Dodaj do ulubionych

Co za koszmarny maj

09.05.19, 18:41
Mieszkam na wsi pod Warszawą już dziesięć lat, ale nigdy wiosną nie było tak sucho jak w tym roku. Rozpacz człowieka ogarnia, jak patrzy na żółtą trawę, zaskorupiałe pola. W lesie ściólka chrzęści pod stopami, grzybów nie będzie. Do tego zimno - przymrozek sprzed kilku dni ściął mi kwiaty, atkinidia i klon palmowy mają sczerniałe liście - odbiją, wiem, ale na razie przykro patrzeć. Wczoraj byłam z psem na spacerze nad rzeczką - Świder wysycha, jest może z metr wody w mojej okolicy. A to rzeczka mojej młodości, jeździliśmy kąpać się na most do Otwocka. W kwietniu był tylko jeden dzień z marnym deszczykiem, w tym miesiącu jeszcze kropla nie spadła. Przepraszam, że marudzę.
Edytor zaawansowany
  • ira_08 09.05.19, 18:49
    A u mnie (Kraków) przeciwnie - jak zaczęło lać końcem kwietnia, tak leje z małymi przerwami. Lało całą niedzielę, dzisiaj leje cały dzień, w zeszłym tygodniu lało. Jutro ma lać.
  • daniela34 09.05.19, 18:51
    Ale określenie "koszmarny maj" też pasuje. Tyle lepiej, że u nas przynajmniej susza już nie grozi
  • ira_08 09.05.19, 18:52
    Też pasuje.
  • norra.a 09.05.19, 18:51
    U nas to samo sad leje od początku maja, w najdłuższych prognozach nie widać słońca na horyzoncie sad
  • berber_rock 09.05.19, 21:13
    Jak się leje końcem? 😄
  • memphis90 09.05.19, 21:17
    Na stojąco.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • alicia033 09.05.19, 18:50
    najwidoczniej pis zaniedbał modlitwy o deszcz.
  • sirella 09.05.19, 19:09
    U mnie deszczyk pada uroczą mżawką , właśnie stałam na balkonie i myślałam, ze mogło by tak cały tydzień jak za dawnych czasów bywało, mimo że zimno, to ten deszcz jest przyjemny, wcale nie mam ochoty na lato i upały.
    Na prognozach tam u was miał być kilka razy deszcz, naprawdę nic nie popadało?
  • gama2003 09.05.19, 19:19
    O to to.
    Deszcz mnie cieszy bardzo. Upały przylezą oby najpóźniej, ale deszcz jest potrzebny.
    I ten zapach !
    Niech pada ile chce.
  • ira_08 09.05.19, 20:00
    Chyba tylko na ematce są ludzie, cieszący się z deszczowej i zimnej wiosny - w prawdziwym życiu nie znam takich. Serio, pomiędzy suszą i +35 stopni a nieustannym deszczem i +8 w maju, jest jeszcze np. 15 stopni i słońce, przelotne deszcze. Nie lubisz sobie usiąść na balkonie, w parku, wybrać się na rower, rolki, do lasu?
  • astrologia333 09.05.19, 22:44
    Też mnie to dziwi.
    Ja osobiście kochałam upały, choc o zgrozo z wiekiem coraz mniej.
    Jednak przecież takie słoneczne 15 stopni to cudowna rzecz, szczególnie na majowce. Wolne, jedno z niewielu i fajnie jest przecież wyjść, czy nawet na powietrzu poczytać itp.
  • gama2003 09.05.19, 22:48
    Ale właśnie coś się porobiło i wiosenne, czy letnie 15-25 stopni i słońce ( ta wyższa to moje maksimum przetrwania i nieumierania) zdarza się niezwykle rzadko. Moja ulubiona pogoda to słońce i temperatura na lekki sweterek, albo najcieńszy z możliwych płaszczyk prochowiec. No i takich dni w roku jest z kilka.
    Z zimna wskakujemy w upały najczęściej od kilku lat. Co budzi moją trwogę, bo muszę przewegetować, nienawidzę, zwłaszcza w mieście.
  • sirella 14.05.19, 23:53
    ależ siedzę na balkonie, wdycham wilgotne powietrze, karmię ptaki, spaceruję w deszczu, chodzę po górkach, dziś nawet po kałużach skakałam tongue_out
    dziś kolejny dzień kiedy równo leje a ja się cieszę , cudownie!
  • jak_matrioszka 09.05.19, 19:22
    A ja tesknie za burzami majowymi. Takimi jakie były kiedy ja byłam dzieckiem smile Ciepło, tak z 17 stopni, ulewa jakby ktoś z wiadra lał wode, grzmoty i błyski, a potem błekitne niebo i dżdżownice w kałużach... Ach, rozmarzyłam sie smile
    U nas yr.no zapowiedział deszcz na cały czwartek i pada. Zaczeło padać rano, przepadało cały dzień i jeszcze troche siapi. Tylko temperatura jednocyfrowa i nie ma efektów świetlno-dźwiekowych sad Że deszcz, to dobrze, tylko cieplej mogło by być, bo moja hortensja po lutowym falstarcie znów sie zabiera za rośniecie smile
  • czekoladazkremem 10.05.19, 06:19
    W mojej okolicy w ostatnich latach deszcz to rzadkie zjawisko. Też uwielbiałam majowe burze, niestety, coraz rzadziej się zdarzają. W nocy miało padać, zachmurzyło się i nic - sucho. Jakby deszcz się uwziął, żeby u nas nie padać.
  • grazbed 10.05.19, 09:52
    Nie wiem czy padało w nocy ale aktualnie w centrum w-wy kropi przyjemny deszczyk. Prognozy mówią o deszczowej sobocie. Oby. Mieszkam stosunkowo niedaleko straży pożarnej. Tak częstych wyjazdów dawno nie było.
  • memphis90 14.05.19, 14:17
    U mnie od 5 lat (oprócz nietypowego zeszłego roku) burze majowo - czerwcowe, ale zimno, zimno... Teraz też zimno, mokro, wieje, siąpi i tak od 3 tyg. Beznadziejna wiosna.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • rosapulchra-0 09.05.19, 19:22
    No koszmarny. Cały czas leje. I zimno. Bardzo zimno.

