Dodaj do ulubionych

wybory/Gdańsk/P. Adamowicz

27.05.19, 21:48
czy któraś z mieszkanek Gdańska mogłaby mi wyjaśnić czym P. Adamowicz jako polityk zasłużyła na mandat

--
jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
Edytor zaawansowany
  • angazetka 27.05.19, 21:56
    Jest prawniczką, doktorem prawa, skończyła MBA, zna angielski i niemiecki. Całkiem spoko.
  • aankaa 27.05.19, 22:02
    takich pań można liczyć w setki, jeśli nie tysiące, a jakoś się nie zgłosiły
    pytałam o jej polityczną działalność

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • sofia_87 27.05.19, 22:06
    Zastanów się raczej czym zasłużyły panie Szydlo, Kempa czy Zalewska albo pan Jaki?
    Mam przynajmniej pewność, że Pani Adamowicz nie skompromituje nas w PE, w odróżnieniu od osób, które wymienilam...
  • paniusiapobuleczki 27.05.19, 22:33
    A nie można być fachowcem i specjalistą, żeby iść do PE? Trzeba być politykiem? Ja rozumiem, że ludzie głosując na nią mogli kierować się emocjami, ale wykształcenia nie można jej odmówić. Myślę, że spokojnie się nada, wstydu nie przyniesie.
  • paniusiapobuleczki 27.05.19, 22:38
    Te emocje, dzięki którym została wybrana to właśnie polityka. A te tysiące pań, które się nie zgłosiły ne miałyby szans właśnie dlatego, że nie są rozpoznawalne. A ona jest plus ma kwalifikacje.
  • volta2 27.05.19, 22:02
    Toż to odpowiednik wdowy smoleńskiej. Mnie nie dziwi.
  • pani07 27.05.19, 22:07
    Tekst linka
  • asia-loi 27.05.19, 22:19
    pani07 napisał(a):

> Tekst l
    > inka

A kto to jest Piotr Świetlik?
    A dwie wdowy Gosiewskie, to co to za "polityczki"?

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • pani07 27.05.19, 22:23
    asia-loi napisała:

> pani07 napisał(a):
    >
    > > T
    > ekst l
    > > inka

>
    > A kto to jest Piotr Świetlik?
    > A dwie wdowy Gosiewskie, to co to za "polityczki"?
    >
    >
    Takie same. Tyle że za tą wdową ciągnie się od lat niezałatwiona sprawa wielkich pieniędzy "nie wiadomo skąd".
  • asia-loi 27.05.19, 22:29
    pani07 napisał(a):

Tyle że za tą wdową ciągnie się od lat niezałatwiona sprawa wielkich pieniędzy "nie wiadomo skąd".

A możesz coś na temat tych pieniędzy napisać?

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • nota_bene0 28.05.19, 19:09
    asia-loi napisała:

> A możesz coś na temat tych pieniędzy napisać?
    >
    Ja sobie przypomniałam gdy kiedyś czytałam, że p. Adamowicz tlumaczyla się, że te pieniądze otrzymały jej dzieci od prababci, która byla... krawcową i szyła dla elity. Drugą część sumy od pradziadka, ktory to... przywiózł pełną walizkę pieniedzy z Niemiec po wojnie. Gdzieś tez była info, ze nie wie skąd taka kasa wziela się na jej koncie! Szczęściara. 😁Chodziło o sumę bodajże 500 000 tyś. zł. Nie tak dawno było o tym głośno w mediach.

--
    "Alter schuetzt vor Liebe nicht, aber Liebe vor dem Alter"
    Coco Chanel
  • livia.kalina 27.05.19, 22:34
    One się ciągną a nie są załatwione bo jak sie tak ciągną to można potem pisać, że się "za nią ciągną". Ale coś słabe te afery muszą być, skoro latami się ciągną a Adamowicz nie w więzieniu, prawda?

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • inka754 28.05.19, 06:41
    Po śmierci Adamowicza sprawa została umorzona. Oskarżony był jej mąż nie ona, bo on miał większe możliwości do "budowania wałów".
  • woman_in_love 28.05.19, 08:42
    Przeciez wały buduje Morawiecki. Sam sie przyznal.
  • inka754 28.05.19, 09:15
    Tak buduje, ale nie tylko on. Może w końcu lewackie trolle przejrzą na oczy i zobaczą coś więcej niż tylko czubek własnego nosa. Z tego co pamiętam śp. pan Adamowicz został wyrzucony z PO za "budowanie wałów".
  • paniusiapobuleczki 28.05.19, 13:09
    To źle pamiętasz
  • paskudek1 28.05.19, 13:58
    tylko powiedz mi czemu prawackie trolle jakoś milczą na temat wałów Morawieckiego albo je bagatelizują co?

--
    nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
  • woman_in_love 28.05.19, 06:20
    Pomyliło ci się gluptasku. Nierozliczone wielkie pieniądze np. ze zbankrutowanych SKOK to się ciągną za Kaczyńskim zreszta zaczelo tp sie lataremu: od afery FOZZ.
  • araceli 27.05.19, 22:33
    Każdy startuje kiedyś pierwszy raz. Wasz piśdzielski Kacperek też bez doświadczenia przeciw Adamowiczowi w wyborach startował - wtedy to żaden problem nie był.

