Dodaj do ulubionych

dom blizniak/ alternatywa dla mieszkania

15.05.19, 10:43
Drogie Brawo,
moich perypetii mieszkaniowych ciąg dalszy - czy kupiłybyscie blizniaka, którego parter wygląda jak na załączonym obrazku? Dla rodziny 2+2 - czy da się to sensownie urządzić w takim układzie?
Myślelismy tez o wyburzeniu ściany miedzy garazem a pokojem dziennym - nie potrzebujemy super garazu, przydałaby się komórka na graty i rowery.
Co sądzicie?
https://zapodaj.net/205b38f2307dd.png.html
Edytor zaawansowany
  • aerra 15.05.19, 11:03
    Nie.
    Jaki sens jest kupować takiego bliźniaka w ogóle? Przecież to jest maciupeńkie, garaż za ścianą (nawet jak swój zlikwidujesz, to masz garaż sąsiada...), nawet łazienki na dole nie ma. A góra pewnie podobnej wielkości, więc dla rodziny 2+2 to jest po prostu malutkie, przecież ten aneks kuchenny nie ma nawet 5 metrów kwadratowych.
    Nie kupiłabym - chyba, że miałoby najlepszą lokalizację na świecie i kosztowało grosze, to wtedy może jako mieszkanie na wypad weekendowy do tej najlepszej lokalizacji.
  • ksiezycowedzieci 15.05.19, 11:34
    oki - myślisz, że garaż za ścianą przeszkadza akustycznie?
    dzieki za opinię
  • dyzurny_troll_forum 15.05.19, 11:38
    ksiezycowedzieci napisał(a):

> oki - myślisz, że garaż za ścianą przeszkadza akustycznie?
    > dzieki za opinię

Ja bym zadał pytanie czy ściany garaży są tej samej jakości, zwłaszcza ocieplenia co reszta budynku.

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • ksiezycowedzieci 15.05.19, 11:59
    garaże są w bryle, nie ma różnicy w jakości ściany.
  • mandziola 15.05.19, 11:17
    Wielkościowo mniej więcej jak w moim poprzednim mieszkaniu - ale brak łazienki lub chociażby WC na dole, jak dla mnie jest nie do przejścia. Przez jakiś czas miałam nie wykończoną łazienkę na dole i to latanie na górę mnie dobijało.
  • ksiezycowedzieci 15.05.19, 11:18
    na dole jest wc - przy schodach, zaraz za wejsciem. Akurat to, że nie ma pełnowymiarowej łazienki na dole nie spędza mi snu z powiek.
  • mandziola 15.05.19, 11:51
    Faktycznie nie zauważyłam bo wejście do tego WC jest dziwnie usytuowane - w pokoju koło kanapy.
    No to tak jak napisałam wcześniej - moja strefa dzienna w mieszkaniu tyle miała - jakoś żyliśmy we 4 i nie obijaliśmy się o siebie. Tutaj masz tą przewagę nad mieszkaniem, że masz kawałek swojego podwórka.
  • ksiezycowedzieci 15.05.19, 12:01
    dziekuję! - miałaś 20 metrów dziennego z aneksem? opowiesz, czy dało się ze stołem itd.?
  • mandziola 15.05.19, 12:33
    No nie - myślałam, że te 18 metrów to sam pokój + jeszcze jakiś metraż kuchni. Ja miałam 24 m. pokój + aneks.
    18 m z aneksem to faktycznie mało...
  • bywalec.hoteli 15.05.19, 11:57

> Drogie Brawo,
    > moich perypetii mieszkaniowych ciąg dalszy - czy kupiłybyscie blizniaka, któreg
    > o parter wygląda jak na załączonym obrazku? Dla rodziny 2+2 - czy da się to sen
    > sownie urządzić w takim układzie?
    > Myślelismy tez o wyburzeniu ściany miedzy garazem a pokojem dziennym - nie potr
    > zebujemy super garazu, przydałaby się komórka na graty i rowery.
    > Co sądzicie?
    Nic.

