Dodaj do ulubionych

oszustwo, naciągactwo ? - proszę o radę

14.05.19, 14:06
Witam Was. Piszę, ponieważ mam podejrzenie,że zostałam oszukana i zastanawiam się jakie kroki podjąć. Było tak: Zadzwoniła do mnie pani telemarketerka i zaproponowała pewną usługę w internecie. Gadała, gadała, przekonywała, słowem dałam się wciągnąć, głupia jasad. Zgodziłam się, umowa przyszła kurierem , zapłaciłam przy odbiorze i uważnie przeczytałam. I okazało się, że po pierwsze, pani dzwoniąca podawała się za inną dużo większą, wzbudzającą zaufanie firmę, po drugie ta firemka nie jest w stanie mi zrealizować takiej usługi jaką oferowała. W tym samym dniu napisałam maila o odstąpieniu od umowy na adres mailowy podany w umowie. Od firmy brak reakcji na mojego maila. Dzwonię, telefon głuchy. Pani telemarketerka, którą namierzyłam telefonicznie twierdzi,że szef w terenie i nieuchwytny. Wczoraj zauważyłam w internecie świeżą niepochlebną opinię o firmie, dzisiaj chciałam to znaleźć - niestety zniknęło. Co powinnam zrobić? Wysłać informację o odstąpieniu listem poleconym, zawiadomić urząd d.s konsumentów, jak szukać właściciela? nie wiem - może coś podpowiecie. Suma niby nie duża ale nie chciałabym,że im to uszło płazem
Edytor zaawansowany
  • dziennik-niecodziennik 14.05.19, 14:16
    Listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Opisz dokladnie co i jak, jak zawarto umowe itd. Masz 14 dni na odstapienie od umowy, powinno byc ok.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • kot_z_bora 14.05.19, 14:28
    tak zrobię, wyślę polecony. Ale jeśli nie będzie reakcji to co dalej?
  • dziennik-niecodziennik 14.05.19, 14:33
    Nic. Nalezy uznac ze pismo zostalo doreczone skutecznie, a umowa zerwana. Zrob sobie ksero pisma i zachowaj zwrotke odbioru podpisaną zeby miec jakby co dowód.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • krowa_morska 14.05.19, 18:18
    A jeśli firma nie przyjmie korespondencji?
  • ira_08 14.05.19, 18:30
    Problem firmy. Przesyłki poleconej nie można sobie "nie przyjąć" - będzie domniemane doręczenie i tyle. Mogą później autorkę wątku próbować gnębić - zgłaszać wtedy na policję.
  • szafireczek 14.05.19, 14:34
    A nie masz tam formularza odstapienia od umowy?
    Na adres sprzedawcy trzeba wysłać formularz odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od podpisania.
    Tak na marginesie - gdy sprzedawca dopuszcza możliwość odstąpienia od umowy drogą elektroniczną - formularz wysła się na wskazany adres e-mail. Firma, która otrzymała dokument odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, powinna przesłać potwierdzenia otrzymania oświadczenia (na trwałym nośnikusmile) Oczywiście nie zaszkodzi wysłać dodatkowo - pisemnie za potwierdzeniem odbiorusmile Tylko przypilnuj terminu! I sie nie martw - odstąpienie od umowy oznacza, że nie wiąże już ona stron i traktuje się ją jako niezawartąsmile
  • kot_z_bora 14.05.19, 14:45
    tak, tylko,że ja zapłaciłam za usługę podpisując umowę i chcę otrzymać zwrot. A kontaktu z firmą nie ma.
  • dziennik-niecodziennik 14.05.19, 14:49
    No to w pismie zrywajacym umowe zawrzyj zadanie zwrotu kosztow ze wskazaniem konta.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • kot_z_bora 14.05.19, 15:04
    To zrobiłam ,ale podejrzewam, że nie będzie reakcji.
  • dziennik-niecodziennik 14.05.19, 15:37
    No to potem juz bedzie trzeba pismo z wyznaczeniem terminu zwrotu i grozba wszczecia postepowania...

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • szafireczek 14.05.19, 15:04
    Właśnie, a w "główce" umowy masz napisane, kto jest stroną umowy i kogo reprezentuje...to jest twój kontakt. Możesz też np. spróbować sprawdzić firmę w KRS (na stronie internetowej w wyszukiwarce, chociaż tu pewne dane sa potrzebne). Ale i bez tego, powinno być ok - odstępujesz w formie wskazanej w umowie, ew. pisemnie za potwierdzeniem odbioru, żądasz zwrotu zapłaconej kwoty, mam nadzieję, że potwierdzenie wpłaty masz - możesz powołać się na nie w piśmie i też załaczyć jego kopię.
  • wiktor_bog 14.05.19, 16:41
    Przede wszystkim odstąpienie od umowy w formie "papierowej", by nikt nie mógł go podważyć. To przede wszystkim.
    Na przyszłość - uważać smile

--
    Właściciel bloga zycieoptymalne.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.