Dodaj do ulubionych

Jak bardzo (nie) dopuszczalne

15.05.19, 15:37
jest używanie męskich wód toaletowych przez kobietę?
Teściowa się pomyliła (uważa, że nie zna angielskiego i w związku z tym nawet nie próbuje czytać) i na gwiazdkę dostałam zestaw miniaturek perfum męskich. Całkowicie się zakochałam w Versace Blue Jeans - wypada mi się tym perfumować? Pewnie w sumie i tak będę - ale wypada?

--
The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
Edytor zaawansowany
  • kosmos_pierzasty 15.05.19, 15:41
    Chyba nie bardzo wypada, jeśli Cię to obchodzi wink
    Kiedyś chciałam ukraść mężowi Clinique Happy, to bardzo nie spodobał mu się ten pomysł, mimo że jemu akurat nie podszedł ten zapach...
  • sumire 15.05.19, 15:42
    Absolutnie dopuszczalne.
    Generalnie podział na klasycznie damskie i męskie perfumy już z wolna wychodzi z mody; w niszowych nie ma go wcale. A ja sama z lubością używałam męskiego Givenchy i męskiego Hermesa. Zresztą różne perfumy różnie pachną na różnych ludziach i dlatego zapewne nawet nikt nie rozpozna, że używasz teoretycznie męskich zapachów wink
  • tomato.soup 15.05.19, 15:42
    Wypada. Na tobie i tak będą pachniały nieco inaczej niż na facecie.
  • aerra 15.05.19, 15:45
    A czemu miałabyś się przejmować? wink

Nie wypada, to się zalewać perfumami, tak ze wszyscy w pomieszczeniu czują, ale w przypadku zapachów damskie/męskie to taki trochę sztuczny podział.
  • pani-nick 15.05.19, 15:48
    Czasem podbieram mężowi jego, kilka mamy wspólnych. Nie widzę problemów. Lubię męskie. Wole od dusząco słodkich w stylu Si.
  • joanna05 15.05.19, 15:49
    No pewnie, że wypada smile Coraz więcej firm w ogóle nie rozróżnia płci w ofercie. Ja lubię głównie męskie zapachy, bo nie znoszę kwiatków i zapachów "mydełkowatych".
    Najchętniej noszę drzewne, ew. korzenne. Kocham drzewo sandałowe, piżmo, paczulę, zapachy "jadalne" z karmelem, kawą, cynamonem itp. Niewiele z nich jest damskich. Ostatnio noszę uniseksowe Atelier Cologne, świetny cedrowy jest Cedre Atlas, polecam. Versace większość zapachów ma też takich "pomiędzy płciami", bogatych, nie ma znaczenia, dla kogo przeznaczonych. Byle Ci się podobały.
  • angazetka 15.05.19, 15:50
    Dzisiaj to chyba całkiem normalne wink
  • szafireczek 15.05.19, 15:52
    I tak na każdej skórze pachną inaczej...nie musisz chyba obwieszczać szczegółów zapachu każdemusmile
  • black.emma 15.05.19, 16:15
    Teraz to chyba jest wręcz pożądane 😊
  • aqua48 15.05.19, 16:20
    A dlaczego miałoby to być niedopuszczalne? Ja czasami używam wody mego męża, bo bardzo mi niektóre zapachy męskie odpowiadają.
  • cruella_demon 15.05.19, 16:25
    Pewnie, że wypada.
  • bi_scotti 15.05.19, 16:50
    To jest wybitnie niesprawiedliwa sprawa, podobnie jak ze spodniami wink Kobieta uzywajaca meskich perfume jest okay i no problem (wiem, ze moja Najstarsza i jej maz maja takie jedne meskie ulubione, ktore uzywaja "wspolnie" big_grin) ale w druga strone to juz jest jakos mniej akceptowane spolecznie - awful discrimination tongue_out Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • snakelilith 15.05.19, 19:13
    To chyba nigdy nie weszłaś do lokalu frekwentowanego przez mężczyzn z arabskiego kręgu kulturowego. Oni pachną bardzo często zapachami, które w żadnym wypadku nie moża zaliczyć tylko do kategorii męskiej. Bardzo słodko- fantazyjne i nierzadko kwiatowo-pudrowe. Za to Arabki używają nierzadko jakby na odwrót, dosyć ciężkie aromatyczno piżmowo- drzewne zapachy.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • chatgris01 15.05.19, 20:24
    A Hindusom zdarza się pachnieć jaśminem wink
    Boski mają ten olejek, pachnie jak żywe kwiaty na krzaku, w Europie chyba nie do znalezienia.
  • bi_scotti 15.05.19, 21:15
    Co nie zmienia faktu, ze w kulturach/nacjach/spolecznosciach, o ktorych mowicie to sa exactly zapachy dla mezczyzn! Nie myslic z zapachami dla kobiet smile Life.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • sirella 15.05.19, 16:45
    haha,, mam ten sam problem, mialam probke peerfum diora , popsikalam sie i cudny zapach, do tego wyraznie wieksze zainteresowanie plci przeciwnej big_grin
    po czym gogluje sobie bo ostanowilam zakupic i okazuje sie ze to meski.
  • bei 15.05.19, 16:54
    Znam i lubię VBJ, jeśli pachną na Twojej skorze unisexowo- to śmiało używaj. No właśnie, dużo jest perfum unisex...
  • pani_libusza 15.05.19, 17:36
    Wypada, zdecydowanie bardziej niż w druga stronę tzn jeśli mężczyźni chcą używać damskich zapachów to ich sprawa ale gdyby osobisty mąż zaczął używać np kwiatowych perfum to byłabym średnio zadowolona.
  • chocolatemonster 15.05.19, 18:45
    Jak najbardziej wypada. Perfumy to super przyjemnosc. Po co sobie jej odmawiac.
  • kozica111 15.05.19, 18:50
    Praktykuję, nie analizuję wink
  • kryzys_wieku_sredniego 15.05.19, 19:00
    Nie patrzę na to, kiedyś mężowskimi się perfumowałam, dziewczyny tylko mówiły że ładnie pachnę ;P
  • tryggia 15.05.19, 19:11
    A teraz jest cokolwiek niedopuszczalne w modzie i tzw. lajfstajlu?

--
    Hope
  • snakelilith 15.05.19, 19:27
    Można, ja sama kiedyś używałam starego klasycznego Fahrenheita Diora i na mnie dobrze pachniał. To dosyć specyficzny zapach - drzewo, skóra, trochę paczuli, albo się kocha, albo nienawidzi. Mnie się poodbał, mój chłopak wtedy (koniec lat 80-tych) za nim nie przepadał. Pewnie dlatego związek się rozpadł. wink Z innych męskich zapachów, które nosiłam, to także Laura Biagiotti Roma Uomo, oraz Lolita Lempicka Au Masculin. Acha i wody toaletowe werbena i lawenda L'Occitane są uniseks, oba zapachy mi się podobają.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • bazia8 15.05.19, 19:51
    Zdarza mi się używać męskich dezodorantów, zapachy o wiele bardziej mi się podobają.

--
    www.fundacjaavalon.pl/
  • katja.katja 15.05.19, 20:14
    Prawo masz.
    A czy wypada?
    Nie, nie wypada.

--
    Nie dam się wygasić!
  • chatgris01 15.05.19, 20:21
    Najbardziej kocham wody unisex, i niektóre męskie też mi się podobają wink
    Dopuszczalne jak najbardziej.
  • nangaparbat3 15.05.19, 20:45
    Asiu, napisałam do Ciebie na gazetową, list niemal służbowy, zajrzyj proszę.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • nangaparbat3 15.05.19, 20:48
    Jako dwudziestolatka zakochałam się w ten sposób w wodzie aqua brava i z upodobaniem używałam.
    Mnie się wydaje, że wypada, ale czy nie lepiej (weselej) przekazać mężowi?

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.