--
    "Snejkowa nie wynajmuje. Snejkowa jest stara ropucha" snakelilith
  • aqua48 15.05.19, 12:12
    Sądzę, że to ciasnota. Brak bezpośredniego połączenia garażu z mieszkaniem - kuchnią, a nie wiadomo po co jest wyjście zeń na podwórko. WC pod schodami otwierane na salon, to kuriozum, lepiej już by było w miejscu tej szafy w przedpokoju. A szafę zrobić pod schodami. A co jest na górze?
  • heca7 15.05.19, 12:26
    Tam nie ma wyjścia na podwórko tylko wejście do kotłowni jest wink Chyba...
    A w sumie wyjście na ogród by się przydało, można by kosiarkę i inne graty ogrodowe chować bez potrzeby obiegania domu.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • an.16 15.05.19, 12:19
    Nie mogę tego otworzyć, ale pomysł z wyburzeniem ściany jest super. Koleżanka tego nie zrobiła i szczerze żałuje. Garaż w bryle domu to kuriozum. Po wyburzeniu, powierzchnia salonu i kuchni będzie pewno większą, bo 20 m2 to ciasnota dla 4 osób. Małe wc wystarczy na dole, byle było miejsce na pełnowymiarowa umywalkę.
  • heca7 15.05.19, 12:29
    Ściany między garażem a domem nie da się całkiem usunąć wg mnie. Układ taki: dom-garaż-garaż-dom. Przy czym powierzchnia domu malutka.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • aerra 15.05.19, 12:32
    Nie wyburzysz tej ściany, bo jest nośna przecież, można tam co najwyżej drzwi wstawić.
  • heca7 15.05.19, 12:23
    Malutkie to to i ciasne. Szczególnie razi kanapa przy samej toalecie. A drzwi do wc jak dobrze widzę przesuwne. Do tego stół jadalniany na wyciągnięcie ręki - wrażenia zapachowo akustyczne niezapomniane mogą czasem być wink Niewygodne ustawienie schodów , choć nie przeczę, że lubię na taki popatrzeć na zdjęciach. Ale teraz każdy kto będzie chciał wejść na piętro przedefiluje przed kanapą i zasłoni tv. Może to i dobre jak ma się córki na wydaniu big_grin
    Dodatkowo coś mi się zdaje, że w ścianie z garażem można tylko otwór wejściowy zrobić?
    Poszukajcie czegoś mniej ciasnego na dole. Bo rozumiem, że góra większa o pokoje nad garażem?

--
  • ksiezycowedzieci 15.05.19, 12:29
    góra ma 3 sypialnie, na moje spoko i pełnowymiarową łazienkę, my juz ten dom wykluczylismy, ale po dwóch miesiącach poszukiwań, wrócilismy do konceptu z burzeniem sciany.
  • aerra 15.05.19, 12:33
    A da się tę ścianę wyburzyć? Na planie wygląda na konstrukcyjną, nośną, a nie działową.
  • ksiezycowedzieci 15.05.19, 12:35
    to jest ściana nośna, ale deweloper mi mówi, ze jak sie da belkę itd to można...
  • heca7 15.05.19, 13:15
    Poszukajcie jednak architekta, który rozsądnie i niezależnie od developera przyjrzy się planom i budynkowi. Nie wierz tak bezkrytycznie w tą belkę wink

--
  • aqua48 15.05.19, 13:16

> to jest ściana nośna, ale deweloper mi mówi, ze jak sie da belkę itd to można..

Nie słuchaj dewelopera, któremu zależy na wciśnięciu domu, tylko zapytaj architekta.

• 35wcieniu 15.05.19, 12:32
    Wrzuć na forum z planami mieszkań

fotoforum.gazeta.pl/71,1,794.html

Na pewno Ci pomogą.
  • barattolina 15.05.19, 12:57
    Minusy:
    1. Mała powierzchnia parteru - życie codzienne będzie toczyć się na dolnym poziomie, a to oznacza, że całe dnie będziecie spędzać tak jak w kawalerce.
    2. Brak miejsca na porządny stół jadalny i na kanapę dla 4 osób.
    3. Schody pożerają Ci

Plusy:
    1. Powierzchnie faktycznie technicznie rzecz ujmując można powiększyć, ale nie w taki sposób jak to sobie wyobrażasz tzn.:
    - nie usuniesz ściany w całości, bo jest nośna.W grę wchodzi szerokie przejście albo drzwi.
    - sądząc po izolacji na ścianie, garaż jest abo nieogrzewany, a na pewno liczony na innych parametrach cieplnych, a to znaczy że trzeba będzie dodać grzejniki w powierzchni, która włączysz do części mieszkalnej.
    2. Masz swój ogródek i poniekąd swój dom.

Przed ewentualnym usunięciem miejsca postojowego z garażu zadaj pytanie deweloperowi - czy samochód może stać na zewnątrz zgodnie z przepisami. To nie jest oczywiste z punktu widzenia obowiązującego prawa.
  • 35wcieniu 15.05.19, 13:04
    "Przed ewentualnym usunięciem miejsca postojowego z garażu zadaj pytanie deweloperowi - czy samochód może stać na zewnątrz zgodnie z przepisami. To nie jest oczywiste z punktu widzenia obowiązującego prawa."

Serio? Jest prawo zakazujące postawienia samochodu na zewnątrz?
  • barattolina 15.05.19, 13:32
    Taaaa...
    Chodzi tutaj o to, ze miejsce postojowe powinno być w pewnej odległości od okien. Ostatnio przepisy się zmieniły, ale nie wiadomo z jaką datą jest pozwolenie na budowę. Żeby nie pisać tutaj elaboratów - napisałam, żeby to sprawdzić.
    Jeśli auto stoi w garażu, nie ma problemu. Jeśli na terenie, problem może być.

Spotkałam się kiedyś z taką sytuacją, że ktoś stawiał auto na podjeździe a to nie było miejsce postojowe w projekcie. Trafił na wrednego sąsiada i była afera. Trzeba było chować auto do garażu. Tutaj skoro garażu nie będzie to gdzie będzie miejsce dla samochodu?
  • asfiksja 15.05.19, 16:03
    Jeśli lokalizacja, sąsiedztwo jest OK to jak najbardziej. Kupowanie wielkich hektarów dla małej rodziny jest bez sensu. Dobry pomysł, żeby zagospodarować garaż na rowery. Fajnie też, że taras jest od wschodu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.