Dodaj do ulubionych

Nasz drobny krętacz, premier Morawiecki

20.05.19, 08:58
wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24804013,jak-morawiecki-uwlaszczyl-sie-na-gruntach-koscielnych-sledztwo.html#s=BoxOpImg2
Czy zwolenniczki PiS pochwalają takie "drobne" przekręty? Ręka rękę myje, nie dziwne, że PiS jak lew broni pedofilii w kościele.
A miało być tak pięęęęknieeee! Zero ośmiorniczek, zero przekrętów, uczciwość ponad wszystko.


--
"Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
Edytor zaawansowany
 • mamablue 20.05.19, 09:11
  Oj tam oj tam. A peło ośmiorniczki jadło. Dłuższy pseudointelektualny wywód za chwilę wstawi pan tisz wink
 • cosmetic.wipes 20.05.19, 09:14
  mamablue napisała:

  > Dłuższy pseudointelektualny wywód za
  > chwilę wstawi pan tisz wink


  Kurła, prawdziwa wróżka z ciebie 😃

  --
  Przychodzi Ziobro do apteki:
  - Poproszę czopek.
  - Jaki?
  - Może być.
 • tiszantul 20.05.19, 09:14
  > Dłuższy pseudointelektualny wywód za chwilę wstawi pan tisz wink

  Muszę przyznać rację, ale tylko połowicznie. Wywód był krótki smile
 • mamablue 20.05.19, 09:21
  Marniejesz człowieku.
 • droch 20.05.19, 12:03
  Przebijam. Młody Tusk holował samolot smile
  A swoją drogą, PMM ma w życiu pecha. Nawet po kolędzie wielebny przychodzi rozmawiać o interesach.
 • tiszantul 20.05.19, 09:13
  Wiemy, że wyborcza ma miliony prenumerat cyfrowych, mimo to siłę rażenia kolejnych fejków pozwolę sobie ocenić jako niską. Opozycję gorąco zachęcamy do podnoszenia frekwencji na kolejnych spotkaniach z Tuskiem. Witamy drugą kadencję pissu.
 • gaskama 20.05.19, 09:16
  Morawiecki odniósł się do tych fejków, potwierdził. Ale nie widzi w tym nic złego. Miał możliwość zakupu za 1/5 ceny od księdza, który krył pedofilów, to skorzystał.
  A tobie to się podoba? Gratuluję moralności!

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • gaskama 20.05.19, 09:18
  A taka na marginesie, to GW jest wśród 20 gazet europejskich z największą prenumeratą cyfrową. Niestety siła rażenia naszej telewizji propagandowej jest większa, to prawda. Mam nadzieję, ze znajdą się ludzie, którzy będą mieli odwagę postawić te wszystkie pisowskie … przed TS.

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • asfiksja 20.05.19, 09:33
  Kupiłam prenumeratę, jak była w promocji po 5 zł. Teraz jest po 12, nadal warto, jak na tę ilość rozrywki.
 • bigzaganiacz 20.05.19, 09:20
  dojna zmiana
 • 1elka26 20.05.19, 09:30
  "Gazeta Wyborcza po raz kolejny łamie podstawowe standardy dziennikarskiej rzetelności. Dzisiejszy tekst red. Jacka Harłukowicza opiera się o niedopowiedzenia, domysły, spekulacje i nieprawdziwe sformułowania. Służy to przedstawieniu premiera i jego żony w złym świetle – gdy w rzeczywistości sam artykuł jest pełen manipulacji i nierzetelności" - napisało CIR w dzisiejszym oświadczeniu.

  Jak dodano, "prasa ma prawo prześwietlać osoby publiczne, ale ma również obowiązek robić to rzetelnie". "Tego obowiązku >>Gazeta Wyborcza<< nie dopełniła" - ocenił CIR.

  Poinformowano, że ponieważ tekst red. Harłukowicza "narusza dobra osobiste premiera i jego żony, to podjęli oni decyzję o skierowaniu sprawy na drogę sądową z żądaniem sprostowania zawartych w nim kłamstw i manipulacji".
  wiadomosci.onet.pl/kraj/cir-mateusz-morawiecki-pozwie-gazete-wyborcza/2t3fs04

  Wygląda na kolejny kapiszon GW , podobny do afery Srebrnej. Przypominam, że rzekomo poszkodowany p. Birgfellner, ani jego pełnomocnicy nie dostarczyli dokumentów, do czego zobowiązał ich prokurator (m.in. chodzi o wykazanie kosztów, jakie Birgfellner poniósł, pracując dla spółki Srebrna czy umów np. z wiedeńskim architektem), a także materiałów, które „zobowiązał się przekazać w toku czynności wykonywanych z jego udziałem w prokuraturze".
 • gaskama 20.05.19, 09:33
  Zaraz, zaraz, praca łapie krętacza na przekrętach a rzecznik krętacza krzyczy, ze to wszystko nieprawda!!!! I ty serio wierzysz w to??? Przecież, gdyby to była nieprawda, to CiR już dawno by grzmiał, że poda sprawę do sądu. Włącz myślenie, nie daj się aż tak ogłupiać.

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • 1elka26 20.05.19, 09:40
  Sprostowanie - nie prasa, ale GW, a to jest już różnica. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego mam wierzyć w to co wypisuje GW, która jest stroną w sporze politycznym i juz dawno nie sluży za wzorzec obiektywnego dziennikarstwa?

  W jednej kwestii masz rację - włącz myslenie.
 • gaskama 20.05.19, 09:41
  Jeśli Morawiecki poda GW do sądu za zniesławienie i wygra proces, przeproszę cię.

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • biologiczny_zegar 21.05.19, 22:29
  Aha. Dowody rzeczowe są. Wyrok i surowa kara to kwestia czasu.

  Z waszym pisowskim towarzystwem "dyskusje" prowadzi się tylko i wyłącznie na sali rozpraw.

  Wyrok za wyrokiem a proces goni proces. Taka jest wasza przyszłość...
 • verdana 24.05.19, 16:10
  Podamy o niesławienie, a pieniądze zwrócimy. Chyba coś tu sie nie zgadza.
 • mamablue 20.05.19, 09:43
  Chyba takie informacje można potwierdzić w publicznych dokumentach, prawda? Więc nie ma co krzyczeć "kłamie-nie kłamie", tylko pokazać papiery.
 • tiszantul 20.05.19, 09:53
  > Wygląda na kolejny kapiszon GW , podobny do afery Srebrnej

  GW nie rozumie, że już nic nie może. Od 2015 wykryli już ze dwieście "afer" i co? I nic. Tak się kończą opowieści o milionach cyfrowych prenumerat
 • sabciasal 23.05.19, 10:17
  hehe
  taka nieprawda, że żona sprzeda szybciutko działeczkę i kasę przekaze na odpowiednich biednych.


 • asfiksja 20.05.19, 09:30
  To tłumaczy, w jaki sposób Kaczyński zwerbował tak bardzo kompetentnego i wiernego żołnierza do rządu (bo to nie jest generał, to jest zwykły żołnierz). Na haka. Jest
 • 1elka26 20.05.19, 09:33
  Zadziwiający jest kompletny brak refleksji wystepujący nagminnie u tzw. "obrońców demokracji". To, co napisze wasz organ prasowy od razu staje się dla leminga prawdą objawioną.
  Ciekawe zjawisko.
 • gaskama 20.05.19, 09:35
  Ciekawe zjawisko, to to, że nikt z tych biedactw oczernianych przez GW nie wytacza jej procesów. Przecież te wasze czyste jak łza krętacze powinny taką GW puścić z torbami. Nieprawdaż? A jakoś nie idzie.