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • escott 09.05.19, 19:22
    Jest sucho, ale za to zimno i w ogóle nic z tego nie ma sad Ani zdrowo dla przyrody ani przyjemnie.

--
    Sherlockiana - blog o SH

Forum Sherlock Holmes
  • ponis1990 09.05.19, 19:27
    Śląskie - u nas z kolei leje i leje, zimno i brzydko sad

--
    Lubię placki
  • nenia1 09.05.19, 19:54
    Wczoraj ładnie było, z rana niebieskie niebo, dzisiaj pada.
  • gulcia77 10.05.19, 10:29
    Ej, tak na zmianę jest. Raz ładnie, raz pada. Ale za to zieleń buchnęła pięknie. Dla mnie wiosna idealna.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • heca7 09.05.19, 19:32
    Kto nie ma zdjęcia dzieciństwa nad Świdrem wink
    Myślałam, że dziś popada. Spadły trzy krople i tyle sad

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • lot_w_kosmos 09.05.19, 19:43
    U mnie identyko.
    Zbankrutujemy naa wodę na trawę sad
  • zuleyka.z.talgaru 09.05.19, 19:50
    Wywierć studnię.
  • karme-lowa 09.05.19, 21:19
    Wczoraj było ładnie. Dziś też miało być ładnie, a leje od rana.
    Niech pada.
    Od czerwca będzie +40 stopni więc ten deszcz jest potrzebny.
  • pade 10.05.19, 10:35
    "Od czerwca będzie +40 stopni więc ten deszcz jest potrzebny"
    Takie są prognozy?

--
    "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • karme-lowa 14.05.19, 13:20
    pade napisała:

> "Od czerwca będzie +40 stopni więc ten deszcz jest potrzebny"
    > Takie są prognozy?
    Ja prognozuję😉.
    Zawsze u nas tak jest.
  • czekoladazkremem 10.05.19, 06:21
    Studnie wyschły.
  • zuleyka.z.talgaru 10.05.19, 22:23
    Które? Głębinowe?
  • astrologia333 09.05.19, 21:47
    A u mnie piękny maj. Cudowny maj.
    Ciepło mi, słonecznie mi.
    Tak sobie wmawiam, bo to dobre dla psychiki.
    Ciepło bo pod kołdrą.
    Słonecznie w duszy...

Moje karty sugerują takie lato.
    .
    .
    .
    .
    Żartuje. 😏
  • karme-lowa 09.05.19, 22:41
    Astrologia, niech Twoje karty właśnie tak pokazują. Jestem za👍.
  • hanusinamama 09.05.19, 22:44
    Tez aeluje zeby wystawiac poidła. Ja mam w ogrodzie 2 dla ptaków, 2 dla owadów i jedna miseczka przy szopie. Wczoraj widziałam w nocy jak jez z niej pił. Nam nie ubędzie a pomożemy!!!
  • summerland 10.05.19, 02:22
    My mamy dla kolibrow i nawet przylatuja ostatnio.
  • summerland 10.05.19, 02:19
    U mnie pieknie, slonecznie, bardzo cieplo, nawet chyba rekord temperatury ma byc pobity. Chodze juz w letnich sukienkach i klapkach. Szkoda tylko, ze bez juz przekwita. Ne bylo deszczu od dwoch tygodni.
  • tryggia 10.05.19, 06:12
    Deszczyk czasem pokapie. Koszmarna to jest temperatura. 11-13 stopni.

