Dodaj do ulubionych

Taka sytuacja, czy powinnam się obrazić?

17.05.19, 09:02
Zamówiłam meble. Kierowca dzwoni, że zaraz będzie. Ja się pytam, czy pomaga przy wnoszeniu, a on mnie pyta, czy jest tam jakiś mężczyzna. I teraz nie wiem, co mam myśleć...

--
„porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
Edytor zaawansowany
  • kieszonkowa 17.05.19, 09:29
    Zapłaciłaś za wniesienie czy tylko za dowóz?
  • 1matka-polka 17.05.19, 09:33
    Nie zapłaciłam za wniesienie ale chciałam. Tylko on najpierw pytał o mężczyznę a potem dopiero powiedział, ze za pomoc trzeba zapłacić sad

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Wolter
  • 1matka-polka 17.05.19, 09:34
    Czyli że z babą, to nawet nie będzie próbował nosić...

--
    "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
  • kieszonkowa 17.05.19, 11:53
    Nie rozumiem o co chcesz się obrażać. Nie zapłaciłaś za usługę to jej nie dostajesz, reszta szczegółów bez znaczenia.
  • beanka 17.05.19, 14:06
    Jw. Trzeba było się przy zamawianiu dopytać, czy jest opcja wniesienia. A to obrażenie na czym ma polegać w ogóle, nie zapłacisz? big_grin
  • 1matka-polka 17.05.19, 14:10
    Obrazić się chciałam, bo mnie potraktował w sposób nie-gender-equality.

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • lauren6 17.05.19, 09:33
    Przecież nie jesteś feministką trzeciej fali więc dlaczego masz się obrażać?
  • 1matka-polka 17.05.19, 09:34
    A może chciałabym zostać?

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • semihora 17.05.19, 09:38
    lauren6 napisała:

> Przecież nie jesteś feministką trzeciej fali więc dlaczego masz się obrażać?

Dobre pytanie smile

--
    Chwała wyklętym cukiernikom - ci nie zaznali słodyczy.
  • sumire 17.05.19, 09:35
    Ani chybi neomarksista.
  • 1matka-polka 17.05.19, 09:38
    No właśnie nie, neomarksista wolałby z babą nosić trzymetrowe szafybig_grin

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
    Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
  • 45rtg 17.05.19, 09:44
    1matka-polka napisała:

> Zamówiłam meble. Kierowca dzwoni, że zaraz będzie. Ja się pytam, czy pomaga prz
    > y wnoszeniu, a on mnie pyta, czy jest tam jakiś mężczyzna. I teraz nie wiem, co
    > mam myśleć...

A co tu jest do myślenia? Jak będziesz chciała przestawić szafę, to pójdziesz po koleżankę, czy raczej po jej męża?
  • 1matka-polka 17.05.19, 09:45
    Kurcze, zabiłeś mi ćwieka...

--
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut
  • yuka12 17.05.19, 13:46
    Najczęściej robię to sama, ew. dzwonię po koleżankę. Bo zanim nasi mężowie zrobiliby cokolwiek takiego, szafa zdążyłaby zarosnąć mchem 😁.
    Generalnie najbardziej żałuję, że zamiast zagarniania mnie do robót domowo-kuchennych, których nie cierpię, moi rodzice nie zachęcali mnie do majsterkowania i napraw, co lubię zdecydowanie bardziej.

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
  • 1matka-polka 17.05.19, 13:49
    "że moi rodzice nie zachęcali mnie do majsterkowania i napraw,"
    To lubisz to czy trzeba cię zachęcać, bo to trochę się kłóci...

--
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut
  • qs.ibidem 17.05.19, 09:47
    Jakiś, jakikolwiek? Czy taki do wnoszenia?
    A może dostawca nie może na kobiety patrzeć?
    Za mało szczegółów.
  • 1matka-polka 17.05.19, 09:49
    Niestety nie posiadam tych informacji...

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • annajustyna 17.05.19, 09:54
    Po co go pytalas, trzeba bylo od razu na plecy i samej wtachac...
  • 1matka-polka 17.05.19, 09:57
    Wiem, że powinnam, i na każdym piętrze po trzy przysiady...

