Dodaj do ulubionych

dlaczego "kuc" to takie obraźliwe?

25.05.19, 14:55
Serio nie wiem, skąd to pochodzi. Czy to jakieś odniesienie literackie? Dlaczego, jak jakiś facet jest idiotą to trzeba powiedzieć, że to kuc? Osioł już wyszedł z mody?
Bo trochę mnie denerwuje to określenie, podobnie jak "ale go zaorał". Najbardziej mnie irytuje, jak osoba 70+ takich wyrażeń używa i uważa, że jest za pan brat z nowoczesnym, młodzieżowym językiem (nie to, co my lemingi-wykształciuchy).
Obserwuj wątek
  • ichi51e Re: dlaczego "kuc" to takie obraźliwe? 25.05.19, 16:26
   Mi sie tylko Mrozek kojarzy
   „ Mój Boże, jak bardzo chciałbym być koniem…

   Gdybym tylko zobaczył w lustrze, że zamiast rąk i nóg mam kopyta, z tyłu ogon i autentyczną końską głowę – natychmiast udałbym się do urzędu mieszkaniowego.

   - Proszę o nowoczesne, duże mieszkanie – powiedziałbym.

   - Niech pan złoży podanie i czeka na swoją kolej.

   - Ha, ha! – zaśmiałbym się. – Czy panowie nie widzą, że ja nie jestem zwyczajnym, takim sobie, szarym człowiekiem? Ja jestem kimś innym, kimś ekstra!

   I zaraz otrzymałbym nowoczesne, duże mieszkanie z łazienką.

   Występowałbym w kabarecie i nikt by nie mógł powiedzieć, że jestem niezdolny. Nawet wtedy, gdyby moje teksty były niedobre. Przeciwnie.

   - Jak na konia, to znakomite – chwalono by mnie.

   - Ten ma łeb – mówiliby inni.

   Nie mówię już o korzyściach, jakie wyciągnąłbym z przysłów i porzekadeł: końskie zdrowie, uśmiać się jak koń, koń ma cztery nogi i też się potknie…

   Oczywiście, b y c i e koniem miałoby pewnie strony ujemne. Moim wrogom dałbym nową broń do ręki. Pisząc do mnie anonimy, zaczynaliby w ten sposób: „Pan jest koń? Pan jest kucyk!”

   Kobiety interesowałyby się mną. – Pan jest taki inny… - mówiłyby.

   Idąc do nieba otrzymałbym, siłą faktu, skrzydła. Stałbym się wtedy pegazem. Skrzydlaty koń! Czy może być coś piękniejszego dla człowieka?”

   --
   wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • gyubal_wahazar Re: dlaczego "kuc" to takie obraźliwe? 25.05.19, 20:21
   Ja tam lubię 'kuca', miło się kojarzy. A tym bardziej 'prawicowego', choć chyba większość tutejszych pań, uważa to za wyzwisko. 'Ale go zaorał' też daje radę. Z tych młodzieżowych kawałków, fajne jest jeszcze przysłowie o wąskiej w pasie, ale nie podłożę się jak dziecko, przytaczając je tu w pełnej krasie


   --
   Śpieszmy się czytać oponentów, nim polecimy ich zakapować

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka