Dodaj do ulubionych

Wyborca PiS-u - moje prywatne obserwacje.

29.05.19, 08:29
Mam na co dzień do czynienia z bardzo wieloma osobami. Rozmawiamy, czego nie da sie uniknąć, równiez na tematy polityczne. Zdecydowana większość bardziej lub mniej lub Koalicje Europejską ( czy obywatelską jak ktos woli), ale niienawidzi i nie głosuje na PiS. Sa jednak zdeklarowani wyborcy tego ugrupowania. Zaznaczam, ze są to MOJE OSOBISTE OBSERWACJE I SPOSTRZEŻENIA.
Wyborca 1- wykształcenie srednie, sygnet na palcu, zyje na koszt zięcia-milionera ( z czym sie nie kryje i o czym mówi). Całe zycie pracował jako urzędnik niższego stopnia. Jeżdził Maluchem - dzis Mercedesem S. Zieje nienawiścią do TVN, nie czyta niczego nawet gazet. Mniej więcej 70 lat.
Wyborca 2- pracownica pomocy społecznej. Religijna. Wykształcenie pomaturalne, po 60. Stara panna. Niczego w zyciu nie osiągnęła, nie ma zadnych zainteresowań. Nienawidzi "komunistów" choć zapytana kim jest komunista ( nie kto to imiennie a kim jest) nie potrafi odpowiedzieć. Ludzi dzieli na dwie grupy: partyjnych i wierzących.
Wyborca nr 3- wykształcenie wyższe około 70 , rencista od co najmniej 15 lat, beneficjent ochrony zdrowia jak mało kto. Bywalcec sanatoriów, miłosnik wszystkiego co się wiąże z kościołem i bezgranicznie wierzący ksieżom. Pedofilie w kościele uważa za spisek. Niczego w zyciu nie osiągnął prócz wykształcenia w znienawidzianym przez siebie PRL.
Wyborca nr 3 - Pani doktor jednej z artystycznych uczelni. Emerytka po 80, wdowa. Mąż w PRL miał majątek znacznie przekraczający to czym dysponował przeciętny Kowalski ( 2 mieszkania, 2 domy- o tym wiem), nigdy nie pracował, zawsze był na rencie/emeryturze. Pani doktor artystycznej uczelni była za pluralizmem ( za czasów Solidarności) dziś jest miłośniczka tylko i wyłacznie jednej partii. Kocha kościół a nie przeszkadza jej, ze syn był 3 krotnie zonaty, raczej nie splamił się pracą i ma 2 nieslubnych dzieci.
Wyborca nr 4- Lekarka. Bardzo dobry pediatra. Spokojna, zrównoważona, uczciwa. Za czasów PRL aktywny członek egzekutywy PZPR, zastępca dyrektora ZOZ do spraw lecznictwa otwartego. Zapomniała o tym epizodzie.
Wyborca nr 5- Aktywistka Solidarności Dudy. Miłosniczka alkoholu. Katoliczka, ale bez slubu kościelnego ( z mężem, z którym sie rozwiodła), dwoje dzieci każde z innym. Wykształcenie wyższe bez magisterium.
Wyborca nr 6- Tez alkoholik. Wykształcenie średnie ( wyrzucony ze studiów). Beneficjent wszystkiego co jest dostepne( ubezpieczenie z opieki społecznej, dotacje na wszystko, mieszkanie komunalne, bo własnościowe rodziców mu przepadło) itd. Praktycznie nigdy nie pracował. Ateista.

Kartka wyborcza każdej z tych osób powędrowała do urny. No i mamy to co mamy.
Bez komentarza.
Edytor zaawansowany
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 29.05.19, 08:34
    tak, tak, wszyscy macie takie obserwacje i dlatego przegrywacie. Żyjcie dalej w matrixie smile Można tworzyć propagangę, ale nie należy w nią samemu wierzyć. Ale wierzcie, czemu by nie? Nam to pasuje smile
  • agata16.06 29.05.19, 08:56
    Nie żyjemy w matixie. Żyjemy w państwie PiS-u, który rozdaje take z moich podatków, także moim kosztem. I prowadzi polityke socjalna pod wyborców. Tak juz było. I skończyło sie upadkiem Gierka i klęska gospodarcza, którą wszyscy odczulismy. Gierek rządził przez 10 lat, PiS jak dotad niecałe 4. Zobaczyny pod koniec drugiej ( bo pewnie, niestety, wygra) kadencji. KTO zostanie w Polsce i jak sie będzie żyło Polakom. KTO i Co będzie o nas mówił w Polsce i Europie. Dzis mamy jak najgorszą prase. I wiedzą to ci, którzy wyjeżdżaja, do ktrych się zaliczam.
  • mama.nygusa 29.05.19, 09:00
    Dzis mamy jak najgorszą prase.

a TO DZIEKI TAKIM jak ty.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • tiszantul 29.05.19, 10:15
    > Dzis mamy jak najgorszą prase.
    >
    > a TO DZIEKI TAKIM jak ty

Dodajmy, że te krytyczne artykuły w zachodniej prasie często piszą osoby, dla których jedynym źródłem informacji są ich koledzy z Gazety Wyborczej, częste są również przypadki, że te artykuły piszą polscy dziennikarze wspierający opozycję. Ale opozycja uważa, że do mentalnej pacyfikacji Polaków to wystarczy. Na przykład na Agatę16.06 działa smile
  • biologiczny_zegar 29.05.19, 23:34
    tiszantul napisała:
    >
    > Dodajmy, że te krytyczne artykuły w zachodniej prasie często piszą osoby, dla
    > których jedynym źródłem informacji są ich koledzy z Gazety Wyborczej, częste są
    > również przypadki, że te artykuły piszą polscy dziennikarze wspierający opozycj
    > ę. Ale opozycja uważa, że do mentalnej pacyfikacji Polaków to wystarczy. Na prz
    > ykład na Agatę16.06 działa smile

Aha. Ludzie w Europie to idioci ! Sitwa i wyborcy PiS-u wrednie oszukują i kłamią w dzień i noc. W dzień i noc !

Do czasu. Przyjdzie kryska na Matyska. Macie to jak w banku ! Spokojna głowa.

Oto pisowskie metody:

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-do-pe-tykocin-czy-chorzy-psychicznie-byli-naklaniani-do-glosowania/yl6jbp0
  • tiszantul 29.05.19, 09:44
    > Nie żyjemy w matixie. Żyjemy w państwie PiS-u, który rozdaje take z moich podat
    > ków, także moim kosztem. I prowadzi polityke socjalna pod wyborców. Tak juz był
    > o. I skończyło sie upadkiem Gierka i klęska gospodarcza, którą wszyscy odczulis
    > my. Gierek rządził przez 10 lat, PiS jak dotad niecałe 4. Zobaczyny pod koniec
    > drugiej ( bo pewnie, niestety, wygra) kadencji. KTO zostanie w Polsce i jak sie
    > będzie żyło Polakom. KTO i Co będzie o nas mówił w Polsce i Europie. Dzis mamy
    > jak najgorszą prase. I wiedzą to ci, którzy wyjeżdżaja, do ktrych się zaliczam

Opozycja już dziesięć razy wyjeżdżała i jak widać, znowu wyjeżdża. Od pięciu lat wyjeżdżają i nie mogą wyjechać, a przecież taka masa wyjeżdżających wystarczyłaby do wygrania wyborów. Przypomnijmy przypadek córki pani Kopacz - mówiła, że jak wygra pis, to ona wyjedzie do Kanady. I co się okazało? Pis tak dobrze rządzi, że córce pani Kopacz w Polsce żyje się lepiej niż w Kanadzie.

> Dzis mamy jak najgorszą prase

Na szczęście przypadki tak astronomicznych kompleksów należą do rzadkości, czyli powtarzam swoją diagnozę - wleczesz się zdecydowanie w ogonie postępu. Do społeczeństwa dawno dotarło, że sytuacja, w której zagraniczne media miałyby nam dyktować, co myśleć, na kogo głosować i jak żyć, byłaby czymś absurdalnym.