--
    "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
  • ga-ti 17.05.19, 10:00
    Są dwa wyjścia: albo pan uznał Cię za wątłą leliję i chciał Ci zaoszczędzić trudów noszenia, albo pan woli panów wink
  • 1matka-polka 17.05.19, 10:03
    Po głosie?

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
    Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
  • arwena_11 17.05.19, 10:06
    No a jak. Mam taką koleżankę i teściową. Zawsze pierwsze słowa jak do nich dzwonię, mówią takim omdlewającym głosem. Jak mnie to wkurza
  • rosapulchra-0 17.05.19, 10:01
    Wychodzi na to, że zbyt kobieco wyglądasz jak na mężczyznę wink

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • 1matka-polka 17.05.19, 10:02
    Przez telefon wyglądam???

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • iberka 17.05.19, 10:03
    Pan widział autorkę przez telefon ? smile
  • petronella 17.05.19, 12:09
    Niektorzy wroża z reki przez telefon, moze panek tez ma jakies tajemnicze moce.
  • bei 17.05.19, 10:11
    Zapytałaś o jego pomoc, jeśli to ciężkie i duże meble słusznie zapytał, komu ma pomóc. Skoro nie opłaciłaś wniesienia, to normalne, ze powinnaś teraz zapłacić za taką usługę. Nie masz się co obrażać, pan chce dobrze, kobieta ńie powinna wnosić takich ciężarów jak mężczyzna. Przecież to „ słaba płeć”. Obniżenie dna macicy często jest następstwem dźwigania ciężarów. Pytaj sąsiadów- może ktoś Ci pomoze? Pan jest zapewne sam- skoro pytał o drugiego mężczyznę.
  • tiszantul 17.05.19, 10:23
    > Nie masz się co obrażać, pan chce dobrze, kobieta ńie powinna
    > wnosić takich ciężarów jak mężczyzna

XIX-wieczne zaściankowe czy wręcz pisowskie poglądy. W postępowych lewicowych kręgach płeć to od dawna "konstrukt społeczny" i kwestia wyboru. Kierowca powinien zapytać - "jakiej płci szanowna osoba się dzisiaj czuje"
  • 1matka-polka 17.05.19, 10:33
    "jakiej płci szanowna osoba się dzisiaj czuje"
    big_grin

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • annajustyna 17.05.19, 12:10
    Genialne 😂😂😂
  • tiszantul 17.05.19, 10:19
    > Zamówiłam meble. Kierowca dzwoni, że zaraz będzie. Ja się pytam, czy pomaga prz
    > y wnoszeniu, a on mnie pyta, czy jest tam jakiś mężczyzna

Seksizm. Nie wolno tak formułować pytań. Powinien zapytać, czy jest tam jakaś osoba
  • jak_matrioszka 17.05.19, 10:24
    Ja mówie że jest mój piecioletni syn i 95-letni dziadek. Obrażać sie nie bede, jeśli nieposiadanie na stanie meżczyzny zwalnia mnie z wnoszenia, to biore to i nie marudze wink
  • madame_edith 17.05.19, 10:39
    Koniecznie sie obraź! Ciekawe kto wtedy wniesie toboły big_grin
  • 1matka-polka 17.05.19, 10:50
    No jak to kto? Być kobietą, być kobietą, tralala big_grin

--
    Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
    Mark Twain
  • piataziuta 17.05.19, 10:45
    Możesz się obrazić, choć ja bym to rozwiązała w inny sposób.
    Mówię mu, że nie ma mężczyzny i ja wnoszę, a jemu zapłacę za pomoc.
    Przy wnoszeniu, jako osoba wysportowana, ale drobna, wnosząc razem z panem, pytam troskliwie, czy się pan zanadto nie męczy i czy nie zawołać do pomocy jeszcze sąsiadki - bo to też sprawna osoba jest.
    Po wniesieniu pytam, czy nie zechce odpocząć i czy dać mu wody, a potem daję dodatkowo tipa, mówiąc: pięknie sobie pan poradził.
  • 1matka-polka 17.05.19, 10:49
    A co robisz, kiedy nie jesteś w stanie podnieść paczki?

