Dodaj do ulubionych

Wakacje zaczną się wcześniej

18.05.19, 15:44
Jakie to typowe big_grin
Morawiecki własnie teraz zmienił sobie termin zakończenia roku z piątku na środę big_grin
Edytor zaawansowany
  • kosmos_pierzasty 18.05.19, 15:58
    A na którego?
  • maniaczytania 18.05.19, 16:03
    na 19

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • kosmos_pierzasty 18.05.19, 16:05
    To faktycznie wyjątkowo wcześnie.
  • berber_rock 18.05.19, 16:08
    Tja w PLu niedługo będzie 3 mce wakacji letnich. A później się dziwuja że co druga na forum czytać nie umie.
  • czekoladazkremem 18.05.19, 19:07
    Jakby tak wliczyć strajk to wakacje w tym roku będą trwały ponad trzy miesiące.
  • maniaczytania 18.05.19, 19:15
    nie dla wszystkich, bo nie wszędzie nie było lekcji

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • czekoladazkremem 19.05.19, 08:04
    No tak, nie wszędzie, ale jednak w większości szkół.
  • asiairma 18.05.19, 16:49
    maja?

wink
  • gama2003 18.05.19, 16:00
    No bo planując obecny rok szkolny ekipa ministerialna zataiła przed premierem termin zakończenia i nie wiedział, że mu koliduje. Zresztą, kto rozsądny prawie rok wcześniej takie rzeczy planuje ?
  • malia 18.05.19, 16:07
    Wcześniej twierdzili że to absolutnie niemożliwe, niektóre szkoły planowały wcześniej już zrobić zakończenie w piątek, ale zabroniono tego. Bo jak się coś ma, to należy to zachować na specjalne okazje, a nie tak byle kiedy dawać. I właśnie nadeszła ta chwila.
  • aerra 18.05.19, 17:34
    Mnie też to rozwala, przecież Zalewska się wypowiadała publicznie, że nie ma mowy, żeby było wcześniej. A jednak się da.
  • qwirkle 19.05.19, 18:22
    gama2003 napisała:

> No bo planując obecny rok szkolny ekipa ministerialna zataiła przed premierem t
    > ermin zakończenia i nie wiedział, że mu koliduje. Zresztą, kto rozsądny prawie
    > rok wcześniej takie rzeczy planuje ?

Hej, jesteś moim mężem? Dokładnie tymi słowami skomentował tę rewelację...
  • milka_milka 18.05.19, 16:33
    To akurat bardzo dobrze, zakończenie w piątek było bez sensu.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • jak_matrioszka 18.05.19, 16:39
    A dlaczego?
  • milka_milka 18.05.19, 16:46
    Bo robienie go po wolnym dniu, gdy rodzice biorąc jeden dzień wolny, mogą wyjechać na cztery, jest nonsensem.
    Już kiedyś był taki układ i koniec roku też był 19.06. Bardzo rozsądnie.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • little_fish 18.05.19, 16:54
    Kiedyś był taki układ i zakończenie było 17 czerwca
  • milka_milka 18.05.19, 17:04
    Możliwe, myślałam, że 19.06. Ale układ pamiętam.

--
  • jak_matrioszka 18.05.19, 16:54
    Aha, dziekuje za wytłumaczenie smile Nie wiedziałam, że czwartek wolny, zawsze mnie takie dni (przyjemnie!) zaskakuja smile
  • saszanasza 19.05.19, 18:27
    milka_milka napisała:

> Bo robienie go po wolnym dniu, gdy rodzice biorąc jeden dzień wolny, mogą wyjec
    > hać na cztery, jest nonsensem.
    > Już kiedyś był taki układ i koniec roku też był 19.06. Bardzo rozsądnie.
    >

To nie jest bardzo rozsądne a wręcz nierozsądne w sytuacji kiedy dzieci nie realizowały podstawy programowej z powodu strajku nauczycieli. To nierozsądne, gdyż wtedy rządzący krzyczeli, że nauczyciele pozbawiają dzieci możliwości nauki a teraz raptem postępują „rozsądnie” pozbawiając uczniów kolejnych dni w których mogliby nadrobić „zaległości”?

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • dziennik-niecodziennik 19.05.19, 20:05
    Ale jakich dni? W czwartek jest Boze Ciało i wolne, traca raptem srode, a badzmy szczerzy, nic w te srode nie nadrobia.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • milka_milka 20.05.19, 10:51
    Tu chodzi o JEDEN dzień. I to w okresie, gdy i tak nikt nic nie robi.

--
  • little_fish 20.05.19, 10:56
    Ale ten jeden dzień może zdezorganizować plany wielu osób. Dlaczego nie został wprowadzony odpowiednio wcześnie, mimo szkoły sugerowały takie rozwiązanie?
  • iwles 20.05.19, 11:05

ale ten jeden dzień powoduje, że inne terminy przesuwają się o 2 dni, czyli termin wystawiania ocen, termin informowania o proponowanych ocenach, termin informowania o przewidywanej ocenie niedostatecznej itd.
    No i jednocześnie skraca się o dwa dni termin poprawiania ocen przez uczniów.
    A jeśli jakiś przedmiot dziecko ma raz w tygodniu (np. czwartek-piątek), to już w ogóle cały tydzień w plecy.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • iwoniaw 20.05.19, 11:17
    I to w okresie, gdy i tak nikt nic nie robi.

Proszę cię... Jeśli nawet ktoś generalnie się obija, to to jest akurat ten okres w szkole, kiedy KAŻDY robi mnóstwo, bo odstępy między konkretnymi działaniami (propozycja ocen, ubieganie się o wyższą ocenę, wystawienie ocen, rada klasyfikacyjna, wypisanie świadectw itd.) są regulowane przepisami i nagle się okazuje, że z powodu tego jednego dnia trzeba x terminów przenieść na tydzień wcześniej (a że wszystkich tygodni jest już raptem 4, to cóż...). Dodaj do tego jeszcze, że część klas w tym okresie ma od września zaplanowane wyjazdy i ich wychowawców nie maw zw. z tym w szkole (i normalnie po powrocie wystawialiby jeszcze oceny, a tak to muszą zrobić to przed wyjazdem, czyli już teraz np.) i sama widzisz, że wiele rzeczy się sypie, także w planie organizacji pracy szkoły. O rodzicach małych dzieci, którzy planowali z nimi iść na koniec roku, a teraz się dowiadują, że muszą w środę zapewnić im opiekę i kogoś, kto na to rozdanie świadectw z nimi pójdzie już dziewczyny pisały.