> Zobaczyny pod koniec drugiej ( bo pewnie, niestety, wygra) kadencji

To krach przesuwamy aż na 2023 rok? Przypomnijmy, według opozycji krach miał być w 2016, 2017, 2018, 2019, po czym opozycja zaprzestała podawania dat, ograniczając się do określenia "w przyszłości". Tutaj internautka znowu podaje datę, można by pogratulować gorącej wiary, ale prawdopodobnie znowu nie nadąża za opozycyjnym przekazem
  • grru 29.05.19, 09:57
    Jeśli naprawdę masz to wyższe wykształcenie to smutne, że nie czytasz, nie próbujesz być na bieżąco. Cały zachodni świat debatuje dziś o receptach na kryzys, gospodarce w warunkach globalizacji, nowych pomysłach na redystrybucję... A Ty mentalnie tkwisz na etapie "niezamojepodatki" i "rozdawnictwo". Nie musisz się oczywiście zgadzać z różnymi koncepcjami, możesz być ortodoksyjnym neoliberałem, ale trzymaj poziom zamiast rzucać hasła na poziomie byle taksówkarza.

--
    Nadal jem gluten smile
  • biologiczny_zegar 29.05.19, 23:43
    grru napisał(a):

> Jeśli naprawdę masz to wyższe wykształcenie to smutne, że nie czytasz, nie prób
    > ujesz być na bieżąco. Cały zachodni świat debatuje dziś o receptach na kryzys,
    > gospodarce w warunkach globalizacji, nowych pomysłach na redystrybucję...

Jasne. Szkolnictwo+opieka zdrowotna+ochrona środowiska+ochrona prawna - na poziome III Świata. A pisowska sitwa i spółka się cieszy !

p. s.
    Napisz jeszcze coś o "masturbacji 4-latków" i mamy komplet !

Dla was tylko wyrok i bardzo surowa kara ! A macie to jak w banku.
  • isa_bella1 29.05.19, 10:53
    z twoich podatków to czerpała garsciami poprzednia władza
  • agata16.06 29.05.19, 13:32
    No nie do końca... PiS garściami rozdaje takze moje pieniądze. Jestem w tej grupie, która nie dostała od PiS-u ani złotówki ( nie mam dzieci w wieku do 18 lat, nie jestem emerytka, nie jestem menelka, nie jestem bezrobotna, pracuję, zarabiam, płacę podatki). Za to:
    - moje wydatki na tzw życie zwiększyły sie o około 30-40% w porównaniu z poprzednimi okresem ( PO-PSL)
    - zdrożała benzyna
    - podrozał czynsz ( jest to pochodna od innych opłat, które poszły w górę)
    - Polaków na swiecie szanuje sie coraz mniej ( wiem, bo jestem w Niemczech co najmniej 2 razy w miesiącu), wstyd odezwać sie po polsku
    - do specjalisty czeka się jeszcze dłużej niz w czasie rządów poprzedniej władzy
    - podrozały o około 15% leki
    Ponadto: nie da sie obejrzeć telewizji publicznej zwłaszcza programów informacyjnych, kościół pcha się wszędzie i tyle, zapomnieliśmy juz o mega aferze z KNF, nie pamiętamy tez o aniołkach Glapińskiego, w Sejmie knebluje sie usta opozycji, przymyka oczy na nienawiść do innych ( obcokrajowców, Żydów, homoseksualistów), ubliza wyborcom i sympatykom innych partii ( słynne "zdradzieckie mordy"), cenzuruje lub usiłuje cenzurować 9 Klątwa, Kler), niszczy przyrodę ( Puszcza i lex Szyszko), niszczy standniny koni ( dzis juz nikt nie chce kupowac koni), nakazuje ludziom co mają robic w niedzielę ( zakaz handlu)....... to na początek.
  • zlota.ptaszyna 29.05.19, 13:59
    Jestem w tej gru
    > pie, która nie dostała od PiS-u ani złotówki ( nie mam dzieci w wieku do 18 lat
    > , nie jestem emerytka, n

aaaa, o to ci chodzi ze za wczesnie urodzilas dzieci, zanim pis doszedl do wladzy….moze u psychologa przerob swoje frustracje?
  • agata16.06 29.05.19, 16:34
    Nie, dzieci urodziłam gdy był na to czas. Czy tak trudno zrozumiec, że żeby jednym dać innym trzeba zabrać. Zabiera się tym, którzy pracuja, płacą podatki a daje kiełbase wyborczą czy jak kto woli łapówkę wyborczą. Oczywiście, że kartka "na Pis" wyląduje w urnie gdy dostanie się 13 emeryturę czy 500+ na dzieci tylko co dalej? Jest całkiem spora grupa ( owe 38%), ludzi, którzy czuja się okradzeni.
  • isa_bella1 29.05.19, 20:00
    ale zrozum że nie da się zeby wszyscy dostali od razu, muszą być jakieś priorytety...jak widzisz nauczyciele też nie dostali tyle ile chcieli...mimo że pis stracił ich ew.poparcie...
  • ichi51e 29.05.19, 10:46
    Dobrze powiedziane.
    Dlaczego „wyborcy PO” nie ogarna wreszcie ze to nie ludzie beznadziejni ciemni i glupi bo ich nie wybiaraja tylko po prostu oni nie maja tym ludziom NIC do zaoferowania poza pogarda? Ciemnych mas zawsze bedzie wiecej podpowiem

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • mama.nygusa 29.05.19, 08:43
    Hola, hola, to teraz mamy wybierac KTO moze glosowac? czy jak?
    Skomentuje tylko jednego wyborce-Wyborca 2- pracownica pomocy społecznej. Religijna. Wykształcenie pomaturalne, po 60. Stara panna. Niczego w zyciu nie osiągnęła, nie ma zadnych zainteresowań.

Pani pracowala cale zycie jak mniemam, zyje spokojnie, jest samowystarczalna.Co miala osiagnac w zyciu?To juz zwyczajne zycie jest be?
    Niby tacy jesescie swiatli, otwarci, tolerancyjni, a gow... prawda!Wg was musi byc tak jak wy chcecie, kazdy musi cos osiagnac, szczerze nie wie wiem co macie na mysli?
    To moze zniesmy demokracje i pozwolmy glosowac wybrancom, tak bedzie lepiej/

--
  • tiszantul 29.05.19, 09:08
    > Pani pracowala cale zycie jak mniemam, zyje spokojnie, jest samowystarczalna.Co
    > miala osiagnac w zyciu?To juz zwyczajne zycie jest be?

Powinna mieć hobby, np. skoki na bungee. Parę skoków na bungee i już awansujesz na fajnego człowieka z zainteresowaniami
  • black_halo 29.05.19, 09:54
    I jeść chipsy z jarmużu, popijać je sojowym latte a weekendy czytać Faulknera.

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • yva-na 29.05.19, 10:42
    a kto wie jak się realizuje w zaciszu własnego domu? może bardziej kreatywnie niż agatka
  • black_halo 29.05.19, 11:11
    yva-na napisała:

> a kto wie jak się realizuje w zaciszu własnego domu? może bardziej kreatywnie n
    > iż agatka

Przecież wiesz, że wyborca PiSu z automatu czyta jedynie Głos Kościola i Rycerzy Niepokalanej, summy Tomasza z Akwinu no i ewentualnie wSieci. A na widok Newsweeka w kiosku sięga do torebki po wodę święconą i kropidło 🤣🤣🤣🤣🤣

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • yva-na 29.05.19, 11:14
    hmmm jak się delektuje Tomaszem z Akwinu to chyba nie taka ciemna masa, to jednak wyższa półka, niewykształconych szybko znuży big_grin
  • black_halo 30.05.19, 09:17
    Ee tam, przeciez kazdy wyborca KE doskonale wie, ze sw. Tomasz byl seksista i mizoginem tongue_out

--
  • bywalec.hoteli 29.05.19, 11:34
    Hehe, dobrze powiedziane Black Halo! Przy okazji, gdzieś się ostatnio podziewałaś ? smile

--
    wakacyjnie
  • black_halo 29.05.19, 12:03
    bywalec.hoteli napisał:

> Hehe, dobrze powiedziane Black Halo! Przy okazji, gdzieś się ostatnio podziewał
    > aś ? smile
    >
    No jak to gdzie, wspierałam najpierwszego prezesa w walce o europejskie stołki 🤣

--
  • isa_bella1 29.05.19, 12:36
    black_halo napisała:

> bywalec.hoteli napisał:
    >
    > > Hehe, dobrze powiedziane Black Halo! Przy okazji, gdzieś się ostatnio pod
    > ziewał
    > > aś ? smile
    > >
    > No jak to gdzie, wspierałam najpierwszego prezesa w walce o europejskie stołki
    > 🤣
    >
    ty też ??
  • black_halo 29.05.19, 12:53
    isa_bella1 napisała:

> black_halo napisała:
    >
    > > bywalec.hoteli napisał:
    > >
    > > > Hehe, dobrze powiedziane Black Halo! Przy okazji, gdzieś się ostatn
    > io pod
    > > ziewał
    > > > aś ? smile
    > > >
    > > No jak to gdzie, wspierałam najpierwszego prezesa w walce o europejskie s
    > tołki
    > > 🤣
    > >
    > ty też ??