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • biszkopty35 22.05.19, 06:00
  Przecież napisano, że skierują sprawę do sądu. Kupili tanio działkę. Interpretacja tego zdarzenia przez GW i rozpowszechnianie jej publiczne będzie zapewne przedmiotem rozprawy.
 • ferra 25.05.19, 23:36
  Każdy tekst napisany przez dziennikarza jest zatwierdzany przez zwierzchnika i dzial prawny - na wypadek potencjalnych procesow sądowych. To jest standard we wszystkich mediach.
 • asfiksja 20.05.19, 09:31
  To tłumaczy, w jaki sposób Kaczyński zwerbował tak bardzo kompetentnego i wiernego żołnierza do rządu (bo to nie jest generał, to jest zwykły żołnierz). Na haka.
 • 1elka26 20.05.19, 09:34
  Oprogramowanie zacięło się? Dwa razy ten sam post? Oj nie będzie premii.
 • gaskama 20.05.19, 09:37
  Ta, napisała tak, która w sposób magiczny pojawia sie zawsze i wyłącznie przy tematach o jej kochanych krętaczach. Bez względu na porę dnia i nocy.

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • 1elka26 20.05.19, 09:50
  W ramach samokształcenia polecam ciekawą lekturę:

  "Jak uwłaszczali się ludzie "Wyborczej"" - autor Ryszard Bugaj. Co prawda, tekst ma już kilka lat , ale wnioski jakie wyciągnął autor nadal są aktualne. Kilka zdań dla ilustracji:

  "Szczęśliwie dziś Gazeta nie ma już tej pozycji co kilka lat temu. Dzięki Bogu konkurencja urosła w siłę. Ale rola GW na scenie polskiego życia politycznego i intelektualnego musi być krytycznie oceniona. Przez lata należałem do "familii" - nieformalnego środowiska, którego Gazeta była kluczowym orężem. Środowisko "familii", które odegrało ogromną (moim zdaniem w sumie pozytywną) rolę, coraz bardziej - niestety - oddalało się od standardów działania (i celów) które były mi bliskie. Gazeta zaś stała się po prostu brutalnym instrumentem walki politycznej. Szkoda."

  wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/87132,jak-uwlaszczali-sie-ludzie-wyborczej.html

  Teskt R. Bugaja ma już prawie 10 lat i jezeli już wtedy autor stwierdza, że GW stała się brutalnym instrumentem walki politycznej, to czym jest dzisiaj?
 • gaskama 20.05.19, 09:58
  Piszesz nie na temat. Czekam na wygrany proces naszego Pinokia. Przecież kilka jego wypowiedzi musiałaś słyszeć ("ludziom można wcisnąć każdy kit", po tym jak opowiadał o negocjowaniu przystąpienia do UE). Ja przypuszczam, że kupując po zaniżonej cenie ziemię nie łamał prawa. To ziemia kościelna. Ich nie obowiązują przetargi publiczne. Tu bardziej chodzi o morale Pinokia.

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • spanish_fly 21.05.19, 12:51
  Teraz przy okazji pospiesznej i pełnej błędów zmianie kodeksu karnego na pewno sobie wstawili jakiś przepisik, który pozwoli im skutecznej dokuczać ludziom i mediom za najlżejsza choćby krytykę. Tylko, Jaki musi się pospieszyć z tymi więzieniami, bo się nie pomieścimy.
 • claudel6 21.05.19, 19:46
  no jakbyś kurde zgadła.
 • spanish_fly 20.05.19, 09:59
  Ciekawe informacje, które w dodatku dają wielkie pole do wyobraźni...

  Dlaczego akurat Morawiecki został wybrany do zakupu kościelnych działek przez Gulbinowicza? Czy czuje się w związku z tym wobec niego zobowiązany? Czy potrzeba rechrystianizacji, o której Morawiecki wspominał chwilę po tym jak inny jego dobroczyńca, Jarosław Kaczyński, uczynił go premierem była powodowana właśnie tym, że kościół w tak wydatny sposób przyczynił się do zwiększenia stanu posiadania premiera?

  Czy cena w transakcji pomiędzy Morawieckimi i kościołem wymieniona w akcie notarialnym była rzeczywista, czy też raczej ustalona wyłącznie w celu uniknięcia zapłaty większego podatku, a resztę Morawieccy zapłacili parafii w ramach "tacy"?

  O co chodzi z tym kawałkiem działki, którą Morawiecki najpierw sprzedał komuś za 190 tys. a potem od niego odkupił za 1,9 mln? Za co w ten sposób faktycznie zapłacił?

  Skąd trzydziestoletni Morawiecki miał 700 tys. oszczędności na taką transakcję?

  W świetle zeznań kelnerów o nagraniach, na których podobno Morawiecki mówił o kupowaniu nieruchomości na słupy - czy to Morawiecki kupował na słupa czy sam jest słupem? Czyim?

  Czemu politycy zajmujący najwyższe stanowiska tak łatwo mogą ukryć majątek jakim de facto dysponują? Przecież przepisanie nieruchomości na małżonkę nie pozbawia Morawieckiego wpływu na nie, ani nie pozbawia go potencjalnych korzyści płynących ze wzbogacenia się małżonki. Takie rzeczy powinny być ujawniane w oświadczeniu majątkowym, od tego te oświadczenia są, żebyśmy mogli sprawdzić jak się sytuacja finansowa danej osoby zmieniła w związku z pełnioną przez niego funkcją.

 • mamablue 20.05.19, 10:09
  Naprawdę miał 30 lat i 700 tys? Może był z jakiejś bogatej rodziny? Jego ojciec chyba też jest politykiem, może na tym się dorobił?
 • spanish_fly 20.05.19, 10:12
  Jego ojciec jeszcze żyje, więc na pewno jeszcze nic po nim Mati nie odziedziczył. Do aktu notarialnego zadeklarował, że to pieniądze dorobkowe, czyli zarobił - zapewne grubo więcej - bo to przecież były tylko luźne środki, które mógł zainwestować.
 • claudel6 20.05.19, 23:48
  no co Ty, nie wiesz kim jest jego ojciec??
 • 1elka26 20.05.19, 10:23
  spanish_fly napisała:

  > Ciekawe informacje, które w dodatku dają wielkie pole do wyobraźni...
  >
  Aha, czyli w przypadku premiera są to ciekawe informacje, a przypomnę tylko, że jeszcze nie tak dawno podobne "ciekawe informacje" dotyczące stanu majątkowego zamordowanego p. Adamowicza były zakrzykiwane i traktowane jako szczucie?

 • gaskama 20.05.19, 10:26
  Ok, Adamowicz nie był uczciwy, nie zasłużył sobie na wasz szacunek. A teraz, co sądzisz o Morawieckim i zaistniałej sytuacji?

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • gaskama 20.05.19, 10:28
  Męczące jest to wasze ciągłe gdakanie "bo oni też kradli', "a oni jedli ośmiorniczki". No dobrze, a obecne przekręty rządzących są już ok, bo są WASZE??? Choć raz wypowiedz się w temacie, bo z tiszem ograniczasz się do ciągłego pokwikiwania, że inni też tak robili.

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • 1elka26 20.05.19, 10:34
  Męczące to jest ustawiczne szukanie przekrętów tam gdzie ich nie ma. W zdecydowanej większości, te rzekome przekręty to tylko hucpa medialna.
  Idealnym przykladem jest słynna koperta z pieniędzmi wręczonymi nie wiadomo gdzie i nie wiadomo przez kogo, ale zrobiono z tego aferę na cały kraj.
 • gaskama 20.05.19, 10:38
  Poddaje sie. Nie dostanę odpowiedzi. Szkoda, bo nie ma merytorycznej dyskusji, tylko obie skaczecie, że GW kłamie, że niewiarygodna. I tyle w dyskusji. Przygotujcie się jakoś lepiej.

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • 1elka26 20.05.19, 11:11
  Merytoryczna dyskusja może dotyczyć faktów, a nie plotek i nierzetelnych informacji.
 • gaskama 20.05.19, 11:18
  Jakie plotki? Poczytaj sobie u Karnowskich. Krętaczek nie zaprzecza. Dodaje tylko, że wszystko było kupowane na żonę. I że nieprawdą jest, że ziemia będzie warta 40 milionów, bo jeszcze "nic tam sie nie dzieje". Nie mówi, że to nieprawda, że kupił bez przetargu po zaniżonej cenie. Słonko, doinformuj się a potem pisz te swoje ogólniki.

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • owmordke 20.05.19, 23:36
  No i elka juz ci na to nie odpowiedziala.
 • spanish_fly 20.05.19, 23:44
  Chyba trollownia została odwołana do czasu ustalenia nowego przekazu partyjnego.
 • 1elka26 21.05.19, 08:07
  O tej porze to normalni ludzie najczęściej śpią, w przeciwieństwie do lewackich trolli które muszą pracowicie i w dodatku bezmyślnie powielać przekaz dnia.
 • spanish_fly 21.05.19, 12:36
  O 11:18? O tej porze był opublikowany post Gaskama, na który nie odpowiedziałaś.
 • spanish_fly 20.05.19, 10:40
  Tak, koperta na przekazanie, której są świadkowie i w sprawie której prokuratura palcem nie kiwnie, a Imperator nie raczy nawet odebrać korespondencji to jest idealny przykład na patologię władzy PIS.
 • iwles 20.05.19, 10:42

  1elka26 napisał(a):

  > Męczące to jest ustawiczne szukanie przekrętów tam gdzie ich nie ma.


  skąd ty wiesz, że ich nie ma ?


 • biszkopty35 22.05.19, 06:05
  Ja nie słyszę zarzutów o jedzenie osmiorniczek. To jakiś symbol raczej, nam chodzi o to, co o oni podczas tych kolacji mówili.
 • iwles 22.05.19, 08:40
  biszkopty35 napisał(a):

  > Ja nie słyszę zarzutów o jedzenie osmiorniczek. To jakiś symbol raczej, nam cho
  > dzi o to, co o oni podczas tych kolacji mówili.


  Aaaaaaaa big_grin
  jak to pięknie wykręcasz kota ogonem.
  Nie, o ośmiorniczkach było jak najbardziej w kontekście "olaboga" wydatków na ekstrawagancką kolację władzy, która, patrzcie ludzie!, jak przeżera nasze podatki.
  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • spanish_fly 20.05.19, 10:28
  Obiecuję Ci, że się się uspokoję, jak tylko prokuratura postawi Morawieckiemu zarzuty i jego sprawa trafi do sądu.
 • 1elka26 20.05.19, 10:30
  Morawiecki sam skierował sprawę do sądu. A prokuratura na jakiej podstawie ma postawić Morawieckiemu zarzuty?
 • spanish_fly 20.05.19, 10:33
  Na początek:
  1) trzeba zbadać skąd miał te 700 tys. gotóweczki luzem.
  2) trzeba zbadać czy cena w transakcji pomiędzy Morawieckimi, a kościołem była rynkowa, a jeśli nie to czemu służyło zaniżenie ceny (oszustwo podatkowe).
 • heavy_metal_thunder 21.05.19, 05:37
  Przecież on od lat był co najmniej wysoko postawionym dyrektorem, a Kościół miał prawo mu sprzedać taniej, bo np. go lubił za bycie w dzieciństwie dobrym ministrantem.
 • morekac 21.05.19, 06:40
  Kościół może wszystko, ale sam kościół uwłaszcza się najpierw na kasie publicznej, a potem bez przerwy piszczy, że mu mało i jego straszliwe straty poczynione przez PRL nigdy nie zostaną wynagrodzone. I ciągle doi państwo, samorządy i obywateli.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • morekac 21.05.19, 07:22
  >Przecież on od lat był co najmniej wysoko postawionym dyrektorem, a Kościół miał prawo mu sprzedać taniej, bo np. go lubił za bycie w dzieciństwie dobrym ministrantem.


  A tam, co jak co, ale biskupi dbają o swoje finanse. Raczej tropiłabym jakiś fajny kredycik dla kurii, biskupa czy jego przydupasów.
  No i jeśli sprzedali taniej grunt, to teraz będzie mniej na odszkodowanua dla ofiar świętojebliwych pedofili.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • j_malec 21.05.19, 08:10
  To jednak niektórzy bogaci są jednak dobrzy ? To już samo bycie bogatym nie powoduje, że w twoich oczach taki człowiek automatycznie jest złodziejem i należy go złupić ?
  Jak to punkt widzenia zależy jednak od punktu siedzenia. Nie pierwszy raz okazałeś się zwykłym hipokrytą, któremu wystarczy lekki wiaterek, abyś zmienił zdanie.
 • zona_glusia 21.05.19, 14:16
  heavy_metal_thunder napisał:

  > a Kościół miał
  > prawo mu sprzedać taniej, bo np. go lubił za bycie w dzieciństwie dobrym mini
  > strantem.
  Zdajesz sobie sprawę, że to brzmi dwuznacznie?
  Po za tym tak go bronisz a on uważa, że tacy jak Ty powinni zasuwać za miskę ryżu.
 • heavy_metal_thunder 24.05.19, 19:21
  Nie bronię i nie lubię go. Miał jednak prawo kupić co chciał i za ile chciał.
 • iwles 24.05.19, 21:32
  Śliskie to.


  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • heavy_metal_thunder 20.05.19, 22:36
  A to co dziwnego, że majętny bankowiec kupił lukratywną nieruchomość od Kościoła?
 • madami 21.05.19, 22:44
  Bo wartość tej nieruchomości była bardzo ale to bardzo zaniżona.

  A ja jestem ciekawa co na to US? W tego typu transakcajch zwykle wzywają do wyjaśnienia bo zachodzi podejrzenie unikania zapłacenia podatku
 • morekac 22.05.19, 05:51
  Z US się przedawniło.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • heavy_metal_thunder 22.05.19, 05:52
  Kościół miał prawo dać mu to i za darmo.
 • morekac 22.05.19, 05:59
  A US miałby obowiązek się do tego dopieprzyć.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • claudel6 20.05.19, 23:46
  >O co chodzi z tym kawałkiem działki, którą Morawiecki najpierw sprzedał komuś za 190 tys. a potem od niego odkupił za 1,9 mln? Za co w ten sposób faktycznie zapłacił?

  to się nazywa pranie pieniędzy. i to jest najciekawszy watek w tej sprawie..
 • hanusinamama 20.05.19, 10:15
  Co usłyszałam dzisiaj od wyznawcy PISu ( z mojej rodziny) "no ale w czym problem". Wiec tłumacze w czym na co słysze "ja problemu nie widzę".
 • tiszantul 20.05.19, 10:28
  Wiarygodność GW jest zerowa. Gdyby 10% "afer" wykrytych przez GW było prawdziwe, byłoby już dawno po rządzie. A tak to GW wykryje 265 "aferę", opozycyjne grono ematek zareaguje ze wzmożeniem, a po dwóch dniach cisza. O "Srebrnej" nikt nie pamięta, a przecież GW zapowiadała koniec pisu. Mamy po prostu 266 koniec pisu i tyle. Wszyscy się przyzwyczaili, że w Wyborczej co tydzień mamy trzy końce pisu. Do jesieni jeszcze nie takie końce pisu zobaczymy smile
 • spanish_fly 20.05.19, 10:37
  Dopóki o tym czy afera jest prawdziwa decyduje Kaczyński, bo od niego zależy los Zbigniewa Ziobry - Prokuratora Generalnego, to żadne afery ludzi związanych z obecną władzą nie będą prawdziwe. To są ludzie, którzy na czele służb specjalnych postawili skazanych za przestępstwa urzędnicze. Nie ma co po nich oczekiwać uczciwości.
 • 1elka26 20.05.19, 11:04
  Rozumiem zgodnie z twoim rozumowaniem, że także Niemcy mają problem z praworzadnością gdyz tam prokuratorzy mają obowiązek wykonywać polecenia przełożonych , w tym Ministrów Sprawiedliwości.
  A nawet, o zgrozo, czynny polityk może zostać sędzią Trybunalu Konstytucyjnego.