I tak, opcja zakończenia roku szkolnego w środę przed Bożym Ciałem zamiast w piątek po jest niewątpliwie sensowniejsza. Tylko gdy na przełomie września i października szkoły i rodzice zwracali na to uwagę, to na stronie MEN (linkuję to w poście niżej) pojawiło się info, że to NIEMOŻLIWE i TAK NIE BĘDZIE. I jeszcze dyrektorom wmawiano, że to nielegalne robić w piątek dzień dyrektorski (moim zdaniem gucio prawda, nie stało to w sprzeczności z żadnym przepisem), a gdyby się któryś nie przestraszył, to cytowano fragment przepisów o terminie wydawania zaświadczeń ósmoklasistom/gimnazjalistom, które ponoć można tylko i wyłącznie w piątek rozpocząć wydawać. Teraz jaśnie państwo bez żadnego trybu nagle wydadzą w środę, czy NA WAKACJACH sobie absolwenci odbiorą?

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • little_fish 20.05.19, 11:37
    Z jednym niestety muszę się zgodzić - gdyby zakończenie roku zostało w piątek, to nie można wydać świadectw w środę, ponieważ na świadectwie widnieje data zakończenia roku, będąca jednocześnie datą wydania. Dzień dyrektorski generalnie można by zrobić, tylko w tej sytuacji nie miałoby to sensu. Teraz datą zakończenia będzie ten nieszczęsny 19 (po wydaniu /zmianie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego), więc świadectwa można wydać w środę
  • lauren6 18.05.19, 16:49
    Bo wiele osób traktuje ten okres jako długi weekend, więc wielu dzieci nie byłoby na zakończeniu roku szkolnego. Bez sensu.
  • aerra 18.05.19, 17:36
    Bo 20.06 jest Boże Ciało i jest wolne. Więc o zakończenie w piątek, 21.06 było totalnie od czapy, to już lepiej byłoby nawet w poniedziałek 24.06, niż piątek, który rozbija długi weekend.
  • isa_bella1 18.05.19, 17:58
    dobrze że zmienili bo właśnie my wyjeżdżamy na wczasy w czwartek...
  • martaesz 18.05.19, 17:01
    To chyba dobrze, totalnie z upy byłoby zakończenie piątek. BC w czwartek i piątek mam urlop , wyjezdzamy.
  • little_fish 18.05.19, 17:24
    Może i dobrze, tylko dlaczego tak późno? Trzeba będzie zmienić terminy klasyfikacji. Do kogo tym razem będą pretensje, jak dzieci nie zdążą ocen poprawić???
  • aerra 18.05.19, 17:37
    Ale przecież to jeden dzień różnicy?
  • little_fish 18.05.19, 17:41
    Dwa dni. I jeśli oceny miały być wystawione dwa tygodnie przed zakończeniem, czyli do piątku 7 czerwca, to teraz będą musiały być wystawione do środy 5. Więc jak ktoś chciał poprawić w czwartek 6, to lipa.... 😉
  • arwena_11 18.05.19, 17:46
    Ale czwartek to BC i tak miał być wolny.
  • little_fish 18.05.19, 17:53
    Miał być wolny, ale do klasyfikacja liczy sie termin zakończenia roku, a ten jest wcześniejszy o dwa dni.
  • zuleyka.z.talgaru 18.05.19, 20:23
    To poprawi 4 we wtorek. Albo tydzień wcześniej. Mamy 18 maja przypominam,
  • little_fish 18.05.19, 20:27
    A jak lekcje z tego konkretnego przedmiotu ma tylko w czwartek?
    A tak w ogóle, to żart był, jakby co 😊
    Choć uważam, że termin zmiany mocno spóźniony
  • mika_p 18.05.19, 22:45
    > Choć uważam, że termin zmiany mocno spóźniony

No proszę cię, przypomnij sobie, na ile dni wczesniej wprowadzono ustawę! o wolnym 12 listopada 2018

--
    "Podczas każdej oficjalnej wizyty powinno być obecne dziecko jako zapasowy temat rozmowy." J.Austen
  • maniaczytania 19.05.19, 20:51
    little_fish napisała:

> Dwa dni. I jeśli oceny miały być wystawione dwa tygodnie przed zakończeniem, czyli do piątku 7 czerwca, to teraz będą musiały być wystawione do środy 5. Więc jak ktoś chciał poprawić w czwartek 6, to lipa.... 😉

A dlaczego miały być wystawione na dwa tygodnie przed? U nas ostatnia rada kwalifikacyjna od zawsze była w poniedziałek przed końcem roku i wystawianie (poprawianie) ocen było możliwe do tego dnia.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • little_fish 19.05.19, 21:00
    U was to nie wszędzie, prawda? I jesteś pewna, czy w tej sytuacji (koniec roku w środę) rada również będzie w poniedziałek? A może w piątek lub czwartek?
  • maniaczytania 19.05.19, 21:23
    u nas to tylko przykład, na pytanie nie odpowiedziałaś.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • little_fish 19.05.19, 21:33
    No to też był tylko przykład. Dwa tygodnie czy dwa dni, jeśli razem z końcem roku zmieni się termin rady (a paradoksalnie im bliżej końca roku ta rada zaplanowana, tym większe prawdopodobieństwo przesunięcia jej na termin wcześniejszy) to dzieciom mniej czasu na poprawę ocen zostanie.
  • zuleyka.z.talgaru 20.05.19, 09:27
    Niech pracują cały rok to na koniec nie będa musiały poprawiać tongue_out