Wróciłam na forum tuż po wygranych wyborach. Przypadek? 🤣🤣🤣

--
  • bywalec.hoteli 29.05.19, 14:35
    black_halo napisała:

> No jak to gdzie, wspierałam najpierwszego prezesa w walce o europejskie stołki
    > 🤣

I like it big_grin

--
    letnio
  • berdebul 29.05.19, 10:04
    Marzę, o testach przed urną. Zwykły test, który sprawdzi podstawy wiedzy z WOS (kogo wybieramy, na ile osob trzeba zagłosować, ile trwa kadencja, o czym będą decydować wybrani itd).
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 29.05.19, 10:14
    to wtedy KE miałoby 10 %. Rzesze lemingów tresowane przez celebrytanów, jarające się nowymi szpilkami Rozenek i "kłótnią" Szulimki z Dodą, w przerwach karmione Faktami TVN na bank albowiem czytają po 3 książki tygodniowo big_grin
  • agata16.06 29.05.19, 13:33
    Rozenek to akurat córka działacza PiSu.
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 29.05.19, 17:51
    nie ma znaczenia. Jej działalnośc nie zahacza o polityke
  • tiszantul 29.05.19, 10:19
    To może przypomnę, że w gronie świadomych i wykształconych wyborców opozycji z ematki mieliśmy w paru ostatnich dniach wypowiedzi, że Szwajcaria należy do Unii, Rada Europy to to samo co Rada Europejska, a pis obecnie ma większość konstytucyjną. Wniosek - wyborcy opozycji mają nieco za wysokie mniemanie o swojej wiedzy
  • maaria33 29.05.19, 08:46
    Czasami mam wrażenie, że PiS jest potrzebny nie tylko swoim wyborcom.
  • zlota.ptaszyna 29.05.19, 08:46
    a mozesz tez siebie scharakteryzowac?

Wpisz ponizej, moze inni tez niech sie wpisza ,zrobilam szablon

Wyborca PO nr 1:
    Wyborca PO nr 2:

……..

• agata16.06 29.05.19, 08:52
    Owszem.
    Ateistka. Wyborca KE, wykształcenie wyższe. Stan majatkowy powyżej sredniego. Pracująca. 2 dorosłych dzieci, mąż, bez slubu kościelnego.
  • zlota.ptaszyna 29.05.19, 08:58
    Nic wielkiego wiec nie osiagnelas. Powinnas byc wiec wyborca PiS, wedlug swojego schematu. Dlaczego sie wylamalas?
    Moze przemysl to przed jesienia, zeby oddac glos razem z grupa do ktorej przynalezysz?
  • agata16.06 29.05.19, 13:34
    Wiesz kilka( set) osób zawdzięcza mi cos dość ważnego. Myslę, że osiagnęłam- w dużej mierze dzięki swojej pracy- całkiem sporo.
  • taki-sobie-nick 29.05.19, 21:03
    agata16.06 napisała:

> Wiesz kilka( set) osób zawdzięcza mi cos dość ważnego.

Chętnie się dowiem, co takiego.
  • mama.nygusa 29.05.19, 08:58
    a OSIAGNIECIA?

--
  • sarah_black38 29.05.19, 09:24
    agata16.06 napisała:

> Owszem.
    > Ateistka. Wyborca KE, wykształcenie wyższe. Stan majatkowy powyżej sredniego. P
    > racująca. 2 dorosłych dzieci, mąż, bez slubu kościelnego.

Teraz ja - wierząca, wyborca KE, wykształcenie wyższe, stan majątkowy powyżej średniego, pracująca, mąż też , dwoje ochrzczonych dzieci, ślub kościelny 28 lat temu.

Opozycja chcąc wygrywać wybory musi dotrzeć do takich ludzi jak ja. Nie pogardzać słabiej sytuowanymi, mniej majętnymi, bez plucia na kościół, postawić na polityków , którym nie są najważniejsze ośmiorniczki. Takich wyborców jest spora grupa, duży elektorat do zagospodarowania. Ja takich znajomych mam sporo.

--
    Poddasze...
  • tiszantul 29.05.19, 09:56
    > Opozycja chcąc wygrywać wybory musi dotrzeć do takich ludzi jak ja. Nie pogardz
    > ać słabiej sytuowanymi, mniej majętnymi, bez plucia na kościół, postawić na pol
    > ityków , którym nie są najważniejsze ośmiorniczki. Takich wyborców jest spora g
    > rupa, duży elektorat do zagospodarowania. Ja takich znajomych mam sporo.

Widzicie? Sarah trzyma rękę na pulsie! Opozycja przedwczoraj zaczęła sobie zdawać sprawę, że na obrażaniu pisowców i katolików daleko nie zajedzie. Wypowiedzi Tomasza Lisa czy prezydent Dulkiewicz potwierdzają, że wajcha przestawiona. Oczywiście na razie nie do tego stopnia, żeby Platforma Obywatelska znowu zaczęła jeździć na klubowe rekolekcje, ale poczekajmy smile
    Wcześniej miało to działać inaczej - do awansu cywilizacyjnego miało wystarczyć samo oddanie głosu na opozycję i już człowiek awansował na "młodego wykształconego z wielkiego miasta", ale dystrybucja szacunku się załamała, wiele wyborców opozycji zdało sobie sprawę, że ten zaszczytny tytuł w gruncie rzeczy słabo się nadaje do budowania na nim własnej tożsamości - i co zostało w ręku opozycji? Zostało samo poniżanie pisowców w sytuacji, gdy wyborca zrozumiał, że zagłosowanie na opozycję nie daje żadnego realnego awansu poza tanimi komplementami. Do tego po paru przegranych wyborach komplementy Schetyny i Lubnauer już nic nie znaczą. Tusk wrócił i zgromadził około 5-8 tys. osób na manifestacji. Ciekawe, czy Platformie w ogóle uda się wrócić do polityki, czy potrzebna będzie zmiana szyldu na mniej skompromitowany
  • ichi51e 29.05.19, 10:50
    Dobrze ze wreszcie to do nich dotarlo (w co watpie - na razie mamy glosy ze trzeba sie zorientowac) ile im to latek zajelo?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • tiszantul 29.05.19, 11:17
    Po paru latach myślenia dotarło do najbardziej inteligentnych. Reszta jeszcze przez parę lat nie będzie nadążać:

https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/przepraszam-jestem-analfabeta-ktory-to-kaczynski-na-wyborach.jpg
  • tiszantul 29.05.19, 11:23
    Będzie ciężko. Nawet w Wyborczej nie przestawili wajchy, a przecież to Wyborcza nadaje ton. Redaktor Wroński jedzie w starym dobrym stylu

https://pbs.twimg.com/media/D7uNF14W0AE_wqO.jpg
  • yva-na 29.05.19, 11:34
    E...Matko!....
  • tiszantul 29.05.19, 09:25
    Deklarowanie swojego "wyższego wykształcenia" jest czymś zdumiewającym, i to zarówno w gronie z dyplomami (gdzie wszyscy je mają), jak i u cioci na imieninach (gdzie niektórzy nie mają). Sugeruje mentalne orbitowanie w epoce, kiedy wyższe wykształcenie było czymś ekskluzywnym i powodem do dumy. Jakieś lata 80. zeszłego stulecia. Przypomnijmy, że dzisiaj za "wyższy wykształcenie" często uznawany jest również licencjat, a na rynku pracy pełno sfrustrowanych magistrów, podczas gdy Janusz hydraulik kasuje jak za zboże i ma się dobrze.

