Dodaj do ulubionych

Wszy i badanie w szpitalu

16.05.19, 09:38
Poradźcie mamy. Córka zaraziła mnie wszami a jutro mam badanie w szpitalu (nie na oddziale tylko w laboratorium, może to ma znaczenie). Niestety nie za bardzo mogę odwołać czy przesunąć termin, bo to badanie jest dla mnie bardzo ważne i muszę je zrobić jak najszybciej. Zastosowałam terapię na włosy, myślicie że do jutra mi przejdzie? Stanowię ryzyko dla personelu, innych chorych? Pisałam wyżej, że badanie będzie w laboratorium (pobranie krwi), więc raczej nie będę mieć bezposredniego styku z chorymi czy personelem oddzialowym (chyba że pobierający krew też pracują na oddziale, nie wiem tego). Macie jakieś rady?
Edytor zaawansowany
  • 45rtg 16.05.19, 09:43
    arista80 napisała:

> muszę je zrobić jak najszybciej. Zastosowałam terapię na włosy, myślicie że do
    > jutra mi przejdzie? Stanowię ryzyko dla personelu, innych chorych? Pisałam wyże
    > j, że badanie będzie w laboratorium (pobranie krwi), więc raczej nie będę mieć

Na pobieranie krwi to sobie można iść z całym ZOO na głowie i nic nie będzie, chyba że w gabinecie puszczą Iron Maiden i weźmie Cię na headbanging. Przecież głowy Ci nie dotykają.

Natomiast w ogóle jak już zastosowałaś to trujące paskudztwo, to i tak raczej nikogo nie zakazisz, bo to działa dość od razu.
  • arista80 16.05.19, 09:47
    Dzięki. Teoretycznie nie, ale czasem przypadkowo może nastąpić kontakt z głową. Mimo wszystko będę starała się unikać.
  • saszanasza 16.05.19, 10:54
    arista80 napisała:

> Dzięki. Teoretycznie nie, ale czasem przypadkowo może nastąpić kontakt z głową.
    > Mimo wszystko będę starała się unikać.

To załóż czapkę a jakby ktoś się pytał to powiedz że cię zawiało, albo że masz nieumyte wlosy😜

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • 45rtg 16.05.19, 11:03
    saszanasza napisała:

> To załóż czapkę a jakby ktoś się pytał to powiedz że cię zawiało, albo że masz
    > nieumyte wlosy😜

Albo że ma wszy. Każdy pomyśli, że po prostu chce siedzieć w czapce, a odpowiedź miała znaczyć "nie twój interes" smile
  • stwory_z_mchu 16.05.19, 09:43
    Nie mam zbyt dużego doświadczenia w temacie, jako nastolatka przywlokłam wszy po wakacjach na wsi - pamiętam, ze mama umyła mi włosy szamponem chyba z permetryną, wyprała wszystkie pościele i wyczyściła cały dom - po jednym dniu już robali nie było , akcje powtórzyłyśmy po 2 tygodniach dla świętego spokoju, ale już po tym 1 razie wszystko zostało wybite.

--
    Aby zrozumieć rekurencję należy najpierw zrozumieć rekurencję.
  • 45rtg 16.05.19, 09:55
    stwory_z_mchu napisała:

> bali nie było , akcje powtórzyłyśmy po 2 tygodniach dla świętego spokoju, ale j
    > uż po tym 1 razie wszystko zostało wybite.

Po dwóch tygodniach powtarza się nie dla świętego spokoju, tylko żeby utłuc jeszcze ewentualnie wylęgnięte nowe.
  • stwory_z_mchu 16.05.19, 10:09
    Wiem, ale nam to dało psychiczny spokój tongue_out

--
  • hanusinamama 16.05.19, 10:23
    PO 4-5 dniach jezeli juz...
  • 45rtg 16.05.19, 10:36
    hanusinamama napisała:

> PO 4-5 dniach jezeli juz...

