Dodaj do ulubionych

Pralka jest lepsza niż Bosch?

17.05.19, 17:22
Od zawsze mam Boscha. Czy możecie polecić coś lepszego niż Bosch ? I dlaczego? Mam ochotę na zmianę ale nie wiem na co. Cena do 2000 zł.
Edytor zaawansowany
  • mysiulek08 17.05.19, 17:24
    Na forum Miele bije Boscha, ale chyba za 2000 to nie kupisz

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • aerra 17.05.19, 17:25
    Bo Miele bije Boscha, ale nie za 2k.
  • paniusiapobuleczki 17.05.19, 17:31
    AEG?
  • mysiulek08 17.05.19, 17:32
    to elektrolux

--
  • kaka73 17.05.19, 17:45
    Miele jest droga ale nie wiem czy warta swojej ceny . Nie chcę przepłacać tym bardziej że te nowe sprzęty są na kilka lat. Ale czy ktoś mu powie jaka różnica ? W czym lepszy Electrolux? Słyszałam że to ten sam koncern. A samsung?
  • mysiulek08 17.05.19, 17:54
    ale zadaj sobie pytanie co chcesz w tej nowej pralce? mam 9kg bosch z serii 8, piore wszystko, od kocy z merynosa po jedwabnokaszmirowe swetry i jest ok, w trakcie prania moge dorzucic ciuch, 1400 obrotow wirowania daje niemal suche pranie (zaznaczam, niemal), ustawiam pranie czasowe itp, za Miele tez nie mam zamiaru przeplacac
    a dizajn? podobaja mi sie pralki inox czy inne kolory ale jakie to ma znaczenie jak i tak stoi w pralni?

suszarke i owszem chyba zmienie

--
  • jematkajakichmalo 17.05.19, 21:00
    Miele warta swojej ceny. Obecnej leci 14 roczek i diala jak zyleta. Poprzednia chodzila u nas 20 lat i juz u kogos innego chodzi 5 rok.
    Moja obecna ma 1600 obortow i milion cudow. Jedyna rzeczy jakiej zaluje, to ze wiecej kg nie wzielam.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • inocom 17.05.19, 23:22
    jematkajakichmalo napisała:

> Moja obecna ma 1600 obortow i milion cudow. Jedyna rzeczy jakiej zaluje, to ze
    > wiecej kg nie wzielam.

Bo same obroty nie są miarodajne.

--
    Aby dowiedzieć się kto naprawdę usiłuje Tobą rządzić, sprawdź po prostu kogo nie wolno Ci komentować.
  • paniusiapobuleczki 17.05.19, 18:28
    Ale jest ok.
  • joanna266 17.05.19, 17:32
    Ale pod jakim względem miele tak bardzo lepsza od boscha?wizualnym? Ja mam Siemensa (to samo co Bosch)I pierze bez zarzutu już 10 lat. Trzymam ją w kotłowni więc i tak praktycznie pozamną nikt jej nie ogląda wink

--
    gdybyś mówił językami ludzi i aniołów a internetu byś nie miał..smile
  • nastjaa 17.05.19, 17:56
    Siemens to to samo co bosch, srodek ten sam, robiony przez tych samych pracowników na tej samej linii, z tych samych części. Różnią się tylko obudowami i napisami na nich.
  • eliszka25 17.05.19, 18:07
    Szczerze mówiąc nie wiem, w czym taka Miele ma być aż o tyle lepsza, żeby wytłumaczyć różnicę w cenie. Mam bezpośrednie porównanie, bo w mieszkaniu mam whirlpool, a w piwnicy jest blokowa pralnia i tam piorę w Miele właśnie. Moja mała pralka whirlpool dopiera dużo lepiej niż Miele. Ba, nigdy wcześniej nie interesowało mnie, ile wody pobiera pralka podczas prania, a do Miele dolewam wody, póki nie widać jej przez szybkę w drzwiach pralki, bo inaczej pranie po wyjęciu śmierdzi. Dlatego jak będę zmieniać moją pralkę na nową, to z pewnością nie wydam tyle kasy na Miele.
  • nastjaa 17.05.19, 18:17
    No właśnie miele w tym jest lepsza, ze jest wytrzymalsza, whirpool już dawno by padł w blokowej pralni.
  • eliszka25 17.05.19, 21:24
    Ale co mi z wytrzymałej pralki, która nie dopiera? Mój whirlpool działa bez najmniejszej awarii od 13 lat, a piorę dużo, bo jest nas czworo. Jak nie mam innego wyjścia, bo muszę wyrobić się w jeden dzień, to piorę na dwie pralki i wtedy mam bezpośrednie porównanie. Do Miele muszę albo dolewać wodę, albo prać każdy wsad dwa razy. Moją w domu napełniam, włączam i mogę zapomnieć do chwili, aż się wypierze. Ręczników i pościeli w tej blokowej nie piorę wcale, bo nie dopiera. Nie jest to moja schiza, bo sąsiadki też narzekają, a ta Miele jest jakieś 4 czy 5 lat nowsza niż moja, więc teoretycznie powinna być lepsza, ale nie jest.
  • kaka73 17.05.19, 22:08
    Dzięki za opinie jednak na Miele się chyba nie skuszę - za droga . Pozostałe które są wymieniane to Aeg, Siemens i Elektrolux , Whirlpool - kiedyś już miałam.
    Mam ochotę zmienić coś bo to już chyba moja 3 pralka Bosch z rzędu co 3 lata. Porównując na eurortv to niewiele się różnią między sobą . Opinii najwiecej mają pralki Bosch - więc na pewno najwiecej się sprzedają .
    W Obecnej pralce często zostaje mi płyn do płukania w pojemniku - to mnie wkurza.
    Mam też suszarkę Bosch - czy jak za dużo włożycie wsadu też wam nie dosusza? Ja głównie suszę ręczniki i pościel .
  • chatgris01 17.05.19, 22:13
    kaka73 napisała:

> Dzięki za opinie jednak na Miele się chyba nie skuszę - za droga .

Jeśli zmieniasz Bosche co 3 lata, to jedna Miele chyba wychodzi jednak taniej, niż 5 Boschów wink
  • mysiulek08 17.05.19, 22:43
    co do suszarki boscha, to mam jej troche do zarzucenia ale nie to, ze nie dosusza, uzywam trzech programow, sport 1.47, gdzie susze niemal wszystko, antyalergiczny 1,24 susze reczniki, posciel i do suszenia pierza, 3.24h glownie do kocich kocy i wszystkiego 'przewiewnego' przy czym suszarka wylacza sie po 5min, to jedyny program, ktory nie konczy przed czasem, ale ma wade, trzeba monitorowac, z tym ze np kocie polary to susze w cyklu, trzy pralki, jedno suszenie
    programow typu 'bawelna do szafy' w ogole nie uzywam

--
  • magia 18.05.19, 00:37
    Jeśli zmieniasz Boscha co 3 lata to każda będzie lepsza od tej.
    Jeszcze nei zdazylz mi się pralka na 3 lata. Najtansza jaka miałam to Indesit za 900zł - u mnie dzialal 8 lat, oddalam znajomym i kolejne 2 lata już chodzi, bez zadnej awarii. Wymnianiali tylko gumę od bębna bo się przetarla.

Co do Bosch versus Miele. To zdecydowanie Miele. Uzywalam kilka lat i naprawdę widać roznice.
    Podpowiem tylko, że nie trzeba wydawac na nia 6 tys.
    Sama kupiłam sobie suszarke Miele za 2 tys, nowa z wystawy w MM. Zapytalam czy można kupic te konkretna i można było za pol ceny. Dziala już 7 rok bezawaryjnie. Tyle samo mam prlke Siemens i poza dwukrotna wymiana grzałki jest ok. Grzalka to 50zl z przesylką i 15 minut rozkręcania, wiec traktuje to jako przegląd raz na kilka lat.
  • betty_bum 18.05.19, 14:29
    Po co wymieniać pralkę co 3 lata? Nie lepiej oddać do serwisu? Tak, to my tą planetę w 10 lat zajedziemyuncertain
  • kaka73 18.05.19, 19:17
    Napisałam niżej dlaczego co 2-4 lata.
  • pitupitt 27.05.19, 11:30
    Dosusza zawsze, nieważne ile włożę. Ma czujnik wilgoci, który w razie potrzeby wydłuża czas suszenia. Moja suszarka to ok. 10-letni Bosch z pompą ciepła.