--
    Hope
  • kochamruskieileniwe 10.05.19, 06:21
    JUż zakładałam podobny wątek. O ile temperatury są dla mnie okoraz słońce też - to brakuje deszczu. Pal licho ogrody - można podlać, ale to co się dzieje w okolicznych lasach - napełnia mnie przerażeniem. Pożar za pożarem. Straz pożarna uwija się w ukropie. Na szczęście, bardzo sprawni są i nie dopuszczają do rozprzestrzeniania się ognia. ALe nie zawsze się im udaje. Niedaleko mnie jest poligon. Kilka dni temu helikoptery były w akcji.

Poidełka dla ptaków mam. I czasami włączam takom deszczownicę, co by miały radochę. Ależ wtedy tasi tłum się zlatuje by kąiele sobie urządzać.
  • kochamruskieileniwe 10.05.19, 06:23
    miało być nie takom, ale ptakom !P mi się nie wibiło smile
  • ravny 10.05.19, 09:37
    takom też ładnie wyszło, tak na ludowo tongue_out
  • heca7 11.05.19, 09:23
    No przeca wink
    Ja mam oczko wodne, które robi jednocześnie za pijalnię i kąpielisko dla ptaków. W nocy pewnie i jeże piją. Dla bardziej nieśmiałych mam garnuszek z wodą koło tunelu z pomidorami w głębi ogrodu i taki stuletni, betonowy odpływ do rynny. Teraz używany jako poidło dla ptaków.
    Wczoraj pół dnia u nas kropiło. I to jest problem, zmarnowany potencjał tego deszczu. Bo co z tego, że pół dnia skoro na tyle spokojnie , że nie przesączyło się przez korony sosen? uncertain Gdyby ten deszcz się skumulował w godzinie to by porządniej podlał.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • kochamruskieileniwe 11.05.19, 09:46
    Niby "padało", ale tak, że pod większymi drzewami sucho było. Rano też kropiło. Kropiło uncertain
  • mai-ra3 10.05.19, 22:38
    Paskudny bo zimny. Albo pada, albo taki chłód że nawet nie ma kiedy iść na spacer.
  • kachaa17 11.05.19, 09:11
    U nas - na Podlasiu - też sucho bardzo. Trochę popadało ale dużo za mało. Ostatnio dużo chodzę po łąkach przy rzece i tam gdzie powinna stać woda trawa jest sucha na wiór. I niby mamy ładną pogodę ale jest to przygnębiające jak się popatrzy z szerszej perspektywy. W majówkę się ochłodziło i chmury wisiały ale wcale nie padało albo tylko troszkęsad
  • kochamruskieileniwe 11.05.19, 09:42
    No nie?
    Moi panowie w majówkę byli na bagnach biebrzańskich. Właściwie, w stanie obecnym, powinnam napisać "bagnach".
    Syn niemal płakał, jak mi przez telefon opowadał, o obecnymn stanie uncertain
  • bramstenga 14.05.19, 14:34
    Też byłam i mam podobne wrażenia. W miejsca, do których kiedyś trudno było dojść w kaloszach, w tym roku szło się w adidasach. Dramat.
  • mebloscianka_dziadka_franka 11.05.19, 09:33
    Ja już powoli zaczynam się wkurzać na deszcz...
  • heca7 12.05.19, 19:16
    Pada! wreszcie spokojnie pada smile Już w dzień się zapowiadało, że przyjdzie deszcz bo kot mi się uwalił na huśtawce ogrodowej i spał jak nieprzytomny wink Ale było okrutnie sucho. Zanim przyszedł deszcz pojawił się silny wiatr i całe powietrze zaszło szaro- żółtym pyłem, mieszanką piachu, kurzu i pyłku sosnowego. Oby popadało całą noc.

--
  • kochamruskieileniwe 13.05.19, 22:53
    i dzisiaj też smile. Prognozy mówią, że ten tydzien bedzie deszczowy. Oby.
  • heca7 13.05.19, 23:28
    Oby bo co spadnie to wsiąka, jak krew w piach. Tęsknię za burzą. W tym roku chyba nie było ani jednej.