Szczęście, w naszej szkole jest system punktowy, dzieci poprawić mogą z danego przedmiotu tylko jeden sprawdzian w semestrze i na koniec to mogą dostać punkty ale za prowadzenie zeszytu czy inne bzdety. Ten system jest może i bezlitosny ale uczy systematyczności. Dzieki temu nie ma sraczki na koniec roku.
  • little_fish 20.05.19, 09:30
    Zaznaczyłam już, że wpis o poprawianiu ocen był żartobliwy. Oczywiste jest, że należy się uczyć cały rok. Dziwne tylko, że maturzyści (dorośli ludzie) tego nie rozumieli
  • iwles 20.05.19, 10:12

zuleyka.z.talgaru napisała:

> Niech pracują cały rok to na koniec nie będa musiały poprawiać tongue_out
    >

argument o poprawianiu ocen to aluzja do postów Arweny i spółki, w których gnoiły nauczycieli za strajk i przez który maturzyści zostali pozbawieni możliwości poprawienia ocen i przez to dopuszczenia do matury tongue_out

• morekac 19.05.19, 09:54
    Znowu będą kuzynki żałośnie płakały.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • aga_mon_ber 18.05.19, 17:37
    Był tu nawet wątek , gdzie był wielki płacz i lament, bo zakończenie roku ma być 21 a powinno być wcześniej, bo jaki sens przychodzić specjeanie w pt po świadectwa, gdy w środę można zrobić zakończenie roku i jechać już na wakacje? Po co czekać do piątku, jeśli lepiej by było zrobić zakonczenie roku przed Bożym Ciałem?
    To jest właśnie ematka!
    Same nie wiedzą co i kiedy piszą.
  • aguar 18.05.19, 17:48
    "bo zakończenie roku ma być 21 a powinno być wcześniej"
    Jak dla mnie, to powinno być 28, zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie mogło tak być!
  • isa_bella1 18.05.19, 18:00
    niech już te wasze dzieci odpoczną a nie bezsensu kwitną w szkole, przecież nauki już nie ma od początku czerwca, wiadomo jak nauczyciele traktują koniec roku...
  • karola2122 18.05.19, 22:41
    aguar napisała:

> "bo zakończenie roku ma być 21 a powinno być wcześniej"
    > Jak dla mnie, to powinno być 28, zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie mogło tak
    > być!

Zgadzam się. A wystawienie ocen do 21 czerwca. Kto nie poprawi, ten nie poprawi. W ogóle zakazałabym poprawek. Jest cały rok szkolny, niech się uczą
  • arwena_11 19.05.19, 11:20
    Bo to strata czasu. W większości państwowych szkół nic się nie dzieje od ok końca pierwszego tygodnia czerwca.
    Dziwnym trafem w prywatnych końcowa rada jest dzień przed zakończeniem roku i właściwie do końca odbywają się zajęcia i są wystawiane oceny.
  • morekac 19.05.19, 11:56
    Arweno, czy rozumiesz, ze znowu czyjeś kuzynki nie zdążą poprawić ocen? Zwłaszcza, jeśli nauczyciele nie będą zamierzali przyjść na 7.15 celem umozliwienia poprawy.
    Zastanawiałaś się, jak to wpłynie na te biedne dziewczęta? Będą płakać.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • arwena_11 19.05.19, 14:22
    No ale dlaczego nie może zostać tak jak teraz? Dlaczego w państwowych szkołach nie pracuje się normalnie prawie do końca?
    Po wystawieniu ocen - to już spokojnie można zrobić zakończenie roku, bo ( zwłaszcza w starszych klasach ) nikogo już prawie nie ma.
  • paniusiapobuleczki 19.05.19, 18:09
    Pracuje pracuje, na pewno w liceach.
  • little_fish 19.05.19, 18:21
    " bo ( zwłaszcza w starszych klasach ) nikogo już prawie nie ma." - a dlaczego ich nie ma? Moje dzieci chodzą zawsze do końca. Ja też chodziłam do szkoły do końca roku szkolnego. To trochę takie błędne koło - nauczyciele niewiele robią, bo nie ma uczniów, uczniowie nie przychodzą, bo niewiele się dzieje. Oczywiście dobrze by było to zmienić, ale wszelkie zmiany najlepiej zacząć od siebie. Niech więc rodzice przestaną zwalniać dzieci ze szkoły po wystawieniu ocen
  • arwena_11 19.05.19, 20:54
    bo się nic nie dzieje. Filmy mogą oglądać w domu.
  • little_fish 19.05.19, 21:02
    A może nic się nie dzieje, no nikogo nie ma? To pytanie z typu co było pierwsze, jajko czy kura...
    Tak jak mówię - zacznijmy zmiany od siebie /naszych dzieci
  • little_fish 19.05.19, 12:05
    Rada dzień przed - świadectwa drukuja w nocy?
  • arwena_11 19.05.19, 14:21
    A skąd ja mam wiedzieć kiedy drukują świadectwa. Wiem jak było co roku w szkołach prywatnych moich dzieci.
    Wtorek pierwsza rada, potem komisy i w sumie ostatnie poprawianie ocen i środa po południu ostateczna rada.
    Lekcje odbywały się właściwie do wtorku normalnie.
  • little_fish 19.05.19, 15:03
    No czekaj, wtorek pierwsza rada, to nie jest dzień przed zakończeniem roku. I jest czas, żeby świadectwa wydrukować. Dzień przed zakończeniem roku (w normalnym układzie) to jest czwartek.
  • arwena_11 19.05.19, 15:37
    Ale ta pierwsza rada nie oznacza, że wszystkie oceny są wystawione. Wystawiane są do środy ( w zeszłym roku jeszcze o 17 ostatnie osoby poprawiały oceny ).

Dlaczego tak nie może być w szkołach państwowych.

