Dodaj do ulubionych

Nie naruszać, co dla drugiego jest święte

09.05.19, 11:27
W pełni popieram słowa Prymasa Polski prymaspolski.pl/nie-moze-byc-zgody-by-naruszac-to-co-dla-drugiego-jest-swiete/ „Sytuacja wielu napięć i podziałów jakie w ostatnim czasie mają miejsce w naszej Ojczyźnie, a które jeszcze bardziej uwypukliły się na kanwie wydarzeń dotyczących wykorzystania jasnogórskiej ikony Matki Bożej do doraźnej walki politycznej i ideologicznej, budzą mój ból i niepokój”

--
Dzielmy się wiarą jak chlebem
Edytor zaawansowany
  • triismegistos 09.05.19, 11:31
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • cosmetic.wipes 09.05.19, 12:25
    😁

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • mallard 09.05.19, 11:33
    ”ani takich, które w odwecie odbierają godność i poczucie bezpieczeństwa”

A dotąd doczytałoś?

--
    Naucz się śmiać z samego siebie.
    Będziesz miał ubaw na całe życie...
  • chicarica 09.05.19, 11:34
    Niestety to wg nich działa tylko w jedną stronę. Sprawy które dla mnie są święte, są obrażane i naruszane co chwilę przez tych panów.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • szarsz 09.05.19, 11:36
    Dokładnie. Dla mnie święte jest prawo do aborcji.
  • angazetka 09.05.19, 11:40
    Dla mnie święte są inne sprawy, nieustannie deptane przez rząd i Kościół.
  • alicia033 09.05.19, 11:41
    good.
    Dajcie sami przyklad.
  • spanish_fly 09.05.19, 11:42
    Tylko, że "świętość" jest zarezerwowana dla kościoła. Nikt inny nie ma prawa stwierdzić, że np. dla niego święta jest godność człowieka niezależnie od jego orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej, a kościół tą godność człowieka obraża sobie do woli.

Znam wiernych, dla których obraźliwe jest przyjmowanie w kościele z honorami członków organizacji, które sieją hejt wobec osób innej wiary czy rasy. Do tego prymas się nie odnosi.
  • spanish_fly 09.05.19, 11:47
    Jedną z rzeczy dla mnie świętych jest też np. prawo kobiety do decydowaniu o jej własnym ciele. Kościół i wielu wiernych obraża kobiety, które chcą mieć możliwość decydowania o sobie.
  • kropka_kom 10.05.19, 10:06
    a to nie do końca, jeśli jest w ciąży to ma już inne ciało w sobie, które do niej nie należy..
  • spanish_fly 10.05.19, 10:11
    To jest tylko Twoja opinia.
  • szarsz 10.05.19, 10:42
    Nieuzasadniona opinia
  • livia.kalina 10.05.19, 12:48
    Nieuzasdadniona ale wciąż ma do niej prawo. Jeśli zechce odmówić aborcji po gwałcie, w ciąży pozamacicznej - tylko jej sprawa.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • szarsz 10.05.19, 16:15
    Ma prawo w stosunku do swojej osoby.
  • thea19 10.05.19, 12:08
    a do kogo?
  • woman_in_love 10.05.19, 12:10
    Skoro do niej nie należy, to tym bardziej ma prawo pozbyć się tego obcego ciała ze swojego wnętrza.
  • 45rtg 09.05.19, 11:50
    a2-a napisał:

> W pełni popieram słowa Prymasa Polski prymaspolski.pl/nie-moze-byc-zgody-by-naruszac-to-co-dla-drugiego-jest-swiete/ „Sytuacja wielu napięć i podziałów jakie w ostatnim czasie mają miejsce w

W rzyci mam płaksowate żale przedstawiciela politycznej instytucji, która pracując na rzecz obcego państwa pluła na to, co dla mnie jest święte.
  • daniela34 09.05.19, 11:57
    Ja mam nieodparte wrażenie, że prawie cały polski episkopat oraz część szeregowych księży pracuje na dobry wynik Biedronia. Postanowili sie sami zaorać czy co? Przypomina mi to sytuację, w której po cyrkach wokół krzyża smoleńskiego niezły wynik uzyskał Ruch Palikota.
  • alpepe 09.05.19, 11:57
    like it!

