Dodaj do ulubionych

Minimalistyczno-eklektyczny salon w domku w lesie

23.05.19, 10:37
A widziałyście już "Minimalistyczno-eklektyczny salon w drewnianym domu w lesie" ? smile smile smile
simplicite.pl/minimalistyczno-eklektyczny-salon-w-drewnianym-domu-w-lesie/
Czekam na komentarze jak to widzicie smile
--
wakacyjnie
Edytor zaawansowany
  • aqua48 23.05.19, 10:44
    Kanapa ustawiona tak, że zasłania panoramiczne okno to wg mnie trochę bez sensu. Podłoga ładna. Wnętrze puste. Nie lubię salonów bez masy książek, ciepłych miękkich tkanin, obrazów na ścianach. Tu wyeksponowano telewizor, na dodatek stojący tak, ze światło będzie się odbijało od ekranu.
  • kura17 23.05.19, 11:28
    > Nie lubię salonów bez masy książek, ciepłych miękkich tkanin, obrazów na ścianach.

smile

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • czarniejszaalineczka 23.05.19, 12:18
    smile

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • kosmos_pierzasty 23.05.19, 14:40
    To i ja się uśmiecham:
    smile
  • saszanasza 23.05.19, 14:49
    kosmos_pierzasty napisała:

> To i ja się uśmiecham:
    > smile

Kuźwa, poczekajcie na mnie!
    😁

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • lucerka 23.05.19, 16:34
    A czemu wy się usmiechacie? Pytam bez złośliwości.
    Bo też lubicie ciepłe przytulne z książkami i obrazami czy co?

--
    Why be racist, sexist, homophobic, transphobic, when you could be just quiet?
  • saszanasza 23.05.19, 16:39
    lucerka napisała:

> A czemu wy się usmiechacie? Pytam bez złośliwości.
    > Bo też lubicie ciepłe przytulne z książkami i obrazami czy co?
    >
    No właśnie dlatego, że też lubimy😁

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • memphis90 24.05.19, 15:50
    Ja tam lubię Kurę 😊

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • czarniejszaalineczka 24.05.19, 15:50
    tak

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • ingryd 24.05.19, 15:34
    oj zeby to tylko te ksiazki na scianie, moje dzieci sie dra ze kiedys leb rozwale jak sie potkne o te swoje piramidy podreczne,
    ale ostatnio zorietowalam sie ze takie stosiki z albumami i komiksami z poduszeczka na wierzchu swietnie robia za "pufy" przy stoliku kawowym wink
  • iwoniaw 23.05.19, 10:51
    No cóż, jak ktoś w ogóle nie ma rzeczy, to spoko - czyli nie dla mnie zdecydowanie. W dodatku takie bardzo minimalistyczne wnętrze ma swoje wymogi i nawet na zdjęciach widać, że rzucenie jednego swetra na oparcie kanapy i laptop na stole z przywiędłymi gałązkami w wazonie już robią wrażenie bałaganu (podczas gdy w przywoływanym przez autorkę "rustykalnym" wnętrzu, czy dowolnym innym stylu, gdzie jest więcej przedmiotów (a i miejsc do ich schowania) byłyby bardziej "schowane" lub "na miejscu").

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • triismegistos 23.05.19, 11:03
    Może mają specjalny pojój na graty. Ja nie lubię nadmiaru mebli i co mogę upycham w garderobie.

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • iwoniaw 23.05.19, 11:18
    Nie mają, pokazują ten dom na blogu w całości od etapu projektu. To z założenia dom minimalistyczny i ja to rozumiem - nie wiem natomiast, gdzie trzymają te wszystkie przedmioty, których posiadanie jednak jest dla ludzi mi znanych dość oczywiste, bo w domu nie widać za bardzo miejsca na zapasową paczkę chusteczek higienicznych, a co dopiero jakiś odkurzacz.