--
  • kochamruskieileniwe 13.05.19, 23:46
    Była. Jeszcze w zimie (luty?- jakoś tak). Aż się zdziwiłam.
  • heca7 14.05.19, 16:24
    A rzeczywiście była jedna bardzo wcześnie. Kto wtedy myślał, że potem tak długo nam przyjdzie czekać na kolejny deszcz?

--
  • yenna_m 13.05.19, 23:13
    Umyj okna wink
  • yuka12 13.05.19, 23:38
    Donoszę z UK, że wg miejscowych jest wyjątkowo zimny. Dzisiaj wreszcie posadziłam pomidory na zewnątrz- mają chyba ze 20 cm, ale do przedwczoraj było za zimno w nocy, nawet 5 stopni. Mam nadzieję, że już poniżej 20 stopni nie spadnie.
    Ps. Jest słonecznie ale zaczyna być sucho. Dzisiaj musiałam podlać sadzonki kwiatów.

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
  • yuka12 13.05.19, 23:41
    Nie 20 stopni a 10. Ja mieszkam na środkowej północy a nie blisko Francji 😁.

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
  • pruszynkaaa 14.05.19, 00:29
    W moim Ontario na południu też masakra - zimno paskudnie - dopiero liscie na drzewach się pokazały - są takie świeżutko zielone, jeszcze nie do końca rozwinięte no i leje dla odmiany... leje od połowy kwietnia non stop. Z temperaturą jak na razie w okolicach 5-7 na plusie to pogoda depresyjna mocno. 5 lat tu mieszkam, i wiosna zwykle przychodzi tak około w środku keiwetnia, ale tym razem to zaspała porządnie.
  • czekoladazkremem 14.05.19, 14:08
    Wreszcie pada! Drugi dzień! Zupełnie inaczej się oddycha.
  • jolie 14.05.19, 14:46
    A w jakich rejonach kraju jest tak sucho? W Krakowie leje (nie pada, ale leje), deszczowo jest chyba od 3 tygodni, w górach pewnie tak samo.
  • wenecja8 14.05.19, 16:04
    W centrum Polski nie padało od końca marca do teraz, z małą przerwą w majówkę.
  • jolie 14.05.19, 16:53
    A ja zastanawiam się, czy na południu Polski nie będzie zagrożenia powodziowego. Zwłaszcza w górach.
  • wenecja8 14.05.19, 17:11
    Obecnie są ostrzeżenia hydrologiczne 2 stopnia dla województwa małopolskiego i śląskiego.
    Wcześniej w całym kraju było za to ogłoszone zagrożenie pożarowe wiadomosci.wp.pl/majowka-zagrozona-mozliwe-zakazy-wstepu-do-lasow-6373462671754881a
  • jolie 14.05.19, 18:15
    Może rozejdzie się po kościach i jakoś wyrówna, ale do końca maja na południu ma być deszczowo. I widać, że rzeki przybrały.
  • karme-lowa 14.05.19, 18:18
    jolie napisała:

> Może rozejdzie się po kościach i jakoś wyrówna, ale do końca maja na południu m
    > a być deszczowo. I widać, że rzeki przybrały.
    Na południu?
    Zależy gdzie. U nas na południu deszcz ma być jeszcze przez 2-3 dni. Potem po 24 st.
  • kachaa17 14.05.19, 17:12
    Na Podlasiu, trochę popadało ale wciąż sucho.
  • astrologia333 14.05.19, 15:54
    Tak, nareszcie pada!!!! 👍👍👍👍 oł majgad. Z 4 tydzień. Niech podpada do listopada przy akompaniamencie 4 - 10 stopni.
    Międzyczasie niech popada trochę śniegu.
    Dłuższa susza byłaby katastroflna. Do tej pory było już u nas w Polsce źle:

https://zasoby.ekologia.pl/artykulyNew/15747/xxl/susza-dreamstime-6045720_480x360.jpg

[img[ulicaekologiczna.pl/wp-content/uploads/2017/07/IMG_9125.jpg[/img]

Już nie muszę chodzić po wodę do rzeki, bo studia pusta.
    https://sos.wwf.pl/images/content/3_img1446woda.jpg

No ale jest deszcz. Od razu lepiej się oddycha!
    I przyroda odżyła.
    https://yobboo.pl/img/widgets/slideshow/gfx/normal/gallery/Amazonska-dzungla-i-Galapagos/shutterstock_181331087.jpg
  • astrologia333 14.05.19, 16:03
    Poprawię, bo zrobiłam byka sad