Co ma wspólnego wyższe wykształcenie z głosowaniem na Platformę, gdzie połowa członków skończyła tylko podstawówkę?

wpolityce.pl/polityka/166732-i-to-ma-byc-partia-inteligencka-polowa-platformy-skonczyla-zaledwie-podstawowke-wyborcza-nieopatrznie-demaskuje-ugrupowanie-tuska
    wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/438204,ilu-czlonkow-po-to-ludzie-po-podstawowce.html
    Może jednak powinniśmy być wyrozumiali dla tutejszej opozycji - pierwsze dni po druzgocącej porażce to nie pora na konstruktywne myślenie, to czas na emocjonalne odreagowanie tej porażki, nawet jeśli pisowcy nazwą to "koncertowym wyciem". Bądźmy dla naszej opozycji wyrozumiali
  • mama.nygusa 29.05.19, 09:29
    nawet jeśli pisowcy nazwą to "koncertowym wyciem".

Moze mi umknelo, a czy ktos nabija sie z opozycji, ze przegrali wybory?Tu na forum?

--
  • 1matka-polka 29.05.19, 09:59
    "Sugeruje mentalne orbitowanie w epoce, kiedy wyższe wykształcenie było czymś ekskluzywnym i powodem do dumy. Jakieś lata 80. zeszłego stulecia. Przypomnijmy, że dzisiaj za "wyższy wykształcenie" często uznawany jest również licencjat, a na rynku pracy pełno sfrustrowanych magistrów, podczas gdy Janusz hydraulik kasuje jak za zboże i ma się dobrze."
    Otoz to, wspolczesne dyplomy, oprocz kierunkow scislych, sa gie warte.

--
    Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
    Mark Twain
  • tiszantul 29.05.19, 09:32
    > Ateistka. Wyborca KE, wykształcenie wyższe. Stan majatkowy powyżej sredniego. P
    > racująca. 2 dorosłych dzieci, mąż, bez slubu kościelnego.

I jeszcze popatrzmy na post startowy - jakie rzewne bzdury publikuje nasza autorka z wyższym wykształceniem
  • zlota.ptaszyna 29.05.19, 09:48
    I skad ona zna osobiscie tyle osob korzystajacych z zasilkow ?

• agata16.06 29.05.19, 13:36
    Znam. Wystarczy, co więcej jedna z tych osób ( za czasów poprzedniej władzy) dostała zasiłek równiez dzięki mnie.
  • yva-na 29.05.19, 17:52
    miałaś WŁADZĘ dać i miałaś WŁADZĘ odebrać czy po prostu jako referent wydawałaś decyzję zgodnie z przepisami?
  • grru 29.05.19, 09:51
    A osiągnięcia i szczególne zainteresowania?

--
    Nadal jem gluten smile
  • potworia116 29.05.19, 23:33
    No i co robią dzieci, przecież dzieć naklepiej świadczy o wyborcy.
    Oraz, pani Agato, pora wyłożyć kawę na ławę, czym się rodzina zajmowała w PRL?
    Litości, poziom tych rozkmin jest żenujący.
  • mokka39 29.05.19, 12:50
    wykształcenie wyższe teraz prawie każdy ma, wystarczy, że wpłaci pieniądze. Są szkoły gdzie nawet nie musisz się ani razu pokazać na zajęciach czy egzaminach. Ostatnio prasa wspominała o szkółce wyższej w małej miejscowości, gdzie dyplomy dostawali studenci z Indii, którzy nawet do PL nie przyjechali, wystarczył przelew na konto.

--
    www.perfumanka.pl
  • tiszantul 29.05.19, 09:04
    Dlaczego opozycja uważa, że antypisowska propaganda kierowana do wykształconych i postępowych ematek musi być aż tak toporna i prymitywna? I to w sytuacji, kiedy elita umysłowa opozycji dosłownie wczoraj i przedwczoraj doszła do wniosku, że obrażanie wyborców pisu oraz katolików się po prostu nie opłaca i w mediach opozycji właśnie przestawiono wajchę?
    Opis w wątku startowym to są oderwane od rzeczywistości marzenia wiernych czytelników Wyborczej, Newsweeka i widzów TVN (bo nawet opozycja, nawet na ematce często prezentuje wyższy poziom niż wpis początkowy tego wątku).
    Odpowiedź na początkowe pytanie: desperackie próby odreagowania porażki w wyborach, które opozycja miała szanse wygrać, a na pewno zremisować. Jeśli przegrali europejskie, jeśli wyluzowanych pisowców, którzy zazwyczaj mieli w nosie europejskie wybory, opozycji udało się wkurzyć i zmobilizować, to - gdyby nastrój utrzymał się do jesieni - będzie pogrom

PS Co tam z "Ruchem 4 czerwca" Donalda Tuska? Czwarty czerwca już za tydzień, a o Tusku cisza? Ruch 4 czerwca znowu będzie antyklerykalny, czy może zgodnie z najnowszą polityką opozycji - kościółkowy? smile
  • grru 29.05.19, 09:36
    Cały czas się zastanawiam, czy za takimi wypowiedziami jednak nie stoi PiS.

--
    Nadal jem gluten smile
  • tiszantul 29.05.19, 10:01
    > Cały czas się zastanawiam, czy za takimi wypowiedziami jednak nie stoi PiS.

pistrolle, wszędzie pistrolle. Na ematce mamy 97% zwerbowane. Tylko wahazar i riki nie dali się zwerbować, ale pracujemy nad nimi. Pewna możesz być tylko sama siebie, a i to nie do końca. Może Cię już zwerbowaliśmy i wypraliśmy mózg?
  • grru 29.05.19, 10:05
    Nieuważnie czytasz forum, ja też tu za pistrolla uchodzę nieraz, choć częściej mnie diagnozują jako typowy pińcetowy plebs.

--
    Nadal jem gluten smile
  • isa_bella1 29.05.19, 11:09
    to ma sens...2 końcu co drugi wyborca głosował na pis a tutaj wszystkie poszły do wyborów...także ten...
  • tiszantul 29.05.19, 10:03
    > Cały czas się zastanawiam, czy za takimi wypowiedziami jednak nie stoi PiS.

Za publikacjami Wyborczej, Newsweeka i TVN w tym samym tonie też stoi pis? Autorka wątku po prostu jest trochę zapóźniona i wkleja opozycyjny przekaz sprzed paru lat. Ciekawe, że dzisiaj ten przekaz wygląda Twoim zdaniem na pisowską prowokację.
  • grru 29.05.19, 10:07
    Biorąc po uwagę, jak działał ten opozycyjny przekaz to PiS powinien go przechwycić i pompować jak najmocniej.

--
    Nadal jem gluten smile
  • 1matka-polka 29.05.19, 10:09
    No, no, tylko w druga strone to nie dziala. I np. za PO policja wcale nie prowokowala zadym na demonstracjach narodowych.

--
    Mark Twain
  • grru 29.05.19, 10:12
    Nie wiem z czyim zdaniem polemizujesz, bo ja nie piszę nic, że policja nie prowokowała.

--
    Nadal jem gluten smile
  • 1matka-polka 29.05.19, 10:23
    Ale piszesz, ze PiS prowokuje.

--
    Mark Twain
  • grru 29.05.19, 13:42
    Nie użyłam nigdzie słowa prowokacja. Dla mnie to naturalne, że partia polityczna prowadzi kampanię w sieci.

--
    Nadal jem gluten smile
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 29.05.19, 10:15
    jakem wyborca wrażego PiSu - ja też smile
  • obrus_w_paski 29.05.19, 09:38
    Większość dzisiejszych 70 latków jeździła kiedyś maluchem
  • mama.nygusa 29.05.19, 09:42
    Pani ze startowego od 17 roku zycia suv-em.

--
  • yva-na 29.05.19, 10:49
    całe 10 lat? big_grin
  • agata16.06 29.05.19, 13:38
    Zmartwię cie.... mam faktycznie prawo jazdy od 17 roku zycia, ale nigdy nie jeździłam suv-em. Mój pierwszy samochód to maluch.
  • julita165 29.05.19, 09:40
    Ja też znam kilku wyborców PIS

Dla ułatwienia, żeby tego nie powtarzać bo dotyczy wszystkich nw - urodzeni i całe życie mieszkajacy w wielkim mieście, w Polsce środkowej.

