Dodaj do ulubionych

Rzekome lenie, co szparagów nie chcą zbierać przez

27.05.19, 19:25
500+. Lenie to i wcześniej ciągnęły z zapomogi i żebrały w tunelach. Do ciężkich prac typu szparagi wyjeżdżali pracowici ludzie, z miejsc gdzie było trudno o jakąkolwiek pracę, niejednokrotnie wykształceni ale bez szans na zatrudnienie w swoim zawodzie. Dziś mają prace zgodne z wykształceniem, swoje małe rodzinne firmy i nawet jak zarabiają mnie, to nie widzą powodów by zasuwać jak dziki osioł przy szparagach lub sortowaniu kapusty po 12 godzin u Bauera.
Edytor zaawansowany
  • katja.katja 27.05.19, 19:29
    Nieśmiało zapytam. Niedawno Niemcy przyjęły tak wielu tak młodych (ze zdjęć nie więcej niż 30 lat) silnych mężczyzn, jak nieraz widzieliśmy (np. bicie kamieniami) pełnych energii. Czemu oni nie mogą tych szparagów zbierać? Choćby jako wolontariusze jeżeli nie mogą mieć umowy o pracę. Tyle osób martwiło się, że ci ludzie nie mają zajęcia i z nudów mogą różne rzeczy wymyślać. I zajęcie by mieli, i by się poruszali.

--
    Nie dam się wygasić!
  • aga_mon_ber 27.05.19, 19:34
    Po co mają się przemęczać, jeśli za free dostają po 200 euro tygodniowo?
  • baltycki 27.05.19, 20:18
    aga_mon_ber napisała:

> Po co mają się przemęczać, jeśli za free dostają po 200 euro tygodniowo?

Linka poprosze do zrodła.
  • aga_mon_ber 27.05.19, 21:31
    Siedzisz tyle czasu w DE i nie wiesz, ile kasy spada waszym gościom? big_grin
  • snakelilith 27.05.19, 22:28
    Ja siedzę pewnie jeszcze dłużej i o TEJ KASIE nie słyszałam. Jeszcze niedawno uchodźca żyjący w obozie dla uchodźców dostawał 143 euro tzw. kieszonkowego na miesiąc. Jego partnerka 129 euro, na dzieci 84-92 euro w zależności od wieku. Jeżeli wyprowadzi się i musi płacić sam rachunki za prąd, wodę, ubranie, jedzenie itd. to dostaje 216 euro, partner 194 euro, dzieci 133-198 w zależności od wieku. Uchodźca żyjący dłużej niż 155 miesięcy w Niemczech odstaj tyle ile należy sią ludziom dostającym zasiłek socjalny Hartz-IV, a to jest obecnie 424 euro. Ale na miesiąc, a nie na tydzień. W Niemczech nie ma nawet zwyczaju liczenia kosztów (oraz pensji, zasiłków) na tydzień, tu zwyczaj anglosaski.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • aga_mon_ber 28.05.19, 09:58
    Nie słyszałaś, bo z jakichś powodów nie chcesz słyszeć. Dziwne, że Polacy, którzy mieszkają krócej od ciebie w DE, wiedzą o tym.
    W sumie to się nie dziwię wam obojgu. Zawsze mieliście wyprane mózgownice i klapki na oczach wink
    Głupio się przyznać do tego, że musicie zasuwać na swój byt i manna nie leci wam z nieba za darmochę, jak tamtym.
  • 45rtg 28.05.19, 10:20
    aga_mon_ber napisała:

> Nie słyszałaś, bo z jakichś powodów nie chcesz słyszeć. Dziwne, że Polacy, któr
    > zy mieszkają krócej od ciebie w DE, wiedzą o tym.

Pewnie właśnie dlatego, że siedzą krótko i dają sobie pierdoły wmawiać, bo nie mają pojęcia o Niemczech.
  • aga_mon_ber 28.05.19, 11:19
    No mają, bo żyją tak trochę jednak i widzą, co sie dzieje. Polak musi pracować na swój byt i niczego za za darmo nie dostanie, w przeciwieństwie do gości cioci Angeli.
    Tych dwoje nie napisze ci prawdy. Wystarczy poczytać ich wcześniejsze wpisy.
  • snakelilith 28.05.19, 14:45
    aga_mon_ber napisała:
    Polak musi pracować
    > na swój byt i niczego za za darmo nie dostanie, w przeciwieństwie do gości cioc
    > i Angeli.

No i bardzo dobrze. Zarobkowie goście muszą w Niemczech pracować, a uchodźca dostaje zasiłek dla uchodźców. Tak postanowilii Niemcy, bo to ich forsa. A Angela nie ma z tym nic wspólnego, bo tak było przed nią i będzie po niej. Nie chcesz pracować dla Niemca, to pracuj na chwałę własnej ojczyzny. Ale nie wypisuj idiotyzmów na temat sum, które dostają uchodźcy, bo tylko się ośmieszasz.

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku." - bywalec.hoteli
  • arwena_11 28.05.19, 15:09
    To niech Niemcy przyjmą kolejne miliony i ich utrzymują. Ale wara im od nas.
  • snakelilith 28.05.19, 15:17
    Niemcy nie będą pytali cię o zgodę. A jak nie podobają się europejskie wartości, na której zbudowana jest Unia, to wypad. Europa bez Polski da sobie radę. Zresztą jak Unia się rozpadnie, to Polska i tak wpadnie w ramiona wujka Putina, będziesz miała satysfakcję, że parazytuje na tobie ruski brat, a nie afrykański gość.

--
  • iwles 28.05.19, 15:18
    arwena_11 napisała:

> Ale wara im od nas.

rozumiem, że to pośrednio tyczy się całej UE ?

• arwena_11 28.05.19, 15:21
    Szczerze? jak Niemcy chcą rządzić - to niech to robią u siebie. My za ich głupie decyzje odpowiadać nie będziemy.
    Angela zaprosiła rzeszę uchodźców, bez konsultacji z innymi krajami - to niech pije piwo które nawarzyła.
  • sumire 28.05.19, 15:30
    No przecież nie odpowiadamy.
  • iwles 28.05.19, 15:32

Nowe wybory, nowy PE, odtrąbiliście swój wielki sukces, to teraz będziecie mieli szansę wykazać się, JAK rozwiązać sprawę uchodźców do Europy.
    No to czekamy na pierwsze (po)ważne pomysły, na pierwsze interpelacje, które będą dotyczyły CAŁEJ Unii Europejskiej.

• betty_bum 28.05.19, 15:32
    Ale niemieckie pieniądze przygarniemy. Ciekawa logika.
    Niemcom w Niemczech uchodźcy nie przeszkadzają nawet w części tak mocno, jak Polakom to, że ich u siebie mają.
  • katja.katja 28.05.19, 15:42
    Te pieniądze nam się należą jako ich były ofiarom. Łaski nikt nikomu nie robi.