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • iwles 09.05.19, 11:57

ale święta jest Maryja czy jej wizerunek ? obrazek ?

• a2-a 10.05.19, 07:53
    iwles napisała:

>
    > ale święta jest Maryja czy jej wizerunek ? obrazek ?

Dziwię się, że Pani tego nie rozumie, zwłaszcza, iż już od wieków w świętym wizerunku Jasnogórskiej Pani czcimy Matkę naszego Pana Jezusa Chrystusa.

--
    Dzielmy się wiarą jak chlebem
  • 45rtg 10.05.19, 09:56
    a2-a napisał:

> iwles napisała:
    > > ale święta jest Maryja czy jej wizerunek ? obrazek ?
    >
    > Dziwię się, że Pani tego nie rozumie, zwłaszcza, iż już od wieków w świętym wiz
    > erunku Jasnogórskiej Pani czcimy Matkę naszego Pana Jezusa Chrystusa.

A co ona na to? A zwłaszcza on?
  • aerra 10.05.19, 10:40
    To samo co inne nieistniejące byty - jest im wszystko jedno.
  • asia.sthm 10.05.19, 12:04
    a2-a napisał:
    > iż już od wieków w świętym wizerunku Jasnogórskiej Pani czcimy Matkę naszego Pana
    > Jezusa Chrystusa.

Ktora najpierw nalezalo zgwalcic kiedy byla jeszcze 13-letnim dzieckiem. Taaa, najpierw bezwolna ofiara gwaltu a potem w ramach zadoscuczynienia wiecznie czczona. Wyrafinowana rekompensata.

--
    po prostu, prosto z mostu...
  • 45rtg 10.05.19, 12:06
    asia.sthm napisała:

> a2-a napisał:
    > > iż już od wieków w świętym wizerunku Jasnogórskiej Pani czcimy Matkę nasz
    > ego Pana
    > > Jezusa Chrystusa.
    >
    > Ktora najpierw nalezalo zgwalcic kiedy byla jeszcze 13-letnim dzieckiem. Taaa,

Zgwałcić? Przyznam, że to pewna nowość dla mnie, mimo wieloletniego kontaktu z gimboateistami.
  • asia.sthm 10.05.19, 12:19
    45rtg:
    > Zgwałcić? Przyznam, że to pewna nowość dla mnie, mimo wieloletniego kontaktu z gimboateistami.

A nosiles w brzuchu i urodziles samodzielnie w stajence dziecko kiedy miales 13 lat? Bedac dziewica do tego?
    I nie jestem ateistka, jesli juz to dla ciebie wazne. Mozna wierzyc w Boga nie wierzac w te wszystkie bzdury gloszone przez panow w drogich sukienkach big_grin

--
    Gdyby nos Kleopatry był trochę krótszy, cały świat wyglądałby inaczej.
  • 45rtg 10.05.19, 12:33
    asia.sthm napisała:

> 45rtg:
    > > Zgwałcić? Przyznam, że to pewna nowość dla mnie, mimo wieloletniego konta
    > ktu z gimboateistami.
    >
    > A nosiles w brzuchu i urodziles samodzielnie w stajence dziecko kiedy miales 13
    > lat? Bedac dziewica do tego?

Ale co to ma? Dziewictwo dziewictwem, natomiast urodzenie dziecka w stajence to nie jest przecież gwałt, tylko urodzenie dziecka w stajence. A i na samo zajście w tę ciążę Maria zgodę wyraziła, zresztą do gwałtu to chyba jakiś stosunek seksualny jest potrzebny, a takowego ex definitione nie było.
  • asia.sthm 10.05.19, 14:31
    45rtg napisał:

> Ale co to ma? Dziewictwo dziewictwem, natomiast urodzenie dziecka w stajence to
    > nie jest przecież gwałt, tylko urodzenie dziecka w stajence. A i na samo zajśc
    > ie w tę ciążę Maria zgodę wyraziła, zresztą do gwałtu to chyba jakiś stosunek s
    > eksualny jest potrzebny, a takowego ex definitione nie było.