Zresztą według pani dyrektor z LO mojego syna - drukowanie świadectw w dobie komputerów - to 2h. Mówiła nam o tym w czasie strajku - jak by miała sama wystawiać oceny i podpisywać świadectwa. Wystawiłaby w piątek rano i do godziny 13 świadectwa dla maturzystów byłyby gotowe.
  • little_fish 19.05.19, 16:09
    Nie wiem, jakie zwyczaje są w prywatnych szkołach odnośnie rad. Normalnie rada klasyfikacyjna odbywa się po wystawieniu wszystkich ocen. Poprawek jest raczej niewiele, więc to raptem kilka świadectw.
    Odnośnie drukowania, to nie mam pojęcia. U nas zawsze są jakieś cyrki ze świadectwami, z powodu braku dostosowania programów do szkół specjalnych
  • paniusiapobuleczki 19.05.19, 18:11
    Pani dyrektor twojego syna, nie wie o czym mówi. Zbyt wiele rzeczy ustawianych jest ręcznie i zawsze coś się pieprznie.
  • paniusiapobuleczki 19.05.19, 18:07
    Tak, szkoły prywatne są przeważnie mniej liczne niż państwowe, co ułatwia papierologię końcoworoczną. W mojej państwowej szkole rada klasyfikacyjna wypada w poniedziałek. Wtorek środa czwartek- czas na wypisanie świadectw, wydrukowanie, podpisanie przez dyrektora, wypisanie nagród. W gimnazjum jest jeszcze większy sajgon bo wychowawcy muszą spośród wielu konkursów wybrać do wpisania na świadectwo te , króre dadzą największą liczbę punktów rekrutacyjnych. Ciekawe czy zmienią nam termin rady na piątek.
  • betty_bum 19.05.19, 18:31
    W prywatnych, które znasz zapomniałaś dodać. Nie pamiętam kiedy były rady, ale w obu szkołach mojego dziecka koniec roku to był luźny czas i niska frekwencja.
  • little_fish 19.05.19, 19:41
    Moje dzieci 10 czerwca wyjeżdżają na szkolne wycieczki i zielone szkoły. Zapewne po powrocie nikt już nie będzie ich odpytywał i zadawał zadań domowych...
  • dzika41 18.05.19, 17:58
    Ale nie czujesz tego bez sensu?
    Najpierw udowadnianie że nie absolutnie, nie i koniec zakończenie roku ma być 21 czerwca i już! Zalewska ileś tam razy o tym mówiła we wrześniu.
    Chyba nawet jakieś zapytania ze szkół do MENu szły bo dyrektorzy chcieli wykorzystać te tzw dni dyrektorskie i zrobić zakończenie 19 czerwca, ale odpowiedzi z menu były jednoznacznie negatywne!

A teraz olaboga Morawiecki się kapnął że ma już jacht/hotel/spa wykupione od Bożego Ciała a obiecał że pojedzie na zakończenie roku do Koziej Wólki, no i jak tak? Dzieci rozczarować? Zrezygnować z wypoczynku? Też nie dobrze.
    No to będzie zakończenie 19 czerwca.

--
    Ucywilizowany dziki to najgorszy ze wszystkich dzikich... tongue_out
    Maja i Leoś
  • gama2003 18.05.19, 18:29
    A nie można było tej logiki użyć planując rok szkolny - w ministerstwie ? Była obrona bubla, że nie jest bublem a teraz jednak jest i wspaniałomyślnie zmieniamy, zbierając oklaski za coś co zwykli ludzie sugerowali wcześniej ?
  • katriel 18.05.19, 22:05
    > To jest właśnie ematka!

Ale wiesz, że nie ma jednej ematki, tylko zbiorowisko osób, z których każda ma własne, niezależne od pozostałych poglądy na różne sprawy? I że w dodatku - usiądź, bo padniesz - skoro piszesz na tym forum, to jesteś jedną z nich?

--
    Ach, jaki pyszny jest szpinaczek!
    Ach, jaki pyszny jest buraczek!
    Ach, jaki brudny mam śliniaczek!
    Ach, jaki cudny niemowlaczek!
  • tryggia 18.05.19, 17:30
    Kurczę, w środę pracuje, a w czwartek mogłabym iść. A tak poza tym, jaki to problem?

--
    Hope
  • aerra 18.05.19, 17:37
    Ale nie miało być w czwartek, tylko w piątek.
  • amsterdama 18.05.19, 17:47
    Mam tak samo. U młodszej córki rodzice przychodzą na zakończenie, dziecku będzie przykro. Do tego będzie siedzieć na świetlicy do 16- a rozdanie świadectw pewno o 9. W pocie czoła poukładałam ten piątek tak, żeby mieć wolne przed południem ( pani rejestratorka też się musiała pomęczyć, żeby obdzwonić chorych zapisanych pół roku wcześniej). I teraz d...a. Termin środowy byłby cudowny, gdyby był ogłoszony wtedy, kiedy trzeba.
  • amsterdama 18.05.19, 17:51
    Mam ochotę kląć na tą całą bezmyślność.
  • tryggia 18.05.19, 18:40
    Ale gdybyś chciała mieć długi weekend z Bożym Ciałem, to byś klęła na koniec roku w piątek. Nie dogodzisz wszystkim.

--
    Hope
  • little_fish 18.05.19, 18:53
    Nie byłaby niezadowolona, gdyby ta decyzja została podjęta w odpowiednim czasie. Wtedy mogłaby w środę zaplanować pójście na zakończenie roku i opiekę nad dzieckiem. Tak trudno to zrozumieć?
  • tryggia 18.05.19, 20:08
    No, tak. Premier śledzi jak amsterdama sobie opiekę załatwia.

--
    Hope
  • little_fish 18.05.19, 20:16
    Nie, premier ma w nosie, to co ludzie sobie poustalali.
    Przecież nie mówię, że zrobił to na złość amsterdamie. Zrobił to kompletnie bezmyślnie, nie przejmując się, że zmiany w ostaniej chwili mogą komuś pokrzyzowac plany
  • aankaa 18.05.19, 22:35
    nie pierwszy i nie ostatni raz
    niestety, i nie chodzi tylko o termin rozdania cenzurek...

