Dodaj do ulubionych

prezent dla wychowawcy na zakończenie szkoły

28.05.19, 16:29
Jaki prezent dla wychowawcy na zakończenie szkoły od całej klasy byście proponowali?
jakieś propozycje?
Edytor zaawansowany
  • mama.nygusa 28.05.19, 16:33
    Nic?

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • aaa-aaa-pl 28.05.19, 16:38
    Popieram !Niech nie myślą, że cokolwiek im uczeń zawdzięcza.No bez przesady.
    Co innego np. dać napiwek fryzjerce- wszak trzeba podziękować za pracę ( nie sugeruję, aby wręczać napiwki nauczycielom!)- to taki sympatyczny gest.
  • double-facepalm 28.05.19, 17:17
    Jak trafi się fryzjerka która potrafi trafić w potrzeby to owszem. Sarkazm też fajny. Są bardzo różni wychowawcy, wiec w przypadku niektórych nie zdziwiłabym się gdyby uczniowie nie chcieli nawet robić zrzutki na prezent.
  • malia 28.05.19, 16:37
    Ja dostałam bukiet i dużą antyramę, w środku kolaż z kawałków zdjęc uczniów, spisane ważniejsze wydarzenia, historyjki klasowe, powiedzenia uczniów, żarty, pseudonimy, nawet ściągi. Mam to powieszone w mojej klasie, a obecna klasa też obiecała podobny prezent. Mnie się podoba bardzo, kawał wspólnego życia zebrany na pamiątkę.
  • xantostrephomonas 28.05.19, 16:40
    Fajny pomysł.
  • little_fish 28.05.19, 16:41
    Bardzo fajny 😊
  • mama.nygusa 28.05.19, 16:49
    tEZ MI SIE PODOBA, NO ALE NIESTETY, "nasza" wychowawczyni nigdy nie pozwala dziecikom robic zdjec na wycieczkach(dobra w tym roku nie bylo zadnej, no i git), a z innych okazji zawsze obieca przeslac zdjecia i nigdy tego nie robi big_grin

--
  • malia 28.05.19, 18:05
    Ja wypuszczałam w świat 16 latków prawie, sami ogarniali takie tematy, i zdjęcia i wykonanie prezentu. Była tam też historyjka dotycząca wspólnego wykonania tej pracy u jednej uczennicy w ogrodzie. Pozdrawiam pewną 3 a , obecnie 18 latków smile
  • mim_maior 28.05.19, 16:38
    Uśmiech uczniów i ciepłe słowa od rodziców.

--
    Nie potrzebuję dodatkowych informacji o wegeżyciu.
  • bardzo-dobry-kochanek 28.05.19, 16:38
    Jakiś dobry samochód.

A poważnie, to nic.
  • whitney85 28.05.19, 16:47
    Śmiejecie się a u mnie będzie biżuteria, droga, i to nie na zakończenie szkoły a jedynie roku szkolnego.
    W dodatku nauczycielka wredna jak cholera i niekompletna. Niestety większość z rodziców ma jakąś okropną potrzebę podlizywania się.
    I tak dobrze, że na Boże Narodzenie nie zarządzili składki, klasa równoległa już na to wpadła.
  • whitney85 28.05.19, 16:48
    Niekompetentna miało być ale niekompletna też pasuje 😉
  • little_fish 28.05.19, 16:49
    Niekompletna nauczycielka to faktycznie nieszczęście 😉
  • arwena_11 28.05.19, 17:05
    A ktoś ci każe się składać? Jeżeli strajkowała - nawet kwiatka bym nie dała. Bo niby za co?
  • whitney85 28.05.19, 17:18
    Strajkowała.
    Składać się złoże bo chcę żyć z nimi w zgodzie, jeszcze wiele lat się będziemy widywać.
  • arwena_11 28.05.19, 17:21
    No to ja się złożysz - to po co marudzisz co dadzą.

Ja ostatnio wybiłam z głowy pani z RR prezenty na Boże Narodzenie. To liceum, 16 letnie dzieciaki. Poradzą sobie bez nadgorliwych rodziców. Zwłaszcza, że mieli tego dnia rozdanie prezentów z Mikołajek. Wychowawczyni brała udział w zabawie.
  • mama.nygusa 28.05.19, 17:22
    smutne to.Bardzo.whitney.

--
  • whitney85 28.05.19, 18:07
    Smutne smutne, szczególnie to, że wszystkie moje wątpliwości odbierają jako atak personalny
  • betty_bum 28.05.19, 19:00
    Może tak je formulujesz, nawet nieświadomie. Z drugiej strony jeśli większość ma potrzebę podziękowania, to przecież nie podporządkują się Tobie. Mówisz, że nie dajesz, bo nie czujesz potrzeby i koniec. Może ktoś się dołączy do protestu kwiatkowego i wzniecisz rewolucjęwink
  • betty_bum 28.05.19, 18:55
    Smutne to jest to, że ludziom wystarcza odwagi na narzekanie w internecie i na nic więcej.
  • aqua48 28.05.19, 16:44
    Kwiaty? Laurka - plakat ze zdjęciami i podpisami wszystkich uczniów i z podziękowaniem?
  • fasoolka 28.05.19, 19:17
    Też jestem za takimi spersonalizowanymi prezentami, fajna pamiątka i ma związek ze szkołą. Swoją drogą prezenty typu biżuteria zawsze wydawały mi się trochę nie na miejscu i też kłopotliwe dla nauczycielki.
  • betty_bum 28.05.19, 19:29
    Jakoś katechetka i proboszcz nie krygują się z przyjmowaniem kwiatów i prezentów za przygotowanie do Komunii. Ciekawe dlaczego?
  • mim_maior 28.05.19, 20:27
    Może ich zapytaj, zamiast jęczeć w internetach?

--
    Nie potrzebuję dodatkowych informacji o wegeżyciu.
  • betty_bum 29.05.19, 11:25
    Nie dotyczy mnie ten problem, ale ostatnio był okres komunijny i wysyp tekstów o tym ile co ludzie kupują księdzu za udzielenie komunii i katechetom za przygotowanie. Jakieś ornaty po kilka tysięcy, srebrne obrazki, wszyscy płaczą i płacą, a tamci nie mają rozsterek czy wypada przyjąć.
  • jematkajakichmalo 28.05.19, 16:47
    Album w formie książki. Na każdej stronie było zdjęcie ucznia + krótki jego opis+ coś napisane od siebie (ew. rysunek). Na koniec jeszcze kilka wspólnych zdjęć z najważniejszych wydarzeń.
    U nas okazało się, że zostało jeszcze sporo kasy klasowej to wykupiliśmy escape rooma.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • lili_liliana 28.05.19, 16:54
    Najpiękniejszy prezent jaki dostałam od swoich uczniów gdy kończyli gimnazjum, to album z ich zdjęciami. Pod zdjęciem każdy się podpisał, a kto czuł taką potrzebę, napisał jeszcze coś od siebie, podziękowania itp. Nie zamieniłabym tej pamiątki na nic. Minęło 11 lat, a album leży na honorowym miejscu. Uwielbiam do niego wracać. Tym bardziej, że zrobili go sami uczniowie, a nie rodzice. Uważałam i nadal uważam, że 15, 16 - latkowie są w stanie sami się zorganizować, a ewentualny prezent jest od nich, nie od rodziców. Choć przyznam, że od rodziców też dostałam upominek, ale na ostatnim zebraniu. Koniec roku należał do młodzieży, która działała we własnym zakresie. Krótko pracowałam w gimnazjum i miałam tylko jedną klasę wychowawczą, ale dzięki temu zawsze o nich pamiętam.

--
    "Ich will nicht gehorsam, gezähmt und gezogen sein/ich will nicht bescheiden, geliebt und betrogen sein/ich bin nicht das Eigentum von dir/denn ich gehör nur mir"
  • aaa-aaa-pl 28.05.19, 16:54
    Bawią mnie te odpowiedzi : NIC.
    Wiem, że i tak 99 % uczniów będzie miało kwiatek( nawet jeżeli kupiono " zrzutkowy" bukiet).
    Emama tylko anonimowo " powie" nie - a na żywo i tak da dziecku różyczkę.
  • triss_merigold6 28.05.19, 16:58
    Oczywiście.
  • arwena_11 28.05.19, 17:08
    No nie zupełnie. Na koniec gimnazjum mój syn nie zaniósł nawet kwiatka.
    W liceum nie mam pojęcia czy się na coś składali czy nie - ja nic nie płaciłam.
    U córki kwiaty dostanie wychowawczyni - bo zasługuje na podziękowanie. Nie mamy składek klasowych - więc jak dzieciaki będą chciały - to same coś sobie zorganizują i się złożą.
  • betty_bum 28.05.19, 19:06
    To jest kwintesencja tego co największa ujadaczka w praktyce robi nauczycielowi... nie daje kwiatka! Jestem pewna, że ten nauczyciel do dziś nie otrząsnął się z tej traumy.
  • mama.nygusa 28.05.19, 17:11
    Zawsze cora zanosila na koniec roku dobre czekoladki, takie ktore byly niedostepne u nas.Docenialam wychowawczynie.Szczerze.Ale juz sie skonczylo, niestety troche sobie nagrabila.W klasie finansami rzadze ja, jak powiem tak rodzice zrobia, baaa, bardzo sie uciesza ze nie bede wolac od nich kasy smile
    Wierz albo i nie, polowa cory klasy na zakonczenie kwiatka nie przynosila.natomiast na zakonczenie 8klasy na pewno bedzie bukiet, taki za 30 zl i nic poza tym.
    Oczywiscie sa rodzice, ktorzy przynosza rekami swoich dzieci storczyki czy inne doniczkowe, ale u nas w klasie JUZ lizusow nie ma.

--
  • aaa-aaa-pl 28.05.19, 17:30
    Myślę tutaj raczej o młodszych - wczesnoszkolni i tak do 5 klasy.
  • mama.nygusa 28.05.19, 17:40
    Tak zgadza sie, tez to widze.Dlaczego pozniej to sie zmienia?Rozczarowanie?

--
  • hanusinamama 29.05.19, 12:10
    W sumie to smutne...podziekowanie na koniec szkoły uznane za lizusostwo. I jak? Dziecko dochodzi ze szkoły to w czym mu ten kwiatek pomoze w nastepnej szkole???
  • betty_bum 28.05.19, 19:24
    U nas były zbiorowe kwiatki i prezent i rodzice rzeczywiście tego się trzymali. Zdarzały się sporadyczne sytuacje, gdy ktoś dawał coś od siebie, ale wiedzieliśmy dlaczego. Raz ja sama dałam taki prezent, bo nauczycielka poratowała mnie w zupełnie pozaszkolnej sytuacji, w nocy o północy i ani ona, ani osoba, która mi pomogła nie chcieli grosza i było mi głupio. Uprzedziłam rodziców o co chodzi i tyle.
  • betty_bum 28.05.19, 17:09
    Coś od serca. Z kwiatów to kaktus, ze słodyczy gorzka czekolada koniecznie lekko przeterminowana, najlepiej z Biedronki, żeby było sugestywnie, z pamiątek wydruk cytatów o nauczycielach z internetu w ramce z chińskiego sklepu, żeby się nie wpędzać w koszty.
    W tym roku hitem mogą się okazać rachunki z żądaniem zwrotu kosztów za strajk, ozdobione pomarańczową kokardką.
  • little_fish 28.05.19, 17:12
    😂😂😂
  • ms.piggy 28.05.19, 17:11
    torebkę Korsa - jak pani miła to kupić w salonie, a jak wredna to z Lidla
  • lauren6 28.05.19, 17:45
    A jak strajkowała to podróbkę.
  • little_fish 28.05.19, 17:47
    Jak strajkowała, to reklamówkę. Z biedry albo Lidla
  • lauren6 28.05.19, 19:51
    Reklamówkę, ale kultową:
    weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,17145020,Czlowiek_z_czarna_reklamowka____Na_sniadanie__do_pracy_.html

Wystarczy, że każdy uczeń zrzuci się po 10 groszy.
  • jla-2 28.05.19, 17:40
    voucher do teatru dla 2 osob
  • 3-mamuska 29.05.19, 15:42
    Jako ze syn kończy podstawówkę to dostanie nauczycielka i asystenci klasowi długopisy dobrej formy z wygrawerowanymi słowami „ ... dziękuje od .... „

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.