Dodaj do ulubionych

Tragedia w szkole, chłopiec nie żyje

10.05.19, 14:22
wiadomosci.wp.pl/warszawa-wawer-tragedia-w-szkole-podstawowej-nie-zyje-dziecko-6379463188379265a
Ten też pewno miał problemy, byl niedostosowany, może nawet zaburzony, tylko nic już straconego życia nie wróci. Sprawiał problemy wychowawcze już wcześniej, ale nadal chodził do masowej szkoły.
Szkoda młodego życia, rodziców i jego bliskich i tych dzieciaków, które patrzyły jak bandzior zabija ich kolegę.
Edytor zaawansowany
  • saskia44 10.05.19, 14:32
    Sprawiał problemy wychowawcze już wcześniej, ale nadal chodził do masowej szkoły.

A do jakiej mial chodzic
  • okruszek_a 10.05.19, 14:38
    Być w ośrodku szkolno - wychowawczym skoro był agresywny, a nie czekać aż wyciągnie nóż i zadźga kolegę. Tylko poslka szkoła jest bezsilna jeśli chodzi o agresję, rodzice delkwenta obstawią się papierami z poradni i takiemu nic nie można zrobić.
  • saskia44 10.05.19, 14:43
    Moze masz dostep do szczegolow bo ja widze tylko info ze sprawial problemy wychowawcze co nie jest niczym nadzwyczajnym. Jakie problemy itd nie wiadomo .
  • hukop 10.05.19, 17:08
    saskia44 napisał(a):

> Moze masz dostep do szczegolow bo ja widze tylko info ze sprawial problemy wych
    > owawcze co nie jest niczym nadzwyczajnym. Jakie problemy itd nie wiadomo .

Albo jesteś głupia albo udajesz.
  • double-facepalm 10.05.19, 18:13
    Najma jakieś 20lat siedzi w UK i jest totalnie oderwana od pl rzeczywistości.
  • boo-boo 10.05.19, 15:32
    Na pewno nie do zwykłej. W UK jak ktoś nagminnie sprawia problemy to jest wypad- właśnie ze względu na bezpieczeństwo pozostałych uczniów.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • sofia_87 10.05.19, 15:34
    W Polsce tez tak powinno być, czasem czytam z przerażeniem te watki na emamie o agresywnych dzieciach już w SP i o tym, ze po prostu nie można ich wyrzucić ze szkoly
  • saskia44 10.05.19, 15:59
    boo-boo napisała:

> Na pewno nie do zwykłej. W UK jak ktoś nagminnie sprawia problemy to jest wypad
    > - właśnie ze względu na bezpieczeństwo pozostałych uczniów.
    >

Mysle ze niewiele wiesz jak to dziala w uk
  • boo-boo 10.05.19, 22:02
    Nie wcale bo po co- na księżycu wszak mieszkam. Mało tego- mój mąż w szkole nie pracuje- ja też nie pracowałam.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • boo-boo 10.05.19, 22:04
    A....zapomniałabym - tego chłopaka co ze szkoły podstawowej moich dzieci kilka lat temu usunęli to za dobre zachowanie. Był takim dobrym dzieckiem, że po nauczaniu indywidualnym nie było już nawet możliwości i nauczania indywidualnego. Ale co ja tam wiem. Jak pisałam- na księżycu mieszkam.

--
  • saskia44 11.05.19, 10:00
    boo-boo napisała:

> Nie wcale bo po co- na księżycu wszak mieszkam. Mało tego- mój mąż w szkole nie
    > pracuje- ja też nie pracowałam.
    >

Ja znam procedury I wiem jak trudno permanently exclude ucznia w angielskich szkolach a mam byc jeszcze trudniej. A nawet jesli sie uda I trafi do PRU to moze wrocic. Nie pisz wiec ze to tak szybko kop I juz nie ma, to sa lata, czesto taki zdarzy szkole skonczyc.
    Dodatkowo szkoly placa za permanent extension kilka tysiecy funtow.
  • boo-boo 11.05.19, 12:58
    Nie masz racji. Nie jest szybko jeśli problem jest błahy. Na pewno nie lata- nie pisz bzdur.

--
  • glanaber 10.05.19, 14:46
    Gdyby nie idiotyczna likwidacja gimnazjów, to może w tym momencie byłby już w jakiejś szkole specjalnej, a ten zamordowany byłby może w normalnym gimnazjum z normalnymi dziećmi i by żył.
  • arwena_11 10.05.19, 15:41
    G..wno prawda. Obaj byliby w tej samej szkole - tam jest rejonowe gimnazjum. Jakim cudem miałby się znaleźć w szkole specjalnej, skoro nie znalazł się w niej wcześniej.
  • betty_bum 10.05.19, 15:45
    Wszędzie jest rejonowe gimnazjum, ale nie wszystkie dzieci tam trafiają, bo mają większe ambicje, a nauczyciele w gimnazjum byli bardziej gotowi do pracy z dziećmi, które mają głupsze pomysły niż zrzucenie koledze piórnika.
  • arwena_11 10.05.19, 15:50
    No to ten dzieciak nie miał takich ambicji. Ten drugi również, ale z innych powodów nie trafiłby gdzie indziej
  • arwena_11 10.05.19, 15:50
    Tam uczą ci sami nauczyciele co wcześniej. To zespół szkół.
  • yenna_m 10.05.19, 22:01
    Bzdura. Nie gloryfikujcie gimnazjow, proszę.
    W wakacje 2016 roku moj syn zostal pobity przez 10 uczniów zdajacych do 2 klasy okolicznego gimnazjum (nieletni kibole). Kopali go po głowie i klatce piersiowej. Krew poszla z ucha.
    Wczesniej gnojki pobily innego chlopaka na osiedlu. Skakaly mu po głowie.
    Wszystko za nic.
    Chłopcy wyladowali w szpitalu na obserwacji. Nie wiem, jak tamten chlopiec.
    To nie jedyne pobicie przez tè bandę.
    Likwidacja gimnazjow nie ma nic do rzeczy.
    Jest gdzieś powaźniejszy problem z systemem oświaty (i nie tylko).
  • morekac 10.05.19, 22:24
    yenna_m napisała:

> Bzdura. Nie gloryfikujcie gimnazjow, proszę.
    > Likwidacja gimnazjow nie ma nic do rzeczy.
    > Jest gdzieś powaźniejszy problem z systemem oświaty (i nie tylko).

Zębuszka twierdziła jednak, że likwidacja gimnazjów poprawi bezpieczeństwo w szkołach. W rezultacie gimnazja zlikwidowano, ale nic w sprawie bezpieczeństwa nie zrobiono, bo przecież problem - zdaniem MEN - nie tkwił w systemie (oraz wieku uczniów), a właśnie - w gimnazjach.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • woman_in_love 10.05.19, 22:38
    Nie tylko, że nic nie zrobiono w sprawie bezpieczeństwa, ale jeszcze je pogorszono.
    Opluwanie nauczycieli i niszczenie ich wiarygodności, kumulowanie roczników, gloryfikacja kiboli i powszechna mowa nienawiści stosowana przez PiS spowodowały, że na wierzch wychodzą najgorsze ludzkie instynkty. Następuje meksykanizacja życia społecznego. I będzie już tylko gorzej.
  • betty_bum 10.05.19, 14:49
    Wraz ze zniknięciem gimnazjów miały zniknąć problemy, nie zniknęły. Ile ofiar śmiertelnych było w gimnazjach?
  • glanaber 10.05.19, 14:50
    No właśnie sad
  • 45rtg 10.05.19, 14:53
    betty_bum napisał(a):

> Wraz ze zniknięciem gimnazjów miały zniknąć problemy, nie zniknęły. Ile ofiar ś
    > miertelnych było w gimnazjach?

Nie no, jasne. Opętała go ta, jak jej tam, Zalewska i słyszał jej głos, każący mu to zrobić.

• betty_bum 10.05.19, 14:55
    Gdyby rozstali się po szóstej klasie todoszloby do tragedii?
  • arwena_11 10.05.19, 15:44
    Nie rozstaliby się po szóstej klasie. Tam było rejonowe gimnazjum i obaj by się tam znaleźli. Przyjaciółka zna tę szkołę i wie kto tam chodzi. Nie puściła tam swoich dzieci.
  • betty_bum 10.05.19, 15:48
    I przyjaciółka wie, że obaj chłopcy planowali naukę w tym samym gimnazjum?
  • 45rtg 10.05.19, 15:50
    betty_bum napisał(a):

> I przyjaciółka wie, że obaj chłopcy planowali naukę w tym samym gimnazjum?

Przestań się już tak rozpaczliwie ratować. Walnęłaś głupotę i tyle.
  • arwena_11 10.05.19, 15:52
    Raczej nie mieli wyjścia. Nigdzie indziej by nie trafili.
  • morekac 10.05.19, 17:34
    Ale może nie chodziliby do tej samej klasy.
    Przy tej sprawie widać zresztą gołym okiem, że problem przemocy w szkole nie brał się z braku bądź obecności gimnazjów, tylko z wieku uczniów i braku pewnych rozwiązań systemowych. Ale oczywiście lepiej było twierdzić, że przemoc w szkole jest dlatego, że są te wredne gimnazja.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • double-facepalm 10.05.19, 18:18
    Skad wiadomo ze byli z jednej i tej samej klasy? Jesteście jasnowidzkami czy tylko spekulujecie? Sorry ale to gorsze brednie niż u pismaków z tabloidów.
  • ichi51e 10.05.19, 18:29
    Nie byli z tej samej klasy. Ba jeden byl w gimnazjum drugi w podstawowce. I od dawna byli w konflikcie

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ichi51e 10.05.19, 18:31
    „15-letni Emil B., uczeń klasy 8B, przyszedł do szkoły pierwszy raz od tygodnia. Ma indywidualny tok nauczania, wcześniej sprawiał problemy wychowawcze. Po skończonej lekcji na korytarzu na drugim piętrze podszedł do Kuby, ucznia trzeciej klasy gimnazjum, który stał z koleżanką. Świadkowie mówią, że zaczęli się szarpać”

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • profes79 10.05.19, 14:55
    A ile ofiar śmiertelnych było w szkołach podstawowych? Bo (na szczęście) u nas póki co śmierć w szkole to wyjątek a nie reguła. Uważasz, że jakby to nie byłą szkoła tylko gimnazjum to do niczego by nie doszło?

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • betty_bum 10.05.19, 14:59
    Bardzo możliwe, że trafiliby do innych szkół.
  • argentea 10.05.19, 15:02
    To może ktoś inny byłby ofiarą...
  • turzyca 10.05.19, 15:09
    Albo trafiłby na nauczycieli wyspecjalizowanych w pracy z młodzieżą nastoletnią i umiejącymi wyłapać problemy.
    Albo byłby mniej zestresowany, bo nie miałby od dwóch lat nadmiaru lekcji i miałby czas na zajęcia dodatkowe.
    Albo koledzy byliby mniej zestresowani i łatwiej byłoby im uniknąć konfrontacji.

A w ogóle to dlaczego nie ma w każdej szkole psychologa szkolnego? I ile jest oddziałów psychiatrii dziecięcej na Mazowszu? Ile czeka się na miejsce?

--
    Czajniczek Pana R.
  • okruszek_a 10.05.19, 15:14
    albo
    albo
    albo
    nic tylko albo
  • 45rtg 10.05.19, 15:36
    turzyca napisała:

> Albo trafiłby na nauczycieli wyspecjalizowanych w pracy z młodzieżą nastoletnią
    > i umiejącymi wyłapać problemy.

Albo trafiłby w patologiczne towarzystwo, które by z niego zrobiło psychola.

> A w ogóle to dlaczego nie ma w każdej szkole psychologa szkolnego? I ile jest o

Bo użyteczność pedagogów i psychologów szkolnych jest mizerna.

• sofia_87 10.05.19, 15:45
    A sadzisz, ze on nie jest psycholem?

Pedagog i psycholog szkolny zarabiają takie grosze, ze taka prace może wybrać jedynie ktoś kto nie ma innych opcji
  • kyrelime 10.05.19, 16:09
    45rtg
    > Bo użyteczność pedagogów i psychologów szkolnych jest mizerna.