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • mamaaspiama 19.05.19, 23:19
    Mam identyczną sytuację 😕
  • martishia7 20.05.19, 12:38
    Bym powiedziała co napisała koleżanka, która już ma na środę pełną wokandę (piątek sobie starannie, z półrocznym wyprzedzeniem zaplanowała pusty, żeby właśnie móc dziecku potowarzyszyć), ale jeszcze jej zrobią dyscyplinarkę, że uwłacza godności, więc lepiej nie cytować...
  • aga_mon_ber 18.05.19, 17:34
    No ale to chyba dobrze?
    Był tu kilka msc temu wątek , że wakacje powinny się zacząć przed Bożym Ciałem. Bo jaki to sens, żeby w czwartek był wolny dzień a w piątek, przychodzić specjalnie na zakończenie roku szkolnego i po świadectwa big_grin
    Była tu taka jedna nawiedzona, która płakała z tego powodu. A teraz co? Też niedobrze?
    Ja pitole big_grinbig_grinbig_grin
  • aguar 18.05.19, 17:46
    No bo ta zmiana wprowadzona jest za późno. Np. my z mężem układaliśmy sobie grafiki w pracy na czerwiec do 15 maja i środę mamy tak zaplanowaną, jakby dziecko było w normalnych godzinach w szkole, a piątek ustawiliśmy pod zakończenie. Teraz będzie kłopot.
  • amsterdama 18.05.19, 17:48
    U nas to samo.
  • little_fish 18.05.19, 17:54
    Przynajmniej raz nie będzie można o ten burdel winić nauczycieli 😀
  • makinetka82 20.05.19, 00:49
    little_fish napisała:

> Przynajmniej raz nie będzie można o ten burdel winić nauczycieli 😀
    Chyba nie doceniasz ematki smile))

--
    Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wk...ć to już żaden problem big_grin
  • little_fish 20.05.19, 06:52
    😀😀😀
  • iwoniaw 19.05.19, 21:35
    aga_mon_ber napisała:

> No ale to chyba dobrze?
    > Był tu kilka msc temu wątek , że wakacje powinny się zacząć przed Bożym Ciałem.

Nic podobnego, kłamczuszku, był wątek o tym, że wakacje powinny się zacząć po 28. czerwca:
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,166897896,166897896,Wyrodna_ematka_koniec_roku_28_czerwca.html
    A gdy niektóre szkoły, owszem, chciały zrobić koniec roku w środę i zamierzały wykorzystać dzień z puli "dyrektorskich" na piątek, to MEN na swojej wlasnej stronie napisał:
    archiwum.men.gov.pl/ministerstwo/informacje/21-czerwca-2019-r-terminem-zakonczenia-zajec-dydaktyczno-wychowawczych-w-szkolach/
    W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 termin ten przypada w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Tak wynika z przepisów i data ta nie zostanie zmieniona.

Ponadto data zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych jest też, na mocy odrębnych przepisów (rozporządzenia MEN w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych), datą wydania uczniom świadectw. Zatem dzień ten nie może być ustalony przez dyrektora szkoły jako dzień wolny.

Mi tam rybeńka, kiedy tam Matołusz jeszcze ku uciesze suwerena rzuci dniem wolnym w szkołach, bo dzieci mam już dość stare, żeby bez asysty pobrały świadectwo w terminie dowolnym i zajęły się przez pozostałą część dnia sobą same, ale zaprawdę żałosne są te trollerskie próby udowadniania, że wszystko jest ok i wiara w to, że inni mają pamięć jętki jednodniówki big_grin

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • anorektycznazdzira 19.05.19, 22:44
    100/100

--
    zasady są po to, by je zobojętniać
  • malgo21 20.05.19, 10:56
    aga_mon_ber napisała:

> No ale to chyba dobrze?
    > Był tu kilka msc temu wątek , że wakacje powinny się zacząć przed Bożym Ciałem.
    > Bo jaki to sens, żeby w czwartek był wolny dzień a w piątek, przychodzić specj
    > alnie na zakończenie roku szkolnego i po świadectwa big_grin
    > Była tu taka jedna nawiedzona, która płakała z tego powodu. A teraz co? Też nie
    > dobrze?
    > Ja pitole big_grinbig_grinbig_grin

No niedobrze, bo jak w październiku rodzice się zwrócili właśnie w sprawie zakończenia roku w środę to MEN powiedział że kategorycznie nie wolno, dyrektorzy nie mogą samowolnie zmienić piątkowego terminu.
    A teraz, na miesiąc wcześniej: olaboga przecież to długi weekend, zmieńmy termin zakończenia na środę!

Nie chodzi o sam termin, ale o przewidywalność.
  • little_fish 20.05.19, 10:58
    Pokazuje to stosunek rządzących do uczniów, nauczycieli, rodziców i prawa
  • iwoniaw 20.05.19, 11:20
    Dokładnie tak. Jeździ sobie Morawiecki po kraju z kiełbasą wyborczą i bez żadnego trybu ręcznie zwrotnice przestawia uncertain

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • malgo21 20.05.19, 11:44
    Dokładnie, jak sensowny pomysł wychodzi oddolnie, to trzeba ukręcić. A w ostatniej chwili, po 7 miesiącach, należy wyciągnąć ten sam pomysł z kapelusza jako swój i wtedy oczywiście nabiera on sensu.
  • isa_bella1 18.05.19, 17:56
    nawet nie muszę czytać tego wątku żeby wiedzieć że ematka jest oczywiście zawiedziona
  • aga_mon_ber 18.05.19, 18:51
    One są zdrowo porypane.
  • little_fish 18.05.19, 18:55
    Które "one"? Te, które zaplanowały urlop na piątek, żeby móc pójść z dzieckiem na zakończenie roku, a potem na lody? I teraz nie mogą już tego zmienić?
  • smiechupara 18.05.19, 19:11
    Niesamowite, raptem rząd się obejrzał, że koniec roku w piątek po Bożym Ciele. Tragifarsa ich pomysły zamiany miesiąc przed. Czy tego nie można zaplanowac wcześniej? Też będę musiała się nagimnastykowac, by wolny dzień z piątku przenieść na środę, a w piątek myśleć o opiece, bo będę w pracy hmm
  • little_fish 18.05.19, 19:14
    Oczywiście, że można było. Szkoły nawet wystąpiły z zapytaniem do MEN w tej sprawie. To się wyszczerzona minister zaparła, że nie i koniec
  • jak_matrioszka 18.05.19, 20:26
    Nie można było planować wcześniej, bo to świeto ruchome jest i mogło wpaść w innym terminie wink Biorac pod uwage cyrk z listopada, to ja nie wiem, czy wciaż jeszcze można winić rzad za podejmowanie decyzji w ostatniej chwili, czy można już winić naród, za amnezje i brak podstawowych umiejetności łaczenia faktów i wyciagania wniosków wink
    Jak to mówia: zaskocz mnie raz, jesteś sprytny, zaskocz mnie tym samym drugi raz, jestem idiota big_grin
  • gama2003 18.05.19, 20:34
    Ruchome i koniec roku też ruchomy. Tylko na kiedy ustalą 1 września, to w sumie też ważne przy powrotach z urlopów.
  • maniaczytania 18.05.19, 20:40
    no w tym roku na 2 wink