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 28.05.19, 15:45
    katja.katja napisała:

> Te pieniądze nam się należą jako ich były ofiarom. Łaski nikt nikomu nie robi.
    >

Nic ci się nie należy, wieczna ofiara losu. I nic od Niemców nie dostaniesz, więc odwal się od ich pieniędzy.

--
    "A juz starożytni starzy Rzymianie dla zdrowia stosowali okłady z młodych piersi smile" - bywalec.hoteli
  • snakelilith 28.05.19, 15:43
    arwena_11 napisała:

> Angela zaprosiła rzeszę uchodźców, bez konsultacji z innymi krajami - to niech
    > pije piwo które nawarzyła.

Po pierwsze, nie Angela zaprosiła, bo ci uchodźcy byli już w Europie. Stali pod płotem na Węgrzech. Ale pewnie nie miałabyś nic przeciwko, gdyby tam zdechli. Taka to twoje katolicka moralność. Nic nowego zresztą.
    Po drugie, to nie Niemcy narzekają na koszty związane z uchodźcami, a tacy jak ty, którzy chcieliby rządzić obcą forsą. Relokacja nie była też pomysłem na zmniejszenie niemieckich kosztów, a chodziło o europejską solidarność. Ale teraz już wiemy, że na cwaniaków ze Wschodu nie ma co liczyć. Mesjasz Narodów chętnie nastawia rękę, ale z siebie nic nie da. Niemcy wyciągną wnioski w odpowiednim czasie. Jeżeli myślisz bowiem, że Niemcy to idioci, to się grubo mylisz.

--
  • katja.katja 28.05.19, 16:06
    Nie wyglądali na takich którym by coś dolegało, więc nie sądzę żeby szybko "zdechli".
    Współczuję kobietom, starcom i dzieciom, tak już mam. Niestety tamtejsze kobiety, dzieci i starcy wyglądali na 25-letnich zdrowych mężczyzn, taki pech.

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 28.05.19, 16:27
    katja.katja napisała:

> Nie wyglądali na takich którym by coś dolegało, więc nie sądzę żeby szybko "zde
    > chli".

A ty tam byłeś i widziałeś? Czy zgodnie z prawicową propagandą powtarzasz wygodne ci bzdety? Ciekawe, że najwięcej na temat uchodźców mają do powiedzenia zawsze ci, którzy żadnego na oczy nie widzieli. Ja mieszkam w Niemczech i do tego w Zagłębiu Ruhry, my akurat tych uchodźców mam tu bardzo dużo i ja nie widuję tylko 25 letnich zdrowych mężczyzn, ale bardzo dużo kobiet i dzieci. Ale oczywiście nie uwierzysz i będziesz mi tłumaczył, że białe nie jest białe, bo ty z perspektywy polskiego zadoopia wiesz lepiej.

--
    "Hehe, niezłe, czyli niby cięta osa ale jak dostanie klapsa to złość mija i przechodzi w ochotę smile" - bywalec.hoteli
  • katja.katja 28.05.19, 16:32
    Zdjęcia i filmiki (także ze stron typu TVN, GW) były zmanipulowane?
    A pamiętacie artykuł jak dwie feministki u wybrzeży Grecji (tak, tak) wyłowiły sobie ..... zdrowego, młodego, dobrze zbudowanego chłopa z Afryki? big_grin

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 28.05.19, 16:45
    Zdjęcia i filmiki zawsze są wykrojem rzeczywistości i tak, bardzo łatwo można je manipulować. Zresztą zdjęcia martwych dzieci na plażach morza Śródziemnego można było też zobaczyć, ale tych nyjwyraźniej twoje źródła ne podawały. A jak wygląda rzeeczywistość, to mogą ci napisać. Niemcy przyjęli około 1 miliona uchodźców, a jednak w aktualnych wyborach europejskich zwyciężyły partie, które są pro-uchodźcze, takie jak partia Merkel CDU oraz Zieloni, a nie sceptyczna AfD. Zieloni, którym przybyło głosów, mają nawet wyjątkowo liberalne podejście do "gości z Afryki". Ale ty oczywiście wiesz lepiej od tych, którzy z uchodźcami żyją na co dzień. Nie chwytasz idiotyzmu twoich wyobrażeń?

--
    "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
  • betty_bum 28.05.19, 18:41
    Czytałam ostatnio artykuł jak Polacy rekrutują pracowników w Bangladeszu. Większość, chociaż wyglądają zdrowo, nie przechodzi testów medycznych.
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 19:54
    Europa mogła pilnować granic, a nie przyjmować nielegalnych imigrantów, a potem próbować narzucać innym relokację. Polska chętnie by się zgodziła z partycypację w finansowaniu skutecznej ochrony granic. Myślę, że niejeden Niemiec by wolał żeby jego pieniądze zostały wydane na jeden wielki środkowy palec w stronę nielegalnych imigrantów.
  • snakelilith 28.05.19, 20:00
    Już napisałam w tym wątku jak głosują Niemcy, więc twoje wyobrażenia o tym, czego chce "niejeden Niemiec" są twoją fantazją. Otoczyć murem możesz też twoją prywatną "Europę", a nie tą, której założeniem było pielęgnowanie humanitarnych wartości.

--
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 17:28
    Niemcy mogą sobie robić co chcą, ale dawanie statusu uchodźcy i związanych z tym profitów jak leci jest idiotyzmem. Wolę zarabiać mniej niż Niemiec, ale nie mieć na kazdujt kroku kolorowych muzułmanów.
  • snakelilith 28.05.19, 17:39
    To sobie wól. Niemców twoje zdanie nie obchodzi. Oni nie dają też uchodźcom "profitów", a zasiłek na życie. Ty byś ich pewnie zamknął do obozów za drutem kolczastym i kazał pracować przymusowo za kawałek razowego chleba, ale to już było i nie przyniosło Niemcom chwały, więc nie skorzystają z twojego pomysłu.

--
    "A juz starożytni starzy Rzymianie dla zdrowia stosowali okłady z młodych piersi smile" - bywalec.hoteli
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 19:06
    A mogliby ich w ogóle nie przyjmować.
  • katja.katja 28.05.19, 20:41
    Dorobili się na tych nieszczęśnikach oraz ogólnie Żydach i ich majątku więc teraz fałszywie oddają mały procencik od tego co zrabowali ofiarom (Żydom, Polak i innym nacjom).
    Też mi dobrodzieje.

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 28.05.19, 20:58
    No widzisz, dobrodzieje. big_grin I jeszcze z Żydami nawet dziś żyją w zgodzie. Cwane bestie. smile A ty i tak nic od nich nie dostaniesz, choćbyś płakał i robił dalje na umierającego łabędzia.

--
  • katja.katja 28.05.19, 21:14
    Z tą częścią Żydów, która jest sprzedajna, reszta pamięta.

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 28.05.19, 21:15
    Idź w końcu do tego do psychiatry durniu.