1. Pani lat 70. Wykształcenie wyższe, matematyk. Właściwie całe życie zawodowe, w tym za PRL tzw prywatna inicjatywa, nigdy w życiu nie korzystała z żadnych socjalow, wierząca ale bez dewocji, średnio praktykująca.

2. Pan l. 45, wykształcenie wyższe, kilka lat pracował w banku, potem założył z teściem własną firmę, po ok 10 latach obraca milionami, towar eksportuje do połowy Europy. W kościele bywa tylko na chrzcinach, ślubach i pogrzebach.

3. Pani, l. 44, prokurator.

4. Dziewczyna, l. 20, studentka matematyki stosowanej. Z rodziny typowej, ojciec i matka wykształcenie wyższe, urzednicy z dochodami łącznie pewnie ok 8 tys., wierzący bez przegięcia. Dziewczyna bardzo ogarnięta, studiuje trudny kierunek, dorabia sobie, ma nietypowa pasje i chłopaka.

Nie ma wg mnie prostych odpowiedzi.
  • bo_ob 29.05.19, 09:42
    Wyborca nr 7 - agata16.06

Kobieta, która chciałaby odebrać prawa wyborcze tym obywatelom, którymi pogardza.
    Niestety, jej kartka wyborcza również powędrowała do urny.
  • mama.nygusa 29.05.19, 09:52
    Zapewne chodziala w demonstracjach z kawalkiem kartonu w rece z napisem "demokracja" big_grin

--
  • bo_ob 29.05.19, 09:54
    Zapewne nie chodziła.

• jla-2 29.05.19, 10:20
    Moim zdaniem wszelkie przepychanki na ten temat są bez sensu. Znakomita wiekszosc tych, którzy zagłosowali na PiS, zagłosowałaby na, jak sie obecnie pogardliwie wyraża, lewactwo, gdyby tylko to lewactwo wpadlo na pomysl w odpowiednim czasie, bezrefleksyjnego rozdawnictwa.
    Dlatego kompletnie nie rozumiem zarówno przeciwników - którzy szukają innych przyczyn, niż powyższe, dla zwycięstwa pisu, jak i zwolenników, którzy próbują dorabiac do tego jakąś szlachetną ideologię i bronią jej, jak niepodległosci.

Ja nie mam złudzeń, jak również co do tego, że tym u władzy (wszystkim, nie tylko tym obecnym) chodzi wyłącznie o władzę, i pieniądze.
  • zlota.ptaszyna 29.05.19, 10:23
    A czemu PiS wygral wybory wiekszoscia zanim cokolwiek rozdal?
  • agata16.06 29.05.19, 13:41
    Wygrał, bo zwykle po jednej, dwóch kadencjach zmienia sie obóz władzy ( vide każdy kraj, demokratyczny kraj). Wygrał bo miał za soba wielką machine kościół+ Rydzyk ( nie zawsze kościół jest tozsamy z Rydzykiem), wygrał bo miał kampanie trafiająca to takich własnie ludzi, wygrał, bo jego przedstawiciele byli "z ludu", wygrał, bo kłamał (Polska w ruinie). Potem miał za soba telewizje publiczna, która jest tak naprawde PTVPiS, rozdawnictwo, dawanie wyborczych łapówek.
  • mama.nygusa 29.05.19, 10:24
    Mam jedno dziecko, nigdy nie dostalam 500+, zadnych innych korzysci finansowych!
    Twoja teoria ze polaszczylam sie na pieniadze jest mylna.

--
  • bo_ob 29.05.19, 10:30
    jla-2 napisał(a):

> Dlatego kompletnie nie rozumiem zarówno przeciwników - którzy szukają innych pr
    > zyczyn, niż powyższe, dla zwycięstwa pisu, jak i zwolenników, którzy próbują d
    > orabiac do tego jakąś szlachetną ideologię i bronią jej, jak niepodległosci.

Przykro mi, ale jest to o wiele bardziej skomplikowane, niż ci się wydaje.

• jla-2 29.05.19, 10:53
    kazda partia ma swoj wierny elektorat, ale na pewno nie tak wielki, zeby rządzic samodzielnie - ja tam wam nie zamierzam bronić do niego należeć

pis wygral wybory, bo obiecal ogromny socjal, ktorego nikt dotad nie obiecywal, naprawdę uważacie, ze wygrywalby dalej, nie spełniając tych obietnic, wylacznie dlatego, ze glosi tzw prawo i sprawiedliwosc???

oczywiscie wierzyć w to wam nie mogę zabronic, ale dziwić się wam mogę, czy nie?smile
  • bo_ob 29.05.19, 10:59
    jla-2 napisał(a):

> pis wygral wybory, bo obiecal ogromny socjal, ktorego nikt dotad nie obiecywal,

Ja temu nie przeczę. Mówię tylko, ze nie jest to jedyny powód. Drugim, równie ważnym powodem jest przywrócenie poczucia podmiotowości ludziom, którzy po '89 roku tego poczucia nie mieli - czyli proste emocje.

• zlota.ptaszyna 29.05.19, 13:21
    A co sie tak w ogole stalo z pieniedzmi wplaconymi na KOD?
    Przeciez ematki wpychaly do puszek tylk papierowe banknoty?
    nikogo to juz nie interesuje?
  • yva-na 29.05.19, 13:31
    lepiej z Kijowskim stracić niż z prezesem zyskać big_grin
    I zawsze można to sobie ideologicznie zracjonalizować, w końcu ta stona też potrzebuje Wartości i swoich męczenników i nie tylko chlebem żyje
  • zlota.ptaszyna 29.05.19, 14:01
    ale gdzie sa te pieniadze wplacane do puszek KOD?
    przeciez to szlo w setki tysiecy zlotych!!!!!!!

nikt nie wie co sie stalo
  • iwles 29.05.19, 16:51
    zlota.ptaszyna napisała:

> ale gdzie sa te pieniadze wplacane do puszek KOD?
    > przeciez to szlo w setki tysiecy zlotych!!!!!!!
    >
    > nikt nie wie co sie stalo

A gdzie sa pieniadze podarowane Rydzykowi ? W miliony to szlo. I to nie z dobrowolnych wplat, tylko odgornie z naszych wspolnych pieniedzy, ktore obowiazkowo w formie podatku, kazdy pracujacy odprowadza.

Nikt nie wie, co sie stalo.
    Moze nowy samochod? Moze dwa? Moze jakas nowa nieruchomosc? Wakacje? Jakies szemrane intetesy?
    Ktos cos wie?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • zlota.ptaszyna 29.05.19, 17:26
    Nie widze tu wielkiej rzeszy wplacajacych na Rydzyka, na Kijowskiego i KOD wplacalo 95 % forum, ok, kupil sobie telefon i laptopa ale co z reszta kasy?
  • iwles 29.05.19, 17:39
    I to jest gorsze, na Rydzyka wplaty nie byly dobrowolne. Zlozylo sie na nie wiele ematek, nie majac na nie zadnego wplywu.

A tutaj masz rzesze innych, ktorzy wplacaja na Rydzyka. Byc moze sa tam jakies ematki, ale ja zadnej nie rozpoznaje. Moze ty kogos znasz?

m.youtube.com/watch?v=9ZMUFwTehKs&feature=youtu.be

--
    Paweł

• black_halo 30.05.19, 09:21
    Oj tam, na swiatynie opatrznosci bozej tez rzad dal grube miliony, zanim jeszcze PiS doszedl do wladzy. Jakos nie widzialam wtedy na forum nawolywania do protestow przed sejmem.

--
  • bistian 29.05.19, 19:47
    yva-na napisała:

> lepiej z Kijowskim stracić niż z prezesem zyskać big_grin

Co można z Prezesem zyskać? Długi do spłacenia? Dziury w skarpetkach? Przecież to dziad jest, nie król saudyjski, własnych pieniędzy nie ma. Kijowski był małym cwaniakiem, Prezes jest wielkim kombinatorem, który niczego się nie dorobił, tylko jeździ na cudzych plecach jak pewna wiedźma w bajce Gogola. A pieniędzy w budżecie nie ma i nie będzie, oprócz długu zostaną do spłacenia koszty obsługi tej bajki.