A może faktycznie, to owsiki chyba dwa tygodnie. No w każdym razie - tyle, ile napiszą na instrukcji.
  • stwory_z_mchu 16.05.19, 10:48
    Możliwe, po takim czasie nie pamiętam dokładnie smile

--
  • hanusinamama 16.05.19, 10:23
    Ale dzisiaj juz nie ma szamponów z permetryną
  • stwory_z_mchu 16.05.19, 10:25
    Są, nawet mam na wszelki wypadek (córka przedszkolna)

--
  • memphis90 16.05.19, 18:10
    Sora forte jest.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • mebloscianka_dziadka_franka 16.05.19, 09:45
    Jeśli nie będziesz się trykać głową z panią laborantką, to na pewno nie przekażesz wszy dalej smile
  • arista80 16.05.19, 09:48
    Dzięki.
  • dziennik-niecodziennik 16.05.19, 09:48
    nie dotykaj niczego głową. jak chcesz, mozesz isc w czapce i siedziec w czapce. wsza nie pchla, na innych nie przeskoczy, musiałabys miec bezposredni kontakt głowa do głowy zeby komus to sprzedac.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • slonko1335 16.05.19, 09:51
    Przecież myjesz głowę specjalnym szamponem i po wszach...

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • gajmal 16.05.19, 10:06
    Kup Hedrin Raz Spray (www.doz.pl/apteka/p61511-Hedrin_Raz_zel_w_sprayu_60_ml) i odżywkę do włosów (bo to trzeba zastosować razem). Raz umyjesz, a wszy i gnid nie będzie. Przetestowane na dzieciarni. Naprawdę zadziałało.
  • znowu.to.samo 16.05.19, 11:15
    Hedrin taki szampon/żel jest dobry. Sprawdzone na córce.

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • mdro 16.05.19, 10:11
    Jeśli już je potraktowałaś odpowiednim preparatem, to co najwyżej jakieś gnidy mogłyby zostać, a te na kogoś innego nie przejdą wink. Ale jeśli masz obawy, idź w czapce czy chustce.

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • 45rtg 16.05.19, 10:15
    mdro napisała:

> Jeśli już je potraktowałaś odpowiednim preparatem, to co najwyżej jakieś gnidy
    > mogłyby zostać, a te na kogoś innego nie przejdą wink. Ale jeśli masz obawy, idź
    > w czapce czy chustce.

Może znajoma muzułmanka z tego, wiecie, kalifatu berlińskiego, będzie miała pożyczyć.
  • arista80 16.05.19, 10:21
    Nie mieszkam w Berlinie i mimo iż za granicą, w moich okolicah jak na złość nie ma żadnych Mułzumanówsmile
  • 45rtg 16.05.19, 10:35
    arista80 napisała:

> Nie mieszkam w Berlinie i mimo iż za granicą, w moich okolicah jak na złość nie
    > ma żadnych Mułzumanówsmile

Jak nie ma? Czytałem w Internecie - oni są wszędzie i każą chodzić w workach.
  • sacea 16.05.19, 10:52
    Zimno jest, weź jaakś czapkę na głowę
  • cruella_demon 16.05.19, 11:31
    Jeżeli nie będziesz się z personelem witać po baraniemu zderzając głowami, to śmiało możesz iść wink
  • super.hetero.dyna 16.05.19, 11:40
    Załóż szczelny, gumowy czepek na włosy a w przychodni powiedz, że przed chwilą wyszłaś z basenu, zapomniałaś wziąć suszarki, a na dworze zimno, nie chcesz się przeziębić. smile
  • princy-mincy 16.05.19, 14:37
    Jeśli stosowałaś już preparat to dorosłych form nie masz, możesz mieć ewentualnie jakieś niedobitki gnid, które jutro w niczym nie zagrożą personelowi laboratorium.
    Zakladamy oczywiscie, ze terapia użyta prawidłowo i włosy wyczesałaś gęstym grzebieniem do usuwania gnid.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.