Dodaj do ulubionych

Robiliście badania pod kątem zawartości witamin

14.05.19, 19:08
w organizmie? Mi wyszło ze mam za mało witaminy B. A jak u was? Pytam się bo nasze przetworzone jedzenie ,ma nawet śladowe iości witamin.
Edytor zaawansowany
  • ykke 14.05.19, 19:09
    Ja dlatego nie jem zbyt czesto przetworzonego jedzenia

--
    Izka

"Dzień bez śmiechu to dzień stracony"
  • karmelowa_bombonierka 14.05.19, 20:39
    Niestety, obecnie to nie wystarczy sad
    Niedawno czytałam wyniki badań - porównywano zawartość witamin w obecnie produkowanych (bo to ciężko już uprawą czy hodowlą zwykle nazwać) warzywach, owocach, zbożach, mięsie etc - w porównaniu do zawartości tych składników sprzed kilkudziesięciu lat. Różnice są dramatyczne a wszelkie tabele mówiące ileż to witamin i mikroelementów jest w marchewce, kaszy czy polędwicy w ogromnej większości dotyczą produktów badanych lat temu np. 20 i są jedynie powielane.

Do tego trzeba dodać obecny styl życia, wielokroć stały stres (który dla nas jest już codziennością i go nie zauważamy o ile nas z nóg nie zacznie zwalać lub nas nie smagnie po oczach), ciągły pęd, zmęczenie, niepokój o rożne sprawy do ogarnięcia - co bardzo zwiększa zapotrzebowanie na niektóre witaminy i mikroelementy.

I to w efekcie sprawia że mamy niedobory.
    Co gorsza - wiele jest bardzo trudno zdiagnozować - np. niedobór magnezu, bo jego właściwy poziom w krwi wcale nie oznacza właściwego poziomu w tkankach. Tak samo jest np, z wapniem - organizm dąży do tego by w krwi był jego właściwy poziom - nawet jeśli odbywa się to kosztem pobierania go z kości przy niedoborach.
  • hanusinamama 15.05.19, 10:48
    Nie wiem czemu dzisiejsze jabłko czy marchew ma miec mniej witamin niz 20 lat temu. Jestem po chemii spożywczej i chętnie poczytam te twoje źródła.
    Poza tym co roku lub co 2 badam witaminy z grupy B, zelazo i witamine D i jakos cała moja rodzina nie ma niedoborów. Suplementujemy jedynie D przez rok. A dodam ze moje dzieci miały okresy ze niektorych produktów nie chciały jesc.
  • ykke 14.05.19, 19:12
    A jak bogaty pakiet badań robiłaś i ile to kosztowało?
    Chyba każda z witamin to min. 40 zł?
    I nie do końca wierzę w niedobory. Szczególnie jeśli chodzi o Wit. D

--
    Izka

"Dzień bez śmiechu to dzień stracony"
  • korniz 14.05.19, 19:20
    badanie 9 witamin w moim mieście śląsk 650 zl
  • mamtrzykoty 15.05.19, 18:23
    No to niezły biznes na gupich ludziach robiom.
  • agrypina6 15.05.19, 10:54
    A czemu nie wierzysz, szczególnie w niedobory Wit. D? Moje dziecko, suplementowane od urodzenia, miało poziom 16, gdzie norma jest od 30.
  • mrs.solis 14.05.19, 19:14
    Kiedys w zwiazku z problemami jelitowymi sprawdzali mi poziom wit. D i byl za niski. Co mnie zdziwilo to, ze cale lato spedzilam na dworze, filtrow uzywam okazyjnie , a poziom wit. D byl za niski. Teraz przez cala zime lykalam wit. D. Poziomu innych witamin nie sprawdzalam.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • memphis90 14.05.19, 20:29
    Ale której wit B konkretnie...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • double-facepalm 14.05.19, 20:40
    Wiesz ze rodzajów Wit b jest trochę więcej, osobo z branży medycznej?
  • korniz 14.05.19, 21:24
    w pakiecie B1 B6 B12 B2 B7.Za mało mam B6 B1 B12-zauważyłam to czytając o niedoborach witamin -układ nerwowy mi szwankował.
  • hanusinamama 15.05.19, 09:33
    TO sie musisz kiepsko żywić. Wystarczy jesc nabiał, jajka, owsianka ma B1, 2,3 i 9.
  • slonko1335 15.05.19, 09:59
    albo mieć problemy ze zdrowiem i przyjmować leki...a autorka wątku ma te problemy z tego co kojarzę i jak bierze silne leki to niestety ...

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • hanusinamama 15.05.19, 10:54
    NO ale pisze o przetworzonej żywności.
  • korniz 15.05.19, 12:54
    Nie przyjmuję leków tylko milgamma -witaminy B .Owszem układ nerwowy mam osłabiony od urodzenia,urodziłam się z niedotleniem mózgu DPM .Przetworzone podałam jako przyklad,unikam gotowców.
  • slonko1335 14.05.19, 20:42
    tylko D

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • hanusinamama 15.05.19, 09:32
    Nie jem przetworzonej żywnosci. Poza tym raz na rok robie rodiznie morfologie, biochemie, żelazo, witamine D i B. Dzieciom dodatkowo lamblie. Jeszcze nam nie wyszły niedobory ale witamine D suplementujemy cały rok. Witamine B widac wystarczy z nam z jajek, nabiału i owsianki ktąra jemy 5 razy w tygodniu.
  • alfa36 15.05.19, 09:52
    Hanusinamama, ile i w jakim preparacie suplementujesz wit. d?
  • hanusinamama 15.05.19, 10:55
    Preparaty mam rózne. Dawka zalezy od wieku i pory. Ja i maz latem 1000, zimą 2000. Starsza córka 7 lat latem 600, zimą 1200, młodsza 2 lata latem 400, zimą 800. Jedyny suplement jaki przyjmujemy
  • kropka_kom 15.05.19, 09:34
    mam.niedobór B12 i D...moze i kwasu foliowego....tyle wiem...
  • b-b1 15.05.19, 11:23
    Robimy co pół roku, bo przeszliśmy na wegetarianizm.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.