Dodaj do ulubionych

Opracowania do lektur

10.05.19, 15:55
Co sądzi e-matka. Byłam dzisiaj w księgarni i przyszła mama po opracowanie do Czerwonego Krzesła. No nie ma, bo to nowa lektura. Mama rozgoryczona "bedzie musiał przeczytać", pokręciła głową i poszła. W domu sprawdziłam - 5 klasa. Serio w 5 klasie jest tyle nauki ze dzieciak nie ma czasu na przeczytanie lektury? W dodatku ksiązka fajna, my czytalismy naszej 7latce ( co nie znaczy ze sie spodoba 5-klasiście).
Edytor zaawansowany
  • makurokurosek 10.05.19, 16:07
    Nie, nie ma tyle nauki za to jest wysyp leni.
  • ichi51e 10.05.19, 16:09
    Trzeba bylo wygooglc

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • arwena_11 10.05.19, 16:25
    Ale szukała opracowania czy streszczenia? Opracowanie ma jedną zaletę - mówi co nauczyciel chce usłyszeć na temat danej książki, na co zwrócić uwagę itd. Przydaje się OPRÓCZ czytania, a nie ZAMIAST.
  • hanusinamama 10.05.19, 16:58
    Ale mama skwitowała " no to będzie musiał przeczytać" wiec nie chodziło o OPRÓCZ. Pamietam jak moja chrzesnica uczyła sie do matry i miała kilka opracowań, sama lektury przeczytała to była pomoc naukowa.
  • mamablue 10.05.19, 16:27
    Wstydziłabym się być taką matką.
  • piekna_remedios4 10.05.19, 16:42
    Przyznam się, że po pierwsze sama korzystałam ze streszczeń lektur, np Chłopów, których nie dałam rady przeczytać, a po drugie zdarzyło się, chyba dwa razy: przy Kamieniach na szaniec i czymś jeszcze, że pozwoliłam córce przeczytać streszczenie, bo się strasznie męczyła z tymi książkami i nie przeczytalaby do wyznaczonego terminu.
    Może ta matka wiedziała, ze jej dzieciak nie da rady przeczytać Czerwonego krzesła, ale raczej z tonu i pokiwania smutnego głową, sądzę, że raczej hoduje leniuszka. Generalnie nie uważam streszczeń za zuoooooo, ale nie jako reguła, że jedzie się tylko na nich, zamiast czytania książek.
  • hanusinamama 10.05.19, 17:00
    Ja tez nie, wszystko dla ludzi. I rozumiem powiedzmy w 7 czy 8 klasie, masa klasówek, duzo nauki dzieciak nie wyrobił. Czy klasa maturalna...ale 5. Chodziło mi o to ze czego to uczy? chodzenia na skróty.
  • saskia44 10.05.19, 21:20
    Jesli szkola pozwala chodzic na skroty to chodza.
  • zwyczajnamatka 10.05.19, 16:47
    Streszczenia i opracowania są fajne, ale nie zamiast lektury tylko dodatkowo. Moja córka jest dopiero w 6 klasie i jeszcze nigdy nie korzystała, ale ja nie jestem przeciwna.
  • scarlett74 10.05.19, 17:03
    Masakra, rozumiem późna podstawówka/szkoła średnia, ale 5 kl i streszczenie 😜. Jak już ma "małego wroga czytania", mogła mu kupić audiobooka
  • kornelia_sowa 10.05.19, 20:46
    Nie ma takiej opcji, zeby dziecko moje nie przeczytało lektury.
    Zreszta polonistka syna jest przeczulona na tym tle. Z kazdej lektury pisza test. Nie ma szans zdac znajac tylko bryka.
    Popieram.
  • la_mujer75 10.05.19, 21:00
    Moje dzieci (jak do tej pory) przeczytały każdą lekturę- Starszy (VIII klasa), który lubi czytać i Młodszy (V klasa), który planuje sobie, ile każdego dnia "musi" przeczytać, aby się wyrobić na dany termin. Nigdy nie odpuściłam. I nie zezwoliłam na żadne audiobooki, bo uważam, że czymś innym jest słuchanie, a czymś innym czytanie.
    I tak- Starszy- miał zawsze test z lektury - średnio wypadał, bo nie pamiętał szczegółów (a i jakoś tak się składało, że zawsze lekturę przeczytał sporo przed momentem, kiedy zaczynali ją omawiać), gdyż nie czytał opracowań i streszczeń. Był to błąd. U niego mnóstwo dzieciaków dostawało bardzo dobre oceny, nie czytając lektury, tylko opracowania.
    Dopiero w tym roku szkolnym- myśląc o egzaminach- zakupiłam wszystkie lektury z opracowaniami i streszczeniami. Strzał w dziesiątkę.
  • mikams75 10.05.19, 21:12
    moje dziecko polknelo te ksiazke w moment, to bardzo sympatyczna lektura, wcale nie trudna, takzee uwazam, ze bieganie po ksiegarniach za streszczeniem w tym przypadku jest przegieciem.
  • zlehaslo 10.05.19, 21:14
    4 klasa.
    Wstyd.
  • zuleyka.z.talgaru 10.05.19, 22:59
    Ale amerykę odkryłaś.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.