  Nie to w Polsce za czasów rządów poprzedniej, pozal się Panie Boże, koalicji. Wtedy okazywało się, że winną nie jest osoba która przyjęła łapówkę, tylko ta która wykryła ten proceder. O świadczeniu usług sędziowskich na telefon nie będę już nawet wspominać.


 • spanish_fly 20.05.19, 11:07
  W przeciwieństwie do Ciebie nie bardzo mnie interesuje, jak sobie Niemcy urządzają swoje państwo, ani co było w przeszłości. Interesuje mnie to, co mamy tutaj i teraz.
 • 1elka26 20.05.19, 11:15
  Na jakiej więc podstawie stwierdzasz, że w Polsce nie ma szans na uczciwość? Na podstawie wróżenia z fusów czy też faktów. Jeżeli uważasz Niemcy za kraj praworządny, a funkcjonuje w nim podobny model jezeli chodzi o wymiar sprawiedliwości, to na jakiej podstawie twierdzisz, że u nas nie jest zgodne z standardami?
 • gaskama 20.05.19, 11:19
  Ty nie zrozumiałaś odpowiedzi spanisz fly? Przeczytaj jeszcze raz. Albo jesteś głupia albo taką udajesz.

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • spanish_fly 20.05.19, 11:22
  Nic nie twierdzę na temat Niemiec - brak mi wiedzy na ten temat.

  A że w Polsce wymiar sprawiedliwości nie działa, to władza, którą wspierasz ogłosiła na bilbordach, więc nie trzeba tu nic zgadywać.
 • iwles 20.05.19, 11:22

  > na jakiej podstawie twierdzisz, że u nas nie jest zgodne z standardami?


  bo obecna władza standardów nie przestrzega. Nie przestrzega też prawa.


 • czekoladazkremem 20.05.19, 11:04
  No rzeczywiście "drobny"....
 • caponata75 20.05.19, 11:22
  Tak o już jest z tymi populistycznymi, prawackimi partyjkami. Ich wyborcy, niezależnie od tego co partyjka przeskrobie, będą wołać, ze to fake news, prowokacja, sabotaż, kłamstwo, że ci drudzy też tak robili itp. Tak to działa w Polsce, Węgrzech, Austrii (ostatnia afera z FPÖ), USA, Wlk. Brytanii. Kilka lat temu myślałam, ze to musi pierd###c, teraz już w to nie wierze. Wyborcy głupieją na potęgę, nie wierzą w żadne afery swoich idoli, liczy się dla niech tylko pełna micha i fakt, że władza obiecuje nie wpuścić do kraju uchodźców. Nie ma już żadnej nadziei.
 • ck2 20.05.19, 22:15
  Niestety podzielam twoje zdanie.
 • biszkopty35 22.05.19, 06:11
  caponata75 napisał(a):

  > Tak o już jest z tymi populistycznymi, prawackimi partyjkami. Ich wyborcy, niez
  > ależnie od tego co partyjka przeskrobie, będą wołać, ze to fake news, prowokacj
  > a, sabotaż, kłamstwo, że ci drudzy też tak robili itp. Tak to działa w Polsce,
  > Węgrzech, Austrii (ostatnia afera z FPÖ), USA, Wlk. Brytanii. Kilka lat temu my
  > ślałam, ze to musi pierd###c, teraz już w to nie wierze. Wyborcy głupieją na po
  > tęgę, nie wierzą w żadne afery swoich idoli, liczy się dla niech tylko pełna mi
  > cha i fakt, że władza obiecuje nie wpuścić do kraju uchodźców. Nie ma już żadne
  > j nadziei.
  Myślę to samo o stronie przeciwnej
 • iwles 22.05.19, 08:33

  strona przeciwna straszyła uchodźcami ??? • tak_to_nowy_nick 22.05.19, 08:57
  biszkopty35 napisał(a):

  > Myślę

  Nie pochlebiaj sobie tongue_out
 • bei 20.05.19, 11:46
  Jeśli nie jest to prawda, to Premier powinien pozwać GW za zniesławienie. Czekamy na proces?
 • spanish_fly 20.05.19, 11:55
  Ale o co miałby być ten proces? Przecież Morawiecki już potwierdził, że kupił te działki i że się dowiedział o ich sprzedaży w trakcie spotkań religijno-towarzyskich. Cena sprzedaży stoi jak byk w akcie notarialnej, nie jest też sekretem jaka była rynkowa wartość działek, które wtedy kupił. O tym, że przepisał majątek na żonę, co umożliwiło mu nie wspominanie o nim w oświadczeniu majątkowym, też wiadomo nie od dziś.
 • asfiksja 20.05.19, 12:22
  Tak, czekamy na proces w trybie wyborczym. Ale się nie doczekamy.
  Poza tym jakie zniesławienie? Nie popełnił żadnego przestępstwa, ot dzięki wypracowanym kontaktom zainwestował, zaryzykowałwink i ma. Wystarczy nie kraść.
 • isa_bella1 20.05.19, 13:48
  bei napisała:

  > Jeśli nie jest to prawda, to Premier powinien pozwać GW za zniesławienie. Czeka
  > my na proces?

  **To było do przewidzenia! Po pełnym manipulacji tekście „Gazety Wyborczej”, pt. „ Jak się uwłaszczył Morawiecki”, premier zamierza pozwać redakcję z Czerskiej. Z ustaleń portalu wPolityce.pl wynika, że premiera przed sądem reprezentować będzie kancelaria „Gide Loyrette Nouel.
 • droch 20.05.19, 15:12
  Rozumiem, że rzekomo pomówiony będzie opłacać kancelarię z własnych pieniędzy? big_grin
 • spanish_fly 20.05.19, 15:19
  A co? Nie stać go? big_grin
 • madami 25.05.19, 09:20
  spanish_fly napisała:

  > A co? Nie stać go? big_grin

  szybko sprzeda działkę za kilka mln i będzie mógł się sądzić do upojenia
 • tiszantul 20.05.19, 22:22
  > Jeśli nie jest to prawda, to Premier powinien pozwać GW za zniesławienie. Czeka
  > my na proces?

  Proces zdaje się jest zapowiadany, jednak w praktyce GW nie może nikogo zniesławić, bo nikt nie traktuje poważnie tego, co wypisuje GW. Kiedyś to była potężna gazeta, ale czas leci i doczekaliśmy się.
 • j_malec 21.05.19, 08:14
  To w końcu było zniesławienie, czy nie ? A skoro nikt nie traktuje tego co GW napisze poważanie, to dlaczego twardogłowi zwolennicy PIS'u ujadają od samego rana ? Chyba mieli za to płacone ?
 • gyubal_wahazar 20.05.19, 12:10
  Na moje, wiarygodność zarówno GW jak i Morawieckiego jest zerowa, pozostaje więc zdrowy rozum + odrobina doświadczenia życiowego. Mimo całej mej niechęci do GW, zakładam że nie jest to banda idiotów, lubiących wyrzucać do śmieci ciężkie miliony złotych, a tyle pewnie będzie ich kosztował proces, jeśli go przegrają

  Teza:
  a) są bardzo pewni, że wygrają, a ich pewność wynika z niezbitych dowodów jak np akt notarialny którego kopię publikują
  b) grubo blefują, by zatopić Pis w najbliższych wyborach, zakładając że jeśli się to uda, to nawet wielomilionowe odszkodowanie
  nie będzie najmniejszym problemem albo mając w garści sądy, ukręcą łeb całej sprawie