I to jest wlasnie najbardziej wkurzajace jak latwo nawet tu zastosowac "sama chciala" i spodniczka pewnie primo, za krotka, secundo, za obcisla big_grin
    Maria nie miala wyboru - poinformowano ja ze zostanie wykorzystana jako inkubator, i wszystko to w wieku 13 lat. W tamtych czasach grozilo jej ukamieniowanie a zeby tego uniknac Jozef tez niby z wlasnej woli zgodzil sie poddac planom bozym.
    --
    https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2014/06/linia-ozdobna_www-margonem-pl.gif
  • brenya78 10.05.19, 11:04
    "już od wieków w świętym wizerunku Jasnogórskiej Pani czcimy Matkę naszego Pana Jezusa Chrystusa."

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną...

Najwidoczniej własny dekalog macie głęboko w rzyci.
  • komorka25 10.05.19, 11:34
    Twojego pana, trollu. Ja nie jestem niewolnicą jakiegoś Jezuska.
  • aandzia43 09.05.19, 11:59
    W pełni popieram żeby nie naruszać co dla drugiego święte, a ze gej ma święte i naturalne prawo do tworzenia związków miłosno-życiowych a kazda kobieta do antykoncepcji to wypi…..j z forum ze swoimi gadkami trollu.

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • cosinuss 09.05.19, 12:04
    No i zobacz, co wątek, to wzbudzasz agresję i zniechęcasz tym do swojej wiary. Zachęca się dobrem, więc zrób coś dobrego. Zobaczysz, jakie to fajne uczucie.
  • jan.kran 09.05.19, 12:08
    Ja jestem wierzącą i praktykującą agnostyczką,popieram aborcję , LGTB i nie życzę sobie żeby KK się wtrącał w sprawy świeckiego państwa.Moje poglądy są dla mnie święte i proszę źeby się nikt w nie nie wtrącał i ich nie naruszał.
  • dziennik-niecodziennik 09.05.19, 12:19
    Ale to działa we wszystkie strony, tak?...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • aandzia43 09.05.19, 12:27
    dziennik-niecodziennik napisała:

> Ale to działa we wszystkie strony, tak?...

No skąd we wszystkie strony, te zwierzęta ateiści czy innowiercy i innomyślący uczuć wyższych nie posiadają, co najwyżej emocje jakieś prymiytwne.

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • aerra 09.05.19, 12:28
    Nie, nie.
    Święty jest tylko KK. Cała reszta to herezje i bałwochwalstwo, więc rzecz jasna KK może naruszać te "świętości", bo to wcale nie są świętości prawdziwe, nienaruszalne. Wręcz przeciwnie - można powiedzieć, że to misja KK - naprowadzać błądzących na drogę świętości. Tej prawdziwej, zgodnej z nauczaniem KK.
  • cosmetic.wipes 09.05.19, 12:28
    Przecież naruszasz moje święte prawo do aborcji.

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • kropka_kom 10.05.19, 10:08
    nie ma takiego prawa gdzie zabija się człowieka...amen
  • woman_in_love 10.05.19, 11:38
    i na jego podstawie Kościół Katolicki mordował setki lat: pogan, heretyków, innowierców i przeciwników politycznych. A także torturował ich aż do śmierci i palił na stosach.
  • cosmetic.wipes 10.05.19, 12:39
    kropka_kom napisała:

> nie ma takiego prawa gdzie zabija się człowieka...amen

Zabijać nikogo nie mam zamiaru, natomiast na szczęście mam prawo do ewentualnej aborcji, choć nie w swoim kraju. Enter.

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • mdro 09.05.19, 12:41
    Święta prawda. Też uważam, że PiS zachowuje się niegodziwie, wykorzystując wizerunek jasnogórski do walki politycznej.

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • escott 09.05.19, 12:46
    Dla mnie przedkładanie "świętości" obrazka nad "doraźną" walkę polityczną i ideologicną, która, tak się składa, toczy się o fundamentalne prawa, zdrowie i szczęście tysięcy ludzi w Polsce jest skrajnie amoralne.