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • niennte 23.05.19, 11:24
    Z pewnością gdzieś mają miejsce na graty. Tylko takie miejsca są albo niepokazywalne, albo zbyt nudne.
  • iwoniaw 23.05.19, 11:37
    Ależ pokazywalne - wszystkie te blogerki piszące o sprzątaniu i organizacji jak najbardziej pokazują, gdzie trzymają mop i jakież to mają patenty na magazynowanie wiadra i zapasowych worków do śmieci. Ale tutaj w sumie nie o to chodzi, czy mają ten odkurzasz w jakiejś niewyeksponowanej komórce czy w garażu, czy gdzie, tylko że cały ten dom wygląda na kompletnie pusty. A przecież normalnie człowiek gdzieś jednak odwiesza po powrocie do domu płaszcz, odkłada gdzieś zakupy, czytaną książkę, koc, którym się owija przy lekturze. Ma miejsce na pilota od tego tv na pół ściany, miejsce na laptop (nawet jeśli chwilowo położył go na stole) itd. Dla mnie więcej życia i naturalności mają sklepowe ekspozycje meblowe niż ten dom, w którym ponoć naprawdę mieszkają prawdziwi ludzie.

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • pitupitt 23.05.19, 11:49
    Jak na rasową minimalistkę pani na bank nie ma czegoś takiego jak zapasowa paczka chusteczek. Jak sama pisała, nawet sztućce ma w takiej ilości, żeby było tylko dla dwóch osób. Jak zajdzie potrzeba to większe ilości sobie wypożyczy...😂

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • kura17 23.05.19, 12:05
    > Jak na rasową minimalistkę pani na bank nie ma czegoś takiego jak zapasowa
    > paczka chusteczek. Jak sama pisała, nawet sztućce ma w takiej ilości, żeby było tylko
    > dla dwóch osób. Jak zajdzie potrzeba to większe ilości sobie wypożyczy...😂

... a jak bedzie potrzebowala wytrzec nos, to uzyje papieru toaletowego wink

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • black_magic_women 23.05.19, 13:03
    kura17 napisała:

>
    > ... a jak bedzie potrzebowala wytrzec nos, to uzyje papieru toaletowego wink

Moja 2,5 latka powiedziała wczoraj, że woli wycierać nos w papier niż w chusteczki smileMoże dlatego, że papiery z Rossmana mają ładne wzorki?!
    >
    >
    >
    >
  • majenkir 23.05.19, 15:01
    Ja tez w domu smarkam w toaletowy.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • memphis90 24.05.19, 15:51
    Aaaaaa, produkt placement!

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • babcia.stefa 25.05.19, 17:03
    Prawdziwi minimaliści nie używają papieru toaletowego, tylko mają bidetkę. Albo używają liścia łopianu.

--
    "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
    asmarabis
  • jak_matrioszka 23.05.19, 16:59
    Też jestem minimalistka smile Chusteczki mam w torebce, użytkowe i zapasowe big_grin
  • jak_matrioszka 23.05.19, 14:04
    Gałazki przywiedłe, bo tylko do zdjeć sie tam znalazły. One nawet wody nie maja smile
  • heca7 23.05.19, 10:51
    Zwykły pokój. Przypomina mi okres beżowy w ubraniowym życiu mojego męża. Jak siadał na kanapie to się zlewal wink na szczęście ten czas już minął.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • berdebul 23.05.19, 10:52
    Mdły. A koza ma okopconą szybkę, więc nie palą w odpowiedni sposob i trują otoczenie.
  • triismegistos 23.05.19, 11:01
    Na razie całkiem ładnie to wygląda, gorzej, jak wszystkie drewniane elementy zżłókną. Bardzo fajne te lampy, jak mi się znudzi mój bolywoodzki salon pewnie rozważę takie coś.

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • niennte 23.05.19, 11:05
    A zżółkną z pewnością sad
    Lampa nad stołem mi się nie podoba, taka zbyt banalna i niezbyt pasująca.
  • ga-ti 23.05.19, 11:01
    'Salon' jak 'salon', gdyby nie widok za wielki oknem, mógłby być 'salonem' w bloku. I jak ktoś wyżej zauważył, do okna siedzimy tyłem, a w telewizor (och, och jacy jesteśmy pro eko, a tv na pół ściany wink ) świeci słońce, choć to może ten nowoczesny tv, któremu słońce nie straszne?
    Ja lubię wnętrza przytulne, a tu tak sterylnie wink I lubię drewno, więc pokój z balami, czy choćby belkami u sufitu zdecydowanie bardziej by mi pasował. No ale nie ja tam mieszkam.
  • dyzurny_troll_forum 24.05.19, 17:34
    ga-ti napisała:

> choć to może ten
    > nowoczesny tv, któremu słońce nie straszne?

jeszcze nie ma takiej technologii, żeby robić TV którym słońce nie straszne...