--
  • snakelilith 28.05.19, 14:37
    aga_mon_ber napisała:

> Nie słyszałaś, bo z jakichś powodów nie chcesz słyszeć. Dziwne, że Polacy, któr
    > zy mieszkają krócej od ciebie w DE, wiedzą o tym.

Ale co ty pie......lisz? Sumy, które podałam są oficjalne i do znalezienia na stronach odpowiednich urzędów. Kto im niby te 200 euro tygodniwo daje? Ufoludki? Więc nie ośmieszaj się już lepiej. Żyję w tym kraju ponad 30 lat i w przeciwieństwie do ciebie znam bardzo dobrze język i wiem co się w tym kraju dzieje. A ty pleciesz bzdety, który ci jakiś Janusz przebywający 3 miesiące na saksach naopowiadał, nie potrafiący powiedzieć pewnie nawet Auf wiedersehen.

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • baltycki 28.05.19, 10:03
    aga_mon_ber napisała:

> Siedzisz tyle czasu w DE i nie wiesz, ile kasy spada waszym gościom? big_grin
    Znaczy, sama te 200€/tydzien wymyslilas, skłamalas.

---
    aga_mon_ber jest kłamczuchą.
  • aga_mon_ber 28.05.19, 11:21
    Tak to sobie tłumacz, jak wszystko, co się dzieje w twojej pięknej "ojczyźnie" wink
    Jesteś jeleniem, który płaci na socjal i byczenie się afrykańskich gości i czas najwyższy, byś się z tym w końcu pogodził.
    Taki jesteś mądry, to może do zbierania szparagów ich pogoń?
  • rosapulchra-0 28.05.19, 14:42
    Przebrzydła rasistka.

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • snakelilith 28.05.19, 14:48
    A co on ma kogoś do szparagów gonić? To jego pole i jego uprawa? Czy może myślisz, że w Niemczech są kołchozy i ludzi z łapanki do pracy tam wysyłają? O robotników do szparagów martwią się właściciele plantacji, oni też za pracę płacą, a że sezon i tak jest krótki, w połowie czerwca temat jest zjedzony. Dosłownie i w przenośni.

--
  • snakelilith 28.05.19, 14:51
    aga_mon_ber napisała:

> Tak to sobie tłumacz, jak wszystko, co się dzieje w twojej pięknej "ojczyźnie"
    > wink
    > Jesteś jeleniem, który płaci na socjal i byczenie się afrykańskich gości i czas
    > najwyższy, byś się z tym w końcu pogodził.

A tobie goowno do tego. To sprawa Niemców i im to odpowiada. A ja pracując w Niemczech i płacąc podatki na afrykańskich gości, ciągle mam lepiej niż w Polsce, więc się odwal ksnenofobiczny oblechu.

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku." - bywalec.hoteli
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 17:30
    Tylko masochista chciałby żeby jego pieniądze szły na turystów z Afryki.
  • snakelilith 28.05.19, 17:45
    Albo idealista, który ma wystarczająco by się podzielić. Oprócz tego bowiem, że pieniędze z niemieckich podatków idą na uchodźców, to Niemcy prywatnie wydali tylko w 2018 roku ponad 5 miliardów euro na dobroczynne cele, także na te, w bardziej potrzebujących krajach. Ale żyj dalej sobie w swoim zawistym, egoistycznym świecie i uważaj, by nikt ci złotówki nie zabrał.

--
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 19:07
    I tak mi państwo wystarczająco dużo zarabia, ale też jestem idealistą i dlatego moje ideały to zamknięte granice dla nielegalnych imigrantów co uchodźców udają
  • katja.katja 28.05.19, 20:39
    Te 5 mld to jaki to był ułamek procenta od ich PKB?

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 28.05.19, 21:01
    Na pewno większy niż w Polsce.

--
    "Hehe, niezłe, czyli niby cięta osa ale jak dostanie klapsa to złość mija i przechodzi w ochotę smile" - bywalec.hoteli
  • katja.katja 28.05.19, 21:13
    Czyli nie wiesz. Wiesz tyle ile zjesz .

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 28.05.19, 21:16
    A ty ile wysra....

--
  • baltycki 28.05.19, 15:00
    aga_mon_ber napisała:

> Jesteś jeleniem, który płaci na socjal i byczenie się afrykańskich gości i czas
    > najwyższy, byś się z tym w końcu pogodził.

Ja jestem pogodzony, to Ty nie mozesz sie pogodzic, ze obce Ci panstwo wydaje swoje pieniadze na obcych Ci ludzi.

> Taki jesteś mądry, to może do zbierania szparagów ich pogoń?
    Nie nadaje sie na poganiacza.

--
  • dyzurny_troll_forum 29.05.19, 00:12
    baltycki napisał:

> aga_mon_ber napisała:
    >
    > > Jesteś jeleniem, który płaci na socjal i byczenie się afrykańskich gości
    > i czas
    > > najwyższy, byś się z tym w końcu pogodził.
    >
    > Ja jestem pogodzony, to Ty nie mozesz sie pogodzic, ze obce Ci panstwo wydaje s
    > woje pieniadze na obcych Ci ludzi.

Jesteśmy w jednym polityczno-gospodarczym związku z Niemcami i jako takie nie jest to "obce nam Państwo"

Ani nie są to "obcy nam ludzie", ponieważ zostali wprowadzeni w wyniku kretyńskie polityki Niemiec na teren strefy Schengen.

Dzbanie!

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • snakelilith 27.05.19, 22:31
    Już się tak nie podniecaj gazeciarz tymi szparagami. Sezon się za dwa tygodnie i tak skończy. A szparagi w sklepach są, więc ktoś je zbiera. Najśmieszniejsze jest, że kilka dni temu widziałam nawet dwa rodzaju białych szparagów w niemieckiem Aldi, niemieckie za 2,99 za 0,5 kg i surprise, surprise, polskie za 1,99 za 0,5kg. big_grin

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • betty_bum 27.05.19, 19:33
    A czym się te firmy zajmują tak z grubsza?
  • heavy_metal_thunder 27.05.19, 19:41
    Różne usługi, sklepy, handel internetowy, masa firm powstaje w Polsce. Sklep z dobrym piwem to jest fajny interes.
  • betty_bum 27.05.19, 19:54
    Żeby otworzyć sklep to trzeba mieć trochę więcej pieniędzy niż zarobek z sezonu szparagów, a kredytu nikt takiej osobie nie da. Żeby świadczyć usługi trzeba coś potrafić, jeśli ktoś coś konkretnego potrafi to nie musiał jeździć na szparagi.
  • sumire 27.05.19, 19:59
    Dodajmy, że w tych częściach kraju, z których na saksy wyjeżdża najwięcej ludzi, sklep z piwem po 10 złotych flaszka byłby oszałamiającym sukcesem. Normalnie kolejki by stały.
  • mgla_jedwabna 27.05.19, 20:36
    Na wiele biznesów można dostać dofinansowanie z EU. Jeden założy firmę remontową, druga szkółkę językową. Jeden zarobi tyle, by dzieciaka posłać na angielski, drugą będzie stać na remont dachu.
  • betty_bum 27.05.19, 20:39
    Od lat budowlańcy nie jeżdżą do takich prac. Pomyśl kto na saksy jeździł.
  • double-facepalm 27.05.19, 20:41
    Sprawdź lepiej ile firm pada po dwóch latach albo są co 2l przepisywanie na innego właściciela.
  • heavy_metal_thunder 27.05.19, 21:23
    Może potrafił, tylko nie było dla niego pracy? Poza tym jeśli jako nawet fachowiec pracował u skąpego prywaciarza w Polsce B, to ze szparagów i zbierania owoców w Niemczech mógł mieć więcej.
  • cosmetic.wipes 27.05.19, 19:36
    Wolą zasuwać w swoich "rodzinnych firmach" za miskę ryżu 😃