--
    Sherlockiana - blog o SH

Forum Sherlock Holmes
  • natalia.nat 09.05.19, 13:02
    A to działa tylko w jedną stronę? Bo co w takim razie, jeśli dla mnie święte są świeckość i neutralność przestrzeni publicznej? A niestety instytucja KK bezpardonowo wchodzi w moje życie stale i na każdym kroku i to nie w tak błahy ideologiczny sposób, jak kolor aureoli na wydrukowanym obrazku, tylko realnie i namacalnie.
    Może warto by było spojrzeć też na uczucia i oczekiwania drugiej strony?
  • mrs.solis 09.05.19, 13:03
    Dla mnie swieta jest niewinnosc dzieci,ale jak widac dla kosciola obrazek bardziej sie liczy.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • mamusia1999 10.05.19, 09:25
    Czemu się zawieszać na powierzchownym odbiorze? Owszem "wielobarwna" tęcza została wybrana na symbol różnorodności seksualnej. Ależ kurna mogłaby być papuga albo motyl. Tymczasem tęcza oprócz wielobarwności to znak pokoju. Plakat jest inteligentny i juz. Mało tego: jakoś prymasowi umknęło, że już od synodu w 2014 jest w KK odwilż! Związki homoseksualne nadal nie są uznawane za małżenstwo, ale ich obecność we wspólnocie jest tolerowana i uznawana za wzbogacenie. Maryja w tęczowej aureoli mogłaby być twarzą tej kampanii.
    hildegundis-von-meer.de/export/sites/region-krefeld/pfarrei-hildegundis-von-meer/.galleries/images/Radwallfahrt-2018.jpg_1137755136.jpg

• maly_fiolek 10.05.19, 11:35
    Zgadzam się w 100%. Pracowałam z Rosjaninem, nie dyskutowałam z nim jaka to jego ojczyzna jest 'be'. Podobnie ze znajomą lezbiją nie dyskutuję że to co robi jest złe.
    Może dlatego że nie lubię sprawiać komuś przyrości ot tak bez powodu?
  • spanish_fly 10.05.19, 11:41
    Co jest niby złego w tym, że Twoja koleżanka jest homoseksualna?
  • 45rtg 10.05.19, 12:34
    spanish_fly napisała:

> Co jest niby złego w tym, że Twoja koleżanka jest homoseksualna?

Mnie z kolei zastanawia, dlaczego ojczyzna Rosjanina jest be?
  • spanish_fly 10.05.19, 12:39
    Rozumiem, że w przypadku Rosji chodzi o panujący tam reżim, nie o ojczyznę jako taką.
  • livia.kalina 10.05.19, 12:39
    Dla mnie świętości wizrunek Madnny z dzieciątkiem, nabywa dopiero po dodaniu tęczowej aureoli. Mam nadzieję, że sam stosujesz się do rozpowszechnianego przez siebie apelu o uszakowanie świętości.

--
    super_hetero_dyna:
  • 7katipo 10.05.19, 12:46
    Dla mnie święta jest moja prywatność i intymność - m.in. z kim sypiam, kiedy, w jakim celu, jakim sposobem i takie tam.
    Święte jest też dla mnie bezpieczeństwo, nietykalność cielesna, niewinność moich i wszystkich dzieci.
    A zatem, w myśl powyższego, od wyżej wymienionych poproszę WARA!!!!!!!
  • makurokurosek 10.05.19, 19:38
    Nie przypominam sobie aby wykorzystanie do walki politycznej i ideowej jasnogorskiej ikony przez Walese i solidarnosc budził sprzeciw czy to arcybiskupa czy papieża .Już wiem za upadkiem komuny dla kościoła szły miliardy,a za upadkiem nietolerancji nic. Nic więc dziwnego ,że arcybiskup się burzy wszak nie dostał swojej doli
  • saszanasza 10.05.19, 21:46
    Ale chodzi ci o to, że ktoś MB pokolorował aureolę, czy o to, że ktoś namalował ją i Jezusa jako czarnoskórych?

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • livia.kalina 10.05.19, 22:05
    Bardzo dobre pytanie.

--
    super_hetero_dyna:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.