Tak, nareszcie pada!!!! 👍👍👍👍 oł majgad. Z 4 tydzień. Niech podpada do listopada przy akompaniamencie 4 - 10 stopni.
    Międzyczasie niech popada trochę śniegu.
    Dłuższa susza byłaby katastroflna. Do tej pory było już u nas w Polsce źle:

https://zasoby.ekologia.pl/artykulyNew/15747/xxl/susza-dreamstime-6045720_480x360.jpg

ulicaekologiczna.pl/wp-content/uploads/2017/07/IMG_9125.jpg

Już nie muszę chodzić po wodę do rzeki, bo studia pusta.
    https://sos.wwf.pl/images/content/3_img1446woda.jpg

No ale jest deszcz. Od razu lepiej się oddycha!
    I przyroda odżyła.
    https://yobboo.pl/img/widgets/slideshow/gfx/normal/gallery/Amazonska-dzungla-i-Galapagos/shutterstock_181331087.jpg
  • wenecja8 14.05.19, 16:34
    astrologia333 napisała:

> Poprawię, bo zrobiłam byka sad
    >

To nie jest aż tak śmieszne żeby było warto przewijać dwa razy przez te same obrazki.
  • astrologia333 14.05.19, 16:45
    😂😂 wybacz, zaraz zaleję się łzami, wydalając jakże upragnioną wodę, wszak mi się chyba mi umknęła ra katastrofalna w skutkach susza. Może zmieniliśmy się z Afryką miejscami na mapie. Przynajmniej tak brzmicie.
    To tylko forum, "pouczam" się. Mogę?
  • wenecja8 14.05.19, 17:13
    No umknęła ci najwyraźniej.
  • astrologia333 14.05.19, 17:35
    Masz może aktualną mapę świata? Zastanawiam się jaki lament będzie w lecie, podczas upałów. Wszak to takie niespotykane.
  • wenecja8 14.05.19, 17:54
    astrologia333 napisała:

> Masz może aktualną mapę świata?

A ty mapę Polski? To sprawdź, może są tam inne miejsca niż twoje podwórko.
  • astrologia333 14.05.19, 18:13
    Problem polega właśnie na tym, że z tych niewielu suchych miejsc w Polsce od kilku tygidni w maju robicie dramat jakbyście co najmniej w Afryce były a roślinność miała zdechnąć bezpowrotnie i nigdy sie nie odrodzić. Co to będzie podczas upałów. Koniec świata?
  • wenecja8 14.05.19, 18:35
    O, to jednak było sucho? Myślałam że od 4 tygodni nieprzerwanie pada. A te kilka suchych miejsc obejmowało niemal cały kraj. Według lasów państwowych wybuchało 160-180 pożarów dziennie.
  • astrologia333 14.05.19, 19:14
    U mnie owszem pada od 4 tygodni. Tak jak i na całym południu. Cieszenie się z deszczu i roztaczanie wizji afrykańskiej suszy, przy temperaturach jesiennych brzmi bajecznie śmiesznie.
    Nigdzie nie napisałam,że pada od 4 tygodni wszędzie na całym bożym świecie. To była ironia. Dla mniej rozwiniętych z obrazkami. Nie wiem czy wypadało to traktować jako argument 😂😂😂
    Ogólnie trzeba zaskarżyć deszcz do trybunału sprawiedliwości o niesprawiedliwy podział zasobów.
    A co będzie w lecie? Koniec świata?
    Aż nie mogę się doczekać wizji - jesteśmy jak planeta mars, bo nie padało 2 miesiąca w kilku rejonach kraju a może w całym kraju. Oł majgad.

Taaaa cały kraj. 😂😂

• wenecja8 14.05.19, 19:26
    Nie rozumiem z czym masz problem. Jak u kogoś jest sucho to napisał że jest sucho. Ty narzekasz na deszcz i jesienne temperatury, ale rozumiem że na deszcz można narzekać. Na pożary w lasach już nie wypada.
    Twoje obserwacje są lepsze bo są twojsze i tyle.
  • astrologia333 14.05.19, 19:33
    Dokładnie tak!!!

http://www.quickmeme.com/img/17/17945d1e26b6c0574e6ccdc46fa15b2ce8ae0455fbac70e9ea990e8843a1e52f.jpg
  • daniela34 14.05.19, 16:44
    Astrologia- kocham Cię 😁
  • mrs.solis 14.05.19, 19:17
    Chcesz sie zamienic? U nas ciagle zimno i prawie caly czas pada. Tylko raz w ta sobote bylo cieplo i moglam wyjsc na rower, po czym w niedziele pogoda znowu sie zepsula i jest beznadziejnie.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • czekoladazkremem 15.05.19, 06:04
    Mam nadzieję, że druga połowa maja będzie ładniejsza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.