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • mikams75 17.05.19, 22:58
    jakis ferelny egzemplarz wam sie chyba trafil, mam porownanie z miele, elektrolux i v-zug i miele wygrywa i jest daleko w przodzie. Suszarka bebnowa tez, byla idealna.
    Moze ci nie dopiera, bo dolewasz wody? Moze program wlasnie jest na mala ilosc wody? Na sucho raczej nie pierze.
  • mysiulek08 17.05.19, 23:56
    cos w tym moze byc, do aktualnie uzywanego boscha nie moge dolac wody, do poprzedniego modelu tez nie ale do elektroluxa dolewalam namietnie, bo wydawalo mi sie, ze ciagle jest za malo i bywalo, ze czegos tam nie dopierala

--
  • eliszka25 18.05.19, 06:09
    Może faktycznie jakiś felerny egzemplarz się trafił. Poprzednia pralka w pralni prała dobrze, ale już teraz nie pamiętam, czy to też była Miele. Wody zaczęłam dolewać właśnie dlatego, że nie dopiera i wyjmowałam śmierdzące pranie. Nigdy wcześniej do żadnej pralki nie dolewałam wody, do mojej, która mam w mieszkaniu też nie dolewam. Do tej blokowej Miele zaczęłam dolewać, bo pranie po wyjęciu z bębna śmierdzi jak by było tylko zmoczone i nie wyprane jeśli wody nie doleję. Żeby było naprawdę wyprane i pachniało płynem do prania/płukania muszę dolać wody albo zapuścić to samo pranie drugi raz. Strasznie to wkurzające i zraziłam się do pralki Miele. Za to mam też zmywarkę tej firmy i ta z kolei jest super, a tez ma już prawie 12 lat.
  • mysiulek08 18.05.19, 06:19
    A ta pralniowa pralka jest czyszczona co jakis czas? Bo to moze byc problemem, ze pranie smierdzi. Jak mam ture prania kocich rzeczy, to czyszcze filtr i "przepieram" pralke plynem do pralek, pachnie nowoscia 😁

--
  • kaka73 18.05.19, 09:06
    Zaczynacie mnie przekonywać do Miele. Zmieniam co 3 lata średnio pralkę bo wolę sobie kupić niwą a do mieszkania na wynajem dać używaną.
  • kaka73 18.05.19, 09:07
    Najtańsza Miele 8kg to 5000 zł.
  • chatgris01 18.05.19, 09:52
    A na 7 kg by nie wystarczyła? www.euro.com.pl/pralki/miele-wdb-030-wcs-eco.bhtml
  • chatgris01 18.05.19, 09:54
    Nawet taniej jest www.ceneo.pl/49907155
  • eliszka25 18.05.19, 10:20
    mysiulek08 napisała:

> A ta pralniowa pralka jest czyszczona co jakis czas? Bo to moze byc problemem,
    > ze pranie smierdzi.

Jak często jest faktycznie czyszczona, to nie wiem, bo to robi hauswart. Klapkę od filtra trzeba otworzyć specjalnym „kluczykiem”, który tylko hauswart ma, więc filtra nie wyczyszczę, ale od czasu do czasu tuż przed moim praniem puszczam tę pralkę właśnie z płynem do mycia pralek i piorę ją pustą w wysokiej temperaturze, bo też już myślałam, że to może to. Niestety, nie pomaga. Pranie i tak śmierdzi, jeśli wypiorę tylko raz bez dolania wody.