  Wniosek: dla mnie to win-win scenario, bo GW to moim skromnym dno, a Morawiecki - niewiele mniejsze

  --
  Śpieszmy się czytać oponentów, nim polecimy ich zakapować
 • spanish_fly 20.05.19, 15:29
  Wszystko jest uczciwie i zgodnie z prawem, to jest tylko kolejny kapiszon, ale przed chwilą Iwona Morawiecka zadeklarowała, że jeśli Wrocław przystąpi do budowy dróg prowadzących przez jej ziemię to odsprzeda je po cenie zakupu. big_grin

  Radni wrocławscy powinni szybciutko podjąć stosowną uchwałę.
 • droch 20.05.19, 15:55
  Być może promocja od biskupa obejmowała większy pakiet, wtedy ten jeden teren można by spisać na straty...
 • spanish_fly 20.05.19, 16:03
  Być może premierowi jednak może grozić jakiś wyrok za tą operację, a pieniądze straciłby tak czy inaczej, więc pozbycie się tego gruntu po cenie zakupu jest opcją dla niego pozytywną.
 • madami 22.05.19, 09:35
  To mają rozdzielność majatkową? Nooo to już wszystko wiadomo
  gdyby prowadził uczciwe interesy rodzielnośc nie byłaby mu do niczego potrzebna a tak słuzy jedynie do przepisywania lewego majatku na małżonkę. Wszyscy gangsterzy tak robią.
 • milka_milka 25.05.19, 07:43
  Tu akuratbzdury piszesz. Rozdzielność majątkowa jest podstawą przy prowadzaniu jakiejkolwiek działalności gospodarczej, nawet budki z warzywami.

  --
  Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
 • iwles 25.05.19, 08:42
  Ale oni wprowadzili rozdzielnosc majątkowa dopiero w momencie, kiedy Morawiecki szedl w polityke, a nie ze wzgledu na dzialalnosc zony.


  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • madami 25.05.19, 09:19
  iwles napisała:

  > Ale oni wprowadzili rozdzielnosc majątkowa dopiero w momencie, kiedy Morawiecki
  > szedl w polityke, a nie ze wzgledu na dzialalnosc zony.
  >
  >

  czyli szykowali się na przekręty
 • milka_milka 26.05.19, 00:15
  Dziwię się takiemu podejściu. 99% osób, które znam i które prowadzą jakąkolwiek działalność biznesowo-gospodarcza ma rozdzielność majątkową. A akurat ustanowienie jej przy przejściu do polityki nie zaskakuje mnie wcale, nakazuje to zwykła zapobiegliwość i roztropność. Co oczywiście nie wyklucza przekrętów w konkretnych przypadkach, ale nie jest to reguła.

  --
  Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
 • iwles 26.05.19, 14:14
  milka_milka napisała:

  > Dziwię się takiemu podejściu. 99% osób, które znam i które prowadzą jakąkolwiek
  > działalność biznesowo-gospodarcza ma rozdzielność majątkową.

  Tylko ze w takiej sytuacji, przepisywany jest majatek na tego wspolmalzonka, ktory dzialalnosci nie prowadzi. W razie dlugow firmy albo plajty ucieka sie przed egzekucja komornicza, zajmujaca majątek.
  U Morawieckich jest dokladnie odwrotnie. Nieruchomosci zostaly zapisane zonie, prowadzacej dzialalnosc.
  Przed czym Morawiecki chce je ukryc?
  Wygląda na to, ze przed lustracją. A dlaczego?

  Dziwi mnie tez tlumaczenie, ze zona prowadzi dzialalnosc, dlatego zajmuje sie wynajmowaniem nieruchomosci.
  Przeciez, zeby legalnie czerpac zyski z wynajmu nie trzeba prowadzic dzialalnosci gospodarczej.
  No i jeszcze jedno- co wspolnego z dzialalnoscia gospodarcza maja dzialki, te koscielne ?

  Wg mnie nie jest to przejrzyste.
  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • madami 26.05.19, 15:26
  no dokładnie
 • milka_milka 26.05.19, 15:54
  Iwles, co do najmu. Można wynajmować mieszkanie i czerpać zyski bez działalności, to może być maksymalnie kilka mieszkań (nigdzie nie jest określone, ile), jeżeli jest to ich więcej (8, 9 lub więcej) to już trzeba zakładać działalność, inaczej ma się US na karku.

  Ja nie bronię nikogo, wyjaśniam tylko, że niektóre decyzje są normą.

  --
  Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
 • 71tosia 26.05.19, 15:45
  Morawiecki zrobili to najprawdopodobniej by 'podrasowac' oswiadczenie majatkowe. W koncu nie kto inny jak Kaczynski mowił ze majątki zamożnych osob w Polsce 'wzięły się Bóg wie skąd' wink wiec majątku za duzego to raczej mieć premier nie powinien.
  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kaczynski-majatki-bogatych-bog-wie-skad,176801.html
 • malia 20.05.19, 16:00
  Zwolennicy pisu powiedzą co najwyżej, że obrotny jest i kasę umie zarabiać, a to zaleta.
  A że nie za bardzo etycznie i z kłamstewkami po drodze? oj tam oj tam
 • agab51 20.05.19, 16:23

  A Nowak nie zadeklarował zegarka,
  za 10tysięcy !


  --
  Wczoraj było za wcześnie. Jutro będzie za późno. Dzisiaj jest TEN DZIEŃ.
 • paniusiapobuleczki 20.05.19, 20:09
  Jednak musi im się palić koło dąpy skoro pani Morawiecka zadeklarowała, że działkę sprzeda a pieniądze przeznaczy na cele charytatywne.
 • spanish_fly 20.05.19, 20:15
  Przed wyborami miasto drogi nie wybuduje, a po wyborach Morawiecki raczej nie zostanie znowu premierem i będziemy jej mogli naskoczyć.
 • zosia_1 20.05.19, 22:19
  Nie napisałabym, że taki drobny...
 • livia.kalina 21.05.19, 16:52
  O! Dobrze, ze ktoś to zauważył wink

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • alicia033 20.05.19, 22:42
  a dlaczego poleciał wpis tiszki o Petru?
  I moja odpowiedź na niego?
 • livia.kalina 20.05.19, 23:10

  O kardynale Gulbinowiczu:

  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/60525673_2312259658819644_1647334903949295616_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=df62296716882eb2edd791db0b645b3f&oe=5D9DEC27

  "To oznacza, że działki Morawieckich kupione od Kościoła za 700 tys. są warte dzisiaj nawet 70 mln zł."
  Myślicie, ze jak ktoś zarobił ponad 69 mln, to zgodzi się na krzywdę swego dobrodzieja?

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • 1elka26 21.05.19, 08:16
  To jest dopiero kuriozalna afera. Człowiek kupił działkę której wartość , i to teoretycznie dodajmy, przez bodajże 17 lat wzrosła i z tego powodu robi się aferę.
  Rozumiem, że dla "totalnej opozycji" problemem jest to, że kupił a nie ukradł. OO wtedy, to byłby sprawnym biznesmenem, a jeszcze jakby przy tej okazji wręczył łapówkę, to zapewne byłby szykanowanym biznesmenem.

  Tak przy okazji, ciekawe co robił rząd poprzedniej, pożal się Panie Boże, koalicji, że przez osiem lat nie wykrył tej jakże bulwersującej afery? Dopiero teraz przez wyborami ofiarni dziennikarze GW namierzyli ten niezwykły skandal?
 • spanish_fly 21.05.19, 09:59
  Rządowi poprzedniej koalicji Twój obecny bohater Morawiecki osobiście doradzał, więc mu nie grzebali w papierach. W dodatku był taki ofiarny, że na zawołanie był gotów wyprowadzić z banku sto tysięcy, żeby wspomóc Aleksandra Grada. Kto by się czepiał takiego usłużnego człowieka?
 • iwles 21.05.19, 14:38

  kościół powinien pozwać proboszcza za działanie na szkodę parafii, ponieważ sprzedał grunty po zaniżonej cenie.
  Po drugie: Morawiecki wiedział, że wartość gruntów za niedługi czas będzie dużo wyższa (rozmowy o inwestycjach na tych terenach).
  Po trzecie: czemu sprzedał "tajemniczemu biznesmenowi" 1/4 działki, tez po zaniżonej cenie, żeby po kilku latach odkupić za 10-krotną cenę.