A co do wyborców PiS, są bardzo różni, mają bardzo różne wykształcenie i zainteresowania. Ciężko się z nimi rozmawia, bo mają w głowie "mgłę smoleńską", to takie schorzenie objawiające się natarczywymi myślami, natarczywym gadaniem, poczuciem skrzywdzenia, chociaż to są często ludzie sukcesu, i odpornością na argumenty. Ja już przestałem z takim rozmawiać, nie da się, a każda dyskusja sprowadza się do ataku monologu z ich strony. Jeszcze rozmawiam z płaskoziemcami i zwolennikami homeopatii, jest dużo prościej prowadzić sensowną dyskusję.
  • tiszantul 29.05.19, 10:41
    > ie wyraża, lewactwo, gdyby tylko to lewactwo wpadlo na pomysl w odpowiednim cza
    > sie, bezrefleksyjnego rozdawnictwa

Wspieranie polskich rodzin to "bezrefleksyjne rozdawnictwo". Proszę o wyjaśnienie, co się działo z tymi samymi pieniędzmi za rządów Platformy - za rządów Platformy rozdawnictwo było znacznie większe, skoro trzeba było zawiesić progi ostrożnościowe zabraniające dalszego zadłużania się (pis jak na razie na razie nie musiał tego robić) oraz wykonać skok na OFE (Platforma zrobiła taki skok na OFE, że dla pisu nic tam nie zostało, nawet jakby również chciał zrobić taki sam skok na OFE).
    Dlaczego na forum tak często czytamy o długach pisowskich, a nikt nigdy nie zapyta, kto będzie spłacał długi Platformy, która zwiększyła zadłużenie kraju o połowę? Serio najważniejsze dla Was jest, że za Platformy nikt nic nie dostał i dlatego zwiększenie zadłużenia kraju o połowę jest okej?

dług publiczny
    2007 - 527 mld złotych
    2015 - 834 mld złotych

Platforma zwiększyła zadłużenie o 58%. Gdyby nie skok na OFE, byłoby znacznie gorzej. Rozdawnictwa nie było. Gdzie są te pieniądze? Na forum nieustanne lamenty o długach pisowskich, o gigantycznych długach Platformy ani słowa. Platforma obecnie występuje z pozycji strażnika dyscypliny finansowej.
  • isa_bella1 29.05.19, 11:12
    i zapadła cisza....
  • yva-na 29.05.19, 11:16
    klasyczne wypacie
  • majaa 29.05.19, 13:08
    Otóż to. Ale nie liczyłabym za bardzo na refleksje ze strony zwolenników tamtejszej władzy.
  • kropkacom 29.05.19, 09:44
    Marna prowokacja. Zwolennicy partii rządzącej to różni ludzie. Tak jak wyborcy PO. Nie mam tylko pewności czy należy się pochylać nad uczuciami ksenofobicznymi i programowym brakiem tolerancji jeśli idzie o wszelkie mniejszości.
  • finaejeri 29.05.19, 09:49
    Mam nieodparte wrazenie, ze za takimi wypowiedziami zawsze kryje sie jakie zakompleksiony typ, ktory za nic oczywiscie nie przyzna, ze ma kompleksy. Ale chec poczucia bycia lepszym od "tego motlochu" jest az nadto widoczna.
    Nie znosze takiego lekceważacego oceniania. Pani pracujaca w opiece i religijna nic nie osiagnela. Bo co? BO TY TAK OCENILAS? Niskie i slabe😑
  • tiszantul 29.05.19, 10:06
    2019 - ematka delikatnie robi parę kroków w stronę pozycji pisowskich. Spora różnica w porównaniu z 2016, kiedy forum trzęśli zwolennicy Mateusza Kijowskiego i inni obrońcy demokracji i nieustannie zwoływali się na wielkie manify smile
  • grru 29.05.19, 10:08
    A patrz Ty może na konkretne nicki, co? Nie ma jednej ematki.I to co pisze finajeri to nie są żadne pozycje pisowskie, np. Sroczyński od dawna o tym mówi.

--
    Nadal jem gluten smile
  • zlota.ptaszyna 29.05.19, 10:22
    jakie to jest smieszne

i tak obalaly ten PiS ze teraz jest nie do pokonania

Jedyna korzysc z tych manifestacji to ze Kijowski kupil McBooka i Iphona
  • tiszantul 29.05.19, 10:28
    "i tak obalaly ten PiS ze teraz jest nie do pokonania"

złota myśl naszym forumowym opozycjonistkom do sztambucha. Zachęcamy do refleksji
  • moadek 29.05.19, 17:15
    Też to zauważyłam i jestem zaskoczona, coraz więcej nicków ma na tym forum odwagę powiedzieć że nie popiera PO. Jeszcze niedawno każdy taki głos był zmieszany z g.... , bo że z błotem to mało powiedziane. Ematko co się stało, dokąd zamierzasz....
  • zlota.ptaszyna 29.05.19, 17:23
    to prawda, choc ja sie nie ciesze, bo bylo tu bardzo smiesznie...
  • iwles 29.05.19, 17:31
    moadek napisała:

> Też to zauważyłam i jestem zaskoczona, coraz więcej nicków ma na tym forum odw
    > agę powiedzieć że nie popiera PO. Jeszcze niedawno każdy taki głos był zmieszan
    > y z g.... , bo że z błotem to mało powiedziane.

Klamiesz, klamiesz, klamiesz.
    Nikt nie miesza z blotem za niepopieranie PO, ewentualnie moze dostac sie komus za slepe wierzenie Pisowi, a wlasciwie za przekonywanie na sile, jaki Pis jest cudowny, dobry, a kto w to nie wierzy, ten jest lewakiem z esbeckimi korzeniami.

--
    Paweł

• astrologia333 29.05.19, 10:05
    Ja nie wnikam kto jak głosuje ( nie każdy mówiąc o polityce, ślepo jara się " swoją" partią) i jaką ma sytuację do końca dlatego mój osąd może być mylny.

Znajomy informatyk, lat 27. Po dwóch awansach i propozycji pracy w Chinach i Anglii, wykształcenie wyższe, miłośnik zioła. Nie wierzy w Kościół, tylko w Boga. PIS.
  • kochamruskieileniwe 29.05.19, 10:06
    Okropna pogarda wylewa się z Twojego postu.
    I właśnie na takiej pogardzie wygrywa PiS.
    Wielokrotnie podawano tu linki do analiz, dlaczego PiS wygrywa. I w nich podkreślano właśnie taką postawę, jaką reprezentujesz.
    Jeżeli wyborcy dzisiejszej opozycji nie zmienią swojego podejścia do wyborców obecnie rządzącej partii - nic się nie zmieni.
    Bo generalnie -m ludzie są różni. Bardzo różni. Istnieją wyborcy PO ze względu na urodę Tuska, jak również solidnie wykształceni wybory Kaczyńskiego. To nie jest takie proste - wykształceni: KE, niewykształceni PiS.
  • tiszantul 29.05.19, 10:09
    > Okropna pogarda wylewa się z Twojego postu.
    > I właśnie na takiej pogardzie wygrywa PiS

Owszem, teraz tak. Ale 10 lat temu osoby zakompleksione w wyniku tego rodzaju propagandy głosowały na Platformę, żeby zasłużyć na komplement i przeżyć awans społeczny. Jednak przez te parę lat nawet najbardziej zagubione osoby zdały sobie sprawę, że awans społeczny proponowany przez PO jest nader iluzoryczny
  • finaejeri 29.05.19, 11:05
    No nie do konca, skoro takie posty jak ten startowy nadal powstaja.
    Z postu startowego wynika, ze wyborcy pis to jakies same "niedorobione" typy. W przeciwienstwie do autorki legitymujacej się wyzszym wykształceniem😂
  • yva-na 29.05.19, 11:21
    poczekajmy aż dobije do tej 70-tki, doceni służbę zdrowia, może popadnie w nałóg albo mąż ją puści kantem, dziecko zejdzie na "złą" drogę? wtedy porównamy, podsumujemy osiągnięcia, ocenimy big_grin
  • agata16.06 29.05.19, 13:47
    Do 70 nie mam aż tak bardzo daleko. Jak do niej dobije to w 100% PiS mi niczego nie da, bo bedę miała emeryturę ( o ile beda jeszcze wtedy emerytury).
    Słuzbe zdrowia doceniam...... bo dzieki temu, ze jest niewydolna na NASZYM koncie pojawia sie jakas dość znacząca kwota wpływająca z niepunlicznych placówek.
    Nałóg... za póxno.
    Mąż... za długo razem jestesmy, gdyby miał mnie puścic kantem juz by to zrobił.
    Dziecko raczej tez na zła droge nie zejdzie - mieszka dość daleko, ma dobre wykształcenie, stapa po ziemi.
    Tak więc ....
  • yva-na 29.05.19, 17:59
    tak więc... pycha kroczy przed upadkiem
  • isa_bella1 29.05.19, 20:08
    a teraz opowiedz jak to ci było dobrze za PO
  • bistian 29.05.19, 20:59
    isa_bella1 napisała:

> a teraz opowiedz jak to ci było dobrze za PO

Za PO było różnie, raz lepiej, raz gorzej, ale było stabilnie, nie było obecnej telewizji publicznej, która mi osobiście kojarzy się z Bierutem czy Gomółką, a nawet do telewizji ery Gierka ma jeszcze metry mułu. Nie było chamskich przewałów i bezczelności, której Urban mógłby się uczyć. Długo by gadać, jest źle, ale pewno nie o to Ci chodziło?