Mylisz się. Ich skuteczność bywa nieoceniona. Chyba że jest np jeden psycholog majacy pod opieką 100 uczniów, ale tutaj znów wracamy do punktu wyjścia, czy systemu, który jest do zmiany. Zamiast zmieniać gimnazja w Sp szanowna władza powinna zająć się tym, co potrzebne, czyli taka organizacja systemu, by dzieci i rodziny otrzymywały niezbędną diagnozę i pomoc, w szkole i poza nią. Obecnie w wielu miastach nie ma możliwości diagnozy i leczenia psychiatrycznego, psychoterapii, nie ma skutecznej kontroli nad rodziną, sądy rodzinne proszone przez szkoły o wglad w sytuację rodzinną rozpatruja sprawy dlugimi miesiącami (bo na badanie w odpowiednim ośrodku czeka się bardzo dlugo). System jest zły. Zalewska twierdzila, że wystarczy zmienic gimnazja na szkoły podstawowe i będzie wspaniale. Guzik prawda. Wywalono tylko niepotrzebnie pieniądze samorzadow na reformę. Młodzież ze skumulowanych roczników we wrzesniu rozpocznie naukę w klasach pierwszych i nastąpi nasilenie problemów w szkołach ponadpodstawowych.
  • sofia_87 10.05.19, 16:17
    Dokladnie, za te pieniądze wyda na bezsensowna reformę można by było zrobić cos sensownego w szkolnictwie
  • double-facepalm 10.05.19, 18:17
    Ten miał nie 100 uczniów, a 25 klas po powiedzmy optymistycznie 25 osób (czyli co najmniej 625% więcej niż usilujesz dowieść) i pewnie był zatrudniony na jakiś ułamek etatu.
  • kyrelime 10.05.19, 19:46
    Chodzilo mi o uczniów bezpośrednio pod opieką, z którymi ma pracować. Ale ogółem jest jak mówisz, na 600 uczniów powinno być więcej niz etat, żeby mógł pracować solidnie. Abstrahujac od tej konkretnej szkoły i tragedii do jakiej doszło (45rtg stwierdził, że ogólnie pedagodzy i psycholodzy szkolni są mało użyteczni a to kompletnie nieprawda)
  • double-facepalm 10.05.19, 18:20
    turzyca napisała:

> Albo trafiłby na nauczycieli wyspecjalizowanych w pracy z młodzieżą nastoletnią
    > i umiejącymi wyłapać problemy.
    > Albo byłby mniej zestresowany, bo nie miałby od dwóch lat nadmiaru lekcji i mia
    > łby czas na zajęcia dodatkowe.
    > Albo koledzy byliby mniej zestresowani i łatwiej byłoby im uniknąć konfrontacji
    > .
    >
    >
    > A w ogóle to dlaczego nie ma w każdej szkole psychologa szkolnego? I ile jest o
    > ddziałów psychiatrii dziecięcej na Mazowszu? Ile czeka się na miejsce?
    >
    Następna po najmie oderwana od rzeczywistosci. Oczekujesz cudów od polskich rejonówek z "dzielnic cudów", psze pani?
  • mokka39 10.05.19, 19:47
    Boże co za bajeczki. Gimnazja chronią przed przemocą, jasne. I ogólnie ta część młodzieżychwalącej się, że jeździ po pijaku, leje na meczach, wyłudza pieniądze od młodszych to od przeciążenia lekcjami, bo oni tacy pilni i sumienni.

--
    www.perfumanka.pl
  • 45rtg 10.05.19, 15:03
    betty_bum napisał(a):

> Bardzo możliwe, że trafiliby do innych szkół.

No to w ogóle trzeba co roku rozparcelowywać klasę, każdego do innej szkoły.
  • vitreous 10.05.19, 17:21
    betty_bum napisał(a):

> Bardzo możliwe, że trafiliby do innych szkół.

A bardzo możliwe,że dalej byliby w jednej szkole. Co za prymitywne szukanie "haków" na deformę, zamiast skupienie się na clou wątku.
  • dziewczyna_kolegi 10.05.19, 15:09
    No właśnie mieliśmy taka sytuację w SP jak była jeszcze 1-6, z dzieciakiem totalnie zdegenerowanym nic się nie dało zrobić, ostatecznie po poruszeniu nieba i ziemi trafił na nauczanie indywidualne. Jakby to było na etapie gimnazjum to wtedy były procedury żeby go wysłać do ośrodka socjoterapeutycznego. Teraz taki dzieciak jest w SP, a procedury poszły się ....
  • mokka39 10.05.19, 19:53
    z podstawówki też można wysłać do MOW-u czy SOS-u. Tyle, że nie zawsze przy tych ośrodkach są szkoły, więc i tak chodzą do zwykłej często. Poza tym szkoły bardzo rzadko decydują się na takie rozwiązania. Kuratorium sączy przekaz, że nie ma dzieci trudnych, tylko szkoła sobie nie radzi, nie ma niezaangażowanych rodziców, tylko nauczyciel nie umie odpowiednio z nimi rozmawiać itd. Takie sprawy najczęściej zamiata się więc pod dywan, póki się da, mimo, że działa ta demoralizująco na resztę klasy, jeśli widzą, że można i nie ma za to konsekwencji. Dla mnie to jest w tej chwili jedna z największych bolączek polskiej szkoły, ale obserwując obowiązujące trendy, to nic się tu nie zmieni, nadal będzie udawanie, że wszystko można rozwiązać bez współpracy ucznia, rodziców, tym, że się zorganizuje dodatkowe (często pseudo, kopiuj wklej z internetu) szkolenie dla nauczycieli.

--
    www.perfumanka.pl
  • saszanasza 10.05.19, 15:33
    profes79 napisał:

> A ile ofiar śmiertelnych było w szkołach podstawowych? Bo (na szczęście) u nas
    > póki co śmierć w szkole to wyjątek a nie reguła. Uważasz, że jakby to nie byłą
    > szkoła tylko gimnazjum to do niczego by nie doszło?
    >
    Ale jednym z głównych zalożeń reformy Zalewskiej miało być wyeliminowanie patologicznych gimnazjów....no i nie ma już patologii w gimnazjach- są w szkołach podstawowych😜

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • okruszek_a 10.05.19, 15:38
    k...wa... to forum jest chore, nawet do tak tragicznej historii dorabiać ideologię polityczną..... tak zalewska mu do ucha szeptała.....zabij, zabij mój patolu
  • wenecja8 10.05.19, 17:34
    Zgadzam się, to obrzydliwe.
  • droch 10.05.19, 23:01
    O, nie, nie, nie uciekniemy przed stwierdzeniem oczywistego faktu, że po deformie rządu PiS w jednej szkole może przebywać siedmiolatek i zdegenerowany szesnastolatek.
  • ninanos 10.05.19, 23:27
    a wcześniej nie przebywał? mój sześciolatek przebywał w jednej szkole z uczniami 3 klasy gimnazjum
  • double-facepalm 10.05.19, 23:30
    Na jednym korytarzu, na przerwie, pałętał się im pod nogami podczas bójek?
  • ninanos 10.05.19, 23:40
    Budynek jeden, bez podziału na podstawówkę i gimnazjum, trzy kondygnacyjny, ew na najniższym piętrze, pozostali żeby dojść na salę gimnastyczną to musieli przejść przez parter, między innymi koło dzieci 6 letnich.
    Teraz tez tak jest tylko nie ma już w szkole 6 a 7 latki i jest o jeden rocznik mniej, zawsze coś.
  • profes79 10.05.19, 15:38
    Jeden przypadek to naprawdę nie patologia...

--
  • wenecja8 10.05.19, 15:06
    betty_bum napisał(a):

> Wraz ze zniknięciem gimnazjów miały zniknąć problemy, nie zniknęły. Ile ofiar ś

Tak się składa że konkretny chłopiec chodził właśnie do gimnazjum.
  • betty_bum 10.05.19, 15:10
    No to luzik, od przyszłego roku takich tragedii nie będzie
  • wenecja8 10.05.19, 15:19
    Fakty się nie zgadzają, tym gorzej dla faktów? Sposób w jaki łączysz tę tragedię z jakimś politycznym podjazdem jest obrzydliwy.
  • dziewczyna_kolegi 10.05.19, 15:13
    Wg informacji ten który zaatakował był z 8 SP, po staremu oboje by byli w gimnazjum, z tym że gimnazja miały procedury na takich gagatków, SP nie mają
  • 45rtg 10.05.19, 15:37
    dziewczyna_kolegi napisała:

> Wg informacji ten który zaatakował był z 8 SP, po staremu oboje by byli w gimna
    > zjum, z tym że gimnazja miały procedury na takich gagatków, SP nie mają

Były jakieś specjalne procedury odnoszące się tylko do gimnazjów?
  • dziewczyna_kolegi 10.05.19, 15:47
    Nie podam jakiegoś specjalnego paragrafu, ale tak nam tłumaczyła jedna z matek, która pracowała w MOPS, że jakbyśmy byli w gimnazjum to taki dzieciak trafiłby do specjalnego ośrodka, byliśmy wtedy w klasie 5. Nie wiem co jest dalej z tym dzieckiem, zabrałam swoje dzieci z tamtej podstawówki.
  • 45rtg 10.05.19, 15:51

> Nie podam jakiegoś specjalnego paragrafu, ale tak nam tłumaczyła jedna z matek,
    > która pracowała w MOPS, że jakbyśmy byli w gimnazjum to taki dzieciak trafiłby

A, czyli ciotka szwagra brata wujka mówiła, że słyszała.

• dziewczyna_kolegi 10.05.19, 16:00
    Nie ja osobiście od drugiej matki z tej samej klasy, która pracuje w MOPS z wykluczonymi i zna procedury, wystarczy?
  • 45rtg 10.05.19, 16:01

> Nie ja osobiście od drugiej matki z tej samej klasy, która pracuje w MOPS z wyk
    > luczonymi i zna procedury, wystarczy?

Wystarczy, żeby widzieć, że niespecjalnie masz coś konkretnego do powiedzenia.
  • dziewczyna_kolegi 10.05.19, 16:09
    Rzeczywiście jako matka dziecka, które w klasie miało patologicznego łobuza i podstawówkę totalnie niewydolną w tej sprawie
  • saskia44 10.05.19, 16:26

> Nie ja osobiście od drugiej matki z tej samej klasy, która pracuje w MOPS z wyk
    > luczonymi i zna procedury, wystarczy?

Zna procedury wydalania ze szkol bo pracuje w MOPS?
  • arwena_11 10.05.19, 16:10
    Bo to nie zależy od rodzaju szkoły ale od wieku ( chyba od 13 czy 14 lat)
  • 45rtg 10.05.19, 16:13
    arwena_11 napisała:

> Bo to nie zależy od rodzaju szkoły ale od wieku ( chyba od 13 czy 14 lat)

A to jest jak najbardziej możliwe.
  • double-facepalm 10.05.19, 19:42
    Ale wtedy podstawówki (po deformie) też to obejmie.
  • arwena_11 11.05.19, 10:11
    Oczywiście.
  • mokka39 10.05.19, 19:57
    to gadała głupoty. U nas w szkole specjalnej są i 8 latki z zaburzeniami zachowania i zagrożone niedostosowaniem. Zresztą, nie róbmy sobie jaj, że ta sytuacja to kwestia bycia w gimnazjum czy w podstawówce, to niepoważne. U nas w szkole w zeszłym roku gimnazjalista próbował dusić nauczyciela i jakoś fakt, że nie był w podstawówce mu nie pomógł.

--
    www.perfumanka.pl
  • zofijkamyjka 10.05.19, 19:54

> Wg informacji ten który zaatakował był z 8 SP

no proszę! koronny argument za likwidacją gimnazjum nie sprawdził się. Ten dzieci pozostawione "w swoim środowisku" znane dobrze nauczycielom, miały w podstawówkach mniej kozaczyć.
    A tu guzik prawda!

--
    Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
  • saszanasza 10.05.19, 15:33
    wenecja8 napisała:

> betty_bum napisał(a):
    >
    > > Wraz ze zniknięciem gimnazjów miały zniknąć problemy, nie zniknęły. Ile o
    > fiar ś
    > > miertelnych było w gimnazjach?
    >
    > Tak się składa że konkretny chłopiec chodził właśnie do gimnazjum.