  Może ty wiesz, eluniu, kto jest tym tajemniczym biznesmenem ? (popularnie zwanym słupem)?

  I po czwarte: czemu przepisał ziemię na żonę, skoro przecież z tej ziemi nie czerpią jeszcze zysków?
  A Morawiecki tłumaczył, że cała działalność gospodarcza jest na żonę, czyli ta część ich majątku, która przynosi im korzyści majątkowe. Jak może przynosić korzyści majątkowe ziemia, leżąca odłogiem ? big_grin Więc PO CO te machloje ? • spanish_fly 21.05.19, 15:06
  >>>kościół powinien pozwać proboszcza za działanie na szkodę parafii, ponieważ sprzedał grunty po zaniżonej cenie.

  Kościół to wysoko postawieni duchowni, a oni na 100% dostali swoją działkę z tej transakcji do prywatnej kieszeni.
 • taniarada 21.05.19, 06:45
  Straszne.Kadrowy przestrzegł dziś załogę, żeby nie kupować żadnych nieruchomości za oszczędności. Jak kto już nazbierał pieniądzorów, to niech wyda najlepiej na lafiryndy. Listę tych najfajniejszych ma Stefan z Wiejskiej.
 • morekac 21.05.19, 07:02
  Przykładny katolik zresztą.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • maaria33 21.05.19, 08:10
  "Nieruchomości z oszczędności" big_grinbig_grinbig_grin
 • 1elka26 21.05.19, 08:24
  Zadziwiające.
  Przypomnę tylko w jak kuriozalny sposób tłumaczyła pochodzenie oszczędności żona p. Adamowicza:

  "Jeśli dobrze pamiętam, to łącznie od obojga pradziadków dzieci miały otrzymać powyżej 500 tys. zł. z okazji narodzin lub świąt – zeznała urzędniczka.

  – Żona prezydenta tłumacząc źródło pochodzenia tych pieniędzy tłumaczyła, że jej dziadkowie żyli bardzo oszczędnie; poza tym babcia prowadziła usługi krawieckie dla elity, a dziadek przywiózł walizkę z pieniędzmi, wracając po wojnie z Niemiec".

  www.tvp.info/35201178/dzieci-pawla-adamowicza-mialy-dostac-ponad-500-tys-zl-z-okazji-narodzin-lub-swiat

  Wątpliwości dotyczące tych darowizn wraz z proba wyjaśnienia kwestii znikających i pojawiających się w oswiadczeniach mieszkań, zostały określone jako szczucie.
  To, jak w takim razie, nazwać , to co próbuje się rozpętać z powodu zakupu działki przez Premiera Morawieckiego? Legalny zakup dodajmy.
 • 71tosia 21.05.19, 20:03
  tak Elu ... a u was murzynow bija.. Legalny i baaaaardzo opłacalny zakup 31 letniego radnego. Ze tez mnie po kolędzie ksiądz gdzy odwiedza to nie proponuje takich zakupów.
 • livia.kalina 21.05.19, 16:48
  Jasne. każdy może kupić za 700 tyś działkę, która za jakiś czas będzie warta 70mln. To żaden przekręt, wystarczy przechodzić akurat z tragarzami albo innym notariuszem.

  A o znawcach list lafirynd z wiejskiej lepiej nie pytluj. Przypominam, że Ziobro chce podwyższenia kary za pedofilię do 30 lat. Kuchciński może, jak się wyraził Ziobro, długo z pierdla nie wyjść.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • angazetka 21.05.19, 16:54
  No co ty, obcowanie płciowe z małoletnim wypadło z kodeksu, na wypadek taśm z Podkarpacia.
 • livia.kalina 21.05.19, 17:45
  Fakt. W rzece przekretów ten "drobny" mi wypadł z głowy...

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • claudel6 21.05.19, 19:49
  to wy w zakonie macie takie oszczędności? z czego?
 • zona_glusia 21.05.19, 14:28
  Skąd Kościół miał te grunty we Wrocławiu? Czy to czasami nie ta słynna Komisja Majątkowa przyznająca wszystko, co Kościół chciał, mu dała.
  Nie ma najmniejszych szans na to, że pisowcy rozliczą Kościół z pedofilii. Wręcz przeciwnie, gdy tylko wrzawa wywołana filmem przycichnie, dalej będą ich kryć (prokuratura nie będzie wszczynać postępowania), bo za bardzo są powiązani finansowo.
 • 71tosia 21.05.19, 14:54
  nie chodzi o oszczędności premiera czy nawet o to od kogo kupił te 15h działkę tylko o tym ze obecny premier, wtedy działacz sejmiku, wykorzystał wiedzę która nie była ogólnie dostępna dla osiągniecia korzyści majątkowych. Jako jeden z nielicznych doskonale wiedział, że ze względu na planowane trasy komunikacyjne za 10-15 lat wartość tej działki ogromnie wzrośnie. Gdyby to samo zrobił na giełdzie, to jest będąc związanym z działalnością administracji państwowej i wiedząc jakie będą decyzje tej administracji pan urzednik sprzedal/kupil by akcje firmy o której losach decydował to w normalnym kraju pewnie już by siedział.
  ps ciekawe czy nasz premier farmer bierze dopłaty z Unii na te hektary?
 • taniarada 21.05.19, 20:06
  71tosia napisała:

  > nie chodzi o oszczędności premiera czy nawet o to od kogo kupił te 15h działk
  > ę tylko o tym ze obecny premier, wtedy działacz sejmiku, wykorzystał wiedzę któ
  > ra nie była ogólnie dostępna dla osiągniecia korzyści majątkowych. Jako jeden z
  > nielicznych doskonale wiedział, że ze względu na planowane trasy komunikacyjne
  > za 10-15 lat wartość tej działki ogromnie wzrośnie. Gdyby to samo zrobił na g
  > iełdzie, to jest będąc związanym z działalnością administracji państwowej i w
  > iedząc jakie będą decyzje tej administracji pan urzednik sprzedal/kupil by akcj
  > e firmy o której losach decydował to w normalnym kraju pewnie już by siedział.
  > ps ciekawe czy nasz premier farmer bierze dopłaty z Unii na te hektary?
  Premier @MorawieckiM kupił legalnie działkę, a u lewaków skandal bo nie ukradł jak funkcjonariusze z PO-PSL.
 • livia.kalina 21.05.19, 20:16
  Kto ukradł działkę? zgłosiłeś to już na Policję czy tak sobie pierdolisz* dla samej satysfakcji łamania 8 przykazania?

  Morawiecki dogadał się z pedofilem Gulbinowiczem i zarobił 69 milionów. Ale dzięki Wyborczej sprawa się rypła.

