Dodaj do ulubionych

A co z zapaleniem wyrostka?

09.05.19, 11:19
Moze wiecie, tak mi przyszlo do glowy, jak bylam mala w kolko slyszalam ze ktos mial wycinany wyrostek robaczkowy. To bylo bardzo popularne, cos pamietam ze tak nam tlumaczono jakie sa objawy, ze trzeba podniesc noge do gory, i po bolu sie okreslalo ze to zapalenie. I wtedy do szpitala i na stol operacyjny od razu, bo inaczej powiklania i smierc.

Teraz w ogole nie slysze zeby ktos mial takie operacje czy tam problemy z wyrostkiem, o co chodzi?
Edytor zaawansowany
  • angazetka 09.05.19, 11:27
    Wszystkie wycięte big_grin
    Ostatnio syn Edyty Górniak miał zapalenie wyrostka, bardzo dramatycznie o tym opowiadała we wszystkich mediach.
  • czarna_kita 09.05.19, 11:38
    Mój brat ma wycięte całkiem niedawno w zeszłym roku jakos, męża obaj bracia i jedna siostra też po wycięciu. Sąsiad lat 17 też niedawno że szpitala wrócił ( po grilowej majówce go siekło). Nie wiem od czego to zależne ale w moim otoczeniu całkiem sporo osób nie ma.
  • asfiksja 09.05.19, 11:55
    Znam kilka świeżych historii wyrostkowych. Wspólny mianownik - osoby młode/w średnim wieku lubiące sobie dużo i tłusto zjeść. Objawy są czasem nieswoiste (to z tą nogą nie zawsze "działa"), ale zawsze jest bardzo wysokie CRP.
  • hanusinamama 09.05.19, 14:47
    Ja znam 3. Wszystkie szczupłe, wysportowane...wiec nie wiem czy potwierdza sie twoje tłuste jedzenie...
  • fuzja-jadrowa 09.05.19, 20:22
    A to tylko grubi lubia sobie tlusto zjesc?
  • memphis90 09.05.19, 21:09
    Tlustosc jedzenia nie ma żadnego znaczenia. To nie trzustka.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • aurinko 09.05.19, 18:04
    Moja córka - szczupła i nie jedząca tłusto miała usunięty wyrostek 1,5 roku temu; crp było w normie, jedynym objawem był ból brzucha uniemożliwiający chodzenie. Usunięto laparoskopowo, już nie ma śladów. Lekarz mówił, że nie ma absolutnie żadnej reguły co do przyczyn, po prostu na kogo wypadnie na tego bęc.
  • memphis90 09.05.19, 21:08
    Nie, moje dziecko miało dobre CRP i leukocyty w górnej granicy, ale w normie. Bardzo wysokie będzie wtedy, kiedy wyrostek peknie i dojdzie do zapalenia otrzewnej.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • madzioreck 09.05.19, 22:01
    Objawy są różne, mnie tylko "podejrzanie" szczypała skóra po prawej stronie brzucha. Lekarz wiedział, gdzie nacisnąć, żebym podskoczyła do sufitu.
  • an.16 10.05.19, 10:11
    przyjemniaczeksad
  • kaka73 10.05.19, 12:18
    Ja miałam 3 lata temu - dwóch lekarzy nie rozpoznało - jeden w szpitalu - po badaniach było widać że to to (leukocytoza), drugi w POZ. Dopiero kolejnego dnia dalej drążyłam - w Medicover mój lekarz na cito kazał jecchać do szpitala - byłam w nocy operowana - miałam już wrzodziejące zaopalenie wyrostka. Objawy na początku wymioty (a ja nigdy nie wymiotuję), ból brzucha, brak łaknienia -
  • madzioreck 10.05.19, 18:36
    an.16 napisała:

> przyjemniaczeksad

Nie, czemu? Sprawdzał, co jest, bo nie miałam typowego ataku wyrostka.
  • an.16 10.05.19, 10:10
    Lata temu nie było dobrej diagnostyki i wycinało się "na zapas". I tak wycięto wyrostek mojej małej sąsiadce. Ból brzucha nie ustał, bo miała żółtaczkęsad i to co bolało to była wątroba. Mój 16 letni syn miał zdiagnozowane zapalenie (usg) i usunięty wyrostek. Szczupły, wysoki, wysportowany. Nie jedzący tłusto. Jeżeli już to słodkocrying

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.