Nie, chodził do szkoły podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • memphis90 10.05.19, 17:02
    dziennikbaltycki.pl/nastolatki-brutalnie-pobily-dziewczyne-na-chelmie-w-gdansku-sprawa-w-sadzie-rodzinnym-wideo/ar/12073971
    Mowisz masz. W dodatku z aprobatą i aplauzem kolegów z cudownego gimnazjum ( "zaje... jej kopa w łeb! ") .

gloswielkopolski.pl/gimnazjalista-w-krytycznym-stanie-pobili-go-koledzy-ze-szkoly/ar/10789458

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • tiszantul 10.05.19, 17:02

Przez pis mordują w szkołach. Opozycja zdradza ostatnio skłonność do desperackich spinów smile
  • biala_ladecka 10.05.19, 17:45
    Przysnąłeś 😂

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • martishia7 10.05.19, 14:58
    Mogę Ci rozwiać z góry - na 99% nie zostanie , a nawet jeśli, to z cała pewnością nie dostanie.
  • sofia_87 10.05.19, 15:01
    Coz, akurat w tym przypadku mam nadzieje, ze Ziobro zrobi sobie z tej sparwy kampanie wyborcza i dla dobra ogolu bandzior otrzyma stosowna kare
  • martishia7 10.05.19, 15:03
    To nie byłaby dobra wiadomość.
  • sofia_87 10.05.19, 15:10
    Dla kogo nie bylaby dobra? Dla mordercy?
  • martishia7 10.05.19, 15:33
    Dla nas wszystkich, bo znaczyłaby, że całą stopą żyjemy w bantustanie, w którym przepisy karne można zmieniać wstecz.
  • miss_fahrenheit 10.05.19, 15:06
    sofia_87 napisał(a):

> Coz, akurat w tym przypadku mam nadzieje, ze Ziobro zrobi sobie z tej sparwy ka
    > mpanie wyborcza

> dla dobra ogolu bandzior otrzyma stosowna kare

Te dwie kwestie się wykluczają. Stosowna kara nie powinna oznaczać polowania na czarownice.
  • sofia_87 10.05.19, 15:09
    Oooo, serio? A JAKA jest według Ciebie stosowna kara za morderstwo? 5 lat w poprawczaku?
  • miss_fahrenheit 10.05.19, 15:30
    Jak najsurowsza. Po prostu nie zgadzam się na robienie z tego linczu i sprawy medialnej. Wyrok powinien być jak najsurowszy, ale i sprawiedliwy.
  • sofia_87 10.05.19, 15:33
    Coz, ja osobiscie uważam, ze jedyna sprawiedliwa kara za morderstwo jest kara smierci
  • 45rtg 10.05.19, 15:40
    sofia_87 napisał(a):

> Coz, ja osobiscie uważam, ze jedyna sprawiedliwa kara za morderstwo jest kara s
    > mierci

Tomasz Komenda lubi to.
  • sofia_87 10.05.19, 15:43
    A co to ma wspólnego z Komenda?
    Tam był wrabiany człowiek, tu morderstwo na oczach swiadkow.
    Btw, gdyby Komende skazali na ks, to sprawę by zbadano na tyle dokładnie, ze wyszedł z wiezenia już wiele lat temu
  • 45rtg 10.05.19, 15:54
    sofia_87 napisał(a):

> A co to ma wspólnego z Komenda?

Wszystko.

> Tam był wrabiany człowiek, tu morderstwo na oczach swiadkow.

Masz tych świadków? Oczywiście, że nie masz. Po prostu motłoch już sobie wizualizuje i potem da się posiekać, że doskonale wiadomo, że tak właśnie było.

> Btw, gdyby Komende skazali na ks, to sprawę by zbadano na tyle dokładnie, ze wy
    > szedł z wiezenia już wiele lat temu

Pieprzysz bzdury. Sprawę najpierw się bada, a dopiero potem ustala wyrok. Jak zbadano jego sprawę - widać. Trzeba być całkowicie tępym kucem, żeby opowiadać bajki jak to "karę śmierci orzekano by tylko w stuprocentowo pewnych przypadkach".
  • sofia_87 10.05.19, 16:02
    A jeśli się okaze, ze uczniowie to widzieli albo sa nagrania z kamer?
    CO takiego motłoch sobie wizualizuje? Może to, ze ofiara jednak nie przewrocila się 5 razy na noz?

Jak zbadano sprawę Komendy widać doskonale, czy gdyby miał dostać kare śmierci, to nikt nie wyciagnalby wcześniej tego przypadku?

Trzeba być całkowicie tępym aby z powodu jednego czy dwóch przypadkow pochylać się z troska nad prawdziwymi mordercami
  • 45rtg 10.05.19, 16:06
    sofia_87 napisał(a):

> A jeśli się okaze, ze uczniowie to widzieli albo sa nagrania z kamer?

To nadal pozostaje kwestia motywu i stanu psychicznego zabójcy.

> CO takiego motłoch sobie wizualizuje? Może to, ze ofiara jednak nie przewrocila
    > się 5 razy na noz?

To, o czym opowiadasz.

> Trzeba być całkowicie tępym aby z powodu jednego czy dwóch przypadkow pochylać
    > się z troska nad prawdziwymi mordercami

To, czy ktoś jest "prawdziwym mordercą" orzekane jest w procesach sądowych. Które mogą przebiegać tak, jak proces Komendy. I to nad takimi, jak Komenda, pochyla się z troską. Może się w wyniku tego zdarzyć, że faktyczny morderca nie zostanie ukarany tak surowo, jak chciałby tego motłoch. Ale to jest problem motłochu, że nie będzie miał do czego trzepać.

• miss_fahrenheit 10.05.19, 15:48
    Ja jestem przeciwna - choćby z powodu takich spraw, jak ta z Komendą.
  • sofia_87 10.05.19, 15:57
    Sprawa z Komenda jest inna; spreparowane dowody i ignorowanie zeznan swiadkow, zreszta jakby Komenda miał dostać ks, to zbadano by o wiele dokładniej i nie byłoby az tak długiej kary.
  • 45rtg 10.05.19, 16:03
    sofia_87 napisał(a):

> Sprawa z Komenda jest inna; spreparowane dowody i ignorowanie zeznan swiadkow,
    > zreszta jakby Komenda miał dostać ks, to zbadano by o wiele dokładniej i nie by
    > łoby az tak długiej kary.

Nic by nie "zbadano dokładniej", skoro przeszło przez instancje tak, jak przeszło, to i z karą śmierci by się nie cackali. Nie okłamuj się, kucu.

• sofia_87 10.05.19, 16:28
    Popatrz ile lat od wyroku do wykonania mija w USA, sadzisz ze u nas by było inaczej?
    Nazywanie mnie kucem mnie nie obraza, lubie je, jezdzilam na kucu jako dziecko. Musze tez przyznać, ze daleko Ci do tego kuca pod kazdym względem, a glownie wychowania i inteligencji. Obu tych rzeczy Ci brakuje; rodzice nie dopilnowali czy po prostu od początku nie rokowales?
    smile
  • livia.kalina 10.05.19, 16:25
    > zreszta jakby Komenda miał dostać ks,
    No niestety ale to tak nie działa. W Polsce, w czasach gdy ks była legalna, zamordowano w ten sposób niewinnych ludzi.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • ichi51e 10.05.19, 16:57
    No tak a tu jez wszystko wiadomo - w tv przeciez podali...

--
  • droch 10.05.19, 23:05
    Już wiem: masz zerowe pojęcie o KK i KPK.
  • okruszek_a 10.05.19, 15:33
    Jakkolwiek byłby surowy to nie będzie sprawiedliwy, śmierć za śmierć byłaby sprawiedliwa.
  • saskia44 10.05.19, 17:38
    okruszek_a napisała:

> Jakkolwiek byłby surowy to nie będzie sprawiedliwy, śmierć za śmierć byłaby spr
    > awiedliwa.

Hmmm.
  • double-facepalm 10.05.19, 19:44
    Wiesz ile w PL kosztuje utrzymanie więźnia (który niestety nie pracuje na swoje utrzymanie)?
  • saszanasza 10.05.19, 15:22
    sofia_87 napisał(a):

> Coz, akurat w tym przypadku mam nadzieje, ze Ziobro zrobi sobie z tej sparwy ka
    > mpanie wyborcza i dla dobra ogolu bandzior otrzyma stosowna kare

Tia i tym samym „wyleczymy” skutek nie przyczynę

--
  • claudel6 10.05.19, 23:22
    what? urwałaś się z choinki? ja rozumiem, że PIS przeorał panstwo prawa i kamień na kamieniu nie został ale jednak w tym państwie NADAL wyroki wydają sądy, nie Ziobro.
  • sofia_87 10.05.19, 23:25
    Ale wiesz kto ma wpływ na wybór sędziego?
    Mnie też się nie podoba to co zrobił PIS, ale w tym przypadku mam nadzieję, że zadzialaja skutecznie
  • woman_in_love 10.05.19, 23:35
    No tak: PiS popsuł a teraz będzie bohatersko sam rozwiązywał problemy, które wygenerował big_grin.
  • miss_fahrenheit 10.05.19, 15:03
    okruszek_a napisała:

> wiadomosci.wp.pl/warszawa-wawer-tragedia-w-szkole-podstawowej-nie-zyje-dziecko-6379463188379265a
    > Ten też pewno miał problemy, byl niedostosowany, może nawet zaburzony, tylko n
    > ic już straconego życia nie wróci. Sprawiał problemy wychowawcze już wcześniej,
    > ale nadal chodził do masowej szkoły.

Niedostosowanie i posiadanie problemów - zapewne tak, skoro tak to się skończyło. Natomiast statystycznie rzecz biorąc najprawdopodobniej był zupełnie neurotypowy i m.in. dlatego chodził do masowej szkoły. Chyba, że masz jakieś dokładniejsze informacje, to poproszę o link.
  • okruszek_a 10.05.19, 15:17
    A czy gdzieś pisałam, że nie był neurotypowy? Tak do twojej wiadomości to masowej szkoły nie chodzą tylko neurotypowe dzieci.
  • miss_fahrenheit 10.05.19, 15:33
    Pisanie o "papierach z poradni" na to wskazuje. Dobrze wiem, że w szkole masowej uczą się nie tylko osoby neurotypowe. Po prostu, o ile nie dysponujesz dokładniejszymi informacjami, nic w artykule nie wskazuje na to, że napastnik miał jakiekolwiek zaburzenia, "papiery z poradni" itd.
  • okruszek_a 10.05.19, 15:35
    czy papiery z poradni od razu oznaczają, że nie był naurotypowy??? takie np. adhd dziecko neurotypowe
  • saszanasza 10.05.19, 15:36
    miss_fahrenheit napisała:

> Pisanie o "papierach z poradni" na to wskazuje. Dobrze wiem, że w szkole masowe
    > j uczą się nie tylko osoby neurotypowe. Po prostu, o ile nie dysponujesz dokład
    > niejszymi informacjami, nic w artykule nie wskazuje na to, że napastnik miał ja
    > kiekolwiek zaburzenia, "papiery z poradni" itd.

Problem w tym, że rodzic nie ma obowiązku informowania szkoły o problemach dziecka

--
  • miss_fahrenheit 10.05.19, 15:54
    saszanasza napisała:

> Problem w tym, że rodzic nie ma obowiązku informowania szkoły o problemach dziecka

A tak, tu się zgodzę, że z tym jest problem.

Wyżej protestuję jedynie przed prostym utożsamianiem: stwarza problem = na pewno ma "papiery", lub powinien je mieć. To jak w wątkach o chuliganach - najczęściej (statystycznie) są to tzw. normalni uczniowie, ale zwykle podnosi się larum, że to na pewno ten zaburzony itd.
  • pade 10.05.19, 16:18
    Zwłaszcza, że "papiery z poradni" może mieć dziecko z lateralizacją skrzyżowaną i problemami ze słuchem.

--
    "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
    > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
  • mokka39 10.05.19, 20:01
    jak miał nauczanie indywidualne to musiał mieć papiery z poradni. Demoralizacja, zaburzenia zachowania itd. też się kwalifikują do indywidualnego i wielka szkoda, że mało kto z tego korzysta. W kontakcie jeden na jeden nawet ci najbardziej zaburzeni inaczej funkcjonują.

--
    www.perfumanka.pl
  • profes79 10.05.19, 15:14
    Po pierwsze:
    - jako dorosłego można potraktować nieletniego po ukończeniu 15 roku życia, o ile popełni jedno z przestępstw enumeratywnie wymienionych (w tym zabójstwo)
    Po drugie:
    - taka osoba nie może otrzymać kary wyższej niż 2/3 maksymalnej kary grożącej za dane przestępstwo
    po trzecie:
    - w stosunku do sprawców, którzy w momencie popełnienia przestępstwa nie ukończyli 18 lat nie ma możliwości zastosowania dożywocia.

Tak więc kluczem jest tu kwestia ukończenia 15 roku życia a o dożywociu i tak można zapomnieć.