Poza tym od stycznia mamy innego hauswarta, ale do końca roku była babka, która o to bardzo dbała, a pranie i tak śmierdziało, więc nie mam pojęcia o co chodzi. Ktoś niżej pisze, źe pralki Miele są cichutkie, a nasza nie jest. Jak wiruje, to mamy trzęsienie ziemi w piwnicy, więc chyba faktycznie coś z tym egzemplarzem musi być nie tak.
  • chatgris01 18.05.19, 10:24
    A ta w piwnicy to nie jest pralka przemysłowa? (do pralni, hoteli, szpitali itp.)
    Bo Miele produkuje sprzęt profesjonalny i sprzęt domowy, domowy jest cichy, ale przemysłowy już niekoniecznie.
  • eliszka25 18.05.19, 12:12
    A na to ci nie odpowiem, bo nie mam pojęcia. Choć myślę, że przemysłowa byłaby większa chyba? Ta jest na 8 kg, więc jak dla mnie, to takie raczej domowe wymiary.
  • chatgris01 18.05.19, 12:17
    W pralniach samoobsługowych mają przemysłowe na 8 kg (a nawet na 5 kg), więc w pralni blokowej raczej podejrzewałabym też przemysłową (domowe nie są przewidziane na tak intensywną eksploatację).
  • eliszka25 18.05.19, 12:26
    To by było logiczne, ale nasza administracja jest dość dziwna, więc głowy nie dam 😉
  • chatgris01 18.05.19, 12:02
    eliszka25 napisała:

> Do tej blokowej Miele zaczęłam dolewać, bo pranie po wyjęciu
    > z bębna śmierdzi jak by było tylko zmoczone i nie wyprane jeśli wody nie doleję
    > . Żeby było naprawdę wyprane i pachniało płynem do prania/płukania muszę dolać
    > wody albo zapuścić to samo pranie drugi raz.

Tak mi teraz przyszło do głowy-przecież w pralkach Miele przeważnie można indywidualnie ustawić poziom wody (raz się programuje wybraną opcję i potem to już leci automatycznie przy wszystkich praniach, nie trzeba dodatkowo ustawiać)-może ktoś skrajnie oszczędny zaprogramował najniższy poziom i stąd ten problem, bo na Twoje pranie najniższy jest niewystarczający?
    Na Twoim miejscu sprawdziłabym dokładną nazwę (nr) modelu i poszukała jego instrukcji obsługi w necie, i jeśli też ma on możliwość wyboru poziomu wody w ustawieniach, to bym przeprogramowała na wyższy poziom, żeby nie musieć już dolewać.
  • eliszka25 18.05.19, 12:16
    O widzisz, nie wiedziałam, że to się ustawia raz na zawsze, ale w domu nigdy pralki Miele nie miałam. Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby przy montażu zaprogramowano to na totalne minimum. Może to jest dobry trop, dzięki! Teraz muszę wytropić instrukcję do tego modelu, ale w internecie się pewnie znajdzie.
  • mikams75 18.05.19, 19:14
    kiedys mialam miele w mieszkaniu a w pralni na dole byla 8kg miele chyba przemyslowa, wygladala zupelnie inaczej niz moja domowa. Nie wiem, czy tamta byla gorsza, bo nie korzystalam. W domu natomiast - zupelnie bez zastrzezen.
  • nastjaa 17.05.19, 18:02
    Potwierdzam, ze od boscha i siemensa będzie lepsza Miele (jednak to pewnie 4-6 tys) Jestem związana z produkcją bosch, szczególnie pralek. Raz zmienilismy na Samsung eco bubble (na rok) teraz znow wrocilismy do boscha, chociaż niz złego sie nie działo. Ale mam wrażenie, ze samsung był delikatniejszy. Bosch i siemens to taki odpowiednik volkswagena i audi- klasyczne, bez wymyślnych funkcji, wytrzymałe.
  • damartyn 17.05.19, 18:20
    Jeśli nie Miele to AEG
  • pitupitt 27.05.19, 11:33
    A o gaggenau nikt nie słyszał? Wypasione pralki to nie tylko miele...

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • feliz_madre 17.05.19, 18:24
    Miałam Boscha i uwielbiam przez wiele lat. Potem zmieniłam na pralkę LG i kocham ją szalenie!
  • chatgris01 17.05.19, 18:36
    oanna266 napisała:

> Ale pod jakim względem miele tak bardzo lepsza od boscha?
    >

Parę lat temu miałam jednocześnie Miele (bazową, najtańszą) i Boscha:
    -Miele na programie Bawełna 40° z opcją namoczenia dopierała lepiej niż Bosch na Bawełna 60°
    -program Wełna w tamtym Boschu był do kitu, w Miele świetny (bez problemu pierze kaszmirowe swetry, wełniane garniturowe spodnie, na których metce jest "nie prać w wodzie" oraz koronkowe biustonosze z fiszbinami-nic nie jest zniszczone)
    -Bosch nie dopłukiwał
    -Bosch był dwa razy głośniejszy, zwłaszcza przy wirowaniu
    -Miele ma lepsze programy i opcje, które ponadto można sobie indywidualnie zaprogramować (np. poziom wody, dodatkowe płukania, obroty bębna mocniejsze lub mniej intensywne, oprócz tego można ustawić samo płukanie z dowolnego programu)
    -po zaledwie 5 latach Boscha trafił szlag i nie opłacało się naprawiać (Miele mam nadal, 11 lat, awarii tfu, tfu zero, mam nadzieję, że dociągnie do 20 lat obiecywanych przez producenta tongue_out -no, niech będzie nawet te 15-16, bo ja piorę prawie codziennie)
    -Marka Bosch zdecydowanie pogorszyła jakość swoich produktów w ostatnich 10 latach (nie, żeby była zła, ale dawniej była o wiele, wiele solidniejsza), szkoda, że cen nie przy tym nie obniżyli.... a części do napraw też mają bardzo drogie.

Podsumowując-więcej Boscha nie kupię (rozczarowali mnie też w ostatnich paru latach przy jakości lodówki, odkurzacza i zmywarki), a jeśli nie mogłabym kupić pralki Miele, to kupiłabym Whirlpoola z dużym bębnem (na przynajmniej 9 kg, choć do dziś nie mogę odżałować modelu na 11 kg, który zastąpił tego zepsutego Boscha i z którym się niestety musiałam rozstać przy przeprowadzce-w nowym mieszkaniu nie mam miejsca na dwie pralki).

A, i w prawie wszystkich testach konsumenckich pralek, jakie widziałam (a czytuję je namiętnie), Miele zawsze były na pierwszym miejscu (albo i na 3 pierwszych miejscach, jeśli testowali więcej modeli).

Autorko wątku, do 2000 radzę szukać przednioładowanego Whirlpoola, i jeśli tylko znajdziesz w tej cenie, to najlepiej z dużym bębnem.
  • mysiulek08 17.05.19, 18:46
    Przy kupnie sprzetow do nowej chalupy, zastanawialam sie nad Miele, ale jakos ciezko mi bylo pogodzic sie faktem, ze za pralke/suszarke/zmywarke/piekarnik itp bym musiala wydac 10tys zl albo wiecej (takie sa tu ceny). Stanelo znow na Boschu i nie narzekam. Na programie prania recznego piore to czego nie wolno i jest ok.Wszystko dopiera. Lodowka i zamrazarka jestem zachwycona, zmwarka takoz. Jedynie do suszarki mam zastrzezenia, ale to moze byc tez jakosc obecnych ciuchow.
    Nie to zebym piala peany na Boscha, ale u mnie to wybor rozsadku, no i nie chcialabym miec tej samej pralki przez 20lat.
    Pralka Elektroluxa produkowana w Brazylii wytrzymala cos okolo 10lat, tzn zaczela troche podciekac ale prala dzielnie.

--
  • chatgris01 17.05.19, 18:54
    U mnie najtańsze bazowe Miele kosztują około 700€ (10 tys. zł za pralkę też bym nie dała, więc Cię w pełni rozumiem).
    Co do 20 lat, to ja bym moją obecną, jakby się dało, chętnie miała nawet 30-40 lat tongue_out (jest idealna).
  • mysiulek08 17.05.19, 18:50
    a, odkurzacz, model bezworkowy, niby super cichy, to porazka totalna, silencerowi elektroluxa buty moze czyscic, pionowy athlet tez ma swoje za uszami, ale na mumy narzekac nie bede

--
  • chatgris01 17.05.19, 18:57
    Ja po rozczarowaniu odkurzaczami Boscha i Electroluxa nabyłam odkurzacz Miele i póki co jest świetny (ale nawet oni produkują już w Chinach, zgroza i grrrrr!-pralki, póki co, nadal w Niemczech).
  • mysiulek08 17.05.19, 19:45
    ale miele nie ma cichych odkurzaczy, jak na razie silencery elektroluxa sa nie do zdarcia (mamy trzy zeby nie targac po schodach bo to ciezki przedmiot jest), koty zachwycone