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • arwena_11 27.05.19, 19:51
    Lepiej u siebie za miskę ryżu niż niemca
  • betty_bum 27.05.19, 19:55
    😂
  • sumire 27.05.19, 19:58
    I po takich tekstach widać twoje "ogromne" "doświadczenie" z pracą jakąkolwiek...

Btw, wielu Polaków pracuje u Niemca, nie ruszając się z ojczyzny, ale to już inna sprawa 😂
  • arwena_11 27.05.19, 20:04
    Widzisz, ja nie muszę jeździć i robić u Niemca. Jak dla mnie to te szparagi mogą im zgnić. Płakać nie będę.
    A jak się okazuje - inni też nie chcą.

Niemcy mają mnóstwo siły roboczej - niech przestaną utrzymywać uchodźców, to i robotnicy się znajdą big_grin
  • katja.katja 27.05.19, 20:10
    Siły roboczej? Optymistką jesteś big_grin
    Jeżeli faktycznie nie będą nic nie robić to już jest w tym przypadku sukces.

--
    Nie dam się wygasić!
  • rasowaematka 27.05.19, 20:12
    Dziewczyno to nie Niemcy, ale Polacy swoich ru...ja na kasę. Przejrzyj na oczy. Zielonego pojęcia nie masz o czym piszesz
  • sumire 27.05.19, 20:15
    Ja też nie muszę. Wielu Polaków nie musi. Ale są zatrudniani przez Niemców, Francuzów, Szwajcarów i innych, i bardzo sobie chwalą. Widocznie słabi z nas patrioci.

Albo po prostu lubimy do tego ryżu jakiś dodatek, na przykład ośmiorniczki.
  • betty_bum 27.05.19, 20:22
    Polskie też mogą zgnić? Jeśli ktoś nie pojedzie do Niemca to tym bardziej do podradomskiej wsi.
  • katja.katja 27.05.19, 20:31
    Do podradomskiej wsi za to przyjedzie Wania ze Swietłaną.

--
    Nie dam się wygasić!
  • betty_bum 27.05.19, 20:36
    Wania i Swietłana wolą Hansa.
  • morekac 28.05.19, 00:41
    >Widzisz, ja nie muszę jeździć i robić u Niemca

Boś bogata z domu i dobrze wyszłaś za mąż. Pomyśl, jak wyglądałoby twoje życie z kimś pokroju Józka i bez zaplecza finansowego domu rodzinnego.
    Pierwsza byś się na te szparagi zgłosiła.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • dyzurny_troll_forum 28.05.19, 01:13
    morekac napisała:

> Pomyśl, jak wyglądałoby twoje życie
    > z kimś pokroju Józka i bez zaplecza finansowego domu rodzinnego.

Ale przecież takich Józków to nie rozdają z rozdzielnika....to się samemu wybiera

--
  • morekac 28.05.19, 01:22
    No wiesz, niby tak. Ale różne rzeczy się zdarzają i niejedna pani ma pewnie typa pokroju Józka za ślubnego.
    Wyobrażasz sobie takiego smędzącego towarzysza życia? Szparagi to w takiej sytuacji wczasy.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 06:13
    Morekac, nie pisz że w moim przypadku by chodziło o jakieś wczasy, tylko wprost wał: pieniądze, które zarabiam to gówienko i najlepiej, żebym na miłość nie zasługiwał.
  • morekac 28.05.19, 07:25
    To byłyby wczasy dla twojej nieszczęsnej żony. Przynajmniej nie musiałaby słuchać twojego wiecznego smędzenia.

--
  • arwena_11 28.05.19, 07:42
    A dlaczego miałabym żyć z kimś takim jak Józek? O ile mi wiadomo - to partnera/męża wybiera się samemu. Nie dostaje się przydziału.
  • morekac 28.05.19, 07:58
    Toteż dlatego piszę "wyobraź sobie".

--
  • arwena_11 28.05.19, 08:08
    No nie umiem sobie wyobrazić. Ja kogoś takiego jak Józek nie miałam nawet nigdy wśród znajomych. I nie chodzi o jego zarobki a o jego charakter.
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 17:39
    W życiu codziennym mój charakter nie sprawia wrażenie tak paskudnego, dobrze się maskuję wink
  • ira_08 27.05.19, 20:08
    Łkam big_grin Powiedziała pani pracująca to u rodziców, to u męża i o miskę jakąkolwiek nie musi się troszczyć. Już widzę, jak dzieciom rodzonym odmawiasz wakacji i butów zimowych, byle tylko u Niemca nie pracować big_grin
  • katja.katja 27.05.19, 20:11
    A co złego w pracy w rodzinnej firmie o ile wykonuje się ją rzetelnie? Pracujesz na cudzych śmieciach i zazdrościsz?

--
    Nie dam się wygasić!
  • cosmetic.wipes 27.05.19, 20:11
    arwena_11 napisała:

> Lepiej u siebie za miskę ryżu niż niemca

Przemyśl co napisałaś, nieskalana pracą matko bombelków 😀

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • heavy_metal_thunder 27.05.19, 21:25
    Na swoim jest zawsze inaczej, niż u kogoś. Poza tym biznes nie od razu przynosi wielkie zyski. Lepiej paznokcie robić na czarno, ale na swoim, niż Bauerowi szparagi zbierać
  • double-facepalm 27.05.19, 21:28
    Wez juz przestań bzdury wypisywać. Bauer tez zatrudnia na nielegalne?
  • heavy_metal_thunder 27.05.19, 21:41
    Praca u Bauera jest bardzo ciężka. A jak kobieta robi na czarno paznokcie sama, to przynajmniej się wypracowanym zyskiem z nikim nie dzieli.
  • dyzurny_troll_forum 27.05.19, 22:05
    heavy_metal_thunder napisał:

>A jak kobieta robi na czarno paznokcie sama,
    > to przynajmniej się wypracowanym zyskiem z nikim nie dzieli.

OJPR, Józek został korwinistą.
    Jest jeszcze nadzieja....