--
  • sofia_87 10.05.19, 15:22
    Masz racje, MS pracuje nad zmianami w KK, aby nieletni bandyci byli karani jak dorośli, szkoda, ze ten morderca już się pod to nie zakwalifikuje sad.
  • misterni 10.05.19, 17:02
    Szetrzyj pianę z ust i zacznij myśleć.
    To była bójka, więc cała sprawa nie zostanie zakwalifikowana jako morderstwo, tylko zabójstwo. Ważne też są okoliczności zdarzenia - kto zaatakował pierwszy, w jaki sposób, itd.
    Rozpatrywanie tej tragedii w duchu: morderca vs ofiara, nie jest rozwiązaniem problemu.

--
    Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
    Misterni
  • misterni 10.05.19, 17:03
    Zetrzyj*

--
    Misterni
  • sofia_87 10.05.19, 17:13
    U mnie piany brak, myslenie w toku, czego nie można powiedzieć o Tobie smile

Bojka jest zwykle na piesci nie na noze. Nie wiemy czy noz nie został przyniesiony wlasnie w celu popełnienia morderstwa, gdyż zwykle nie nie on standardowym przedmiotem jaki nastolatek ma w plecaku.

A JAK inaczej rozpatrywać tragedie jeśli nie morderca vs ofiara? No i jak chcesz rozwiazac problem? Jeden chłopak nie zyje, drugiego trzeba ukarać i odseparować od społeczeństwa aby nie zabil ponownie. JAKIE inne rozwiązanie problemu proponujesz?
  • lauren6 10.05.19, 17:42
    > To była bójka, więc cała sprawa nie zostanie zakwalifikowana jako morderstwo, tylko zabójstwo.

Z choinki się urwałaś? Skoro 15 letni degenerat przyniósł do szkoły ostry nóż, którym można zabić człowieka, znaczy, że to było zaplanowane morderstwo. Bydle powinno dostać 25 lat odsiadki, bo na dożywocie jeszcze za młody. Takie jednostki powinno się eliminować ze społeczeństwa.
  • miss_fahrenheit 10.05.19, 18:16
    lauren6 napisała:

> > To była bójka, więc cała sprawa nie zostanie zakwalifikowana jako morders
    > two, tylko zabójstwo.
    >
    > Z choinki się urwałaś?

Niestety, ma rację. Chyba, że zostanie udowodnione, że uczeń przyniósł nóż z zamiarem popełnienia zbrodni. To tak, jak z pijakiem w samochodzie - jeśli ktoś pije alkohol, choć wie, że będzie prowadzić samochód, to choćby zabił potem przechodnia, nie będzie odpowiadał za morderstwo (ba, w tym przypadku to nawet nie za zabójstwo).
  • double-facepalm 10.05.19, 18:41
    Mnóstwo "normalnych" nastolatek (dziewczyny rowniez/tym bardziej) wypisuje w necie ze chodząc do szkoły w dzielnicy cudów zawsze nosi przy sobie noz sprezynowy (choć ni chuchu nie miały okazji uzyc).
    Chyba trzeba byłoby dzieci i młodzież przed wejściem do szkoły kontrolować tak samo drobiazgowo, jak podroznych na bramkach na lotnisku.
  • misterni 10.05.19, 18:35
    Życzę powodzenia w sądzie, z takimi argumentami.
    Jeśli nie zostanie udowodnione zabójstwo z premedytacją, a nie zostanie, to kara bedzie jak za bójkę ze skutkiem śmiertelnym. No, chyba że z procesu zrobi się pokazówkę, na szybko zrobi zmiany w KK, wszak sam premier już dziś bredził o mordzie, nie znając żadnych szczegółów sprawy.

--
    Misterni
  • saskia44 10.05.19, 18:42
    Czyli jak wiele ematek
  • lauren6 10.05.19, 19:50
    W Faktach świadek zdarzenia mówił, że narzędzie zbrodni to nóż myśliwski o długości męskiej dłoni. Po co ktoś miałby przynosić do szkoły taką kosę jeśli nie po to by zabić? Kolega pewnie o sznurówki się potknął i 6 razy upadł na nóż.

Mam nadzieję, że polskie sądy nie są takim pikającym serduszkiem jak ty i nie potraktują tego degenerata jak na to zasługuje.
  • misterni 10.05.19, 22:28
    Ochłoń. Moje pikające serduszko nie ma tu nic do rzeczy. Nie znamy faktów, pogódź się z tym.
    A dzieciaki różne rzeczy przynoszą do szkoły, z różnych powodów. Miałam kolegę, który przyniósł kiedyś do szkoły sztylet z kolekcji ojca, żeby się pochwalić. Jeszcze inny, nosił dla jaj przez prawie miesiąc małą siekierę. Żaden nie miał zamiaru nikogo zabić i nie zabił.

--
    Misterni
  • double-facepalm 10.05.19, 22:40
    U mnie przynosili niewybuchy z 2 ww.
  • zielonaherbata72 10.05.19, 22:56
    Ale to nie będzie kara zabojske że skutkiem śmiertelnym z art 158.3 nów 158 jest niebezpiecznym narzedniu(nożu) i on się łączy już z 156. Choć dla mnie to zabójstwo bo zamiar ewentualny tutaj jest.
  • claudel6 10.05.19, 23:29
    Ty się z choinki urwałaś. w tym wieku chłopcy mają potrzebę imponować rówieśnikom, a nóż jest tylko gadżetem. nie musiało być tutaj żadnego morderczego planu i najprawdopodobniej nie było, wszystko odbyło się pod wpływem emocji.
  • ninanos 10.05.19, 23:37
    Tak, bo to codziennie nastolatki dźgają się w szkołach nożami. Piszesz tak jakby to była norma, a nie tragiczny wyjątek.
  • zielonaherbata72 11.05.19, 00:46
    I co z tego że nastolatkowie. Nóż e szkole jest zakazany i jeśli ktoś zaczyna go używać i nawet jeśli nie chce zabić to jest zamiar ewentualny bo skutkiem może być zabójstwo a on się na to godzi.
  • lauren6 11.05.19, 11:50
    > nawet jeśli nie chce zabić to jest zamiar ewentualny bo skutkiem może być zabójstwo a on się na to godzi.

Zabójstwo z zamiarem ewentualnym masz np. (przypadek z tego roku) gdy dwóch kolegów zostawia pijanego kumpla na mrozie i ten umiera z powodu wychłodzenia organizmu.

Jeśli ktoś przychodzi do szkoły z nożem służącym do zabijania to jest to zaplanowane działanie.
  • miss_fahrenheit 11.05.19, 12:50
    lauren6 napisała:

> Jeśli ktoś przychodzi do szkoły z nożem służącym do zabijania to jest to zaplan
    > owane działanie.

lauren6 napisała:

> Jeśli ktoś przychodzi do szkoły z nożem służącym do zabijania to jest to zaplanowane działanie.

Zaplanowane działanie jest wtedy, kiedy przychodzi z tym nożem, żeby zabić. To, że nóż może do czegoś służyć nie oznacza, że do tego zostanie użyty. Pięści odpowiednio użyte też mogą służyć do zabijania, a nikt nikogo nie oskarży o zaplanowanie zabójstwa tylko na podstawie obserwacji, że oskarżony posiada ręce.
  • rosapulchra-0 11.05.19, 13:24
    Nie tłumacz. Nie ma sensu. Ona już tam była, widziała wszystko. Mało tego - ona wie, co sobie myślał właściciel noża i jakie miał zamiary. Przecież jasno o tym pisze uncertain

--
    A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90
  • sofia_87 11.05.19, 14:24
    Taaak, bo nóż myśliwski można przyniesc do szkoły w różnych zamiarach, np.aby obrać jabłko czy pomidorka ze skórki.
    Rosa, wygoogluj może jak wygląda taki noz...
  • lauren6 11.05.19, 11:39
    > nie musiało być tutaj żadnego morderczego planu i najprawdopodobniej nie było,

Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie było? Bandyta planuje odzyskać dług i w tym celu bierze ze sobą nóż myśliwski, który jak najbardziej służy do mordowania (zwierząt). Wg ciebie pewnie chciał tym nożem dłubać sobie w zębach, ale durna ofiara sama się na ten nóż pchała. I tak 6 razy.

Zapewne należysz do tych osób, które uważają, że pada deszcz gdy ktoś pluje im centralnie w twarz.
  • ichi51e 11.05.19, 12:39
    Porcja dopalacza od 5 do 30 zeta. Zeby dostac kredyt na 1500zeta to raczej tym trzeba handlowac...

--
  • unaragazza.bionda 10.05.19, 19:53
    W prawie polskim nie rozróżnia się morderstwa i zabójstwa. Jest jedno przestępstwo - zabójstwo (art. 148 - kto zabija...).
  • misterni 10.05.19, 22:29
    Ale się je stopniuje. Nie sądzę, żeby to zdarzenie było zakwalifikowane jako zabójstwo pierwszego stopnia.

--
    Misterni
  • zielonaherbata72 10.05.19, 22:49
    U nas nie ma przestępstwa 1 stopnia tylko jest tryb podstawowy, kwalifikowany i uprzywilejowanyc i myślę że to może być tryp podstawowy czyli 148. 1 albo może to być pobicie( bójka jest przy 3 osobach) z niebezpiecznym przedmiotem, czyli 159polaczone z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu że skutkiem śmiertelnym czyli 156.3. Choć dla mnie bardziej jest to zabójstwo, bo jest to przestępstwo umyślne i zamiar ewentualny tu był.
  • zielonaherbata72 10.05.19, 22:52
    *miało być ze pobicie to są przynajmniej 3 osoby, więc może to być bójka z ciężkim uszczerbkiem dla zdrowia że skutkiem śmiertelnym.
  • ichi51e 10.05.19, 15:22
    Z art wynika ze 15 latki pobily sie o pieniadze. Czyli albo wymuszenie albo ktos pozyczyl i nie oddal. zycia oczywiscie szkoda

--
  • ichi51e 10.05.19, 15:22
    Albo jeszcze handel narkotykami w sumie...

--
  • alicia033 10.05.19, 15:41
    a może jeszcze stręczycielstwo i prostytucja?
    Pomyśl, ichi, pomyśl!, zanim następnym razem zechcesz się podzielić na forum wybrykami swojego mózgu NIE MAJĄC JAKIEJKOLWIEK WIEDZY o sprawie. A szczególnie gdy dotyczy to tak tragicznego przypadkusad.
  • profes79 10.05.19, 15:42
    Jakoś dyskusja pt. to wina likwidacji gimnazjów oraz morderca do gazu toczy się tu bez przeszkód i żaden brak faktów jej nie przeszkadza...

--
  • ichi51e 10.05.19, 15:54
    Oraz dziecko pewnie nieneurotypowe powinno byc w szkoel specjalnej...

--
  • double-facepalm 10.05.19, 15:58
    Ty byłaś w specjalnej?
  • ichi51e 10.05.19, 16:58
    Nie ale moje dziecko bylo

--
  • double-facepalm 10.05.19, 18:42
    W przedszkolu, pogadamy gdy skończy kilkanaście lat.
  • alicia033 10.05.19, 18:06
    profes79 napisał:

> Jakoś dyskusja pt. to wina likwidacji gimnazjów oraz morderca do gazu toczy się
    > tu bez przeszkód i żaden brak faktów jej nie przeszkadza...

i to jakoś "usprawiedliwia" elubracje umysłowe ichi?

• ichi51e 11.05.19, 10:06
    Elubracje?

--
  • okruszek_a 10.05.19, 15:29
    Luz jak o pieniądze, wszak to zupełnie normalne że w szkołach dzieciaki dźgają się nożem.
  • ichi51e 10.05.19, 15:56
    Raczej chodzilo mi o “nic o sprawie nie wiemy moglo byc roznie” a akurat nikt wyzej nie wspomjnal ze dzieciaki bily sie o kase tylko bylo o tym ze jeden drugiego zadzgal bo agresywny

--
  • malia 10.05.19, 17:01
    A to jak zadźgał z powodu pieniędzy , to nie jest agresywny?
  • livia.kalina 10.05.19, 17:14
    Ja nie wiem jak było ale mogło być zupełnie inaczej jiż sobie wyobrażamy. Np - ofiara mogła od dawna zastraszać i wymuszać piniądze, doprowadzając sprawcę do takiego stanu, że w rozpaczy, dla obrony zabrał z domu nóż. Albo nóż w oģóle mógł należeć do ofiary, która za jego pomocą wymuszał pieniądze. W szarpaninie sprwca mógł ten nóż wyrwać w obronie własnej. Powtarzam- nie wiem jak było ale scenariusze, które przedstawiłam, są przecież realne. Dlatego może powstrzymajmy się z jednoznacznymi ocenami i żądaniami śmierci dla sprawcy. Niech to będzie uczciwie zbadane i osądzone. Bez nacisków politycznych, bo te kończą się jak przypadkiem T.Komendy.