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • bei 23.05.19, 11:03
    Ładnie, przejrzyście. Ja nie chciałabym mieć płytek w livingu, ale tak do podziwianiu to świetnie.
    Ciekawa szafka RTV, widziałam już kiedyś podobną, zapewne to mebel inspirowany😊
    Lubię szarości i jasne drewno, kanapy z aksamitu na topie. Bardzo przyjazne wnętrze.
  • niennte 23.05.19, 11:04
    Widzę pozytywnie. Niekoniecznie się utożsamiam, ale akceptuję.
  • afro.ninja 23.05.19, 11:08
    Mnie się nie podoba.
  • milva24 23.05.19, 11:12
    Zupełnie nie mój styl ale skoro im się podoba to dobrze.
  • rasowaematka 23.05.19, 11:13
    Wygląda jakby ktoś dopiero chciał urządzać to wnętrze. Bardzo zimne, sterylne, bez duszy. Kompletnie niewykorzystany widok za oknem jako piękne tło, które aż się prosi o wkomponowanie w wystrój.
  • valla-maldoran 23.05.19, 11:14
    Mdło, eklektyzmu jakoś nie widzę (ktoś ma zacięcie grafomańskiesmile). O nietrafionym ustawieniu mebli już zostało napisane.
  • helka.pentelka 23.05.19, 11:15
    W domu lubię się schować. A tu jest jak w akwarium i dla mnie to największa wada tego domu. Chyba moda taka, bo deweloperka też buduje mieszkania z oknem od podłogi nawet dla mieszkań z parteru na poziomie ziemi. Ostatnio w takim bloczku mimochodem obejrzałam niepościelone łóżko i porozrzucane gacie.
    Cały ten projekt z linku jest dla mnie zaprzeczeniem mojej wizji domu, więc nie zachwyca.
  • marianna1960 23.05.19, 11:21
    Strasznie smutno szaro biało i jeszcze ta biała podłoga apteczne wnętrze zero przytulności
  • niennte 23.05.19, 11:41
    A na czym, wg Ciebie, polega przytulność?
    Bo ja widzę kozę, dającą miłe ciepło i widok na ogień, miłą w dotyku tapicerkę na kanapach, wygodę miękkich poduszek, prawdziwe drewno i piękny widok za oknem smile
  • marianna1960 23.05.19, 12:03
    A reszta szara kanapa szaro biało podłoga. Przytulność to kolory ziemi a nie szaro białe wstawki. Teraz co mieszkanie to na jedno kopyto szaro białe itd.
  • rasowaematka 23.05.19, 12:56
    Ta jasna odeskowana ściana byłaby piękną ramą dla okna gdyby była w jednym z kolorów lasu. Jest za jasna. Mógłby być zielony ciemny, czy nawet czarny, ciemny szary, ciemny brąz. Podłoga mi się podoba, sama mam identyczną, praktyczna, świetnie się myję, ale szafka pod tv okropna. Fotel fajny, kanapa mogła być w innym kolorze, kontrastującym z resztą, jakaś fajna lampa, pled przerzucony przez oparcie fotela z miękkiej przędzy i już byłoby cieplej.
  • niennte 23.05.19, 14:04
    marianna1960 napisała:

Przytulność to kolory ziemi a nie szaro białe wstawki.

Konia z rzędem, jak znajdziesz mi taką definicję przytulności. Bo ja znalazłam np.:
    przytulny:
    dający poczucie przyjemności i bezpieczeństwa
    zwykle o pomieszczeniu: miły, wygodny, zaciszny

Nigdzie nie było nic o kolorach tongue_out
    Dla mnie miękka, tekstylna szarość i prawdziwe drewno są bardziej przytulne niż czarna kanapa z ekoskóry i jadowicie zielone ściany.
  • marianna1960 23.05.19, 14:23
    A czy ja pisałam o czarnej kanapie i zielonych ścianach. Piszę że rządzi teraz apteczny szaro biały styl.
  • niennte 23.05.19, 14:43
    Zawsze coś rządzi, raz jedno, raz drugie. I wszystko może być piękne i przytulne lub paskudne i odpychające.
    U niej tam akurat jest prawdziwe drewno, które obroni się zawsze, a z tą ciepłą szarością kanap wygląda bardzo dobrze.
    Biel, szarość i drewno to idealne połączenie. Poza tym, oni dopiero się urządzają, więc myślę, że coś tam jeszcze przybędzie (tkaniny, ozdoby).
  • rasowaematka 23.05.19, 14:38
    Oczywiście że każdy kolor może stwarzać ciepło we wnętrzu. Wszystko zależy od umiejętności doboru odcieni, oraz jakie elementy wystroju zostały użyte . W tym salonie ewidentnie sponsorzy się wykruszyli i zabrakło pomysłu.
  • niennte 23.05.19, 14:46
    A ja myślę, że to jest jeszcze bardzo świeże i niewykończone. W urządzaniu potrzebny jest czas. Trzeba pomieszkać, aby w pełni oswoić swoje wnętrze.
  • rasowaematka 23.05.19, 15:08
    Też prawda. Ale z bloga wynika, że sponsorowane to wszystko.
  • dyzurny_troll_forum 24.05.19, 17:48
    rasowaematka napisał(a):