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • araceli 27.05.19, 22:35
    A... Kacperek też na nazwisku jechał.

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • cosmetic.wipes 27.05.19, 22:42
    W przeciwieństwie do p. Szydło, p. Kempy czy p. Jakiego jest doskonale wykształcona i przygotowana merytorycznie do pełnienia funkcji europosła.

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • isa_bella1 28.05.19, 00:35
    no no...i zna się na INTERESACH...
  • woman_in_love 28.05.19, 06:17
    Na interesach to sie znają developer Kaczynski oraz Mateusz "Wał" Morawiecki.
  • taniarada 28.05.19, 06:36
    woman_in_love napisała:

> Na interesach to sie znają developer Kaczynski oraz Mateusz "Wał" Morawiecki.
    To znaczy że fajnie co?
  • cosmetic.wipes 28.05.19, 07:16
    isa_bella1 napisała:

> no no...i zna się na INTERESACH...

Nie tak biegle jak Kaczyński czy Morawiecki 😀

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • iberka 28.05.19, 07:33
    I tak jak one, ratuje się ucieczką
  • tryggia 28.05.19, 05:35
    Jako polityk? Chciwością i bezkarnym łamaniem prawa. Wstyd mi za moje miasto.

--
    Hope
  • tanebo6.0 28.05.19, 06:17
    Piszesz o pisiorze?
  • woman_in_love 28.05.19, 06:18
    Morawiecki jest z Gdańska?
  • tryggia 28.05.19, 11:35
    Pazerni i cwani politycy są z różnych miast. Adamowicz akurat z Gdańska.

--
    Hope
  • taniarada 28.05.19, 06:38
    tryggia napisała:

> Jako polityk? Chciwością i bezkarnym łamaniem prawa. Wstyd mi za moje miasto.
    >
    Jak to napisali .Okrakiem na trumnie do wielkiej kasy .
  • tanebo6.0 28.05.19, 06:52
    Jak Kaczynski?
  • fawiarina 28.05.19, 07:02
    On to zrobił przecież dla Polski!
  • forumologin 28.05.19, 07:05
    taniarada napisał(a):

> tryggia napisała:
    >
    > > Jako polityk? Chciwością i bezkarnym łamaniem prawa. Wstyd mi za moje mia
    > sto.
    > >
    > Jak to napisali .Okrakiem na trumnie do wielkiej kasy .

to juz sie pisiory zdecydujcie, czy ona ma duza kasy czy dopiero pojedzie po kokosy do brukseli?
    to jest niewiarygodne jakie zdolnosci do klamstw, siania zametu i innych grzechow glownych ma ta partia ulubiona przez ludzi niezaradnych i pelnych nienawisci do tych ktorym sie udalo.
  • tryggia 28.05.19, 11:36
    Nigdy za dużo pieniążków...

--
    Hope
  • paskudek1 28.05.19, 14:00
    i dlatego Szydło, Kempa, Jaki, Brudziński, Zalewska startowali w wyborach do Europarlamentu chociaż plują na Unię a Szydło jako premier wyniosła z gabinetu unijne flagi Pecunia non olet

--
    nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
  • 71tosia 28.05.19, 18:26
    Niestety Triger nie masz tatusia który zrobiłby cię prezesem banku ani pewnie takich atutów jakie mają np. glapiczanki wink
  • taniarada 28.05.19, 06:35
    Za co ja się pytam ?.
  • raczek47 28.05.19, 06:50
    aankaa napisała:

> czy któraś z mieszkanek Gdańska mogłaby mi wyjaśnić czym P. Adamowicz jako p
    > olityk
    zasłużyła na mandat
    >
    > A czym jako politycy zasłużyły na mandat Kempa,Zalewska i Szydło?
    Nie musisz odpowiadać.Chwila własnej refleksji wystarczy.
  • forumologin 28.05.19, 06:59
    Zgodnie z art. 22 ust. 2 TFUE „każdy obywatel Unii mający miejsce zamieszkania w Państwie Członkowskim, którego nie jest obywatelem, ma prawo głosowania i kandydowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Państwie Członkowskim, w którym ma miejsce zamieszkania”.
    czyli ty ankaa mozesz tez wystartowac, np z pisu (widze ze masz predyspozycje do a) jatrzenia b) udawania troski zadajac "powazne" pytania, wiec pis bedize jak ulal) tylko widzisz na ciebie nikt nie zaglosuje bo sama nienawisc do ludzi wykszlatconych to za malo.
  • fawiarina 28.05.19, 07:03
    Otóż to.
  • kropkacom 28.05.19, 07:01
    Naprawdę rozumiem, że jeśli ciążą na niej jakieś oskarżenia (?), to można chcieć aby najpierw pozamykała sprawy. Nie rozumiem jednak zarzutu, że poszła teraz do polityki. Nie pierwsza i ostania tak zrobiła. Nawet w takiej sytuacji. Przyznajmy to uczciwie.
  • paniusiapobuleczki 28.05.19, 07:06
    Te sprawy były już pozamykane, tylko otwarto je ponownie przed wyborami samorządowymi, bo jak inaczej mogłyby się ciągnąć?
  • betty_bum 28.05.19, 07:30
    A czym zasłużyły sobie na mandaty wdowy i sieroty smoleńskie, jakie miały doświadczenie w polityce? W przeciwieństwie do większości z nich oprócz nazwiska ona ma kwalifikacje nieporównywalne np. z nauczycielką, której życiowym osiągnięciem jest rozwalenie systemu edukacji albo Beatkami z pisu?
  • mama.nygusa 28.05.19, 09:20
    Jak to bylo, kariera na trumnach?

