Dodaj do ulubionych

Quiz o baśniach-rekwizyty-pomocy!

28.05.19, 00:29
Potrzebuję pomocy na podrzucenie pomysłów na rekwizyty,które jednoznacznie będą się kojarzyły z bajką/baśnią/wierszem dla dzieci.
Rekwizyty będą wyciągane z dużego kosza przez uczestników zabawy ( starsza młodzież,osoby dorosłe).
Na razie mam: jabłko,groszek,but (pantofelek znaczy),słoiczek miodu,okulary. Koniec.
Bajki i baśnie wszystkie znane i klasyczne,też Brzechwa i Tuwim.
Rekwizyty muszą być łatwo zdobywalne-sklep,zasoby domowe.Nie ma czasu na klejenie,szycie i preparowanie czegokolwiek.
Proszę o pomysły.
Edytor zaawansowany
  • mika_p 28.05.19, 00:33
    Piernik

--
    Buziak kobiety, którą zęby bolą, pożądanym nie jest. (z lektur szkolnych)
  • panna.w.paski 28.05.19, 00:43
    Lokomotywa, gumowa kaczka, para dużych butów z cholewami, dynia, czerwone nakrycie głowy lub wdzianko.

--
    Oto mój podpis dodawany automatycznie do postów, które napiszę.
  • mika_p 28.05.19, 00:46
    Jabłko jest do Królewny Sniezki czy "Entliczek-pentliczek"? Jak to drugie, to do pierwszej może być lusterko.

--
    Po człowieku, który lubi salceson, można się wszystkiego spodziewać. Alutka Kossoń
  • raczek47 28.05.19, 05:46
    Jabłko do Śnieżki.Ale faktycznie można zmienić 🙂
  • kochamruskieileniwe 28.05.19, 07:09
    ale powinno być czerwone. Zielone jabło może byc z robaczka co chciałna befsztyczek, do miasta...
    (albo kolory pochrzaniłam, bo jest wcześnie..)
  • turzyca 28.05.19, 07:40
    Tam nie ma koloru. Jest koszyczek. Wzięłabym koszyk od święconki i wsadziła jabłuszko. Można na jabłuszko nakleić robaka z papieru.

--
    "Mój sąsiad uczy się grać na klarnecie, teraz już mu to jakoś wychodzi, ale wcześniej byłam przekonana, że to jakiś dziwne zwierze wydaje odgłosy godowe. " by Mondovi
  • feliz_madre 28.05.19, 11:51
    Koszyczek i jabłuszko może się skojarzyć z czerwonym Kapturkiem
  • ichi51e 29.05.19, 08:30
    Chcialam napisac czerwony kubraczek ale tez dalej Kapturek wychodzi. Lepiej koszyczek i menu - wtedy bedzie jasne ze nie Kapturek.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • mika_p 29.05.19, 10:28
    > Lepiej koszyczek i menu

A w karcie - okropność! przyznacie to sami: jest zupa jabłkowa i knedle z jabłkami, duszone sa jabłka, pieczone są ją jabłka, i z jabłek szarlotka, i placek, i babka...

--
    ze skarpetkami to jest tak: w każdej parze jest silniejszy i słabszy osobnik i w pewnym momencie po prostu ten silniejszy pożera tego słabszego
  • agonyaunt 28.05.19, 00:58
    Flet, lusterko, zapałki, budzik, hak, róża, pchełka (ten guzik z gry), igła/nitka, chusteczki, rzepa, podwiędnięty kopereksmile
  • kochamruskieileniwe 28.05.19, 06:53
    Mapa Polski (Płynie Wisła płynie np) woreczek piasku (idzie Grześ przez wieś), wędka (Paweł i Gaweł) parasol czarny (Parasol) , wiaderko, dzbanek, miotła, stołek itp (Taniec), ciastka (Dyzio Marzyciel), chusteczka z supełkiem na rogu (Słoń Trąbalski) kartka z napisem 2x2=8 (Zosia Samosia), kartka z napisem Wieczność - (Królowa Śniegu), widokówka z Rzymu (Pan Twardowski)
  • kochamruskieileniwe 28.05.19, 07:07
    mała poduszka/jasiek (Dorotka), małe radio (Ptasie radio), fartuszek w gwiazdy (Idzie niebo ciemną nocą), płyn do kąpieli (Małpa w kąpieli), kiełbasa (Psie smutki ew Pan Kotek był chory)
  • memphis90 28.05.19, 09:47
    Ales dała... Ja bym chyba połowy nie odgadla - wiadro, stołek, miotla, ciastka, zagadki matematyczne (w wierszyku było dodawanie 2i 2 smile ) ..? Wędka i skojarzenie z Pawlem i Gawlem - trudne, ja bym pewnie celowala w Złotą rybkę.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • kochamruskieileniwe 28.05.19, 14:23
    lubię podpowiedzi "nieoczywiste", Więcej zabawy, a ma to byc dla starszej młodzieży i dorosłych. Nie może być za łatwe... big_grin,
  • tt-tka 28.05.19, 16:04
    kochamruskieileniwe napisała:

> lubię podpowiedzi "nieoczywiste", Więcej zabawy, a ma to byc dla starszej młod
    > zieży i dorosłych. Nie może być za łatwe... big_grin,

Mozna utrudnic... np licza sie tylko odpowiedzi mniej popularne, lusterko nie jest z "lustereczko, powiedz przecie", tylko z tej bajki, co to uciekinierka rzucala za soba rozne rzeczy, zeby zmylic pogon smile

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • agonyaunt 29.05.19, 01:13
    A ja myślałam o "Królowej Śniegu"smile
  • taka_pani_jedna 28.05.19, 09:43
    Pluszowy kot, wilk, mysz i inne pluszaki z bajek (Ikea). Zabawkowa wedka, ryba (Zlota rybka). Instrumenty muzyczne (Muzykanci z Bremy). Groch smile
  • taka_pani_jedna 28.05.19, 09:50
    Aha, i jakby bylo jakies zabawkowe łóżeczko to jeszcze do Śpiącej Królewny by się nadałosmile
  • ichi51e 28.05.19, 10:04
    Poduszka? Roza? Kozaki? Pchelki?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • memphis90 28.05.19, 10:12
    Księżyc z papieru - O dwóch takich...
    Tabliczka z napisem Pacanow.
    Fasola.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • memphis90 28.05.19, 10:14
    Kłębek złotej włóczki lub słoma.
    Roszpunka w sensie sałata.
    Wielki kij 😏- niania Mc Phee

--
  • mama-ola 28.05.19, 11:14
    Można by usystematyzować zbieranie pomysłów - podaj listę tytułów.
  • feliz_madre 28.05.19, 12:10
    Stara lampa oliwna - Aladyn
    Koszyczek - Czerwony Kapturek
    Pierniki - Jaś i Małgosia
    Kon w kropki - Pippi
    Okulary - Pan Hilary
    List - o Grzesiu klamczuszku
    Rzepa - rzepka
    Lalka murzynek - Bambo
    Czkolada - Charlie i fabryka czekolady
    Różczka - Harry Potter
    Dzwoneczek albo hak - Piotruś Pan
    Róża - Mały Książę lub Piękna i Bestia
    Łuk - Robin Hood lub Merida

I z pluszakow albo plastikowych zwierzątek:
    Biały królik - Alicja w krainie czarów
    Żaba gumowa - Żabi krol
    Kaczka żółta - złota kaczka
    Świnka - Trzy swinki
    Lew - Król lew
  • feliz_madre 28.05.19, 12:12
    RÓŻDŻKA miało być!
  • mama-ola 28.05.19, 13:23
    Od kiedy jest aktorka o podobnym nazwisku, to też muszę się zastanowić, jak to napisać wink
  • memphis90 28.05.19, 15:34
    A jak patrzyłam i patrzyłam,bo coś mi nie grało...

--
  • amast 28.05.19, 16:15
    A ja patrzyłam i się zastanawiałam gdzie tam w Harrym Potterze jakieś różyczki były...
  • zona_mi 28.05.19, 12:28
    Parasol - można wykorzystać na wiele sposobów - jako okręt, coś na niego naszyć, jako coś, co unosi do góry, mnóstwo możliwości.
  • tt-tka 28.05.19, 12:42
    fajna watek i zajedwabiste pomysly ! big_grin
    Polowy bym nie odgadla.
    Jak rozstrzygniesz, gdy komus koszyczek skojarzy sie z Czerwonym Kapturkiem, a komus innemu z tym, co to w nim jabluszko, a w jabluszku robaczek ? Obie odpowiedzi do uznania ?
    Chyba tez zrobie cos takiego, spodobalo mie sie big_grin

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • agata_abbott 28.05.19, 12:45
    Zapałki, łupinka orzecha, lusterko, nici, pierniki

--
    teoriachaosu.blog/
  • raczek47 28.05.19, 14:34
    Super!Dzięki za podpowiedzi.
    Sporo wykorzystam.
    Dorzucę jeszcze kawałek drewna do losowania-ma się skojarzyć z Pinokiem i duże gęsie jajo,co prawda w kwiatki,bo z decoupage'u ale ma się kojarzyć z Brzydkim Kaczątkiem.
  • 7katipo 28.05.19, 15:59
    Rzepka. I dziadek (wąsy znaczy np.). I kawka i trawka smile
  • hanusinamama 28.05.19, 16:20
    Seler ("na straganie").
  • katja.katja 28.05.19, 16:29
    Ciasto murzynek (do wiersza o Murzynku Bambo) wraz z mlekiem. Dzieci od razu będą miały zdrowy poczęstunek.
    Baran (Szewczyk Dratewka).
    Wędka (złota rybka).
    Lampa (dżin).
    Kije od mopów (Kije -Samobije).
    Lokalnego trolla (Cudaczek - Wyśmiewaczek).
    Lusterko (Królewna Śnieżka).

--
    Nie dam się wygasić!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.