--
  • chatgris01 17.05.19, 20:03
    Mnie bardziej niż na cichości zależało na tym, żeby był mały, lekki i z filtrem dla alergika smile
    Mam Compact C1 EcoLine. Dla moich kotów każdy odkurzacz to WRÓG i spitalają przed nim na szafę...
  • mysiulek08 17.05.19, 22:46
    silencer jest filtrami obudowany smile jedyny odkurzacz, ktory nasz domowy alergik toleruje, jest nieduzy, zwinny ale niestety nie lekki, lekki i poreczny jest athlet

--
  • premeda 18.05.19, 12:00
    Ale to nie ma znaczenia gdzie produkują. Myślisz, że Chińczyk to gorzej śrubki wkręca od Niemca?
  • mikams75 18.05.19, 19:30
    ma znaczenie, chnskie komponenty sa po prostu gorszej jakosci, niedokladnie zrobione, z gorszych materialow.
  • mysiulek08 18.05.19, 19:46
    nie, jesli to sa fabryki 'firmowe' gdzie jakosc jest kontrolowana solidnie zeby dobrego klienta nie stracic

aparaty canona robionie w japonii zawsze mialy jakis feler, martwy piksel itp, te z chin dopracowane w kazdym szczegole

lodowka i zamarazka bosch, skladana w niemczech, komponenty madeinchina

--
  • pasquda77 17.05.19, 18:59
    AEG kocham ją miłością nieskończoną 😊
  • chatgris01 17.05.19, 19:01
    Miałam ich wampira, ale był koszmarnie ciężki i niezwrotny (za to nie do zdarcia, fakt).
  • pitupitt 27.05.19, 11:43
    Bosch ma generalnie słabe małe agd. Pralka, suszarka czy piekarnik jest ok, ale żelazko czy odkurzacz to jak dla mnie porażka.

--
  • pitupitt 27.05.19, 11:39
    Ale porównanie... to taj jakby porównywać porsche z vw. Po pierwsze i najważniejsze to są dwie zupelnie różne klasy sprzętu. Jakbyś porównywała miele do np. gaggenau (najwyższa półka producenta boscha), to co innego... wyszłoby, że miele jednak nie jest takie bezkonkurencyjne.

--
  • chatgris01 27.05.19, 13:12
    Mnie Miele wystarcza w zupełności wink

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • cruella_demon 17.05.19, 20:08
    Ja mam sprzęty AGD tylko Siemensa albo Boscha. Kiedyś w serwisie powiedzieli mi, że są najmniej zawodne i na lepszych podzespołach. I faktycznie się to u mnie sprawdza, a ja delikatna w obsłudze nie jestem.
  • mikams75 17.05.19, 22:48
    mialam miele i jej glowna zaleta bylo to, ze byla cichutka nawet podczas wirowania a to byl model sprzed 20 lat. Swietnie prala, duzy wybor programow i mozliwosci dopasowania kzdego programu, timer nigdy nie klamal, nie szmacila ubran (wbrew pozorom, niektore spieraja za mocno), bezawaryjna, nie wiem ile lat w sumie sluzyla, bo sie wyprowadzilam, ale to byla najlepsza pralka jaka mialam, lata temu ta pralka byla bardzo nowoczesna. Czy teraz konkurencja dogonila, to nie wiem, ale wybor jest dzisiaj ogromny. Wtedy miele to byl szczyt jakosci i nowoczesnosci wink

• snakelilith 17.05.19, 23:27
    Moja pierwsza Miele prała bezbłędnie 23 lata. Po tym czasie wysiadła elektronika, zaczęły pierniczyć się programy i przerywać w trakcie pranie. Gdyby nie to, to funkcjonowałaby nadal, bo grzałka i wszystko inne były w porządku. Nowa Miele zużywa jeszcze mniej prądu i mam nadzieję, że tyle samo mi posłuży. Z tym, że ta stara to był bardziej wypasiony model, bo prezent, ta druga jest taki bardziej podstawowy i nie ma timera do nastawiania prania na konkretną godzinę, czego mi w sumie nie brakuje.