--
    super_hetero_dyna:
  • saskia44 10.05.19, 17:41
    okruszek_a napisała:

> Luz jak o pieniądze, wszak to zupełnie normalne że w szkołach dzieciaki dźgają
    > się nożem.

A ktos twierdzi ze to normalne. To moglo zdarzyc sie wszedzie nie tylko w szkole i gdziekolwiek by sie zdarzylo to nadal nie jest ok. Nie zmienia to jednak faktu ze takie rzeczy sie zdarzaja.
  • woman_in_love 10.05.19, 15:35
    tak to jest gdy przeprowadza się "reformy" bez składu i ładu.
  • 45rtg 10.05.19, 15:39
    woman_in_love napisała:

> tak to jest gdy przeprowadza się "reformy" bez składu i ładu.

A co to miało wspólnego z reformą? Tylko daruj sobie od razu filozofowanie, że jakby poszedł do gimnazjum to by zadźgał kogo innego i ten zadźgany dzisiaj ciągle by żył.
  • woman_in_love 10.05.19, 16:01
    Jak to co? "Reforma" i grzebanie Naczelnika psychopaty przy szkole, spowodowały frustrację nie tylko u nauczycieli ale i uczniów.
  • double-facepalm 10.05.19, 18:44
    Chyba tego typu "wyczyny" musiałyby mieć charakter równie powszechny jak strajk n-li. Nie mają.
  • tryggia 10.05.19, 19:27
    Odlot level Master.

--
    Hope
  • double-facepalm 10.05.19, 19:35
    "Woman" niestety w kazdy wątek wsadzi politycznawe podteksty. Brakuje tutaj jeszcze elki, tiszantula, taniejrady i paru innych polittrolli (tym razem dla przeciwwagi)
  • tryggia 10.05.19, 20:20
    Koszmar. To nowa wersja żałosnego człowieka, ktoremu wszystko kojarzy się z seksem. Obsesja, obsesja, obsesja..

--
    Hope
  • woman_in_love 10.05.19, 21:50
    Ja tylko parodiuję pis trolli, wszędzie wsadzających wstawki o wiadomo kim.
    Ale fakt faktem, za poprzedniej władzy, nożowników i mordowania się czy to na ulicach czy w szkołach nie było. A przy najmniej nie w takiej skali.
  • double-facepalm 10.05.19, 21:55
    To może wybieraj inne wątki do parodiowania uncertain
  • woman_in_love 10.05.19, 21:59
    Cóż, fakty są jakie są. "Reforma" miała poprawić "tragiczne" szkolnictwo.

Zamiast tego PiS rozwalił co się dało, i dzięki temu patologii w szkołach jeszcze więcej. Ergo: wina PiS i Kaczyńskiego.
  • woman_in_love 10.05.19, 22:05
    nigdy tak źle jak teraz nie było jeszcze w Polsce. Morderstwa przy pomocy noża to się zrobił jakiś standard obecnie. Zmiany zaszły za czasów PiS i dzięki mowie nienawiści głoszonej przez PiS. Ludzie stracili hamulce. Do tego doprowadziliście. I będzie tylko gorzej i gorzej.
  • rosapulchra-0 10.05.19, 22:08
    Mowę nienawiści to przede wszystkim ty stosujesz. Szczuj, szczuj dalej. Idzie ci to koncertowo.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • 123zielona123 10.05.19, 15:36
    Jeśli poszło o pieniadze, to możliwe, że tytuł (nie żyje dziecko) jest nieadekwatny. Moze to porachunki młodocianych dilerów?
    Mogło być inaczej np wymuszał na innych haracz?
  • okruszek_a 10.05.19, 15:40
    tak, winna ofiara, bo mu 6 razu upadła na nóż.
  • arwena_11 10.05.19, 15:48
    W sumie ofiara mogła być wcześniej agresorem. Tego nie wiemy. Ale nie da się też wykluczyć. Może walka o wpływy?
  • ichi51e 10.05.19, 15:56
    Otoz to. Nic nie wiemy i nic sie nie dowiemy

--
  • makinetka82 10.05.19, 16:06
    Wy się wszystkie puknijcie w te wasze puste łby. Nie wiecie, ale juz szczekacie, kim to ofiara mogła być albo kim nie być. Zginęło dziecko, czy nawet tego nie jesteście w stanie uszanować?

--
    Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wk...ć to już żaden problem big_grin
  • saskia44 10.05.19, 16:38
    15-latek to nie dorosly ale tez nie dziecko. Dwoje nastolatkow ktorym blizej do doroslosci niz dziecinstwa, posprzeczali sie I jeden zrobil cos czego nie powinien. Tak bywa. Szczegoly nie sa dostepne, a pewnie i nie do konca znane policji bo wiadomo ze sprawa musi byc zbadana. Oczywiscie ze nie ma usprawiedliwienia dla sprawcy ale nalezy tez liczyc sie z tym ze ofiara nie musiala byc niewinna I czysta jak lza.
  • ninanos 10.05.19, 16:45
    tak, tak spódniczka była za krótka to zasłużyła na gwałt, czyli jak każdą zbrodnie można zracjonalizować i udać, że mnie i moje dziecko to nie dotyczy, bo nasze takie kochane i idealne.
  • saskia44 10.05.19, 16:48
    Calm down. Nie porownuj gwaltu do tego co sie stalo bo dwie rozne rzeczy. I tak, moze sprobuj podejsc do tego racjinalnie a nie emocjonalnie wyobrazajac sobie jak to niewinne dziecko zostalo zabite przez okropnego zbira.
  • ninanos 10.05.19, 16:55
    Dlaczego dwie rożne rzeczy, schemat usprawiedliwiania identyczny. Twoje podejście nie jest racjonalne tylko zwyczajnie głupie i okrutne dla rodziny ofiary, nie ma żadnych informacji, że zabity chłopak był problematyczny.
  • ichi51e 10.05.19, 17:00
    Tak bo o sprawie tyle wiadomo... 🙄🙄🙄

--
  • saskia44 10.05.19, 17:00
    ninanos napisała:

> Dlaczego dwie rożne rzeczy, schemat usprawiedliwiania identyczny.

Wiem ze to praktycznie niemozliwe ale moze jednak przeczytaj co napisalam , otoz dla tego nie ma usprawiedliwienia. Jednak nalezy brac pod uwage ze to moze sie uwazac ze nie jest to czarno biale.

Twoje podejśc ie nie jest racjonalne tylko zwyczajnie głupie i okrutne dla rodziny ofiary,

Nie, to ty podchodzisz emocjonalnie. Ja nie twierdze ze ofiara byla problemaryczna, napisalam ze nalezy brac pod uwage rozne scenriusze.
  • ninanos 10.05.19, 17:08
    Czyli jak Ci kiedyś zadźgają dziecko to weźmiesz pod uwagę, że to w sumie może to mały zbir był i sobie trochę zasłużył? albo zgwałcą córkę to weźmiesz pod uwagę, że może faktycznie prowokowała, więc sobie trochę zasłużyła???? w myśl zasady, ze należy brać różne scenariusze
  • saskia44 10.05.19, 17:32
    ninanos napisała:

> Czyli jak Ci kiedyś zadźgają dziecko to weźmiesz pod uwagę, że to w sumie może
    > to mały zbir był i sobie trochę zasłużył?

Jakos bylam pewna ze nie zrozumialas. Ja znam swoje dzieci natomiast ty nie znasz tamtych, nie znasz szczgolow, no chyba ze pracujesz nad ta sprawa jako dyrektor szkoly, policjantka albo inna osoba profesjonalnie z ta sprawa zwiazana.
    Porownania do gwaltu nawet nie skomentuje.
  • ninanos 10.05.19, 17:59
    Tobie się tylko wydaje, że znasz swoje dzieci i racjonalizujesz sobie, że taka zbrodnia ich nie dotyczy, to zwykłe wyparcie, bo moim aniołkom przecież nic nie grozi. I masz rację, nie ma co porównywać gwałtu do morderstwa, bo zgwałcona w dalszym ciągu żyje i po przepracowaniu traumy może wieść względnie szcześliwe życie, ofiara morderstwa nigdy tej szansy już mieć nie będzie.
  • saskia44 10.05.19, 18:06
    ninanos napisała:

> Tobie się tylko wydaje, że znasz swoje dzieci i racjonalizujesz sobie, że taka
    > zbrodnia ich nie dotyczy, to zwykłe wyparcie, bo moim aniołkom przecież nic nie
    > grozi.

Ja widze ze ty wiesz wszystko, nie dosc ze znasz dokaldnie szczegoly tego wydarzenia to jeszcze wiesz ze ja nie znam swoich dzieci.
  • ninanos 10.05.19, 18:11
    Naprawdę? a mi się zdaje, że ty wiesz wszystko i znasz każdy szczegół tej zbrodni.
    I tak może Ci się tylko wydawać, że znasz swoje dzieci i to jakby się zachowali w skrajnych sytuacjach, ale to jest tylko twoje pobożne życzenie.
  • wenecja8 10.05.19, 18:31
    saskia44 napisał(a):

> ninanos napisała:
    >
    > > Czyli jak Ci kiedyś zadźgają dziecko to weźmiesz pod uwagę, że to w sumie
    > może
    > > to mały zbir był i sobie trochę zasłużył?
    >
    >
    > Jakos bylam pewna ze nie zrozumialas. Ja znam swoje dzieci natomiast ty nie zna
    > sz tamtych, nie znasz szczgolow, no chyba ze pracujesz nad ta sprawa jako dyrek
    > tor szkoly, policjantka albo inna osoba profesjonalnie z ta sprawa zwiazana.
    > Porownania do gwaltu nawet nie skomentuje.

Możesz się pocieszać, że takie rzeczy spotykają tylko zbirów i podejrzanego towarzystwa, a ty swoje dzieci znasz, ale wiedz że się oszukujesz.
  • saskia44 10.05.19, 18:35
    wenecja8 napisała:

> Możesz się pocieszać, że takie rzeczy spotykają tylko zbirów i podejrzanego tow
    > arzystwa, a ty swoje dzieci znasz, ale wiedz że się oszukujesz.

Tiaaa, nastepna z powaznymi trudnosciami w rozumieniu podstawowych spraw.
  • sofia_87 10.05.19, 16:46
    >>Dwoje nastolatkow ktorym blizej do doroslosci niz dziecinstwa, posprzeczali sie I jeden zrobil cos czego nie powinien. >>Tak bywa.

Piszesz o tym jakby chodzilo o chlopakow, którzy się pobili, ewentualnie jeden drugiego zamknal w szafce, czy zrobil cos w tym stylu.
    Ale tu chodzi o MORDERSTWO poprzez zadanie ofierze kilku ciosow nozem, na przerwie, na oczach dzieci. A Ty piszesz, ze tak bywa??? Gdzie Ty się wychowywalas, ze sadziesz, ze "tak bywa"????
  • double-facepalm 10.05.19, 18:48
    sofia_87 napisał(a):

> >>Dwoje nastolatkow ktorym blizej do doroslosci niz dziecinstwa, posprz
    > eczali sie I jeden zrobil cos czego nie powinien. >>Tak bywa.
    >
    > Piszesz o tym jakby chodzilo o chlopakow, którzy się pobili, ewentualnie jeden
    > drugiego zamknal w szafce, czy zrobil cos w tym stylu.
    > Ale tu chodzi o MORDERSTWO poprzez zadanie ofierze kilku ciosow nozem, na przer
    > wie, na oczach dzieci. A Ty piszesz, ze tak bywa??? Gdzie Ty się wychowywalas,
    > ze sadziesz, ze "tak bywa"????
    Zabójstwo nie morderstwo,podobno jesteś po aplikacji.
  • sofia_87 10.05.19, 19:51
    Ja jestem po aplikacji? Pierwsze słyszę, to zresztą byłoby dziwne bo nawet prawa nie kończyłam smile
    A to jak zostanie zakwalifikowany czyn jeszcze nie wiemy
  • makinetka82 10.05.19, 16:46
    Ale tego nie wiesz, tak ? No oświeć mnie, czy masz jakąkolwiek informację na temat tego, że ofiara była a)dilerem b)bandytą c)agresorem ? Bo jeśli nie, to takie dywagacje są co najmniej nie na miejscu. To jakbyście się publicznie zastanawiały, czy ofiara gwałtu nie miała czasem za krótkiej spódniczki. Bo przecież mogła, skoro gwałciciel się skusił, prawda? Obrzydliwe.