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • komorka25 19.05.19, 20:15
    No, owszem, ruchome, i co z tego? Przecież i tak wiadomo, kiedy wypadnie i to już na lata "do przodu". Np. w 2020 - 11 czerwca, w 2021 - 3 czerwca, w 2022 - 16 czerwca, w 2023 - 8 czerwca, w 2024 - 30 maja, w 2015 - 19 czerwca, w 2016 - 4 czerwca. Mo że by tak podesłać do URM tę informację, żeby jaśnie państwo mogli sobie zaplanować odpowiedni termin zakończenia roku szkolnego?
  • afro.ninja 18.05.19, 21:12
    A pamiętasz ustawę o bestia h?! Ile mieli lat na poprawkę, a zrobili to dzień przed terminem?!
  • afro.ninja 18.05.19, 21:13
    C zabrali
  • milva24 18.05.19, 20:55
    No tak, jestem porypana bo nie będzie miał kto iść z dzieckiem na zakończenie roku i pewnie jej nie będzie. Za to będę musiała prosić szefową czy mogę przyjść z młodą do pracy.
  • zuleyka.z.talgaru 18.05.19, 20:58
    No to przestaw wolne. Szefowa zrozumie. Chyba, że woli dzieciaka w biurze.
  • little_fish 18.05.19, 21:05
    A to tak można przestawić wolne? W wątkach nauczycielskich nienauczyciele bardzo często piszą o sztywnych planach urlopowych robionych z dużym wyprzedzeniem oraz uzależnieniu wolnego od potrzeb firmy i widzimisię szefa...
  • zuleyka.z.talgaru 19.05.19, 20:39
    Ematka.
  • milva24 18.05.19, 21:14
    Nie da się. Piątek miał być wolny odgórnie za sobotę 29.06 i tak zostanie. Pytanie czy świetlica czynna bo jeśli tak to ją po prostu rano zaprowadzimy jak zwykle.
  • anorektycznazdzira 19.05.19, 22:22
    "one są porypane?" Osobą, która w zeszłym miesiącu odkryła w biurku kalendarz na 2019 jest premier, o ile mi wiadomo płci męskiej?

--
    'Ta opowieść mnie znudziła, albowiem nie była o mnie. Kumasz zależność?' by król Julian
  • morekac 19.05.19, 22:30
    Wiesz, pan premier zachwycał się, jak mu przedstawiono pomysł samochodu w wlewem do baku z obu stron. Bo on nigdy nie pamięta. Chociaż to wystarczy oczu użyć, bo jest to zaznaczone przy wskaźniku paliwa. Ciężko nierozgarnięty facet.

--
  • anorektycznazdzira 19.05.19, 22:41
    To może kalendarz jednak sekretary odkryły, może nawet jeszcze w marcu, ale do połowy kwietnia ukrywały...

--
    'Na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia, wiesz?' by król Julian
  • zuleyka.z.talgaru 18.05.19, 20:26
    Nawet lepiej. 19 czerwca wyjeżdżamy na długi weekend, to przynajmniej nie będzie trzeba odbierać świadectwa z sekretariatu.
  • milva24 18.05.19, 20:56
    U mnie w pracy piątek miał być wolny, za to w środę nie będzie miał kto iść z dzieckiem na zakończenie.
  • spanish_fly 18.05.19, 21:10
    Pewnie żona mu napomknęła przy kolacji, że chciała z dziećmi wyskoczyć na Boże Ciało do Londynu, tylko ten koniec roku tak głupio wypada. Czy nie da się z tym czegoś zrobić, kochanie?

Szkoły prosiły od dawna, żeby przesunąć koniec roku na środę, ale ministerstwo odmawiało.
  • afro.ninja 18.05.19, 21:11
    Nie dogodzisz...
  • little_fish 18.05.19, 21:15
    Gdyby ta data zakończenia była od początku, lub gdyby zmieniono ją odpowiednio wcześnie zapewne nikt nie miałby pretensji.
  • iwles 18.05.19, 21:26
    Za tydzien wybory, trzeba bylo rzucic w rodzicow czyms miłym.
    A tyle bylo gadania, ze sie nie da.
    I jeszcze wiecej gadania, jak to przez strajk odbiera sie dzieciom czas na nauke. I straszenia, ze trzeba bedzie strajk odpraciwywac w wakacje, gonic material.
    A tu prosze, mozna ukrasc dzieciom dwa dni na nauke, na poprawianie ocen.
    Szkoda tylko, ze mamy premiera idiote, ktory dopiero na miesiac przed dowiedzial sie, kiedy jest Boze Cialo. Tak blisko jest w kosciolem a takich podstaw nie wie ?

Ciekawe swoja droga, czy przesunal tez termin dostarczania swiadectw do wybranych szkol w rekrutacji na srode.