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku." - bywalec.hoteli
  • mikams75 18.05.19, 19:20
    i jeszcze jedno - nie wiem jak pralka miele to robila, ale odwirowywala super a ubrania nie byly pogniecione. W zadnej innej pralce tak nie mialam.
  • zurekgirl 18.05.19, 01:32
    Korzystam z Samsunga eco bubble i z Miele. Obie pralki maja okolo 2 lat, obie 8kg. Piora tak samo przy takim samym zaladunku i podobnym programie. Samsung nieco glosniejszy. Nie pieje z zachwytu nad Miele, pierze dobrze, dziala dobrze, moze widoczna roznica bedzie za 10 lat. Korzystam rowniez dosc regularnie z trzech zmywarek. Miele 60 cm, AEG 60 cm i Indesit chyba najtansza 45 cm. AEG dziala od niemal 20 lat, jest idealna, domywa swietnie. Indesit ma 5 lat, rowniez bez zastrzezen, uzywam jednego ulubionego programu, wszystko blyszczy. Miele 2 lata, nie domywa, choc nie jest przeladowywana. Albo schrzanione podlaczenie, albo nie wiem co. Za to znajoma ma sprzety Miele od wieeelu lat, pralka wyglada jak z lat 80, ale dziala bez zarzutu.
  • chatgris01 18.05.19, 09:43
    Bo Miele ma najlepsze pralki, ale najlepsze zmywarki robi Bosch/Siemens (tak wynika z testów konsumenckich).
  • premeda 18.05.19, 12:07
    Mam zmywarkę Boscha i nie domywa. Bosch kiedyś był marką premium ale teraz to zwykły seryjniak. Zawodowo aktualnie jestem związana z produkcją AGD i naprawdę czy to Beko, Candy, Bosch, Whirlpool, Electrolux, AEG podzespoły idą od nas z taśmy 😉
  • chatgris01 18.05.19, 12:10
    Bosch się ostatnio bardzo skiepścił, niestety.
  • mikams75 18.05.19, 19:18
    trzeba patrzec na miejsce produkcji sprzetow - tylko te drozsze sa produkowane w europie, w niemczech nawet tej samej firmy.
  • nastjaa 18.05.19, 13:07
    Wierz mi, że 20 lat temu podzespoly do boscha tez szły z taśmy.
  • kaka73 18.05.19, 13:12
    A czy duża różnica w Miele tańszej o droższej ? Bo różnica cenowa duża . Najtańsza ta na 7 kg, na 8 dużo droższa więc może faktycznie spróbować tej 7kg.
  • chatgris01 18.05.19, 13:58
    Miele 8 kg masz też za niecałe 4 tysia www.ceneo.pl/78426505
    Co do różnic, to pojemność bębna jest np. identyczna, z tego co widzę, pewnie droższa ma więcej obrotów (ale 1400 to już wystarczająco), może funkcja pary? Bo widzę, że ta na 7kg też ma wyświetlacz pokazujący czas programu (moja nie ma, i nie brakuje mi tego bardzo).
    Osobiście brałabym tę na 7 kg, mam prawie identyczną-dla mnie najważniejsze są funkcje "namaczanie" i "woda plus", są bardzo przydatne.
    Z doświadczenia powiem, że bazowe najtańsze modele Miele i tak biją na głowę wypasione modele innych marek. Jakością prania, komfortem użytkowania i solidnością/trwałością. Jak się nie ma pecha, to przeważnie Miele śmiga przynajmniej paręnaście lat bez żadnej awarii, z innymi markami takie prawdopodobieństwo jest duuużo mniejsze.
  • mysiulek08 18.05.19, 19:27
    Smaku mi na Miele narobilas smile zerknelam na lokalna strone, hmmm:

pralka model 9Kg WKH 122 TwinDos 11300zl
    suszarka model 9 Kg TMV 840 SFinish&Eco XL Tronic 12600 zl

promocja jest na model 7kg 3300zl ale taka pojemnosc nie wchodzi w rachube

--
  • chatgris01 18.05.19, 20:04
    Mnie swego czasu strasznie korciła taka Miele przemysłowa smile
    Chyba by na całe życie starczyła. Ale ostatecznie zrezygnowałam, bo jednak 2-3 razy droższa od domowej, i programy/opcje mniej wyszukane.
  • mysiulek08 18.05.19, 20:10
    na pralke nie narzekam, choc funkca pary by sie czasami przydala, ale suszarka mnie wkurza, tylko ze bede suszarke wstawiac na pralke po przerobce pralni, wiec mocowania inne w laczniku

