazd autokarem (26h). Na all samolotem wychodzi w tym terminie kilkanaście tysięcy.

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • zwyczajnamatka 09.05.19, 12:48
    Na pewno w Egipcie bedzie taniej na takie duże dziecko.
  • bo_ob 09.05.19, 13:00
    A na Roztoczu jeszcze taniej.
  • swiecaca 09.05.19, 13:18
    hello? nikt nie jeździ na AI czy wstyd się przyznać na ematce wink
  • ela.dzi 09.05.19, 13:40
    Szukaj pokoi rodzinnych. My taki wzięliśmy, żeby mieć 2 pomieszczenia i nie męczyć się w jednym z dwójką małych dzieci. Każdy ma pełnowymiarowe łóżko, jest małżeńskie w sypialni i 2 oddzielne w drugim pokoju.
  • ela.dzi 09.05.19, 13:41
    A i nie sugeruj się tym, że dziecko czy dzieci są za darmo. Hotele odbijają sobie to w cenie za dorosłego.
  • swiecaca 09.05.19, 15:18
    tylko właśnie w pokoju rodzinnym z dużymi dziećmi płaci się jak za 4 dorosłych, więc w tej cenie można mieć 2 oddzielne pokoje
  • larix_decidua77 09.05.19, 13:45
    Chcesz spać z takimi dużymi dziećmi w jednym pokoju? Taka opcja to do 3-4 lat. Szukaj apartamentow dwupokojowych.
  • swiecaca 09.05.19, 15:50
    takich szukam, ale przeważnie wyglądają one tak że jest oddzielna sypialnia i "salon" w którym jest rozkładana kanapa.
  • aankaa 09.05.19, 13:45
    często do 15 lat jest hotel za darmo
    ===
    taki 13,14-latek żywi się na wakacjach powietrzem big_grin

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • an.16 09.05.19, 13:56
    Bierz 2 pokoje. I nie żaden apartament bo będziesz miała 1 łazienkę dla 4 osób. Czasami opłaca się 1 dziecko na dostawce, a drugie z dopłatą do jedynki. Taki raz wzięliśmy, a jedynka okazała się 2 os. pokojem. Nie wyobrażam sobie pobytu w jednym pomieszczeniu z 2 nastolatkami. Przecież to maja być wczasy a nie kolonia karna.
  • swiecaca 09.05.19, 15:19
    an.16 napisała:

> Bierz 2 pokoje. I nie żaden apartament bo będziesz miała 1 łazienkę dla 4 osób.
    > Czasami opłaca się 1 dziecko na dostawce, a drugie z dopłatą do jedynki.
    a jak sprawdzić cenę takiej opcji?
  • iwoniaw 09.05.19, 14:03
    W ogóle nie zwracam uwagi na to, czy cena za dziecko jest taka sama czy niższa niż za dorosłego, tylko wybieram parametry, o które mi chodzi (kierunek, posiłki, standard hotelu/pokojów itd.) i konfiguruję w konkretnym biurze podróży - i wtedy patrzę, czy cena za całość jest dla mnie ok czy nie. Z nastolatkami sprawdzają się nam różne apartamenty/studia rodzinne - tylko zawsze się upewniam, czy są pełnowymiarowe łóżka dla wszystkich i czy nie znajdują się przypadkiem w jednym pomieszczeniu wink

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • dzidzia_ch 09.05.19, 15:08
    My bierzemy najczęściej dwa pokoje które można połączyć otwierając drzwi .
    Plus że wtedy są dwie łazienki a przy 13 latce to niezwykle ważne 😃

--
    Aniołek (5.X.2009)
    Oleńka
    Antos
  • swiecaca 09.05.19, 15:36
    no dobra, sprawdziłam różne opcje i faktycznie jest trochę taniej jak się bierze studio rodzinne dla 4 os nić 2 pokoje 2os.
    ale jestem w szoku jaka dyskryminacja samotnych, pokój dla 1 osoby kosztuje więcej niż dla 2!!!
  • zwyczajnamatka 09.05.19, 15:56
    My jeździmy wprawdzie w trójkę, ale też z nastolatką. Spanie w jednym pokoju z tak dużym dzieckiem jakoś mi się nie widzi, dla mnie to ostateczność. Zazwyczaj rozglądam się za hotelem z apartamentami. Praktycznie zawsze dopłacam za lepszy pokój. Ostatnio na Teneryfie mieliśmy na prawdę fajnie - sypialnia z łóżkiem małżeńskim, pokój dzienny z rozkładaną kanapą dwuosobową, spora łazienka, kuchnia i tarasik. W Hiszpanii i na Majorce też mieliśmy taki apartament (czy pokój rodzinny, różnie się to nazywa) tylko w Hiszpanii metraż był mniejszy. Ja lubię mieć aneks kuchenny, bo zwykle na wakacje bierzemy HB (dużo zwiedzamy) All miałam tylko raz jedyny w Turcji i stwierdziliśmy zgodnie, że to nie dla nas. A po powrocie z Teneryfy stwierdziliśmy, że jeśli następnym razem tam się wybierzemy to tylko z opcją śniadań.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.