--
    Paweł

• kryzys_wieku_sredniego 18.05.19, 22:10
    Nie czytałam jeszcze, ale moja koleżanka która jęczy ile to dzieci straciły na strajku i jak mało ma urlopu, podpisała list do dyrekcji szkoły o zmianę terminu zakończenia roku (byłam pewna, że chcą przedłużyć) ... tak, żeby w środę było.
    No cóż ... popatrzyłam z troską ... A tak zawsze ubolewa nad długością wakacji ...
    To chyba nasz sport polski.
  • kropka_kom 18.05.19, 23:45
    a ja się jednak dziwię.że wam tak to pokrzyżowało plany...przecież patrząc na niedawny strajk to okazało się że jesteście mistrzyniami zapewniania opieki nad dzieckiem z dnia na dzień...więc co za problem...
  • little_fish 18.05.19, 23:57
    Może możliwości i cierpliwość pracodawców już się wyczerpały? Poza tym czym innym jest zapewnienie opieki (u babci, sąsiadki itp) a czym innym możliwość pójścia z dzieckiem na zakończenie roku. No i taka oczywistość - te forumki, które teraz mają kłopot, to niekoniecznie te same, które wtedy kłopotu nie miały
  • anika772 19.05.19, 07:05
    I co, kolejny wolny dzień dla tych nierobów nauczycieli?!
    Panie premierze, szybko sprostować, że oczywiście nauczyciele pracują w piątek!
  • scarlett74 19.05.19, 07:48
    Bardzo dobre posunięcie, część ludzi bierze wolny pt, dzieci i tak by nie było na piątkowym zakończeniu.😊
  • komorka25 19.05.19, 20:20
    Jak słusznie, scarlett74, zauważyłaś - CZĘŚĆ, a mnóstwo ma problem z zapewnieniem opieki, bo jakoś urlopu nikt im nie dołoży.
  • little_fish 19.05.19, 09:40
    Nauczyciele padną z radości. Wcześniej jednak z wdzięczności zagłosują na PiS 😂
  • czekoladazkremem 19.05.19, 08:03
    Ja w ogóle postuluję o zakończenie roku 14 czerwca - po co jeszcze iść te dwa dni do szkoły?
  • nangaparbat3 19.05.19, 08:30
    No i dobrze, nie mogłam pojąć, czemu każą przychodzić w piątek po Bożym Ciele. Ale powinni byli podjąć tę decyzję pod koniec sierpnia.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • scarlett74 19.05.19, 08:58
    Ale wtedy nie było by, to tak spektakularne. 😛 A tak, widzicie jacy jesteśmy wspaniali, dajemy dzieciom ( i ich rodzicom ) dzień wolny . Ale jak wszyscy wyjadą, to kto pójdzie w czwartek na procesję?😜
  • nangaparbat3 19.05.19, 12:10
    Aniołki pójdą smile

Tak się zastanawiam - przemyślane czy niedopatrzenie. I nie wiem co gorsze.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • maniaczytania 19.05.19, 16:47
    Pójdą ci, którzy i tak by poszli.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • aaa-aaa-pl 19.05.19, 09:49
    Są nauczyciele, którzy mają umowy do końca zajęć edukacyjnych.Dwa dni" w plecy".
  • little_fish 19.05.19, 09:52
    I tak to jest zapisane w umowie? Bez konkretnej daty?
  • morekac 19.05.19, 10:03
    Że ja bywam zaskoczona, że BC jest w czwartek, to bywa. Jednak nawet mnie nie zaskakują długie weekendy po czwartku na czerwono.
    Ale że takiego pobożnego premiera, co w gościach pierogi obgryza (by się nie skalać mięchem w piątek), to zaskoczyło - to nie rozumiem.
    Poza tym: ludność masowo wyruszy na długi weekend i wakacje, mając gdzieś obrządki religijne. Facet przyczynia się do laicyzacji kraju. 😊

--
  • little_fish 19.05.19, 10:19
    Może i nawet mógłby być zaskoczony, gdyby nie fakt, że niektóre szkoły dopytywały o możliwość przesunięcia zakończenia roku i otrzymały stanowczą odmową odpowiedź...
  • zwyczajnamatka 19.05.19, 12:46
    Dla mnie bez różnicy czy koniec roku w środę czy w piątek. Tylko śmieszy mnie, że jeszcze niedawno NIEDAŁOSIĘ zrobić zakonczenia w środę, a teraz nagle się da.
  • kryzys_wieku_sredniego 19.05.19, 12:52
    Ogólnie rozwaliło mi to plany. Wzięłam urlop od pt. do końca czerwca (już w styczniu), żeby iść na zakończenie 1 klasy z moim synem. A tak teraz będę musiała się bić o wolną środę - dziękuje wam pis ...dolce.
  • joanna266 19.05.19, 16:17
    Super. Będę mogła spokojnie wyjechać na długi weekend na mazury. I tak bym w sumie wraz z rodziną jechała tyle że potem odbierałabym świadectwa z sekretariatu. Ale córka by czerwonego paska nie odebrała osobiście i czuła że to może trochę kwas. Ja jestem z decyzji rządu zadowolona.Idiotyczne wydawało mi się robienie zakończenie końca roku po i tak wolnym" Bożym ciele"...

--
    gdybyś mówił językami ludzi i aniołów a internetu byś nie miał..smile
  • smiechupara 19.05.19, 19:42
    To już nie ma znaczenia, komu pasuje, a komu nie. Tu przerażające jest podejmowanie decyzji na miesiąc przed, gdzie ta data była wiadoma od dawna. To jest dzień świra do kwadratu.
  • joanna266 19.05.19, 19:58
    Ale co to komu przeszkadza bo nie rozumiem.To jest kwestia jednego dnia. Lepiej chyba że przyłożyli to teraz już jakby wcale mieli nie przekładać. O co znowu to bicie piany? Czasem to chodzi o takie bzdety że mam wrażenie że to jest z powodu dobrobytu i nie posiadania większych problemów życiowo-zdrowotnych. Ale lubię w necie poczytać jak naród się sam nakręca z powodu tego typu rzeczy....

--
  • little_fish 19.05.19, 20:18
    Wyżej dziewczyny pisały - mają zorganizowane wolne w piątek, by pójść z dzieckiem na zakończenie roku i zająć się nim potem. Na środę wolnego mogą nie dostać...
  • joanna266 19.05.19, 20:19
    Jest jeszcze cały miesiąc przecież. A myślę że w pracy też są ludzie i wiedzą jak sprawa wygląda...