--
    Wolter
  • piataziuta 17.05.19, 11:15
    Jeśli przeciętny mężczyzna w średnim wieku da radę podnieść paczkę, dam radę i ja.
    No chyba, że paczka jest tak ciężka, że tylko siłowniany paker z trudem ją dźwignie, ale wtedy takie rzeczy rozwiązuje się przy zamawianiu towaru, a nie przy odbiorze.
  • 1matka-polka 17.05.19, 12:01
    Czyli bierzesz 50 kg (pewnie tyle, co sama ważysz, skoro jesteś drobna itd...) na plecy i wchodzisz na 5 piętro big_grin? Gratuluję formy i stawów.

--
    Dorota Masłowska
  • aankaa 17.05.19, 12:07
    jak jest 5 pięter to i winda

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • 1matka-polka 17.05.19, 12:45
    No to 4.

--
  • piataziuta 17.05.19, 13:11
    Jestem w stanie "wziąć na plecy" mojego faceta który waży 90 kilo.

Nie wiem czy bym go wniosła sama na 3 piętro, ale już z pomocą drugiego sprawnego człowieka - na pewno.
    Ty się może weź za jakiś sport dziewczyno, bo jak masz w młodym wieku takie dylematy, to się szybko posypiesz na starość.
  • 1matka-polka 17.05.19, 13:14
    "Ręczne przemieszczanie przedmiotów przez jednego pracownika

W związku z powyższym przy ręcznym przemieszczaniu przedmiotów przez jednego pracownika:

Masa przedmiotów podnoszonych i przenoszonych nie może przekraczać:

1) dla kobiet – 12 kg przy pracy stałej oraz 20 kg przy pracy dorywczej,

2) dla mężczyzn – 30 kg przy pracy stałej oraz 50 kg przy pracy dorywczej

(§ 13 ust. 1 rozporządzenia w sprawie bhp przy ręcznych pracach transportowych oraz innych związanych z wysiłkiem fizycznym)."

--
    Wolter
  • 1matka-polka 17.05.19, 13:15
    Jak widać to ty zdecydowanie odstajesz od średniej a nie ja.

--
    Kurt Vonnegut
  • piataziuta 17.05.19, 13:18
    😂
    ty jesteś naprawdę głupia
  • 1matka-polka 17.05.19, 13:21
    O, argumenty się skończyły, dzisiaj i tak wyjątkowo długo pociągnęłaś, jak na swoje możliwości...

--
  • piataziuta 17.05.19, 13:30
    Sory, ale fragment kodeksu pracy jako argumentu do sytuacji, w której jednokrotnie masz wnieść coś co sama zamówiłaś, ale zapomniałaś załatwić kwestii wnoszenia, do swojego własnego mieszkania, w swoim czasie wolnym, mnie rozwalił. 😂

Następnym razem weź ten kodeks i pokaż temu człowiekowi, który przywiezie ci meble, mówiąc, że niech ci załatwi jakieś darmowe wnoszenie, bo gdybyś była w pracy, to zgodnie z prawem mogłabyś podnosić maksymalnie 12-20 kilo, a te meble na oko ważą więcej. 😂
    Może gościu wtedy pomyśli, że łatwiej mu będzie wnieść te meble samemu za darmochę, niż wdawać się w dyskusje z kretynką. 😂
  • 1matka-polka 17.05.19, 13:56
    A czy moderacja usuwa takie wyzwiska? Czy nie?

--
    Wolter
  • piataziuta 17.05.19, 14:05
    Nie usuwa.
    Moderacja usuwa z tylko sobie znanych, stronniczych powodów.
  • 1matka-polka 17.05.19, 14:50
    dupa, dupa, dupa...