> Też prawda. Ale z bloga wynika, że sponsorowane to wszystko.

Nie tam, wyraźnie widać, że sklep od lampy nie zapłacił....

--
  • dyzurny_troll_forum 24.05.19, 17:48
    rasowaematka napisał(a):

> W tym salonie ewidentnie sponsorzy się wykruszyli i zabrakło pomysłu.

10 000/10

--
  • evee1 23.05.19, 11:24
    Ale gdzie ten eklektyzm?

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • potworia116 23.05.19, 20:40
    W użytych materiałach i stylistyce mebli. Od sasa do lasa, ale efekt ujdzie. Osobiście nie przepadam.
  • kurt.wallander 23.05.19, 11:31
    Estetycznie może być, jest kilka ładnych elementów. Natomiast ustawienie mebli tragiczne.
  • memphis90 24.05.19, 17:39
    Widziałabym stół jadalny między kanapami a tv. Byłoby jak w PRL...

--
  • dyzurny_troll_forum 24.05.19, 17:50
    memphis90 napisała:

> Widziałabym stół jadalny między kanapami a tv. Byłoby jak w PRL...

Ta szafka pod TV to taki mebel a'la '60...babcia miała podobny na radio...
    ...też takie miałem skojarzenie.

--
  • pani-nick 23.05.19, 12:05
    Mdło. Dałabym lakierowany, ciemny, drewniany stolik pod tv z lat 60’, tv bym powiesiła. te deski na ścianie walnelabym na biało, albo jasno szary. Sofa byłaby ciemniejsza. Stolik kawowy w kolorze stolika pod tv. I więcej zieleni.
  • nuta15 23.05.19, 12:29
    Nie wiem czy to jest świadomy zabieg przełamujący surowość salonu, ale rzuciło mi się w oczy, że większość mebli, lampy, kominek, nawet doniczka mają zaokrąglone kształty. To plus w tak minimalistycznym wnętrzu. Bardzo podoba mi się szafka pod telewizor. Dywan i zasłony, które są w planach na pewno ocieplą i ożywią ten salon.
  • makurokurosek 23.05.19, 12:35
    Szafka jest ciekawa, ale wycieranie jej z kurzu to będzie raczej jakaś mordęga.
  • pani-nick 23.05.19, 12:08
    I tv powiesilabym na ścianie, na której teraz stoi sofa. Dzięki temu druga sofa stanęłaby tam gdzie teraz tv i z obu sof moznaby oglądać tv i podziwiać widok za oknem. Budować się w lesie a potem stawiać meble tyłem do tego lasu / no coś tu nie gra....
  • bywalec.hoteli 23.05.19, 12:22
    To jest drewniana ściana, nie wiem czy można na niej wieszać TV.

