Dodaj do ulubionych

Ustąpić czy nie ustąpić....

29.05.19, 11:04

Dawno temu w autobusie....siedzia£am i stanęła nade mną pani wzrostu 5 letniego dziecka(niestara),ustąpi£yby$cie miejsca bo ja tego nie zrobi£am i sumienie gryzje😠

--
,,Czy wyzwolenie społecznei ekonomiczne jest możliwe bez przemocy?Nie.Czy jest mozliwe z uzyciem przemocy?Nie,,
Edytor zaawansowany
  • dziennik-niecodziennik 29.05.19, 11:11
    do teraz Cie gryzie???...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • ajaksiowa 29.05.19, 11:18
    Tak😥

--
    ,,Czy wyzwolenie społecznei ekonomiczne jest możliwe bez przemocy?Nie.Czy jest mozliwe z uzyciem przemocy?Nie,,
  • kanna 29.05.19, 11:20
    W ramach zadośćuczynienia ustąp w ciągu najbliższego tygodnia miejsca 10 osobom smile

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • dziennik-niecodziennik 29.05.19, 11:24
    i wszystko co zrobiłas dawno temu Cie tak gryzie?

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • astrologia333 29.05.19, 11:24
    Dawno, dawno temu jechałam pociągiem. Miałam miejsca ma środku w przedziale.
    Wchodząc do przedziału były 2 miejsca wolne. Na moim leżał plecak, więc po prostu usiadłam koło okna. Miałam do przejechania 4 stacje.
    Po przejechaniu dwóch wchodzi mała blondynka i ledwo drzwi otworzyła wystosunkowała w moim kierunku palec z monologiem, że to jej miejsce. Jakbym się miała z nią o nie bić.
    W chwili gdy zobaczyłam, że ktoś wchodzi, chłopak zabrał plecak a ja zbierałam klamoty żeby się przesiąść.

Podsumowanie jest takie, że do dziś mam ochotę jej jebnąć.
  • ajaksiowa 29.05.19, 11:39
    Może szkoda że moja mała pani nie była tak asertywnawink

--
  • mrs.solis 29.05.19, 18:34
    😂

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • 35wcieniu 29.05.19, 20:53
    "Wchodząc do przedziału były 2 miejsca wolne"

A idąc do szkoły padał deszcz.
  • astrologia333 29.05.19, 22:41
    Nie, lat. A idąc do domu, wiało.
  • bardzo-dobry-kochanek 29.05.19, 14:25
    ajaksiowa napisała:
    > stanęła nade mną pani wzrostu 5 letniego
    > dziecka(niestara),

Jeśli ta pani nie miała problemu z biodrami, to mogła stać.
  • katja.katja 29.05.19, 14:28
    Nie ustępuję już nikomu. Jestem w takim wieku, że mogę. Młodzi siedzą wygodnie, czemu ja mam stać?

--
    Nie dam się wygasić!
  • fasoolka 29.05.19, 14:52
    Ja ustępuję osobom starszym, kobietom w ciąży albo ludziom, którzy mają jakieś problemy z poruszaniem się (kule itp.). Jeśli nic z tych rzeczy pani nie dotyczyło to raczej bym nie ustępowała.
  • aerra 29.05.19, 15:47
    Jakby nie było tłoku, a pani poza nie wyglądała jakby miała problem z poruszaniem się czy staniem, to może bym ustąpiła, a może nie (w sensie, nie czułabym się zoobowiazana do tego, ale jakbym np. miała dobry dzień, to bym np. zapytała czy chciałaby usiąść i ustąpiła jakby potwierdziła). Natomiast jakby był tłok, to bym ustąpiła - w takim tłoku osobie tego wzrostu jest trudniej, już abstrahując od tego, że ma głowę na wysokości tyłków przeciętnych dorosłych, to też w tłumie zapewne trudniej jej utrzymać równowagę (bo może się złapać tylko uchwytów, które są nisko).
  • molik28 29.05.19, 20:16
    Jak mam wątpliwości to wstaję i udaję że niby będę wysiadala żeby nie urazić tej osoby.
  • milamala 30.05.19, 00:42
    Nie, nie ma powodu jesli pani nie jest stara i nie niepelnosprawna ruchowo. Przynajmniej ja bym nie ustapila. Ale moze sie myle, moze ktos ma wieksze doswiadczenie i mnie "nawroci".
  • livia.kalina 30.05.19, 01:08
    Przecież ajaksowej nie chodzi o to, czy tej pani „się należało”, tylko czy ustępując jej, nie uraziłaby jej.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • asia_i_p 30.05.19, 06:42
    A to jest ciężki temat. Bo jej miejsce by się naprawdę przydało, a z drugiej strony może się poczuć urażona.

Ja w takich niepewnych sytuacjach nie ustępuję z zachętą "Proszę usiąść", tylko ruszam do wyjścia i tam się montuję, udając, że czekam na mój przystanek wink

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • asia_i_p 30.05.19, 06:49
    Chociaż raz, kiedy ustąpiłam w sytuacji całkiem, jak mi się wydawało, "pewnej", też mi się oberwało. Jechałam do Zegrza po córkę, do autobusu weszła pani w wieku późnośrednim, bardzo tęga, z licznymi torbami. Wstałam, mówię "Proszę sobie usiąść". Pani popatrzyła na mnie surowo "A dlaczego?" Panika. Mówię w końcu "Ja na tej linii pierwszy raz, chcę być blisko wyjścia, żeby nie przegapić". Zastanowiła się, zauważyła łaskawie "A, to może dobrze, pojadę sobie na siedząco". Przechodziłam koło niej, więc powiedziałam przepraszam, ona proszę, na to ja dziękuję. I w tym momencie dotarło do mnie, że ustąpiłam miejsca, dostałam za to ochrzan i to ja podziękowałam i mało nie parsknęłam śmiechem na głos, dochodząc do wniosku, że prowincjonalne maniery nie sprawdzają się w stolicy. smile

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • ajaksiowa 30.05.19, 08:47
    Z tym udawaniem że się wysiada fajna sprawa,dzięki🌹

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.