Za to dobrze wspominam UW, miałem wtedy całkiem fajną pensję. smile
  • taki-sobie-nick 29.05.19, 21:06
    agata16.06 napisała:

> Do 70 nie mam aż tak bardzo daleko. Jak do niej dobije to w 100% PiS mi niczego
    > nie da, bo bedę miała emeryturę ( o ile beda jeszcze wtedy emerytury).
    > Słuzbe zdrowia doceniam...... bo dzieki temu, ze jest niewydolna na NASZYM konc
    > ie pojawia sie jakas dość znacząca kwota wpływająca z niepunlicznych placówek.

Jesteś lekarzem? Ty czy mąż? I kogo chciałaś pozbawić praw wyborczych?
  • yva-na 29.05.19, 10:59
    W tym kontekście konieczna jest refleksja nad jakością kształcenia w Polsce i czy ludzie z dyplomem potrafią jeszcze samodzielnie myśleć i wyciągać logiczne wnioski
  • tiszantul 29.05.19, 11:11
    Jak na razie było tak, że osoba wykształcona czytała w gazecie dla osób wykształconych, na kogo mają głosować osoby wykształcone. Znacznie trudniej jest dotrzeć do Janusza hydraulika smile
  • agata16.06 29.05.19, 13:48
    Jesli to do mnie to studia skończyłam gdy na nich jeszcze czegos wymagano ( w PRL). I nie był to kierunek humanistyczny....
  • kryzys_wieku_sredniego 29.05.19, 10:06
    U mnie są to młodzi ludzie, bądź tacy po 40 z rodzinami, wykształcenie wyższe, niczym nie odróżnisz od koalicjantów, no może kolega od zawsze "trep" żywiący się spiskami, pałający niechęcią do żydów, emigrantów i byłej żony bo alimenty musi płacić
  • tiszantul 29.05.19, 10:26
    "moje prywatne obserwacje"

To nie są Twoje prywatne obserwacje, tylko dokładny schemat antypisowskiej propagandy sprzed paru lat (akurat po niedzielnych wyborach uznany za przebrzmiały i przeciwskuteczny). Chyba że sama widzisz dookoła tylko to, co wcześniej zobaczyłaś w TVN-ie i Wyborczej
  • agata16.06 29.05.19, 16:52
    Nie, są to moje prywatne obserwacje. Jeszcze, póki co, PiS nie ma narzędzi niczym ze Zwierzęcego Folwarku, ale nieważne..... Tak, czytam Wyborczą i oglądam TVN. Tak, zdarza mi się , czasem obejrzec TVPiS i tam dopiero jest przemysł pogardy dla opozycji i wszystkich myslących inaczej. Owszem.
    A poniewaz zyje na tym świecie dobrych kilka lat i obracam sie wśród ludzi wykształconych, myslących, w miarę zamoznych pozwalam sobie na uwagi.....
    PiS prowadzi politykę TKM.... a co robi - pisałam wyżej, nie chce powtarzać. Kto tego nie widzi wiedzieć nie chce. Trudno. Ma wyborców w większości i to on bierze pełna odpowiedzialność nie tylko za to co jest teraz, ale i za to do czego doprowadzi Polske. Gierek juz to przerabiał, była propaganda sukcesu, były łapówki, było oko perskie w stronę "ludu pracującego miast i wsi". Był zachwyt a potem było wielkie booooom. Nie zyczę tego sobie ( raz juz to przezyłam), szkoda, ze z dobrze rozwijającego się kraju pozostanie wielkie g...... Strach przed euro, strach przed otwartymi umysłami, . Zobaczymy i wszyscy to odczujemy. A najgłosniej bedą krzyczeć najwięksi admiratorzy obecnie rządzących ( tak samo jak było przed laty).
  • pani07 29.05.19, 16:57
    Agato, jeśli TAK jak reagujesz i opisujesz, wygląda "otwarty umysł", to wolę być tym zamkniętym umysłem, do tego obrzucona,że jestem "moherowa baba". Mam mózg zaprogramowany tym, co czytasz i oglądasz.
  • zlota.ptaszyna 29.05.19, 17:25
    Najglosniej tu krzyczaly miosniczki Kijowskiego, po latach nic nie czujemy i nic nie widzimy w zwiazku z tym….
  • janja11 29.05.19, 10:47
    Lepiej się poczułaś doskonało wyborco Agato?
    weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22858137,polskie-elity-sobie-nagrabily-strasznie-ale-nie-mozemy-sobie.html#MT
  • martaesz 29.05.19, 10:52
    Chciałabyś😁 pozdrawia cię
    piękna zwolenniczka pisu.
  • isa_bella1 29.05.19, 11:00
    no widzisz a ja mam zupelnie inne spostrzeżenia...w lokalu wyborczym w którym głosowałam pojawiła się grupka głosnych i podchmielonych ludzi ktorzy nawet nie umieli wypełnic kart, chcieli nastepne bo wydawało się ze źle zaznaczyli i ponieważ mowili kogo chca zaznaczyć wiadomo było ze glosują na KE...i co to znaczy? Natomiast w moim otoczeniu osoby głosujące na pis posiadają wyższe wykształcenie, mają dzieci są rodzinni i całkiem nieźle im się powodzi....ale oszukuj się dalej
  • heavy_metal_thunder 29.05.19, 11:09
    Trafna wypowiedź smile
  • pani07 29.05.19, 11:15
    A ja proponuję jedno: emamy, które mają fb niech zerkną na stronie p.Magdaleny Filiks , jednej z KODu jej wpis na ten temat. Mnie zaskoczył z jednego powodu: jak można było promować głupiego i z taką alimentacyjną przeszłością p.Kijowskiego, do tego nagrodzonego przez p.Thun medalem jakimś w Brukseli, gdy mieli w swojej grupie taką mądrą kobietę? Przecież cała sytuacja potoczyłaby się inaczej i sam KOD byłby inaczej postrzegany. Do tego, jak pisze dziś GW, za kampanię KE odpowiedzialny była ta sama grupa, która odpowiadała za kampanię PBK.

A tu wejście na jej stronę: Tekst linka
  • kochamruskieileniwe 29.05.19, 12:33
    Przeczytałam. Bardzo podobnie myślę. Bo mam już dosyć pogardy i nienawiści. Sa to rzeczy, które od zawsze mnie brzydzą. W każdym wykonaniu. Do niczego dobrego to nie prowadzi. Tylko dlaczego tak mało ludzi to zauważa uncertain
  • yva-na 29.05.19, 13:39
    U mnie polityczne przebudzenie po latach letargu wzięło się właśnie z dostrzeżenia i obrzydzenia wobec tego szaleństwa pogardy już w latach 2006-2007
  • kub-ma 30.05.19, 00:40
    Też spojrzałam, większość przeczytałam, ale nie dałam rady do końca.
    Moim zdaniem pani zrobiła dokładnie to o co oskarża innych: wyśmiała ich.
    I skoro pani obsobaczyła jedną stronę, to chyba jednak trzeba przyznać, że na to zasługują obie strony. Bo wśród tych biednych i zaniedbanych są również tacy, którzy wszystkich zarabiających więcej, odsądzą od czci i wiary i nie dostrzegają, że niejednokrotnie za tym "sukcesem" stoi ciężka, bardzo ciężka praca, już od wczesnych lat szkoły podstawowej.