  *gwara poznańska

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • 71tosia 21.05.19, 22:19
  masz racje kupil legalnie, z pewnoscia juz jako 31 latek mial oszczednosci mu na to pozwalajace, mial tez bardzo duzo szczesca jako radny i dzialacz sejmiku (bo przeciez nie mial wiedzy?) wybierajac wlasnie te dzialki ktore w przyszlosci wzrosna na wartosci. Ogolnie to bardzo duzo ma szczescia nasz premier takze w zyciu rodzinnym. Ma bardzo przekonujaca zone ktora bedac bezrobotna przez wiele lat na rozkrecenie dzialalnosci gospodarczej dostaje od reki kredyt 1,5 mln frankow akurat w tym banku w ktorym jej maz jest prezesem. etc etc. szczesliwa i bardzo zaradna rodzina.
 • super_hetero_dyna 21.05.19, 21:23
  Dzisiaj uwłaszczyłem się na produktach spożywczych sieci Carrefour na sumę prawie 400 zł.
 • livia.kalina 21.05.19, 21:33
  kupiłeś za 400 zł coś, co za jakiś czas będzie warte 4 miliony? A sprzedawca był pedofilem, a ty jesteś politykiem, który może pomóc mu tę pedofilię kryć? Czy przepisałeś już te zakupy na żonę a żona jutro z samego rano zobowiąże się odsprzedać je za taką samą cenę+inflacja? Szalenie ekscytujące i skomplikowane życie prowadzicie.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • super_hetero_dyna 21.05.19, 21:52
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • livia.kalina 21.05.19, 21:56
  Doczytałam do Janusza Lewandowskiego i reszty mi się nie chce.

  no więc niezależnie od tego, co by zrobił Janusz Lewandowski, to przekręty Morawieckiego nie są od tego mniejsze.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • super_hetero_dyna 21.05.19, 21:59
  Jakie przekręty?
 • iwles 21.05.19, 22:10
  Jakie przekrety?
  Grube przekrety. Na taką kasę, jakiej ty w calym swoim zyciu na oczy nie zobaczysz.


  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • super_hetero_dyna 21.05.19, 22:20
  Ale o co chodzi? Uważasz, że Morawiecki oszukał kościół kupując ziemię zbyt tanio? Ale kościół przecież nie czuje się oszukany. Gdyby się czuł, miałby wszelkie możliwości zgłosić oszustwo, dochodzić roszczeń itd. Co Cię obchodzą cudze transakcje?
 • heavy_metal_thunder 21.05.19, 23:29
  Dodajmy prywatne transakcje.
 • livia.kalina 23.05.19, 17:20
  Robisz z siebie idiotę na potrzeby forum (tylko po co??), czy naprawdę nic już nie rozumiesz? Jakoś wyżej ceniłam twój intelekt, może przeceniłam. Wartości tych działek poszybowały w kosmos bo miały być zagospodarowane pod inwestycje miejskie. Ktoś z władz zdecydował, ze właśnie te działki będą kiedyś takie drogie. Nie jest to wiedza dostępna dla każdego bo inaczej każdy by tak chciał, prawda?Dla lokalnego polityka Morawieckiego dostępną była.

  Gulbinowicz twierdzi, że Morawiecki przyszedł do niego z konkretnymi numerami działek, które chce kupić. Natomiast Morawiecki twierdzi, że to on w ogóle ich nie kupował, tylko jego żona. Ktoś kłamie, prawda? Po co ktoś kłamie, jak nikt nie złamał prawa?

  Dlaczego Gulbinowicz sprzedał działki, o których mógł się domyślać, że ich ceny poszybują w kosmos? Bardzo ciekawe, prawda? Może Morawiecki go szantażował, ze jak mu ich nie sprzeda, to wartość działek nie wzrośnie tylko spadnie? Wszak to, które działki zdrożeją, a które potanieją zależy od tego, kto ustala plany zagospodarowania. Decydował o tym lokalny polityk Morawicki ale działki miały byc skupowane za państwowe pieniądze. NASZE PIENIĄDZE. A może zaoferował mu coś innego, co dla Gulbinowicza było cenne? zważywszy na oskarżenia pod adresem Gulbinowicza o molestowanie nieletnich, można domniemać, że ceną była ochrona przed wymiarem sprawiedliwości. Ale cena mogła być też zupełnie inna - Morawiecki mógł Gulbinowiczowi powiedzieć, że jeśli mu działek nie sprzeda to ich cena pozostanie bez zmian, a jeśli sprzeda to działki będą stukrotnie więcej warte i Morawiecki mu coś odpali. Przypominam- płacone jest z pieniędzy podatników- naszych pieniędzy! Co więcej. Nie tylko Gulbinowicz coś zyskał na tej transakcji. Ksiądz, który jest podpisany pod aktem sprzedaży działek, został w ekstraordynaryjnych warunkach awansowany na generała i dzięki temu jego emerytura niezwykle wzrosła (tak, tak- z naszych podatków). To jest tylko to co wiemy. Pewnie takich korzyści obie strony miały mieć więcej. I wszystko sponsorowane z naszych kieszeni. Nijakiej tu krzywdy kościoła nie widzę.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • super_hetero_dyna 23.05.19, 22:13
  Nie ja, tylko Wy robicie z siebie idiotki. A raczej robi je z Was Gazeta Żydowska, swoją nachalną antypisowsko, choć nienachalną intelektualnie, propagandą. Krótko mówiąc - dajecie się Michnikowi szczuć i podjudzać. Morawiecki kupił grunt - źle, bo zarobi na sprzedaży ziemi pod autostradę. Morawiecki nie kupiłby gruntu - też źle, bo kościół zarobi. I jeszcze na komendę z Czerskiej będziecie szczekać, że specjalnie puszczą ja tamtędy, żeby zarobił. Autostrada tak czy owak powstanie i ktoś na wzroście cen gruntu zarobi. Dla Waszej kieszeni i tak żadna różnica, ale Waszej nienawiści już nie jest wszystko jedno, co?
 • livia.kalina 23.05.19, 22:50
  Powinieneś zmienić nick na super_homo_dymany bo jak widać tak właśnie lubisz być przez władzuchnę traktowany. Byle by sobie przy okazji (choć nieco na siłę) powrzucać jakieś antysemickie brednie. To już zaspokaja u ciebie całą grę wstępną. A potem biznesik krętacza Morawieckiego z pedofilem Gulbinowiczem na twój własny koszt już ci nie przeszkadza.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • super_hetero_dyna 25.05.19, 22:59
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • iwles 24.05.19, 00:29
  Dynka ty czytac nie potrafisz?

  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • 71tosia 24.05.19, 01:18
  przypadkowy 'ktos' mogl miec duzo szczescia i zarobic, problem robi sie gdy szczesciu pomaga lokalny polityk bo o lokalizacji autostrady wie wczesniej niz przypadkowy 'ktos' a byc moze tez o lokalizacji sam decyduje. Dla naszej kieszeni rzeczywiście żadna różnica, dla społeczeństwa jednak ogromna czy ma uczciwych plitykow czy nie.
 • super_hetero_dyna 25.05.19, 23:02
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • super_hetero_dyna 21.05.19, 22:04
  Zachodzę w głowę, dlaczego nie cieszysz się z tego, że tak znienawidzony przez Ciebie kościół poniósł stratę? Bronisz tych pedofili?
 • livia.kalina 21.05.19, 22:08
  Nie wiem o jakim kościele piszesz bo żadnego nie nienawidzę. Jak nie chcę, żeby ktoś moim kosztem robił kanty albo bezkarnie gwałcił dzieci, to jeszcze nie znaczy, że go nienawidzę.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • super_hetero_dyna 21.05.19, 22:16
  Wypierasz się, jak żaba błota. Oczywiście, że nienawidzisz. A na czym polega ten „twój koszt” co to na niego były jakieś kanty?
 • livia.kalina 21.05.19, 23:00
  A na czym niby ta moja nienawiść polega?

  Kanty polegają na tym, ze Kościół dostaje mnóstwo ziemi i innych nieruchomości od komisji majątkowej.

  Do połowy 2011 roku przeciwko osobom związanym z komisją wszczęto 28 śledztw prokuratorskich. 17 z nich umorzono, m.in. z powodu przedawnienia[25].