--
  • katja.katja 28.05.19, 11:36
    I może mieć z tego całkiem niezły pieniądz. Hybrydy to 50 zł. Niechby (nie licząc weekendów) miała cztery klientki dziennie, to już mam około 3500 zł zysku. Praca siedząca, w cieple, klientki często proponują kawę, herbatę lub ciasteczka.

--
    Nie dam się wygasić!
  • betty_bum 28.05.19, 11:52
    Zysku? Chyba, że piszesz o pracy na lewo.
  • dyzurny_troll_forum 28.05.19, 11:55
    betty_bum napisał(a):

> Zysku? Chyba, że piszesz o pracy na lewo.

" A jak kobieta robi na czarno paznokcie sama, to przynajmniej się wypracowanym zyskiem z nikim nie dzieli."

Na czarno w zacytowanym tekście nie oznacza koloru nanoszonego na płytkę paznokcia.

--
  • double-facepalm 28.05.19, 11:57
    Jest duża szansa ze znajdzie się życzliwa klientka ktora w ramach odwetu za złe położony żel/akryl itp doniesie do US. Dojazdy gazeciarz dolicz skoro to u klientel w domu.
  • katja.katja 28.05.19, 12:48
    To ujęłam w cenie. 4000 zł minus jakieś 500 zł ewentualne dojazdy i mamy 3500 zł.

--
    Nie dam się wygasić!
  • double-facepalm 28.05.19, 15:05
    A sprzet/materialy/autoklaw do sterylizacji itp? No wyjdzie jednak mniej nawet gdybyś gazet liczył na szczęście (coby wkurzona klientka nie zakapowala)
  • katja.katja 28.05.19, 16:32
    To jednorazowy wydatek, który zwraca się najdalej po miesiącu, dwóch i to z nawiązką.

--
    Nie dam się wygasić!
  • cosmetic.wipes 27.05.19, 22:11
    Ty józuś nie masz pojęcia ani o własnym biznesie, ani o pracy.

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • sumire 27.05.19, 19:41

> 500+. Lenie to i wcześniej ciągnęły z zapomogi i żebrały w tunelach. Do ciężkic
    > h prac typu szparagi wyjeżdżali pracowici ludzie, z miejsc gdzie było trudno o
    > jakąkolwiek pracę, niejednokrotnie wykształceni ale bez szans na zatrudnienie w
    > swoim zawodzie. Dziś mają prace zgodne z wykształceniem

Jakim?

> swoje małe rodzinne firmy

Robiące co?

> i nawet jak zarabiają mnie, to nie widzą powodów by zasuwać jak dziki osioł przy szparagach lub sortowaniu kapusty po 12 godzin u Bauera.

Nie martw się. Za parę lat będą tam znowu.
  • rasowaematka 27.05.19, 20:00
    To nie niemiecki Bauer ludzi odstrasza ale polskie agencje. Niemcy płacą sporo za pracownika, ale polskie cwaniaki muszą wyssać że swoich rodaków ostatnie grosze.
  • katja.katja 27.05.19, 20:11
    A czemu Niemce nie zatrudnią Polaka bez pośrednika?

--
    Nie dam się wygasić!
  • rasowaematka 27.05.19, 20:13
    Bo Polacy niemieckiego nie znają i woła przez pośrednika.
  • katja.katja 27.05.19, 20:30
    A do jakich prac to wyjeżdża się bez znajomości języka? Nawet w przypadku opiekunki wymaga się najczęściej komunikatywnego niemieckiego.

--
    Nie dam się wygasić!
  • baltycki 27.05.19, 20:36
    katja.katja napisała:

> A do jakich prac to wyjeżdża się bez znajomości języka? Nawet w przypadku opiek
    > unki wymaga się najczęściej komunikatywnego niemieckiego.
    >

Ze szparagami bedzie rozmawial?
  • double-facepalm 27.05.19, 21:29
    Gdyby szukał bezpośrednio a nie przez agencję zarobilby więcej.
  • rasowaematka 27.05.19, 21:43
    Żeby szukać bezpośrednio trzeba znać język i koło się zamyka
  • katja.katja 28.05.19, 09:56
    Czyli klasyka: "czemuś głupi - bom biedny, czemuś biednym - bom głupi".

--
    Nie dam się wygasić!
  • aga_mon_ber 28.05.19, 11:32
    Ale wypadałoby jednak mieć jakieś podstawy jezyka, czyz nie?
    A jak szef jest Niemcem, to jak się z nim dogadasz? Może ty do dziś nie umiesz gadać w tamtejszym języku, więc twoje zdziwienie , byłoby tutaj zrozumiałe.
  • baltycki 28.05.19, 15:07
    aga_mon_ber napisała:

> A jak szef jest Niemcem, to jak się z nim dogadasz? Może ty do dziś nie umiesz
    > gadać w tamtejszym języku, więc twoje zdziwienie , byłoby tutaj zrozumiałe.

Szefem zbieraczy jest polski brygadzista znajacy niemiecki.

--
  • rasowaematka 27.05.19, 20:36
    Przestań trollu pitolic. 99 proc. Pracowników nie zna niemieckiego w takim stopniu żeby przeczytać umowę niemiecką.
  • aga_mon_ber 28.05.19, 11:37
    Koleżanka pracuje w Niemczech i od niej wymaga się znajomości jezyka, a jest opiekunką.
    Rodziny podopiecznych zwracają na to uwagę, przebierają w kandydatkach, jak tylko mogą.
    Nie chcą niemot, z którymi nie będą w stanie się dogadać oni, czy członek rodziny, dla którego szukają opieki.
  • double-facepalm 28.05.19, 11:45
    Pracę sezonowe w rolnictwie nie wymagają tak zaawansowanej znajomości języka.
  • baltycki 28.05.19, 15:31
    aga_mon_ber napisała:

> Koleżanka pracuje w Niemczech i od niej wymaga się znajomości jezyka, a jest op
    > iekunką.

Od niej.

> Rodziny podopiecznych zwracają na to uwagę, przebierają w kandydatkach, jak tyl
    > ko mogą.

Jest tyle ofert pracy dla opiekunek, ze to one moga przebierac.

--
  • dyzurny_troll_forum 27.05.19, 22:06
    katja.katja napisała:

> A czemu Niemce nie zatrudnią Polaka bez pośrednika?

bo to szparagów nie jeżdżą tuzy intelektu, które cokolwiek potrafią....
    i trzeba im pomóc za parę PLN znaleźć własną dudę...

