Dodaj do ulubionych

Reklamacja. Buty nie do pary.

17.05.19, 18:37
Piszę w imieniu kuzynki.
Jej syn zamówił za jej pozwoleniem buty adidas.
Buty przyszły. Młody je założył i poszedł w nich do kolegi. Wrócił i stwierdził, że chyba są za duże. Koleżanka niewiele myśląc włożyła w buty wkładki i kazała mu je założyć. Też coś nie pasowało.
Buty leżały. Około miesiąca czasu. Nieużywane.
W końcu kogoś tchneło i okazało się, że wkładki wvsrodky są inne. Drobniutki numer na oryginalnej metce widniejący na końcu 4 wiersza też.
Przyznam, że na pierwszy rzut oka ja też tego nie zauważyłam.
Czy jest szansa aby odkręcić, odzyskać kasę lub właściwe buty a właściwie buta ?
Edytor zaawansowany
  • double-facepalm 17.05.19, 18:49
    Na zwrot sa dwa tygodnie od odbioru paczki.
    Jeżeli kupił na Zalando, ma 100 dni na zwrot. Jeżeli gdzie indziej, to niestety już przegapili termin.
  • mglistamgla 17.05.19, 19:38
    Na zwrot tak, ale jest jeszcze reklamacja. Towar jest niezgodny z zamówieniem. Ciężko się było zorientować z zewnątrz, że to inny but.
  • double-facepalm 17.05.19, 19:53
    Zgadza się, jak mają dowód zakupu lub potwierdzenie platnosci online karta kredytowa,to pewnie ze tak.
  • aaa-aaa-pl 17.05.19, 19:41
    Niech złoży reklamację.
  • profes79 17.05.19, 19:57
    Niech próbuje natomiast po miesiącu trudno będzie. Miałem identyczną sytuację z butami w CCC tylko reklamowałem je następnego dnia po tym, jak pół dnia się zastanawiałem, czemu jeden mnie ciśnie a drugi nie - okazało się, że minimalnie się różnią - widać było różnice, ale trzeba było spojrzeć na konkretne detale. Ekspedientka chwile pokręciła nosem ale wymieniła.

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • kryzys_wieku_sredniego 17.05.19, 21:13
    Nie rozumiem?
    Ma dwa różne buty?

• memphis90 17.05.19, 21:45
    Ja też nie rozumiem.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • mglistamgla 17.05.19, 22:12
    Są nie do pary. Inny numer i wkladka co daje inne wyprofilowanie wnetrza buta. Z zewnątrz są identyczne.
  • mglistamgla 17.05.19, 22:14
    Myśleli, że to błąd w rozmiarze. Choć większy był jeden but. Niestety od razu została założona wkładka inna, co uniemożliwiło zobaczenie różnicy w oryginalnej wkładce.
  • memphis90 18.05.19, 07:57
    Ale to identyczny model? Dla mnie buty nie od pary to jak mam dwa różne modele (zdarzyło mi się), dwa lewe (zdarzyło się) albo różny rozmiar. Nie sadzilam dotąd, że buty z tego samego modelu mogą być nie do pary. Czy w przypadku butów niesportowych też się tak zdarza?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • mglistamgla 18.05.19, 13:08
    Ja też nie. Sama tego nie ogarniam. I jak to pisze, a nie mam tych butów pod ręką to osobie myślę co ja bredzę. Niżej dodałam zdjęcia, niestety trzeba wejść w link, bo nie wkleiło.

Na metce wszystko jest identyczne, prócz ostatnich cyferek w ostatnim wierszu. No ale ja w swoich adidasach też tak mam.
    Buty z zewnatrz jak dla mnie są identyczne.
    Dzieciakowi chodzi jednak też o wygodę.
    Buty różnią się wkladką wewnątrz. Przez ten fakt w jednym bucie podbicie jest wyżej a w drugim niżej oraz w jednym ciaśniej, w drugim luxniej. Nie dziwię się, że on w nich nie chce chodzić.
    To młode pokolenie - buty są piękne więc by w nich chodził ale mówi, że się nie da.
  • mglistamgla 18.05.19, 13:16
    m.fotosik.pl/zdjecie/dc0451a8e3502ddb

https://m.fotosik.pl/zdjecie/dc0451a8e3502ddb
  • taki-sobie-nick 17.05.19, 22:42
    Niezłe, niezłe. Gdzie zamawiał?
  • biuro_obslugi_klienta_ccc 17.05.19, 22:43
    mglistamgla 17.05.19, 18:37
    Dzień dobry
    Prośba o złożenie reklamacji z opisem sprawy na adres info.pl@ccc.eu. Sprawa zostanie zweryfikowana. Jeśli buty różnią się rozmiarami, proszę wskazać to w opisie. Z poważaniem - BOK CCC
  • 35wcieniu 18.05.19, 10:15
    Hahahhaha big_grin
  • mglistamgla 18.05.19, 13:02
    To nie były buty ccc.
  • 35wcieniu 18.05.19, 13:48
    A to nie jest ich buro obsługi, więc wszystko gra big_grin
  • biuro_obslugi_klienta_ccc 19.05.19, 08:49
    Dziękuję za informację. Zapraszam do zakupów w naszej sieci. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu pod adresem info.pl@ccc.eu.
  • taki-sobie-nick 19.05.19, 22:56
    Aż tak wam towar nie schodzi, że musicie latać po forach i spamować?
  • mglistamgla 18.05.19, 12:56
    Jeszcze raz poprosiłam kuzynkę o te buty. Ja się nie znam na markowych rzeczach, ale mnimnifaktyczniee to nurtuje, bo nie chcę kogoś wprowadzać w błąd. Faktycznie po głębszym przyjrzeniu dla mnie te buty są inne.

Same/ sami ocencie. Wkleję zdjęcia.

Z wyglądu z zewnatrz są raczej identyczne. To buty BUTY ADIDAS MĘSKIE VS PACE F34611 NIEBIESKIE.

Zdjecie buta lewego. Wnętrza.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/91923d3345c999bc

But prawy. Wnętrze.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/128702e85d5cef42

Jeśli dobrze wkleiłem, widać różne wkładki. Efekt tego jest taki, że jeden but ma wyższe podbicie a drugi niższe. Co = jeden wyższy i szerszy, drugi niższy i węższy.
    Nie mam pojęcia czy my wszyscy mamy urojenia?

Metka:

https://m.fotosik.pl/zdjecie/35bbac05dbe926ed

Obie metki identyczne, prócz ostatniego numeru
    Jeden but: 01308. Drugi but: 01228
    Jednak ja również mam addidasy i również te ostatnie numery na nich są różne. To więc, chyba bez znaczenia.

.

• mglistamgla 18.05.19, 12:57
    Kurde nie wkleiło.
    Jeszcze raz poprosiłam kuzynkę o te buty. Ja się nie znam na markowych rzeczach, ale mnimnifaktyczniee to nurtuje, bo nie chcę kogoś wprowadzać w błąd. Faktycznie po głębszym przyjrzeniu dla mnie te buty są inne.

Z wyglądu z zewnatrz są raczej identyczne. To buty BUTY ADIDAS MĘSKIE VS PACE F34611 NIEBIESKIE.

m.fotosik.pl/zdjecie/91923d3345c999bc

But prawy. Wnętrze.

m.fotosik.pl/zdjecie/128702e85d5cef42

Jeśli dobrze wkleiłem, widać różne wkładki. Efekt tego jest taki, że jeden but ma wyższe podbicie a drugi niższe. Co = jeden wyższy i szerszy, drugi niższy i węższy.

Metka:

m.fotosik.pl/zdjecie/35bbac05dbe926ed

Jednak ja również mam addidasy i również te ostatnie numery na nich są różne. To więc, chyba bez znaczenia.
  • bambzgrozja 18.05.19, 20:46
    Wygląda na to że buty są takie same, tylko jeden ma wkładkę z napisem, a drugiemu brak takiej wkładki.
  • owmordke 21.05.19, 08:09
    Dziwne ze jeden ma wkladke z napisem a drugi nie. Spodziewalabym sie ze obie wkladki beda identyczne. Moze w tym lewym gdzie nie ma napisu adidas po prostu brakuje wkladki/elementu wkladki?
  • mglistamgla 18.05.19, 12:59

m.fotosik.pl/zdjecie/91923d3345c999bc

But prawy. Wnętrze.

m.fotosik.pl/zdjecie/128702e85d5cef42

Metka:

m.fotosik.pl/zdjecie/35bbac05dbe926ed

• 35wcieniu 18.05.19, 13:50
    Buty tzw. markowe mają często oprócz rozmiaru np. tęgość. Może są zwyczajnie rozparowane - pozornie te same ale faktycznie się różnią. To się oczywiście da wymienić, problem w tym że jak rozumiem one już były używane. W tej sytuacji ewentualnie reklamacja, ale nie każdy sklep ją w takim przypadku uzna. Ale spróbować oczywiście można.
  • double-facepalm 21.05.19, 10:24
    Jej kuzynka kupiła toto na allegro za ułamek ceny sklepowej. Rozparowania itp w tym przypadku mogą zdarzać się czesto jeśli to np outlet
  • kamien.na.dnie 18.05.19, 13:06
    Mglistamglo - co zrobilas?? obawiam sie, ze juz za pozno na jakiekolwiek kroki. Czy mam racje? Nie wiem.
  • tonik777 20.05.19, 09:33
    Ze zdjęć niewiele wynika. Po wyjęciu wkładek z butów są one różne (nie są lustrzanym odbiciem)? Zazwyczaj prawa stopa różni się od lewej i dlatego może się zdarzyć sytuacja, że jeden but z pary jest pasujący, a drugi nie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.