--
  • little_fish 19.05.19, 20:27
    Co z tego, że miesiąc. Wiele razy w wątkach podkreślano, że w firmach są sztywne plany urlopowe i często trudno o zmianę. Poza tym, to jakby nie patrzeć, dodatkowy dzień urlopu, bo w piątek też trzeba dziecku opiekę zapewnić
  • mamaaspiama 19.05.19, 23:29
    "Jest jeszcze cały miesiąc przecież. A myślę że w pracy też są ludzie i wiedzą jak sprawa wygląda..."

Spoko, powiem zagranicznym kontrahentom "Sorry, people, nasz premier zmienił datę zakończenia, więc termin planowany od 2 miesięcy poszedł się paść, przyjedźcie w piątek. Nie możecie? To Peszek, już w oddajemy 300 tysi w EUR"
    Nie, no zero problemu 🙄
  • komorka25 19.05.19, 20:26
    Jesteś ograniczona, że tak to delikatnie określę. Normalnie pracujący człowiek ma (przy odpowiednim stażu) 26 dni urlopu. Takie "radosne" posunięcie pana M. zabiera im dzień, bo normalnie dziecko w środę byłoby w szkole.
  • joanna266 19.05.19, 20:30
    Ty za to jesteś nieograniczona smile

--
  • komorka25 19.05.19, 21:19
    Nie, droga Joasiu, ja jestem realistką.
  • aga_mon_ber 19.05.19, 21:37
    Tu byl kiedys wątek nawet temu poświęcony, że zakonczenie roku, powinno być przed BC i jaki sens robić go w piatek.
    No to będzie zakończenie 19 i też źle big_grin
    Szkoda, że nie pamietam autorki i tytuły wątku, bo bym linka do niego wkleiła.
  • morekac 19.05.19, 21:44
    Może i śmieszne.
    Ale ze strony rządu jest to po prostu niepoważne.
    Chociaż czego spodziewać się po ludziach, których zaskoczyło to, że 100lecie odzyskania niepodległości wypadło w niedzielę i ustawę z dodatkowym dniem wolnym produkowali na chybcika kilka dni przed. Tu jest jeszcze miesiąc.

--
  • smiechupara 20.05.19, 07:19
    Znajdź datę wątku. Datę.
  • aga_mon_ber 19.05.19, 21:42
    A to link do wątku, o którym wcześniej wspominałam. big_grin
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,166896481,166896481,Boze_cialo_i_koniec_roku_szkszkolnego.html
  • iwles 19.05.19, 21:53
    Umiesz czytac?
    Przeciez autorka tego watku pyta, czemu zakonczenie roku szkolnego nie moze byc 28 czerwca.

--
    Paweł

• iwoniaw 19.05.19, 21:56
    Przeczytałaś może post startowy z uwzględnieniem ówczesnej opinii MEN? big_grin

Tudzież posty kolejne, w których znaczna część pukała się w głowę, że rok szkolny nie trwa minimum do końca czerwca?

Poza tym dziewczyny napisały już wszystko - sama data zakończenia roku dla większości jest całkowicie obojętna, a ilość zwolenników wakacji dłuższych i krótszych się bilansuje, natomiast ogłoszenie kalendarza roku szkolnego powinno się odbywać w ustawowym terminie i późniejsze zmiany (zwłaszcza w ostatniej chwili - tak, koniec maja to JEST ostatnia chwila w tym przypadku) to kompletne olewanie ludzi, którzy pracują i planują sobie np. urlopy, opiekę nad małymi dziećmi, więc się nie dziw, że się tacy irytują. Nie każdy jest bezrobotnym beneficjentem kiełbasy wyborczej, choć może ciężko niektórym to ogarnąć.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • malgo21 20.05.19, 11:07
    Dobrze, że przypominasz. A teraz przewczytaj sobie to co linkujesz:
    "W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 termin ten przypada w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Tak wynika z przepisów i data ta nie zostanie zmieniona."

O to właśnie chodzi, w październiku "ta data nie zostanie zmieniona", więc się ludzie dostosowali. A pod koniec maja: ta data została zmieniona. No to się ludzie znowu muszą dostosować. Rozumiesz już w czym problem?
  • smiechupara 20.05.19, 15:55
    Z października....
  • bei 20.05.19, 12:15
    Ze skończą wcześniej to dobrze, ale dlaczego tak w ostatniej chwili ta zmiana? 😊 ciagle zmiany to okazja do balaganu☹️
    Ale dobrze, ze później niż wcale!
  • zuleyka.z.talgaru 20.05.19, 14:54
    Zdaje się, że to nie jest jeszcze klepnięte, więc o co raban?
  • malgo21 20.05.19, 15:00
    Raban jest o zmiany na ostatnią chwilę. A to że nie klepnięte to nawet lepiej, w końcu po co ludzie mają wiedzieć takie rzeczy z wyprzedzeniem?
  • iwles 20.05.19, 15:19

zuleyka.z.talgaru napisała:

> Zdaje się, że to nie jest jeszcze klepnięte, więc o co raban?

oooooo, czyli ostatecznie to dzieci i szkoły mogą dowiedzieć się np. na tydzień, a nie na miesiąc, przed końcem ?
    Jeszcze piękniej tongue_out

--
    Paweł

• little_fish 20.05.19, 15:54
    No i niech teraz rodzice rzucają monetą, czy zmieniać urlop z piątku na środę czy jednak nie 😂😂😂
  • malgo21 20.05.19, 16:02
    Dla pewności lepiej cały tydzień wziąć
  • little_fish 20.05.19, 16:05
    Myślisz, że mogą dojść do wniosku, że te dwa dni (poniedziałek i wtorek) to już bez sensu iść? I przeniosą na 14???
  • malgo21 20.05.19, 16:22
    Powiedzmy, że bardzo wysoko oceniam skalę niepewności co do decyzji władzy wykonawczej
  • little_fish 20.05.19, 16:02
    Sądzisz, że chlapnął publicznie i nie wprowadzi zmiany? No to by było bardzo wesołe...
  • zuleyka.z.talgaru 20.05.19, 18:28
    Z nim wszystko jest możliwe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.