--
  • heavy_metal_thunder 27.05.19, 21:28
    To by było bardzo smutne, jakby Polacy znowu musieli do Baeura jeździć. Zbieranie szparagów po 12 godzin dziennie i spanie w przyczepie kempingowej jest na swój sposób upokarzające.
  • double-facepalm 27.05.19, 21:30
    A Ty jesteś tsk oderwany od rzeczywistosci ze mi cię nawet nie szkoda.
  • heavy_metal_thunder 27.05.19, 21:44
    Ja po prostu Polakom źle nie życzę, jak inni. Saksy to min. rozłąka z rodziną.
  • betty_bum 27.05.19, 21:49
    Pomyśl jak będą cierpieć rodziny europosłów. Taki Jaki musi zostawić żonę z niepełnosprawnym dzieckiem, żeby robić na saksach w kalifacie biorąc kasę od Niemców i innych płatników netto.
  • dyzurny_troll_forum 27.05.19, 22:07

> Ja po prostu Polakom źle nie życzę, jak inni. Saksy to min. rozłąka z rodziną.

Ależ można na szparagi pojechać całą rodziną....

--
  • cosmetic.wipes 27.05.19, 22:13

> Ja po prostu Polakom źle nie życzę, jak inni.

Życzysz, bo namawiasz do pracy na czarno czyli okradania podatników.

Saksy to min. rozłąka z rodziną.

Niektórzy nie mają rodzin, np. ty.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • heavy_metal_thunder 27.05.19, 22:20
    I też nie mam potrzeb, by jeździć na szparagi. Jestem sam, więc starcza mi średnia krajowa na miejscu. Co miałbym robić z resztą kasy? Uchodźcom markowe ciuszki kupować?
  • dyzurny_troll_forum 27.05.19, 22:30

> I też nie mam potrzeb, by jeździć na szparagi. Jestem sam, więc starcza mi śred
    > nia krajowa na miejscu.

Wiesz dlaczego nigdy niczego nie osiągnąłeś i nie osiągniesz? Bo nie masz żadnych aspiracji.... żadnych...

--
  • heavy_metal_thunder 27.05.19, 22:42
    Chciałem mieć własne mieszkanie w nowym bloku, do tego dążyłem. Dla mnie kasa nie jest najważniejsza. Lubię być średniakiem i przeciętniakiem.
  • double-facepalm 28.05.19, 00:20
    Aha i kupiłeś za gotówkę, po ilu latach zarabiania średniej mogłeś odlozyc na 100% wartosc
  • dyzurny_troll_forum 28.05.19, 00:29

> Lubię być średniakiem i przeciętniakiem.

Tak trzymaj każda kobieta marzy, żeby być ze średniakiem i przeciętniakiem...

--
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 06:14
    A Ty myślisz, że same krezusy na rynku matrymonialnym? Myślę, że jestem tak w połowie.
  • dyzurny_troll_forum 28.05.19, 11:26

> A Ty myślisz, że same krezusy na rynku matrymonialnym?

Tu nie chodzi o bycie krezusem czy nie, tu chodzi o stosunek do życia. Jak się ciebie czyta to tobie się żyć nie chce. Ty siedzisz i czekasz na śmierć.... Ja się nie dziwie, że żadna laska nie chce poczekać z tobą.

--
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 17:34
    Żebyś Ty wiedział, jakie imprezowe życie kiedyś prowadziłem. A kasa nie dla każdego jest najważniejsza. Nie mam predyspozycji do bycia np. inżynierem, to nie będę palet u Helmuta po 12 godzin dziennie zbijał żeby mieć więcej kasy.
  • pani-nick 27.05.19, 19:44
    Pierdolenie o Szopenie. A ja do dziś nie wiem, jak i setki mi podobnych dziewczyn, czy przy nierejestrowanej dg można odliczać koszty. I to jest moim zdaniem skur...stwo, ze co województwo, to inna interpretacja podatkowa. Pracowite kobiety chcą pracować i zarabiać, ale im się na to nie pozwala. Obecna partia rządząca w pupalku ma przedsiębiorczość. I jej wspieranie. Ważne są kontrole ZUS
  • nenia1 27.05.19, 19:58
    pani-nick napisała:

> A ja do dziś nie wiem, jak i setki mi podobnych dziewcz
    > yn, czy przy nierejestrowanej dg można odliczać koszty.

można w rozliczeniu rocznym.
  • pani-nick 27.05.19, 20:19
    Hehe smile na podlasiu?
  • pani-nick 27.05.19, 20:20
    Jak jesteś siostrzenica wójta?
  • pani-nick 27.05.19, 20:22
    Mi przysłali w maju pismo, ze zalegam ze składkami za 2002 rok!!! Przy zakładaniu dg w 2018 (osobiście w ZUS) byłam zapewniona o tym, ze wszelkie sprawy z poprzednia dg są rozliczone (15 lat wstecz).
    Bicz pliz. To jest państwo w państwie i jeden wielki roz...el.
  • pani-nick 27.05.19, 20:23
    Nie muszę chyba wspominać, ze poprzednia dg zamknięta w 2004, wiec nawet czas przedawnienia wszelkich ewentualnych roszczeń minął.
  • nenia1 27.05.19, 21:46
    Ale że co, na podlasiu nie składasz rozliczeń rocznych?
  • pani-nick 28.05.19, 06:39
    Przecież napisałam, ze co region to inna interpretacja podatkowa - cześć może odliczać, cześć nie. To jest autentyk. I to jest chore. Chore państwo.
  • pani-nick 28.05.19, 06:47
    Chore, ze nie ma klarownych przepisów. I przykład z nierejestrowaną dg jest tylko kropla w morzu przykładów. Czy to, ze po 15 latach komuś się przypomniało o 300 zł zaległości za 2004 rok jest normalne? Normalne jest to, ze księgują sobie składki z obecnej dg na poczet zamkniętej w 2004?
    Mimo obowiązującego prawa o przedawnieniu po 5 latach? Mimo, ze w 2018 informowano mnie, ze mam czyste konto?
    Normalne są nieustanne kontrole zasiłków kobiet na dg, które zachodzą w ciaze? Albo cofanie już przyznanych, zatwierdzonych kilkoma komisjami lekarskimi zasiłków i żądanie ich zwrotu po 3 latach regularnych wypłat?
    A to się dzieje. I oni to nazywają uszczelnianiem systemu.
    Takich smaczków mogłabym tu tysiące opisać.

Powiem szczerze- za chwile dostanę 1500 i powoli zaczynam myśleć, ze na ch... mi ten kaktus z dg, gdzie muszę każdy krok stawiać ostrożnie, żeby się ktoś nie przy...ił, jak mogę mieć święty spokoj, ograniczone koszty 1000 zł miesięcznie za opiekunkę, 500 zusu i 300 księgowego. Toz to wyjdę praktycznie na czysto.