  Krytykowane są m.in. decyzje o przyznaniu Kościołowi gruntów po cenie niższej od rynkowej[17]. 21 lutego 2011 CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw w przypadku 22[25] orzeczeń Komisji (w tym orzeczenia ustanawiającego największą, bo wynoszącą 318 ha, różnicę pomiędzy powierzchnią gruntów utraconych a tych przyznanych jako rekompensata[26])[27][28]. W zawiadomieniu nie ma jednak mowy o korupcji, bo z analiz prawnych Biura wynika, że takich zarzutów nie da się postawić osobom duchownym[29][30]. Wynika to między innymi z niepaństwowego charakteru komisji (nie są one samorządami, organami administracji państwowej, samorządowej ani innymi organami administracyjnymi)[31]. W lutym 2011 CBA wysłało do premiera, prezydenta i marszałków sejmu analizę, z której wynikało, że działalność komisji jest niejasna i niekorzystna dla Polski[3].

  W 2009 roku ABW rozpoczęła postępowanie wobec byłego funkcjonariusza SB, Marka Piotrowskiego, pełnomocnika wielu zakonów i kościołów występujących o zwrot nieruchomości do Komisji[32]. W grudniu 2011 roku protokolantce, 7 członkom komisji (zarówno ze strony kościelnej, jak i ze strony rządowej[25]) i Piotrowskiemu postawiono zarzuty korupcji i poświadczania nieprawdy[33].

  Do sfałszowania operatów szacunkowych (wycen gruntów) przyznał się jeden z rzeczoznawców i dobrowolnie poddał się karze[25].

  W trakcie różnych śledztw prokuratorskich ustalono, że z punktu widzenia prawa komisja nie była organem administracyjnym ani sądem, nie zarządzała mieniem ani nie miała go pomnażać, nie była też zobowiązana dbać o interes państwa. W związku z tym oraz niemożnością potraktowania członków komisji jak funkcjonariuszy publicznych zdecydowana większość śledztw kończyła się umorzeniem z braku podstaw prawnych dla postawienia zarzutów[25].

  [25] Bogdan Wróblewski: Łaskawa dla Kościoła prokuratura umarza śledztwa (pol.). wyborcza.pl, 2012-03-10. [dostęp 2013-11-17].

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • super_hetero_dyna 21.05.19, 23:22
  Gdyby Twoi czerwoni towarzysze nie obrabowali kiedyś kościoła z posiadanych przezeń dóbr, to by nie było trzeba mu tego rekompensować. Jeśli jakieś rządowe komisje oddawały za dużo, to wina leży po ich stronie. Miej pretensje do polityków, którzy te komisje powoływali. A dlaczego oddawali? Żeby zamknąć gębę kościołowi, żeby nie krytykował przewałów „prywatyzacyjnych” na znacznie większa skalę. Winni tego są Twoi polityczni pupile.
 • morekac 22.05.19, 05:47
  super_hetero_dyna napisał(a):

  > Zachodzę w głowę, dlaczego nie cieszysz się z tego, że tak znienawidzony przez
  > Ciebie kościół poniósł stratę? Bronisz tych pedofili?

  Może martwi się, że będą mieli mniej kasy na odszkodowania dla ofiar pedofili?

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • 71tosia 21.05.19, 22:20
  czy to co kuplas za 10 lat sprzedasz za za 4 mln?
 • super_hetero_dyna 21.05.19, 22:22
  A gdybym sprzedał, to co? Kupiłem legalnie, za taka cenę , jaką wyznaczył właściciel.
 • 71tosia 21.05.19, 22:45
  jest spore prawdopodobienstwo ze Pan Morawiecki mial wiedze pochodzaca z jego fukcji (radnego i dzialacza sejmiku) by wiedziec jakie dzialki kupic. Jezeli tak bylo to jest to przestepstwo, rozumiem ze prokuratura to wyjasni?
 • super_hetero_dyna 23.05.19, 22:15
  Przestępstwo na czyją szkodę?
 • iwles 24.05.19, 00:50
  super_hetero_dyna napisał(a):

  > Przestępstwo na czyją szkodę?


  Przestepstwem jest wykorzystanie tajnych informacji, ktore posiadal z racji pelnienia funkcji, w celu osiagniecia korzysci majatkowych.
  A jesli jeszcze podzielil sie tymi tajnymi informacjami z osobami postronnymi - to jest na to dodatkowy paragraf.  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • super_hetero_dyna 25.05.19, 23:09
  Ja nie pytam, czy wykorzystanie informacji jest przestepstwem, tylko na czyją szkodę odbyło się w tym przypadku. Bo widzisz, Gazeta Żydowska twierdzi, że na szkodę kościoła. Żydzi z Czerskiej, od niepamiętnych już czasów, są głęboko zatroskani o kondycję kościoła, ale do tej pory zawsze wydawało mi się, że o duchową, a teraz okazuje się, że o materialną także. Wprost nie mogę wyjść ze zdumienia. Jeszcze chwila i spółka Agora podaruje papieżowi pakiet akcji.
 • 71tosia 26.05.19, 09:27
  Pytasz o Kosciol ale sprytnie omijasz jakiekolwiek informacje ze byc moze radny Morawiecki popelnil przestepstwo korypcyjne. Radny Morawiecki mogl tez oszukac i Kosciol bo jak sie teraz okazuje na sprzedanie majątku o wartosci powyzej 500tys wymagana byla zgody Watykanu. Wiec tak, jest mozliwsoc ze Morawiecki popełnił tez przestepstwo na szkode Kosciola.
 • 71tosia 24.05.19, 01:04
  buyloby to przestepstwo polegajace na nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści, czyli po prostu korupcja.
 • morekac 22.05.19, 05:49
  Mnie to najbardziej dziwi, że premierostwo od razu chce sprzedać działkę po tej samej cenie, za którą kupili.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • 71tosia 23.05.19, 17:28
  nic, chyba ze wiedze o tym ze twoja inwestycja tak bardzo będzie opłacalna zdobyłeś jako radny/działacz sejmiku, i nie jest to wiedza dostępna ogółowi. Nadal nie rozumiesz czy tylko udajesz?
 • super_hetero_dyna 21.05.19, 22:32
  TVN24 niedawno informował o podobnym przekręcie, ale z tajemniczych powodów nie nazwał tego przekrętem. Przekreciarz kupił za 2,5 miliona a sprzedał za 110 milionów. Dolarów.
  tvn24bis.pl/z-kraju,74/obraz-moneta-sprzedany-na-aukcji-rekordowa-cena-za-dzielo-impresjonisty,935692.html
 • livia.kalina 21.05.19, 23:01
  Nawet mi się nie chce wchodzić w ten link bo nawet przyjmując, ze ktoś inny tez zrobił przekręt to to usprawiedliwia przekręty Morawieckiego?

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • super_hetero_dyna 21.05.19, 23:24
  Jak ci się nie chce, to wypad. O czym mam gadać z leniem nie dorabiającym lekcji?
 • alicia033 23.05.19, 17:32
  i znowu wredny atak na naszego kryształowego matołuszka!
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24818805,morawiecki-zbiornik-biezanow-wybudowany-w-pelni-ze-srodkow.html#s=BoxOpImg2
 • dramatika 24.05.19, 00:57
  Gdyby wyborczej naprawdę zależało na pogrązeniu Pana Kłamczuszka, to cisnęłaby temat frankowy - facet ordynarnie skłamał publicznie, że nie udzielał kredytów frankowych, podczas gdy udzielał. Cisnęłaby, że Barbara Husiew, która wniosła o przesłuchanie Kłamczuszka na okoliczność, że jako prezes banku mówił, nie udzielał, mimo że jej udzielił, została OLANA przez sąd, który uznał, ze Kłamczuszek nie musi się z niczego tłumaczyć.
  A przecież jeśli nie udzielał, to umowa na kilkaset tysięcy złotych byłaby nieważna. No ale niezawisły od rozumu sąd uznał, że zeznania tego świadka nie wniosłyby nic do sprawy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.