--
    Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wk...ć to już żaden problem big_grin
  • ichi51e 10.05.19, 17:01
    Jest w tekscie informacja „chlopcy pobili sie o pieniadze” chyba logiczne ze nie dzzgasz kogos nozem 5 razy za 5 zeta?

--
  • ichi51e 10.05.19, 17:03
    „Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wstrząsające sceny rozegrały się na korytarzu podstawówki przy ulicy Króla Maciusia. Jeden z nastolatków - 15-letni Emil miał aż kilka razy dźgnąć nożem innego - 16-letniego ucznia. Nie jest jasne dlaczego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodziło o rozliczenia finansowe za dopalacze lub narkotyki. Jeden z chłopców miał u drugiego dług. Był mu winien 1,5 tys. zł.”

--
  • sofia_87 10.05.19, 17:15
    No tak, czyli za 1,5 tys to już można zabic? No tak, to logiczne...
  • saskia44 10.05.19, 17:34
    sofia_87 napisał(a):

> No tak, czyli za 1,5 tys to już można zabic? No tak, to logiczne...

A ktos twierdzi ze mozna? Mniej emocji.
  • makinetka82 10.05.19, 17:08
    ichi51e napisała:

> Jest w tekscie informacja „chlopcy pobili sie o pieniadze” chyba logiczne ze ni
    > e dzzgasz kogos nozem 5 razy za 5 zeta?
    >

Nie, dla mnie nie jest logiczne dźganie kogoś nożem za żadną kwotę, tak się składa.

--
  • ichi51e 10.05.19, 17:14
    Tiaaa - a jak nie zaplacisz za narkotyki to handlarz pokiwa glowa i wiecej ci po prostu nie sprzeda...

--
  • makinetka82 10.05.19, 17:33
    ichi51e napisała:

> Tiaaa - a jak nie zaplacisz za narkotyki to handlarz pokiwa glowa i wiecej ci p
    > o prostu nie sprzeda...
    >

No tak się składa, że w życiu nie kupowałam narkotyków i akurat nie planuję.

--
  • double-facepalm 10.05.19, 18:55
    ichi51e napisała:

> Tiaaa - a jak nie zaplacisz za narkotyki to handlarz pokiwa glowa i wiecej ci p
    > o prostu nie sprzeda...
    >
    Scenariusz z narkotykami wymyśliły tabloidy typu fakt/se. Jak uważasz te media za źródła prawd objawionych, to serdecznie Ci gratuluję, idź trzymać kredens w nocy i uważaj na zepsute jajka, bo na Ciebie czyhają (poziom newsów z ww zrodel)
  • ponis1990 10.05.19, 22:21
    Kiełbasa też już chciała kogoś tam zabić smile

--
    Lubię placki
  • double-facepalm 10.05.19, 18:50
    ichi51e napisała:

> Jest w tekscie informacja „chlopcy pobili sie o pieniadze” chyba logiczne ze ni
    > e dzzgasz kogos nozem 5 razy za 5 zeta?
    >
    Wiesz przecież scenariusz może być różny. Dzgac może i wymuszający, i podmiot wymuszania. Wiec może przyjmij laskawie do wiadomości ze Twoja wersja spekulacji nie jest jedyną najsluszniejszą
  • la_mujer75 10.05.19, 15:48
    To się stało w szkole rejonowej moich synów.
    Myśmy tam nie posłali swoich dzieciaków, bo już w latach 80' ta szkoła miała fatalną opinię. Mąż tam chodził i już wtedy była niezła patologia.
    Ta szkoła to wielki moloch, była zespołem- czyli podstawówka i gimnazjum (gimnazjum miało zawsze fatalne wyniki we wszelkich rankingach).
    Ten, co zaatakował był uczniem ósmej klasy.
    Na przerwie, na oczach innych dzieci, mnóstwo krwi, dzieciaki w ciężkim szoku.
  • azja001 10.05.19, 16:02
    To niestety tylko dowód na to że molochowate szkoły to jedno wielkie pole minowe. Nigdy nie wiadomo kiedy dojdzie do tragedii. 8 klasowe podstawówki to niestety pomyłka, to gromadzenie bardzo dużej ilości problemów, frustracji i konfliktów w jednym budynku. Brak wsparcia systemowego w przypadku niedostosowanych uczniów, a może ich być coraz więcej... Straszna tragedia dla rodzin tych dzieci
  • mamolka1 10.05.19, 16:11
    Może nie przesadzajmy z tym molochem - tam jest na całą szkołę, łącznie z dwoma Gim 25 klas.
    Tragedia, która mogła się zdarzyć wszędzie. Nawet w najbardziej elitarnej szkole.

--
    www.siepomaga.pl/serce-julka/
  • azja001 10.05.19, 16:16
    Czyli co najmniej 500 uczniów, pewnie nieco więcej. Przy współczesnych problemach cywilizacyjnych, niewydolności rodziców, nie dofinansowaniu oświaty wystarczy aby doszło do tragedii
  • la_mujer75 10.05.19, 16:32
    U nas w szkole 23 klasy, łącznie z gimnazjum , kompleks budynków - dwa razy mniejszy...
    Widocznie, ci którzy mogli, zapisywali dzieciaki do innych szkół.
  • arwena_11 10.05.19, 16:18
    A jakie znaczenie ma to czy to 8 letnia podstawówka czy 6 latka i gimnazjum? To ten sam budynek. Te same dzieciaki by tam chodziły - bo to nie był kwiat młodzieży.
  • kyrelime 10.05.19, 16:40
    No właśnie, żadna to różnica jak sie szkoła nazywa. Czy reforma była więc potrzebna?
  • la_mujer75 10.05.19, 16:46
    Bo to właśnie była deforma, a nie reforma. Niczego na lepsze nie zmieniła, tylko na gorsze.
  • betty_bum 10.05.19, 16:42
    Więc po co była deforma?
  • arwena_11 10.05.19, 16:57
    A ty rozumiesz co czytasz? W tej konkretnej szkole to nie miało znaczenia. Bo ci uczniowie i tak by tam byli i tak.
  • ola_fatyga 10.05.19, 17:24
    >W tej konkretnej szkole to nie miało znaczenia. Bo ci uczniowie i tak by tam byli i tak.

ale ma znaczenie w innych szkołach, które nie były zespołami szkół. Tylko czekać, jak taki 15latek wystawi takiego 7latka do góry nogami przez okno.
  • arwena_11 10.05.19, 17:31
    I zrobi to na oczach baaardzo zapracowanych dyżurujących nauczycielibig_grin, big_grin, big_grin.

Pomijam już to, że przeszłam przez kilka szkół i w żadnej klasy 1-3 nie miały kontaktu z klasami 4-8. Zawsze to były osobne piętra, gdzie starsi nie mieli wstępu a maluchom nie wolno było wchodzić wyżej.
    I tak było w szkole wybudowanej w latach 60 jak i w latach 80 ( gdzie chodziło ok 1600 uczniów )
  • ola_fatyga 10.05.19, 17:49
    To się wydarzyło w toalecie w latach 90tych.
  • heca7 10.05.19, 17:51
    W trzech szkołach podstawowych u mnie klasy 1-8 mieszały się na przerwie. Dopiero parę lat temu u nas zaczęli trochę pilnować. Ale jak pierwszak chciał coś kupić z automatu lub iść do biblioteki to pytał wychowawcy i zasuwał na piętro do starszych dzieci. Starsze żeby zejść do stołówki, szatni, na wybieg, do sekretariatu muszą zbiec przez parter maluchów.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • makinetka82 10.05.19, 19:45
    arwena_11 napisała:

> I zrobi to na oczach baaardzo zapracowanych dyżurujących nauczycielibig_grin, big_grin, big_grin.
    No, tylko czekałam aż arwenia wyskoczy z tematem nauczycieli : D

--
  • double-facepalm 10.05.19, 19:47
    Chyba trzeba byłoby tymi n-lami (przeważnie kobiety) chlopiece wychodki obstawić. Mnóstwo przemocy ma miejsce jednak poza korytarzem.
  • woman_in_love 10.05.19, 23:40
    nie sądzisz chyba, że po zniszczeniu przez was nauczycieli, będą się teraz oni jakoś specjalnie starać? Zaskakująca zbieżność, że nożownik zaatakował tuż po strajku. Najwyraźniej doprowadziłaś z sobie podobnymi do tego, że nauczyciele nie są już baaaardzo zapracowani i sobie odpuścili: i są już pierwsze efekty oszołomstwa twojego i twojego rządu. Będzie już tylko goooorzej.
  • arwena_11 11.05.19, 10:14
    A kiedyś się starali? Nauczyciele sami zadbali o to, aby zdanie o nich było takie jakie obecnie jest.
  • woman_in_love 11.05.19, 10:52
    Najwyraźniej się starali, skoro wcześniej nie zaatakował mimo że taka trudna szkoła i uczniowie. A teraz nagle tuż po strajku, gdzie nauczyciele przestali się starać, to mamy małego nożownika. Czyja wina? Twoja i twojego rządu.
  • memphis90 10.05.19, 17:10
    No to w tym wypadku lepsza 8 klasowa podstawówka, niż roczników (6 klas plus gimnazjum). "Moloch" mniejszy o 1 rocznik... 500 uczniów to nie jest żadna duża szkoła, nasza wiejska z 2-4 oddziałami na rocznik ma więcej. Moloch to ma 1500 uczniów.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • ola_fatyga 10.05.19, 16:45
    Witamy patologię w szkołach podstawowych. Wiwat deforma!
  • memphis90 10.05.19, 17:14
    No rzeczywiście, bo gdyby tych samych dwóch uczniów chodziło do tej samej szkoły, mieszczącej się w tym samym budynku, ale z zeszłorocznym napisem "gimnazjum"- to bandzior nosiłby kroliczą łapkę i handlowal gumisiami.

--
  • ola_fatyga 10.05.19, 17:21
    >No rzeczywiście, bo gdyby tych samych dwóch uczniów chodziło do tej samej szkoły, mieszczącej się w tym samym budynku, ale z zeszłorocznym napisem "gimnazjum"- to bandzior nosiłby kroliczą łapkę i handlowal gumisiami.

Oh, a miało być tak pięknie. Gimnazja jako siedlisko patologii zostały zamknięte. I patola jest teraz w podstawówkach. Dobra zmiana.
  • ponis1990 10.05.19, 22:31
    Wszystko jedno, patola zawsze jakaś była w tym wieku, dajcie spokój, a nie że deforma.

--
    Lubię placki
  • ola_fatyga 10.05.19, 16:56
    Teraz u PISów burza mózgów, jak tu winą obarczyć nauczycieli i ich strajk....Co tam znowu bacha z brochą walną?
  • rosapulchra-0 10.05.19, 18:09
    OJP. Stała się tragedia, a ta szuka politycznej sensacji sciana

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • misterni 10.05.19, 18:41
    rosapulchra-0 napisała:

"OJP. Stała się tragedia, a ta szuka politycznej sensacji sciana"

Ola oczywiście przejaskrawia, ale tylko troszkę, bo dla obecnego rządu nie ma rzeczy niemożliwych.
    A już się zupełnie nie zdziwię, gdy podobne stwiwrdzenis padną w pro pisowskich mediach.

--
    Misterni
  • kropka_kom 10.05.19, 22:37
    bo to troll
  • wenecja8 10.05.19, 18:40
    ola_fatyga napisała:

> Teraz u PISów burza mózgów, jak tu winą obarczyć nauczycieli i ich strajk....Co
    > tam znowu bacha z brochą walną?

Tutaj jak widać już po burzy mózgów i udało się obarczyć winą deformę i pis. Widać tragedia się komuś przyda, nie ma tego złego, nie?
  • ola_fatyga 10.05.19, 19:46
    Uczymy sie od najlepszych - czyli pisowskich polityków.
  • wenecja8 10.05.19, 20:03
    W tym wypadku uczeń przerósł mistrza, gratuluję!
  • ola_fatyga 10.05.19, 20:07
    Lol ty chyba nie wiesz co piszesz, bo tvpis z pewnoscia ogladasz. big_grin i masz skleroze.
  • kropka_kom 10.05.19, 22:37
    idź stąd trollu
  • araceli 10.05.19, 21:21
    wenecja8 napisała:
    > Tutaj jak widać już po burzy mózgów i udało się obarczyć winą deformę i pis. Wi
    > dać tragedia się komuś przyda, nie ma tego złego, nie?

