Dodaj do ulubionych

Złamanie a odszkodowanie , wypadek

11.05.19, 17:03
Po wyjściu z pracy , jeszcze na terenie firmy spadłam ze schodów , pojechałam na SOR, okazało się , ze złamałam kostkę w nodze
Czy należy się jakieś odszkodowanie z ZUS ? Czy tylko z ubezpieczenia grupowego ?
Czy jest różnica , ze wypadek był w drodze z pracy czy żadnej ?
Zaznaczam, ze prowadzę działalność
Edytor zaawansowany
  • berber_rock 11.05.19, 18:14
    I co?
    ORIF?
  • marysia460 11.05.19, 19:59
    ????
  • marysia460 11.05.19, 20:04
    berber_rock napisał(a):

> I co?
    > ORIF?

Na razie tylko gips
  • barbibarbi 11.05.19, 20:10
    Prowadzisz działalność, więc twoje miejsce pracy jest nieograniczone, mogłaś iść do banku, do kontrahenta, klienta, to też jest ciągle twoja praca. Odszkodowanie się należy, dużo zależy od tego, co jest napisane na wypisie z SOR, czyli jak opisałaś zdarzenie lekarzowi i jak on to wpisał. Musisz we wniosku z ZUS napisać, że przyczyna upadku była zewnętrzna, np uszczerbione schody, czy niestabilna poręcz, a nie, że byłaś zmęczona i się potknęłaś o własne nogi. Przyczyna zewnętrzna, to jest bardzo ważne! Musisz sobie wszystko zgrać, żeby to samo było we wniosku i to samo w opisie lekarza z SOR, np godzina zdarzenia itd. Warto iść na długie zwolnienie i chodzić do lekarza zgłaszając problemy z nogą, problemy mogą wystąpić po dłuższym czasie, np bóle stawu, czy jakieś inne powikłania. Odszkodowanie możesz także dostać poza Zusem, od ubezpieczyciela budynku (np budynki spółdzielcze są ubezpieczone, wtedy zgłasza się szkodę do zarządcy) jeśli taki jest, zgaszając np uszczerbione schody. Zdjęcia schodów i miejsca zdarzenia będą bardzo pomocne. Powodzenia.
  • marysia460 11.05.19, 20:17
    Dziękuję

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.