• arwena_11 28.05.19, 08:38
    Ale ZUS czy jakikolwiek wierzyciel ma prawo dochodzić długu nawet przedawnionego. Ty musisz po prostu napisać im, że się przedawniło.
    Swego czasu ZTM robiło tak. Szło do sądu po nakaz zapłaty za mandaty przedawnione. Dostawali nakaz, a ludzie nie pisali sprzeciwu - bo wydawało im się, że skoro się przedawniło, to nie muszą nic robić. No i okazywało się, że muszą zapłacić.
  • pani-nick 28.05.19, 09:22
    Nie rozumiemy się. Skoro w 2018 roku zostałam zapewniona o braku długu, to pojawienie się tego długu w 2019 jest dla mnie absurdem i fakt, że ZUS ma burdel powinien być problemem ZUS, a nie moim.
  • arwena_11 28.05.19, 10:08
    No nie rozumiesz.
    Zostałaś na piśmie powiadomiona o braku długu czy powiedziała ci to pani X w okienku lub przez telefon?

Windykację prowadzi inny wydział. Pani w okienku może nie mieć nawet dostępu do tamtych dokumentów.

Dopóki nie masz na piśmie - każdy sie wszystkiego wyprze. A nawet jak masz, będą udawali, że to nic takiego.

Jak byłam w ciąży - wypłacali mi zasiłek chorobowy. Pieniądze listonosz przynosił na mój adres. Na komisję wezwali mnie na adres, pod którym nie mieszkałam ze dwa lata i tyleż czasu nie byłam zameldowana. Wszystkie dane mieli - bo jw płacili mi kasę prawidłowo.
    Na komisję się nie stawiłam - bo nic o niej nie wiedziałam. Zadzwonili do mnie ( na stacjonarny na NOWY adres ), jak już urodziłam ( 1,5 miesiąca po terminie komisji ) z pytaniem dlaczego się nie stawiłam. Jak im wyjaśniłam - to usłyszałam, że oni nic nie wiedzą o zmianie - a zasiłki wypłacają w pokoju obok big_grin. No i informują mnie, że mi nie wypłacą za 2 miesiące kasy.
    Poprosiłam o decyzję na piśmie. Mąż napisał pismo, że mają 2 tygodnie na wypłacenie, bo idziemy do sądu. Kasę z odsetkami dostałam równo 14 dni od dnia kiedy ZUS dostał moje pismo.

Tak więc nie oczekuj od nich wiedzy. To ty musisz wiedzieć jak się bronić. Tak było zawsze i pewnie będzie, dopóki żaden urzędnik nie będzie ponosił konsekwencji swoich decyzji.
  • pani-nick 28.05.19, 11:18
    Kochana, a co z systemem informatycznym, na który poszło miliony monet?
    Tak się składa, że żeby uzyskać możliwość obniżonego ZUS, trzeba spełnić szereg warunków. I w owym systemie informatycznym ZUS, pani przy mnie sprawdzała, czy aby na pewno poprzednia działalność została skutecznie zamknięta, rozliczona i mogę sobie zakładać kolejną na preferencyjnych warunkach.
    Co więcej. Od tego 2004 roku zdążyłam być na trzech zasiłkach macierzyńskich, kilku zwolnieniach lekarskich, po drodze cztery kontrole i co? I system przez 15 lat nie wyłapał żadnej zaległości?... To jest absurd.
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 21:39
    I słusznie. Sam bym próbował odzyskiwać przedawnione długi, jeśli by mi się to opłacało.
  • katja.katja 28.05.19, 09:50
    Nie, to zwykłe świństwo.
    Trzeba pójść do prawnika.
    Też mamy jaja z ZUS-em, który obecnie ściga .... zmarłego big_grin

--
    Nie dam się wygasić!
  • nenia1 28.05.19, 08:19
    Nie opowiadaj bzdur, przepis mówi na ten temat wyraźnie, odlicza się w rozliczeniu rocznym i tyle.
  • pani-nick 28.05.19, 09:21
    To nie są bzdury.
  • hanusinamama 27.05.19, 22:49
    Powiem ci ze u naszego rolnika tez nie ma kto pracować. I tak przez 500+. Młodzi, bezrobotnie (nierobotni), dzieci 3-4. A do zbiorów przychodzą dziadki zeby tym wnukom pomóc. Do pracy miescie nie pojda - za daleko (6 km), do rolnika tez nie bo po co. Jest 500+, od gminy 300, gmina da na węgiel i jeszcze jakies paczki. Mało o wsi wiesz kolego...
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 06:17
    Polski rolnik płaci często takie grosze, że tylko Ukraińca może interesować robota u niego. Nie chodzi tu nawet o 500+, ale też o to że bezrobocie mocno spadło i ludzie najgorszych prac się nie chcą tykać. Jak chcą to mają wreszcie wymarzoną pracę biurową i nie muszą już kucać w truskawkach.
  • sumire 28.05.19, 08:24
    Gdzie mają tę pracę biurową?
    Na wsi, obok tego sklepu z dobrymi piwami?
    Gościu, ty w ogóle wiesz, jak wygląda Polska poza twoją ulicą?
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 19:13
    Nie każdy mieszka na wsi 80 km od miasta. Poprawiło się wszędzie, również w dużych miastach, bo i tak kiedyś nie było idealnie. Ty chcesz bardzo źle życzyć Polakom. Chciałabyś, żeby Balcerowicz wrócił, ukonstytuował swoją RPP która podniosłaby stopy procentowe i ja przez wysoki WIBOR ledwo bym wiązał koniec z końcem, a potem stracił pracę i musiał jechać na zachód truskawki zbierać i w przyczepie mieszkać. Tak, wiem, życzysz mi tego.
  • sumire 28.05.19, 20:03
    A żebyś wiedział, że ci tego życzę. Z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że wtedy może zrozumiałbyś, czym się kończy prowadzenie gospodarki opartej na rozdawnictwie. Po drugie, przydałoby ci się trochę ciężkiej roboty, bo ewidentnie masz za dużo czasu i za mało problemów.
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 21:43
    Jesteś podłą osobą. A ja nie jestem fanem rozdawnictwa, cenię sobie kult pracy. Może mi jeszcze życzysz, żeby komornik zabrał mi mieszkanie? Życząc mi utraty pracy i mieszkania w przyczepie u Bauera życzysz mi obniżenia statusu społecznego i zmniejszenia szans na związanie się z kimś, a przynajmniej z wymarzoną korpo-dziewczyną. Jesteś bardzo złym człowiekiem, życząc innym rezygnacji z marzeń.
  • heavy_metal_thunder 29.05.19, 10:58
    Sumire, jeszcze jedno, dla Ciebie rozdawnictwo to pewnie również podnoszenie płacy minimalnej, bo wtedy bogaty przymusowo musi więcej oddawać biednemu.
  • double-facepalm 29.05.19, 11:06

> Sumire, jeszcze jedno, dla Ciebie rozdawnictwo to pewnie również podnoszenie pł
    > acy minimalnej, bo wtedy bogaty przymusowo musi więcej oddawać biednemu.
    Biedni pracujący nie łapią się na socjal.
  • heavy_metal_thunder 29.05.19, 16:24
    Ja nie jestem fanem socjalu.
  • katja.katja 29.05.19, 15:50
    I będzie musiał podnieść ceny towarów i usług, a wtedy suma summarum wyjdzie tak samo.