--
    "Jeśli ludzie nie wierzą, że matematyka jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie." John von Neumann.
  • smoczy_plomien 29.05.19, 11:14
    Nie dajcie sobie wkręcić nowej retoryki PiSu o pogardzie, bo dziewczyny durne jesteście, że to podchwytujecie i same między sobą zaczynacie na siebie naskakiwać, co cieszy wiadome osoby, do tego dążą i dziś aż klaszczą uszami z radości.

Statystyki jasno pokazują, że im niższe wykształcenie, tym większa dominacja PiSu. To prowadzi do szybkiej konkluzji, dlaczego PiSowi nie zależy, żeby w oświacie działo się dobrze. Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja.
  • tiszantul 29.05.19, 11:20
    > Nie dajcie sobie wkręcić nowej retoryki PiSu o pogardzie, bo dziewczyny durne j
    > esteście

Na opozycji trwa ustalanie, kto jest "durny". Społeczeństwo z zapartym tchem czeka na werdykt
  • yva-na 29.05.19, 11:25
    "Rzekł głupi w sercu swoim nie ma Boga"... oraz "Powiadając się mądrymi, głupimi się stali"
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 29.05.19, 11:19
    Dla Waszej informacjismile Piszę to tylko dlatego, ze i tak nic nie dotrze, dalej będziecie się brandzlować pogardą dla moherów i PiS wygra na jesieńsmile Z mojego otoczenia wyborcy PiS: ja (wyższe wykształcenie państwowe, nauczycielka), mąż (inżynier elektronik z dobrą pracą), moi rodzice (wykształcenie wyższe), moja babcia (wykształcenie podstawowe), moi przyjaciele (wykształcenie wyższe, różne zawody, od nauczycieli, przed drobnych przedsiębiorców, lekarz, przedstawiciel farmaceutyczny, policjant, pracownik ubezpieczalni).Z wyborców KE to w moim otoczenniu głównie mamusie na placu zabaw, takie kółko wzajemnej adoracji zyjące Kuchennymi Rewolucjami i wakacjami w Egipcie z firmowymi torebkami rodem z Lidla. W tym jedna gwiazda wyłudzajaca 500 plus na pierwsze dziecko i dopłatę gminną do czynszu i radosnie umieszczająca na fejsie fotki z AL z Grecji. Wielka miłośniczka Komorowskiego, bo on tak dba o Polaków, Wojewódzki tak mianowicie twierdził w programie tuż przed II turą. Ale też większość mojego pokoju nauczycielskiego. No i jakie wnioski? smile
  • pani07 29.05.19, 11:23
    Ale że Jarkaczowi udało się mieć tylu tajnych agentów? Nie myślałam: Tekst linka
  • pani07 29.05.19, 11:24
    Wando, powiedzą, że zmyślasz, bo one mają prosty i wyrobiony obraz. Czytanie niektórych odpowiedzi to oprócz dzikiej pogardy, ubaw niezły.
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 29.05.19, 11:42
    no różnie to w necie bywa, czasem zmieniam pewne fakty, bo już mi się zdarzyło kiedyś rozpoznac kogoś znajomego, ale tu podałam informacje prawdziwe. W ogóle jak się zastanowic to w moim otoczeniu wyborcy PiS to sa właśnei ci czytajacy i czerpiący info z neta. Część z nich to absolutni pasjonaci historii. Co ciekawe, zgodnie twierdzą że Wiadomości to żenada. Tak samo jak Fakty. Serio, wyborcy KE to po prostu najcześciej namiętni oglądacze TVN (wiem, jak to brzmi), ale nawet niekoniecznie TVN24 czy Faktów, po prostu tej całej sieczki typu Projekty Lady i takie tam badziewie. Możliwe, że nie jest to próba reprezentacyjna, lub że moje obserwacje nie są całkiem obiektywne, no ale to moje otoczenie.
  • janja11 29.05.19, 11:30
    wanda_co_nie_chciala_niemca2 napisał(a):

> No i jakie wnioski? smile

Wnioski 45,4% ( PiS) do 38,5 % (KE)

Cytat lidera opozycji: "Uważam, że ten pomysł jest. Tylko trzeba go dobrze znaleźć i wiedzieć, z kim go szukać. Znajdziemy go wspólnie, bo uważam, że to jest najważniejsze, żeby wiedzieć, z kim go szukać i z kim można zrobić to skutecznie "

No to chyba dalej lider opozycji szuka pomysłu.
    A jesienią opozycja obudzi się ZNOWU z ręką w nocniku i będą się zastanawiać , co posżło nie tak.
    A forumowe Agaty będą zakładać wątki, jaką obrzydliwą patologią jest wyborca PiSu...
  • kub-ma 30.05.19, 00:25
    wanda_co_nie_chciala_niemca2 napisał(a):

Z mojego
    > otoczenia wyborcy PiS: ja (wyższe wykształcenie państwowe, nauczycielka),

I tu mnie zaciekawiłaś. Też jestem nauczycielką i zastanawiam się, co w ofercie PiS jest atrakcyjnego dla Ciebie jako nauczycielki? Czy może Twoja decyzja nie łączyła się z Twoim zawodem? W takim razie co przekonuje Cię do PiS?

--
    "Jeśli ludzie nie wierzą, że matematyka jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie." John von Neumann.
  • tiszantul 29.05.19, 11:40
    https://pbs.twimg.com/media/D7rckuOWkAIEIEY.jpg
  • kosmos_pierzasty 29.05.19, 12:12
    Też nie znam tego mitycznego wykształconego, inteligentnego i rozsądnego wyborcy PiS.
    Pewnie, że niektórzy są mili i w codziennych sprawach całkiem ok, ale to tyle.
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 29.05.19, 12:42
    ja Cię przepraszam, ale mityczny wyborca PiS to półanalfabeta z koszulce żonobijce. Czyż nie?
  • kosmos_pierzasty 29.05.19, 14:39
    Widać jest więcej niż jeden mit o wyborcy PiS.
  • wapaha 29.05.19, 12:24
    Wyborca PiS , którego ja znam
    23 lata, wykształcenie średnie, kawaler, rolnik. Głosował za PiS bo, PO " to złodzieje i tylko kradli"
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 29.05.19, 12:35
    kurde, a ja pisior w otoczeniu prawie samych pisiorów kogoś takiego nie znam wcale. W ogóle nie znam żadnego rolnika.
  • wapaha 29.05.19, 13:14
    Rolnik- może za duże słowo. Chłopak "wyszedł" ze wsi,- mieszka w mieście- ale wychował się na wsi, pomagał w gospodarstwie ( krowy,świnie,kury), teraz często jeździ do siebie na wieś, pomaga, bierze urlop na czas żniw
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 29.05.19, 13:22
    no i spoko.
  • 1elka26 29.05.19, 13:40
    Wyborca PIS-u po prostu nie jest oderwany od rzeczywistości. A dlaczego?
    Chociażby dlatego:
    Taka jest zdawalność matur ciemnego ludu że ściany wschodniej.

https://images91.fotosik.pl/190/745edaa24f6b20f0med.jpg

• kropka_kom 29.05.19, 16:15
    no boskie smile
  • black_halo 29.05.19, 18:00
    kropka_kom napisała:

> no boskie smile

Wymodlili w kościołach, to jasne przecież 😆

--
  • heavy_metal_thunder 29.05.19, 21:47
    Boskie smile
  • yva-na 29.05.19, 13:35
    a potem wraca do warszawki z "działki" ze słoikami w bagażniku... taki najczęsciej głosuje na KE - tych znam bardzo wielu big_grin
  • wanda_co_nie_chciala_niemca2 29.05.19, 13:44
    a to prawda. To się nazywa syndrom "być bardziej papieskim niż sam papież" "D
  • pani07 29.05.19, 13:54
    To jest "urocze" Tekst linka
  • rosapulchra-0 29.05.19, 13:54
    agata16.06, jesteś mocno sfrustrowana.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • kosmos_pierzasty 29.05.19, 14:40
    Mnie też frustruje sytuacja polityczna...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.