Pacz pani... co się działo za Peło było winą Peło (nawet kryzys światowy). A co się dzieje za Pissss.... pssss....

Tak PiS zamiast zabrać się za problemy szkoły zrobił rozpier..el jeszcze większy a kasę wydal na zamianę pieczątek. Od 4 lat rządzą - czas wziąć odpowiedzialność.

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • woman_in_love 10.05.19, 23:06
    "winą deformę i pis."

A czyja wina jak nie pis i deformy? Kto niby rządzi i reformuje? Marsjanie? Obiecaliście że będzie lepiej. A jak jest? Nigdy w Polsce nie było tylu frustratów i nożowników jak za PiS.
  • jan.nowak.7 10.05.19, 19:26
    Prócz strasznego dramatu w SP 195 mamy dziś jeszcze jedno wydarzenie - plenarne obrady "okrągłego stołu" Mateusza Morawieckiego. A co robi dziś minister Anna Zalewska? Ano świętuje "Dzień Koksownika" w Wałbrzychu, w pięknie udrapowanej sali. I dzieli się zdjęciami z tej miłej imprezy na swoim profilu na fb.
  • double-facepalm 10.05.19, 19:36
    Insynuujesz ze zbrodnia była planowana na dziś jako "zasłona dymna"?
  • woman_in_love 10.05.19, 21:56
    Nie, "insynuuje", że ta Zalewska powinna przestać żreć i bawić się na koszt podatnika gdy giną dzieci i powinna zamiast tego pojechać do tamtej szkoły.
  • double-facepalm 10.05.19, 22:04
    Ryzykowalaby kolejne kraksy i wyroki na boruduchawinnych uzytkownikach ruchu drogowego.
  • woman_in_love 10.05.19, 22:13
    To przepraszam, faktycznie masz z tym rację z tymi kraksami.
    Ale przynajmniej należało przestać żreć i bawić się na koszt podatnika.
  • kropka_kom 10.05.19, 22:36
    o a o Cimoszewiczu cichutko...cichutko
  • woman_in_love 10.05.19, 22:41
    Cimoszewicz był jeden. A wypadki kolumn rządowych idą w dziesiątki.
  • livia.kalina 10.05.19, 22:44
    Dzisiaj był w Faktach po faktach ( jak widać warto oglądać coś poza tvpis) i opowiadał,, jaką bzdurą były doniesienia o jego rzekomej ucieczce z miejsca wypadku. Panią rowerzystkę, którą potrącił, podwiózł swoim samochodem do domu ( to chyba razem uciekali?). Przekonywał ją do tego bo ona chiała sama na rowerze do siebiie wrócić. Poprosiił swoich zanjomych, żeby przetransporrowali jej rower, bo nie ma sprzętu do jego przewożenia. W domu ofiary wypadku, przyjaciółka Cimoszewicza, która dostarczyła rower, przekonała rowerzystę, żeby jednak pojechać do szpitala, mimo tego, że ta nie chciała.

--
    super_hetero_dyna:
  • sofia_87 10.05.19, 23:15
    Też to widziałam. Po wyjściu pani że szpitala Pan Cimoszewicz pojechał do niej do domu aby zapytać o samopoczucie.
  • kornelia_sowa 10.05.19, 20:40
    Straszna tragedia.
    Dla zabitego, rodziny , no i dyżurującego na korytarzu nauczyciela. Pewnie więzienie go czeka.
    Chlopak zdażyl dzgnac 6 razy, poszkodowany jeszcze zdolal wejsc do klasy, zabojca za nim i tam dokonczyl a nikt dorosly nie zdązyl zareagowac
  • betty_bum 10.05.19, 20:44
    Dyżurujący nauczyciel to nie komandos, nie sądzę, żeby był szkolony do wyrywania noży.
  • double-facepalm 10.05.19, 20:52
    Dosyć ciekawy argument w kontekscie dalszego skutecznego dokrecania śrubki tej grupie zawodowej. Pisałam już to kiedys o pisowskiej propozycji zwiększenia pensum i zamrozeniu pensji na 4 najblizsze lata. Co dalej?
  • saskia44 10.05.19, 21:07
    Zaden inny nauczyciel by mu nie pomogl? Jak zachowuja sie nauczyciele i pracownicy szkol gdy uczniowie sie bija? Takie rzeczy sie zdarzaja przeciez.
  • ichi51e 10.05.19, 21:15
    Na pewno nie powinni sie dolaczac do bijatyki. Siatki tez nie rzucaja woda nie poleja... nie jest latwo cokolwiek zrobic w takiej sytuacji nikt przeciez nie szkoli ie jak rozbrajac nozownika i od nikogo nie mozna takich jmiejetnosci wymagac

--
  • saskia44 10.05.19, 21:30
    ichi51e napisała:

> Na pewno nie powinni sie dolaczac do bijatyki. Siatki tez nie rzucaja woda nie
    > poleja... nie jest latwo cokolwiek zrobic w takiej sytuacji nikt przeciez nie s
    > zkoli ie jak rozbrajac nozownika i od nikogo nie mozna takich jmiejetnosci wyma
    > gac
    >

Serio? Ja widzialam w szkole nie jedna bojke I zawsze bijacy byli szybko i skutecznie rozdzielani. Nauczyciele jak najbardziej maja taki obowiazek i to nie trudne. Przeciez nie moga patrzec I czekac az sie mocno poturbuja albo pozabijaja.
  • ichi51e 10.05.19, 21:39
    Takie z nozami?

--
  • ichi51e 10.05.19, 21:50
    Tu mozna zobaczyc o co chodzi w walce na noze (bardzo ciekawe btw np o uzyciu drugiej reki i o mozliwosciach obrony) generalnie - nie wiesz co cie trafilo www.urbanfitandfearless.com/2016/09/self-defence-against-knife-attacks.html?m=1

--
  • ichi51e 10.05.19, 21:59
    Jak komus sie nie chce czytac to z 5-7 ciosow to typowy atak nozem trwa okolo 30sekund

--
  • double-facepalm 10.05.19, 22:05
    Nie ucz najmy logicznego myślenia i zdrowego rozsadku bo to niewykonalne
  • kornelia_sowa 10.05.19, 23:07
    Nie, jak sa takie z nozami to powinni udawac ze nie widzą
  • double-facepalm 10.05.19, 23:10
    Poczytaj sobie o ataku nozownika w CH we Wrocławiu (sprawa sprzed ledwo 2 miesiecy). Jakoś nie personel fastfoodu go obezwladnial ani nawet nie oie "ochrona" obiektu, tylko policja.
  • sofia_87 10.05.19, 21:16
    Oczekujesz od nauczyciela albo nauczycielki umiejętności rozbrojenia ucznia z nożem mysliwskim?
    Pomijając nawet fakt, że za takie pieniądze nikt nie będzie narazal życia, to dyzurujaca nauczycielka mogła być o głowę niższa od 15 latka
  • double-facepalm 10.05.19, 21:16
    No w PL na przygotowaniu pedagogicznym nauczyciele nie są uczeni drużynowych sportow walki. Wyobraź sobie np niezbyt silna fizycznie piecdziesiecioletnia kobiete moja droga najmo (taką twarz ma polskie szkolnictwo).
    Ile takich pań potrzeba do obezwladnienia mlodego, nasterydowanego bysia (dodatkowo bedacego pod wpływem środków psychoaktywnych)?

Podobno bergamotka jest krolową podejścia "nie znam się to się wypowiem"ale juz przeszlas samą siebie.
  • kub-ma 11.05.19, 00:27
    Gdy uczniowie się biją nauczyciele reagują. Gdy uczeń ma nóż, nikt nie ma szans go obezwładnić.

--
    "Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę." Hugo Steinhaus
  • sofia_87 10.05.19, 20:50
    W Faktach mówili, że morderca był zawsze agresywny, miał być wyrzucony że szkoły, w zeszłym roku pobił dwóch innych uczniów....
  • triss_merigold6 10.05.19, 21:12
    Nikt by nie zdążył.
  • double-facepalm 10.05.19, 21:17
    To dlatego Kornelia szczuje na dyzurujacego nauczyciela 😉
  • kornelia_sowa 10.05.19, 23:18
    Nie, po prostu bawi mnie, ze nikt nie potrafi odpowiedziec na proste pytanie:
    Na czym polega odpowiedzualnosc nauczyciela za bezpieczenstwo uczniow?

Bo twierdza ze odpowiadają przeogromnie. Wręcz ich ta odpowiedzialnosc dusi.

Nie polega ona na probie interwencji w przypadku bójki więc na czym?
    Na pilnowaniu zeby sobie temperówką paluszka uczen nie skaleczył?
    Pytanie retoryczne. Podpowiem bo raczej nie załapiesz
  • double-facepalm 10.05.19, 23:20
    W takim razie dyrektorka szkoły powinna też ze wstydu się podać do dymisji, a n-li dyzurnych i przedmiotowca od otwartej sali trzeba jak najsurowiej ukarać.
  • ichi51e 10.05.19, 23:25
    Proste. Nauczyciel to nie strazak ani pracownik poczty zeby dzieci z pozaru wynosil albo wlasna piersia zaslanial. Decyduje tu zdrowy rozsadek - nauczyciel ma byc i widziec co sie dzieje wezwac policje

--
  • ninanos 10.05.19, 23:44
    Zgadzam się i dlatego jeśli dzieciak był agresywny nie powinien uczyć się w szkole masowej. Koniec i kropka. Zawiódł system, że młodego bandziora wcześniej od rówieśników nie odizolowano tylko pozwolono mu im terroryzować.
  • 35wcieniu 11.05.19, 10:11
    Ale Ty naprawdę nie widzisz różnicy między "bójką", a użyciem noża?
  • ichi51e 10.05.19, 21:22
    Byl kiedys takinprzypadek ze favet w netrze miedzy stacjami w tlumie zadzgal kilka najblizej stojacych osob. Ludzie dopiero na stacji uciekli

--
  • araceli 10.05.19, 21:17
    kornelia_sowa napisała:
    > no i dyżurującego na korytarzu nauczyciela. Pewnie więz
    > ienie go czeka.

Nienawiść do nauczycieli ci kompletnie padła na mózg?

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • kornelia_sowa 10.05.19, 23:14
    Nie, daje do zrozumienia jak bardzo klamia nauczyciele mowiac, ze ich praca to takze odpowiedzialnosc za bezpieczenstwo ucznia.
    Nie ma zadnej realnej odpowiedzialnosci za bezpieczenstwo uczniow.
    To fikcja.
    No bo co on może??????

Moze sobie gadac, ale nie rozdzieli, bo sie nie bedzie narazal.

Niech nie pomaga, nie rozdziela, ale tez nie klamie, ze odpowiada za bezpieczenstwo uczniow.

W JAKI SPOSOB? Na czym ta odpowiedzialnosc, ktora wycierają sobie non stop usta polega?

Nie lubie hipokryzji. To co innego niz nienawisc, ale tego nie zrozumiesz.

Odpowiedzialnosc to konsekwencje poniesione w przypadku gdy cos sie stanie.
    Nie ma o tym.mowy przeciez.
  • kub-ma 11.05.19, 00:11
    Na szkoleniu wyraźnie usłyszysz, że gdy uczeń ma nóż w ręce, nauczyciel nie ma szans. Nikt, nawet przeszkolony żołnierz nie rzuci się na napastnika uzbrojonego w nóż, bo najprawdopodobniej sam zginie. Nauczyciel w takiej sytuacji ma zapewnić bezpieczeństwo pozostałym uczniom.
    Polecam Ci takie szkolenie

--
    "Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno – piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby." Bertrand Russell
  • memphis90 11.05.19, 07:35
    Nie odpowiedziałaś na pytanie jak nauczyciel dba o bezpieczeństwo uczniów...

>Nikt, nawet przeszkolony żołnierz nie rzuci się na >napastnika uzbrojonego w nóż, bo >najprawdopodobniej sam zginie
    I to jest na tych szkoleniach? 🤣🤣🤣 I co robią służby, jak już dotrą do nastolatka z nożem - otaczają go kordonem i czekają, aż umrze ze starości...?

--
  • araceli 11.05.19, 07:55
    memphis90 napisała:
    > I co robią służby, jak już dotrą do nasto
    > latka z nożem - otaczają go kordonem i czekają, aż umrze ze starości...?

STRZELAJĄ. Puk, puk - włączamy myślenie!

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • 35wcieniu 11.05.19, 10:15
    Wyciąga broń i albo sam ten fakt robi na agresorze wrażenie, albo trzeba tej broni użyć.
    Oczywiście są ludzie szkoleni do obezwładniania nożowników samemu będąc nieuzbrojonymi, ale to są najlepsi z najlepszych, a tu mówimy o nauczycielu, który w ogóle nie jest szkolony do obezwładniania kogokolwiek, już nie mówiąc o sytuacji obezwładniania nożownika.
  • kornelia_sowa 11.05.19, 08:27
    Polecam ci myslenie.
    Nawet przeszkolone słuzby nie rzuca sie na napastnika z nozem.

Malo wiesz o przeszkolonych słuzbach.
  • morekac 11.05.19, 08:41
    Pewnie się rzucają, jak już muszą. Uzbrojeni, wyszkoleni i zakuci w kevlar. Niemniej policjancji kilka lat temu odstrzelili w jednym ze szpitali pacjenta, któremu chyba odbiło po narkozie. Użyli gazu, a potem wyciągnęli spluwy. I tak postąpiły przeszkolone służby. Nauczyciele nie są przeszkolonymi służbami, nie mają nawet gazu, nie będą się rzucali z gołymi rękami na uzbrojonych uczniów, bo ty uważasz, że powinni.

--
  • ichi51e 11.05.19, 09:44
    Ale po co rzucac sie na czlowieka z nozem? Przeciez to tylko mozna oberwac. Lepiej wlasnie otoczyc i czekac az sam sie podda - przeciez to nie wyscigi i nie ma premii za szybkie rozbrojenie. Jak nikogo nie atakuje to moga sobie czekac, jak atakuje to pewnie staraja sie odwrocic uwage zabrac rannego i potem czekaja

--
  • 35wcieniu 11.05.19, 10:16
    Często otaczasz człowieka z nożem?
  • woman_in_love 10.05.19, 23:10
    Wiezienie czeka na Zalewską. Ale Adrian ją zapewne ułaskawi.
  • kornelia_sowa 10.05.19, 23:21
    Mam ich oboje, nomen omen, w dudzie
  • kub-ma 11.05.19, 00:24
    kornelia_sowa napisała:

> Straszna tragedia.
    > Dla zabitego, rodziny , no i dyżurującego na korytarzu nauczyciela. Pewnie więz
    > ienie go czeka.
    > Chlopak zdażyl dzgnac 6 razy, poszkodowany jeszcze zdolal wejsc do klasy, zaboj
    > ca za nim i tam dokonczyl a nikt dorosly nie zdązyl zareagowac

Mam za sobą szkolenie dotyczące takich sytuacji. Gdy uczeń ma nóż, jako nauczyciel nie masz żadnych szans gdybyś próbowała odebrać nóż. Najprawdopodobniej zginiesz. Żaden dobrze przeszkolony antyterrorysta nie podejmie się tego, bo tętnice niestety mamy niemal na wierzchu.
    My dostaliśmy wyraźną informację, że walkę z nożownikiem podejmujemy wyłącznie wtedy, gdy walczymy o życie.
    A swoją drogą ilu nauczycieli jest po takim szkoleniu?

--
    "Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę." Hugo Steinhaus
  • 35wcieniu 11.05.19, 10:39
    To jest jedna z pierwszych rzeczy, której uczą na wszelkich kursach - nie obezwładnisz gołymi rękami człowieka z nożem.
    A PIERWSZĄ rzeczą jakiej uczą jest to żeby zadbać o własne bezpieczeństwo zanim zamierza się pomóc innemu. Rzucanie się z gołymi rękami na nożownika jest po prostu skrajną głupotą, wpisy o tym że "nauczyciel powinien" są wytworami ludzi, którzy nie mają pojęcia o czym mówią.
  • lauren6 11.05.19, 10:50
    W momencie gdy przyszły zabójca wszedł z nożem myśliwski do szkoły absolutnie nic już się nie dało zrobić. Nawet szkolna ochrona jest szkolona do ochrony mienia, a nie do rozbrajania nożowników.

Tragedii trzeba było zapobiec wcześniej. Chłopak był zdeprawowany, znany policji i nie powinien być uczniem tej szkoły. Już dawno powinien był trafić do placówki wychowawczej i uczyć się pod okiem specjalistów.

Winny jest ten (dyrekcja szkoły? Sąd?) przez kogo ten chłopak dalej się uczył w normalnej szkole. To powinno być przedmiotem śledztwa, bo ktoś ewidentnie nie dopełnił obowiązków.
  • nangaparbat3 10.05.19, 21:20
    Podobno poszło o rozliczenia za dopalacze i narkotyki. Być może dopalacze są kluczem do zrozumienia, jak doszło do tragedii. Trzeba chyba poczekać na wyniki śledztwa.
    Z przerażeniem myslę o jesieni. Zamiast jakichś 230 nowych uczniów, jak co roku, pojawi się u nas mniej więcej 450. Jak ich poznać, rozeznać się w mairę szybko, kto potrzebuje szczególnej opieki,pomocy,uwagi?

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • double-facepalm 10.05.19, 21:24
    To rewelacje rodem z se/faktu, idź juz lepiej trzymać kredens nanga.
  • double-facepalm 10.05.19, 21:25
    A co do meritum i okoliczności zawodowych, to szczerze współczuję. I sorry za cięty język.
  • nangaparbat3 10.05.19, 21:31
    Wiesz, lepiej nie obrażać i nie przepraszać potem.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • double-facepalm 10.05.19, 21:34
    Lepiej nie wierzyć w rewelacje tabloidów jak w prawdy objawione. O "nieoficjalnie ujawnionych" konkretnych kwotach i motywach pisał np "Fakt", znany z "trzymania poziomu dziennikarstwa".
  • nangaparbat3 10.05.19, 22:14
    Nie zauważyłaś- napisałam "podobno", "być może", "trzeba poczekać".

--
  • nangaparbat3 10.05.19, 22:28
    A jeszcze - taki rodzaj ataku: dźganie bez opamiętania ostrym narzedziem - jest typowy dla osoby będącej pod wpływem dopalaczy.
    Ale to oczywiscie trzeba sprawdzić.

--
  • saskia44 10.05.19, 21:33
    nangaparbat3 napisała:

> Zamiast jakichś 230 nowych uczniów, jak co roku
    > , pojawi się u nas mniej więcej 450.
    >
    🤣 beda 3 zmiany? Nocna?

Jak ich poznać, rozeznać się w mairę szybk
    > o, kto potrzebuje szczególnej opieki,pomocy,uwagi?

Zadne raporty papiery z poprzedniej szkoly nie przyjda?
  • nangaparbat3 10.05.19, 22:13
    Nie, nie przychodzą nigdy.

--
  • ga-ti 10.05.19, 23:30
    Świadectwo z oceną z zachowania. Zakładając,że ocena zawyżona lekko, można sobie co nieco przewidzieć.
  • morekac 11.05.19, 08:09
    Z oceny z zachowania na świadectwie niewiele wynika.
    Nieodpowiedni to można mieć z powodu spóźnień i wybiórczego uczęszczania do szkoły.

--
  • kyrelime 11.05.19, 08:14
    Z tego co wiem jest absolutny zakaz przekazywania takich informacji zarówno przez przedszkole, jak i kolejne szkoły. Ani papiery ani ustnie przekazywane informacje. Jedynie rodzic ma prawo przekazać niwej szkole to, co uzna za stosowne. Ma to swoje plusy i minusy.
  • feliz_madre 10.05.19, 21:33
    Dzieciak, który zabił jest patolem. Wychowuje się w rodzinie zastępczej, od lat sprawia problemy, jest złodziejem, okrada młodszych z czego się da (telefony, słuchawki, elektryki), bije, poniża, zastrasza, jest wandalem. Ugodził tego chłopaka nożem 6 razy, potem zawlukł jego ciało do klasy. Niewykluczone, że badania wykarzą, że ma osobowość psychopaty.
  • sofia_87 10.05.19, 21:43
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • double-facepalm 10.05.19, 21:47
    Nie są pewne, prasa podaje ze ofiara chciała się schronić w sali a napastnik za nim pobiegł i tam zadał ciosy. Obydwoje byli z rodzin niepelnych/zastępczych i tej forumce wyszedł zlepek radosnej twórczości.
  • feliz_madre 10.05.19, 21:55
    Nie wiem na ile pewne, ale od osoby, która chodzi do tej szkoły, zna obu chłopców i była dziś świadkiem tych wydarzeń.
  • zielonaherbata72 10.05.19, 23:03
    Powininno to zostać zakwalifikowane do morderstwa. Jeśli nawet jest psychopata to nic nie zmienia bo psychoptia to nie jest stan wyłanczajacy świadomość, więc ma normalna odpowiedzialność karna, choć niestety jeśli będzie to zakwalifikowane jako zabójstwo to nie dosta ie dożywocia a max 25 bo kodeks kar y tego zabrania.
  • feliz_madre 10.05.19, 23:09
    WyłĄczający.

Dostanie maks 16 lat, bo prawo nie zezwala na więcej osobie poniżej 18 lat. A i w to nie wierzę.
  • double-facepalm 10.05.19, 23:16
    feliz_madre napisała:

> (...)Ugodził tego chł
    > opaka nożem 6 razy, potem zawlukł jego ciało do klasy. Niewykluczone, że badani
    > a wykarzą, że ma osobowość psychopaty.
    ZawlÓkł, wykaŻą

Moze tez dostać minimalny wymiar albo "kupic sobie" niepoczytalnosc.
  • sofia_87 10.05.19, 23:20
    Serio, mam nadzieję, że Ziobro się na coś przyda i użyje swoich wplywow aby zrobić pokazowke
  • sofia_87 10.05.19, 23:18
    Mam nadzieję, że będą go sadzic jak dorosłego, ma ukończone 15 lat.
    Nie chce aby to coś wyszło i chodziło po mieście, w którym mieszkają moje dzieci
  • zielonaherbata72 11.05.19, 00:57
    Skąd wzięłaś 16 lat?? Ustawa nie dopuszcza dożywocia.
  • double-facepalm 11.05.19, 01:08
    Dwie trzecie z 25 www.infor.pl/prawo/kodeks-karny/odpowiedzialnosc-karna/221744,Odpowiedzialnosc-karna-a-wiek-sprawcy-art-10.html
    (W sumie 16 lat i osiem miesiecy). Minimalna kara to dwie trzecie z ośmiu lat.
  • zielonaherbata72 11.05.19, 01:23
    Ale za zabójstwo maksymalna kara to dożywocie a nie 25 lat.
  • double-facepalm 11.05.19, 01:54
    zielonaherbata72 napisał(a):

> Ale za zabójstwo maksymalna kara to dożywocie a nie 25 lat.
    Zdecyduj się proszę...
    zielonaherbata72 napisał(a):

> Ustawa nie dopuszcza dożywocia.

Artykuł 10 kk, tam jest mowa o nieprzekraczaniu 2/3 GÓRNEJ GRANICY kary.
  • zielonaherbata72 11.05.19, 02:26
    To odnosi się do Oznaczonej kary a dożywocie takie nie jest. Przepis kk art 54
  • zielonaherbata72 11.05.19, 02:32
    Za szybko się wysłało. 54.2 zabrania dożywocia dla nieletniego, ale nie wyklucza 25 lat pozbawienia wolności. Był rok temu wyrok sądu najwyższego o tym. SN-Izba Karna z dnia 31 stycznia 2018 roku V KK 284/17, z którego wynika że nieletni może być skazany na 25 lat za przestępstwo, przy którym najwyższa sankcja to dożywocie.
  • 35wcieniu 11.05.19, 09:58
    Miałam Ci pisać żebyś włączyła słownik, bo piszesz "zawlukł" i "wykarzą", a tu proszę, na cudze błędy jesteś wyczulona! big_grin
  • feliz_madre 11.05.19, 10:22
    Fakt, muszę włączyć 😆
    Za swoje byki kajam się i dziękuję za uświadomienie.

Na włączanie jestem szczegolnie wyczulona. Szczególnie, że w tej kwestii były już nawet akcje społeczne, a ludzie dalej źle piszą i mówią.
  • sofia_87 10.05.19, 23:26
    Serio, ktoś to zgłosił, a moderacja usunela?
    Wstyd mi za was
  • nangaparbat3 11.05.19, 11:02
    Ja zgłosiłam, i wyparłam, tak ohydne to było.

--
  • sofia_87 11.05.19, 14:26
    Jak widzę nie ma szans abyś zmadrzala smile. Ale prawdy i tak nie zmienisz