--
    Nie dam się wygasić!
  • hanusinamama 28.05.19, 09:54
    NIe masz zielonego pojecia ile rolnik płaci. Jezeli przy zbiorach mozna zarobić 500 w tygodniu, to w miesiacu masz juz 2000 extra. I ja nie mowie o kopaniu szparagów. Skoro daje rade babcia czy dziedek lat 60 to młodzi nie dadzą rady...Młody moze przyjdzie w poniedziałek i wtorek...w srode juz nie bo gmina daje 300 i mozna sie bawić do piątku. NOrmalny cżłowiek wezmie 300 od gminy i zarobi 500 i ma 800...ale po co. Jest chwilowo kasa jest zabawa...
  • katja.katja 28.05.19, 09:53
    A sama jak długo pracowałaś przy zbiorach szparagów (mogą też być truskawki, wiśnie etc.)?
    Śmieszą mnie takie niunie co innych do ciężkich i mało płatnych prac wysyłają, a same siedzą wygodnie za biureczkiem i ich jedyna aktywność fizyczna w pracy to podejście do szafy z segregatorem.

--
    Nie dam się wygasić!
  • iwles 28.05.19, 09:57

trzeba było się uczyć big_grin

a tak z drugiej strony chodzi o wybór: zbierać truskawki/szparagi, albo nie robić nic i narzekać, że kasy mało.
    Co wybrałby myślący człowiek ?

• hanusinamama 28.05.19, 10:00
    Niunia to ty jesteś. Specjalistka od wszystkeigo: dzieci, mężów...a męża miałas tylko cudzego przez chwile jak za kochanke robiłas. Byłas na wsi??? NIe. MOi tesciowie mieszkają na wsi. Nie ma rąk do pracy. I ok...na wsi praca ciężka ale do miasta tez nie pójdą. BO daleko, bo wstac trzeba na 8 rano...Nie masz zielonego pojecia o zyciu na wsi. MOj tesc ma 67 lat i pracuje do 4 rano do póznej nocy. A młodzi 30latkowie nie...bo po co.
  • katja.katja 28.05.19, 11:21
    A czemu mąż nie pomoże rodzicom? Niech zgadnę - sam pracuje za biureczkiem?

--
    Nie dam się wygasić!
  • hanusinamama 28.05.19, 11:49
    Tak. I własnie tego rodzice chcieli- zeby synowie nie pracowali na wsi. Bo to jest cięzka praca. Nit nie mowi ze nie.Teraz juz nie ma ludzi do pracy ( a jest masa bezrobotnych). Nie rozumiem co chcesz udowodnic? BO jak narazie to jakbyś tłumaczyła koniowi ze jest koniem. Nikt nie mowi ze to lekka praca...tylko jak nie masz wykształcenia nie masz zawodu to co ci zostaje?? Wiesz w wakacje studenci w miasta przyjezdzaja do pracy u moich tesciów. A miejscowi piją piwo i robią grilą 7 dni w tygodniu...za duzo dostają za siedzenie na doupie zeby im sie chciało do pracy iśc....
  • katja.katja 28.05.19, 12:47
    A jak nie mieli 500 plus to pokornie pracowali?

--
    Nie dam się wygasić!
  • hanusinamama 28.05.19, 13:48
    NIe rozumiesz. NIe pokornie...musili przyjsc do pracy zeby cos miec. Teraz jedna panna odstaje na 3 dzieci 1500, w drodze kolejne. Pani ok w ciazy...ale tatuś nic nie robi. Po co? Nawet na wegiel na zime nie muszą odłożyc bo gmina da. Dzieciom wcale nie ejst lepiej bo dostaja 500+. Dzieci zima w tenisówkach chodzą. Mamusia z tatusiem wieczne wakacje. Na serio sie zastanawiam czy mozna byc tak naiwnym czy jedynie udajesz...
  • katja.katja 28.05.19, 15:44
    To typ osobowości, który nawet pracując przy tych szparagach pensję wydałby na siebie, a nie buty dla dzieci.

--
    Nie dam się wygasić!
  • pani-nick 28.05.19, 06:55
    O pracownikach i ich chęciach (20-30 netto to chyba nie jest jakaś niska stawka za prace w komfortowych warunkach, z możliwością pracy w domu nawet) mogłabym książkę napisać.
  • heavy_metal_thunder 28.05.19, 07:41
    Może proponujesz taką stawkę inżynierom?
  • katja.katja 28.05.19, 09:54
    A co to za praca?

--
    Nie dam się wygasić!
  • double-facepalm 28.05.19, 10:22
    Szparowanie zdjęć torebek z frędzłami.
  • katja.katja 28.05.19, 11:22
    Jestem zainteresowana. Shellerko, jak chcesz to mogę się za to wziąć, mam Twittera, Insta i FB. Daj znać na priv.

--
    Nie dam się wygasić!
  • double-facepalm 28.05.19, 11:36
    Gazet, grafik komputerpwy bierze więcej za 1h pracy niż 20 pln brutto.
  • pani-nick 28.05.19, 12:17
    chodzi o pracę fizyczną dla ludzi po zawodówce / technikum.
  • pani-nick 28.05.19, 12:18
    lekką dodajmy, bo na widok ogłoszeń typu "magazyniera z uprawnieniami na wózek widłowy za zł brutto przyjmę" też mnie śmiech ogarnia.
  • iwles 28.05.19, 08:19

skąd ty Józek bierze takie kłamliwe dane?
    w 2018 roku zlikwidowano kilkanaście tysięcy małych sklepików.
    To gdzie te sklepiki powstają? gdzie się tak mnożą, jak niby, grzyby po deszczu ?

• aga_mon_ber 28.05.19, 10:03
    Gdzie je polikwidowano? Tu, gdzie mieszkam, wszystkie małe sklepiki funkcjonują i mają się dobrze.
  • iwles 28.05.19, 10:15
    aga_mon_ber napisała:

> Gdzie je polikwidowano? Tu, gdzie mieszkam, wszystkie małe sklepiki funkcjonują
    > i mają się dobrze.

No dobrze, skoro sama nie potrafisz znaleźć informacji w internecie to proszę:

www.rp.pl/Handel/308239881-Sklepy-tysiacami-znikaja-z-rynku.html

• aga_mon_ber 28.05.19, 11:26
    Pewnie wina PIS, co iwles? wink
  • iwles 28.05.19, 12:15

no, jak tak bardzo chcesz, to niech będzie, że tylko Kaczyńskiego tongue_out

to przez niego, w ciągu 3 lat zniknęło prawie tyle małych sklepików, co przez 8 lat poprzedniego rządu. Ale ty wiesz lepiej, co aga ?

• heavy_metal_thunder 28.05.19, 17:38
    Myślisz, że nowe się nie otwierają?
  • morekac 29.05.19, 11:47
    Owszem, otwierają się. Biedronki i Żabki.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.