Dodaj do ulubionych

Świadek w sądzie a wyjazd

10.05.19, 08:42
Będę głównym świadkiem w sądzie, możliwe, że jedynym. Czy wyjazd na urlop jest podstawą do przełożenia rozprawy? czy będę musiała wracać z wakacji?

--
Sygnaturka się zgubiła....
Edytor zaawansowany
  • daniela34 10.05.19, 08:48
    Może być, napisz wniosek do sądu, jeśli masz rezerwację lub bilety - załącz kopię.
  • maaria33 10.05.19, 08:49
    Ja wysłałam kopie biletów lotniczych i inne rezerwacje i wystarczyło, ale fakt, że nie byłam jedynym/głownym świadkiem (sprawa rozwodowa)
  • koronka2012 10.05.19, 12:44
    Na niemal każdej sprawie sędzia wyznacza kolejny termin posiedzenia i pyta strony czy nie koliduje im to z planami. Jeśli adwokat wie o planowanym wyjeździe - powinien zareagować i poprosić o inny termin.

Jeśli dostałaś już wezwanie, to pisemnie (za pośrednictwem adwokata strony albo sama) złóż wniosek o przełożenie terminu ze względu na opłacony wyjazd. Sąd raczej się do tego przychyli.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.