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • piataziuta 17.05.19, 15:02
    uważaj, bo za "dupę", to zaraz dostaniesz bana
    "dupa" to na tym forum wielkie przestępstwo 😂
  • triismegistos 17.05.19, 12:09
    A nie można po prostu zamówić wniesienia? Jak mnie wqrwa takie cwaniactwo...

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • 1matka-polka 17.05.19, 12:46
    Jakie cwaniactwo, co sobie tam uroiłaś znowu? Dostałam informację, że "kierowca pomaga za opłatą", widziałaś kiedyś takie dziwo?

--
  • triismegistos 17.05.19, 13:39
    Urolilo mi się, ze ogarniasz drzewko. Nie wiem doprawdy jak mogłam coś tak głupiego wymyślić.

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • triismegistos 17.05.19, 13:39
    Urolilo mi się, ze ogarniasz drzewko. Nie wiem doprawdy jak mogłam coś tak głupiego wymyślić.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • 1matka-polka 17.05.19, 13:54
    To może wyjaśnij o co ci chodzi, i najlepiej cytuj smile do czego się odnosisz, bo nadal nie rozumiem.

--
    Wolter
  • iwoniaw 17.05.19, 13:42
    Dostałam informację, że "kierowca pomaga za opłatą", widziałaś kiedyś takie dziwo?

No ja nie widziałam. Zawsze jeśli płacę za transport z wniesieniem, to sobie sprzedawca odhacza, które piętro, czy jest winda etc., po czym nalicza stawkę i zakup (czy to meble czy inna lodówka) jest wniesiony do mieszkania przez przybyłą ekipę (przeważnie są to dwie osoby, nigdy nie wnikałam, czy któraś z nich jest jednocześnie kierowcą pojazdu dostawczego) i nie ma żadnych dziwnych dyskusji, ile osób, jakiej płci i stanu zdrowia przebywa wówczas w domu.

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • 1matka-polka 17.05.19, 13:52
    "No ja nie widziałam."
    A widzisz. A ja się często spotykam, że kierowca pomoże przy wniesieniu za drobną opłatą. I nie ma tego w żadnej umowie.

--
    Wolter
  • 1matka-polka 17.05.19, 13:55
    A spotykam się często, gdyż często urządzam mieszkania na wynajem...

--
    Kurt Vonnegut
  • tt-tka 17.05.19, 14:03
    1matka-polka napisała:

> "No ja nie widziałam."
    > A widzisz. A ja się często spotykam, że kierowca pomoże przy wniesieniu za drob
    > ną opłatą. I nie ma tego w żadnej umowie.
    >

Przy zakupach przez taxi zrozumiale i wtedy traktuje sie to jako napiwek - oplata za ponadnormatywna usluge.
    Przy rzeczach ciezkich typu meble, lodowka, wanna - zawsze przy zamawianiu ustala sie, ile tego, ktore pietro etc i oplaca sie usluge wniesienia/montazu juz przy uzamawianiu. I nie "kierowca pomaga", tylko podmiot sprzedajacy daje ekipe, ktorej ja nie musze "pomagac".

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • 1matka-polka 17.05.19, 14:07
    "zawsze przy zamawianiu ustala sie, ile tego, ktore pietro etc i oplaca sie usluge wniesienia/montazu juz przy uzamawianiu."
    Dziękuję, że mnie uświadomiłaś, na temat mojego doświadczenia big_grin

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • tt-tka 17.05.19, 15:06
    1matka-polka napisała:

> Dziękuję, że mnie uświadomiłaś, na temat mojego doświadczenia big_grin
    >

Nie dziekuj. Lepiej sie zastanow, co zrobisz, gdy na pytanie "czy kierowca pomaga wniesc" uslyszysz, ze nie, nie pomaga. No bo skoro pytasz o to, gdy on juz niemal pod domem, to moze sie tak zdarzyc.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • 1matka-polka 17.05.19, 15:39
    Jestem przygotowana. Wtedy uaktywniam plan B, C...Z.

--
    Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
    Mark Twain
  • triismegistos 17.05.19, 12:09
    A nie można po prostu zamówić wniesienia? Jak mnie wqrwa takie cwaniactwo...

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.