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • alicia033 28.05.19, 11:28
    zazdrościsz, katolko?
  • 45rtg 28.05.19, 11:38
    aankaa napisała:

> olityk
    zasłużyła na mandat

Danzig mam daleko, więc zwisa mi, co porabia stara Adamowiczowa, no ale nie da się ukryć - do polityki wjechała na trumnie, jakieś niejasne sprawy finansowe się za nią ciągną, a wszystkie co do jednej odpowiedzi w tym wątku i nie tylko sprowadzają się do "a w PiSie biją Murzynów".
  • woman_in_love 28.05.19, 17:36
    produkowane przez Łukasza Sitka, dziennikarza TVP. Tego człowieka:
    natemat.pl/273453,dziennikarz-tvplukasz-s-uslyszal-zarzut-znecania-sie-nad-konkubina
  • 45rtg 28.05.19, 19:26
    woman_in_love napisała:

> produkowane przez Łukasza Sitka, dziennikarza TVP. Tego człowieka:
    > natemat.pl/273453,dziennikarz-tvplukasz-s-uslyszal-zarzut-znecania-sie-nad-konkubina

A, następny, co bije Murzynów.
  • tiszantul 28.05.19, 11:42
    > olityk
    zasłużyła na mandat

pani Magdalena ma postawione zarzuty prokuratorskie, więc mandat był jej bardzo potrzebny. Ludzie, wykażcie trochę empatii

dorzeczy.pl/kraj/102705/To-dlatego-Adamowicz-kandyduje-do-PE-Zaskakujace-doniesienia.html
  • mama-ola 28.05.19, 12:29
    Cytujesz "Do Rzeczy", które cytuje "Gazetę Polską".
    Zarzuty to nie wyrok.
  • paniusiapobuleczki 28.05.19, 13:14
    Zarzuty ma obecnie całkiem sporo osób związanych z opozycją. Raczej się nie potwierdzają ale goofno się przykleja.
  • 45rtg 28.05.19, 20:38
    paniusiapobuleczki napisała:

> Zarzuty ma obecnie całkiem sporo osób związanych z opozycją. Raczej się nie po
    > twierdzają ale goofno się przykleja.

Kto na przykład i komu się nie potwierdziły? Bo ja z gazet kojarzę tylko Piniora, ale trudno powiedzieć, żeby one się nie potwierdziły. Jak ma się coś przyklejać, to chyba wiedza o tych zarzutach powinna być jakoś bardziej propagowana, co?
    A, no jeszcze pisowski sąd orzekł, że jak się jest Frasyniukiem, to można podawać fałszywe personalia i to nie jest łamanie prawa.
    Bo w to, że twierdzenie "zarzuty ma obecnie całkiem sporo osób związanych z opozycją" byłoby li i jedynie propagandową wrzutą, mającą wytworzyć przekonanie o opresyjności reżimu, to oczywiście nijak nie da się uwierzyć.
  • mama-ola 28.05.19, 12:31
    PiS ma 27 mandatów, a KE 22, ale z PiS-u pojedzie co najmniej 5 osób, które się do tego nie nadają, więc w sumie jest OK.
    Adamowicz jest wykształcona, powinna sobie poradzić.
  • dyzurny_troll_forum 28.05.19, 16:14
    aankaa napisała:

> olityk
    zasłużyła na mandat

Ale to pytanie to w ramach dzisiejszego żałosnego listu?

Tak, ta kobieta to prezydent z przypadku. Albo w Gdańsku jest jakiś większy odsetek umysłowo niepełnosprawnych...

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • paniusiapobuleczki 28.05.19, 17:45
    A nie pomylily ci się panie?
  • baltycki 28.05.19, 18:43
    dyzurny_troll_forum napisała:

> Tak, ta kobieta to prezydent
    "Ta kobieta" nie jest i nigdy nie byla prezydentem, dzbanie.

--
    aga_mon_ber jest kłamczuchą.
  • 71tosia 28.05.19, 18:20
    to prawda ze Adamowicz dostała się do PE dzięki swojej tragicznej historii, jednak jej przydatność w PE jako doktor prawa miedzynarodwego będzie z pewnością większa niż np. pani Kempy - która nie tylko nie ma o czym mówić w PE ale nawet jak mówić ze swoim 'zaawansowanym podstawowym angielskim'. Inna rzecz jak taka Kempa, która gada obsesyjno-kompulsyjnie wytrzyma bez otwierania ust - trudno sobie wyobrazić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.