--
    wakacyjnie
  • jak_matrioszka 23.05.19, 12:44
    Ty tak serio? Dlaczego nie można wieszać tv na drewnianej ścianie??? Ja mam cały dom z kartonu i patyków, tv wisi na drewnianej ścianie. Wieszać tv to na pojedyńczej płycie gipsowo-kartonowej nie można, bo za cieżki.
  • ras.szamra 23.05.19, 20:06
    Taki OT, bo mnie zaciekawiło co napisałaś smile
    Co to znaczy dom z kartonów i patykow? Macie jeden z tych domów, co stawia w 3 miesiące z gotowców?
    Jeśli Tak, to jak się Wam mieszka i jak budowa mniej-wiecej wyszla kosztowo (jeśli to nie tajemnica)? Ostatnio mnie ten temat mocno ciekawi smile
  • tairo 23.05.19, 20:11
    Zapewne lekka konstrukcja szkieletowa wykończona płytami g-k.
  • jak_matrioszka 23.05.19, 21:10
    Nie wiem ile czasu stawiano nasz dom, bo wybudowano go zanim sie przeprowadziłam do Norwegii smile A z kartonu i patyków, bo tutaj sie tak buduje: kamienna podmurówka, szkielet to konstrukcja drewniana, od zewnatrz drewno, od wewnatrz płyty gips-karton i/lub drewno. Grzeje sie łatwo, dobrze trzyma temperature i łatwo sie obrazki na ścianach wiesza smile Za to nie moge mieć płytek jak w domu w lesie u siebie w stołowym, bo podłoga może nie wytrzymać tongue_out
  • ras.szamra 23.05.19, 21:24
    Dzięki za wyczerpującą odp. smile
    Właśnie to kwestia nagrzewania domu i utrzymania w nim ciepla interesowała mnie najbardziej. Ale jak taka technologia daje radę w Norwegii, to i w Polsce też powinno być ok smile
  • berdebul 24.05.19, 18:07
    Jest ok. Mam dom z kartonu i patyków. big_grin Nawet jak padnie prąd (a z nim ogrzewanie), to trzyma ciepło.
  • mysiulek08 24.05.19, 05:30
    Tez mamy dom z patykow i kartonu, ale z porzadna lawa betonowa, wiec sa kafle, podloga na pietrze tez na lekkim betonie, sciany wypelnione pianka i z zewnatrz membrany, cieplo, bardzo cieplo smile

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • bigzaganiacz 23.05.19, 12:44
    of moznaby oglądać tv i podziwiać widok za oknem.

podziwiac droge i rozpadajaca sie altane sasiada
  • dyzurny_troll_forum 24.05.19, 17:52
    pani-nick napisała:

> Budować się w lesie a potem stawiać meble tyłem do tego lasu / no coś
    > tu nie gra....

Jak się dobrze przyjrzymy to w tym lesie, w odległości ćwierć rzutu beretem widać płot sąsiada, a nawet dwa płoty...

--
  • makurokurosek 23.05.19, 12:26
    Kompletnie nie moja bajka. Jak dla mnie bardzo niepraktyczny wybór mebli surowe drewno szybko się brudzi, a już szafka rtf tragedia, czyszczenie tego z kurzu zajmie kilka godzin. Salon bardzo mały to i trudno aby w nim było więcej mebli. Nie jest to ani salonik do przyjmowania gości ( brak choćby miejsca na postawienia kawy ), ani gabinecik ani pokój telewizyjny ( telewizor naprzeciwko ściany okien to porażka chyba nikt nie uwzględnił tu słońca) . Cały ten dom to dla mnie taka jeden wielki bubel, ni to dom ni to domek letniskowy, ni to salon ni to mały gabinecik, ni to sypialnia ni to schowek. Taki dom w typie Plonków byle co i byle jak.
  • makurokurosek 23.05.19, 12:30
    "ani pokój telewizyjny ( telewizor naprzeciwko ściany okien to porażka chyba nikt nie uwzględnił tu słońca)"

Chyba jednak nie ma tam słońca bo na pozostałych zdjęciach w tym mini saloniku ( ile on ma metrów 9-10m2) ciemno jak w przysłowiowej d.. u murzyna.
  • bigzaganiacz 23.05.19, 12:42
    okreslil bym to jakos styl idiotyczno debilistyczny
    dziadoskie kanapo fotel z przerwa w srodku sprawia ze krzywo sie siedzi
    mini kanapa z kanapo fotelem zawala caly "salon" ze sie nie ma gdzie ruszyc
    mala powierzchnia potrzebuje przemyslenia tu tego najwyrazniej zabrako
  • ichi51e 23.05.19, 13:42
    No fajne jak sie komus podoba ale mnie uderzylo ze mimo takich wielkich okien strasznie ciemno

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • memphis90 24.05.19, 17:03
    Jak okna od polnocy...