--
  • premeda 18.05.19, 14:31
    Pewnie, że tak ale innej jakości były. A teraz leci to samo co do innych, czyli ze znacznie zmniejszoną żywotnością.
  • kiddy 18.05.19, 09:35
    Mam pralkę i suszarkę Bosch, mąż się uparł, ja wolę Electroluxa. Pralka jest w porządku, z suszarki jestem średnio zadowolona. Skraca programy suszenia, a pranie jest nadal niedosuszone. Stale używam suszenia na extra suche, bo mam wrażenie wilgotnego prania. Suszarka jako sam sprzęt jest super, bardzo nam się przydaje, ale ta konkretna mi się nie podoba.
  • mysiulek08 18.05.19, 19:41
    sprobuj programu sport albo antyalergiczny (ale to do poscieli i recznikow) przy extra suche tez mialam niedosuszone

--
  • thea19 18.05.19, 09:42
    szczerze mówiąc mam od 10lat boscha i nigdy nic się nie zepsuło a chodzi non stop. moja mama miała boscha prawie 20lat i jak już padł, to kupiła miele, którego reklamowała jeszcze w czasie gwarancji
  • leyla76 18.05.19, 14:43
    Na temat Miele sie nie wypowiem, bo nigdy nie miałam. Jeszcze w UK miałam pralkę Whirpool i byłam mega zadowolona. Po przeprowadzce do Szwajcarii w wynajętym mieszkaniu był Simens, pralko-suszarka. Jako pralka działań świetnie, jako suszarka to tragedia.
    Teraz mam pralkę LG 9kg i powiem, ze jest super. Cichutka, super pierze, dobiera ilość wody i czas prania do ilości włożonego prania.
    Bosh to mam zmywarkę, juz drugą bo pierwsze po kilkunastu latach przestała domykać, jakby w jednej części zmywarki woda nie dochodziła.
    Suszarka bębnowa to marka Hoover, przywiozłam ja ze sobą z UK do Szwajcarii, działa juz z 14 lat i powiem szczerze, ze jestem z niej mega zadowolona.
  • arwena_11 18.05.19, 15:08
    Ostatnio kupiłam LG. Wcześniej padł mi Bosch po 10 latach - ale na tyle skutecznie, że naprawa się nie opłacała. Na razie po 5 miesiącach używania, jestem zadowolona.
  • kurt.wallander 18.05.19, 20:16
    Pytasz czy pralka jest lepsza od Boscha? Tego Boscha? pl.wikipedia.org/wiki/Hieronim_Bosch

Trudno powiedzieć, to jednak zupełnie różne kategorie wink
  • kaka73 18.05.19, 20:29
    Czy pierzecie tymi ich akcesoriami - automatycznie dozującymi czy można normalnym proszkiem?
  • chatgris01 18.05.19, 20:35
    Piorę normalnym proszkiem (białe) i normalnymi płynami (kolory, delikatne i wełnę), dozuję sama w zależności od wielkości wsadu i stopnia zabrudzenia (staram się dawać jak najmniej).
  • mysiulek08 18.05.19, 21:09
    sypie proszek i plynu sama, tylko plyn do plukania jest w dozowniku, ale wylaczam jak piore odziez systemowa

--
  • mysiulek08 18.05.19, 21:11
    a, tylko plyn do plukania nie moze byc gesty, zapycha dozownik

--
  • kaka73 27.05.19, 09:32
    Dziewczyny dzięki za rady - w końcu zaszalałam i kupiłam
    www.euro.com.pl/pralki/miele-wce670-tdos-wifi.bhtml
    Cena była 500 zł niższa - zobaczymy jak się będzie sprawowała.
  • chatgris01 27.05.19, 13:13
    Fajna! Przyjemnego użytkowania smile

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • swinka-morska 27.05.19, 12:51
    Nie kupię już żadnego produktu Boscha po tym jak kilka lat temu popełniłam błąd kupując ich piekarnik i płytę indukcyjną - nigdy więcej. Fatalny, paskudny w obsłudze bubel.
    AEG robi świetne pralki i zmywarki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.