--
  • jak_matrioszka 23.05.19, 14:02
    Dzieki temu watkowi, to dzisiaj nawet na demotywatory nie musze zagladać, swoja porcje śmiechu już mam big_grin
    2/3 wpisu to reklama, nie żebym sie czegoś innego spodziewała. Jest też prztyczek w nos dla tych firm/sklepów, które nie chciały zasponsorować domu w lesie;
    "strasznie nie podobała nam się większość dostępnych kanap, a te które nas zachwyciły, były absolutnie niedostępne cenowo" - ciekawe ile to jest "niedostępne cenowo", pewnie synonim "zwykła cena" w przeciwieństwie do płytek, które były dla domu jak najbardziej dostepne cenowo,
    "Nie pytajcie mnie proszę gdzie kupiłam ścienną lampę, bo nie jestem do końca z niej zadowolona i nie chcę robić reklamy sklepu". - czyli "mówiłam im, że wezme w zamian za reklame na blogu, ale nie chcieli dać, to nie reklamuje i już!" wink
    Jest też wstep do nowego tekstu reklamowego, jak myślicie, jaka "wspaniałą filozofię prowadzenia biznesu" autorka ma na myśli? smile
    Zabawnie (dla mnie) brzmi "pragmatyczne rzeczy" big_grin Czym innym jest barwny jezyk, a czym innym zasłonki "realistycznie oceniajace rzeczywistość i podejmujace jedynie takie działania, które gwarantują skuteczność» (zgodnie z definicja pragmatyzmu zaczerpnieta ze Słownika języka polskiego PWN) big_grin

TV naprzeciwko okna, dużego okna, też mam. Nie dlatego że bardzo chcieliśmy, tylko dlatego, że nasz pokój dzienny ma specyficzny kształt i wyboru właściwie nie ma. Na oknach naprzeciwko TV mamy non stop żaluzje i rolety, ale i tak najlepiej oglada sie wieczorem, po zmroku. Ponieważ w dzień TV prawie nikt nie oglada, wiec jakoś z tym żyjemy. No i nie mamy widoku na las, wiec nie tracimy za dużo wink

Ściany na razie ładne, ale ja mam jak autorka bloga i nie lubie drewna w ciepłym, żółtym odcieniu. Autorka chce raz na 2-3 miesiace olejować, ja aż takiego zapału do remontu nie mam tongue_out

Dobrze rozumiem, że cały pokój dzienny to te dwie kanapy, TV z własnorecznie zrobiona szafka i stół, który ledwo sie w kadrze łapie?
  • berdebul 23.05.19, 14:31
    Olejowanie to żadna praca, bez przesady.

Tak, bo cała ta szopka jest malutka. Właściciele są niezbyt wysocy i szczupli. Jak sami napisali big_grin
  • jak_matrioszka 23.05.19, 14:45
    Jeśli autorka bloga jest ematka, to faktycznie. Raz na tydzień nawet te ściany zaolejuje, przy okazji sobotnich porzadków smile Ja jestem ematka w wersji basic wink
  • berdebul 23.05.19, 16:41
    Ten dom, ma powierzchnię chusteczki do nosa. Jeżeli mają roombę, zamawiają mycie okien, to olejowanie kawałka ściany (długości kanapy), można machnąć miedzy poranną kawą, a sprawdzeniem poczty. Przeciez ta ściana jest malutka.
  • jak_matrioszka 23.05.19, 17:06
    Ale chyba nie jedyna? Coś tam było, że wyjatkiem jest ta biała ściana, żeby nie było wszystko w drewnie?
    Nie wiem na ile to olejowanie im pomoże, no ale nie ja bede miała żółte ściany, wiec nie moje zmartwienie smile

Co do roomby i zamawiania mycia okien, to ja bym czas w ten sposób zaoszczedzony inaczej zagospodarowała, niż na walke o utrzymanie koloru ścian smile Mam nadzieje, że naczelny naganiacz kliknieć za jakiś czas znów przypomni blogg na forum i zobaczymy jak im idzie smile
  • bywalec.hoteli 23.05.19, 22:35
    Jak nie zapomnę Matrioszko smile bo nie zaglądam na niego często

--
    wakacyjnie
  • potworia116 23.05.19, 23:30
    Ja mam podłogi pociągnięte zabielanym olejem, po paru latach lekko zażółkły, ale i tak jest nieźle.
  • jak_matrioszka 24.05.19, 00:07
    Autorka zbyt długo tam nie mieszka, a już planuje powtórke z olejowania bo żółć wychodzi. Ja chciałam lakier z białym na schody, ale Ksieciu Małżonkowi pomysł nie przypadł do gustu i zostaliśmy przy zwykłym lakierze. Każde wchodzenie po schodach podnosiło mi ciśnienie tongue_out A kiedy rok po renowacji schodów Książe Małżonek oświadczył "miałaś racje" po raz miliontysiacpiećsetny, to byłam bliska apopleksji wink
  • berdebul 24.05.19, 17:02
    Wystarczy użyć oleju z filtrem uv, zolknie duuuzo wolniej, zwłaszcza jeżeli jest regularnie nakładany.
  • aqua48 23.05.19, 14:46
    jak_matrioszka napisała:

> Dobrze rozumiem, że cały pokój dzienny to te dwie kanapy, TV z własnorecznie zr
    > obiona szafka i stół, który ledwo sie w kadrze łapie?

Stół to już chyba część kuchni smilesmile
  • jak_matrioszka 24.05.19, 08:48
    Czyli mowa o kuchni z kacikiem tv wink

Dla mnie to nie jest minimalizm, dla mnie to jest miniaturyzacja. Państwo właściciele chca w malutkim domku upchnać wszystko to, co spodobało im sie w dużych domach. W głowie sie dało, fizycznie to niemożliwe, co każdy widzi na załaczonym obrazku.
    Temu projektowi rozpaczliwie brak jakichkolwiek sprytnych rozwiazań, które by naprawde uczyniły mały domek wygodnym i funkcjonalnym miejscem do życia. Taki chociażby stół. Nawet na zdjeciu trudno im go zmieścić, ale państwo widać bardzo chcieli wepchnać pełnowymiarowa jadalnie miedzy kuchnia a wneka tv. Przypominam, że to minimaliści, maja po dwa talerze i dwa widelce, bo im wiecej nie potrzeba na dwie osoby. Maja też kobylasty, jak na warunki lokalowe, stół. Rozwiazaniem na miare tego domu byłby stół z Ikei ze składanym blatem, taki który złożony zajmuje 26x80cm, a po podniesieniu blatu z jednej strony ma 89x80cm. Do tego dwa krzesła na stałe i dwa składane, podwieszone na plecach wyspy kuchennej i przysłoniete stołem. Wystarczy wybrać ciekawe krzesła i bedzie ozdoba i użytkowość w jednym.

Sadzac z ustawienia kanap w kaciku tv, to duże okna nie służa do patrzenia na zewnatrz, ale z zewnatrz do środka. Przy wolnostojacym telewizorze wolałabym go postawić na ruchomej szafce tyłem do okna lub (jeszcze bardziej) umieścić go na ruchomym wysiegniku na ścianie przy oknie, tak aby móc go widzieć i z kuchni i z pokoju. Do ogladania zaciaga sie wtedy jedna zasłone na 1/3 okna, tylko jako tło dla tv. Przy obecnym układzie dobry obraz otrzymaja dopiero po szczelnym zasłonieciu całego okna, włacznie z cześcia kuchenna, albo późnym wieczorem.

Ciekawe byłyby zdjecia jak to wyglada na codzień, kiedy tam mieszkaja, a nie tylko wypucowane do zdjeć. Minimalizm z katalogu to jak modelki z Burdy, niby wszystko ładnie-pieknie, a jak sie przypatrzeć, to noga sie zgina w trzech miejscach albo reki brak, bo miejsca nie było wink
  • memphis90 24.05.19, 17:44
    Idealny byłby składany blacik połączony z wyspą. Którą - rzekomo! - mieli wykanczac i rozbudowywać. Ciekawe gdzie wtedy pójdzie stół. Pewnie przed kanapy.

--
  • jak_matrioszka 24.05.19, 18:19
    Składany blat to opcja na dwie osoby, a ten stół z Ikei (albo Jysk, bo tam też podobny widziałam) ma dwa podnoszone skrzydła blatu, wiec można rozbudować do czterech osób smile

Generalnie tam brakuje jakiegokolwiek pomysłu, wszystko jest uzależnione od przypadkowych sponsorów. Jak sponsorów nie ma, to jest bida i zgrzytanie zebów że zapłacić za coś to drogo big_grin
  • kosmos_pierzasty 23.05.19, 14:40
    Powiało nuuudą...
    Nie podoba mi się wcale.
  • bywalec.hoteli 23.05.19, 14:56
    Widzę, że reklamowane płytki w ładnej cenie - 258 zł za metr. A płytka 1,20 na 1,20. Kurcze, stłuc taką płytkę to 370 zł w plecy smile

--
    wiosennie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.